אולימפיאדת אתונה 2004 - ארכיון

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י burning soil, ‏9/2/04.

1. יוגב אסולין Guest

לא יודע בדיוק איך הולך הבחירות. אבל כל מדינה על סמך תוצאות שלה בתחריות אחרות יש אפשרות לשלוח כמות מסויימת של נציגים. ולכן ישראל יכלה לשלוח רק את הכמות הזאת.
    חוץ מיזה. יש לנו לא הרבה נציגים אבל יש אפשרות להרבה מאוד מדליות (יחסית) דבר שיביא לנו כבוד.

חבל מאוד שבארץ אנחנו לא לוקחים את כל הענפים האלו ברצינות. עם השקעה מינלית יכלנו לפתח פה אחלה של ענפים ולהגיע להישגים ממש מרשימם. אבל הבעיה היא שרק שיש אולמפידה אנחנו בערך שמים על הענפים האלה עין וככה עוקבים מהצד. ובשאר הזמן אין התייחסות ולכן אין פירסום ואין כסף ואין הצלחות וככה זה בעצם מעגל.

מבחינת פונטציאל בהחלט יש לנו פה.

2. ג'רי בית הלוי Member

איזה שטויות אתם מדברים, כל ה"אכזבה" מאי ההתמקדות במשלחת נובעת מהמחשבה המוטעית שלכם שהבמאי צריך להראות לצופים את מה שאורי לוי משדר, ולא שאורי לוי צריך לדבר על מה שהבמאי משדר. זה שהוא, יעל ארד והשלישי מדברים על מה שהם רואים באיצטדיון זה טוב ויפה, אבל ביחס לקבוצה של 20 ספורטים קיבלנו זמן מכובד בהחלט.

אגב, 9 מתוך הספורטאים שלא צעדו, "הבריזו" בגלל שמחר בבוקר הם מתחילים להתחרות(כמו מייקל פלפס אצל האמריקקים).

3. יוגב אסולין Guest

זהו סוף הטקס.. טקס מרשים ביותר מבחינת פירוטכניקה.. וניראה פשוט נהדר.. (ויתרתי בגללו על יציאה היום). מרגע זה (יותר נכון לפני 2 דקות שהודלק הלפיד). האולימפידה ה27 יוצאת לדרך.

נקווה להעביר את זה פה בסבבה ביחד עם הצלחות של הנציגים שלנו. אני כבר מחכה למחר.

4. Paolo Maldini שחקן ותיקים

טוב אז הרגע נגמר טקס הפתיחה הרשמי של המשחקים האולמפיים, אתונה 2004.

היה יפה מאוד, הטקס היה מרשים, אני התלהבתי בעיקר מהאנשים המרחפים באוויר, והתצוגה הזאת של ענפי הספורט וההיסטוריה היוונית.

לא הבנתי כל כך את הקטע של האישה בהריון שהלכה באמצע האצטדיון כשהבטן שלה מוארת...זה נראה כאילו שמו לה פצצת תאורה ברחם או משהו.

אחר כך, באו המשלחות כמובן, היו תלבושות ממש נחמדות, אבל היה ארוך לאללה, אני נשברתי בערך במדינה 150 (מתוך 200 נראה לי), וחזרתי לסוף כאשר יוון נכנסה.
    המשלחת הישראלית נכנסה בצמצום, וזה היה די עלוב, נכנסו אולי 15 ספורטאים ישראליים, מתוך 36 חברי המשלחת, נראינו כמו עוד אחת מהמדינות הענייות מדרום אמריקה שבאות רק בשביל להגיד 'היינו באולימפיאדה'.

המשלחת האמריקנית באה כמובן ענקית מכולם, יוון שיחקו אותה והלכו בטור קצר, ככה שנראה שהם הכי גדולים, תחמנים.

אחרי זה, 8 ספורטאים יוונים נשאו את הדגל האולימפי (OOO)
    OO
    הם הלכו איתו מלא זמן, אחרי זה חיילים או משהו דומה להם הרימו את הדגל כמו רובוטים והעלו אותו לתורן.

לאחר מכן, הגיע הרגע של הלפיד.
    ראשון נכנס כדורסלן יווני מפורסם, ששכחתי את שמו.
    הוא העביר לכדורגלן יווני מפורסם, ששכחתי את שמו.
    הוא העביר לאצנית יוונית מפורסמת, ששכחתי את שמה.
    היא העבירה ל...ספורטאי יווני, ששכחתי את שמו.
    והוא העביר לגולש יווני, ששכחתי את שמו.

נ.ב. למרות ששכחתי את שמם של כולם, אני יודע שכל השמות נגמרים באות ס'.

אז הגולש הזה, שהוא במקרה גם המתחרה העיקרי של גל פרידמן שלנו, עלה במדרגות, הייתי מת שהוא יפול, כי זה מדרגות תלולות כזה והוא עלה מהר...אני יודע...אולי מרוב ההתרגשות הוא היה נופל, וזה היה מצחיק.
    הוא עלה למעלה, הלפיד היה מאוד מנומס והוא התכופף כדי שהיווני יגיע אליו, הלפיד הודלק ועלה בחזרה למעלה, ואז זה נורא הזכיר לי את כל המשחקי כדורגל הגדולים, שבהתחלה כל האצטדיון מלא מלא פלאשים של מצלמות, וזאת היתה תמונה מדהימה.

מחר יתחרו 9 (אם אני לא טועה) ספורטאים ישראליים במשחקים האולימפיים, שיתחילו בשעה 10:00 (תודה ערוץ 11), אני, בניגוד לשנים האחרונות, מתכוון לראות את כל התחרויות, כל הענפים, כל המקצים, הכל (ברור שאני לא יוכל לראות הכל הכל, כי יהיו פעמים שאני לא יוכל להיות בבית, אבל אני ישתדל מאוד).

עוד מעט (ואולי מחר בבוקר) אני יביא סיקור לקראת מה שהולך להיות מחר (או בעצם היום), עם דגש על הישראלים.

שתהיה לנו אולימפיאדה מהנה, ספורטיבית ועם הרבה כבוד לישראל

יאסו!

5. נדב Member

הטקס היה מרהיב ביותר התצוגת נבחרות היתה משעמת כתמיד... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx

לא ראיתי הבדל בצילום של הישראלים לבין האחרים.

נברחת פלסטין זה היה די מבדר אבל למה לאזעזל המחזיקת דגל שלהם עושה V למה מה היא? ארעפת?

עריכה:

עכשיו נזכרתי:

הוא משהו בהתעמלות אומנותית (ראו בסגנון הריצה שלו למי שהצליח לשים לב...).

נערך לאחרונה ב: ‏14/8/04
  6. burning soil Member

שמתי לב שהקהל לא נהר והגיע בהמון לטקס הפתיחה,נראה היה
    שישנם מקומות ריקים.

הטקס עצמו אכן היה מרשים ממה שהספקתי לראות.

7. cavenaghi Member

היה טקס יפה מאוד, למרות שיצא לי לראות רק חלק.

אבל הנושאי לפיד היו מאוד אלמונים, די מוזר.

8. Diego Member

שכחתם להזכיר שורד בורוכובסקי אחת מהתקוות שהיתה לישראל עפה, עוד ישראלי שעף הוא אחד מהג'ודאיסטים של ישראל.
    בטניס שולחן (פינג פונג) הישראלית שלנו עלתה די בקלות על אחת מהיווניות.
    האוסטרלים כמובן מובילים חזק בשחייה עם האקט ות'ורפ, הם מובילים על האמריקאים, קייטי אוף האמריקאית בת ה-15 שהיתה מאוד מתרגשת לא עלתה לחצי גמר ואחרי המקצה שלה היא הרגישה לא טוב.
    בג'ודו: יש כבר 2 מדליות ושתיהן הלכו ליפנים ששולטים בתחום. נורמה שלקח מדליית זהב שלישית ברציפות ושבר שיא! (3 מדליות זהב בשלוש האולימפיאדות האחרונות).
    טינה (טרימה) היפנית שכנראה תפרוש לקחה גם היא מדליית זהב עד משקל -60.
    בלילה היה איזה קפיצות מוזרות למים אז לא שמתי לב.
    באופניים אין לי מושג מה קרה בסוף למרות שאני זוכר שהיה איזה שוודי שהוביל כל הזמן עד שהפלטון השיג אותו ובסוף הוא פרש, אם מישהו יודע מה קרה שיודיע במקומי http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

9. cavenaghi Member

פאולו בטיני האיטלקי זכה במרוץ, וזה שפרץ היה מגנוס בסקדט.
    אם מישהו מוכן להגיד מי סיים 2 ושלישי זה יהיה טוב.

וורד בורוכובסקי ממש לא הייתה תקווה למדליה, אולי לגמר.

10. John Barnes Member

מחר "הדרים טים" מתחילים בהופעה , יתמודדו מול פורטו ריקו . צפו להרבה דאנקים ול- 30-40 הפרש. המשחק יתחיל ב-8 , אבל לא ברור אם יש שידור http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/mad.Xxx . ועוד מחר: פלפס ימשיך לשבור שיאים בבריכה, וגל פרידמן המועמד שלנו למדליה (טפו טפו טפו ) מתחיל ביום השיוטים הראשון במיסטרל, לי קורזיץ גם היא מועמדת למדליה (טפו טפו טפו) ביום הראשון של 470. הצמדים שלנו ב470 ינסו לכפר על היום הראשון הנורא שעבר עליהם. גוסטמלסקי תנסה לעשות משהו בבריכה (סיכויים קלושים). מיכל פיינבלט בג'ודו עד 52 ק"ג נשים, אודי וקס יעלה אף הוא למזרון בסיבוב השני (זכה בניצחון טכני על האיראני). ומרינה קרבצ'נקה תעלה לסיבוב השני בטנ"ש נגד מריה בדסקו אלופת אירופה לשעבר.

שיהיה בהצלחה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏15/8/04
  11. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

הישראלים שלנו היום:

גל פרידמן, התקווה הגדולה למדליה, סיים היום את 2 השיוטים הראשונים שלו במקומות 3 ו-5, ומדורג במקום החמישי עם 8 נקודות, 3 יותר מהפולני והפורטוגלי שמדורגים ראשונים, אחרי שסיימו את השיוטים שלהם במקומות 1 ו-4, ו-2 ו-3 בהתאמה.

http://www.athens2004.com/en/SailingMen/re...tnSubmit=%3E%3E

עוד ישראלים שהפוטנציאל שלהם למדליה גדול, גידי קליגר ואודי גל, שיפרו את מיקומם, למדליה, אחרי שסיימו היום במקומות 8 ו-6, והם מדורגים במקום השמיני הכללי. 20 נקודות פחות ממדלית ארז, ו-27 ממדלית הזהב, על מנת להשגי אפשרות למדליה יצטרכו השייטים לסיים בארבעת השיוטים הבאים במקומות 1 עד 5. שכן המיקום שלהם לא משהו, ולכן יהיה עליהם להיות עוד יותר טובים, אולם אל לנו לשכוח שהשיוט הק\גרוע ביותר נמחק בסופו של דבר.

http://www.athens2004.com/en/SailingMen/re...tnSubmit=%3E%3E

יש סך הכל 11 שיטוים, עד עתה היו 4.

מרינה קראבצ'נקו, ניצחה את אלופת אירופה מרומניה, בסיבוב השני והיא תתמודד בסיבוב השלישי מול המדורגת חמישית בתחרות מקרואטיה.

http://www.athens2004.com/en/resultsTable_...tnSubmit=%3E%3E

מחר יעלו לסיבוב הראשון, יוני ארליך ואנדי רם, וכן אנה סמאשנובה פיסטולצי. הבעיה הגדולה של סמאשנובה זה שהיא נפצעה לפני התחרות ויש סיכוי שהיא תפרוש בהמשך הטורניר, זה יהיה רגיל ולא נותע אם זה יקרה, זה תמיד קורה לה. אצל יוני ואנדי הבעיה היא אחרת, הם אומנם בכושר טוב, אבל ההגרלה שקיבלו מאוד קשה...עם אפשרות לפגוש את קיפר ושוטלר בסיבוב שלישי או את טוד וודברידג' וויין ארתורס המדורגים שניים, וזאת בתנאי שינצמחו את סודרברג ואנקוויסט, ואולי גם את נאלבאנדיאן וקולרי...אכן הגרלה מאוד קשה.

http://www.athens2004.com/en/TennisWomen/r...tnSubmit=%3E%3E

http://www.athens2004.com/en/TennisMen/res...g=TEM002000_C75

בהמשך השבוע יעלה אריק זאבי, והשיוטים ימשיכו גם מחר ומחרתיים.

אני חושב שאנחנו נביא 2-3 מדליות, מיוני ארליך ואנדי רם, אריק זאבי, גל פרידמן וגידי קליגר ואודי גל. אם נביא 4 מהם והסיכויים הם 20 אחוז בער, אז יהיה אפשר לומר שהאולימפיאדה היא הצלחה. הסיכויים של פיסטולצי למדליה לא כל כך גבוהים.

נערך לאחרונה ב: ‏15/8/04
  12. Joel Gion Member

נבחרת החלומות האמריקנית הובסה הערב 92-73 ע"י פורטו ריקו.
    זה היה הפסדה הראשון של הנבחרת האמריקנית באולימפיאדה מאז 1988.

13. burning soil Member

גם לאלכס אברבוך וגוצ'ה ציציאשווילי יש סיכוי טוב למדליה.

14. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אולי יש להם אבל לא כמו שיש לאלה שאמרתי...

אגב פרידן הועבר למקום ה-3!!! פתיחה מצויינת

15. burning soil Member

עומר,גוצ'ה ציציאשווילי נמצא בטופ של ההאבקות כבר כמה שנים טובות,
    ורק לאחרונה הוא זכה במקום הראשון באליפות העולם,כך שהוא נחשב למועמד
    רציני ביותר למדליה.

אולי אלכס אברבוך לא נמצא בכושר שיא כרגע,אבל גם הוא זכה במדלית זהב באליפות אירופה
    האחרונה,ועל הפוטנציאל שלו להביא מדליה לא צריך להרחיב.