ליברפול 2022/23 - Will We Go Again?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י owen11111, ‏2/8/22.

1. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא אומר שהנדרסון אשם ישיר. אני מציין עובדה פשוטה - אם אתה מחפש להשתפר כקבוצה, זה ברור שהנדרסון הוא החשוד המיידי בהרכב לשדרוג. ואם זה נשמע מגוחך לחפש איך אפשר לשפר קבוצה שעשתה עונה כמו שעשינו, אז זה נשמע מגוחך, זה מה יש, אבל תהיה בטוח שבצוות המקצועי חשבו איך אפשר להשתפר ומה אפשר לתקן - זה נכון שיש מרווח מאוד קטן לשיפור וכשהפערים ביננו לסיטי הם כ"כ קטנים אז אפשר להגיד שזה פשוט נופל על מזל והגורם האקראי, אבל אף מקצוען ברמות האלה לא חושב בצורה כזאת.

ואם שוב פעם נסיים נקודה אחרי סיטי בגלל איזה החלטה אקראית של שופט נניח, אז בהחלט אפשר לבוא ולשאול למה לא עשינו מאמץ לשדרג את הקישור, לעלות עוד רמה עד שאתה מחסל את האלמנט האקראי. זה כמעט לא הוגן לבקש את זה אבל זה מה יש, אין שום דבר הוגן בלהתמודד מול סיטי מלכתחילה. ולכן גם הביקורת שלי היא לא קשה, אבל מי שמחפש מה כן אפשר לבקר מנקודת מבט של אוהד שרוצה שהקבוצה שלו תהיה הכי טובה שהיא יכולה להיות... הנדרסון.

Scouser Tommy, oranfu ו-Liverpool-Forever אוהבים את זה.
  2. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

ממה אתה מופתע?
    לפתוח עם פירמינו זה קלופ קלאסי. כאילו לא ניהלתם את הדיון הזה אלף פעם בעבר על הנאמנות של קלופ לשחקנים מסוימים (ברוב הפעמים זה גם היה בדיוק על אותו פירמינו) גם במחיר של פגיעה מקצועית בשביל הסיכוי שהוא אולי יצליח להרוויח גם אותם.
    זאת גם הסיבה שפתחתי עם דיאז ולא נונייס בפנטזי כשחקן השלישי מאצלכם (ביחד עם טרנט וסאלח כמובן, לא שזה עזר לי אחרי שדיאז שלח תכדור למשקוף מצד אחד ונונייס הצליח לכבוש ולבשל בפחות דקות מצד שני).

3. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

תסתכל עונה שעברה, פירמינו נזרק הצידה למרות שהיה כשיר.
    תסתכל בשבת, פתח, הסריח את הדשא, נכנס נונייז וניצח את המשחק.
    על מה יש לפתוח איתו אתמול?
    המחיר אתמול היה כבד מאוד. למי שכותב זה רק מחזור 1 מה קורה לכם, זה טמטום גדול. מחזור 1 זה אותו ניקוד כמו מחזור 38. בסוף אלה 2 נקודות שנצטרך להשיג בחזרה בניצחון במקום קשה מאוד כמו אתיחד ברידג' או טוטנהאם או שסיטי תפסיד 2 מפתיעות גם כן.
    זה מוכרע על דקויות...
    בגלל זה משנה אתמול , מאוד.
    בגלל זה הנדרסון זה לא מספיק טוב.
    דקויות.

EuropeGuy, Scouser Tommy ו-oranfu אוהבים את זה.
  4. Rushie Member

אם כך אז אנחנו מסכימים על הנדרסון.

זה לא שאני מפיל את הכל על המזל וזה לא שאני לא מחפש איפה אפשר להשתפר. אם בוחנים את העונה הקודמת (וגם את 18-19 שהסתיימה באותה הצורה) וחושבים איך אפשר לחסל את אלמנט האקראיות חייבים להסתכל על המשחקים הישירים מול סיטי. כשאתה לא מנצח אותם לא בבית ולא בחוץ, אתה מכריח את עצמך להיות על גבול המושלם בכל שאר המשחקים, והניסיון מראה שזה קשה מאוד.
    תנצח אותם בבית ותשמור אותם על תיקו בחוץ ויש לך אדג' משמעותי במאבק.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  5. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מסכים וגם בסיכום העונה כתבתי שאם מחפשים בעיה אז היא במשחקים נגד ה"גדולות". לא ניצחת את סיטי, לא ניצחת את טוטנהאם, מעשית גם את צ'לסי לא ניצחת ב4 משחקים.

עשית גם תוצאות מפגרות נגד כל מני ברנטפורד, ברייטון וכאלה ובזה הרבה אנשים התעסקו, אבל על כל תוצאה כזאת יש גם 10 משחקים נגד יריבה נחותה משמעותית שניצחת בקלות, אז קשה לזהות איזה תבנית.

העניין הוא שאם אתה מנתח את זה, קשה להגיד מה אפשר לעשות חוץ מפשוט להיות טובים יותר. ואז... חזרנו להנדרסון.

6. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

למה אתה צריך לנצח אותם והם לא צריכים לנצח אותך?
    יצא פעמיים תיקו, האליפות הוכרעה על יתר המשחקים.
    כתבתי לפני כמה ימים מה היה הקישור שלנו ברוב המשחקים בהם איבדנו נקודות. תיאגו לא שיחק באף אחד מהם.
    החלטת להמשיך עוד עונה כשאתה בונה על תיאגו. אתה פותח את עצמך לסיום עונה דומה.

אם כבר מישהי הייתה קרובה לניצחון במפגשים שלנו עם סיטי, זאת סיטי.
    היה לנו מזל להשיג 2 מתוך 6 מולם.
    באנפילד במחצית ה1 הם מרחו אותנו על הדשא. בסיטי היה לנו מזל גדול לא להפסיד.
    ואתם מדברים על לשפר את התוצאות האלה?
    תשאלו מה קרה כשתיאגו מחסיר משחקים, נגד -כל- יריבה. זה הרבה יותר קל לשיפור.
    איך אפשר להסתכל על משהו שאתה רחוק מאוד ממנו ולא להתייחס למשהו שאתה יכול לשפר די בקלות?
    חשיבה הפוכה.

7. Rushie Member

מה כל כך מופרך בלנצח את סיטי? עשית את זה כבר פעמיים מאז המשחק מולם באיתיחאד.
    אם מחפשים איפה צריך להשתפר, בפארטו ניצחון מול סיטי שווה לך יותר מכל ניצחון רגיל ומקרב אותך לתואר יותר מכל משחק אחר.
    כנראה שגם עם טיאגו כשיר ל-38 משחקים ועם פריים קוטיניו במקום הנדרסון בהרכב לא היית מנצח את כל שאר 36 המשחקים שלך בליגה, אני מנסה להיזכר ולא חושב שעולה לי לראש אלופת פרימיירליג שלא ניצחה את היריבה/ות הישירה/ות שלה אפילו פעם אחת.
    הכי מתבקש לחשוב על המשחקים הישירים מולם קודם כל.

8. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

מבחינתי זאת לוגיקה הפוכה.
    אני רואה בבירור איך יכולתי להשתפר במשחקים שהייתי חייב לנצח.
    נגד סיטי לא היית קרוב, סיטי הייתה חסרת מזל. תגיד תודה שיצאת עם 2 נקודות.
    תשפר את הקישור ואת הכיסוי על ארנולד בFAR POST CROSSES והיית אלוף עונה שעברה.
    העונה איך פתחת? עם משחק מסריח של הקישור שלך ועם גול על ארנולד ב FAR POST CROSS. אבל אתה מדבר איתי על המשחק נגד סיטי עוד חודשיים.

oranfu ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  9. Rushie Member

לא ברור לי איך אני זה עם הלוגיקה ההפוכה כשאני חושב איך לנצח אחד משני משחקים ששווים לך 6 נקודות בעוד שאתה חושב איך לנצח 36 משחקים ששווים לך רק 3 נקודות.
    הרבה יותר קל לטשטש עם ניצחון אחד על סיטי בעיות שמונעות ממך לנצח בשאר העונה מאשר לחשוב איך לנצח עונה שלמה כדי לטשטש בעיות שמונעות ממך לנצח את סיטי. זה לא ברור?
    מול סיטי שנה שעברה היה לך קצת מזל, לסיטי ב2019 היה המון מזל שסטונס הצליח לעצור את הכדור 11 מ"מ לפני שהוא עובר את הקו במלואו. מזל בא ומזל הולך, כל הדיון הוא איך מקטינים את אלמנט האקראיות.

10. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש פה 14 נקודות שזרקת.
    לפי איך שהתחלת את העונה וההתעקשות לא להביא קשר ולהכיר במגבלות של הנדרסון, אתה תזרוק אותן גם השנה.
    אתה מתעסק במינוס אחד לסיטי פלוס 2 לנו, 3 נקודות.
    תנצח אותם אחלה...חשוב מאוד. גם קשה מאוד.
    תשפר את הקישור, תשפר את התגובה להגבהה רחוקה על הראש של ארנולד, אתה תהפוך לפייבוריט לאליפות.

oranfu ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  11. Rushie Member

לא מבין את דרך החשיבה הזאת. זה נשמע שאתה חושב איך להשתפר כדי לחזור בזמן ולזכות שוב באליפות של 2021-2022.
    אנחנו ב2022-2023, עונה אחרת שתתפתח בצורה אחרת. שחקנים יתנו לך תפוקה אחרת, יהיו פציעות אחרות ואתגרים אחרים. גם אם היית מחליף את הנדרסון בקשר אחר ו"מרוויח" את הנקודות ששדרוג שכזה נותן לך, סביר להניח שהן יתקזזו עם בעיות אחרות שיש לך בסגל ועדיין לא קלטת אותן בכלל. שחקנים מתבגרים בעוד שנה, את חלקם זה מקרב לשיא ואת חלקם זה מקרב לרגרסיה.
    אני אספר לך עוד משהו, גם סיטי לא בהכרח תיתן את אותה העונה. קרה לה כבר ב2020 שהיא התרסקה אחרי עונה של 98 נק' ב2019. אולי הרף יהיה הרבה יותר נמוך הפעם.

בהסתכלות אובייקטיבית של פתיחת כל עונה באשר היא, אתה צריך קודם כל לחשוב איך אתה לוקח לסיטי נקודות במפגשים הישירים, זה שם אותך במקום טוב יותר לא משנה בכלל מה הsettings של העונה מסביב.

הדרך היחידה לשפר את התגובה לקרוס על הקורה של טרנט היא ללמד אותו איך צריכים להגן במצב כזה. מילא אם הוא היה מאתגר את מיטרוביץ' באיזושהי צורה והיינו סופגים רק בגלל הפער הפיזי ביניהם, הוא לא. הוא הגן שם בצורה עלובה. כרגיל אף אחד לא מדבר על זה.
    אם כבר הזכרנו דברים שצריך לשפר בקבוצה.

12. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

טרנט נראה כאילו העלה 15 ק״ג שריר בשנתיים האחרונות ועדיין הוא אפילו לא קפץ שם בגול. אפילו להרים קצת את הראש אחורה לכיוון הכדור היה עוזר. לא ברור לי אם זה שאננות או משהו אחר אבל הוא חייב להשתפר באיך הוא מגיב בסיטואציות האלה.

זה היה ממש עלוב ושוב, חלק מהופעה פשוט ממש ממש רעה של כל ההגנה שלנו. ואן דייק שם אכל סיבובים מכל מי שבא, מאטיפ בלאגניסט עם הכדור, אנדי לא מדויק בפעולה האחרונה, אליסון רך ושייקי. עם הגנה כזאת אין מה לדבר על אליפות.

אני חד משמעית הולך עם גומז שבוע הבא, אפסייד גבוה בהרבה ממאטיפ (שאני כנראה כן יותר מחזיק ממנו מאחרים פה).

Liverpool-Forever ו-oranfu אוהבים את זה.
  13. oranfu Member

היתה לנו בעיה במשחקים נגד הקבוצות הגדולות בעונה שעברה, עובדתית.
    היו עוד כמה מעידות.
    האם אם היה קצת יותר מזל אז היינו לוקחים אליפות\ אלופות בכל מקרה? כן, אז?
    בשורה התחתונה צריכים להשתפר.
    רק במועדון הזה יש אוהדים שאשכרה מרוצים שלא עושים רכש ולא מחפשים להשתפר.
    לא קריטי להשתדרג על הנדרסון כי יהיו בעיות אחרות...
    לא מסוגל להבין את הלוגיקה.
    על איזה עמדה\שחקן בהרכב הכי קל להשתדרג? זה ברור פחות או יותר לכולם שעל הנדרסון.
    אפשר להתווכח על בוטות בביקורת עליו, אבל איך אפשר להתווכח על המהות?

להביא קשר במקומו יעזור לנו להפוך רק תוצאת תיקו אחת לניצחון בכל העונה? זה משמעותי מאוד.

דעתי האישית היא שזה הרבה יותר משמעותי ממשחק אחד ושאנחנו צריכים יותר מקשר אחד.
    טיאגו לא יכול לשמור על כשירות לאורך זמן אבל בגלל האופציות האחרות שלנו בסגל אין ברירה אלא לשחק איתו כל זמן שכשיר. למה? כי המתאם בין איבוד נקודות שלנו לבין משחקים שטיאגו לא משחק בהם פשוט גדול מדי.
    זה ברור שהוא קריטי לנו.
    אם היו מחליפים יותר רציניים אז היה אפשר לתת לו לנוח אולי בחלק מהמשחקים ו"לשלוף" אותו רק במשחקים היותר גדולים.
    אם היה עוד קשר רציני אז לצד פאביניו וטיאגו אז היכולת שלנו גם לנצח את המשחקים שהתקשנו בהם בעונה שעברה היתה משתפרת.

וגם אם נתעלם מהאיכות של טיאגו, פשוט אין לנו מספיק אופציות.
    הנדרסון, פאביניו, טיאגו, קייטה, אוקס, מילנר, ג'ונס, אליוט וקראבליו זה נראה המון על הנייר.
    אבל טיאגו, אוקס וקייטה כמעט לא מסוגלים לשמור על כשירות.
    גם הנדרסון ומילנר כבר לא חסינים לפציעות.
    עושה רושם שגם ג'ונס נוטה להיפצע (מזכיר שבעונה שעברה הוא החמיץ כשלושה חודשים עם כל מיני בעיות כשירות וגם העונה הוא כבר בחוץ לחודש).
    כמותית, עזבו איכותית, זה פשוט לא מספיק.

לגבי טרנט - הוא הגיב עלוב, ואין ספק שזאת הבעיה העיקרית עם השחקן הזה. הוא פשוט לא מתפקד כשהכדור במאבק בגובה.
    אבל, ספיציפית נגד ג'מוס כמו מיטרוביץ' רוב מוחלט של המגנים מפסידים במאבק.
    טרנט צריך לעשות יותר בשביל להפריע לו, זה כן.
    2 המגנים שלנו לא קופצים לכדורי גובה, אז צריך למנוע כמה שיותר הגבהות לרחבה או שהבלמים יחפו עליהם טוב יותר.
    גול כמו הגול על טרנט אתמול ראינו גם בעונה שעברה נגד ברנטפורד למשל - לא עוצרים הגבהות מהאגף והבלם לצידו (מאטיפ) פשוט לא ממוקם בשביל לעזור.
    אנחנו רואים פחות גולים כאלה על רוברטסון לא כי הוא ממוקם טוב יותר ולא כי הוא קופץ לכדור אלא פשוט כי ואן-דייק לרוב מונע את הבעיה הזאת.
    ואתמול ספיציפית אליסון אשם לא פחות. בסופו של דבר זה כדור ששוער חייב לקחת.

נערך לאחרונה ב: ‏7/8/22
    Liverpool-Forever אוהב/ת את זה.
  14. Rushie Member

לא ברור אם זו דעתו האישית או שהוא יודע משהו. בכל אופן, אם החדשות על טיאגו יהיו ממש גרועות אני כן רואה אותנו חוזרים לשוק ומביאים מישהו עד סוף החלון.
    יחד עם צ'מברליין וג'ונס, וכשהדקות של מילנר והנדרסון הן מלכתחילה מוגבלות בגלל ענייני כשירות, השמיכה שלנו הפכה בן רגע להיות קצרה מדי.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  15. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

דעתו האישית ואני חושב שקלופ מאוד עקשן. זה בד"כ עובד לטובתו.
    אני בטוח שלא יהיה שינוי.
    כנראה מכוונים על בלינגהאם ל2023 ומאמינים שזה אפשרי להשיג אותו וגם שאפשר לתת עונה חזקה עם הקישור הנוכחי.

מאמין שתיאגו יהיה בחוץ ל4-6 שבועות.

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 1, אורחים: 2)

1. modric19