כדורסל - הישראליות באירופה 2022/23

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י כינוי, ‏3/7/20.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Roma מנהלים

השופטים בברצלונה - ריאל צריכים לסיים את תפקידם היום. פשוט מכרו את המשחק עם שריקות לטובת ברצלונה.

2. yakov_y YNWA

1. קאזאן הקבוצה עם הקו האחורי הטוב באירופה ביחד עם ברצלונה לדעתי, יותר ממילאנו וריאל מדריד.
    הקו האחורי הזה קלע 69 נק׳ במשחק, מאיו - בראון - קאנאן עם טכניקה מרשימה, הובלת כדור, בלתי ניתנים לעצירה באחד על אחד וגם קולעים לא רע ומעל כולם מריו הזוניה האתלט הענק.
    לחשוב שהיה להם עם יאניס טימה והם שיחררו אותו, קלעי גדול.
    אני חושב שראיתי אותו משחק איתם לפני שבועיים, מעניין למה עזב.
    סגל קצר ואיכותי.

2. מכבי ת״א עם 4 זרים בקו האחורי, ל-2 אין טענות, ווילבקין ונאנלי מספקים את הסחורה.
    נכון שיש ציפייה מנאנלי שיוביל את הקבוצה התקפית ולא רק הגנתית, יהיה יציב יותר וייקח על עצמו יותר אבל הוא בסדר גמור, עם ווילבקין לדעתי למעט השכר העצום קשה להצליח איתו, שחקן שכל התקפה מכדרדר כל כך הרבה, אגואיסט ולא חכם במשחק שלו, שחקן הגנה רע.
    ווילבקין מנצח למכבי ת״א משחקים, בזירה המקומית והאירופאית, קולע טוב ומשחק התקפה טוב מאוד אבל לא מוביל את מכבי ת״א לשום מקום, מבחינת שחקנים הוא לדעתי בעיה מספר 2 בסגל הנוכחי.

3. וויליאמס וזיזיץ׳ בחמישייה, סורקין וריינולדס מהספסל זה קו קדמי סופר איכותי.
    היה גם את לסור הנהדר, בפועל: קלויארו משחק כמעט הכי הרבה כאן והוא שחקן בעמדה 4 כי הוא מוגבל התקפית ולא מייצר כ-3.
    קלויארו משחק 24 דק׳ בממוצע, רק וויליאמס עם 25 דק׳ משחק יותר, קלויארו מחזיר עם תרומה כמעט אפסית של 24 דק׳, 3.5 נק׳, 3.5 ריב׳, 1.5 אס׳ ו-0 חס׳ ב-29 אחוז מהשלוש עם חוזה של חצי מיליון דולר לעונה.
    קלויארו שחקן שלא יוביל את הפועל ב״ש לשום מקום, הראשון לשחרר אותו, אוכל את הדקות של הגבוהים האיכותיים, אוכל שכר ולראות אותו עם בלייזר ביחד זה מזעזע, אותו שחקן אפור כשיש 2 כאלה בחמישייה.

4. הקו האחורי של מכבי ת״א:
    ווילבקין - 15 נק׳ בממוצע.
    נאנלי - 12.5.
    אוונס - 7.
    ג׳ונדי - 3.
    טיילור - 2.5.

מה אומרים ? לא אומרים !

5. ווילבקין - 1.7 מיליון דולר.
    זיזיץ׳ - 1.1.
    וויליאמס - 800 אלף דולר.
    קלויארו - 500 אלף דולר.
    ג׳ונדי - 350 אלף דולר.

מה אומרים ? לא אומרים.

6. מכבי ת״א מקום 10 בהגנה.
    מקום 7 בהתקפה.
    אחרונה בחסימות !

למכבי ת״א יש בעיה קשה בהגנה, סורקין וריינולדס ששומרים טוב בהרבה מוויליאמס וזיזיץ׳ צריכים לשחק הרבה יותר, כמובן גם מקלויארו שאוכל דקות ב-4.
    לסור חבל ששוחרר.

אני חושב שאוונס שחקן התקפה מדהים שלא בא לידי ביטוי ביורוליג כי הוא צריך להתרגל מרוממה ליורוליג ומגיע לו עד אמצע עונה הבאה מקום מובטח והוא הימור ששווה לקחת, מגיע לטיילור החלש עונה שלמה של ניסיון גם בליגה הישראלית, קלויארו הייתי זורק מהחלון.
    יש גם עומק בקו הקדמי אז אין באיטלקי צורך.

אני הייתי מוותר כאן על זר או שתיים ומביא שחקן אחד, יודע שטיילור בא בשכר נמוך אבל אם אפשר לצמצם מהסגל ולהביא חיזוק לקו האחורי מצוין.
    כרגע חסר שם שחקן התקפה, רכז ושחקן הגנה בעיקר (!), התקפית אפשר לשרוד עם הקו הקדמי האיכותי, הובלת כדור אפשר לשרוד, הגנה לא.

3. Roma מנהלים

מילאנו וריאל מדריד לא מחזיקות קו אחורי מרשים במיוחד, הכוח של מדריד נמצא אצל טאבראז, יבסולה, פורייה, ראנדולף וטומפקינס. בקיצור עמוק בפנים.
    מילאנו אומנם מחזיקים בשחקנים מרשימים כמו רודריגס ודלייני אבל המשחק בעיקר עובר דרך מלי ושילדס.

אם כבר קו אחורי ולא מזכירים את הצמד הכי חזק במפעל? מיציץ' ולארקין? בחיזוק ברייאנט, סימון ובובאה המצויינים. מאמין שבקרוב הם יכנסו שוב לפורמה ולא יהיה ספק בשאלה של מי הקו האחורי הטוב באירופה.

4. yakov_y YNWA

איפה יש רשימה מדוייקת של שיאני השכר ביורוליג או בכלל באירופה/סין ?

5. Roma מנהלים

The Top 10 EuroLeague salaries of 2021-22 - Eurohoops

יותר קשה למצוא רשימה לעומק של היורוליג. פשוט אפשר לחפש באופן מקומי אני מאמין שפרסמו בוואלה את מצב השכר בירושלים ובמכבי לצורך העניין אז צריך לחפש קבוצה קבוצה בשביל לעשות השוואה.

מה שכן ניתן ללמוד, מכבי בכלל לא בלבל הזה.

yakov_y אוהב/ת את זה.
  6. yakov_y YNWA

ירושלים אם אני לא טועה, תון מייקר המרוויח הבכיר עם 250 אלף דולר לעונה, מכבי ת״א עם 1.7 מיליון דולר לווילבקין, הזייה.

מסקרן אותי הסכומים בסין, טי ג׳יי ליף חתם בג׳וואנזגו, אשכרה לוותר על קריירה שלמה בתחילת דרכו בשביל כסף שגם ככה לא חסר לו.

מהרשימה ביורוליג קשה לי להאמין שמירוטיץ׳ מרוויח 4.5 מיליון, בזמנו פורסמו על 6 מיליון.
    סלוקאס הקוסם ומילוטניוב גונבים, מיציץ׳ אוברטייד לדעתי, טאברס זאת גניבה, שווה כפול.
    היגיינס וקלאטס עם 1.8 מיליון, ווילבקין עם 1.7, לא רחוק, זיזיץ׳ עם מיליון דולר.

7. Roma מנהלים

לגבי מירוטיץ', אולי חלק מזה בונוסים ובנוסף יכול להיות שזה חוזה יורד שהתחיל מ-6 ויסתיים ב4 לצורך העניין. אופציה נוספת היא קיצוץ לאור הקורונה.

סלוקאס ומילויוטינוב בכלל לא גנבים, אל תשכח זה חוזים שלא שנחתמו היום. סלוקאס היה אלוף אירופה עם פנר וגם עכשיו הוא מצוין. הרי ברור שאתה תשלם מחיר פרימיום לשחקן יווני. מליוטינוב ללא הפציעות זה שחקן אחר לגמרי. תראה את ה-2 משחקים האחרונים שלו, מפלצת בצבע וכשהחתימו אותו היה הסנטר הבכיר במפעל.

גניבה ממעביד זה החוזה של שבד בחימקי סביב ה-4 מיליון דולר לעונה.

8. yakov_y YNWA

סלוקאס קוסם כמו קלאטס, לראות אותו ולהצטער שעבר את גיל 30 בלי לטעום אן בי איי ועדיין לא שווה את הסכום, גם בפנר׳ קיבל את אותו סכום.
    מליוטינוב הסנטר הבכיר ? לא פותח בריאל מדריד וברצלונה, אני מביא לך בקלות 7 סנטרים טובים ממנו ביורוליג ואולי גם 10-12 טובים ממנו אם אני חושב לעומק.
    אוברטייד שלא השיג שום דבר בקריירה, שחקן הגנה רע, שחקן התקפה ממוצע שלא יודע לקלוע מבחוץ, אין לו שום ערך מוסף במשחק למעט ריבאונד וזה גם בגלל הסייז.

שאנגליה 4 מובהק אבל אם אני בוחר גבוה לקבוצה שלי זה הגיאורגי.
    קנת׳ פאריד רגע לפני פרישה, ראו את זה באן בי אי שהוא פיזית לא מסוגל וגם לא מתאים את עצמו לסגנון המשחק אבל בשיאו היה גדול יותר כמובן.
    נעבור לרוסיות, לא מחזיק מגודאיטיס מזניט אבל מעדיף אותו, ג׳ורדן מיקי כמובן עדיף.

כמה מרוויח שבד היום ?
    שבד זה אחד לאחד ווילבקין רק שהרוסי מוכשר יותר, למה הביקורת שלך לאחד תמיד ולשני אין ביקורת ?
    לא מדבר על קריירה בכלל ששבד השיג הרבה יותר.

בנוסף ראיתי את קינן אוונס בהפועל חיפה מספיק, לדעתי שומר רע.

9. Roma מנהלים

לגבי מליוטינוב, שומר נפלא בצבע. תבדוק את זה. ריבאונדר מטורף למרות שהתקפית הוא נגר. מזכיר את בחור שאתה מעריץ כמו טאבראז ובצדק כי אני חושב שהוא השחקן הכי טוב במפעל הגנתית.
    אם הוא חוזר לכושר, הוא בכיף בטופ 5 של המפעל. סאנלי ודיוויס אומנם יותר טובים התקפית אבל מליוטינוב הרבה יותר יעיל מהם. שוב ליד מירוטיץ' שאוהב לקחת שחקנים בפוסט אז עדיף את הקיים אבל זה בהחלט תלוי סגל. לריאל מדריד לצורך העניין מליוטינוב הרבה יותר מתאים.

גודיאיטיס שחקן בינוני וג'ורדן מיקי לא רוצה לשחק סנטר פשוט בדיוק כמו שאנגליה. הם אוהבים לברוח לבחוץ אז אין טעם להשוות אותם.

בשבילי הטופ מורכב מטאבראז, וסלי ומליוטינוב בכושר. היינס בדקות שלו הוא טופ אבל פשוט הוא מבוגר ולא יכול לסחוב את הקבוצה שלו.
    יש הרבה שחקנים מעניינים עם חסרונות בולטים כמו זיזיץ' בהגנה או פאפאגניס בהתקפה.

בנוגע לשבד - סקוטי, כי שבד קיבל לאורך הקריירה כלים הרבה יותר טובים להצליח ועדיין נכשל, ווילבקין כבר ארבע שנים לא מקבל עזרה מהקבוצה בדמות סגל ורכז שיוביל את הכדור. דרך אגב אני שניהם אני שונא באותה מידה ואם לא מדובר בקבוצת תחתית שצריכה סקורר אני לא לוקח אותם. שבד הרוויח טופ מפעל לפני הגעת מירוטיץ' ולא הוביל את חימקי לכלום, סקוטי מרוויח בקושי בטופ 20.
    מוכשרים שלא יביאו את הקבוצה שלהם לכלום. אולי בצסקא אחרי אילוף מצד איטודיס זה יעבוד יותר טוב, כרגע זה נראה לא רע.

שניהם מהזן של מייק ג'יימס שאוהבים את הגישה של הכל או כלום. כרגע תארים רציניים זה לא הביא לכל השלושה.
    אני תמיד אעדיף את קאלתיס\מיציץ'\סלוקאס\דה קולו שהם הרבה יותר מגוונים וקבוצתיים במשחק שלהם. הם ממש מרגישים את המשחק ומנווטים אותו בצורה נכונה, יש רגעים לקחת על עצמך ויש רגעים לתת לשחקן אחר שחם.

10. yakov_y YNWA

לוקח את רנדלוף בעיניים עצומות ב-5 על הסרבי, טאברס הוא עוצמתי, יעיל הרבה יותר, איום הכי גדול בצבע האירופאי, הוא זז טוב עם הרגליים ולא כ״כ איטי לגבוה.
    התקפית טרי טומפקינס מוכשר יותר ובכללי עדיף עליו, גם צמד הגבוהים הספרדיים של ריאל, יבלוסה ופורנייר.

ברנדון דיוויס ורנדלוף זה בערך אותו שחקן, ברור ששניהם מהטובים ביבשת.

סוף סוף ברצלונה מייצרת לעצמה ספסל ועומק.
    אגב, כמה כסף ועומק יש לספרדתיות, לדעתי בתקציבים שלהם אפשר לבנות סגלים טובים יותר ועמוקים יותר, תמיד יש להם בסגל איזה ספרדי גרוע בסגל או זר מעפן שמשום מה נמצא שם.

מכבי ת״א,
    צריך לעשות שם סדר מההנהלה הכושלת, דרך המנהל המקצועי שכולם יודעים למה נמצא שם 8 עונות כמנהל ו-10 עונות בכללי, דרך אבי אבן הסקאוט החלש והמאמן האוברטייד וכמובן סדר בסגל, די כבר עם ווילבקין וקלויארו, נחנקנו.

11. Roma מנהלים

שוב אתה לוקח שחקנים שהם בבסיס שלהם FF והופך לסנטרים זה לא עובד ביורוליג עדיין.
    ראנדולף אחרי פציעות קשות הוא לא עוצר שום C רציני היום בצבע, אתה חושב שהוא יכול להתמודד עם מליוטינוב בהתקפה? הוא יידרס. טומפקינס אפילו משחק מדי פעם כSF בהרכבים גבוהים הם בהחלט לא סנטר. יבוסלה בקושי הסתדר עם הפוסט של מירוטיץ' שהוא לא פיזי כמו מליוטינוב.
    שחקנים שאוהבים לשחק בחוץ ופחות בצבע, זה לא באמת סנטרים. זה לא הNBA פה.

הלוואי שאצלנו היה וטו ל2-3 ישראלים\צעירים, כרגע לא ראיתי שזה פגע יותר מדי בהישגיות של הספרדיות וזה עוזר לכל הכדורסל הספרדי. אם ריאל מדריד היו כל כך שמרנים ובונים רק אולסטארס לא היינו זוכים לקבל את לוקה מג'יק וגרובה */aaa021.

לטעמי לא ווילביקין, קוליארו וגם לא יאניס הבעיה של מכבי. צריכים רכז שידביק את כל העסק. בכדורסל האירופאי עדיין הבסיס הוא רכז וסנטר מובילים אז אם מכבי כבר מצאו את הסנטרים שלהם אחרי שנים הם שכחו את הרכז.
    אפילו למייק ג'יימס הסורר בצסק"א היה את דניאל האקט שניהל את המשחק וגם ללארקין יש את מיציץ' שמנהל את רוב המשחק.

12. Roma מנהלים

עד היום אני לא מבין איך לא למדו באירופה לעצור את מכבי, הכי פשוט והכל יעיל, דאבלים על סקוטי ווילביקין. זהו נגמר המשחק כי הכדור מגיע לשחקנים שאין להם מושג מה לעשות עם הכדור.

סקוטי צריך להיות דמוי סטף קארי בגולדן בהתקפה, לא להוביל את הכדור ולרוץ על חסימות בזמן שרכז מנהל את המשחק. בגולדן זה עובד אחרת דריימונד שמנהל את רוב המשחק אבל אין למכבי את השחקן הזה.
    דוגמה אירופאית בולטת זה קייל קוריץ' שרץ על חסימות בזמן שקאלתיס מנהל את המשחק או אפילו שבד התחיל לזוז בזמן שהכדור אצל איפה לודמברג.

13. yakov_y YNWA

1. אני לא אוהב משחק התקפה שמתבסס על תנועה ללא כדור וגם לא מאמין בזה.
    כשחקן ששיחק עד כתה י׳ אף פעם לא הייתי עושה תנועה בהתקפה, היה נראה לי מטומטם השירטוט של המאמן, גם חסימות לא אהבתי אבל זה דיון אחר, אחד על אחד, יכולת אישית בהתקפה זה משהו שאני מאמין בו, גם משחק פוסט אפ משהו חיובי לדעתי שלא נעלם מהענף וכמובן להעיף שלשות.
    בוא נגיד ככה,
    אני מאוד אוהב את סגנון ההתקפה של קטש, פיק אנד רול ומשחק התקפה חופשי, לרוץ.

2. דאבל על סקוטי זה יתרון מיספרי על שאר השחקנים, מתישהו לומדים את זה ונהיה קשה מאוד לשחק 4 נגד 3.
    אני גם אוהב ללחוץ מגרש שלם כמו רמי הדר, צריך כלים לזה, מכבי ת״א לדוגמא צריכה לצפוף את הצבע כמה שיותר, אין שם שומרים ודאבל אפים לא ייעבדו שם.

3. יש למכבי ת״א מספיק כלים התקפיים,
    נאנלי, ריינולדס, אוונס, וויליאמס, זיזיץ׳ בסגנון שלו, ג׳ונדי קלעי, יפתח זיו וסורקין לא נגרים, כמובן לא לרמה הזאת אבל שחקני ספסל ראויים עם פוטנציאל.

4. לא חושב שנכון להביא את ג״ס כדוגמא, זה דבר נדיר וזה קורה בגלל שחקן נדיר אחד או שתיים (קליי), כיף לראות אותם, הם מפתיעים כל פעם מחדש ואז שחקנים כמו דריימונד מקבלים 25 מיליון דולר לעונה, תן לי לעזור, אפשר למצוא שומרים גם בחוזים קטנים: אריזה, אבדיה, בראדלי, קי סי פי ועוד ועוד.

5. איזה סגל יש לברצלונה יאללה.
    קלאטיס - אקסום - היגיניס - מירוטיץ׳ - דיוויס.
    לפרויטולה - אברינס - קוריץ׳ החלש - הייז - הטורקי הבינוני.

14. DRORIKO Member

מכבי במלכוד, הם יודעים שאין להם את הכסף של הגדולות, הם יודעים שהסיכוי לזכות במפעל שואף לאפס(מה שקרה ב-2014 זה אנומליה) אבל הם לא מודים בזה כדי לא לפגוע במנויים, אז הם מספרים סיפור שמכבי ״הגדולה״ מכוונת הכי גבוה וברגע שזה לא קורה זה נתפס ככשלון קולוסאלי.

15. zivmay Member

יאניס חייב לעוף, הוא כבר לא משפיע על כלום.

מצב נושא:
הנושא נעול.