הליגה ההולנדית 22/23 - פיינורד זוכה באליפות, פ.ס.וו בגביע. אייאקס מאכזבת

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י de Middenweg, ‏8/8/15.

1. c_web Member

אליאס... לאסטבאן נגמר החוזה ובמועדון לא ממש התלהבו לממש לו את החוזה. הביאו את רוצ'ט בעונה שעברה והוא שיחק בתחילת העונה כמה משחקים כשאסטבאן היה פצוע, הוא היה לא רע. הדאגה שלי לא ממנו, אני חושב שהפראגוואי יהיה בסדר גמור בתפקיד הזה.
    אתמול ברוטרדם שוב שיחקנו לא טוב, כל הרמה לרחבה זה חצי גול. אין לי מושג מאיפה הגיעה הפאניקה הזאת, אבל המארחים הבינו את זה ופשוט כל כדור חופשי בחצי המגרש שלנו הורם לרחבה וכמעט הסתיים בשער. בסה''כ התיקו שיקף ועכשיו הפנים לרומניה ביום חמישי.
    הבנתי שהאיראני לא ממש כשיר לחודש הקרוב ויקח זמן עד שהוא יכנס לעניינים, עד אז אנחנו נמשיך להיראות ככה.

2. ארז כהן Piet van Reenen

חזרתי....
    לא כתבתי כאן המון זמן את דעתי על קבוצתי האהובה אייאקס.
    אז בקיצור לא השתנה הרבה, אייאקס נשארה קבוצה חלשה מאוד שבמקרה הכי טוב יכולה אולי לזכות באליפות הולנד.
    וזכייה תהיה רק במקרה שאיינדהובן תהיה ממש גרועה (אפשרי לאור העזיבה ההמונית של השחקנים בקיץ).
    אם אני רוצה להיות יותר ספציפי לגבי הסגל של אייאקס, אז לכל רביעית ההגנה אין מה לחפש באייאקס, כולם חלשים להחריד.
    בהתקפה חוץ ממיליק אל גאזי וקצת סינגראבן וטיפה באזור שיש להם יכולת לעבור שחקן, כל השאר לא מסוגלים אפילו לעבור קונוס.
    תוסיף לכל זה את הרכות וחוסר בחוסן מנטלי ואופי רע. וכתוצאה מכך, מקבלים קבוצה או יותר נכון חבורה של כוסיות שבמקרה הטוב יכולים לשחק בליגה א אצלנו בארץ .
    ראיתי את המשחק אתמול מול וילם, חייב להגיד, השתעממתי רצח, עד שהם זזים, 85 דקות מתוך 90 הקבוצה מניעה לרוחב ואחורה.
    מדהים עד כמה לשחקנים של אייאקס אין שום יכולת יצירתית.
    מהאימפריה ההולנדית נשאר רק השם.
    אייאקס יהי זיכרה ברוך!!!

3. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

שמע ארז (כ), אני כבר חושש מהמשחק ביום חמישי מול הצ'כים. אתמול זיקוביץ' לא העניש את אייאקס על הטעויות בהגנה. סביר להניח שמול יאבלונץ אנחנו כן נספוג ואז נהיה בבעיה. כרגע נראה שפלטמן ורידוולד פשוט לא יכולים ביחד להחזיק את ההגנה. אותי הדבר מדהים שדה בור בעצמו אמר בתום העונה האחרונה שהקבוצה צריכה ניסיון. מה עשו? הסגל עוד יותר צעיר והשחקן היחיד שגילו מעל ל-23 דה בור שם כקישוט על הספסל.

אני לא יודע מה יהיה בליגה ההולנדית, אבל בסופו של דבר אני מעריך שפ.ס.וו שוב תזכה באליפות. פיינורד תגיע למקום השני. 'חובבי ציון' ניצחו היום 2-0 בחוץ את קמבור. לא שהחבר'ה מרוטרדם הבריקו, אבל הם ניצחו והשופט לא בדיוק היה נגדם. כבר פנדל שני העונה לפיינורד...פנדל שני שלא היה...מעניין לדעת מתי אנחנו נקבל פנדל...

התוצאות היום:
    פ.ס.וו - כרונינגן 0-2 (צמד לנארסינג)
    קמבור - פיינורד 2-0
    אוטרכט - היירנביין 1-1
    הראקלס - נק ניימייכן 0-3

*** אייאקס מובילה את הטבלה ביחד עם פיינורד. שתי הקבוצות הן היחידות עם מלוא הנק'.

4. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

הגול של טנאנה מהראקלס מטורף, איזו בומבה.

5. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

עם כל הכבוד לטאנאנה השער הזה הרבה יותר בגלל השוער. מטווח שכזה אסור לקבל שער!

c_web אוהב/ת את זה.
  6. Ajacied Member

השוער הראשון של נבחרת איסלנד. עוד פחות מחודש באמסטרדם נגד האורנייה..

7. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני ראיתי את השער כבר מספר פעמים ובכל פעם אני יותר משוכנע ששוער צריך לקחת כדור שכזה. אני מניח שהאיסלנדי היה עסוק בדברים אחרים או שהוא פשוט לא ראה בזמן את הכדור. זו בעיה שלו, אבל לא עושה את השער הזה למדהים.

חדשות:
    - אייאקס מנסה לצרף את הכשרון הגדול של ווילם טוויי, פרנקי דה יונג. הקשר בן ה-18 נחשב לבחור מאד מוכשר. ווילם טוויי תהיה מעוניינת לשלב בדיל את לוקאס אנדרסן שכרגע לא בתכניות של דה בור. הדבר המצחיק הוא שפ.ס.וו מאד רוצה את הצעיר, אבל פרנקי מעדיף את אייאקס שבשלב יותר מאוחר הביעה התעניינות בשחקן...
    - שוער פ.ס.וו, יהרון זוט, מועמד לחזק את קריסטל פאלאס. באיינדהובן כבר אמרו שהשוער נשאר בקבוצה.

תשפטו בעצמכם. השופט פול ואן בוקל נותן שתי מתנות נהדרות לפיינורד (4.35 ו- 5.25 מתחילת הקטע)

* משחק שני ברציפות שפיינורד מקבלת פנדל במתנה.
    * משחק שני ברציפות שפיינורד מקבלת עזרה מהשופט (לחובתה יגיד שמול אוטרכט קרסדורפ גם לא היה צריך לקבל אדום)

8. ארז כהן Piet van Reenen

זה לא להאמין עד כמה אייאקס חלשים.
    עוד מעט מסתיימות 45 הדקות הראשונות ועד לא הגענו לאף מצב.
    זה מדהים עד כמה אין לקבוצה שום יצרתיות כישרון ודמיון.
    ואנחנו משחקים נגד קבוצה שהיא חבורה של נגרים שהיא כלום ושם דבר.
    והכי מצחיק שההזדמנות הכי טובה עד עכשיו הייתה שלהם.
    בושה וחרפה, גועל נפש.
    כל השחקנים האלה צריכים ללכת הביתה עכשיו!!!
    לא שווים אגורה.
    זה משגע אותי, למצב לא מסוגלים להגיע, אני כבר לא מדבר על להבקיע.

9. ארז כהן Piet van Reenen

ואל תגידו לי צריך להכניס את זה ואת ההוא.
    כל הסגל של אייאקס מלא בשחקנים גרועים. קשה למצוא צדיק אחד בקבוצה הזאת.
    לא מאשים את דה בור אין מה לעשות יש לו שחקנים ברמה מאוד נמוכה וזה בלשון המעטה.
    הדבר היחיד שאני מאשים אותו זה שהוא גונב דעת ומשלה את האוהדים עם אמירות טיפשיות.
    כמו" להגיע לחצי גמר הליגה האירופית" וכל השטויות האלה.
    נ.ב דבר אחרון ששיגע אותי זה שאני קורא פה שאתם אומרים שצריך לשים את הייטינחה במקום ולטמן.
    עכשיו אני שואל ?! מי זה הייטינחה ולטמן נבלה וזה טרפה, הייטינחה בשיאו אם היה דבר כזה, היה בלם בינוני מינוס, אז עכשיו אני לא רוצה לחשוב באיזה רמה הוא(אפילו בגרמניה בחרו אותו לפלופ העונה חחחח)

10. ארז כהן Piet van Reenen

אני יודע שחפרתי.....
    אבל שאלה אחרונה, על מה שילמו 6 מיליון יורו על גודלייה ו6 על סינקגראבן ?????
    בשביל כל המשחק למסור אחורה ולרוחב , את זה גם אני יכול לעשות.

11. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לא רק בגלל הגול היום, הוא פשוט לא נותן ביטחון ואני לא רואה בו שום פוטנציאל להגיע לרמה של אסטבאן שבעצמו לא היה עילוי אלא רק עוד שוער טוב יחסית. תגיד לי מתי אתה מפסיק לחשוב שהוא יהיה בסדר גמור :)

12. c_web Member

אתה מתחיל לשכנע אותי... הוא לא פתח את העונה כ''כ טוב. לא חושב שיש לנו אופציה אחרת (קוטיניו נמוך מידי שזה מפחיד, גם ככה כל הרמה לרחבה זה חצי גול).

הובלנו 0-2 כ''כ מדהים ברומניה אחרי רבע שעה, ועדיין ירדנו למחצית בפיגור. אסטרה מנצחת 3-2 ומתקרבת לשלב הבתים. במשחק עומד אין לנו יכולת להבקיע, רק במתפרצות או מצב נייח. שבוע הבא הרומנים יבואו לעמוד מאחורה ואנחנו נהיה בבעיה.. פשוט פראיירים. בחצי שעה האחרונה של המחצית הראשונה נראינו כמו קבוצה מליגה שנייה. מביך.

13. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אייאקס - יאבלנץ' 0-1
    מבין את התסכול של ארז (כ), אבל אני מרוצה. התוצאה כרגע נורא חשוב, קבוצת הילדים של דה בור עברה היום מיני מבחן. הצ'כים פשוט לא רצו לעבור את החצי. הם חיכו לטעויות שלנו ועד הפנדל (לחלוטין מוצדק) של מיליק הם בהחלט הגיעו כמה פעמים לאזור השער שלנו. חשוב שלא ספגנו ובעיניי זה כרגע המקסימום שיכולנו להוציא.

ארז, אם עקבת אחרי התגובות שלי אתה יודע שאני לא חסיד של קרויף, חושב שהניהול של אוברמרס גרוע, ושדה בור למרות ארבעת האליפויות מאמן עם הרבה חסרונות. מה שכן, וזה חשוב להגיד עכשיו. אחרי ההשפלה מול וינה אני חושב שהשחקנים הבינו שעדיף 1-0 קטן ביתי מאשר בכח לחפש את השני ואח"כ לחטוף שער במתפרצת. באירופה התוצאה קדושה ובשלב נוקאאוט עם שני משחקים צריכים תמיד להזהר פעמיים משער חובה ביתי!

נהנתי היום מהעבודה ההגנתית של טטה ומהתרומה ההתקפית של דייקס. הימים של ואן רייהן ובוילסן כרגע מאחורינו. פלטמן ורידוולד ביחד זו עדיין בעיה. שחקן כמו הקטור מורנו היה יכול להיות הפתרון האידיאלי לשנח החבר'ה, אבל באייאקס לא רוצים לצרף שחקנים ותיקים. כן, הייטינחה כמעודד...

אסטרה - AZ אלקמאר 2-3
    לא ראיתי את המשחק, כן את השערים. 3 מצבים נייחים, 3 שערים...חשבתי שאני מסתכל לקבוצה ישראלית...על הנייר יש ל-AZ אפשרות טובה להמשיך הלאה, אבל מאד מאד חבל שהרומנים הפכו את התוצאה. אני מבין שאתה חושש מהגומלין עידו, אבל אני מקווה שהקבוצה שלך עוד יכולה להמשיך הלאה. מה שהבנתי AZ השוותה, אבל השער נפסל בגלל שהכדור עבר את קו הרוחב. עידו, אתה יכול לאשר את זה?

c_web אוהב/ת את זה.
  14. c_web Member

קשה לקבוע אבל נראה שעבר את הקו השיוויון, למרות שהשופט בכלל סימן על נבדל במהלך דבר שלא היה נכון.
    במחצית השנייה ניסינו להשוות אבל לא באמת איימנו על השער, הרומנים לא רעים במתפרצות ולכן אני חושש מהגומלין.
    ואן דר ברום פתח בסוג של 3-4-3 או 3-5-2 עם שלישית בלמים לוקאסן, ואן דר לינדן וחיילואיי. בהתחלה הרומנים היו די בהלם מזה והיציאה שלנו למתפרצות הייתה קלילה. ההגנה שלהם גם כן חלשה, אבל שוב ברגע שהם לא יצטרכו לתקוף ויעמדו מאחור (כמו שהם עשו במחצית השניה) יהיה להם הרבה יותר קל.

15. Ajacied Member

עוד משחק חלש מאוד של אייאקס. הקבוצה לא רגילה לשחק מול בונקר. בליגה ההולנדית אין דברים כאלה. אפילו קבוצות קטנות מגיעות לאמסטרדם ארנה במטרה לתקוף ולא להסתגר.
    מקווה שבמשחק הבא, כאשר הצ'כים יצטרכו ליזום, יהיה לנו הרבה יותר קל.

de Middenweg אוהב/ת את זה.