אוואט או דוידוביץ'

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י rainman, ‏15/8/06.

1. לא מצאתי כינוי Member

דין לוקומטיב,דין מאלמו,דין רוזנבורג,דין איי פארו. דין היכולת החלשה בשנתיים האחרונות,דין ההופעות המצויינות של אוואט בליגה הטובה בעולם. שנמשיך?

נערך לאחרונה ב: ‏16/8/06
  2. roeiuzan Member

ואתם רוצים להגיד לי שאוואט היה כזה טוב בנבחרת, למעט אותו משחק אירואי מול אירלנד של ה2-2? [שגם במשחק הזה 2 השערים היו באשמתו]

ול"לא מצאתי כינוי" תאמין לי שמספר המשחקים הגדולים שדוידוביץ' נתן בכל הקריירה שלו[ורק אוהדי חיפה מכירים ומודים בעובדה] כופל את כל אותם משחקים בהם ודודו אוואט ביחד עשו טעויות,{ עריכה: ואני לא מדבר על המשחקים הכ"כ רבים ובלתי נספרים שלו בליגת העל שהוא עמד פשוט חלק,שוטף ללא טעות אחת שוער אחר בליגת העל היה מקבל מחמאות מפה ועד אין סוף אבל לא ניר שרגילים לזה כבר...אצלו אין משחק כן טוב פחות טוב כל משחק הוא בא לעשות את מה שהוא יודע וטוב בו,גם במשחקים בהם טועה ברוב שלבי המשחק הוא עומד טוב.} תשמע אני לא יכנס איתך עכשיו לויכוח מטופש של מי טעה יותר ומי פעל ומי עשה שגם בזה אני חושב שדוידוביץ' לוקח בהפרש גדול. אז בסדר אוואט באירופה אתם כל פעם מנפנפים עם הדגל "אוואט באירופה, אוואט באירופה" יופי שיהיה לו בכיף ובהצלחה רבה אני כבר הסברתי את הבעיה למה דוידוביץ' לא הגיע לאן שהיה צריך להגיע[מזל זה דבר נחוץ בכדורגל, לא תמיד מספיק רק להיות טוב] וכולכם יודעים שהוא היה ראוי לכך. לאוואט אין את היכולות של דויבויץ' עם כל העצב שבדבר ועם לכל הכבוד לו ולחאבי גררו, פירטתי כבר את היכולות של דוידוביץ' ואת היתרונות שלו. זה יהיה שוער שהולך להכנס עמוק לספרי הכדורגל הישראלי, אוואט מביא הרבה כבוד מה שכן אבל לא בגלל זה הוא צריך לעמוד וגם לא בגלל הפן המקצועי שלו

נערך לאחרונה ב: ‏16/8/06
  3. MHFC Member

ללא ספק דודו אווט.

למרות שאני אוהד את מכבי חיפה ואוהב כל כך את דוידוביץ, אווט הוא שוער יותר טוב ויותר בכיר, שניהם שוערים מדהימים וטובים שצריכים להיות בעמדת השוער בהרכב של נבחרת ישראל, אבל אם אני בוחר אחד אז כמובן שזה אווט, אווט שוער מדהים, הוא הראה יכולת מדהימה אשתקד בסנטאנדר ולא פלא שהוא עובר לקבוצה יותר גדולה כמו לה קורוניה.

הבעיה העיקרית אצל דוידוביץ היא שהוא חסר ביטחון, ברגע שכובשים לו שער הוא חסר ביטחון וזה בא לידי ביטוי במשחקים שהוא עומד בשער, אצל אווט זה פחות, אם דוידוביץ יתגבר על הבעיה הזאת אני מאמין שהאו יכול להיות השוער הראשון בנברחת ואפילו להיות עדיף על פני אווט.

4. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

לניר דוידוביץ' יש יותר יכולת מאשר לדודו אווט, אבל היתרון של השני הוא היציבות, שכל כך חסרה לראשון. יש משחקים שאני רואה את ניר דוידוביץ' ושואל את עצמי איך זה שקבוצת אמצע טבלה מאחת הליגות הבכירות לא לקחה אותו ויש משחקים שהוא עושה טעויות כל כך מפגרות (תסלחו לי על הביטוי) שאפילו במשחקים שלי בשכונה אני לא מרשה וארשה בחיים.

באופן כללי אני חושב שהיה אפשר להפיק מהשוערים שלנו הרבה יותר אם היו מדגישים בפניהם את התחרותיות. בתקופתו של אברהם גרנט היה ברור שניר דוידוביץ' הוא השוער ברוב שלבי כהונתו וזה עצבן אותי מאוד. אני חושב שטוב יעשה דרור קשטן אם יצור סוג של תחרות בין מספר רב יותר של שוערים. במקום שזה יהיה דודו אווט וניר דוידוביץ' שמתחרים על ההרכב, זה בהחלט יכול להיות דודו אווט, ניר דוידוביץ', שביט אלימלך ואפילו אוהד כהן שמתחרים על ההרכב ואז אני בטוח שנראה מהשוערים שלנו הרבה יותר גם בליגה (מאחר ורק דודו אווט משחק בחוץ לארץ).

כרגע אני חושב שדודו אווט צריך לעמוד בין הקורות, אבל אני לא פוסל חזרה של ניר דוידוביץ' לשער אם הוא ימשיך לתת משחקים גדולים כמו שזה נגד ליברפול, או בכורה לאוהד כהן אם ישחזר את היכולת מגביע אופ"א בשנה שעברה.

5. מיכל3 Member

ר-ק דוידוביץ'.

6. אבי סנדור Member

יוסי בצלאל

7. Noffar Member

זו לא שאלה בכלל.
    ברור שדודו אוואט

8. ASROMA Member

מבלי לחשוב פעמים.
    דודו אוואט , הוא משחק בליגה הטובה בעולם ורק חתם בקבוצה גדולה מאוד בספרד , בעוד דוידובויץ' הוא מפקשש סדרתי , כל פעם טעות אחרת שבגללה הוא הפיל גם את הנבחרת וגם את מכבי חיפה המון פעמים.
    אוואט שוב טוב יותר גם באחד על אחד , גם בגובה , גם בגמישות וריפלקסים והוא נמצא בשיא הקריירה שלו , להבדיל מדוידוביץ' שנראה שכבר התחיל את הדרך למטה.

9. העכביש האדום Member

ברור אוואט לדעתי ..
    לשחק בליגה הספרדית להיחשב לשוער ברמה גבוהה ומבוקש , להגיע ללה-קורוניה ,
    זה קשה וזה כבוד גדול .. וזה מראה כמה התקדם הבנאדם בתקופה באירופה ..

זיכרו שאוואט צובר ניסיון מול מיטב חלוצי וקשרי הליגה הספרדית ועושה את כ מדוקלמן ..
    ואילו דוידוביץ' צובר ניסיון "עשיר" מול חלוצי ליגת העל ופה ומשם מול מישהו באירופה ..

דוידוביץ' כמו שאמרו ברגעי האמת עושה פאשלות מקבל פיק ברכיים ....

אוואט מוכיח ומראה זאת ....

10. Paolo Maldini שחקן ותיקים

זיו, על הנייר זו שאלה טיפשית (בלי להעליב).
    אבל כמו שניתן לראות, גרנט, נילסן ואולי קשטן, אין לדעת, העדיפו את דוידוביץ'.
    דודו אוואט עולה כמעט בכל פרמטר על ניר דוידוביץ', ובנוסף יש לו את יתרון הניסיון הבינלאומי כשהוא משחק בקבוצת צמרת בספרד.
    דודו אוואט חייב לעמוד בשער הנבחרת, כדי למנוע פאשלות נוספות וכדי להגביר את סיכויי העלייה ליורו 2008.

11. Ljungberg 8 Member

כל התגובות המזלזלות שדוידויץ' לא שוער ממש לא במקום,
    נכון שאוואט יותר טוב אבל גם דוידויץ' שוער מצוין וטוב לדעת שאם אוואט יקבל אדום אז יש לנו אופציה כמו דוידויץ' מהספסל.

12. M_T_A Member

אני מעתיק חלק מההודעה שלי מדיון הנבחרת
    אין ספק בכלל שאוואט צריך לפתוח. הוא משחק בליגה הספרדית מול כמה מהחלוצים הכי טובים בעולם ומשאיר את הקבוצה שלו בליגה שנה אחרי שנה.
    הוא יותר טוב מדוידוביץ' ברפלקסים, באחד על אחד, ביציאה לכדורי גובה וניסיון בינלאומי.
    ובתור שוער ראשון בקבוצה כמו לה קורוניה הוא רק הולך להשתפר

13. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

שוער ששיחק בספרד והרשים מספיק כדי שדפורטיבו תרכוש אותו, מול התמנון החיפאי.

no brainer.

14. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

משהו רומז לי שלא כל כך קראת את התגובה הראשונה:
    כשאתה חושב על זה לעומק זה באמת טיפשי,מסתכלים על הנתונים היבשים ואוואט באמת עולה הרבה
    על ניר,אבל האמת שזה לא ככה אוואט אמנם יותר טוב כרגע אבל לא בהרבה זה לא ההבדל בין בופון
    לבין מאיר כהן אלא אוואט כרגע דרגה אחת מעליו לדעתי-לא יותר..
    לדוידוביץ היה מזל רע בעיקר בגלל פציעות-אם הוא לא היה נפצע בנבחרת אז סביר להניח שהוא היה
    היום באירופה כי הוא כבר סיכם עם סאנטנדר[מה שכנראה היה משנה לגמרי את הקריירה של אוואט].

15. צ'וצ'ו קמביאסו Member

ניר דוידוביץ' לא שוער כל כך טוב אפילו שטראובר שוער הרבה יותר טוב בזינוקים וגם יודע לצאת, תמיד יש לו טעויות מטומטמות לדוידוביץ', את הדברים הפשוטים הוא יודע לעשות אבל תמיד ישמיט איזה כדור, אואט לעומת זאת הרבה יותר טוב, בהכל יותר טוב.

ניר דוידוביץ גם בעדיפה לבלאמי יראה שהוא שוער שחייב לעשות איזה שטות אחת כל משחק כמעט.