אדריאטית 2012 - מכבי אלקטרה ת"א אלופה!!

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י idans10, ‏9/6/11.

1. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

לא מסכים ארז. חוץ מפרטיזן, ולובליאנה ואולי ציבונה, לא רואה פה קבוצה שמדגדגת אותנו. כמובן שכשהעומס יהיה גדול יותר ותכנסנה עוד שתי ליגות, אז כן אפשר להחליק פה ושם, אבל בתאכלס הליגה הזו לא נותנת שום דבר כשהיא מתווספת כליגה נוספת. אין לי בעיה במקום הישראלית, או שאנחנו רק נגיע לפיינל פור הישראלי, אבל לא 3 מסגרות מלאות שידפקו אותנו.

2. samoel Member

אני לא מסכים.
    ואני אחזור על מה שאני אמרתי בהודעה הקודמת.
    קבוצה כמו לאשקו לא בנויה לשני המשחקים האלה בהפרש כזה קצר.
    קבוצות כמו נובו מסטו ולאשקו מתייחסות לליגה הזאת כליגה לכל דבר, ואם צריך לחלק עכשיו כוחות ומכבי מה לעשות איכותית בהרבה, אז הן פותחות רגליים. בישראל לא היית רואה את זה כי יש יריבות. אבל מכבי רמסה גם רמסה כאן בארץ וזה לעיתים נראה אף רע יותר. יותר מכך כשכבר ההפרש גדול אז ללאשקו שיש לה ליגה אמיתית על הראש תוכל לותר על המשחק(במנטאליות לא מדבר עכשיו על אתמול כי אין ללאשקו השבוע ליגה). אני רק מזכיר שנובו מסטו היא אלופת סלובניה ולא לובליאנה.
    אולי אם היינו באמת קרואטים או סרבים היינו רואים גם איזושהי מלחמה אבל נוח להפסיד למכבי באדריאטית - בעוד בישראל הרצון הוא עז לנצח.
    שים כמעט כל אחת מקבוצות האדריאטית בישראל והיא שווה פיינל פור ואפילו מקום 2 אחרי מכבי.
    בטח נובו מסטו.

3. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אני לא אמרתי לא להשתתף באדריאטית. מכבי גדולה על האדריאטית באותה מידה שהיא גדולה על הליגה הישראלית. אני אמרתי להשתתף רק בליגה אחת מתוך השתיים בעדיפות לאדריאטית, פלוס היורוליג. אתה גדול בהרבה על שתי הליגות אם תרצה או לא תרצה ובשתי הליגות יש בסוף פיינל פור. אבל כשאתה מוסיף את שתי הליגות ביחד בנוסף ליורוליג, אתה סתם שוחק את השחקנים שלך וזה לא שלא היינו כבר בסרט הזה. שוב, לטעמי מיותר, שתי מסגרות זה מספיק, זה לא שבשתי מסגרות מכבי לא הגיעה לפיינל פור האירופי ועכשיו היא חייבת הכנה של ליגה נוספת כדי להשתפר באירופה.

4. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

אגב, אני לא יודע למה הזיכרון של כולם די מעוות. שחק את השחקנים? אולי, אבל מכבי זכתה בדאבל באותה עונה, הגיעה לגמר האדריאטית (הפסידה בשתי נק' הפרש לזאדאר אם אני לא טועה) ובטופ 16 (אז היו ארבע בתים שרק הראשונה אולי לפיינל פור) סיימה שנייה לטרוויזו כשהיא מארחת את כל המשחקים מחוץ לישראל בגלל המצב. זה ממש לא היה נורא כל כך. והיום אגב הקבוצה של מכבי חזקה וטובה הרבה יותר מאז (פארסת הפמן למי שזוכר..)

**
    עכשיו אני קורא שהפיינל פור דאז היה צריך להיות בישראל ולא נערך כמו משחקי הבית ביורוליג בגלל המלחמה בעיראק. נראה לי שאף אחד לא היה מהמר נגד מכבי בבית מול זאדאר. בקיצור, למרות הזיכרון, ועם סיבות מעוותות לחלוטין (מלחמה בעיראק, איבוד הביתיות) מכבי עשתה עונה לא רעה בכלל.

נערך לאחרונה ב: ‏4/10/11
  5. city Member

מכבי לא יכולה לוותר על הליגה הישראלית בעיקר בגלל שיקולים עסקיים של שמירה על שייכות לקהל הישראלי והמותג "הקבוצה של המדינה" - וזה הדבר האחרון שהם יפגעו בו.
    מכבי הצטרפה לאדריאטית משיקולים כלכליים נטו לאחר שהבינו שהם די מיקסמו את ההכנסות האפשריות שלהם משתי הליגות הראשונות ועשו את החישוב שהשתתפות בליגה הנוספת תכניס להם בין 2 ל-3 מיליון דולר נוספים. צריך לזכור שהקבוצה נכנסה לליגה הזו לאחר משא ומתן ארוך מול הליגה (על סדר משחקים, אירוח פיינל פור וכו') בעיקר עקב הניסיון ה-"כושל" מהפעם שעברה, ומעבר לכך הקבוצה התכוננה לכך מקצועית מבחינת סגל, צוות אימון וכו'. ויתור על אחת הליגות רק יפגע בה כלכלית (פחות משחקי בית, פחות זכויות שידור וכו') וכפועל יוצא מזה גם מקצועית (ויתור על מספר שחקנים).

6. yakov_y YNWA

ייסלחו לי אוהדי מכבי תל אביב אבל השחצנות שלכם מגעילה ושגויה.
    עזיבה של מכבי תל אביב תעשה רק טוב לליגה. אומנם תהיה ירידה גדולה ביכולת והקבוצות שייקחו בארץ אליפויות יהיו בינונית עם זרים משפילים אבל לפחות הקהל יחזור לאט לאט למגרשים ויהיה עניין, הרי גם ככה ענף הכדורסל בארץ הוא מת והליגה היא הליגה הכי מגעילה שקיימת בעולם, פותחים עונה עם ידיעה ש-99.9% יודעים מי האלופה ואין יורדת, אז מה הקטע?!

אוהדי מכבי תל אביב, אל תשלו את עצמכם, עזיבת מכבי תל אביב תעשה רק טוב לליגה, אני מחכה לזה כבר הרבה זמן.

7. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

נכון, העונה לא היתה כ"כ גרועה, אבל כמו שכבר כתבתי, גם ללא האדריאטית נתנו יופי של עונות באירופה. אז בעצם מה יוצא לנו מזה? עוד ליגה לשחק בה? הרי הסגל התרחב טיפה וגם כך צריך לשלם יותר לשחקנים וכמדומני אני לא חושב שיש קבוצה אירופאית שמשחקת שלוש פעמים בשבוע. עם כל הכבוד לרצון של פדרמן ולהכנסות שלו, יש פה שחקנים שהם בני אדם ולא צריכים לגור בשדה תעופה. אם הליגה הזו היתה תורמת משהו למכבי, ניחא, או כמו שאמרתי, על חשבון הישראלית, גם אין בעיה. מכבי תגיע להישגים שלה באירופה גם על סמך אימונים בלבד, כי לא הישראלית ולא האדריאטית מהוות לה הכנה ראויה ותפסיקו לבלבל את המוח שנובו מסטו לא בכושר, או יכולה לתת פייט יותר טוב או השד יודע מה. מכבי בתחילת עונה בשני משחקי חוץ מביסה את הסלובניות, כשאת המוקשים אני רואה בלובליאנה ופרטיזן, זה הכל. מכבי תהיה בפיינל פור של הליגה הזו ולטעמי גם תיקח אותה.

יעקב, אף אחד כאן לא משתחצן. גם אני רוצה שמכבי תעזוב את הליגה, כי בישראל לא יודעים להעריך ולפרגן לדברים טובים ואם תרצו או לא, מכבי כדורסל זה הדבר הספורטיבי הטוב היחיד שיש לנו. זה שכל השונאים מעדיפים לעצום עיניים ולהאשים את מכבי במשך שנים במצב הכדורסל, זו כבר בעיה אחרת שאין לי כוח להכנס אליה. תוציא את מכבי מהליגה ותראה כמה קהל יבוא. לי יש הרגשה שלא יהיה שינוי ממה שקורה כאן עכשיו. בליגה ארוכה אתה צריך לנצח את הטובים ביותר כדי לזכות באליפות, אחרת זה לא שווה. כמו שהליגה נראית היום, גם נתניה שלך עם 15 הפסדים יכולה לנצח בטעות משחק גמר מול קבוצה עם שני הפסדים ואז מה נגיד? שנתניה אלופה ראויה? אם אתם רק רוצים לראות את השם כתוב בספרי מנהלת הליגה סבבה, אבל אז באמת אפשר לסגור כאן הכל, כי הליגה הזו היא הכל חוץ מספורטיבית.

8. Ian Wright Member

הנחתי שעידן כבר יענה לך, וכרגיל הוא לא השאיר לי מה להוסיף, אבל אני מציע שתתרכז במשפט הזה:
    אני כל הזמן שומע כמה אנשים שונאים את מכבי ת"א, אבל שאני שומע את הסיבות אני שומע שני דברים: 1) אבנר קופל. 2) המצב של הכדורסל הישראלי.

נערך לאחרונה ב: ‏5/10/11
  9. shlomydavid מנהלים

10. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

מכבי ניצחה 97:81, לא 91:81. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx
    לא שזה כזה משנה...

יש לך מזל שמחר כיפור, וואלה אני סולח לך.. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

11. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני קורא את אתרי הספורט בארץ ואני לא אוהב את הזלזול המופגן ביריבות מכבי בליגה האדריאטית. אז נכון, הקבוצות האלו לא ממש חזקות, אבל שום דבר מבטיח שנמשיך לטייל בצורה הזאת. פארמר עדיין עם הקבוצה, אבל אין לדעת מה יקרה אם בנ.ב.א יחזרו לשחק. האם הוא מוכן לגמור בתל אביב את העונה? גם קצת מדאיג מה קורה עם ג'ון שאייר. הוא לא נראה בעניינים.

בכל מקרה אין שום סיבה למסיבה וכל אווירת החג פשוט מגוחך ומוקדם מדי! בוא ננצח בצורה הזאת ביורוליג ואז אשמח...

12. samoel Member

אפרופו זה, שכחתם שכל הקבוצות האלה גם לא התחילו את המשחקים שלהם. הם באו במיוחד למשחקים מול מכבי. אז לפני שתשוו אותן לנתניה ושות' תנו להם קצת להתחבר וכידוע לנו הקבוצות האלו יודעות להתחבר דווקא.

בציבונה יש המון כשרון עוד תראו את זה.

עריכה:
    מ-3 המשחקים עולה דבר ברור.
    בעיה חמורה בעמדה מספר 2.
    נכון לעכשיו יש לנו שחקן אחד שיכול לשחק שם באמת: ג'ורדן פארמר.
    אוחיון לא רכז יורוליג מה שיזיז את פארמר לעמדה 1 או 2 עם פאפאלוקס בעמדה 1.
    פניני כבד, סמית' לא יודע להוריד כדור כמו מוביל כדור. שאייר לא בעניינים. ובורשטיין לא מסוגל לעבור עציץ :S
    פארגו דפק אותנו. וכמו שזה נראה פרקינס הוא הישועה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏8/10/11
  13. yakov_y YNWA

ראיתי קצת מכל אחת משלושת המשחקים של מכבי תל אביב בליגה האדריאטית ואני חייב לציין כמה דברים:
    - הקו הקדמי של מכבי תל אביב פשוט מפחיד. אליהו, סופו, ג'יימס, הנדריקס, וואו...
    - הקו האחורי של מכבי תל אביב עלוב, פארמר - אוחיון - סמית? מכבי תל אביב חייב גארד שייספק לה נקודות, לא להאמין שאוחיון בחמיישיה כאן.
    - פאפאלוקאס, שאייר ובורשטיין סתם תופסים מקום, שחקנים כל כך חלשים, צריך לוותר פה על שחקו אחד לפחות, חבל שמכבי תל אביב לא הלכה על יובל נעימי או קל מקל (ואני יודע מה יהיו התוגבות שלכם אבל הם עדיפים על השחקנים הנוכחים).
    - תזכרו את התוגבה הזאת, הליגה האדריאטית תהרוס למכבי תל אביב את העונה עם פציעות ועייפות.

14. LIVERPOOL87 Member

בקשר לפאפולקאס, מדובר בשחקן המנוסה באירופה, שחקן שראה הכל וזה בהכל.
    נכון שהוא בירידה תלולה בשנתיים האחרונות, ואם היה מגיע בחוזה שהיה לו ביוון היינו אומרים שזאת שטות גדולה.
    הוא הגיע בגרושים והוא שחקן שיודע את מקומו בקבוצה.
    הוא לא מחפש לשחק איפה שהוא לא יכול, ואני מבטיח לכם שהוא עוד יתרום לנו רבות.
    מי בקבוצה הזאת יחזיק בכדור נגד ברצלונה, עזוב ברצלונה, רק בבית המטורף שקיבלנו ביורוליג הוא היחיד שלא מפחד מהכדור.
    זה נכון שנעשתה טעות גדולה בעמדת הגארד, אבל אל תשכח שאם פארגו היה והוא בהחלט היה מתוכנן לקבוצה, המצב היה פשוט אחרת לגמרי והייתי אומר חד משמעית שמכבי המועמדת הבכירה לאליפות אירופה.
    בקשר לבורשטיין, לולא החוקים בליגה הישראלית שמאפשרים 4 שחקנים זרים בלבד, לפי דעתי טל לא היה בקבוצה.
    חייבים שחקנים ישראלים בכירים, וטל עם כל הפרווה שהוא נותן, עדיין אחד הגארדים הישראלים המובילים ובטח המתאימים לקבוצה.
    דווקא סמית' מצוין בסיפוק הנקודות בשונה מהשחקן הקודם בעמדה שלו,מר 2 מיליון יורו לעונה שברח מהכדור ככל שהתאפשר לו.

15. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

מה עם פרקינס?