אהוד אולמרט- הדיון הרשמי

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Ampelmann, ‏30/1/08.

 1. Ampelmann

  Ampelmann Member

  הצטרף ב:
  ‏1/7/04
  הודעות:
  3,844
  לייקים שהתקבלו:
  0
  מצאתי טור קצת ארוך אבל בהחלט שווה קריאה עד הסוף!!


  יום אחד לפני שהוודעה אותה מינה ראש הממשלה משיבה לו את הדו"ח אותו חיברה, נתפנה גם אנחנו לדון רגע במצבו והתנהלותו של ראש ממשלת ישראל, אהוד אולמרט.

  כצפוי בחברה הישראלית האימפולסיבית, הקו הכללי בציבור כרגע הוא של כריתת ראשים. פישלנו? מישהו חייב להענש. כך היה תמיד וכך יהיה. זהו הקו שהביא עלינו את ועדות החקירה, תחקירי המשטרה ושאר אמצעי בזבוז כסף שנולדו מההנחה ש"יש ללמוד מההיסטוריה" וגדלו בעיקר כדי להפוך לאצבע המאשימה של העם.

  ומחר, מגיע גם תורו של אולמרט לעמוד מול האצבע הזו, והיא זקורה מתמיד.
  סביר שגם במרוץ השנים, שמו של אולמרט יזכר בעיקר בזכות מלחמת לבנון השניה, שתצרב לימים ככשלון. הגישה האימפולסיבית מבקשת כך. למה כשלון במלחמה? כי נסוגנו ולא הנפנו את ראשו הכרות של נסראללה. למה כשלון של אולמרט? כי הוא היה הראש בזמן המלחמה. האם זה צודק? כן ולא.

  למה כן ולמה לא?

  מלחמה
  ישראל היא מדינה שבה הפוליטקה משמעותה בטחון. שלא כמו בריטניה אווגרמניה למשל, לממשלת ישראל אין את הזכות להתעמק בעיקר בחינוך ולדון במידת המחזור או שירותי הבריאות של המדינה, כי בסופו של יום, אף אחד לא יזכור אותה בגלל המאוץ בהשכלה או הבריאות, ואף אחד לא ישכח לה את התהליך הבטחוני. לכן, אף אחד לא יזכור לאולמרט את ההתקדמות במגעים ואת המינוי הזוהר (אך בוגדני) של לבני לשרת החוץ, אבל ספק אם יהיה מי שישכח לו את לבנון2.
  האם לבנון2 היתה כשלון אולמרטי? כן ולא. מצד אחד, אי-מוכנות הצבא היא לא צרה של אולמרט. אהוד לא היה גנרל, אהוד לא היה גם קצין בכיר ואת העבודה הזו, במדינה נורמלית, עושה הרמטכ"ל ועוזר לו שר הבטחון. שניהם נכשלו. חלוץ הוכתר כגורם המחדל ושר הבטחון, מיד נגיע, נעלם (לטובתו) מהמפה הפוליטית.
  אז אם הם אלה שכשלו, למה להאשים את אולמרט?
  סיבה ראשונה היא הנפילה של אולמרט למלכודת הפוליטקה הישראלית, זו שכפתה עלינו את ש"ס וזו שהאכילה אותה בבל"ד מהצד השני. הטעות הראשונה של אולמרט כראש ממשלה היתה גם החמורה שבטעויותיו- העובדה שהבוחר נתן כוח גדול מדי למפלגת העבודה בלבלה מעט את הכליות של יושב ראשה וגרמה לשתן של פרץ לקפץ לו בשמחה אל הראש. אמיר, שראה איך מאיש העם הוא הופך למלך, התעקש על תיק הבטחון ואולמרט, שדאג קודם לישבנו הפרטי, נתן לטירון לפקד על הפלוגה, או במקרה הזה, על הצבא כולו. גודל הטעות הדהד גם ביומו הראשון של פרץ בעבודה, כאשר הגנרלים צחקו למראה האיש המוזר במשרד המפואר שידע כבר ימים יפים יותר, והגיע עד לנסראללה, שגם שלא חשב לרגע על מלחמה, ידע שמבחינתו מדובר בהזדמנות פז להראות עליונות על הישראלים.
  הסיבה השניה- היציאה למלחמה. אמנם אולמרט לא אשם שכל הדרג הצבאי העליון קיבל את המערכה מול חיזבאללה בהפתעה מוחלטת (צה"ל, אגב, ידע כבר בשנת 2000 שהחיזבאללה כבר מתנהג כמו צבא קטן, אך לא נערך למלחמה נגדו) אבל אולמרט הוא זה שאישר את היציאה. הוא לא זה שתכנן מבצע כושל, אבל הוא זה שאישר להוציא אותו לפועל. על זה, טוענים, יצטרך ראש הממשלה לתת את הדין.

  בטחון
  על אף שעל ההנתקות חתום אריאל שרון, מעטים זוכרים לראש הממשלה הקודם את המהלך ומאשימים את אולמרט בתוצאותיו, שכן אולמרט אמנם לא יזם את ההנתקות אבל היה הראשון להתמודד עם תוצאותיה (מבחינת שרון, מדובר כמעט במהלך פוליטי מבריק). הקסאמים על שדרות, המשברים בעזה והקול העולה של מפוני ההנתקות שגם מבלי לדון כעת בדרך המפוקפקת שלהם להוציא את כספי הפיצוי, צפוי היה שיצעו בצעקה לדרוש עוד.
  בפועל, תקופתו של אולמרט ידעה ירידה דרסטית להדהים בכל מה שקשור למספר הפצועים וההרוגים כתוצאה מהמלחמה ואפילו מתאונות הדרכים(יש המקשרים בטענה שהלחץ מהציבור ירד והשימוש בתחבורה ציבורית עלה), במחיר של הפקרת תושבי שדרות. אם במהלכה של אינתפדת אל אקצה נהרגו 1150 ישראלים ונפצעו למעלה מ-6000 (ממוצע של 200 הרוגים ו-1000 פצועים בשנה) במאות פיגועי התבאדות וירי, שהרי בתקופת אולמרט, להוציא את המלחמה, נהרגו 13 אנשים בלבד כתוצאה מפעילות טרור, 4 בלבד היו תושבי שדרות.
  במבחן התוצאה, הקר והיבש, הפגיעה של תקופת אולמרט בישובי עוטף עזה הינה אנושה, אך הירידה בכמות הפגיעות בנפש היא עצומה בהרבה.
  רבים מכם יכולים לשאול עצמם האם יש מחיר להפקרת שדרות? האם ישובי עוטף עזה, על שאינם תל אביב, זכאים לקיפוח? זה אומנם דיל פוליטי מוצלח- כמה עשרות אלפים בדרום אל מול מאות אלפי התל-אביבים והירשולמים, אך השאלה האמיתית היא האם הפחד של תושבי ירושלים, שמשך שנים נטבחו בעשרות ללא יכולת להתגונן וחששו להשתמש בתחבורה הציבורית, לא היה גרוע מזה של תושבי שדרות? אם כן, שהרי שוב מבחן התוצאה הקר משיג "שוויון" אך הסטטיסטיקה מדברת בעד אולמרט.
  שרון היה אנמי אל מול הפיגועים, אולמרט אל מול הקאסם רק שעכשיו יש יותר פחד אבל פחות הרוגים.

  מבחינה חברתית
  ניתן לחלק את תקופת אולמרט מבחינה חברתית לשניים- לפני ואחרי המלחמה. התקופה שלפני המלחמה אינה רלוונטית כעת, ולכן נתמקד בתקופה השניה: זו שמאז סוף הקיץ שעבר. כמות הגינואים וההחלשות של אולמרט בפני מצבעיו והציבור כולו, הפכו אותו לראש ממשלה פגיע, וכאשר הממשלה פגיעה, זהו העיתוי הטוב ביותר לתקוף אותה. כך הבינו מיד המורים, המרצים, הנכים, האחיות וגופים רבים אחרים. בזמן שמחאמת המ"פים, פסולה ככל שתהיה, באה מהלב, שהרי העיתוי של שאר המחאות בא דווקא מהראש, או יותר נכון- מהכיס.
  ברור כשמש ששכר מורה ומרצה בישראל, שלא נדבר על רופא ואחות, הוא זוועתי עד כדי שמי שיכלו להנהיג את החינוך קדימה או לקדם את שירותי הבריאות, יעדיפו לברוח ממשרות אלו כל עוד נפשם בם. כבר שנים שהמורים זועקים ומבחני המיצ"ב מגבירים צעקתם, אך רק תקופתו של ראש ממשלה פגיע יכלה ללבות את אש המרד ולהביא לשביתה חסרת תקדים במונחים ישראלים.
  אז קודם כל, אחרי שהושמץ, התוקף, הוקצה וכו'- חייבים לתת מילה טובה לרן ארז. הוא אמנם התקפל בסוף, אבל הוא תמיד יזכר כגיבור ומלך השביתות של ישראל. הראשון שעמד בגאון מול כל ההתקפות האיומות שנשלחו בו עד שהגיע לעמק השווה וסחט ממשרד האוצר והחינוך עד כמה שיכל. גם הוא, כמובן, יודע שידפקו אותו בסיבוב, אבל להחזיק שביתה כל כך עיקשת במדינה של מתקפלים זו מנהיגות. ח"ח!!
  ארז, כמו המרצים ושאר השובתים למינהם, ידעו שתקופה בה יש אנטיגוניזם כה חזק נגד הממשל, היא התזמון המושלם לסחוט אותו. הציבור הרי מיד יתיצב לצד המורד ולא לצד השלטון שסרח וראש הממשלה ידע שאסור לו לפשל עוד פעם. התוצאה- קרב עיקש שפגע בעיקר בציבור אבל צלח בכל הזדמנות. המרצים קיבלו חלק גדול מדרישותיהם, המורים קיבלו מענה הולם פלוס וגם הבלאגן במשרד המשפטים, זה שאולמרט ומזוז נמנעו מלטמון ראשם בו, יצא מכלל שליטה והפך מנותק מהממשלה.
  לאור העובדה שאולמרט, בחוסר ברירה, נסחט ונסחט ונגרר, אולי לדילים שאין לו איך למלא, קשה לקבוע האם הוא הצליח או נכשל אל מול הלחץ העצום שהופעל עליו במקרים הללו, אבל אם שופטים לפי זה שסל הבריאות עדיין מאפשר חיים רק למי שיכול לשלם, תלמידי התיכונים ישבו חודשים בבית (מה שיפריע להכנה שלהם לבגרויות, לתוצאות של הבגרות, להגעה שלהם לצבא ולמוכנות שלהם לאוניברסיטה) והסטודנטים והאוניברסיטאות ספגו מכה ניצחת שעלתה גם לאלה וגם לאלה במיליונים ועוד תעלה במיליונים נוספים, אפשר לומר שממשלת אולמרט שוב כשלה. ההזנחה הביאה אותנו למצב שבו החינוך המידלדל בישראל רק המשיך בצניחה החופשית אל עבר התרסקות בלתי ניתנת לעצירה.

  מבחן העדיפות
  ואם כבר סיכמנו שפרץ, היציאה למלחמה והזנחת החינוך הן טעויות חמורות, שהרי יש עילה מסוימת לקריאה לפיטורי אולמרט. אך כאן צריך לעצור ולחשוב. האם אולמרט, המייצג את המרכז השפוי ומלווה בממשלה סבירה ביותר (או איכותית עד מאוד אם להשוות לזוועות השחיתות שהביאו עלינו שתי ממשלות שרון המביישות), שרת חוץ טובה מאוד (השניה בטיבה אחרי ביבי, לפחות בשני העשורים האחרונים) ויציבות סבירה באורחי החיים בישראל, הוא לא גם האופציה הטובה ביותר? האם עוד מערכת בחירות בזבזנית בסופה נקבל או את ביבי או את ברק עדיפה על הנמכת פרופיל ו"סבילת" אולמרט בשלטון גם לעוד שנה? הרי אולמרט לא יתפטר גם אחרי וינוגרד ומערכת בחירות תיקח מספיק חודשים כדי שהזמן הנותר לאולמרט יהיה לא רלוונטי גם ככה. האם לאור כל אלה אנחנו רוצים באמת לחזור לממשלה הדורסנית הקפיטליסטית (לי אין בעיה עם זה [​IMG] ) של ביבי, או לחפפנות הרשלנית של ברק?
  סביר להניח, שאם לוקחים בחשבון את הבלאגן, את מיליוני השקלים המבוזבזים ואת חלון ההזדמנויות שיקבלו החמאס והחיזבאללה כדי לתקוף את ישראל כשהיא עם המכנסיים למטה ולהשפיע על הבחירות, אנחנו לא אוהבים את אולמרט, אבל אנחנו לא רוצים בחירות עכשיו ואולי גם לא ממש אחר כך.
  דעתכם?

  דעתי, אגב, כשמאלני, היא שבאמת לא ביבי ולא ברק עדיפים היום על אולמרט (שגם הוא לא להיט).
   
 2. T0XiN

  T0XiN Member

  הצטרף ב:
  ‏1/7/07
  הודעות:
  3,339
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אין ספק שאולמרט חייב לשאת באחריות וללכת הביתה אבל כמו שציינת לא ביבי ולא ברק מתאימים להחליפו.
  שורה תחתונה אין במי לבחור....
   
  נערך לאחרונה ב: ‏30/1/08
 3. John Barnes

  John Barnes Member

  הצטרף ב:
  ‏21/1/04
  הודעות:
  2,521
  לייקים שהתקבלו:
  0
  מעולם לא היה מנהיג שהחליא אותי יותר מאולמרט. אני מעדיף את עזמי בשארה ואחמד טיבי בשלטון מאשר האפס הזה.

  מדובר ברה"מ שהפך את הספין למקצוע, אני בטוח שיום יבוא ותורת הספינולוגיה שלו תלומד באונ'.ראש ממשלה שפועל למען עצמו, ואך ורק למען עצמו. מה הוא לא יעשה כדי להשאר בכסא? התעלמות מופגנת מהמצב בשדרות ומהחטופים (מזל שיש את ארץ נהדרת כדי להזכיר לעם ישראל מי זה אלדד רגב), ניסיון להביא "שלום" ללא פרטנר אמיתי, וכמובן ההצהרה המבזה על המ"פ. לצערי עבר יותר מדי זמן מאז מלחמת לבנון, ואנשים עוד ייקנו את זה ש"הליקויים תוקנו".

  [​IMG]
   
 4. לא מצאתי כינוי

  לא מצאתי כינוי Member

  הצטרף ב:
  ‏22/11/05
  הודעות:
  2,890
  לייקים שהתקבלו:
  1
  [​IMG]


  ולפעמים... החגיגה נגמרת.
  הגיע הזמן של האפס ללכת הביתה.
   
 5. Diamond Cutter

  Diamond Cutter Member

  הצטרף ב:
  ‏6/5/07
  הודעות:
  230
  לייקים שהתקבלו:
  0
  מהטור שלך הגעתי למסקנה-להוציא את שרון להורג,ומה אפילו לא צריך לבזבז כסף כולה לנתק אותו מהמכשירים.באמץ גם לא עשה כלום נגד פיגועים גם הנהיג ממשלה מבישה בוטגד במדינה.אולמרט לעומת זאת פשוט ענק-בנה את גדר ההפרדה(בעצמו)נלחם בשטחים(בחזית מן הסתם)ניקה את הממשלה משחיתות וכמובן לא סבל גנבים.
  .........
  אני לא יודע באיזה עולם אתה חי אבל "חומת מגן" בוצעה לפי פקודות שרון וגדר ההפרדה(מה שבאמת הציל את ישראל מהפיגועים) אז אלה עם כן הפירוש למילה אנמי הוא "השמיד כליל" מה שכבת זה אחת השטויות הגדולות ששמעתי.
  כן ממשלות שרון היו מושחתות,אבל זה קללה של ארץ הקומבינות ואני לא רואה איך גנבים ב"עמ של אולמרט,כאשר שר האוצר(!!!)גנב מכל ישראל(כולל ניצולי שואה!)/שר הביטחון שאין לו באמת מושג(פורש מיד מפוליטיקה אחרי הביזיון,מענייןו למה),הממשלה הכי מביכה שאני אי פעם ראיתי מב והכל בהנהגת אולמרט,על תורת הספינים,המסכנות הבן אדם חולה בסרטן לרחם עליו?העובדה שהממשלה שלו מחצה את מבקר המדינה!איפה לשמוע על זה גוף מגביל גוף שאמרו לפקח עליו?לא באמת כשמאלני,אחד שאמור להחשיב את הדמוקרטיה את השוויון מעל הכל אני לא מבין איך אתה מתעלם בכזאת קלות.
  עוד נקודה ששוב כשמאלני אני לא מבין איך אתה מתעלם ממנה,היא הקמתה מחדש של משרד הדתות,או במילים עוד יותר כסף ילך לדתיים ובמיוחד לחרדיים חסרי העבודה הכל בשביל שש"ס תשאר בממשלה,מפלגה שדוגלת במדינה לא דמוקרטית מקבל עוד יותר כוח ועוד כסף נלקח מהאוצר,אותו כסף שאין כדי לעלות את משכורת המינימום.
  אולמרט נכשל בכל אספקט במדיניות ומי יודע לאן עוד היא תוביל מי יודע אולי הוא יכניס כמה חוקי הלכה ויכריז על סוצאליזם במדינה הכל בשביל לשמור על הכיסא.
  הביתה ועכשיו,להצביע למסומם מעלה ירוק אם כבר הולכים לאזעזל אז למה לא בסטלה?
   
 6. אדום עולה בבלומפילד

  אדום עולה בבלומפילד Member

  הצטרף ב:
  ‏2/7/07
  הודעות:
  333
  לייקים שהתקבלו:
  0
  לא היה מנהיג שלא אמרו עליו דברי ביקורת מסוג זה.
  היו וגם יהיו מנהיגים גרועים מאולמרט.
  אני לא מחסידיו של אולמרט, אבל כמו שאמרתי בדיון על ניר לוין, את מי תביא במקומו??

  אולמרט הוא הרע במיעוטו. עדיף על שני ראשי ממשלה לשעבר שנכשלו הרבה יותר בגדול.
  חוץ מבית"רי מלידה, יש פה באמת מישהו שרוצה את ביבי במקום אולמרט?
  אם כן, אני מרחם עליו.
   
 7. shabaaz

  shabaaz Member

  הצטרף ב:
  ‏9/8/04
  הודעות:
  430
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אין מנהיג יותר גרוע מאהוד אולמרט.ומי שהיה בלבנון השניה יודע טוב מוד את זה.
  מנהיג שאין לו ערך לחיי חייליו.
  מנהיג שהוא לא מנהיג.
  פולט שטויות מהפה ללא הפסקה(להזכיר לך את נאום האטום המפורסם...?)
  מנהיג פחדן שפוחד לצאת לעזה ולא מבין בשיט בביטחון והפך את המדינה לעולם שלישי.
  מנהיג שהפך את הסטודנטים לנזקקים,והביא 20 אלף ניצולי שואה לחרפת רעב.
  מנהיג שילדיו לא שירתו בצבא(לדוגמא ומופת).
  שאני אמשיך....?

  פשוט ביזיון של בנאדם מושחת ותת רמה.
  אתה מדבר על ביבי וברק:היו הרבה מדינאים ומנהיגים שפישלו לפני שהגיעו לגדולה.כולל שרון(סברה ושתילה,משרד התשתיות וכו',פרשת האי היווני).להזכירך ביבי הציל את הכלכלה הישראלית לפני שאדון אולמרט נהנה מהפירות וטרח להחריב אותה שוב במו ידיו.
  אז כן אדוני היקר...אני מעדיף את ביבי.
   
 8. אדום עולה בבלומפילד

  אדום עולה בבלומפילד Member

  הצטרף ב:
  ‏2/7/07
  הודעות:
  333
  לייקים שהתקבלו:
  0
  מדהים שאתה אומר שאולמרט פולט שטויות מהפה, בעוד שביבי הוא "תותח על" בגילוי סודותיה של מדינת ישראל.
  להזכיר לך את ההודעה שלו על כך שהוא היה שותף להחלטה להתקיף בסוריה, מה שהיה סוד מוחלט ומדינת ישראל לא הודתה בכך עד שמר נתניהו הועיל בטובו לפאר את שמו, ולפגוע בבטחון של כולנו.
  נתניהו הוא הבן אדם הכי לא אמין היום שיש בפוליטיקה. וכולם יודעים כמה קשה להגיע לזה שלידך יש מושחתים משמאל וימין. הוא שקרן כל כך גדול שאני לא יכול להאמין למילה שיוצאת לו מהפה.
  המדיניות הכלכלית שלו יכלה להביא אותנו לאסון. לא היה מעולם שר אוצר שדאג כל כך לעשירים(למרות שגם אולמרט לא חף מפשע בנושא הזה). הפערים החברתיים בתקופתו של ביב כשר אוצר היו גדולים מאי פעם.
  אם מה שאתה מחפש בראש ממשלה זה איש מלחמה,שקרים ומניפולציות,דאגה לעשירים "המסכנים", אז באמת שיבושם לך.
   
  נערך לאחרונה ב: ‏30/1/08
 9. D.Irwin

  D.Irwin Member

  הצטרף ב:
  ‏3/6/07
  הודעות:
  1,422
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אני שונא את ביבי בעיקר בגלל זה:
  יציאה לפנסייה גברים-גיל 67.
  יציאה לפנסיה בנות-גיל 65.
   
 10. אלי אוחנה ג'וניור

  אלי אוחנה ג'וניור Member

  הצטרף ב:
  ‏1/9/07
  הודעות:
  1,068
  לייקים שהתקבלו:
  0
  הגיע הזמן של אהוד אולמרט לומר שלום, הוא פשוט דוחה, חלש.
   
 11. shabaaz

  shabaaz Member

  הצטרף ב:
  ‏9/8/04
  הודעות:
  430
  לייקים שהתקבלו:
  0
  הפליטה של ביבי היתה פליטה.ממילא היינו מודיעים מתישהו שתקפנו בסוריה.אלא מי תקף שם קוריאה הדרומית תפסיק להיות תמים.
  אבל 50 שנה לא הודנו שיש לנו גרעין!!!
  זה ההבדל בין ראש ממשלה שחי על המאדים ושלח 33 חיילים למות בגלל ספין תקשורתי לבין חייל.
  עכשיו בנושא כלכלה,אל תבלבל לי את המוח בסדר.לנתניהו היה את הביצים לעשות מהלכים כלכליים שלאף נגיד או שר אוצר עשו 50 שנה והוא הציל את הכלכלה מקריסה.הבנאדם חתך בבשר החי והצעיר אותנו קדימה 5 צעדים.אל תדבר על תחום שאתה לא מבין בו.לעומתו אולמרט לא רק מעורב ב-10 פרשות שחיתות הוא מינה 3 שרי אוצר(!!!!,איפה היה כזה דבר) ואת שר האוצר הכי מושחת אי פעם בתולדות המדינה(איכשזון).
   
  נערך לאחרונה ב: ‏30/1/08
 12. אדום עולה בבלומפילד

  אדום עולה בבלומפילד Member

  הצטרף ב:
  ‏2/7/07
  הודעות:
  333
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אוי אתה כל כך מושפע מהתקשורת... מה שעצוב שגם רוב העם נותן לתקשורת לקבוע את הדעה שלו.
  נתחיל ממה שאמרת בהתחלה, אוקיי זה היה די ברור שאנחנו תקפנו שם, אבל יש הבדל בין אם אנחנו מצהירים על זה באופן רשמי או לא. אני אזכיר לך שוענונו חשף מקרים על הכור האטומי שכולם יודעים עליו, הוא נכנס לכלא. אז במקרה שלו אולי זה היה מכוון והוא בגד הצורה כי שפלה במדינה שלו, לעומת ביבי שסתם יצא טיפש. אבל ביבי הסגיר פה סוד מדיני שזה משהו שאסור להגיד בדיוק כמו על הכור האטומי.
  ובנושא הכלכלה, עשית לו ממש פולחן אישיות. תפסיק להקשיב לנחמיה שטרלסר, ביבי היה שר אוצר שדאג לרווחת הפרט, לא לרווחת המדינה.
  כל הפעולות שהוא עשה פגעו באופן ישיר באזרח העני. הפעולות שלו מתאימות אולי למדינה שדוגלת בכלכלה ליברלית כמו ארצות הברית, אבל למדינה שעזרה לחלש הייתה תמיד לנגד עיינייה, לא יכולה להרשות לעצמה מדיניות כזאת.
  ולנושא השחיתות, אולמרט לא טלית שכולה תכלת בלשון המטעה, אבל אין היום אף פוליטיקאי אחר שאני יכול להגיד עליו שהוא ישר והגון. היחיד שאפשר לומר עליו שהוא ישר זה יוסי ביילין, אבל דעותיו הקיצוניות הביאו אותו לאבדון פוליטי.
  יושר והגינות זה לא דבר שתמצא גם אצל מתמודדיו של אולמרט.
   
  נערך לאחרונה ב: ‏30/1/08
 13. M U

  M U Member

  הצטרף ב:
  ‏26/12/07
  הודעות:
  60
  לייקים שהתקבלו:
  0
  תצחקו עליו, תחשבו שהוא טמבל, שהוא לא מתאים.. תאמינו לי גם אני חושב ככה.

  אבל אולמרט מסתבר חכם יותר מכולם, הוא מצא את השיטה הכי טובה להישאר בכס השלטון בלי שיזיזו אותך והיא לא לעשות כלום.
  הוא לא מזיק, הוא לא מועיל, הוא נייטרלי.
   
 14. shabaaz

  shabaaz Member

  הצטרף ב:
  ‏9/8/04
  הודעות:
  430
  לייקים שהתקבלו:
  0
  שטרסלר משרסל...יש רק פרשן כלכלי אחד שאני רוא וזה סבר פלוצר.אני ממליץ לך בחום לכבות את הטלויזיה ולקנות עיתון או להיכנס לבלוג שלו מידי פעם-אולי תלמד דבר אחד או שניים.
  ולגבי וענונו:אני מעדיף אפילו מרגל ערבי שבילה חצי מהחיים שלו במצרים בשבי ועשה יותר למען המדינה או איזה שקרן ליכודניק שהיה לוחם מטכ"ל ואיבד את אחיו בפעולה בשלטון מאשר רה"מ שחינך את בניו להשתמט ולא שולט על הפה שלו מול הטלויזיה....פעמיים!!!
  זה לא עניין של שטיפת מוח-זה עניין פשוט של בנאדם שלא יודע לתפקד במצבי לחץ.אולמרט הוא בירוקרט שמקסימום יכול לנהל איזה משרד ממשלתי לא יותר וזה לרוב מה שהוא עשה בקריירה שלו בחוסר הצלחה.
  אפילו שרשרת המינויים שלו מתחילת ההתמנות הייתה כושלת:פרץ-שר ביטחון.הירשזון-כלכלה.חלוץ-רמטכל.דיכטר וגנות-ביטחוון פנים ושב"ס.פרידמן-שר המשפטים הגרוע אי פעם!!!
  היו לו חלופות ואלטרנטיבות כמו לבני שיתה שרת משפטים.מופז לביטחון.קפלניסקי שיכל להיות רמטכל עם נסיון מעולה במרכז.אבל אולמרט לא אשם...
  רק עצם המינוי של פרץ וחלוץ למלחמה האחרונה אולמרט היה חייב להתפטר:על אותו סעיף בדיוק התפטרו גולדה,דיין ובגין.הם הבינו שהם שמו את האנשים במלחמות הקודמות והם קטפו את הפירות,ולכן הם אחראים באותה מידה למחדלים.
  באותה מידה שאולמרט לא יכול ללכת ולהעניק זרי פרחים ולקרו להחלטה 1701 הישג אם הוא לא היה מעורב במו"מ ישירות,או לחילופין לומר שהוא זכאי מ-60 השעות האחרונות של הקרב שהשיג את ההכרעה אם הוא לא היה מעורב בו ואמר לכל חייל וחייל או מפקד שהוא לא מעוניין בשפיכות דמים נכון הוא לא יכול להתחמק מאחריות על האסון הקולוסאלי של היציאה למלחמה,המינויים שקדמו לו והאווירה שקדמה לחטיפות עוד לפני.כל אלה עוד שוררים עכשיו.הוא פשוט אדם לא רצוי,הוא הרה"מ שדעת הקהל עליו היא הנמוכה ביותר בכל הזמנים.הצבא לא ילחם למענו.ואת זה לא ניתן לשנות.
   
  נערך לאחרונה ב: ‏31/1/08
 15. Der Kaiser

  Der Kaiser Manuel Neuer מנהל מנהל ראשי

  הצטרף ב:
  ‏7/9/04
  הודעות:
  24,795
  לייקים שהתקבלו:
  333
  [​IMG]


  2 רבים השלישי לוקח [​IMG]
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!