מכבי נתניה 2021/22: בני לם החליף את אטפלד, מנסים להתייצב

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏31/7/21.

1. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

החתמה יותר מעניינת ממחזור צפוי של מאמנים. גם מזוהה עם המועדון.

2. Melikson24 Member

מאמן נוער לקבוצת נוער מחוזקת.
    המטרה של סגל הייתה ונשארה לעשות אקזיטים.

3. matanbl22 Member

צפוי לקבל חוזה ל-3 שנים. על סמך מה?

4. prica9 Member

רציתי שאוזן יבוא

5. עידן444 Member

חוזר הביתה![emoji184][emoji123][emoji169]
    שמחים להודיע על החתמתו של בני לם כמאמנה החדש של מכבי נתניה.
    בני לם: "בראשית דבריי, אני רוצה להודות ליענקל'ה שחר, איציק עובדיה ולבית הנהדר בו הייתי בשנתיים האחרונות – מכבי חיפה, וכמובן אני רוצה להודות להם על ברכת הדרך שנתנו לי במעבר למכבי נתניה.

עבורי, מכבי נתניה זה הרבה מעבר למועדון כדורגל, זה הבית שלי, הבית בו חונכתי, גדלתי ושיחקתי, להיות מאמן מכבי נתניה זו סגירת מעגל מרגשת עבורי. אני רוצה להודות להנהלת מכבי נתניה על שבחרו בי ואני בטוח שיחד עם חומר השחקנים המדהים שיש פה, הצוות הנפלא שעוטף את הקבוצה וכמובן האוהדים שהם השחקן ה-12 נצא ביחד לדרך חדשה ומוצלחת".

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. עידן444 Member

גם אם לא יצליח כמאמן ישאר במערכת בתפקיד מקצועי בכיר.
    ללא זה בני לא היה עוזב את מכבי חיפה.
    היה כוכב בתקופה ששיחקו בתמורה ל 2 קילו קשיו.
    לא יכול להרשות לעצמו להמר על עתידו הכלכלי שבמכבי חיפה היה הרבה יותר בטוח בהשוואה למאמן ראשי בליגת העל.

אני לא שלם עם המינוי.
    מת שהוא יצליח.

אני חושב שיש בנתניה בעיה מקצועית שגם נגענו בה. אני לא יודע אם כאן או בפורומים של אוהדי הקבוצה- זה מרגיש כאילו הכל נהיה אנליטי מידי ואם זה ימשיך להיות ככה(כי יש במערכת אנשי אנליזה וגם עוזר כמו יובל עזריה שממה שהבנתי הוא מאוד בתוך העולם הזה) אבל בני לם יביא איתו את הנשמה והחום וטביעת העין לשחקנים אני חושב שזה יכול בכל זאת להיות מתכון מנצח.

Sent from my iPhone using Tapatalk

7. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

בני לם אימן בוגרים בעבר?
    זוכר משהו מאוד ישן (אולי גם בנתניה?) אבל מכיר אותו בעיקר כמאמן נוער…

8. alexshw Member

לפי ויקי חודשיים בנתניה אחרי שירדו ליגה ב - 1995, שני משחקים בטייבה שהם היו בליגת העל בעונת 1996/97 ועוד איזה תקופה קצרה בכפר יונה.

9. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

ניסיון אימון עשיר יותר משל ואן-לוון.

10. alexshw Member

בני לם הוא דוגמא שדווקא ניסיון אימון שלו מראה בדיוק על המוגבלויות שלו.
    אלף אלפי הבדלות אותו דבר עם החלטה למנות את דוד משה ליונייטד. ברור שהוא מאמן אלף דרגות רציני מבני לם, פשוט מבחינת ניסיון גדול שלמעשה הוא מצביע על החיסרון שבמינוי.

11. yakov_y YNWA

שבוע לא קל עבר, הרגשתי שהמועדון מתרסק ואני מקווה שההרגשה הזאת לא תחזור העונה, בני לם וההגנה הנוכחית זה סימן לעתיד הכי רע שיש.

כמה נק׳ על המשחק:
    פתיחת משחק אדירה, בכלל חצי ראשון אדיר של שתי הקבוצות, חצי שני רדום.
    סכנין נגררה אחרי מכבי נתניה, מכבי נתניה שיחקה כל המשחק עם קו הגנה גבוה למרות בלם איטי כמו צדק (משחק טוב) והמשחק היה התקפי, אסור לשחק במשחקים הקרובים עם סגנון המשחק.

פארפה כוכב כדורגל, הלוואי והיה אפשר לרכוש אותו, עובר שחקנים כמו מים, פעם אחר פעם.
    רז שלמה במשחק אדיר, ניצח את כל המאבקים, גם באוויר, גם כשבא לעזרת המגן עידו וייר, גדול.
    אמיר ברקוביץ׳ רע מאוד, לא מדויק, לא מוסר מספיק, תמיד עוד דריבל מיותר.
    צמד הסרבים כבשו אבל במשחק רע, אחד איבד כדורים והשני לא הורגש בכלל, אשכרה 96 דק׳ לא עשה כלום וכבש.
    לא ברור לי למה גנדלמן משחק כבלם ושדה כקשר אחורי כשהם הפוכים לגמרי בתפקידים.

חייב לציין שהחילופים של שרון מימר היו מעולים, כל שחקן שנכנס הצטיין והוא הגיב מהר למשחק.

12. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם יש משהו אחד שקשור בפיטורי ריימונד אטפלד שהייתי מוכן לחתום עליו בדם שלי, זה שכבר נגד בני סכנין יהיה שיפור גדול ביכולת. וזה לא היה משחק מדהים. לא היה שם שטף, שליטה או סדר, אבל הייתה קבוצה שגרמה לי להאמין שהיא יכולה לעשות דברים במשחק. עם ריימונד אטפלד הרגשתי שהקבוצה לא מסוגלת לעשות כלום.

13. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

עוד לא ממש הזדמן לי לכתוב על המינוי של בני לם.

אני לא מכיר מספיק את יכולותיו כמאמן. אני לא יודע איך הוא מעמיד את הקבוצות שלו, אם הוא יודע להרגיש את המשחק ולעשות את החילופים המתאימים ולהרגיש את השחקנים במשך השבוע ואז לעלות עם המתאימים ביותר, אם הוא מסוג המאמנים שמוכנים להתאבד מקצועית על השיטה היחידה שהם מכירים.

מוכרח להגיד שזה מינוי שאני לא שלם אתו. רציתי מאוד שיהיה למכבי נתניה מישהו שאני אוכל להגיד שהוא מאמן כדורגל עוד לפני שראיתי כמה משחקים של הקבוצה שלו.
    מבין ומכבד את הרצון לנסות ולצאת מהשבלונה, אבל דבר אחד זה לעשות את זה בתחילת העונה, כשלמאמן יש אפשרות לבנות סגל שהוא מאמין בו ודבר אחר זה לעשות את זה באמצע העונה, כפלסטר. אם מכבי נתניה נופלת עם המאמן השני שלה, היא יכולה גם לרדת ליגה.

14. yakov_y YNWA

פגרת נבחרות, שנאה שלי, משתגע, אז אוף טופיק קצת בנוגע למכבי נתניה.

עמדת המגנים במכבי נתניה בעידן אייל סגל היא כל כך גרועה, החלטתי לבדוק:
    למעט בורנשטיין ששיחק לפני ואחרי מכבי נתניה בארה״ב, שימו לב לחלק מהשחקנים:
    בן צעירי - שיחק ב-19/20 בליגה הלאומית ומאז לא שיחק, עושה רושם שפרש בתחילת 28.

זבידאת - שיחק בפעם האחרונה בדצמבר 2020 בליגה הלאומית, אף פעם לא כבש שער בקריירה.
    דווקא אהבתי אותו, שחקן אפור שנותן הכל על המגרש אבל יש לו אלגריה לכדור, המגן הימיני כנראה הגרוע ביותר בשנים האחרונות.

קרלוס לואיזה - שיחק ב-19/20 בליגה א׳ ומאז לא שיחק, מאז הסגר הראשון למעשה, שיחק בליגה ב׳ הרבה מאז שעזב.

בן תורג׳מן - ידעתי עוד בב״ש שמדובר בזר לענף וכך היה (איך ב״ש לקחה אליפיות עם מגנים כאלה ?!), שער ליגה אחד כל הקריירה, משחק היום בליגה ב׳. המגן השמאלי החלש ביותר.

שאר המגנים לא בדיוק הצלחה, חלקם כמו קובי מור בליגה הלאומית וחלקם כמו עיאשה בליגה א׳, לא כזה מעניין.

עוד קצת על שחקני מכבי נתניה,
    דין גל, מהשוערים הגרועים ביותר שראיתי אצלנו שיחק אשתקד בליגה ב׳.
    אביעד בורלא שיחק ב-19/20 במכבי הרצליה וזהו, עמאר מסראווה ועוז אריאל שיחקו בליגה ב׳ אשתקד, סיף פדול הבלם מעונת העלייה ושמעון הרוש שיחקו אשתקד בליגה ג׳.
    הרבה שחקנים פרשו, בעיקר צעירים, זאב חיימוביץ׳, סער בנבנישתי, עומר ורד, רוי לייב, איציק כהן, אמייה טגה, יאיר זיו, מרגוליס, מושיקו לוגסי, גיא גרוס, רון אהרון השוער השלישי ועוד.
    היה כמובן גם את גזל, בדש ורועי דיין וכאלה שפרשו בגיל מאוחר.
    מילאן סמילאניץ׳ בקושי משחק בשנים האחרונות אבל בעיקרון משחק בפרטיזן בלגרד.
    אלכסנדר זנ׳דוב, הבלם האיטי האוקריאני היהודי ששיחק איתנו בלאומית, שיחק בגיל 36 לאחרונה בליגה השנייה באוקריאינה ועלה איתה ליגה אך לא המשיך וכרגע ללא קבוצה.
    אלחסן קייטה היום בן 29, שיחק פעם אחרונה ביולי 2020, 2/3 השערים האחרונים שלו בקריירה נגד פורטו ובנפיקה, דווקא מולם עונה שלמה הוא כבש.
    הוייבך משחק במלזיה.
    לאנדורו רייבירו משחק בלגיה השנייה בדרום קוריאה.
    זהו זה המעניינים בעידן סגל בערך.

מושאלים:
    יש בערך 20 מושאלים אבל אין הרבה בולטים.
    אלקסלסי עוד 3 חודשים בן 28 ועדיין מושאל שלנו בליגה הלאומית.
    רוי קורין שיחק במכבי נתניה והיום מושאל בלאומית, נקווה שיצליח.
    יש כמה שוערים מושאלים, יש את מתן לוי שהושאל, בוא נראה מי יצליח העונה.

15. Melikson24 Member

כשיש לך קישור התקפי של נוואקמה-מליקסון-בוזגלו אז אפשר לחיות עם בן ביטון (שהיה טוב בעיניי) ודוידזאדה שבעונה האחרונה שלו היה בערך כמו בהופעות האחרונות שלו במכבי ת"א - תמיד נלחם ונחוש אבל המסירה האחרונה מזעזעת. אבל היה בולט בכל שלב שהם החוליה החלשה, אין ספק לגבי זה.
    תורג'מן ואוחיון היו סותמי חורים שעשו את העבודה כשנקראו לדגל. אף פעם לא הבריקו, כמעט אף פעם לא מכרו.

יש לי תחושה שבעוד כמה שנים איך לעזאזל חיפה לקחו אליפות עם רז מאיר וסאן מנחם, כשגם עכשיו אני שואל איך מכבי ת"א לקחו שתי אליפויות קלילות עם ייני ובן הרוש.