אדריאטית 2012 - מכבי אלקטרה ת"א אלופה!!

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י idans10, ‏9/6/11.

1. samoel Member

הייתי במשחקים אתמול.

ראשית לא הייתה אוירה של פיינלפור, אולי בחוץ בקופות אבל בפנים היה כמו עוד משחק יורוליג טיפוסי(שזה גם שדרוג לאדריאטית). אולי אם באמת האולם המארח הוא באיזור של המדינות המשתתפות אז יש אוירה של כדורסל וריגוש באותם ימים.

המשחק הראשון - מקצועית, אין לי מושג למה החלטתם שפרטיזן טובה מצ'דביטה שלאורך כל העונה הוכיחה שהיא מספר 2 למכבי. הקרואטים היו טובים בכל פרמטר על המגרש וכל זה בלי מתיאש סמודיש. אגב, דונטה דרייפר הוא בהחלט שחקן שיכול למצוא את עצמו במכבי - הוא 1 כמו שדיוויד אוהב, והתרשמתי ממנו - ידיים ארוכות, קליעה טובה ולא כופה את עצמו.

לגבי המשחק של מכבי, תיקון קל - זהו לא אותו פופוביץ' כמובן(אשר כן פגשנו העונה במדי ז'לגיריס) מדובר בפורוורד בינוני מאוד שהוא הקפטן של המונטנגרים. מי שכן הפגין יכולת טובה בגארבג' עם כמה מהלכים יפים לסנטר הוא דובלייביץ', שהוא כמובן גם הכוכב של בודצ'נוסט. מה שכן, אני חושב שהם לא הפעילו אותו נכון ואפשר ובהחלט התבטאו הבדלי הרמות. דובלייביץ' בן 21 עוד מעט ויש לו עתיד מזהיר לדעתי. מה שכן ראינו את מכבי מגיעה למשחק כמכבי שמשחקת על תואר, הגנת ברזל ומלחמה לא מתפשרת. דיוויד לוקח פסקי זמן אחרי ריצה של 7:0 במחצית השניה שצמצמה מ- 30 ל-23. זאת מכבי!

לגבי הליגה הזאת באופן כללי.
    צריך להבין שבזכות הליגה הזאת יש למכבי בכלל קבוצה שהתמודדה השנה עד השניה האחרונה לפיינל פור. הקופל עושה הכל בשביל ירושלים ונגד מכבי. חוק ה- 4 זרים הזה היה מעמיד את מכבי במצב שהיא לא יכולה להתמודד באירופה בלי ליגה נוספת כי איפה הייתם נותנים לשאר הזרים לשחק? פעם בשבועיים שלוש במשחק יורוליג? אכן בעיה. בנוסף רק שתדעו שהליגה האדריאטית מוכרת רשמית ע"י היורליג כליגה האיזורית היחידה(למרות שאני מכיר עוד 2, בלטית ובלקנית) והזוכה בה מקבלת כרטיס אוטומטי ליורוליג. אז כן מדובר פה בתחרות איכותית.

מחר משחקים על תואר, וצ'דביטה כבר עשו לנו בלאגן פעמיים העונה ואפילו בנוקיהו היו קרובים הרבה יותר לניצחון. אסור לזלזל בהם אבל זה צריך שלנו. אם נבוא מוכנים מפוקסים וחדים(כי עייפים אנחנו לא) אין שום סיבה שבעולם להפסיד. מקווה שהאווירה תהיה יותר מחשמלת אולי כשגביע מונח על הכף זה אכן יקרה.

מ-כ-ב-י!

2. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

לא ברור לי איך אתה הגעת לזה: סה"כ שתי הקבוצות סיימו עם מאזן זהה את הליגה וגם במשחקים ביניהם נרשם שיוויון. לטעמי מבחינת חומר השחקנים עדיין פרטיזן עולה על הקרואטים וגם העובדה שהם פוגשים את הקבוצה שלקחה את הליגה האדריאטית 5 פעמים ב-5 השנים האחרונות לא בדיוק תרמה לקרואטים להיות פייבוריטים במשחק. אז תן לי סיבה מדוע לא להמר עליהם לפני המשחק?

מעבר לזה, ואני יודע שיש המון מתנגדים כולל שמעון מזרחי עצמו, אני בדעה של לעזוב את הליגה הישראלית ולהשאר באדריאטית. בשתי הליגות מכבי מטיילת, רק שבאחת היא מטיילת עם ההרכב המלא ובשנייה היא מטיילתבאילתורים שמושיבים חצי מהזרים בחוץ.

3. LIVERPOOL87 Member

גם אני איתך בעניין הזה, אני מודע למשמעות של הצעד הזה כמו גם את הקשיים של שמעון שנמצא בקבוצה הזאת יותר מ-40 שנה.
    אבל כשאין ברירה צריך לעשות את הצעד הזה, ובמידת הצורך לחזור אל הליגה בתנאים ההוגנים לשני הצדדים ולא כמו היום שמשתמים במכבי ביד אחת כחלון הראווה של הכדורסל הישראלי וביד השניה מכניסים לה מאחורה בכל הזדמנות.

נערך לאחרונה ב: ‏29/4/12
  4. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

5. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

סיום הרבע הראשון: לא כוחות 11-27 לצהובים. ליאור מתעלל בשומר שלו, שאני במקום אנזולוביץ' בועט אותו לקיבינימט לקראת שנה הבאה.

6. LIVERPOOL87 Member

צדוויטה הזאת קבוצה באמת גרועה, צריך להגיד את האמת שלושת הקבוצות פשוט לא הגיעו לכאן, אני לא מבין איך אפשר לקלוע באחוזים גרועים כל כך.
    גם מכבי משחקת בהילוך שני עד עכשיו והפער עדיין גדול.

7. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

דיברנו על זה הרבה, אבל מה שבלאט עושה לפאפא זה פשוט דוחה. לקראת רבע אחרון, משחק אחרון של הסגל המלא ולמעט 5 דקות אפא לא רואה פרקט. שוב. כמה חבל שככה יזכור אותנו אחד מגדולי השחקנים באירופה. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx

8. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

עוד תואר לארון. ניצחון 77-87 על הקרואטים, שלמעט הפגזות מבחוץ לא הראו שום דבר. הקבוצה הטובה לאורך השנה גם זכתה לבסוף בתואר.

9. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/546595_10150685046891831_9987461830_9507683_308216418_n.Xxx

תודה!

10. LIVERPOOL87 Member

תודה לך מכבי על עוד עונה מצוינת!
    למרות היריבה הפתאטית עדין תמיד כיף לקחת גביע ובמיוחד כזה שמגיע בפעם הראשונה.

תמונה למזכרת, זה שהולך, זה שרוצים שיילך וזה שממש לא רוצים שיילך אבל כנראה יילך
    http://www.maccabi.co.il/mtpic/IMG_0968.Xxx

11. samoel Member

תראה,
    צ'דוויטה הייתה צמודה למכבי לאורך כל העונה מבחינת הליגה האדריאטית. ולקראת הסוף איבדה נקודות כשהכל כבר נסגר ודי היה ברור שהיא משחקת מול פרטיזן כך או כך. שים לב באמת לפיזור ההפסדים. בנוסף ההבדל במשחקים בין השתיים בעוד המשחק הראשון בו נצחו הקרואטים היה בעליונות מוחלטת שלהם. במשחק השני שלא קבע דבר נגמר בצורה צמודה. כמו כן, צ'דוויטה עשתה למכבי הרבה צרות כאן בארץ ואם לא ג'ורדן פארמר אנחנו גם מפסידים להם. נכון אז פרטיזן מנוסה יותר ואלופת 5 שנים, אבל לטעמי גם אם זה נוגד קצת את ההיגיון הבריא ואת האינטואיציה אני ממש לא חושב שפרטיזן באו כפייבוריטים גדולים למפגש, על הנייר? מי מצ'באן וחבורת הקשישים האלו שתופסים יום? השחקנים בצ'דביטה הראו בעיקר במשחק הראשון כמה הם עדיפים על הסרבים וורן, דרייפר ואוונס זרים מתאימים לקבוצות דרג ב של היורוליג, בילאן נתן אתמול גוף לסופו וחגג על הסרבים מתחת לסל(הילד בן 23).
    הם לא בליגה שלנו, הם כן באותה רמה פחות או יותר כמו פרטיזן אבל לא צריך לזלזל במה שעשה המועדון הצעיר הזה ומה שהבעלים שלו עשה והטיס לכאן 200 קרואטים. הם כח עולה לדעתי שמשקיע נכון.

אתמול הייתה אוירת פיינל פור - הייתה חגיגה אמיתית. הקהל בא לתת שואו וכבוד לבלו ותיאו. וגם לדייויד.
    שוב מקצועית הבדלי הרמות ניכרו והקואטים אפילו לא פוצצו כמו יריבה ישראלית טיפוסית(אגב אין לי ספק שהם לוקחים פה אליפות עם פייט בעיקר מהגליל).ואז התחילו לשות פרום דאוןטאון מנהטן, פאפא הגיע לעשות סדר עולמי, והכל חזרק לקדמותו.

היה כיף, תמיד כיף לקחת תואר. עכשיו להשאיר את דייויד את דיוויד.

12. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

לא שזה לא היה צפוי אבל הנה ההודעה הרשמית.

מכבי הודיעה להנהלת הליגה האדריאטית כי לא תמשיך בה בשנה הבאה

חבל. מבחינתי אם צריך לבחור שתי ליגות אז זו האדריאטית והיורוליג. כמו כל אוהד מכבי הייתי מעדיף את הליגה הישראלית עם הדרבי והמשחקים מול חולון, גליל וירושלים, אבל לא בתנאים שקופל מציב, מה גם שזה פוגע בנו לאורך העונה. חבל לי שמכבי כאילו עושה שרירים ובסוף מתקפלת, זה נראה לא טוב. בשתי הליגות אנחנו מטיילים, אבל באדריאטית אנחנו נקבל הרכב מלא לאורך כל העונה, מה שיתרום הרבה יותר מהליגה הישראלית. לצערנו, פדרמן הוא בדיוק ההיפך משמעון מזרחי.

13. LIVERPOOL87 Member

לדעתי לקחו את ההחלטה הנכונה בסופו של דבר, רק היו צריכים לעשות את זה אחרת.
    ברגע שהודיעו שלא משתתפים באדריאטית הקלפים עברו לצד של קופל ולא נצליח להוציא שום דבר ממנו ולא רק זה גם יש שמועות שאולי יורידו זר בעונה הבאה.
    ככה יצא שכל המסע הזה השנה היה מיותר לגמרי, עברנו לאדריאטית והוכחנו שאין לנו ביצים לעבור לשם סופית על חשבון הליגה, מעכשיו אין לקבוצה מילה יותר.

יש בעיה רצינית עכשיו עם הזרים, מאריץ+שרמנדיני זה מאסט וצריך עוד סנטר(גיימס) ו-4 זר.
    איפה נכנסים סמית', קית' ורכז?
    הקבוצה בבעיה גדולה, שחקנים יישבו שבוע שלם על הספסל בלי לשחק.

14. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

בגלל זה אמרתי שהקבוצה היתה צריכה ללכת על האדריאטית ועל היורוליג לפחות לשנה אחת כדי לתת לזה ניסיון. אין אח ורע בעולם שקבוצה בונה סגל ולא יכולה לאורך השנה להשתמש ב-50% ממנו, זה הזוי! אגב, אני לא כ"כ שלם עם ההחתמה של מאריץ' ובמידה ותהיה. הוא שחקן טוב ממה שזכרתי אותו מפרטיזן אבל די נעלם בפאו וגם מולנו לא הכי הרשים. מצד שני לסמוך על שרמדנדיני כסנטר פותח אני גם לא סגור על כך, הוא יותר מתאים להיות מחליף. אבל מבין השלושה (מאריץ', שרמנדיני, ג'יימס), אני מניח שמאריץ' יהיה זה שיפתח כנראה לצד ליאור, סמית' ועוד שני מקומות. אני מקווה שישחררו את קית'. לא אוהב את הסיגנון שלו ולא חושב שהוא מתאים לנו, בטח בתקופה הזו שפאשר למצוא זרים טובים יותר ואולי בפחות מחיר (הבחור אשכרה מסרב למיליון דולר לעונה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx ). נקודה נוספת זו עמדת הרכז: הולכים לתת את המושכות ליוגב או שמביאים את שאראס/ארון ג'קסון/מישהו אחר? אישית אני מעדיף את האופציה הראשונה ואת יוגב כרכז שני (שלא יחשבו על הלפרין בכלל), כי עם כל הכבוד, זו תהיה בסך הכל העונה השניה של יוגב וכשהיורוליג מתארכת, אני לא יודע אם זה נכון לזרוק עליו הכל בגלל חודשיים טובים. רכז מנוסה כמו שאראס, או כמו ג'קסון יכול יותר להתאים לטעמי (מבלי לפסול גם את אופציית פרקינס). בכל מקרה היינו צריכים לתפוס את קופל בביצים ולא לתת לו לעשות מה שבא לו, אבל כנראה שלפדרמן חשוב יותר להיות האו"ם ולא להסתכסך עם אף אחד.. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx ללא פלא שהרבה מהאוהדים לא סובלים אותו כבר.

15. LIVERPOOL87 Member

מדברים על פדרמן, ראיון אחד שלו גרם לכל כך הרבה בעיות.
    אני לא מבין מה גרם לו להגיד שגרגמל חתום בקבוצה? גם אם כולנו ידענו שהוא שחקן מכבי לא היה צריך להכריז על זה כשקאנטו משחקת על החיים שלה בפלייאוף.
    http://sports.walla.co.il/?w=/7/2537251

כמה בלאגן מראיון אחד קטן http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx

בקשר למאריץ', אל תדאג, הוא יביא את הסחורה.
    הוא ירוויח פחות ממה שסופו דורש, ותראה איזה עונה הייתה לנו ועוד בלי סופו, למאריץ' יש את הכלים לחזור לעצמו, מדובר בשחקן אדיר שרק צריך לקבל את המפתחות והביטחון ויהיה בסדר.