נבחרת צרפת :: הספינה שקעה

הנושא בפורום 'פורום יורו 2004' פורסם ע"י Alvaro Recoba, ‏30/5/04.

1. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

העובדה שהדיון הזה רק בעמוד ה3, למרות היכולת החלשה של צרפת בשלב הבתים(ואני מדבר על יכולת ולא על מיקום) מלמדת שכולם חשבו שצרפת בסופו של דבר תחזור לעצמה וששוב היא תגיע לשלבים הסופים.
    אבל, עם להגיד את האמת, השליטה של צרפת נפסקה כבר בשנת 2000 לאחר הזכייה ביורו.
    כבר 4 שנים שצרפת לא נתנה באמת משחק גדול(עם כל הכבוד לעלייה ללא הפסדים מהבית המצחיק של ישראל וסלובניה).
    כשטענתי לפני המונדיאל שלצרפת אין את הכלים להתמודד עם ברזיל, ידעתי על מה אני מדבר.
    מבחינת יחידים, בהחלט יש לצרפת את הכלים להתמודד עם ברזיל, אבל צרפת פשוט לא הפכה את היחידים לקבוצה.
    אחרי שפורטו זכתה בליגת האלופות אמרתי שהגדולה של פורטו שהכולל עלה על חלקיו.
    היום ברור ששום דבר בנבחרת הצרפתית לא השתנה מהמונדיאל, כל אחד משחק בנבחרת בשביל עצמו.
    הדבר היחיד שיכול לגרום לצרפת לשחק כקבוצה, זה לעשות את חילופי הדורות לא רק על הנייר, אלא גם במגרש.
    זה לא עוזר לאף אחד עם סאהה ורוטן נכללים בסגל של צרפת אבל מקבלים במשך 4 משחקים 20 דקות(במיוחד רוטן).
    סאהה חייב לפתוח במקום טרזגה, גם ג'ולי לדעתי צריך לפתוח במקום הנרי.
    בהגנה להעיף את דסאי הזקן לכל הרוחות, ובלי ספק להדיח את בארטז מההרכב הראשון.
    להכניס את רוטן להרכב, ולוותר על קשר אחורי אחד(מקללה מספיק).
    רק ככה צרפת יכולה לחזור לכדורגל שהיא הציגה בעבר.
    הייתה תפיסה בעבר שגם עם מאמן בינוני, או מאמן הגנתי, צרפת תזכים בתארים בגלל החומר המעולה שיש לה.
    אחרי הכישלונות ביורו ובומנדיאל, ברור שהמאמן שצרפת צריכה להביא הוא אחד שיחזיר אותה לשחק התקפי ולשטוף את המגרש.
    והכי חשוב, מאמן שיגרום לשחקנים לשחק בשביל הנבחרת, לשחק ביחד, ולא כל אחד בשביל עצמו(וזה יבוא רק כשהוותיקים יפנו מקום בהרכב הראשון לדור החדש).

2. שונא את ערוץ 1!! Member

א. לצרפת אין הגנה! טורם הפך מאד המגנים הטובים בעולם למרגרינה,לליזארזו אין מקום בנבחרת לטביה,סיליבסטה ירד בכושרו ,דסאי צריך ללכת ל "120",גלאס בינוני ומטה.
    ב.שחקני הקישור היו אכזה טוטלית! פירס היה איום ונורא,רק אני חושב שזידאן היה חלש באליפות?,מקללה פשוט גמר את הסוס.
    ג.שחקני ההתקפה היו קטסטרופה!,טרזגה היה נוראי,בכושר הגרוע בקריירה המופארת שלו,הנרי לא עשה כלום ,היה סטטי ונראה עייף.
    ד.סנטיני מאמן עלוב! ג'רם רוטן היה צריך לקבל יותר דקות(לטעמי הוא עדיף על פירס.),המערך של ה4-4-2 לא התאים לנבחרת,סנטיני היה צריך לראות את זה בדיוק אחרי המשחק הבינוני נגד אנגליה.

בקיצור עושים 1+1 ומקבלים נבחרת צרפת חלשה שבצדק רב עפה מהיורו!

3. shmulikwe Member

כועסים כועסים אבל יש גבול.
    רוט'ן, כבודו במקומו, עדיין לא יותר טוב מפירס אבל כמובן שהוא היה חייב לקבל יותר דקות, ואפילו היה משחק שפירס בכלל לא פתח וגם רוט'ן לא.
    סאהה, כמה שהתקדם, עדיין לא עדיף על הנרי שאומנם היה די עייף וסטטי אבל תסתכלו על כל המצבים מול יוון, בכל המוסכנים הוא היה מעורב. ואל תשכחו שיש גם את סיסה שיחזור בטורניר הבא והוא מצויין
    אבל בדבר אחד אני מסכים איתכם 100% את ההגנה לזוק לכל הרוחות! פיליפ מקסה חייב להכנס במקום דסאי וטוראם שלא רק שגמרו את הסוס, הם באוברדראפט עליו. שליזארזו ילך לאן שבא לו רק לא לנבחרץ, דווקא גאלאס וסליסבטרה היו סבירים (תראו מה זה סביר.. גרימת שני פנדלים.)
    זידאן כנראה ילך מהנברחת עכשיו ומי שצריך לבוא במקומו זה שני שחקנים: ג'ולי (שהיה פצוע וחסר) וקאפו (עבר ליובה, לא?) שעוד נשמע עליו רבות. הכי אכזב אותי בטורניר זה (חוץ מברטז שלא בירטז וחבל כי לפחות היה תירוץ טוב) זה טרזגה, אשכרה כלום לא ראינו ממנו, הכי הרבה היה גול לא חוקי וזהו.

4. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

אוקי מוזר שלא הזכירו את זה, ה"סאן" (כמה מפתיע..) תפס את טרזגה יורק על מאמנו סנטיני אחרי שסנטיני "העז" להחליף אותו.

לתמונה המפלילה:
    הממטרה הצרפתית

5. Paolo Maldini שחקן ותיקים

איזה בושה, פשוט בושה לכדורגל...

יורו אחד, כבר 3 נתפסו יורקים, ועוד טרזגה על המאמן, אדם מכובד...
    אני במקום סנטיני הייתי מרחיק את טרזגה לחצי שנה לפחות...וקנס גדול מצד ההתאחדות..

פשוט בושה לכדורגל האירופאי

6. שגיא Guest

"במקום סנטיני" ?

איזה סמכות יש לו בכלל להרחיק? הוא אפילו כבר לא המאמן של הנבחרת...חוץ מזה שמהתמונה אני כלל לא בטוח שזה מכוון.

7. Paolo Maldini שחקן ותיקים

צודק התבלבלתי...

התכוונתי להתאחדות הצרפתית

8. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

למה שטרזגה יורחק לחצי שנה בעוד טוטי לשלושה משחקים בלבד? מה ההבדל בין לירוק על שחקן דני לבין לירוק על מאמן נבחרת צרפת? אם היריקה היתה מכוונת טרזגה צריך לקבל את אותו העונש. מה שכן, זה ממש לא נראה מכוון.

9. Paolo Maldini שחקן ותיקים

טוטי הורחק ע"י אופ"א על כך שהוא ירק על שחקן לקבוצה אחרת באליפות אירופה, לדעתי ההתאחדות האיטלקית לא היתה מענישה אותו באמצע טורניר כה חשוב.

טרזגה ירק על המאמן במשחק שקטע את דרכה של צרפת באליפות אירופה, ואופ"א לא חייבת להתערב כי הוא ירק על מאמן וזה שונה.

10. burning soil Member

אם יש שחקן שמסרב לזימון של מאמן נבחרת(כמו אנלקה בזמנו),הוא מושעה
    ע"י פיפא,למרות שזה עניין פנימי בנבחרת.

11. ArsenalFan Member

משה, אתה חושב שלסאהה יש מקום בהרכב של מנצ'סטר יונייטד? אם אני זוכר נכון- לא. אז למה שהוא יהיה חלוץ פותח בנבחרת צרפת? וז'יולי לא בתפקיד של הנרי בכלל, למה שהוא יפתח במקומו? עם כל הביקורת על תיירי הנרי ביורו 2004, או כל ביקורת שהיא, הוא עדיין החלוץ הצרפתי הטוב ביותר- ולא להרכיב אותו בנבחרת זה טימטום.

מקאללה נתן טורניר נוראי, אבל בכל מקרה- צרפת לא תשחק עם קשר אחורי אחד משום שזה יפגע לה בשיטת המשחק מול נבחרות אחרות, וגם אם כן- הלו, ויירה? השחקן היחיד ששמר על כושר גבוה באליפות הזו (ראינו מי דחף את הקבוצה למעלה בלעדיו...).

12. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

עדי, אין לי ספק שהנרי שחקן יותר טוב מסאהה, אבל גם אין לי ספק שהבחור מהמונדיאל לא משחק בשביל הנבחרת.
    הנרי צריך לראות קצת ספסל, צריך להבין שהוא לא בטוח בהרכב, צריך להילחם על מקומו בהרכב הנבחרת.
    וסאהה זה רק דוגמא, גם סיסה יכול להחליף את הנרי.
    גם הנרי וגם טרזגה צריכים לרדת לספסל, אולי ככה הם יתחילו לשחק בשביל הנבחרת ויחזרו לעצמם.

עדי, צרפת רואה בשיטת הקשר האחורי כמשהו אוטומטי.
    אפילו כשמקאללה מזייף(כפי שצינת), אפילו שויירה נעדר מהמשחק.
    וזה לא צריך להיות ככה.
    צרפת צריכה להתאים את צורת המשחק לחומר השחקנים, ולא להפך.
    זה שמקאללה או ויירה משחקים בתפקיד הקשר האחורי, לא אומר שהם אוטומטית צריכים לפתוח בהרכב, אפילו עם נגיד יש על הספסל קשר צעיר בשם רוטן שעשה עונה נפלאה במונאקו ונמצא בכושר יותר טוב מהם.
    זה גם אומר שעם אחד מהם נעדר מהמשחק לא צריך להחליף אותו באופן אוטומטי בקשר אחורי אחר.
    שיטת המשחק של צרפת לא עובדת כבר שני טורנירים רצופים.
    היכולות ההתקפיות שלה לא נמצאות כבר שני טורנירים רצופים, ועם סגל שכולל את הנרי, טרזגה, סאהה וסיסה(כשהוא יחזור מהשעיה) זה אומר דרשני.
    חייב לבוא שינוי בצרפת, לטעמי, השינוי צריך לבוא בויותר על אחד מהקשרים האחורים(גם עם זה אומר ששחקן כמו מקאללה או שחקן כמו ויירה, ישב על הספסל).

13. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

הנרי זה לא איזה ילד מהליגה הישראלית שהתהילה עלתה לו לראש. הוא משחק ועוד איך בשביל הנבחרת, פשוט לא הולך לו. כל צרפת מחפשת את זידאן כל הזמן וזה גורם לשחקנים אחרים להיעלם. כשהוא יפרוש אני חושב שהנרי יוכל להוציא מעצמו הרבה יותר - ראינו למשל בגביע הקונפדרציות, כשזידאן לא שיחק, איך הנרי קרע לגזרים את כל הנבחרות המכובדות שהגיעו מולו. בכל מקרה, להעיף את החלוץ הטוב בעולם מההרכב בשביל סיסה (3 שערים ב-17 משחקי נבחרת) או סאהה (הא? סאהה? לא אמרת שהוא לא שחקן ברמה של יונייטד או משהו כזה?) זה פשוט טמטום מוחלט.

מה שלא הבנתי בקטע של הקשרים האחוריים זה למה מקאללה שעבר עונה חלשה וטורניר חלש, צריך לפתוח במקום ויירה שהיה אחד היחידים שהופיע לטורניר ועבר עונה נהדרת בארסנל?

14. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

בני, הנרי הוא לא ילד מהליגה הישראלית שהתהילה עלתה לו לראש, אלא הוא שחקן כדורגל, שמבחינת הכדורגל ברמה של הנבחרות, הוא שבע.
    אם את היכולת העלובה שלו במונדיאל היה עוד אפשר לתרץ(וזה לא משנה שהוא שיחק רק שתי משחקים, זה אשמתו שהוא נהג בטיפשות והורחק ובגלל זה שיחק רק שני משחקים) את היכולת החלשה של הנרי ביורו כבר אי אפשר לתרץ.
    מול אנגליה וקרואטיה הוא בכלל לא היה על המגרש, ולא לדבר על המשחק מול יוון, ששמו לו מס' פעמים את הכדור על הרגל או הראש ממצב קורץ והוא החמיץ.
    הנרי חייב לראות ספסל, וגם אתה וגם עדי מחמיצים את הנקודה שהושבה של הנרי על הספסל.
    יש פעמים בקרירה של שחקן, שצריך להושיב אותו על הספסל, ולהכניס מישהו במקומו, אפילו עם הוא פחות טוב ממנו.
    ההושבה של הנרי על הספסל היא לא כדי להגיד שהנרי לא שחקן טוב או כדי להגיד שהוא לא יפתח יותר בנבחרת, אלא כדי שהוא יחזור לעצמו.
    במשך שני טורנירים הוא היה הצל של עצמו ורק אם הוא ישב בספסל, יבין שהמקום שלו לא מובטח, רק אז החדות וחדוות המשחק יחזרו אליו...

בקשר למקללה וויירה, הצדק איתך.
    כשחשבתי על הקישור האחורי של צרפת, חשבתי על הקישור ששיחק מול יוון(במשחק שויירה היה חסר).
    ולכן, אני מסכים, שצרפת צריכים לעבור לקשר אחורי אחד, ושויירה יהיה האיש.