מחזור אחרון בית א': ארגנטינה משכנעת מול קוסטה ריקה

הנושא בפורום 'קופה אמריקה 2011' פורסם ע"י idans10, ‏10/7/11.

1. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

עוד דבר ששכחתי להוסיף במגילה האחרונה ואולי גם ככה ראוי לתגובה נפרדת. מה שכבר נכתב פה על כך שבישראל מנפחים את כל הסיפורים מארגנטינה, במקרה זה של מסי שכאילו מי שקורא תקשורת ישראלית יכול לחשוב שכל העולם נגדו שם ושרק שוחטים אותו כל השבוע ואחרי כל משחק רע - אמרו לי שאפילו נדב יעקובי כתב על זה, "והרי הוא מבין בכדורגל דרא"מ" אמר אותו חבר.

לא יודע באיזה שלב מתחיל ערוץ הספורט את השידור שלו, או אם הוא הראה שידור חוזר של זה, אבל מי שראה באחת מהתחנות המקומיות יכל לשים לב איך כשמסי עלה להתחמם לפני המשחק כל הקהל הריע לו. איך גם ב-10 הדקות הראשונות למשחק בהם הרבה לאבד כדורים הוא עדיין קיבל תמיכה. עכשיו זה נכון שאם המשחק היה נגמר אחרת יש סבירות גבוהה שכמו בסנטה פה גם בקורדובה היו שורקים בוז, אבל מפה ועד לתיאורים בישראל המרחק עצום.

לא יודע אם זה מהרצון לעשות כותרות, או פשוט מהנאיביות של אי שימוש בביקורתיות על החומר שאתה קורא מארגנטינה, אבל ככה זה.

איתי, ריברו נראה כמו שופט מצוין, לא קנה אף אחת מאינספור הצלילות של די מריה (הבחור מתחרה בכבוד בניימאר, לא ראיתי צוללן עקבי כמוהו כבר שנים אם בכלל) וגם לא את זו הפחות אופיינית של מסי. נכון שאפשר לבקר אותו על אי שליפת צהובים על התחזויות כמו שהחוקה דורשת ממנו (?), אבל מבחינתי עצם אי השריקה ובכלל הדיוק שלו במרבית ההחלטות במשחק, שהוא גם לא שרק על כל כניסה ונתן לזרום, כבר מצדיקות מחמאות ומסבירות את היותו השופט היחידי בעולם (?) עם קהל משלו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx

2. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

השיפוט היום (מלבד הפנדל על היגואין שלא נשרק) היה מעולה, ובכלל בכל הקופה הוא נהדר.

נערך לאחרונה ב: ‏12/7/11
  3. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

עידן, מה יש לאגוארו לרדת לקרקע, לאיפה הוא עלה בכלל?

צ'ילה או אורוגוואי, פרו זה עדיף לארג' מהן ולכן לא התייחס אליה, זה לא ממש משנה. שתיהן נבחרות חזקות מאוד שארגנטינה תצטרך להיות הרבה יותר טובה מהן על מנת להגיע לחצי. אבל, זה לא משנה את העובדה שאם תעבור עכשיו על אלף אנשים שמכירים את הנבחרות (ולא אוהדים אחת) רובם יגידו שארגנטינה יותר טובה.

אגב, סתם מחשבה שעלתה לי - דווקא מול צ'ילה נראה לי עדיף לארגנטינה אגב, למרות שהיא נראית הנבחרת היותר טובה כרגע מצמד הנ"ל. המשחק של צ'ילה בנוי על הנעת כדור ושליטה במגרש, אורוגוואי יותר מתאימה למשחק על מתפרצות, עכשיו מול ארגנטינה קשה להחזיק יותר בכדור וגם קולומביה שהייתה עדיפה על ארגנטינה לא עלתה עליה בהחזקת הכדור. יהיה מעניין לראות את צ'ילה של בורגי, בניגוד לזו של ביאלסה שהניעה את הכדור אנכית יותר מזו של בורגי, מול נבחרת שמרבית הסיכויים תחזיק בכדור יותר.

מיליטו ובורדיסו מול אלכסיס סאנצ'ס או סוארס http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

4. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אני לא חושב שמישהו יחזיק בכדור יותר מארגנטינה במשחק בית שלה, אבל המטרה היא לא להחזיק בכדור, אלא לסכן כמה שיותר את השער. מבחינתי ומבחינת כל אדם שפוי, ארגנטינה היא הפייבוריטית לכל משחק שתעלה, גם מול בראזיל, כי היא בבית שלה וצריכה לנצל את זה עד תום. מצפה לה עבודה מאוד רבה מול הצ'ארואס או צ'ילה כדי להגיע לחצי הגמר, אבל כמו שהיא שיחקה זוועה בבית המוקדם, היא גם יכולה להתפוצץ ברבע הגמר. מילה טובה מגיע לקהל שהגיע לתמול ולעודד ועם מגיעה מילה טובה למארגנים, זה שהם חולקים את הקופה אמריקה כמעט עם כל המדינה ולא רק בבואנוס איירס, גם אם לא כל המתקנים מתאימים לכך.

5. Tricolor Member

די צדקתי לא? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/goodpost.Xxx

6. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

:aaarofl:

השופט לא עזר, מסי לא כבש, טבס לא שיחק ובורדיסו קיבל אולי 10 בסטנגה אבל גול בנגיחה של בלם לא היה... בתוצאה צדקת http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

7. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

אל תדאג גם לא סתם נתנו לאורוגוואי לשחק בלה פלאטה, כמה שעות אחרי המשחק השני בבית ובמקרה (או שלא...) מול הנבחרת הכי חלשה בקופה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

ועוד משהו לא רק שהשופט לא עזר הוא גם מנע את הרביעי בפנדל על היגוואין. אבל לפחות הוא הרחיק את לאבצי מה שאומר שנראה את קון בטוח http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_dance.Xxx

8. Bujuga Member

הנבחרת החלשה ביותר היא דווקא בוליביה, שנעשית לחלשה ביותר בדרום אמריקה.

לגבי ארגנטינה, משחק מצוין, בעיקר אחרי הגול הראשון. היגואין אם טיפה ריכוז וגם לאבסי, וזה נגמר 5-6...

מסי כמו רכז בכדורסל ומוכיח שטובתו האישית לא חשובה לו, הוא נהנה גם לבשל במסירות אמן.

הבעיה היחידה שאני חוזה היא מסרצ'ראנו שלא מספיק טוב, ובאנגה יכול להיות הרבה יותר אפקטיבי.

9. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

לפי התקציר שראיתי צריך היה להרחיק את איגוואין. כמה אפשר להחמיץ!

10. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

לא דיברתי על הנבחרת הכי חלשה החלשה ביבשת, (חוץ שמקסיקו אינה בכלל ביבשת). לא רק היא לא נבחרת חלשה היא אפילו נבחרת מצוינת אני מדבר איתך נבחרת בקופה הנוכחית

היגוואין אכן החמיץ הרבה ואני לא אגיד לך שזה לא הפריע לי (כאוהד הנבחרת וגם ריאל מדריד זה הפריע כפליים) אבל עצם העובדה שהוא הגיע בכלל לכדורים האלו זה אומר הרבה. נכון שצריך לקבל כדורים אבל צריך לדעת גם איך לקבל אותם.

11. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

הא?

נתנו לו כדורים מול שוער... זה לא שהוא עבר 4 שחקנים וסידר לעצמו את המצבים

12. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

בכל מקרה אני מעדיף את היגוואין גם במשחק הבא לפני טבס או כל מי שיעלה בראש של באטיסטה. ואין שום קשר לקלישאה הרכב מנצח לא מחליפים.

13. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

נתנו לו כדורים מול שוער כי הוא ידע איפה לעמוד וידע איזו תנועה לעשות, בניגוד לטבס ולאבסי במשחקים הקודמים שמעט מדי פעמים הצליחו לפתוח אופציית מסירה למסי. גם אגוארו הראה איך עושים את התנועה נכון ויכל לסיים עם עוד אחד או שניים. משחק טוב של פיפיטה, רק הגול היה חסר.