אוסטריה, התגעגעת לגרמניה?

הנושא בפורום 'פורום יורו 2008' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏30/5/08.

1. רפאל Member

באלאק נתן כדור רוחב מצויין לקוראני אבל מה הוא אשם שקסיאס שוער כל כך מצויין הצליח לתפוס את הכדור בזמן לפני שקוראני הגיע אליו, שוער ענק קסיאס.
    בכלל אף אחד באמת לא האמין שאפשר לקחת גביע שיש לך שוער חלש ובלם (מרטסקר) זוועה.

נערך לאחרונה ב: ‏30/6/08
  2. C-J Member

אם כבר בלם, אז לזוועה האמיתית קוראים מצלדר שלקה בתסמונת לוסיו: מסתער קדימה כמו ראשון חיילי גולני! מזל שהיציאות שלו לא הביאו עוד שערים.

3. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

מדהים איך התיקשרות הגרמנית מייפה את כל הקמפיין. לאוו עשה עבודה אדירה והוציא מסגל בינוני כ"כ הרבה ( אומנם לא סגל מדהים, אבל אפשר היה להוציא ממנו הרבה יותר כמו שראינו תחת קלינסמן), באלאק נלחם כמו שור למרות שהיה פצוע (אנגלי?) ועם פתח בראש ( בליבי קיוויתי שזה יעיר אותו)

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx

4. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

מה ראינו תחת קלינסמן? קרענו את שוודיה וקוסטה ריקה, פולין בקושי בקושי ופה נגמר הקמפיין שגם אותו התקשורת ניפחה.

מה גם שהיה לקלינסמן את אותם שחקנים רק בפורמה טובה יותר

מקום שלישי... עכשיו מקום שני.

קרא מה איתי כתב בדיון הגמר, שחקנים משטוטגארט וברמן לא יכולים להתמודד עם שחקנים מברצלונה וריאל מדריד. יש בזה משהו.

5. אפנברג Member

אני חצוי: מחד אין ספק שמקום שני זה מכובד לאור העובדה שיש בנבחרת שחקנים די מוגבלים, שלא נימנים על הרמה הגבוהה ביותר של אירופה וההגנה חלשה. מצד שני אני לא מבין את ההכנה של לאוו: מול טורקיה, במקום להסתער על הנבחרת החבולה והפצועה הזו נתנו להם להחזיק בכדור, לפתח משחק, לצבור בטחון וכמעט שעפנו בגלל זה (מבלי להמעיט בתרומה של הטורקים לכך שהם שיחקו מצוין). כנ"ל לגבי ספרד: ב-10 דקות הראשונות ספרד לא היתה בעניינים, נראינו טוב, ובמקום להמשיך עם זה פתאום נתנו להם להשתלט על מרכז השדה, להניע כדור ולהציג את הכדורגל המצוין שהם יודעים להציג. במשחק כזה היתרון שלנו צריך היה להיות במנטליות ובמסורת ובמקום להמשיך את המומנטום מפתיחת המשחק הלכנו אחורה. אני חושב שדווקא אתמול להמן היה בסדר גמור ומנע מבוכה גדולה יותר. כל השאר לא כ"כ הופיעו. לא ייתכן שלספרדים (לפי האתר של אופ"א) היו 12 בעיטות לשער, מתוכן 5 למסגרת ולנו 3, מתוכן אחת למסגרת!

6. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

ההגנה סלע, ההגנה במונדיאל היתה הרבה, הרבה יותר יציבה. אתה יודע מאמן צריך גם לתת לאספקט הזה תשומת לב.

7. תומר22 Member

במקרה עברתי לפני כמה דקות ליד רדיו שהיה פתוח על רשת ב' ופתאום אני שומע שמדברים עם מישהו בשם סלע על נבחרת גרמניה והגמר אתמול. ישר השם צילצל לי מוכר ונשארתי להקשיב. אמנם המראיין נתן לך בסוף את תואר מנהל הפורום האנגלי של אייסוקר, אבל הספקת לתקן אותו ("חס וחלילה אנגלי")

סחתיין על הראיון האופטימי, סלע.

8. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

תומר, אם גם אתה היית אוהד נבחרת גרמניה עם מסורת זכיה וסף גבוה כל טורניר, לא היית אופטימי? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

9. chucky Member

יכולים בדיוק כמו שהרוסים יתמודדו מול ההולנדים.
    חבל מאוד ,שהמשחקים בהם לאוו ישב ביציאה, אחד מהם ,לא היה הגמר...

10. Olli Member

פעם הבאה שמראיינים אותך, מר סלע, תדאג לעדכן אותנו לפני...

עריכה:

עכשיו ראיתי שעדכנת בטופיק של נבחרת גרמניה. אין מצב שאתה עולה שוב לשידור? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

11. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

העורכת אמרה לי אחרי השידור שהם היו מופתעים לחלוטין מהדרך בה הגבתי וזה היה מרתק. אולי יפנו אלי שוב בעתיד, מי יודע.

12. VaN Member

אם היה בזה משהו אז שאלקה לא הייתה מסיימת מעל ולנסיה בליגה האלופות כשהיא לא מפסידה לה בחוץ ומנצחת בבית, ברמן לא הייתה מנצחת את ראל בבית ומספידה 2-1 מכובד, וכל הקבוצות הגרמניות שהגיעו לשלב הבתים לא היו עוברות האלה לשלב הנוק אווט מהמקומות בראשונים.
    העובדה שפרינגס (שחקן שמבוקש בארסנל) או מרטסקר או פרידריך שיחקו לא הייתה אמורה להוות מכשול לגרמניה, בטח שלא בגמר.

13. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

איזה זבל הייאנסן הזה. בגללו הפסדנו. מה זה החורים האלה בהגנה? מה זה הגול הזה?
    אה, מה הוא לא שיחק בחצי הראשון כשחטפנו את הגול והיה מצויין בחצי השני שהוא שיחק? אוי, את מי תאשימו עכשיו?

רבותי, יש המון מה לכתוב על המשחק אתמול והטורניר ועל הנבחרת. אני אתייחס כאן רק למשחק וממנו אפשר ללמוד גם על הטורניר - כי המשחק די שיקף את מה שהיה בטורניר כולו (כמעט).
    שוב, אני אחזור על מה שאמרתי, סגל מצויין (אחד מהשניים הכי טובים ביורו הזה) עם מאמן חלש מאוד (אחד מהשניים הכי חלשים בטורניר הזה). את כל הבעיות של הנבחרת היה אפשר לראות במשחק אתמול.
    החל מבחירת סגל שחקנים לא נכון, המשך בהרכבת שחקנים לא נכונה וניהול משחק שגוי וכלה במשחק לא טוב של השחקנים.
    מי שלקח איתו שחקנים שלא שיחקו כמעט כל השנה להמן ומצלדר שכמעט לא שיחקו פודלסקי שכמעט לא שיחק ושכבר כמעט 23 שנים שלא שיחק כקשר שמאלי, שלא יתפלא שאין תיאום בהגנה, שהשוער חסר ביטחון ולא משרה ביטחון על ההגנה (למרות שאתמול הוא היה בסדר, על אף כי יש לו חלק בשער), שלא יתפלא שמהבלם שלו עושים קרקס פעם אחרי פעם (והוא עוד מחליט לצאת להתקפה פעם אחרי פעם - ולא רק אתמול) ושלא יתפלא שהקישור שלו שמורכב בעצם רק משני שחקנים קדמיים (שוויני ובאלאק) לא מתמודד עם קישור נורמלי (כולל זה של טורקיה) ושצד שמאל של ההגנה שלו הוא טיילת פעם אחרי פעם. מה לעשות, פולדי לא קשר ולא יודע לסגור את צד שמאל (לא היום, לא נגד טורקיה וגם לא בגול המהולל של ייאנסן).
    מי שמרכיב את השחקנים האלה באופן הזה (או את פריץ כקשר ימני או אודונקור או באלאק כקשר אחורי), שלא יתפלא שזה מה שקורה לו.
    ניהול משחק קטסטרופלי. אני חושב שהשחקן שנגע הכי הרבה בכדור בנבחרת הגרמנית היה מצלדר. במקום שהקשרים יניעו את הכדור מי שעשה את זה היו הבלמים. (ושוב, לא בכדי - היו רק שני קשרים שמסוגלים (תיאורטית) להניע כדור מקדימה - שוויני ובאלאק). במקום לשחק דרך האמצע הכל כך צפוף היה צריך לשחק דרך האגפים ששם הצלחנו לעבור כשהגענו לשם. שלא יתפלא שלא יוצא מזה כלום. מי אחראי על זה שלא כך שיחקנו. נקודת התורפה של הספרדים היא משחק הראש בהגנה. חוץ מקרנות לא ניסנו להכניס כדורים לשם. היו כמו עבירות ליד החיבור של קו האמצע עם קו האורך, במקום מידי פעם להרים את הכדור לתוך הרחבה ל 11 כדי ליצור קצת לחץ וקצת בלבול השחקנים הלכו על מסירות קצרות אחורה ואח"כ דרך האמצע. כלום לא יצא מזה. בנוסף לזה השחקנים משחקים במין עדינות ואדישות. איפה איזה כניסה בריאה לרגל? איפה איזה גליץ' טוב? היו אולי שניים כאלה בכל המשחק. ספרד מתה על נבחרות רכות, תראו איך הלך להם קל עם הרוסים ואיך הלך קשה עם האיטלקים והשוודים. למה השחקנים מלכתחילה לא שיחקו ב"טירוף" שכזה. ואם האשמה בהם למה המאמן לא צעק וצווח עליהם. ואם בכל זה לא די, איזה חילופים מטופשים. ייאנסן החליף את לאם - לא הייתה ברירה לאם היה פצוע ולא יכול היה להמשיך - אין תלונות. למה להוציא את היצלספרגר ולהכניס את קוראני. נכון, ככה עברנו ל - 2-4-4 אבל עם אותן הבעיות של השיטה הזו מהמשחקים הראשונים. פולדי לא קשר ולא היה אפקטיבי בכלל (לא הגנתית ולא התקפית) וקוראני מתאים לשחק עם קלוזה בדיוק כמו שגומז מתאים לעשות את זה. למה לא לעשות שינוי פנימי? להעביר את היצלספרגר לתפקיד הטבעי שלו באגף שמאל ולהסיט את פולדי לתפקיד הטבעי שלו כחלוץ עם קלוזה שכבר ידוע מזמן שהם הצמד הכי טוב בגרמניה כחלוצים. ולבסוף הוצאת קלוזה והכנסת גומז. אפשר לחשוב שקלוזה קיבל המון כדורים והחטיא. הרי זה שגומז יעמוד שם במקומו לא יגרום ליותר כדורים להגיע לשם. מה הוא יכול להועיל בלי הכדור שקלוזה לא יועיל בלי הכדור? מה גם, שכמו שמישהו אמר הוא וקוראני משחקים לא על אותה המשבצת, אלא על אותו הסנטימטר.
    ובסופו של דברים גם השחקנים לא היו טובים. חלקם כי הם לא בכושר משחק, חלקם כי לא שיחקו בעמדה שלהם, חלקם כי לא היה להם עם מי להתחלק בעומס וחלקם סתם לא היו טובים. שוב, מה זה המשחק הרכרוכי הזה? למה פולדי מקבל כדור מצויין על ה - 16 ובמקום לנסות לבעוט הוא מתמהמה? למה שחקנים לא מנסים לסחוט צהובים ואדומים. לא במירוץ עם טורס, קרב על המקום (לא יודע אם היה פאול או לא) אבל אם לא לא נופל הוא בטח לא יקבל פאול. אז למה לא לנסות? בדקה האחרונה היה קרב דומה בין גומז לבלם הספרדי, אמנם לא בריצה (שוב לא יודע אם היה פאול או לא) אבל הבלם הספרדי נפל וקיבל פאול כששוויני וגומז מול השוער. למה פולדי מקבל נגיחה בפנים (אפילו חלשה) ולא נופל וסוחט את האדום. טורס מנגד כל פעם שאיבד/הפסיד את הכדור נופל ולפעמים גם צועק - כמה פעמים זה כלום, פעם אחת שורקים לו ומזה אפשר לעשות גול. למה אנחנו לא יודעים את הדברים הקטנים האלה (ושלא יובן כאילו יש לי טענות לספרדים בעניין - זה חלק מהמשחק וצריך לדעת אותו לא פחות מכל דבר אחר). ודבר אחרון - אין לנו מנהיג. מישהו ראה את באלאק אתמול. הוא זה שצריך להוביל את כולם להסביר להם את כל הדברים הקטנים, להלהיב את השחקנים, להכניס את הטירוף, לעשות את הגליצ'ים והכניסות ובמקום זה מה? צהוב על ויכוח מפגר.

סליחה שהיה קצת ארוך - אבל בכל זאת זה סיכום של המשחק ושל הטורניר מבחינתי.
    על הנבחרת בכלל והעתיד אני אכתוב בפורום הגרמני, אם זה בכלל מעניין מישהו.

14. Jack Wilshere Member

nfcb,

אני מאוד אוהב לקרוא את ההודעות שלך, אבל אתה טומן את ראשך בחול בכל הנוגע לאיכות הסגל של הנבחרת הגרמנית. לנבחרת שלכם יש סגל בינוני לגמרי, בודאי ובודאי - ככל שמדובר בקשרים ובחלוצים. להוציא את שווישטיינגר ופודולסקי, אני לא רואה מספיק שחקנים יצירתיים בסגל, והא ראיה לכך היא שבשום משחק בטורניר הקישור שלכם לא השתלט על מרכז השדה (אפילו במשחק היחיד שבו נראתם כמו קבוצת כדורגל, והוא המשחק נגד פורטוגל, לא שלטתם במרכז השדה). מיותר לציין ששליטה במרכז השדה היא אינדיקציה לאיכות שחקני הקישור וההתקפה. הכל יחסי בכדורגל, כמו גם בחיים. לכמה וכמה נבחרות ביבשת יש סגלים איכותיים יותר מהסגל שלכם, כך שעצם ההגעה שלכם לגמר נתפסת, בעייני, כהישג. אני יכול לעבור שחקן-שחקן כדי לחזק את עמדתי, אך אני מניח שאני לא אשכנע אותך, ולכן זה מיותר.

15. yonmu Member

לא מבין מה ההגזמה הזאת נגד הסגל של גרמניה.
    בשער - להמן שיחק, ובין אם זו היתה החלטה שגויה או לא, יש לא מעט שוערים ראויים אחרים על הספסל.
    ההגנה - החלק הבעיתי. מצדלר בלם בינוני, אבל פרידריך ומרטסאקר די יציבים בהגנה. לאם מעולה בהתקפה, אבל היה חושך בחצי ובגמר. בכל מקר,ה הוא לא שחקן שקוראים לו "בינוני".
    הקישור - במרכז יש את בורובסקי, רולפס, פרינגס, באלאק, והיצלפרגר (שהוסט). מגוון רחב ואיכותי מספיק. בצדדים יש את פודולסקי ושווינשטיינגר שמבחינה התקפית עשו את שלהם ללא ספק.
    החוד - קלוזה מצוין, גם אם הוא לא כובש 100 אחוז מהמצבים. ראינו שגם טורס לא כזה. אין חלוץ כזה. גומז היה מעולה העונה, ורק אלוקים יודע למה הוא היה גרוע בטורניר. קוראני, בתור חלוץ שלישי\רביעי (תלוי אם סופרים את פולדי) בכלל לא רע.

נבחרת גרמניה היא לא נבחרת מוגבלת בכלל. לכמה נבחרות יש סגל טוב יותר? ספרד, איטליה, וצרפת (עם זימונים נכונים) עם סגלים די שווים לאלה של גרמניה.

בגמר הבעיה היתה הקישור החזק של ספרד. בדיוק כמו ספרד-איטליה וספרד-רוסיה, הקישור הספרדי המעולה השתלט על כל מרכז השדה ולא נתן לנבחרת היריבה לעשות משהו.

אגב, לזה שאמר "שחקנים משטוטגראט לא יכולים להתמודד עם שחקנים מבארסה" - ושחקנים מולניסה וויאריאל יכולים להתמודד עם שחקנים מצ'לסי ובאירן? נו באמת.