Spirit Of Shankly

הנושא בפורום 'אירוח אנטוניה הגמן' פורסם ע"י Scouser Tommy, ‏26/1/10.

1. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

Hello Antonia. As a Liverpool fan, I am obviously very concerned about the future of the club, especially from the financial point of view. The club is in a very bad situation as reported by the media, and one solution to this problem is the supporter union that is called "Spirit Of Shankly" ( http://www.spiritofshankly.com ). This union exists, as you can see in the website, since 2008 and its purpose is to 'rescue' the club and buy it from our American owners, who are not exactly capable of running a football club if history tells us anything...

My question is quite simple: Is a thing like this realistic at all and can be executed properly, especially when considering the lack of awareness to the whole concept of supporters running football clubs in England?
    Also, I would like to hear (or in this case, see http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx ) your opinion about how worthwhile this actually is for a club as big as Liverpool and with its huge aspirations. What I mean is, that in a reality where clubs like Manchester City and Chelsea have endless amount of money, would a rather humble supporter union such as ''Spirit Of Shankly'' succeed to compete financially with those type of clubs?

It all seems quite imaginary and distant to me, especially because of what the club and of course the supporters want to achieve in the coming years and in the future. But maybe I am wrong. I would be very happy to receive a honest and detailed answer, as possible of course.

Thanks anyway, Tomer.

שלום אנטוניה. בתור אוהד ליברפול שמצבה הכלכלי של נכון להיום הוא רע מאוד כידוע, אני מודאג מעתידו של המועדון. פתרון אחד לעניין היא ככל הנראה קבוצת האוהדים הנקראת Spirit Of Shankly (לינק לאתר של הקבוצה: http://www.spiritofshankly.com). ורק למקרה שאת לא מודעת ומכירה את הקבוצה הזו - אני אסביר בקצרה, מדובר בקבוצת אוהדים שמנסה כבר כשנתיים לאסוף מספיק כסף בשביל לרכוש את המועדון מידי היקס וג'ילט, ולנסות ולנהל את המועדון בפורמט שפחות או יותר יהיה דומה לזה שמתנהל בריאל מדריד וברצלונה לדוגמא.

השאלה שלי היא כזאת: האם דבר כזה הוא בכלל מציאותי וישים, כשמתחשבים במצב של אנגליה בכל הנוגע לעניין (עד כמה שידוע לי אין קבוצות שמנוהלות ע"י האוהדים בצורה כזו או אחרת)? ומה דעתך בנוגע לכדאיות של זה מצד המועדון? מכיוון שעם כל הרומנטיקה והיופי בדבר, עדיין אני בספק אם קבוצת אוהדים דיי צנועה כמו זו תוכל להתמודד כלכלית עם מועדונים מפלצתיים ומלאים בכסף כמו מנצ'סטר סיטי וצ'לסי, ובנוסף לכך לסגור את כל החובות העצומים שהבעלים הנוכחיים ישאירו ואף לבנות אצטדיון חדש?

כל העסק נראה לי דיי דמיוני ורחוק בסופו של דבר, בעיקר בגלל השאיפות והמצב של ליברפול כיום. אבל אולי אני טועה. אשמח אם תוכלי לתת תשובה כנה ומפורטת ככל שאפשר.

תודה מראש, תומר. 

נערך לאחרונה ב: ‏26/1/10
  2. Antonia Hagemann Member

היי תומר,
    מצטערת גם בשבילך. זמנים קשים להיות אוהד ליברפול. אני משערת שאלו דברים שאפשר לומר לאוהדים רבים בליגה האנגלית. אני מכירה את ה"רוח של שנקלי". קבוצה מצויינת, אך ספורטרס דיירקט עובדת קרוב עם יוזמה שנקראת sharelivepool שמטרתה לקנות את המועדון. אתה יכול להצטרף ולתמוך בהם דרך האתר שלהם.
    עשרות אלפי אוהדים עשו זאת עד כה?, ואני בהחלט מאמינה שזה אפשרי. אינני רוצה להישמע נאיבית, זהו בהחלט אתגר גדול. כידוע לך, לליברפול יש בסיס אוהדים עצום, ואם הם יחברו כמחצית מהם, ויביאו אותם לשלם כסף עבור קניית המועדון, אני משוכנעת שספונסרים, מוסדות פיננסים וכדומה ירצו וישמחו להשתלב במהלך.
    מדוע שאוהדים לא יוכלו לנהל מועדון?אם בעל קבוצת ספורט בארה"ב יכול לעשות זאת, גם האוהדים יכולים.