מכבי נתניה 2021/22: בני לם החליף את אטפלד, מנסים להתייצב

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏31/7/21.

1. zivmay Member

כנראה יביאו מאמן שיעביר שעתיים אימון, בין אכילת קוסקוס לשנצ.

2. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

ואז ישחק עם 11 שחקנים מאחורי הכדור ויסיים ב0-0 עם בעיטה אחת לשער ויגיד: "שיחקנו מול קבוצה טובה ועמדנו במטרה שלנו לנטרל אותה".

3. עידן444 Member

מכבי נתניה עשתה דרך מקצועית הרבה פחות שבלונית בעיני ממה שחברי מתארים כאן.
    את התקופה הזו אפשר לחלק לשתיים:
    עם ערן לוי ודיא סבע,
    ובלי ערן לוי ודיא סבע.

עם ערן לוי ודיא סבע היה כדורגל מאוד מהנה.
    לפרקים אפילו נדיר.
    והיו גם נפילות שגם לסגנון ההתקפי(והנאיבי) היה משקל אבל לטעמי גם לפציעות וחיסורים שהביאו לכך שהרכב מאוד איכותי עם שחקנים פציעים שלחלקם לא היו מחליפים מספיק טובים(בעיקר העובדה שדולב אזולאי ודודי תירם היו הרבה פחות איכותיים מורגוץ והויבך שכאשר שיחקו יחד הקבוצה ידעה לשמור פעמים רבות על שער נקי רק שזה קרה מעט מידי).

בלי ערן לוי ודיא סבע מכבי נתניה לא משחקת כדורגל מהנה. יש פה ושם הבלחות. את עונת 2018/2019 מכבי נתניה פתחה גרוע כמו את העונה הזו עם תבוסה להפועל חיפה, תיקו מול סכנין, והפסדים לק״ש ומכבי ת״א(1/12).
    סלובו וברדה שמואשמים כאן בקיבעון וסופגים יותר מידי הכפשות לטעמי עשו התאמות יפות והפכו את מכבי נתניה לקבוצה קשוחה ודי אפורה פלוס חלוץ שידע להתעלות ולרגש(באציריי). העונה הזו הסתיימה במפח נפש בגמר הגביע ולאחריו את נפילת מתח וסיום בטעם מר גם בליגה(נגיעה ממקום שני ולבסוף בלי כרטיס לאירופה- אבל כשנזכרים ב 5-0 במחזור הראשון שהוביל לשוק שהמשיך ל 1/12 אז בסופו של דבר הקבוצה התרוממה בצורה מרשימה- הלואי עלינו העונה).
    עונה לאחר מכן היתה השקעה כספית גדולה(אלמוג כהן, רועי קהת, השארה של באציריי ומלמד, זרים ספרדים) והתרסקות מקצועית. לא כדורגל טוב ולא תוצאות טובות. סתם קבוצה בינונית מינוס שאכן התבטלה לא פעם ולא פעמיים.
    סלובו וברדה עזבו. אייל סגל הודיע שלוקח צעד אחורה ורוצה לעזוב, התקציב ירד משמעותית. ואטפלד הגיע לעונה בכאילו(קורונה, בידודים, מגרשים ריקים) וצלח אותה.
    כל מי שהסתכל על הסגל של מכבי נתניה קיווה שהעונה הזו תסתיים בשלום ללא הסתבכות בתחתית.
    אטפלד עשה את זה. כשתוך כדי מלאדה יוצא לחו״ל, קניקובסקי נותן עונה ראשונה שהוא באמת נותן מספרים שממתגים אותו כאחד הטובים בליגה(זה מאוד היה חסר לו עד העונה הזו), אטפלד מקדם שחקנים כמו עמרי גאנדלמן, כארם ג׳אבר, וייר, לפרקים אביב אברהם. לא באמת קיבל מחליף למלאדה והצליח להקריץ איזה ילד זר מהנוער בשם גורי(שגם עליו עושים סכום נאה בקיץ)- יאללה שימשיך...
    הדבר היחיד שהעלה ספקות זה לגמרי לא מבחן התוצאה אלא הדרך. לגמרי המשך של העונה האחרונה של סלובו וברדה.
    המטרות הקיץ הזה היו מאוד ברורות- לבנות קבוצה אטרקטיבית שתשחק כדורגל מהנה.
    הטענה היא שריימונד אטפלד קיבל כל מה שרצה.
    בוריס אינו ואיגור זלאטנוביץ היו גבוהה ברשימת הרכש. אטפלד גם מאוד התלהב להביא את הח׳ברה מבית״ר תל אביב שאת חלקם הוא מכיר לא רע.
    רצה את רז שלמה. וגם ידע שגבי קינקובסקי קרוב לודאי לא ישאר.
    הגענו למחזור החמישי וקבוצה נראית נורא.
    מאוד מכירה לי את העונה של בנין מבחינת הרכות. קבוצה שהיתה קשה לפיצוח תחת ראובן עטר ״החובבן״ הופכת לרכיכה תחת ״המקצוען ששיחק באיטליה״ טל בנין.
    הקלות שבה מכבי נתניה סופגת שערים מזכירה לי מאוד את הקבוצה ההיא.

אז לגבי הדיון שהיה כאן קודם-
    מאמן שישחק כדורגל התקפי שימלא את האצטדיון פעמיים בעונה ב 10,000 נתנייתים גם במחיר של לחטוף סטירה מידי פעם- קניתי- וראינו את זה ב 2017/2018.
    מאמן שישחק כדורגל קשוח ויעיל עם צמד חלוצים שיודע את העבודה(מלמד ובאציריי) ויביא את הקבוצה מילימטר מתואר- קניתי- וראינו את זה ב 2018/2019.
    מאמן שמתיימר לשחק כדורגל לוחץ, דינאמי ואטרקטיבי עם מקצוענית א-א ושורה תחתונה מה שקורה במגרש לא דומה לכלום- לא בבית ספרנו.

אני חושב שסלובו וברדה יכולים לספק כדורגל מהנה אם יתחברו להם הכלים.
    אני חושב שקובי רפואה יכול להפוך אותנו למה שהיינו ב 2018/2019.
    אני חושב שבני לם ואורי אוזן זה צל״ש או טר״ש.
    סילבס מועמד די מפתיע.

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. עידן444 Member

אגיד שוב,
    אם קבוצה כזו מקצוענית שמתאמנת ברמה ״אירופאית״ עולה למגרש ומפסידה לקבוצות מתנס ״חובבניות״- אני חושב ששאלות קשות חייבות לעלות.
    גם לאכול קוסקוס ועוד אצל טריפוליטאים עם מפרום וטבחה ולהיות שמנים כמו ערן לוי ולשחק כדורגל שדומה למשהו... וואלה, מי יתנגד?

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. Telkiyski Member

קובי בלדב יסכים להיות מאמן זמני?

6. Butragueño מנהלים

להביא מאמן מהפול הרגיל (רפואה, סילבס, בב"ז וכו') זה כמו מורה לספורט שמביא לכיתה כדור ואומר להם "קחו תשחקו". אין פה באמת בנייה עתידית, או חשיבה מעבר לקופסה. אלה מאמנים שלא מכירים את המושג כדורגל. השם היחידי שהייתי עושה הכל בשביל להביא אותו זה מרקו בלבול. מאמין של תוצאות, מבין את הענף, יודע להרים קבוצה מכלום -- תאמינו לי, הייתי שם.

7. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

שוב פעם לא מבין את הזלזול הזה ברפואה, מאמן שלא נכשל בשום מקום, עשה פלייאוף עליון עם מכבי פתח תקווה וקריית שמונה וכנראה שהיה עושה גם בהפועל תל אביב אם לא מפטרים אותו לחודש באמצע העונה. מה הוא עשה רע שמזכירים אותו באותה רשימה עם בני בן זקן וסילבס?

8. Butragueño מנהלים

כי הוא עשה את זה דרך אנטי כדורגל. לצד כל ההישגים הוא העביר תקופות גרועות כמאמן. הוא לא מקדם שחקנים, הוא לא יודע לבנות קבוצת כדורגל שיכולה לרוץ במגמה חיובית. הוא יעשה את הניצחונות פה ושם ויקווה שהיריבות יהיו ממש חלשות. ואז עוד עונה ועוד רולטה רוסית. אתה לא תראה איזשהי מטרה באופק.

9. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

רפואה עד כמה שזכור לי כן נותן לצעירים לשחק.

10. Butragueño מנהלים

יש לתת להם לשחק ויש לקדם אותם.

11. Raulito Madridista

אני אגיד לכם למה מזלזלים ברפואה - כי אין לו צבא עיתונאים, בגלל הפרצוף תחת והמבט המיוסר הזה של הבכי וכי הוא לא מלקק לשחקנים וכאלה. הוא קיבל פעם קבוצה שהיה לה פוטנציאל אמיתי להיות קבוצת צמרת? מעולם לא. צריך לשים לב להבדל בין מאמן שמנסה לשחק כדורגל התקפי ואין לו את האמצעים ולכן הקבוצה שלו לא כובשת, נניח הפועל תל אביב 2018/19 עם אחמד עאבד ורועי זיקרי הקטסטרופליים ועומר דמארי הפצוע - לעומת קבוצות אחרות. שיחקנו התקפי נגד כל יריבה בליגה למעט נגד מכבי ת"א וזה לגיטימי. גם במשחק התקפי צריכה להיות מחשבה, סגנון אטרקטיבי זה לא מספיק, זה לא 'קחו כדור ושחקו'. אולי איתו רז שלמה ייזכר איך הוא שיחק פעם כבלם לא רע.
    אגב יש פרסומים שאלמוג כהן יודיע על פרישה וחבל, אמנם ביקרתי אותו לא מעט אבל הוא בכיף היה יכול לסיים את העונה הנוכחית וגם 70% מאלמוג כהן היה תורם לקבוצה הזו המון.

12. Butragueño מנהלים

נתניה מחפשת מאמן.
    בני יהודה עלולה לפטר את אבוקסיס.

הנה הפכתי.

13. alexshw Member

החלטה מוזרה של נתניה למנות את בני לם.

14. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

מוזר יותר ללכת על מאמן שיודעים מראש שהוא רע. בני לם עוד יכול להפתיע לטובה וזה כבר שם אותו במקום אחר מרוב ה(לכאורה)מאמנים שאנחנו כבר מכירים.

15. alexshw Member

מאמן מבוגר שאימן בוגרים לתקופות קצרות וללא הצלחה. נראה בדיוק מתכון לכישלון מראש.
    מה כולם פספסו עד עכשיו 20 שנה?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk