מחזור אחרון בית א': ארגנטינה משכנעת מול קוסטה ריקה

הנושא בפורום 'קופה אמריקה 2011' פורסם ע"י idans10, ‏10/7/11.

1. Valencianista Member

גאגו טוב, היו לו כמה שטויות אבל בעיקר טוב, מסכים איתך. אבל! תראה איזה שחקנים משחקים איתו היום (לאבצי? קאמביאסו? טבז לא במיטבו? הם לא על המגרש) ותראה איזה יום הם תפסו מול חבורה של פוארטו ריקאנים מיואשים. בנוסף, כאשר באנגה שיחק זה היה בכלל מערך אחר.. גם באנגה תפור למערך הזה (ולנסיה?) ואני מבטיח לך שאם הוא היה משחק עכשיו הוא לא היה פחות טוב מגאגו ולפי דעתי יותר.
    סוף סוף באטיסטה קיבל שכל http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

כמעט שחכתי, איך אפשר בלי מילה על זאבאלטה? א-ד-י-ר! זהו, מילה.

נערך לאחרונה ב: ‏12/7/11
  2. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לא מסכים, יש פה חבורה שלמה של חולי כדור שמשחקים לפני מסצ'ראנו, באנגה רק היה מתנגש איתם בדיוק כמו שעשה נגד בוליביה (אז נתן מחצית 1 טובה מבחינה אישית). גאגו לא מנסה דריבלים וברוב המקרים מוציא מסירות בנגיעה, בעוד באנגה מחפש את העוד נגיעה, הדריבל, או המסירה המתוחכמת. המשחק הפשוט של גאגו וזה שהוא כל הזמן מהווה אופציה למסירה במרכז, מושלם.

יש הרבה סיבות לשיפור ביכולת של ארגנטינה, המשחק עם 9 שעושה תנועה טובה גם אם הוא מחמיץ, הכניסה של אגוארו שכמו היגוואין עושה תנועה מצויינת שאחרי כמה כדורים שלא נכנסו השתלמה לו. ועוד. אבל זה לא קשור לכך שגאגו משחק טוב מאוד נקודה. אגב, גם במשחק הקודם הוא נתן 30 דקות טובות בהן משחק ההתקפה של ארגנטינה פתאום השתחרר איתו במקום באנגה.

באנגה שחקן אדיר שאני מהלל פה עוד מלפני קיץ 2007, אבל גאגו עם הפשטות שלו מתאים יותר וצריך לדעת לתת מילה טובה גם לשחקנים שלא אוהבים מתי שמגיע.

3. Valencianista Member

הבאתי לו מילה טובה, אבל אני לא חושב שהוא באמת שיחק עד כדי כך טוב, אחרי הכל זה קוסטה ריקה.. באנגה עם היצירתיות שלו היה מוביל לדברים הרבה יותר יפים וטובים. בייחוד שקוסטה ריקה לא כ"כ התקיפה - אז הוא היה יכול לרוץ עם הכדור ולשלוט במגרש כמו שעושה בולנסיה בכל משחק שלו בעצם.

ו.. איזה גאון באטיסטה, מכניס את לאבצי כדי שזה יעשה פאול ולא ישחק משחק הבא. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx
    וברצינות, למה? הבאנו שאתה חולה על השחקן הזה, אבל תן אפילו למיליטו לשחק שלא יהיו לו הרבה הזדמנויות אני מניח עוד לשחק בהמשך.
    אגב, ההוצאה של פיפיטה אני חושב שלא הייתה נכונה מבחינת באטיסטה. ראו איך הוא מאוכזב היה שיצא.. כמה הזדמנויות היו לו. כאשר באטיסטה מוציא אותו זה מוריד לו את הביטחון להמשך וזה יכול לפגוע במידה מסויימת.

4. shlomydavid מנהלים

סוף סוף ארגנטינה שיחקה כמו שמצפים ממנה, וכמובן שהכל מתחיל במסי.
    ראו שחזרה לו שמחת החיים ובעיקבותה באו הנגיעות הקסומות בכדור.
    מילה טובה גם לאגוארו ששיחרר הרבה לחץ עם הגול הראשון בתיזמון המושלם.
    אבל את כל זה צריך לסייג ולציין שקוסטה ריקה הייתה באמת חלשה היום. צריך לראות אם ארגנטינה באמת השתחררה ותשחק כך גם ברבע הגמר.
    בכל מקרה היה שווה לקום לראות את המשחק הזה !

5. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/goodpost.Xxx

ואני אוסיף, בלי שום קשר לחצי הגול העצמי מול בוליביה מה שגאגו עשה היום ב-90 דקות (+חצי שעה מול קולומביה) אבר בנאגה לא עשה בכל שתי המשחקים.

הוא שלנו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

6. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

שיפור גדול ביכולת של ארגנטינה, אבל לא יודע כמה הייתי לוקח מהמשחק היום מלבד הביטחון של השחקנים שחזר. אורוגואי, צ'ילה ופרו, כולן תבואנה לתקוף את ארגנטינה ולא לתת לה ארגן את ההתקפה של 90% מהזמן כמו שקוסטה ריקה עשתה וכשארגנטינה נתקלה בנבחרת כזו (קולומביה), היא התקשתה. גאגו, מסי וקון היו המצטיינים, בישולים יפים של לאו, עכשיו נותר לראות האם באמת ארגנטינה יכולה להגיד שהטורניר האמיתי שלה מתחיל.

7. Madridista<3 Member

הימרתי על 4-0 לארגנטינה עם 2 של אגוארו, אחד של די מריה ואחד של היגואין, כמה קרוב הייתי :O

8. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

נשבע לכם אתמול חלמתי על תוצאת המשחק עם צמד של קון אומנם חלמתי שהשלישי יהיה של מסי אבל עדין איזה כיף ודרך אגב חלמתי את אותו חלום פעמים.

9. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

נו אז ארגנטינה ניצחה 3-0 את קוסטה ריקה הצעירה והנה עכשיו כולם יוצאים שם בריקודים והצהרות בומבסטיות. אני לא ראיתי את המשחק, אבל אפילו אם ארגנטינה היתה פי כמה יותר טובה, הלו, הם שיחקו נגד קוסטה ריקה שאפילו לא הגיעה לטורניר עם הנבחרת הכי חזקה....ברור לי שכולם בארגנטינה מחכים למשחקים מצויינים, אבל נראה לי שקון אגוארו קצת מבלה יותר מדי עם מרדונה...הוא אומר:"מה שחשוב לנו הוא שניצחנו ועלינו לרבע הגמר. עלינו להמשיך באותה הדרך ובאותו סגנון משחק, כי אני חושב שארגנטינה טובה יותר מכל נבחרת אחרת בקופה".

בסה"כ עלתה ארגנטינה בדקה התשעים לשלב הבא, כל זה מבית די קל אם לוקחים בחשבון מה הרמה של קוסטה ריקה ובוליביה. אל תשכחו שהנבחרת עוד משחקת בביתה. אני לא רואה סיבה למסיבה בטח אם ארגנטינה תשחק במשחק הבא מול צ'ילה.

נערך לאחרונה ב: ‏12/7/11
  10. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

שי, לא הבנתי של מי הציטוט שהבאת, אבל מי שזה לא יהיה, הוא חייב לרדת לקרקע. על הנייר לארגנטינה יש את הסגל הטוב באליפות ללא ספק, אבל הנייר לא משחק וכמו שכתבתי שלושה פוסטים מעליך, מול נבחרות קצת יותר טובות הרמה העכשווית שהנבחרת מציגה, עלולה שלא להספיק. אני כן ראיתי את המשחק וכמו שאמרתי, קוסטה ריקה היא הנבחרת היחידה בטורניר שתתן לארגנטינה להחזיק ולתקוף אותה כ"כ הרבה. ברבע הגמר מול מי שזו לא תהיה, לארגנטינה יהיה הרבה יותר קשה ולא הייתי מציע שם לצאת בהצהרות בומבסטיות. מה שכן, זה החזיר לארגנטינאים את הביטחון ואולי את האמונה בנבחרת שלהם לאור פתיחת הטורניר.

11. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

של אגוארו.

12. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

הציטוט בהחלט היה של אגוארו (קצת שיניתי את הטקסט בשביל למנוע אי הבנות).
    מוראלית הניצחון הזה חשוב מאד, הרי ניצחון קטן של 1-0 גם לא היה ממש עוזר. עכשיו אוהדי ארגנטינה גם צריכים לקוות שהמאמן הנחמד שלהם ישאיר את ההרכב הזה על המגרש. לדעתי ארגנטינה צריכה לשאוף שהיריבה תשנה את הטקטיקה, לא היא הרי נבחרת עם התקפה כה איכותית צריכה להיות בטוחה בעצמה ולא לפחד מצ'ילה, פרו או אורוגוואי!

13. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אבל שי, עם כל הכבוד להתקפה של ארגנטינה, ההגנה שלה זוועה ועם קצת ריכוז של ראמוס ודאירו, קולומביה היתה שמה לה 3 חתיכות לפחות. לצ'ילה ואורוגואי יש התקפה טובה משל קולומביה ולכן אני מבין את החשש של הארגנטינאים מההגנה האיטית והרעה שלהם. למזלם, עומד בשער רומרו שהוא שוער טוב מאוד, אבל הוא לבד עלול שלא להספיק. לכן, למרות שההתקפה האגנטינאית נאית מפחידה, את ההגנה זה לא קשה להביך ולכן גם נבחרת שאמורה להיות בטוחה בעצמה כמו ארגנטינה, תתקשה לטעמי מאוד מול הצ'ארואס או צ'ילה.

14. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

שי ועידן, מה התרגשות ומה מחפשים ביקורת בכוח? הוא חושב שארגנטינה נבחרת יותר טובה מכל נבחרת אחרת בקופה, לפי הציטוט ששי הביא הוא לא אמר שהיא משחקת יותר מכל נבחרת אחרת, הוא לא אמר שעל סמך המשחק היא יותר טובה, הוא בסה"כ אמר שהוא חושב (אפילו לא נתן כעובדה אלא רק מחשבה שלו) שהיא יותר טובה מהנבחרות האחרות - מה שבערך 50 אחוז מהאנשים חושבים גם ככה. ממש הזוי...

ואלנסיאנסיטה, נתת מילה טובה בלחץ ובחצי פה - "שיחק טוב אבל עשה שטויות" (או משהו דומה), לדעתי הוא היה הכי טוב במחיצת הראשונה ובין הטובים בכלל. דאגת לסייג ולהגיד שזה לא חוכמה מול קוסטה ריקה ושבאנגה היה עושה אותו דבר או יותר. ובכן, באנגה גם היה משחק מול קוסטה ריקה, ככה שזה לא היה אומר כלום. מצד שני, באנגה גם שיחק מול בוליביה שהיא לא רחוקה כל כך מקוסטה ריקה ולא עשה הרבה. ונקודה חשובה שאתה מתעלם ממנה - שניהן שיחקו מול קולומביה, ב-30 דקות גאגו תרם יותר מבאנגה בדקות שהוא שיחק.

מה באנגה עושה בואלנסיה זה יפה, קאמביאסו עושה באינטר יותר ממנו ומגאגו בריאל ביחד, לא חוכמה להוסיף את גאגו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx אבל זה יותר מרשים ככה, אבל בשורה התחתונה על סמך שלושת המשחקים האחרונים של האלביסלסטה ולדעתי גם על סמך ההכרות שלי עם שני השחקנים, גאגו יותר מתאים לשחק עם מסצ'ה מאחורי ארבעת השחקנים היותר התקפיים שהיו היום. גם אמרתי את זה לפני המשחק כשכל העולם ביקר את ההחלטה, והמשחק רק חיזק את זה. אגב טבס עושה באנגליה יותר ממה שכל שחקני החלק הקדמי של ארגנטינה עשו העונה מלבד מסי, הוא ברמה אחרת לגמרי מהיגוואין, אבל מה לעשות שהסגנון שלו פחות מתאים...על אותו משקל.

שליטה מוחלטת של ארגנטינה כמעט בכל דקות המשחק, אי אפשר לציין שחקן שלא היה טוב, רק מיליטו פיגר קצת אחרי השאר והיה נראה פחות בטוח, גם די מריה לדעתי היה פחות מחבריו אבל הגול מצמצם את הפער. למרות היתרון הברור, לא לשכוח שההגנה עדיין חדירה ובורדיסו חילץ מצב של גול בתחילת המשחק רגע לפני שהוא נוצר, לאחר סגירה לא טובה של סאבאלטה. בלי קשר להגנה, רומרו היה שוב מצויין בכל המצבים המעטים שהיה צריך להראות את יכולתו, גם השחרור כדור שלו היה מדוייק כהרגלו. שימשיך ככה.

15. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

ממש לא ביקורת והאמת גם לא מעניין אותי מה הוא אומר, הבעתי את דעתי לכך שארגנטינה יכולה לקחת מהמשחק הזה את הביטחון שאבד לשחקנים ולא יותר מכך, שוב לדעתי. לא רואה נבחרת אחרת בטורניר שתיתן לה לשלוט כפי שהיא שלטה מול הקוסטה ריקנים. אם אוהדי ארגנטינה יוצאים בהצהרות לפי המשחק הזה? שוב, לא ממש מעניין או מטריד אותי. זה טוב לטורניר שארגנטינה המשיכה ולא קוסטה ריקה, אולי עכשיו הלחץ אצל האלביסלסטה קצת ישתחרר. יותר מ-50% חושבים שארגנטינה היא הנבחרת הטובה בטורניר על הנייר, לדעתי הם צריכים לקוות לא לפגוש את צ'ילה.