מה הבעיה של ברזיל?

הנושא בפורום 'פורום מונדיאל 2018' פורסם ע"י alexshw, ‏6/7/18.

1. Andrei Kanchelskis Member

לדעתי היה כאן חוסר מזל משווע בדיוק כמו זה של הנבחרת של 82 שהעדיפה להמשיך לשחק התקפי ולא להסתגר במצב של 2:2 מול איטליה ברבע הגמר ושילמה על כך ביוקר וכמו זה של הנבחרת של 86 שהודחה בפנדלים ע''י צרפת והייתה יכולה להכריע את המשחק הרבה לפני סיומו(הפנדל המוחמץ של זיקו).

ברזיל לא הייתה מבריקה במיוחד במונדיאל הזה אבל בסה''כ היא גם לא הייתה רעה ואי אפשר לבוא להגיד שההפסד אתמול היה בגלל איזשהו כשל מערכתי אלא כאמור בעיקר בגלל חוסר מזל משווע,גם אם ברזיל הייתה מפסידה לצרפת בחצי הגמר זה לא היה מתקבל אחרת מההפסד אתמול.

הקופה אמריקה בשנה הבאה בברזיל היא הזדמנות מצוינת להחזיר את הכבוד האבוד וכמו כן לבחון שחקנים חדשים ואלמוניים יחסית שאולי יהוו את דור העתיד של הנבחרת. אני כמעט בטוח שניימאר,קוטיניו ועוד כמה שחקני מפתח מרכזיים לא יזומנו לטורניר הזה ועבור צ'יצ'ה(אם ימשיך) או כל מאמן אחר שיהיה זו תהיה הזדמנות של ממש לבדוק האם קיים חומר שחקנים ברזילאי שיש בו שמות שיהיו לא פחות טובים מהם.

2. סמואל אטו Member

למה שלא יזמנו את קוטיניו וניימאר לקופה אמריקה?

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  3. Andrei Kanchelskis Member

כי מאז הקופה אמריקה ב-2001 יש למאמני נבחרת ברזיל נטייה שחוזרת על עצמה לתת לכוכבים המרכזיים לנוח בזמן הקופה ולזמן במקומם שחקנים ברזילאים לא מוכרים כל כך ולבחון האם הם באמת מתאימים להיות חלק מסגל הנבחרת בשנים שאחרי.
    בזכייה ב-2004 למשל השאיר פראיירה בחוץ את רונאלדו,רונאלדיניו,רוברטו קרלוס ואת השוער הבכיר דידה ונתן צ'אנס לשחקנים אלמוניים יחסית כמו לואיס פאביאנו,רנאטו,אדו(מארסנל),דייגו ובשער עמד לראשונה חוליו סזאר שעשר שנים מאוחר יותר יחטוף שביעייה שתגמור לו בבושת פנים את הקריירה הבין לאומית.

לדעתי זה יקרה גם הפעם אלא אם כן הכוכבים הגדולים באמת יתעקשו ליטול חלק בטורניר שייערך על המגרש הביתי.

4. DRORIKO Member

לא יודע על איזה נטיה אתה מדבר. בקופה של 2015 כל הכוכבים הגיעו. בקופה שאחרי ניימאר ואם אני לא טועה ז'סוס לא הגיעו כי הם רצו להשתתף באולימפיאדה, זה לא קשור למנוחה. הקופה אמריקה סופר חשובה לדרום אמריקאיות, מבחינתן זה כמו היורו בשביל האירופאיות. ומבחינת ברזיל זה על אחת כמה וכמה כי הטורניר אצלה בבית.

5. סמואל אטו Member

יכול להיות שהיה מקרה נקודתי כזה או אחר, אבל לא זכור לי שזה דבר עקבי.
    אתה יכול לדמיין שכ. רונאלדו נשאר מחוץ לסגל של פורטוגל ליורו? או צ'אבי ואינייסטה מחוץ לסגל של ספרד?
    על אחת כמה וכמה אם הנבחרת בדיוק ספגה עוד מפלה בטורניר בינלאומי.

6. Andrei Kanchelskis Member

זה קרה באופן קבוע בכל הטורנירי קופה שנערכו בשנים 2001 עד 2011, לגבי השניים האחרונים אני מודה שהאמת היא שלא ממש עקבתי.

זכור לי גם טורניר מהעבר הרחוק יותר ב-1995 שבו השאיר זגאלו את בבטו ורומאריו מחוץ לסגל ועילויים צעירים כמו רונאלדו ורוברטו קרלוס התגלו לעולם, היה שם גם כשרון גדול אחד בשם טוליו שמסיבות לא ידועות נעלם מהר מאוד...

7. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

אחרי הבכי של ניימאר בגמר האולימפי ושתי ההדחות במונדיאלים, אני בטוח שיהיה סגל חזק בקופה. בטח כשברזיל מארחת.

8. Raulito Madridista

אני מרחיב קצת את נושא הדיון. בטח שמתם לב לכל הכותרות על 'סדר עולמי חדש', הנה 'ידיעות אחרונות' שהציגו: 'יורו 2018'

https://scontent.fsdv1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/36774212_1775477762546738_4451347755327029248_n.Xxx?_nc_cat=0&_nc_eui2=AeF_SkAQpVktWixjcEQY2SWi3HdvaXisz_1ssO5WhWRFA-CyHbXzffw5GloU_zCOQ1Gndi2KsF5YdqhDBux19vvfm0Fa1LoELuxR9WkheUfsBw&oh=cf386531e38284a032d25f265087c180&oe=5BE072F5

לראשונה מאז מונדיאל 2006 - כל ארבע הנבחרות שבחצי הגמר הן אירופאיות. היום אלה קרואטיה, אנגליה, בלגיה וצרפת, ובשעתו אלו היו איטליה וצרפת ששיחקו בגמר ופורטוגל וגרמניה, כאשר ברזיל מודחת ברבע הגמר ע"י צרפת וארגנטינה מפסידה לגרמניה בפנדלים.

אני חושב שזה יפה כדי ליצור דרמה אבל בפועל אין שום דבר חדש מבחינתי. כבר שנים שאני רואה את האירופאיות כפייבוריטיות - צרפת תמיד הייתה שם להוציא את סוף עידן דומאנק, גרמניה בעידן חדש וכמובן ספרד 'של ההצלחות'. ברזיל מאז 2006 לא אותו נבחרת והייתה לי תחושה שזה לא יצליח עם כל-כך הרבה כוכבים, וארגנטינה אולי יש לה את מסי והתקפה מדהימה על הנייר אבל במונדיאלים האחרונים היו כל-כך הרבה בעיות. נבחרות חביבות כמו אורוגוואי שהגיעה לחצי הגמר ב-2010 או קולומביה שהפתיעה במונדיאל הקודם - אין לא נבחרות שאליהן אני אתייחס כקובעות מגמה.