תקשורת או תשקורת?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Gass12, ‏25/11/16.

1. Gass12 Member

כך פתחתי את הנושא הזה. בנובמבר 16.לא דמיינתי שהאירועים ירדפו אחד אחר השני ונגיע לכזה גועל נפש מצד התקשורת אגב גם בארה"ב.
    הנה טור נהדר של מר איפרגן שמדבר על חציית קווים אדומים.
    מדוע התקשורת שותקת על רצח גיא כפרי?

2. alexshw Member

ערד ניר זה מנהיג ה FAKE NEWS בתחום חדשות החוץ. מארין לה פן היא ברכה לצרפת וליהודים.

3. alexshw Member

כנראה זה כיף כשמוסלמים אונסים ודורסים את האזרחים שלך.
    העתיד של אירופה רק בגירוש מוסלמים ואיסור מוחלט על הדת הזו בכלל.
    זה לא אמריקה פירסט. זה הציוויליזציה מערבית פירסט וכדי לשמור על עתידה היא צריכה לפעול בשיטות לא דמוקרטיות נגד מוסלמים.
    https://scontent.xx.fbcdn.net/v/l/t1.0-9/16388320_10212385718937593_8292278141554147490_n.Xxx?oh=579d959c5d1c50b4230158386c03f03e&oe=58FDC31C

4. VAR Member

אין טעם להתייחס לעיתונים האלה, הציוויליזציה המערבית לא מעניינת אותם. הדבר היחיד שמעניין אותם זה כסף, הם לא שונים מנוני מוזס בעניין הזה. וזה תקף לגבי כולם, 100% מהעיתונים הבכירים. אני שמח שזה לאט לאט מתחיל לחלחל.

5. DRORIKO Member

6. Gass12 Member

ד"ר נתן ברון / טור אישי / 17.2.17
    ========================

רחמנות עליהם, על כתבינו/שדרינו/פרשנינו

===============================

שבוע קשה מאוד עבר על כתבינו/פרשנינו/ שדרינו בוושינגטון ובארץ בקשר למפגש טראמפ-נתניהו. כמובן שכל שימוש בלשון זכר צריך לכלול גם את הגברות שמפטפטות את עצמן לדעת – הכַּתבות/פרשניות/שדרניות שתרמו לחגיגה.

צריך קצת לרחם עליהם. ימים קשים עוברים עליהם.
    ראו מה קרה השבוע: ביום שלישי יצא נתניהו לוושינגטון. מאמרי פרשנות רבים – בעתונים ובטלוויזיה – הזהירו שטראמפ הוא לא צפוי, וכנראה נתניהו יתאכזב מאוד בביקורו שם.
    אך כבר ביום שלישי בערב התפרסם תדריך של הבית הלבן לכתבים, ובו נאמר שטראמפ לא מתכוון לכפות את פתרון שתי המדינות. פרשנינו האמיצים הסביר שהכל תוצאה של בלבול בבית הלבן. חכו, חכו, אמרו ורמזו, תראו איך טראמפ הולם בנתניהו בשידור חי.
    ביום רביעי צפינו במחזה שכמותו לא ראינו עשרות בשנים: נשיא ארצות הברית יוצא ממש מגדרו כדי להביע את חיבתו והערכתו לנתניהו, ובאמצעותו למדינת ישראל. כל מתבונן יכול היה לראות בבירור שגישתו של טראמפ היא אמיתית ונובעת מהלב. ואכן לא פלא שנתניהו נראה זורח ממש מעונג.
    כמובן שהדבר שהרתיח יותר מכל את כתבינו/שדרינו/פרשנינו ,היתה המחווה היפה שטראמפ עשה לשרה נתניהו. אין ספק שזה היה מתוכנן. סביר להניח שאנשיו של טראמפ בקיאים במתרחש בישראל, והם יודעים עד כמה גדולה השנאה והעוינות של התקשורת לשרה נתניהו. המילים החמות שהשמיע טראמפ לשרה, וגילויי הידידות של רעייתו מלניה כלפי אשת ראש הממשלה – נתקעו ממש בגרונם של האדונים והגברות שלנו בוושינגטון ובארץ. היה ברור שבכך טראמפ מאבד כל יחס של כבוד מצד כתבינו/שדרינו/פרשנינו.

וזה לא הכל כמובן. טראמפ עשה את הבלתי יאומן: המילים "גבולות 67" לא הוזכרו כלל. ועניין "שתי המדינות"? זלזול כזה ("מה שהצדדים יחליטו...") לא נשמע עד היום מפי מדינאי אמריקני בכיר.
    אל נתניהו – הפעם – אף אחד לא יכול לבוא בטענות. ברור שבשמונה השנים האחרונות הוא תמרן בתבונה ואפילו באומץ מול הנשיא אובמה, שפשוט היה עויין לישראל והעדיף עלינו את "האחים המוסלמים" ואת האיסלאם הרדיקלי. ברור שנתניהו יצא המנצח הגדול מכל ההתרחשויות האחרונות בוושינגטון.
    מה נותר לכתבינו/שדרינו/פרשנינו? מה הפלא שהם יצאו המומים? מה הפלא שהם ממש הרגישו שהעולם מתהפך עליהם?
    כמו ילדים שבעת מריבה עוברים לקללות ולגסויות – כך גם כתבינו/שדרינו/פרשנינו. הם איבדו כל נימוס והחלו לנקוט בלשון של גידופים גסים שממש צריכים להחריד כל אדם נבון ושקול במדינת ישראל.
    ראו מה אמרו ביממה האחרונה כתבינו/שדרינו/ פרשנינו על נשיא ארצות הברית. וזה רק מבחר קטן של ציטוטים מאוסף הקללות והגידופים שפורסמו אצלנו בסוף השבוע:
    • "בנאומו של טראמפ היו סתירות ובורות"
    • טראמפ הוא "בור ועם הארץ"
    • טראמפ הוא "נבער, שטחי, אגוצנטרי, חפיפניק, עילג, ונסראללה צודק כשהוא אומר שבבית הלבן יושב אידיוט"
    • טראמפ הוא "קריקטורה של עצמו".
    • טראמפ הוא "נבער מדעת, הזוי, מבולבל שאינו מסוגל להשלים משפט אחד באנגלית תקינה"
    • "עולמו דל כעולמו של רוכל"
    • ופרשנית אחת, שטעתה לכל אורך מערכת הבחירות ב-1800 מעלות והכתירה את הילארי קלינטון כנשיאה שוב ושוב – יצר מושג חדש כדי להסביר את מהותו של טראמפ: "כריזמת הבורות".
    הגידופים הללו מגלים תבהלת (פאניקה) גדולה בקרב כתבינו/שדרינו/פרשנינו. הם אובדי עצות. הטראמפ הזה מחבב את נתניהו ואת מדינת ישראל. אסון ממש!!

ומכיוון שהדבר מכאיב להם מאוד - מישהי כתבה השבוע שבמסיבת העתונאים המשותפת הזו "החלה דרכו (של נתניהו) למטה". אם הטיפשות היתה כואבת – הגברת הזו היתה מזמן בבית חולים.++=
    והתוספת שלי : אם טראמפ שחתנו יהודי ובתו גיורת הוא אנטישמי..
    מה היה אובאמה עבורכם שהגיש על מגש של כסף פצצות גרעין לאיראן?
    מה היתה המרשעת הילארי?
    איבדתם את הראש אפסים!!! תמשיכו עם הבולשיט שלכם, חבורת הולכי רכיל .אמרתי לו והוא אמר לי. אז מה אמרתי לי כשהוא אמר לי

7. מזגן Member

רחמים על התקשורת הליברלית. שמונה שנים קשות מנשוא מחכות להם.

8. Gass12 Member

כל האמת בפרצוף גרסת 2017 . פשוט תענוג לראות את השדרן יוצא מכליו כשהמרואיין הודיע לו בפרצוף הציבור יקבל את החדשות מעל ראשכם ישירות אל כל אחד ואחד כי אתם פשוט זייפנים. Fake news

נערך לאחרונה ב: ‏21/2/17
    מזגן, zivmay ו-Eric Cantona אוהבים את זה.
  9. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

איזה ביטוי נורא זה הFAKE NEWS הזה....

איזו דרך צילום מוזרה מהאולפן...מצלמים בפרופיל ועוד עם מצלמה מלמטה...לא ראיתי דבר כזה אף פעם

הרצליה עד המוות אוהב/ת את זה.
  10. FelaKaT Member

11. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

איך אני קורא לזה? בטח לא פייק ניוז.

אני סבור ובטוח שבערוץ 2 אכן דיברו עם מקורב למשפחת אזריה. חוץ מזה, זה שהמשפחה הגיבה ככה זה לא תמיד אומר שזה באמת מה שנכון. חסרים מקרים של אנשים שהגיבו X ובסוף התברר שהכל Y?

הביטוי פייק ניוז הוא ביטוי מעליב, ביטוי מבזה, ביטוי מסית. אז כשזה מגיע מאנשים שאין להם שום השפעה (טוקבקיסטים וכו') אז אין לי בעיה. אבל כשזה מחלחל מאחד האנשים החשובים בעולם למטה...זה פשוט עצוב...

12. FelaKaT Member

זה שאתה בטוח וסבור שהם עשו את זה זה נחמד ויפה אבל זה לא אומר כלום. בדיוק כמו שלא חסרים מקרים של אנשים שהגיבו X ובסוף התברר שהכל Y, לא חסרים מקרים בהם התקשורת דיווחה X והתברר Y וכנראה שבהיקף גדול הרבה יותר.

הביטוי פייק ניוז הוא לא הנקודה כאן (מעליב, רק שלא יבכו, זה בטוח לא מסית) - התופעה שהתקשורת מדווחת מה שהיא רוצה ואיך שהיא רוצה זאת הנקודה.
    טראמפ (אין לי שום אהדה אליו ואני סולד ממנו) סבל מזה לאורך כל הקמפיין (תראה למשל איך השקר על זה שהוא חיקה עיתונאי מוגבל תפס כותרות) - מפמפם את זה והוא צודק. נמאס מתקשורת מגויסת שמשדרת לפי האג'נדה שלה ולא לפי את האמת. לא משנה איך תקרא לזה, פייק ניוז, בולשיט ניוז, בלה בלה בלה, זאת תופעה שקיימת והרשתות החברתיות עוזרות לחשוף את זה.

oFiRzZz ו-Eric Cantona אוהבים את זה.
  13. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

"סבל מזה לאורך כל הקמפיין.." - הוא באמת סבל? מה שאנשים לא מבינים היום שהתקשורת הממסדית הוא אולי אחוזים בודדים ביחס לכמות העצומה שמסתובבת ברשת החברתית. זה לא הימים של כולנו עם ערוץ 11 בטלוויזיה.

האם העובדה שcnn היו נגדו ובעד הילארי, או העובדה שערוץ 10 (סתם לצורך הדוגמא) היה נגד ביבי ובעד, לא יודע, בוז'י , גרמה לכך שהם "סבלו" או שזה היה דווקא אחד מאבני הדרך לניצחונות הגדולים שלהם בבחירות?

תחשוב על זה.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

14. FelaKaT Member

מה זה משנה אם זה משחק לטובתם או לא?
    כל בן אדם שמפיצים עליו שקרים נפגע בצורה זו או אחרת - השאלה היא איך אתה מגיב, זה שהם מספיק חכמים כדי לנצל את זה לטובתם (ובכלל, מה ציפית שהם יעשו, יתגוננו?) לא יכולה לעמוד לחובתם ובטח ובטח שלא פוטרת את התקשורת מלדווח אמת ולא לעוות אותה איך שהיא רוצה.

בדיוק בגלל שזה לא הימים של ערוץ 11 כערוץ יחידי השקרים מתחילים לצוף והתקשורת והעיתונאים מתחילים לאבד מערכם.

oFiRzZz ו-הרצליה עד המוות אוהבים את זה.
  15. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

חשבתי שהתכוונת פוגע בהם מבחינת האפשרויות שלהם לזכות. אם התכוונת פוגע בהם בתור בני אדם זה משהו אחר. אני די בטוח שהם לא נפגעים באופן אישי כל כך בקלות.
    ברור שהם משתמשים בזה לטובתם וכל הכבוד להם, טיפשים הם לא. יש לי דבר אחד להגיד:
    התקשורת היא לא איזה גוף מנותק מהחיים. החיים ב2017 רווי אינטרסים ועסקנות. אותם פוליטקאים שמתלוננים על סיקור כזה או אחר הם גם אלה שבשביל אינטרס כזה או אחר מוכרים חוק או מצביעים בצורה כזאת או אחרת.
    אז אחרי שנחשפנו כולנו לבלוף האידולאוגי שאני טוען אותו בערך מ2012 שנוני מוזס לא איזה שמאלני אלה פשוט עוד עסקן שאכפת לו רק מהכיס שלו, באה הפרשייה האחרונה וכל תמלוליה זועקים לעסקנות שלא אכפת לו היה להציף את העיתונים שלו ב"ביבי המלך" תמורת סגירה של ישראל היום. אז באסה שהכל בחיים זה כסף ועסקים ואידיולוגיה זה חרטא אחת גדולה, אבל זה חרב פיפיות. זה תקף בכל מקום גם לפוליטקאים וגם לתקשורת. זה אולי עצוב, אבל זה החיים. בני אדם הם אנשים פשוטים, ואם אתה תטיל אימים על מקום עבודה כלשהו או תפגע בו, גם אם לא במתכוון , ברור לך איך אותו מקום יתייחס אליך( טראמפ סימן את התקשורת הממסדית מהרגע שהודיע על ריצה לבחירות). ההפך? ברור לך גם.
    זה לא סופר מסובך. פשוט צריך לנקות את הניסיונות לחשוב שהדברים נובעים ממניעים אידולוגיים והתמונה הרבה פחות מסובכת.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 2, אורחים: 21)

1. Bitcoin
  2. Bayern