דיון שאר הקבוצות 2023/24

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י SerieA, ‏1/8/18.

?

מי תסיים הכי גבוה בטבלה?

1. לאציו

13 הצבעות
    59.1%
  2. פיורנטינה

2 הצבעות
    9.1%
  3. טורינו

1 הצבעות
    4.5%
  4. סמפדוריה

0 הצבעות
    0.0%
  5. אטאלנטה

6 הצבעות
    27.3%
  1. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

"כדורגל טוב" יש גם בספציה. לשם פרופורציה - אם מוריניו יקבל אפילו חצי מההשקעה של נאפולי ובעונתו השניה יגרד טופ 4 לאחר חוסר רלוונטיות מוחלט לאורך כל העונה (כולל אירופה), אין סיבה שימשיך לעונה השלישית.

2. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם להגיד שזו ההשקעה הכי גדולה בתולדות המועדון לא אומר כלום, כי כולם משקיעים יותר, שחקנים שפעם היו קונים ב25 היום קונים ב40-50, ככה שזה לא באמת רלוונטי.

לגבי מבחן התוצאה - פה כבר יש דיון בשל יותר. אני מסכים עם הטענה שנאפולי היו צריכים לעשות יותר, ובחלקים רבים של העונה לא נראו טוב, הייתי מחליף אותו רק בהתאם לשוק, ולא בכל מחיר.

itzik.miro ו-VAR אוהבים את זה.
  3. DRORIKO Member

לטעמי ברגע שהקבוצה מתחברת צריך להשאיר את המאמן. גם עם סארי אחרי העזיבה של היגוואין הם התחילו בגמגום, בטח עם הפציעה של מיליק, והתחברו ככל שהעונה נמשכה. עונה אחרי נתנו עונה מהסרטים. עכשיו אני לא אומר בהכרח שנאפולי תשחזר את זה שנה הבאה אבל בהחלט צריך להשאיר אותו. אגב הייתי אומר את אותו דבר גם על פירלו במידה והיינו מתקדמים תחתיו, אפילו אם לא היינו לוקחים אליפות, הבעיה שלא רק שלא התקדמנו אפילו הלכנו אחורה.

4. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא, לא כולם משקיעים יותר. להשקעה הפרטית של נאפולי אין קשר לאינפלציית המחירים הכללית בכדורגל, וכמו בכל הודעת "Breaking news - The water is wet", זה "לא אומר כלום" אם אינך מבין את הנקודה המרכזית.

גם אם יש overprice מסוים על הרכש שביצעו (לדעתי יש, זה לא רלוונטי), זו עדיין השקעה גדולה מאוד שלבדה יוצרת ציפיה לעשות צעד משמעותי קדימה לאחר שנה וחצי-שנתיים של עבודה.

נערך לאחרונה ב: ‏12/5/21
  5. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Un bombón - זה שמישהו לא מסכים איתך, לא אומר שהוא טיפש.

נאפולי אומנם הוציאו 194 מליון אירו בקיץ של 19/20(קפיצה יחסית להוצאות שלה), ועדיין אינטר הוציאו 190 בעצמם, יובנטוס 223 ואפילו רומא הוציאה 115 - אילו לא מספרים חריגים לקבוצה שרוצה להתמודד בצמרת.
    יש לציין שזה אחרי שמילאן הוציאה 193 ו194, אינטר 137 ו97, רומא 164 ו-91 ויובה 259 ו164 וזה בשני הקייצים שקדמו לאותה קפיצה. כלומר - כמה נאפולי בכמה נאפולי באמת קפצה בהתחשב בעובדה שהייתה צריכה לרענן את השורות ולהשאר תחרותית? האם זו קפיצה חריגה למישהי בעמדתה בהתחשב במצב השוק כמו שאתה טוען?

בסיכום של 6 שנים(מאז 2015/2016) ועד הקיץ האחרון נאפולי בסיכום(של העברות בלבד) נמצאת במינוס 130, זה משמעותית פחות ממילאן(מינוס 399), אינטר(מינוס 344) ויובנטוס(מינוס 297). אם נצמדים למספרים האלו כמדד בלבד, הרי שלסיים במקום ה4 זה בדיוק מה שנאפולי אמורה לצפות לו.

לסיכום - ADL רצה קבוצה שרצה לטופ המקומי, הטופ המקומי פתח את הקיס ב6 השנים האחרונות והוציא סכומים גדולים, ADL אפילו לא במאזן של חצי בסיכום הוצאות/הכנסות.

במציאות אטלאנטה היא אנומליה שלא תאמן, והיא בפלוס של78 בסיכום של אותן 6 שנים,כשרק ב18/19 היא סיימה במאזן שלילי(של יותר הוצאות)
    במציאות 2 - הבעיה(לטעמי) היא לא בהשקעה חסרת תקדים, אלא תוצאות לא מספיק טובות עם החומר הקיים.

לגבי אוברפרייסינג - אכן דיון נפרד ולא רלוונטי לנקודה הזו.

סיכמתי לכם, קחו:
    https://i.ibb.co/6YVRdJy/Screen-Shot-2021-05-11-at-19-18-19.Xxx

6. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

לעולם לא טענתי אחרת.

ציינת כאן הוצאות בלבד. מדד חלקי שלא מחזק או מחליש אף נקודה.

בהשקעה של מעל 100מ' יורו ברכש.

אם נתייחס לזינוק שהציג המועדון בהכנסות לאורך השנים, השקעה בסדר גודל כזה הייתה באוויר. הטענה שלי היא שההזדמנות הלא שגרתית שנוצרה אצלם (וספק אם תחזור) תורגמה בסופו של דבר לקבוצה פחות טובה. בין אם בגלל רכש כושל או עבודה לא מספיק טובה של המאמן.

*הreview הוא לשנה וחצי-שנתיים האחרונות. בעונה הבאה כל זה יכול להתהפך עם ספאלטי על הקווים ואוסימן שלא נפצע לחצי עונה בפגרת נבחרת.

הטופ המקומי פתח את הכיס גם ב20 שנים האחרונות. התייחסתי לטווח זמנים (שנתיים אחרונות) שהכי רלוונטי לקבוצה הנוכחית של גאטוסו. דיברתי על השנתיים האחרנות של נאפולי בהם הושקע סכום מאוד גדול ביחס ל- נאפולי, וכזה שלא נופל משמעותית מהיריבות (לפחות ביחס ליחסי הכוחות מהעבר). התוצאה לאחר שנתיים של עבודה עם הרכש המדובר - לא מספקת.

זה לא ממש משנה, אבל עם כל הנכסים שנוצרו אצל סארי המאזן הזה לא כל כך מרשים.

ללא השקעה חסרת תקדים, לא היו גם ציפיות. היינו אומרים שהיה אחלה דור, שנגמר. וזהו.

תודה על שיתוף הטבלה אבל כל הצד שלי בדיון כבר מבוסס עליה (transfermarkt).

7. DRORIKO Member

@Un bombón אתה מתעלם מזה ש-70 מה-100 זה רק על אוסימן שכידוע היה פצוע בחלק ניכר של העונה.

8. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Un bombón - הטבלה אכן מבוססת על טרנספרמרקט, עשיתי אותה לצורך הנוחות וכי התחשק לי.

לגבי נאפולי - כמו שכתבת - וזו הייתה הנקודה שלי, השקעה כזו הייתה צפויה, ויותר מכך, כנראה שהכרחית אילו רצתה(ואנחנו יודעים שהיא רוצה) להמשיך ולהיות חלק מהטופ ואולי גם לאיים עם התואר - לכן אני שואל - על מה הפליאה?

בנוסף, הבנתי שאתה עושה ריוויו על שנתיים, אך לטעמי זו ראיה צרה מדי כשמעלים טיעון על השקעה חסרת תקדים בהיסטוריית המועדון, ולכן יש טעם לראות מה קורה מסביב, לפני ואחרי.

9. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

שים לב לטבלה של עמרי. אוסימן (והשאלה יקרה של בקאיוקו) שייך לקיץ האחרון. למרות המחיר אני לא מחשיב אותו כרכש כושל, בדיוק כפי שלא החשבתי את לוזאנו כרכש כושל בעונה שעברה. לא היה לם מספיק זמן להראות את עצמם.

התכוונתי לזה:

30מ' על מנולאס
    20מ' על לובוטקה (שאפילו לא נראה כמו שחקן כדורגל)
    15מ' על אלמאס
    15מ' על רחמאני
    20מ' על פוליטאנו
    =
    100מ'

10. DRORIKO Member

אתה לא הבנת אותי. לא אמרתי שאוסימן הוא רכש כושל. במשחקים שהוא משחק הוא בהחלט נותן עבודה. התכוונתי שלא נכון לשפוט את גאטוזו נטו לפי התקציב כי יש הרבה משתנים שלא תלויים בו, כמו שחקן ש"אוכל" חלק גדול מהתקציב ונעדר הרבה משחקים בגלל פציעה.

אם נשים רגע את הכסף בצד. לנאפולי יש סגל טוב אבל גם הוא לא מתקרב בכלל לזה של אינטר, ככה שאני לא מבין מנין הציפיות הגבוהות שלך ושל חברך הטוב טל. נאפולי כרגע נמצאת בטבלה בדיוק איפה שהיא צריכה להיות(וכולנו הרי מסכימים שאטלנטה זאת אנומליה). אם היא תעשה טופ 4, והיא תעשה טופ 4 כי היא טובה יותר מיובנטוס, גאטוזו צריך להמשיך בלי שום ויכוח בכלל.

11. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין פליאה. יש הבחנה שמדובר בהזדמנות תקדימית לבצע מעבר דורות עם השקעה מאוד גדולה, ולאחר שנתיים של עבודה ניתן להגדיר אותה כצעד אחורה.

*זה קטע מבאס בעיניי כי נאפולי יצרה את ההזדמנות הזו בעצמה (עם עליה הדרגתית בהכנסות - בזכות התקדמות מקצועית נטו) ללא שייחים\פלסטיק סיני.

אין כאן חוקיות מוגדרת אבל לרוב שנתיים זה טווח די מדויק. ברמה הקבוצתית זה מספיק כדי לבצע מעבר דורות (4 חלונות). גם ברמה הפרסונלית, בשנתיים ניתן למדוד שחקן חדש. לרוב מי שלא עומד בטווח הזה מבזבז את הזמן שלו ושל המועדון שלו בשנה השלילית.

12. SerieA Il Capitano

פלסטיק סיני === פלסטיק איטלקי.

אין שום הבדל בין אניילי וז׳אנג.

אפשר אולי להגיד שבין פאלוטה לז׳אנג היה הבדל, שפאלוטה רצה שהספונסרים יהיו ״אמיתיים״.

אבל רוקו קומיסו שנותן חסות לפיורנטינה מהחברה של עצמו, או הבעלים של סאסוואלו שנותן חסות מהחברה של עצמו - כאמור הכל אותו חרא.

13. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש הבדל מאוד חשוב בין השניים:

אם מגפה עולמית תפגע ביובנטוס, יהיה לה גב כלכלי מExor,
    ואם מגפה עולמית תפגע באינטר, היא אוטומטית תהפוך לנטל לא רווחי עבור Suning.

* ניתן לטעון שקיימת תלות בין רוב המועדונים ל"חברות אם" שלהם, כפי שרומא של סנסי כמעט התפרקה ברגע שחברת האם שלו התרסקה, אבל כאן היחס הפוך. Suning לא נפגעה משמעותית מקורונה, חברות הבת בהן השקיעה כן. מה עושים? מנסים להיפטר מהן.

14. SerieA Il Capitano

סבבה, אני מסכים. אבל כמה מועדונים כמו יובנטוס יש היום בעולם, בבעלות משפחתית/בעלות שאינה של תאגיד? שלוש הספרדיות הגדולות ו... מי עוד?

לגבי זה שסונינג מנסים להיפטר מאינטר, באמת שלך אכפת יותר מאשר רוב אוהדי אינטר. מדובר על צעצוע של סונינג והיא תעביר את זה לאדם העשיר הבא שיבוא. אם זה יישאר רווחי עבורה (לא בהכרח כלכלית) אז היא תשאיר. בינתיים אני לא רואה סימנים שמנסים להיפטר מההשקעה אלא להוסיף משקיעים חדשים.

לא אכפת לי מי הבעלים של אינטר. אידיאלית הייתי מעדיף מישהו כמו מאסימו מוראטי, אבל העידן הזה חלף.

באיטליה, רק יובנטוס היא קבוצה גדולה עם גב של המשפחה.

מילאן, אינטר, רומא - צעצוע של עשירים.
    נאפולי - מנהל אותה מישהו שלא באמת רוצה לעשות הכל כדי לנצח.
    לאציו - אין מה להוסיף.
    פיורנטינה - צעצוע של עשיר.

15. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

מועדון לא חייב להיות בבעלות משפחתית כדי להתקיים באופן יציב. השאלה היותר מעניינת היא - כמה מועדונים אתה מכיר בסיטואציה של אינטר? והאם הבעלים הנוכחי מוכן לסגור את ההפסדים של המועדון ובמקביל לשמור על קבוצה תחרותית?

השיח של "רוב אוהדי אינטר" מתרכז ב"איזה פראיירים יונייטד ששיחררו את לוקאקו" ו"איזה מהיר חאקימי", בזמן שאף אחד לא יודע מה ישאר מהקבוצה הזו בעוד חודשיים.

כלומר אתה מסכים עם זה שהעתיד של אינטר תלוי בנכונות של "חבר דמיוני" לרכוש מועדון כדורגל באחת התקופות הקשות של הענף?

לא אמור להיות אכפת לך מי הבעלים (לי לא אכפת מי הבעלים של רומא). אמור להיות אכפת לך מכך שהמועדון נמצא בידיים לא יציבות עם סימני שאלה ענקיים בכל תחום אפשרי. איך אתה יכול לצפות שההצלחה על המגרש תחזור על עצמה עם השקעה נוספת אם הבעלים עסוקים בלהתחנן לשחקנים שיקצצו חודשיים מהמשכורת שלהם?