הדיון של צ'ילה, אורוגוואי ופרו

הנושא בפורום 'קופה אמריקה 2011' פורסם ע"י cazzo, ‏27/6/11.

1. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

מאוד מאכזב שפרו מגיעה בסגל כל כך חסר וגם שלמרות החיסורים קואבה לא יהיה. פרו נראתה רע מאוד במוקדמות, אבל יש רוח חדשה עם הפרוייקט של הקוסם והפציעות האלו יכולות להוביל להתחלה קשה ברגל שמאל לפרוייקט הזה, במפעל הרשמי הראשון שלו, חבל.

2. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

איתי, מה היו הציפיות מהנבחרת לפני הפציעות ומה הן עכשיו? האם לפני כן סימנו לדוגמא חצי גמר כמטרה ועכשיו מכוונים לרבע, או שמבחינת הציבור הם מצפים רק להופיע בכבוד לאור הפציעות והבית הקשה ולא מאמינים בהעפלה?

3. itay7 Member

אם אתה מתכוון לפציעות האחרונות, אין לי מושג, רק עכשיו יצאה הודעה שהם יחמיצו את האליפות. לגבי פיסארו ופארפאן, שגם אלו קרו בשבוע האחרון רק, זה גרם לציפיות לרדת בגדול, אבל אני חושב שעדיין הרוב מאמינים שפרו צריכה להעפיל לרבע-הגמר, גם אם בקושי.

4. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

הסגל המקסיקני אחרי ההשעיות האחרונות:

Arqueros: Luis Michel (Guadalajara), Carlos Felipe Rodríguez (Morelia), Liborio Vicente Sánchez (Querétaro).

Defensas: Kristian Alvárez (Guadalajara), Miguel Ángel Ponce (Guadalajara), Darvin Francisco Chávez (Monterrey), Hiram Mier (Monterrey), Paul Aguilar (América), Néstor Alejandro Araujo (Cruz Azul), Diego Antonio Reyes (América) y Héctor Reynoso (Guadalajara).

Mediocampistas: Diego de Buen (Pumas), Antonio Gallardo (Guadalajara), Edgar Pacheco (Tigres), Carlos Emilio Orrantía (Pumas), Jorge Enríquez García (Guadalajara) y Oswaldo Alanís (Guadalajara).

Delanteros: Giovani Dos Santos (Tottenham, Inglaterra), Oribe Peralta (Santos Laguna), Rafael Márquez (Morelia), Javier Ignacio Aquino (Cruz Azul), Alan Pulido (Tigres) y Ulises Dávila (Guadalajara). (AFP)

5. cazzo Il Capocuoco

איך דוס סאנטוס נשאר?

6. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

עשיתי קופי פייסט מהכתבה, יכול להיות שהטעות במקור?

7. N כמוני Member

לפי מה שהבנתי ג'ונתן דה סנטוס הוא זה שהושעה, כשאחיו ג'ובאני כי יוכל לשחק.
    אגב, מישהו יכול לומר עד כמה שחקני הנבחרת שהושעו היו משמעותיים? האם באמת מדובר באבידה גדולה, או שההתאחדות חכמה על חלשים? כי אני לא מכיר אף אחד מהשחקנים שהושעו.

8. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אתה צודק לגבי האחים. אני לא מכיר את כל השחקנים שהושעו, אבל מהכרות עם חלקם (מרקו פאביאן לדוג') והפרשנות שלי אני יכול לומר כמעט בוודאות שלא מדובר במקרה של "חכמה" על חלשים ושזהות השחקנים לא השפיעה פה.

מה שכן מפתיע אותי, זה שחמשת השחקנים שנמצא בגופם חומר אסור לפני גביע הזהב זוכו מאשמה, דבר שהיה צפוי, אבל מקסיקו בניגוד למה שטענה שתעשה לא מתכננת כנראה (לפי הסגל שפורסם) לנסות ולשתפם בקופה אמריקה. זה יכל להיות חיזוק משמעותי לסגל.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏29/6/11
  9. cazzo Il Capocuoco

השחקנים שהורחקו: ישראל חימנס (בן 22, 3 הופעות), נסטור וידריו (בן 21, 2 הופעות), חורחה הרננדס (בן 22, 3 הופעות), נסטור קאלדרון (בן 22, 5 הופעות), דוויד קבררה (בן 21, 3 הופעות), יונתן דוס סאנטוס (בן 21, 7 הופעות), מרקו פאביאן (הבחור שהרחבתי עליו בסיקור, בן 21, 3 הופעות ושער נגד אקוודור לפני כמה ימים) וחאבייר קורטס (בן 21, 3 הופעות).

השחקנים שהוזמנו במקומם והגיעו היישר לאסייסה: כריסטיאן אלבארס, אוסבאלדו אלאניס, דייגו דה בוואן, אנטוניו גאייארדו, אדגר פאצ'קו, אלן פולידו, אוליסס דאווילה וקרלוס אוראנטייה. רק לאדגר פאצ'קו יש 3 הופעות בנבחרת. לכל שאר הילדים תהיה ההזדמנות לעשות את הבכורה. נראה שההבדל הוא לא בניסיון, אלא בכמות ובכל העבודה שהלכה לפח במחנה האימונים ובמשחקי הידידות הטובים שנערכו. חבל שזה קורה, כי עכשיו עם כמות כזאת של שחקנים תהיה בעיה להרכיב נבחרת שתאיים על אורוגוואי, על צ'ילה ועל פרו.

נערך לאחרונה ב: ‏30/6/11
  10. Tricolor Member

כל הכבוד למקסיקו שמזמנים צעירים ונותנים להם את הבמה הם רק ירוויחו מזה!

11. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לכל ה"הולנדים" באייסוקר, או יותר נכון לאוהדי אייאקס הרבים, לאחר שנה וחצי שלודיירו ברשותכם מסתמן שסוף סוף תוכלו באמת לראות אותו משחק http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx סתם, אני יודע שזה לא מדוייק והוא שיחק כבר בתקופה הזו, אבל ניקו הוא ההפתעה היחידה במה שמסתמן כהרכב, המאוד התקפי, של אורוגוואי למשחק מול פרו.

מוסלרה; מ.פריירה, לוגאנו, ויקטורינו, קאסרס; דיאגו פרס, ארבאלו ריוס, לודיירו; קאבאני, פורלאן וסוארס.

לודיירו בתפקיד אחורי יותר מהרגיל שלו, יהיה מעניין לראות אותו אחרי שנה בה מיעט (מאוד) לשחק אבל יכול להיות שהמשימות ההגנתיות יקשו עליו להיכנס למשחק. גודין עדיין לא כשיר ולכן ויקטורינו בפנים.

הרכב הרפתקני וקצת לא אופייני לטאבארס, שכנראה רוצה מאוד להתחיל בצורה משכנעת מול פרו.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏3/7/11
  12. itay7 Member

לא ממש ברור לי מה טאבארס מנסה לעשות. גם ההרכב ההתקפי וגם ההצהרה שלפרו אין כלים התקפיים למעט גררו, ושהוא ראה בעיה גדולה במשחקי הידידות בחלק הקדמי. על זה שהוא צודק אין לי וויכוח, אבל מאמן של קבוצה יריבה לא אומר דברים כאלו לפני משחק, בטח בהתחשב בהיסטוריה של שתי הנבחרות.

מארקאריאן מצד שני (שאימן את טאבארס אי-שם ב-77), לא רק שנותן הרבה כבוד לנבחרת ארצו ומכריז על המשחק כקשה ביותר, אלא שגם די מרגיז אם החשאיות שלו. קודם היו אלו ההפתעות בסגל (צ'ירוקה וקורסו שנכנסו בצורה בלתי צפוייה, קואבה שלא מבין איך הוא נשאר בחוץ אחרי שהיה טוב בקופה קירין), ועכשיו הוא לא נותן לעיתונאים לראות את האימונים, ולאנשים אין ממש מושג איך ייראה ההרכב, גם מבחינת שחקנים וגם מבחינת השיטה. טוב, מחר נדע...

13. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

ההתקפה של אורוגואי נראית מפחידה, לא פחות טובה מאשר של ארגנטינה ובראזיל לטעמי. פורלאן, קבאני וסוארס בחוד... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx
    אם יש משהו שכן אהבתי שנבחרות אורוגואי השונות בשנים האחרונות, זה את חוסר הפחד של מאמניהן ולרוב אני זוכר אותן משחקות ב-4-3-3. אז נכון שלפעמים זה סכנת נפשות (למרות שלא בטוח שהיו עולים ככה מול בראזיל או ארגנטינה) אבל בסך הכל הגישה היא התקפית וטאבארס בא להראות כאן שהוא הולך על כל הקופה ורצוי עם הפרש שערים. יכול להיות שזה יעבוד לו מול פרו הנוכחית, לא בטוח שפרו בהרכב מלא לא היתה מענישה אותו על כך.
    אני מקווה לראות את לודיירו עושה את הפריצה שלו, אני עוד זוכר כמה תשבוחות הרעיפו על הכישרון הצעיר הזה של נאסיונל לפני שעבר להולנד, וסוף סוף הוא מקבל את הצ'אנס להוביל את הסלסטה. לא יודע למה, אבל יש לי הרגשה טובה לגבי אורוגואי, חצי גמר ומעלה. זה לא רק ההצלחה במונדיאל, זו גם ההמשכיות שיש בנבחרות הזו, עם אותו המאמן וכמעט אותם השחקנים, מבחינתי אני נהנה לראות אותם משחקים, משהו שאני לא זוכר מנבחרות אורוגואי של שנות ה-90.

14. itay7 Member

כבר לפני האליפות מארקאריאן הודיע שיהיו שינויים בהרכב ממשחק למשחק, ואכן כך יהיה לקראת המשחק מול מקסיקו. אתמול הוא אישר שיהיו שלושה כאלה, אחד בכל חלק במערך. במידה וחואן וארגאס יהיה כשיר, הוא יהיה אחד מהשינויים, במקומו של יוסימר יוטום, שנראה הססני ולא טוב במשחק הבכורה שלו בנבחרת. גם החילוף השני שהתבצע בסביבות הדקה ה-60, של קרלוס לובאתון במקום מייקל גווארה, כנראה ייערך בנוגע להרכב, והחילוף בהגנה יהיה כניסתו של יאנקלו קרמונה במקומו של רנסו רבורדו, בשביל לתת אופציה יותר התקפית.
    אגב, עם וארגאס ייפתח הוא גם יענוד את סרט הקפטן, במקומו של וולטר וילצ'ס שענד אותו במשחק הקודם.

אישית הייתי מעדיף במקום גווארה לראות את ראול רואידיאס לצדו של גררו, אבל כנראה שהקוסם מעדיף להישאר עם ה-4-4-3 שלו (שדומה יותר ל-4-5-1).

נערך לאחרונה ב: ‏6/7/11
  15. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

בתקשורת האורוגוואית יוטום דווקא קיבל כמה מחמאות, אבל כמוך גם אני לא התלהבתי מהמשחק שלו. לגבי שאר השינויים, אין לי ממש דעה.

באורוגוואי המזל הרע של גודין ממשיך, לאחר שכבר התאושש מהפציעה עכשיו הוא חולה ועלול לפספס גם את המשחק השני. טאבארס לא חשף כלום, אבל אם יהיה שינוי מלבד חזרתו האפשרית של גודין, הוא כנראה יהיה על חשבונו של לודיירו, למרות הבישול היפה שלו. אני תומך בשינוי כזה, שכן צריך יותר עזרה בחילוץ הכדור במרכז השדה, דבר שפאליטו פריירה ואפילו סבוז'ה יכולים לתת (השני פחות).