כדורסל - הישראליות באירופה 2022/23

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י כינוי, ‏3/7/20.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. yakov_y YNWA

להעמיד לדין את ניקולה וויציץ׳ על בגידה במדינה.

הבנאדם בנה קבוצה לא אתלטית בשביל החברים והמיוצגים שלו, ביזיון !!!
    חייב את אייסי/בלאק לסגל.

2. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

בגידה במדינה */aaarofl

הגישה הכי מכביסטית שיש.

3. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה אמור להצחיק?
    לדעתי הבעיות התחילו כשרק הליגה שלנו עוד היתה פעילה ובשל כך מכבי התחילה באיחור רציני בבניית הסגל שלה. בנוסף לזה ההיבט הכלכלי הוא גם עניין רציני הרי זה מה שבין היתר מנע את החתמת אייסי. מה גם שאין לי מושג אם הוא בכלל כשיר. בלאק כבר שוחרר במהלך העונה האחרונה כשנעדר שבועות ארוכים. השמות האלו בכלל לא אקטואלים. לי יותר אכפת כרגע מזוסמן ודיברתולמיאו שעדיין פצועים.

@אמיר ע
    ממה שאני חושב יעקב אוהד הפועל...כנראה סתם רצה להגיב בצחוק. כרגע יש בדיון הזה רק אוהד מכבי אחד פעיל וזה אני. (אם אני טועה מישהו מוכן לתקן אותי.)

4. yakov_y YNWA

הייתי ציני, אני אוהד אליצור מכבי נתניה.
    בכל מקרה ניקולה מעדיף אינטרסים אישיים על חשבון הקבוצה + לא מבין בבניית הסגל.
    קלויארו, בלייזר, בנדר, זיזיץ׳ זה הקו הקדמי - אין אתלטיות, אותו סוג שחקן, נוראי.

אמיר ע אוהב/ת את זה.
  5. Roma מנהלים

ציניות או לא, זה כבר מריח מסריח. אין סיכוי שמכבי פותחת עונת וזאת מצבת ה-FF שלה. הכי חלשים ביורוליג.

דונצ'יץ' החזיר את קצת מהכבוד של האירופאים אחרי הבחירה האומללה של בנדר. אם הוא היה רק 1.80 הוא לא היה בכלל מגיע לרמת מקצוענית.

6. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמו שאני אומר, העונה הזאת נראית כרגע למעשה אבודה. וויציץ עשה כבר מספיק טעויות בעבר, אבל אני שוב חוזר ואומר. כל הקבוצות הבכירות באירופה כבר היו בהכנות לעונה הזאת, כשבארץ עוד שוחק הליגה. הדבר הזה גרם לנזק כולל העניין הכלכלי. הדבר לא מצדיק את מה שבנדר מוסיף לקבוצה, אבל אני פחות מאוכזב או כועס כרגיל. המציאות פשוט לא עזרה לנו ועכשיו נצטרך לצאת מהברוך הזה.

7. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא חושב שאפשר לדבר על עונה אבודה כשמדובר בליגה רגילה של 34 משחקים ואחר כך אללה יוסתור, בטח כשהקורונה עושה שמות בקבוצות.

8. yakov_y YNWA

העונה לא גמורה כי אין הבדל גדול בין מקום ראשון למקום שמיני למעט הביתיות.
    אתה יכול לסיים חמישי כמו אשתקד ולפגוש את צסק״א ואתה יכול לסיים שמיני ולפגוש את אנדולו, תחליטו בעצמם אם יש הבדל.

העניין שביורוליג קשה לעשות רצף ניצחונות ובמאזן 2-5 שלילי זה רלוונטי, 50 אחוז כנראה מכניס אותך לפלייאוף וגם לא בטוח וזה אפשרי, מאזן חיובי אפשרי אבל שוב יש איזה 10 קבוצות חזקות העונה ואת זה לא היה בעבר.

קורא שאייסי בדרך על חשבון בנדר, מפתיע.

9. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

שמעו, אולי אתם צודקים. העונה הזאת עוד יכולה להתפתח ועם מציאות הקורונה אי אפשר לדעת. נראה מה יהיה בשבועות הקרובים. כן או לא אייסי, בנדר אסון.

10. Roma מנהלים

אין סיבה שמכבי לא יהיו בפלייאוף, לא מחזיק מהרבה קבוצות במפעל שכרגע בצמרת.
    המצב שלי יותר באשמתה מאשר חוזק של המפעל. הגיעו למפעל בלי FF ראוי.

מאמין שעם זוסמן, אייסי או כל FF שיגיע ואפילו כספי מכבי כבר תתחיל לנצח ולתפוס את המקום שהיא שווה בין 5-8.

לא מדברים על זה אבל ריאל מדריד פתחה את העונה האירופאית רע מאוד כמו גם אנדולו וצסק"א. חכו המפעל רק התחיל ועוד יהיו הרבה הפתעות בעקבות הקורונה.

11. yakov_y YNWA

ריאל מדריד הייתה הקבוצה עם הסגל הכי טוב באירופה במשך שנים, סגל מטורף עם קו קדמי בעיקר ארוך ואיכותי.
    מה קרה השנה ?
    קו אחורי חלש, קאמפצ׳ו בדרך לעזוב וקו קדמי טוב אבל דליל עם 3 גבוהים בלבד, פליפה רייס בן ה-40 גבוה רביעי בהיררכיה שם.

12. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

התפוצצות של מכבי. מחצית ראשונה מושלמת בשני צדדי המגרש גמרו את המשחק כבר בהפסקה. בסוף, 85-57 מול קבוצת ההתקפה הכי טובה עד עכשיו ביורוליג...כמו תמיד הכל עניין יחסי כי הליטאים הפסיקו לקלוע אחרי שהובילו 8-2, אבל מכבי סוף סוף נתנה משחק נורמלי.

ללא האנטר וסקוטי ווילבקין כספק הנקודות הראשי מכבי נראתה בחצי הראשון מגוון של התקפה. 9-11 מהשלוש זה כמובן מטורף, אבל הקליעות הגיעו אחרי המון תנועה. לא זריקות מטורפות או מחצי מגרש. פשוט על ידי הנעת כדור נהדרת כתוצאה מהמון חדירות. בקטע הזה היה האיש המוביל סמית'. זה רק מחזק אצלי את הדיעה שאם היה לנו רכז בכיר אמיתי הקבוצה רק היתה נהנית מזה.

צריך לתת מילה טובה גם לבנדר. ללא האנטר הקרואטי היה צריך לתת דקות כסנטר. לדעתי מול קבוצות עם יותר בשר זה לרב לא יפעל, בטח בהגנה, אבל דראגן התחיל לדעתי את הבריחה הגדולה עם כמה שלשות. אני באמת מקווה שהבחור נחת היום בארץ.

החצי השני כבר היה לפרוטוקול ולשמחתי הפער לא ירד לדעתי מתחת ל-25 הנקודות. צריך להסתכל הלאה, זה רק משחק אחד. בשבוע הבא מצפה לנו שבוע ספרדי. מקווה שהאנטר יהיה כשיר כי נצטרך אותו. היום ראיתי כדורסל ועכשיו נותר לראות אם זה היה מקרי או שמה מכבי מתאוששת מהפתיחה החלשה.

13. yakov_y YNWA

יש שחקנים שאתה לא צריך יותר מ-2 מהלכים כדי להבין אם מדובר בשחקן או בבלוף, אני לא יודע אם כריס ג׳ונס יהיה שובר שיווין בליגה הישראלית והאם יהיה יציב ביורוליג אבל אני ממש אוהב אותו, שחקן שכיף לראות.

ווילבקין, דורסי, ברייאנט וג׳ונס - נכון זה לא קו אחורי מושלם או ברמה הכי גבוהה באירופה אבל זה קו אחורי מוכשר התקפית בכל בחינה, שחקנים שדומים ביכולת ויכולים לחפות על אחר אם הוא במשחק רע.

14. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

בוא נגיד ככה, כשרואים את הרקורד שלו כריס סמית' עושה מה שהוא יכול. בטח בליגה הוא יכול לתרום והרבה, השאלה היא רק האם הוא יכול להיות שובר שיוויון באירופה? הקו האחורי של מכבי יכולה בכל משחק נתון לדאוג להרבה נקודות, אבל אני עדיין לא משוכנע אם השחקנים האלה יכולים להביא את הקבוצה לפלייאוף ביורוליג (הקו הקדמי וההגנה נחלשו). אתמול הקבוצה קלעה בחצי 9-11 מהשלוש בעיקר בגלל שהזריקות הגיעו אחרי תרגיל מסודר. ראיתי כדורסל ממכבי ומאד נהנתי. הנטייה של הקו האחורי היא גם ללכת לבד עם הראש בקיר. זו בעיה גדולה אצל ווילבקין ודורסי. כנראה שזו גם הסיבה למה הם עדיין במכבי ולא בקבוצה יותר עשירה או בנ.ב.א.
    לכן כל כך חשוב רכז ברמה המתאימה שיכול לצמצם את הצורך של הצמד לעשות הכל לבד. לא צודק להפוך עכשיו את כריס סמית' למשיח הצהוב, אבל לדעתי ללא תרומה רצינית מהבחור הקבוצה לא ממש תתקדם.

אתמול מכבי הפתיעה לחלוטין את היריבה שלה עם ליין אפ מלא גארדים. זה היה כיף לראות, אבל אלמנט ההפתעה תעלם עכשיו. מול ריאל ואחרי זה מול ולנסיה הקבוצה תצטרך גם את האנטר. בנוסף בנדר צריך להמשיך להופיע אחרת הניצחון אתמול היה חד פעמי. התוצאה הסופית חשוב מאד למוראל, אבל זה היה רק משחק בודד. שני הפסדים בספרד והכל יהיה לשווא...

yakov_y אוהב/ת את זה.
  15. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

ניצחון קל של ריאל על מכבי. ראיתי חלקים נרחבים של המשחק, בעיקר בחצי הראשון. זה לא היה כוחות משריקת הפתיחה. ברור שבליגה ארוכה יש למומנטום משקל, אבל כרגע אני לא מאמין בקבוצה הזאת. קשה שלא להתלהב משחקן כמו קמפאסו, הבחור הראה בדיוק מה חסר לנו.

בוא אהיה כנה. גם בימים יותר טובים פשוט קשה לנצח במדריד. עכשיו שעת המבחן שלנו, בעוד יומיים מול ולנסיה. אם נפסיד שם הניצחון מול זלגיריס למעשה נזרק לפח. נראה מה יהיה, אבל כרגע הפלייאוף חלום רטוב.

מצב נושא:
הנושא נעול.