אבי נמני תולה את הנעליים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Number 8, ‏18/5/08.

1. Raulito Madridista

עידן, http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

אגדה על המגרש וגם מחוץ למגרש. כל הסגידה הזו מגיעה לו ללא צל של ספק. אני רוכש לו כבוד גדול למרות היותו אחד עוכרי הפועל הגדולים בכל הזמנים. גם אוהביו וגם שונאיו לא יכולים להתעלם ממנו. אולי השחקן הגדול ביותר שידע הכדורגל הישראלי(שחקן שאף הועדף על פני מאמן ותמיד ייזכרו זאת בתקשורת. בנוסף, המאבק של אוהדי מכבי להחזיר אותו אחרי שהוא שוחרר בטיפשות לבית"ר, לא היה דבר כזה בכדורגל הישראלי),שחקן של משחקים גדולים, כל ההגנות היו חוששות ממנו. נמני היה שחקן עם רגל נקייה, סיומת ברמה של שחקן אירופאי. כל-כך הרבה גולים מהאוויר, בבעיטות לחיבור, בבעיטות מדוייקות לקורה...הוא גם היה וירטואז ברמה בלתי רגילה. תמיד ההטעייה כאילו הוא בועט השכיבה לא מעט מגנים. אני זוכר שער גדול שלו נגד מכבי פ"ת בעונת 01\2000, שהוא עבר את כל ההגנה שם, כאשר הוא הסתובב על הבלם האחרון בעזרת תרגיל 'הרולטה' והוא עשה את זה כמעט כמו זידאן. גם הפיניש האדיר בעונת 03\2002 זכור לי במיוחד. שלושער במחזור הלפני אחרון נגד בני-יהודה. נמני סבל באותה עונה לא מעט, אבל הצליח להביא את האליפות. כאילו התסריט הזה נכתב מהשמיים, שנמני יהיה האיש המכריע. רוב הסיכויים שללא הפציעה של דגו, נמני לא היה משחק.
    הסיום של הקריירה שלו קצת צורם. הוא אומנם לא תלה את הנעליים בצורה בה ברקוביץ או רביבו עשו זאת, אבל אני בטוח שהאוהדים רצו שזה ייקרה הרבה לפניכן, שיוכל לפחות לגעת קצת בכדור. גם שחקן שלא מתאמן רצוף עם הקבוצה הרבה זמן(הפציעות שלו השנה פשוט לא נגמרו), מסוגל לתת יותר משתיים-שלוש דקות. המאמן רצה להכניס אותו קודם ונמני לא הסכים, טובת הקבוצה הייתה חשובה לו יותר. אני חושב שגם אם התוצאה לא הייתה 2-1, אלא 1-1, אף אחד לא היה כועס אם נמני היה עולה לשחק.
    עוד שחקן גדול ששיך לעשור הקודם, עשור בו הכדורגל שלנו היה בפריחה, עוזב. עכשיו, אחרי שמכבי הבטיחה את הישארותה בליגה, הוא מתפנה לקטע המקצועי. יש לו עין טובה לזהות שחקנים, אם אתם שואלים אותי.

נערך לאחרונה ב: ‏18/5/08
  2. רק הפועל אשקלון! Member

אגדה.
    מס' 1.
    הטוב בכל הזמנים.
    מלך.
    סמל.
    בן אדם זהב.

זה מה שמאפיין את אבי.
    8
    זה
    בדם
    אבי
    נימני
    במכבי
    לעולם!

3. Dimitar Berbatov Member

אף פעם לא אהבתי אותו, אפילו בשנים שלו בבית"ר אבל אי אפשר שלא להעריך את התרומה שלו לכדורגל הישראלי. מסוג השחקנים שלמרות שהוא לא משחק בקבוצה שלך או אפילו בקבוצה השנואה ביותר אלייך, אתה מעריך אותו ולא שונא אותו, בניגוד ל"סמל" אחר, מהצד השני של העיר. זה שחקן שבאופי שלו הוא ווינר. והדוגמה הכי בולטת לכך היא עונת 02/03 כאשר קלינגר החליט לספסל אותו נגד חיפה ולתת לדגו את המושכות (משחק גדול אגב של דגו ובול פגיעה של קלינגר), לקראת סוף העונה דגו נפצע, נמני חזר והביא את האליפות הראשונה למכבי מאז הדאבל של קשטן.

אחרי אייל ורביבו עוד שחקן מדור הזהב עוזב את הכדורגל הישראלי ויותר מכך - הסמל האחרון של הכדורגל הישראלי עוזב אותו.

4. BeitaReaLiverpool Member

כל מילה מיותרת.
    ד"א, הקהל של בית"ר פרגן אתמול לנמני בשירת "אבי נמני, לא שכחנו".
    זה אומר הכל.

5. Number 8 Member

נמני התראיין היום לתוכנית הרדיו של ספורט 5 במשך עשרים דקות חצי שעה ודיבר על ה-כ-ל. על הפרישה שלו, הקהל של מכבי, מטרות לעתיד, מכבי של העונה הבאה, הפרשה עם שלמה שרף, ההנהלה החדשה, רן בן שמעון וכו'.

ממליץ בחום

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏19/5/08
  6. avishay22 Member

כשחקן בגלל שהוא לא הצליח באירופה הוא לא מתברג גם בין ה20 הכדורגלנים הטובים בישראל בכל הזמנים. ברמת הכישרון וההצלחה באירופה יש הרבה שחקנים טובים ממנו.

אחד השחקני ליגה ישראלית הטובים בכל הזמנים ואחלה של סמל....

7. Mr.Eko Member

שחקן ענק,סמל,אישיות,ווינר ומעל הכל בנאדם זהב.
    נימני הוא השחקן שלמעשה גדלתי עליו בכדורגל הישראלי,אי אפשר לשכוח את הבעיטות שלו שהפחידו כל הגנה,היה גם וירטואוז גדול,משחק ראש טוב ובתור קשר היה כובש הרבה שערים. הכדורגל הישראלי מאבד פה את אחד הגדולים ולדעת הרבים הגדול ביותר.

8 זה בדם אבי נימני במכבי לעולם.

8. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

יותר משנאמר כאן, אין לי מה להוסיף. אבי נימני באמת היה אחד הגדולים, בכל התחומים. הכדורגל הישראלי היה יכול לנסוק אם היו לנו עוד מהסוג שלו.

9. Pele Member

אבי נמני היה ונשאר כמובן אחד השנואים עליי בתור אוהד הפועל, אך אני אנסה להיות קצת אובייקטיבי:

נמני הוא שחקן ענק בקנה מידה ישראלי, אין ספק. שחקן שמוביל אותה קבוצה ל4 אליפויות ו4 גביעים (אני צודק?) הוא שחקן גדול.
    נמני בסך הכל היה שחקן כמו אבוקסיס לדוגמא, אך יזכר יותר בעקבות הקשר הרצוף למכבי והבלאגן התמידי עם התקשורת בסוגיית מכבי-אוהדים-נמני.
    אבי נמני היה במכבי בתקופה שלאוהדים לא היה במה להתגאות ולהיאחז בקבוצה. עידן יבש המלווה בהרבה עונות משעממות, כשברקע גם נמצא לוני השנוא על כולם. נמני ידע לנצל את זה לטובתו כשהפך ליקיר האוהדים עם יחס חם שנתן להם, והם הפכו אותו לסמל ולאיש החזק מבחינתם במועדון.

בזירה האירופית נמני פישל בענק, ובגלל זה גם הקשר למכבי התעצם כי לא היו לו יותר מדי שנים בחוץ.
    יאמר לזכותו שהיה עסוק מאז ומעולם רק במכבי, ולא התפתה כמו רבים אחרים לדבר מלוכלך על הפועל וכד'.

בסך הכל עוד שחקן גדול שהיה במדינתנו הצנועה, אני מניח שנראה אותו בסביבה עוד הרבה.

(רגע זכור: חיים יעקב שולף אדום לנמני אחרי שהכשיל אותו בדרבי. הפועל מנצחת http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx )

נערך לאחרונה ב: ‏20/5/08
  10. Giallorossi Member

פרט, נמק והסבר.

11. idos87 Member

גם אני לא הבנתי איך נמני הוא כמו אבוקסיס.

12. Pele Member

נמני היה כמו אבוקסיס לא באופי אלא במה שהוא יזכר.
    יש שחקנים ישראלים שהגיעו לטופ כמו רביבו, בניון, רוזנטל, ברקוביץ'. אלו שחקנים שהצליחו גם פה וגם באירופה.

נמני הוא שחקן שהיה גדול על הליגה הישראלית. בדיוק כמו שאבוקסיס יזכר או שלום תקווה.

לזה התכוונתי. יש?

13. Number 8 Member

נמני לא היה בסך הכל עוד שחקן, ובטח שלא כמו אבוקסיס. למרות אי הצלחתו באירופה, הוא עדיין יזכר עם השחקנים הגדולים ביותר כמו ברקוביץ ורביבו. 4 אליפויות, 4 גביעים, דאבל היסטורי, 194 שערים במסגרת הליגה שלנו ומקום שלישי בטבלת כובשי השערים בכל הזמנים של מדינת ישראל, לא שוכחים. אני משוכנע שאם הוא היה נוחל הצלחה באירופה, היו זוכרים אותו אולי כגדול מכולם, אך התואר אחד השחקנים הגדולים שגדלו כאן והגדול מכולם במכבי ת"א(בצוותא עם גלזר), מספיק מכובד.

14. Alejandro Rodriguez Member

שחקן ענק, עם נשמה גדולה ואישיות כובשת.
    אינטילגנט, צנוע, יכולת מנהיגות יוצאת-דופן וגם מקצועית - מדובר בשחקן (דאז) אדיר.
    היו לו שנים נורא יפות במכבי ת"א, שנתיים טובות גם בבית"ר ירושלים והערצה של קהל המכבים כלפיו מובן. קשה שלא לאהוב אדם כזה, קשה לשנוא אדם כזה.
    כל נגיעה שלו בכדור הייתה קסומה, כל מסירה הייתה מדוייקת כ"כ, בעיטות מדהימות, ראיית משחק מצויינת, יכולת מנהיגות יוצאת מן-הכלל ותענוג אחד גדול היה לצפות בשחקן הזה רץ על הדשא.
    אגדות כדמותו, במכבי ת"א, אני לא חושב שנראה בקרוב.

15. beitar4ever Member

מה אפשר להגיד אחד השחקנים הגדולים ביותר בכדורגל הישראלי בכל הזמנים, שחקן שנתן את כול מה שיכל למכבי , ואפילו בעונה ששיחק בבית"ר עשה למענה המון(השאיר אותה בליגה), חוץ מזה השחקן הזה היה יותר ידוע בקשריו הטובים עם האוהדים, לפחות בשנים שבהם אני אוהב כדורגל אני לא זוכר מקרה של אהדה כזו גדולה לעבר שחקן כמו שאוהדי מכבי מפגינים לעבר נימני.
    כל מילה טובה שאני יגיד עליו תתקבל, פשוט Legend .