ענייני דיומא: לשחקני פרמייר ליג הגיעו יותר כדורי זהב?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י alexshw, ‏8/10/21.

1. alexshw Member

להלן רשימת זוכים בכדור הזהב בתקופה מאז שפרמייר ליג נוסדה:
    1992 מרקו ואן באסטן - מילאן
    1993 רוברטו באג'יו - יובנטוס
    1994 חריסטו סטויצ'קוב - ברצלונה
    1995 ג'ורג' ואה - פ.ס.ז'/מילאן
    1996 מתיאס זאמר - בורוסיה דורטמונד
    1997 רונאלדו - ברצלונה/אינטר
    1998 זינדין זידאן - יובנטוס
    1999 ריבאלדו - ברצלונה
    2000 לואיש פיגו - ברצלונה/ריאל מדריד
    2001 מייקל אואן - ליברפול
    2002 רונאלדו - אינטר/ריאל מדריד
    2003 פאבל נדבד - יובנטוס
    2004 אנדריי שבצ'נקו - מילאן
    2005 רונלדיניו - ברצלונה
    2006 פאביו קנאברו - יובנטוס/ריאל מדריד
    2007 קאקה - מילאן
    2008 כריסטיאנו רונאלו - מנצ'סטר יונייטד
    2009 ליונל מסי - ברצלונה
    2010 ליונל מסי - ברצלונה
    2011 ליונל מסי - ברצלונה
    2012 ליונל מסי - ברצלונה
    2013 כריסטיאנו רונאלדו - ריאל מדריד
    2014 כריסטיאנו רונאלדו - ריאל מדריד
    2015 ליונל מסי - ברצלונה
    2016 כריסטיאנו רונאלדו - ריאל מדריד
    2017 כריסטיאנו רונאלדו - ריאל מדריד
    2018 לוקה מודריץ' - ריאל מדריד
    2019 ליונל מסי - ברצלונה
    2020 בוטל, אבל יש כמעט קונצנזוס שלבנדובסקי היה אמור לקבל.

כפי שאפשר לראות רק פעמיים הפרס ניתן לשחקן פרמייר ליג פעיל - אואן ב - 2001 ורונאלדו ב - 2008.
    כולנו יודעים שלטורנירים בינלאומיים הרבה פעמים יש את המשקל המכריע בבחירה, יש המון פוליטיקות בדרך וברור שבמשך שנים רבות 2 שחקנים - מסי ורונאלדו שלטו ללא עוררין בכדורגל, אך אם נשפוט נטו לפי יכולת אישית של שחקנים (והרי זה פרס אישי ולא קבוצתי), האם לדעתכם לא הגיע לכדור הזהב להגיע לשחקן פרמייר ליג יותר פעמים: למשל להנרי(היה סגנו של נדבד) או האם סלאח בשנים האחרונות/השנה אפילו לא ראוי לו? אם הגיע יותר פעמים אז באילו שנים? אפשר כמובן להציע עוד שמות.

2. k_700 Member

והתשובה- לא.

הנרי? איפה? במקום מי?
    סלאח נתן עונה ענקית ב2017.
    רונאלדו ב2017-18 כובש כמוהו 44 שערים אבל 15 מ12 באלופות ובעונה לפני כן(שנחשבת גם כן בחישוב) כובש 42 שערים עם 12 באלופות.
    הקבוצה שלו זכתה ב17-18 וב16-17.

זה היה קרוב מאוד אבל זכייה מוצדקת של רונאלדו.

3. Iker Casillas משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא אנגלופיל, אבל אם שופטים לפי יכולת אישית נטו לטעמי כל כדורי הזהב בין 2008-2019 היו צריכים להתחלק בין מסי לרונאלדו בערך כמו שקרה בפועל. ב-2018 מסי היה צריך לזכות לדעתי, 2020 לבאנדובסקי ו2005-2006 רונאלדיניו. אין לי דעה מבוססת מספיק לגבי מה שקרה עד 2004.

4. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

אפשר היה לבחור בהנרי ב-2004 במקום שבצ'נקו. שניהם זכו באותה שנה באליפות המקומית, נכשלו בצ'מפיונס ולא עשו משהו משמעותי בנבחרת. כל בחירה מבין שניהם טובה באותה מידה. מעבר לזה-לא.

Clichy ו-VAR אוהבים את זה.
  5. alexshw Member

דעתי האישית שהנרי היה צריך לקחת לפחות פעמיים מבין השנים 2002, 2003, 2004, ואן דייק ב 2019.
    1993 עוד לא ראיתי כדורגל אבל לקנטונה יש קייס עם 18 שערים ו 17 בישולים משהו כזה בפרמייר ליג והוא עשה קסמים בליגה הזו. כן לבאג'יו יש יתרון ששיחק בליגה חזקה יותר.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

נערך לאחרונה ב: ‏8/10/21
  6. VAR Member

ואן דייק היה צריך לזכות במקום מסי ב2019, כפי שנאמר הנרי ושבצ'נקו היה tie ויכל ללכת לכל כיוון. חוץ מזה אם נוציא את המקרים של שנת מונדיאל שמטה לחלוטין את הבחירה לטובת שחקנים שהובילו נבחרות לגמר/זכייה אני חושב שלפחות מ2003 כשהתחלתי לראות כדורגל אירופי כל הזכיות מוצדקות.

כלומר לפרמיירליג הגיעה אולי זכיה אחת או שתיים יותר, לא משהו קריטי.

LFC-Gerrard1 ו-oranfu אוהבים את זה.
  7. DRORIKO Member

אני לא זוכר יותר מדי מ-2001, שנה מאד סתמית מבחינה היסטורית(לפחות בכדורגל :wink:) אבל מה מייקל אואן עשה שזיכה אותו בפרס? הקבוצה שלו לא היתה באיזור של אליפות ובליגת האלופות בכלל לא היתה פקטור.

8. Raulito Madridista

הנרי היה ראוי לקבל את הפרס הן ב-2002 (עם כל הכבוד למונדיאל המרגש של רונאלדו שלא הותיר אף אחד אדיש איך הוא 'קם מהקבר' במובן הספורטיבי), הן ב-2003 (החמיץ את האליפות עם ארסנל אבל שבר שיא בישולי פרמיירליג והציג כדורגל קסום) והן ב-2004 שזה החצי השני של עונת הבלתי-מנוצחים. שבצ'נקו היה חלוץ מדהים, הנרי היה כמו אמן בעונה ההיא, זה הרבה מעבר לאליפות ודומיננטיות - קבוצה היסטורית שלא הפסידה. הוא היה רץ כמו איילה. נדבד היה גדול ב-2003 אבל למרות העונה המדהימה שלו בליגת האלופות לטעמי לא הגיע לו. היו שנים שהאנגליות היו פחות דומיננטיות בליגת האלופות ויש לכך משקל. ובכל מקרה למשל להעניק לבקהאם את הפרס ב-1999 בזכות הטרבל - לא יודע, אולי היה אפשר על חשבון ריבאלדו.

דווקא לדעתי הזכייה של מייקל אואן קצת עשתה עוול לראול ב-2001 - כן, אפשר לומר שאני קצת פחות אובייקטיבי וזו 'נקודה רגישה' אצלי. ראול זכה באליפות ספרד והיה אולי החלוץ הטוב בעולם, הבקיע בלי סוף גם בנבחרת ובליגת האלופות, השנה הקאלנדרית הטובה בקריירה שלו. השחקן הכי חשוב בריאל מדריד. ויסלח לי גביע אופ"א המדהים של ליברפול ושלושת הגביעים, בלי לזלזל.

Clichy ו-Bruno Fernandes אוהבים את זה.
  9. oranfu Member

אנחנו מדברים פה על פרס אישי או פרס קבוצתי?
    צריך לשפוט שחקן לפי היכולת שהציג, לא לפי מה הקבוצה שלו זכתה באותה עונה.

זה בתיאוריה, בפועל ברור שהפרס הזה ניתן על כל מיני דברים כשהיכולת ששחקן הציג על הדשא היא רק חלק מהם (ולפעמים גם לא החלק המכריע).

10. Raulito Madridista

מעין שילוב וכל אחד לוקח את זה לאן שהוא רואה לנכון. רונאלדו הברזילאי רשם ארבעה שערי ליגה באינטר בארבעת המחזורים האחרונים ב-2002 ואז ראו את הדמעות נגד לאציו. בריאל הוא היה פצוע וערך את הופעת הבכורה באוקטובר ולמרות שהיא הייתה חלומית - לקח לו זמן להפציץ. הנרי היה מושלם, אבל הסיפור של רונאלדו היה גדול יותר כנראה וצרפת הודחה בשלב הבתים.
    זה לא שרפאל ואראן זכה בתואר ב-2018 לדוגמא גם אם ברזומה שלו היה צ'מפיונס וזכייה למונדיאל. אני חושב שליגת האלופות קיבלה משקל גדול יותר וההתייחסות למונדיאל פחתה. ואני כאוהד ריאל מדריד מודה שהבחירה של מודריץ' הייתה מרגשת כאיש ששבר את המונופול ההוא, אבל אני לא זוכר אותו מי יודע מה בריאל, לא בפתיחת 2018/19 ולא "במסע" לצ'מפיונס. אני כן הייתי נותן לכריסטיאנו.

אם הלכת לכיוון של מייקל אואן מול ראול והדוגמא שלי, כמובן שאנשי כדורגל הם לא חזות הכל אבל אני זוכר את הנרי, פאביו קאפלו, פפ גווארדיולה ואחרים 'מוטרדים' מהעניין הזה, מתרעמים ממש מהבחירה. ראול היה גדול לדעתי דאז לא פחות מאואן, הוא היה וירטואוז וזו הייתה אולי העונה הגדולה בקריירה. כבש במשחקים הגדולים, עשה שער מכל מצב שני. טוב בראש, טוב ברחבה, גולים בהקפצות, בבעיטה לחיבור כשצריך, בדריבל אפילו. מעבר לכך גם הפ'יצ'יצ'י והזכייה באליפות ספרד למשל זה גם משמעותי.

11. Clichy COYG

אני כמובן לא אובייקטיבי אבל לי אישית זה מרגיש מוזר שמהשנים 02'-05' הנרי לא יצא עם כדור זהב אחד. אז בד"כ טוענים שזה בגלל חוסר ההצלחה באירופה אבל כבר ראינו את מסי מקבל כדור זהב ב12' אחרי כישלון בצ'מפיונס אבל עם עונה מטורללת בליגה.

גם וירג'יל היה אמור לקבל בזמנו אבל לדעתי זה פחות מובהק מהנרי.

LFC-Gerrard1 ו-Clock End Stand אוהבים את זה.
  12. alexshw Member

יש לו באלופות:
    2001/02 7 שערים, 0 בישולים
    2002/03 7 שערים, 3 בישולים
    2003/04 5 שערים, 7 בישולים

ולא רק מספרים, אלא מה עשה במגרש. הוא אובייקטיבית היה השחקן הכי טוב בעולם אז, עם כל הכבוד לשחקנים המכובדים.
    ב - 2002 רונאלדו אשכרה קיבל את הפרס על 7 משחקים בכל השנה. מה אם כך הבדל בין מצטיין המונדיאל לכדור הזהב?
    הנרי היה גם טוב מנדבד ושבצ'נקו.

13. Clichy COYG

Couldn't agree more

Clock End Stand אוהב/ת את זה.
  14. Andrei Kanchelskis Member

אם אני מסתכל רק על שנות הפרמיירליג אז לדעתי ב-1995 אלן שירר שהוליך במו רגליו את בלקבורן לאליפות ראשונה מיזה 81 שנים היה ראוי לכדור הזהב לא פחות(ואולי אפילו יותר) מג'ורג' וואה שבאותה שנה סך הישגיו היו זכייה בגביע הצרפתי עם פ.ס.ז. מצד שני באותה שנה גם לא קיבל את הפרס איזשהו שחקן של אייאקס שהייתה באותה שנה אלופת אירופה אז לכו תבינו את ההיגיון של אנשי אופ"א שככל הנראה פעלו משיקולים פוליטיים והעדיפו לתת את הפרס לשחקן אפריקאי בשנה הראשונה אגב בו יכול היה לזכות בפרס גם שחקן שאינו אירופאי. גם הזכייה של מנצ'סטר יונייטד בטרבל המפורסם ב-99 לא זכתה לכבוד הראוי לה כששני הכוכבים הדומיננטיים ביותר באותה זכייה(אנדי קול ודוויט יורק)סיימו רק במקומות 9 ו-10 בדירוג המצטיינים ומי שזכה בפרס באותה שנה(ריבאלדו)הוליך את בארסה "רק" לזכייה באליפות ספרד, גם במקרה הזה היו כנראה שיקולים פוליטיים בהחלטה על הזוכה.

אם אני הולך אחורה יותר בזמן לשנים שלפני הפרמיירליג זה נראה לי קצת תמוה ששום שחקן של ליברפול האגדית מהשנים 1984-1977 שהייתה ארבע פעמים אלופת אירופה לא זכה בפרס כשהדגש הוא בעיקר על קני דאלגליש ואם נתייחס רק ל-1977 אז אפשר לציין את קווין קיגן שהיה הכוכב של הזכייה ההסטורית. קיגן אגב זכה באופן תמוה מאוד בפרס ב-1978 בעת שכבר היה שחקן המבורג ובאותה שנה סיימה המבורג במקום העשירי בלבד בבונדסליגה וקיגן אפילו לא זכה ליטול חלק במונדיאל שנערך באותה שנה בארגנטינה אליו אנגליה לא העפילה. גם ב-1986 קיפחה אופ"א שחקן מהליגה האנגלית כשגארי ליניקר סיים רק במקום השני אחרי חלוץ סובייטי אלמוני בשם איגור בלאנוב מדינמו קייב. באותה שנה כזכור הבקיע ליניקר 30 שערי ליגה באברטון והגיעו לשיאו במונדיאל במקסיקו בו היה מלך השערים עם 6 כיבושים ובכל זאת הועדף על פניו חלוץ שלא הצטיין כמוהו באותו מונדיאל ושכבש רק 10 שערי ליגה. גם שם לא ברור מה היו השיקולים...

15. k_700 Member

נדבד הייתה בחירה אפורה מאוד גם בזמן אמת.
    אבל למה שהנרי יקבל במקומו את התואר ב2003?(ב2003-04 הם עשו את הinvincibles) אבל כאמור את הפרס אתה מקבל על עונת 03.
    הוא היה מצוין ב03 כמובן אבל ארסנל שלו סיימה מקום 2 בליגה ועפה בשלב הבתים השני של האלופות עם רומא, ולנסיה ואייאקס. זוכר לא מעט החנקויות מפוארות שלהם בעונה הזאת.
    וברור שלהשגים הקבוצתיים יש משקל גבוה על הבחירה(תשאלו את מייקל אואן).

אגב, לא בדיון בכלל אבל לואן ניסטרלוי ב02-03 הייתה עונה טובה משלו(וגם הוא לא היה צריך לזכות).