אוליבר קאן - הפרק האחרון

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י אפנברג, ‏13/5/08.

1. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם אני לא טועה המשפט שלו היה EIER, EIER WIR BRAUCHEN EIR !!!!
    כלומר - "ביצים, ביצים - אנחנו צריכים ביצים" וזה אכן נאמר אחרי איזשהו הפסד כשהכוונה שהחברים צריכים לשחק יותר חזק ובווינריות.

וכדי להדגים מי הבחור, אני אחזור על הסיפור: הייתי כמה פעמים באימונים של באיירן כבר אחרי שאולי קאן זכה בכל תואר אישי או קבוצתי (אלוף אירופה, אלוף גרמניה, גביעי גרמניה, גביע אופ"א שוער השנה ושחקן השנה) והאיש מתאמן כמו שוער נוער שרוצה להוכיח למאמן שלו שמגיע לו צ'אנס. איזה רצינות, איזה ריכוז, איזו השקעה. 101% מקצוענות.

נערך לאחרונה ב: ‏13/5/08
  2. אפנברג Member

את השיר הזה מנגנים באצטדיון בכל פעם שקאן עולה לחימום לפני משחק ביתי.

3. Lahmagik Member

הסיבה שאני אוהד את ביירן היום.

Respect :aaa8:

4. FC_Bayern Member

שוער ענק, אגדה עוד יותר ענקית. קשה להאמין, פשוט לא רוצה להאמין שהוא עוזב אותנו. באמת עצוב http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx
    יהיה כ"כ מרגש לראות אותו במשחקו האחרון, אני גם די בטוח שנראה את הטיטאן מזיל כמה דמעות פה ושם, ואני די בטוח שזאת התמונה שתתנוסס על עיתוני הספורט ברחבי העולם בבוקר שלאחר מכן.

כל מילה שנאמר עליו רק תגרע. פשוט מתנת אל.

5. Olli Member

השחקן האהוב עליי ביותר הולך לפרוש. יהיה קשה לי לדמיין עולם של כדורגל בלי אולי.

מבחינתי זה גם סיכום של עידן בכדורגל. אוליבר קאן הוא אחד מהשחקים הבודדים שלא רדפו אחרי כבוד, כסף ותהילה. שחקן שנתן 110% למועדון, אהב אותו, היה לידר אמיתי, אחד שיודע להודות שטעה.

אחת התמונות החקוקות היטב בזכרוני היא התמונה של קאן ניגש אל להמאן, לפני בעיטות ההכרעה נגד ארגנטינה, מחבק אותו ומחזק את רוחו בברכת הצלחה. דבר שלכאורה נדמה כפעולה פשוטה ביותר, אבל היא פעולה שרק ווינרים אמיתיים יודעים לעשות. זה האוליבר קאן שלי.

בכדורגל של היום צריך להשתמש בזכוכית מגדלת בשביל למצוא את השחקנים האלו, וככל שהולכים לרמות הגבוהות ביותר בכדורגל העולמי, זה הופך לדבר יותר ויותר קשה.

כל מה שנותר לי הוא לאחל לאוליבר קאן בהצלחה בהמשך, ותודה על תרומתו הענקית לכדורגל הגרמני.

!Danke Olli

6. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

http://www.ard-sportblog.de/archives/kahn_dpa400.Xxx

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

7. joe Member

אבא שלי מנסה להשיג כרטיסים למשחק פרידה שלו... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx
    יהיה מרגש. אין ספק.

8. dudi Member

אוליבר קאן מיום שבת נכנס לרשימה מכובדת של שחקנים שיסמלו את באיירן לאורך כל ההיסטוריה-בקנבאואר,האנס,מאייר,מולר,רומיניגה,ו...אוליבר קאן!!!!

הכל יהיה שונה בלעדיו והנשמה של באיירן כל כך יחסר לה...

9. אפנברג Member

דוגמא לספורטאיות העילאית שלו היתה בגמר ליגת האלופות ב-2001. אחרי הנצחון בדו קרב הפנדלים מול ולנסיה הוא נגש לנחם את קניסארס שוער ולנסיה שמרר בבכי. קניסארס לא היה בדיוק ספורטאי למופת באותו ערב, אחרי שלא הפסיק להציק ולהטריד את שחקני באיירן בדו קרב הפנדלים כדי להוציאם מריכוז, ואפילו קבל על כך כרטיס צהוב (אני לא זוכר שוער שמקבל כרטיס צהוב בדו קרב פנדלים), ולמרות זאת קאן נגש אליו.

10. דנידין Member

כאחד שגדל על קאן כשוער הטוב ביותר שיש, הוא היה וישאר לטעמי גם אחד כזה.
    לא בופון, לא צ'ך ובטח שלא קסיאס ישנו את זה!

11. Red Left Winger Member

כמובן שבשבילי, כל פעם שאני שומע את השם אוליבר קאן אני מיד נזכר בערב ההוא בברצלונה.

שוער ענק, בהחלט אחד מהטובים בכל הזמנים, בהחלט ספורטאי למופת.

בסופו של יום, כל שחקן פורש, ובכל פעם זה עצוב לראות עוד אגדה יורדת מהדשא.

ביום שבת יגיע תורו של אוליבר קאן, שוער גדול, ספורטאי ענק ומנהיג למופת.

אפילו האנגלופילים יצדיעו!

12. dudi Member

מסכים איתך ב-200% קאן הגיע לגדולה של ספ מאייר ואפילו יותר מזה השוער הגדול ביותר בכל הזמנים לטעמי.

13. אחד_מנתניה Member

אגדה, אחד השוער היותר טובים שראיתי במו עיני, אולי אפילו הטוב שבהם.

להתראות מלך !

14. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

אחד השוערים הגדולים בהיסטוריה, וחבל שניפרד ממנו.

15. Raulito Madridista

אחד השוערים הגדולים ביותר בהיסטוריה של המשחק ואחד השחקנים הגדולים בהיסטוריה של באיירן מינכן. שוער גדול, ספורטאי למופת, מנהיג וסמל. הביא במו ידיו לבאיירן מינכן את הזכייה באליפות אירופה בשנת 2001 עם תצוגה אדירה בפנדלים, היה השוער המצטיין של ליגת האלופות ארבע פעמים, היה גורם משמעותי באליפות הנוכחית של הקבוצה ובעונות הקודמות, רשם אינסוף הצלות שלא מהעולם הזה. אני בעיקר זוכר את המשחק בין ריאל מדריד לבאיירן מינכן בברנבאו בעונת 01\2000 במסגרת חצי גמר ליגת האלופות. קאן לקח שם כדורים אדירים של ראול, פיגו, הלגרה ורוברטו קרלוס ופשוט נעל את השער ובאיירן ניצחה באותו משחק.
    בנבחרת גרמניה הדברים פחות הצליחו. טעות גורלית בגמר המונדיאל שהביאה לשער של רונאלדו, קילקלה את התצוגות הגדולות שלו.
    אוליבר קאן יכל למשוך בשקט עוד עונה. לאחר שנתיים-שלוש של גימגומים הוא חזר להיות השוער הטוב בגרמניה והיה אחד מהמצטיינים של הקבוצה בעונה הנוכחית כפי שציינתי, ההגנה של באיירן קירטעה גם בבונדסליגה והוא הסיבה שהיא ספגה מספר נמוך של שערים. חבל שהוא לא ממשיך עוד עונה כדי לנסות שוב לזכות בליגת האלופות. הפרישה שלו היא מכה לא רק לבאיירן מינכן או לספורט הגרמני, אלא בכלל. בנוסף, הפרישה שלו ועיזבתו של היצפלד מראה על בנייה מחודשת של באיירן מינכן, בנייה רשמית.
    אני חייב לציין שיש לי חיבה גדולה לשחקן הזה.

הרגע הגדול בקריירה של קאן ללא ספק...
    http://www.wldcup.com/pictures/wld2006/0606/pic306.Xxx