הדיון של ברזיל, ונצואלה, פאראגואי ואקואדור

הנושא בפורום 'קופה אמריקה 2011' פורסם ע"י עומר, ‏26/6/11.

1. cazzo Il Capocuoco

אלקאראס זכור לעשרות מיליוני איטלקים.

2. Yotam Member

אני כמוך לא אופתע אם מרטינו ישתמש בקאסארס, הוא יעשה מלחמת התשה כנגד התקפת ברזיל. שתי הקבוצות משחקות על שליטה בכדור, מהצד השני אני חושב שמנזס ישתמש בשחקנים מנוסים יותר גם לטובת הנעת הכדור במרכז. אני חושב ש4-3-3 של פרגוואי יבוא לטובתה, עם פציעתו של בארטו אפשר להציב את קאסארס ביחד עם אורטיגוזה וריברוס בקישור ולהשתמש עם שלושה חלוצים שיתחילו התקפות (אם יהיו) מאחור. משחק מאוד צמוד, להערכתי ולצערי יסתיים לטובת ברזיל.

3. JohnTerry26 Member

שחקן מדהים.

כל כך אוהב שחקנים כאלו. חבל שיש לנו מספיק שחקנים כמוהו כבר(חבל כי הייתי מחליף בינו לרמירס, למרות שאת המשחק של רמירס אני גם אוהב). מבחינה אישית ובלי להתייחס לצורך, הוא הראשון או השני שהייתי מביא מפורטו לצ'לסי. אחרי האלק כנראה.

אם כבר האלק, איך זה שהוא לא זומן? איך רוביניו וניימאר עדיפים עליו? שלא נדבר על בני 18 שנמצאים בסגל ולא הוא.

נערך לאחרונה ב: ‏8/7/11
  4. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

עזבו לנו את גוארין http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

אני גם חושב שהולק צריך להיות בסגל אבל מצד שני, תנו לחבר'ה קצת צ'אנס. סה"כ בראזיל נראתה לא רע במשחק הפתיחה ורק חוסר סיומת משווע מנע ממנה לנצח את ונצואלה ובהפרש של כמה שערים. גם ניימאר, גם רוביניו, גם גאנסו - כולם שחקנים סופר מוכשרים ולדעתי לקראת המונדיאל בראזיל תעמיד סגל מפחיד. מחרתיים נהיה יותר חכמים אחרי המשחק מול פאראגואי, אבל אני מאמין שמנסס לקח יופי של סגל לארגנטינה, שרק יילך וישתפר ככל שיעבור הטורניר.

5. Muurad Member

מאנו אמר שהולק לא מתאים בסגנון המשחק שלו למה שמאנו שואף להשיג עם ברזיל, כשהוא משחק יותר באנוכיות אינדבידואליסטיות כשהוא פעול עם הכדור לרוב לבד בהסתמך על מהירות ופיזיות ובגלל העובדה שהוא קיצוני ולא ממש טוב כחלוץ '9' הוא בחר לא להזמין אותו.

מצד אחד אני מסכים עם מאנו בעניין הראשון לפחות בתיאוריה, ורשמתי בדיוק אותו הדבר זמן קצר לאחר שהוא מונה לתפקיד לפני שנה ולא חשבתי שנראה את הולק בהרכב(למרות שבמצב הקיים הוא בהחלט נכנס להרכב אם אני הייתי מחליט) הבעיה היא שאפילו אם לא בהרכב, לא למצוא לו מקום בסגל זה מגוחך לחלוטין, כי כמאמן אתה חייב להשאיר לך בסגל סגנונות משחק שונות כדי לגוון ולהגיב בכל מצב שלא יהיה, והולק מהספסל יכל להיות ג'וקר אמיתי שמשנה לגמרי את המשחק. ההסבר היחיד שאני יכול להביא כאן הוא שהוא רוצה לתת לצעירים את החישול ובגלל זה לוקאס(סאו פאולו) לקח את מקומו.

ניימאר הוא לא הבעיה כשהוא בצדק הרוויח את מקומו, הבעיה היא רוביניו שבאמת מקבל קרדיט מוגזם גם לטעמי, ולא מן הנמנע שנראה את לוקאס תופס את מקומו אל תוך הטורניר.

אבל כמו שעידן אמר, הקבוצה מתגבשת ומתרגלת אחד לשני, במשחקי האימון זה לא נראה הרבה יותר טוב ככה שאותי אישית זה לא מפתיע באופן כולל - ההפתעה שלי הייתה יותר היכולת של שחקנים בודדים.
    איך שהזמן יעבור והשחקנים האלה יתבגרו ויעשו שם לעצמם באירופה הכל יהיה יותר קל.. באליפות הזאת אני לא מצפה להרים וגבעות - אבל גם היכולת כאן תשתפר.. ההזדמנויות שם, כל מה שצריך זה לא להתבלבל ולכבוש מתי שאותן הזדמנויות יגיעו ואז הדיבור על ברזיל יהיה שונה לגמרי.

נערך לאחרונה ב: ‏8/7/11
  6. cazzo Il Capocuoco

במחצית המשחק צעק מאנו, "אני חמור עם מזל!".

זה מתחיל להיות גרוע יותר מדונגה, בחיי. אבל זה נראה ממש רע, כלומר, אני זוכר את ברזיל של השנים האחרונות עם הגנה טובה והיום מול הגוואראני ראיתי 4 חתיכות מפורקות ולא דבוקות. בלם של מילאן שמשחק לבד ובלם של אינטר שמשחק לבד, ואין ביניהם תקשורת. שלא נדבר על הטעויות של אלוף ספרד ואירופה בצד שמאל של הגנה. ז'דסון למרות השער לא היה כזה טוב, מילא להחליף אותו במחצית אך להחליף את ראמיריס שהיה נקודת האור היחידה במשחק ביחד עם גאנסו, נראה לי קצת מוזר.

צריך לזכור שבכל זאת יש פה ילדים חסרי ניסיון (היום ז'דסון עם שער בכורה בהופעה הרביעית) שמשחקים בסלסאו ולפעמים לא נראה לי שכולם מבינים על מה מדובר, לדוגמה הגישה של ניימאר בולטת במיוחד. השאלה הגדולה האם הלחץ והכעס של האוהדים ימשיך לפגוע בבנייה של הנבחרת הזאת.

7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

http://i55.tinypic.com/2en3vgk.Xxx

הנשק הסודי והיחודי של פאראגוואי על כר הדשא

נהוג לומר שיש לברזיל יתרון בקופה אמריקה שכן הם יכולים להבין את הספרדית פחות או יותר אבל קשה ליריבות להבין את הפורטוגזית. ובכן, יש בזה מן האמת, אבל לפאראגוואי יש יתרון גדול אף יותר. כ-80% מתושבי פאראגוואי מדברים בנוסף לספרדית בשפת הגוואראני, עם של ילידים בני המקום שעברו היספניזציה כמו שאר העמים הרבים שישבו ביבשת לפני הגעתם של הכובשים, שבניגוד לפורטוגזית לא ניתנת להבנה כלל על ידי דוברי הספרדית.

אז נכון שצוות האימון הוא ארגנטינאי, יש בסגל גם מספר שחקנים שלא חיו כמעט בפאראגוואי וגם אם כן לא למדו את השפה, "הלגיון הארגנטינאי", ועוד כמה שסתם לא התעניינו בה בילדותם. אבל אחוז גדול מהסגל כן דובר את השפה ומשתמש בה במהלך המשחקים. בין השימושים הנפוצים ניתן למצוא את המשפטים\מילים:

אחוקה = תהרוג אותו
    אנייה אנה = דבר, אל תשאר בשקט
    אפיטה אופפה = שאר איפה שאתה
    איירה = תסתובב
    אאינופה = בעט עכשיו

ועוד דברים רבים אחרים, חלק יותר וחלק פחות. אז אם אתם רואים במשחק הקרוב את אורטיגוסה מקבל הוראות משחקן אחר בנבחרת, שאינו באריוס או סאנטנה, ונראה מבולבל, אולי הסיבה היא שהם לא מדברים באותה שפה. עד כמה זה עוזר במגרש אני לא יודע, אבל מזיק זה בטוח לא.

------------------------

מעבר לשיחות חולין בגוואראני, פאראגוואי מתאמנת קשה בקורדובה לקראת המשחק הגורלי מול ונצואלה הקשה. הפסד והם בחוץ, תיקו והם עולים מהמקום השני או השלישי (תלוי בשאר הבית), ניצחון והם עולים מהמקום הראשון או השני. סנטנה החלים מהפצעה, אדגר בארטו פחות, וכרגע ההרכב יהיה כמו ברזיל עושה רושם.

טטה מרטינו, מאמן הנבחרת, הורחק במהלך המשחק מול ברזיל ולא יעמוד על הקוים במשחק הקרוב. השופט הצ'יליאני שישפוט את פאראגוואי מול ונצואלה, הוא אותו אחד ששימש כשופט רביעי מול ברזיל וליווה את מרטינו המורחק החוצה. לטטה אין בעיה עם כך: "אין לי בעייה עם אוסס (השופט הצ'יליאני), כן עם רולדאן (השופט הראשי שהרחיק אותו מול ברזיל) שהוא שופט גרוע. הסיפור התחיל לא מול ברזיל, אלא כבר במשחק מוקדמות המונדיאל באקואדור". מקווה שהדיפלומטיות של מרטינו תעזור ביישור ההדורים עם אוסס.

עידן, כנראה שלא רק אתה לא מעריך את רולדאן http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏12/7/11
  8. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

יפה שאתה זוכר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

אני בהלם (או שבעצם לא http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx ) מזה שלוקחים דבר כזה לשפוט בתחרות בינ"ל. ההחלטות המעוררות מחלוקת עד תמוהות יכולות להשאיר אותך עם פה פעור. לא יודע על מה הורחק טטה, אבל מההיכרות עם רולדאן, אני לא אתפלא אם הוא הורחק על כלום.

9. cazzo Il Capocuoco

נו, אז בקיצור נדב יעקבי לא חרטט שאמר לפני כמעט 10 שנים באולפן המונדיאל שהשחקנים הפאראגוואים מדברים בשפה משלהם. הדבר המעניין האם זאת באמת גווראני או יופארה?

10. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

גוואראני.

11. 亚历山大帕托 Member

יש הרבה דברים שאני לא מבין בברזיל של מנזס, אבל אחד היה צריך לעורר חשד כבר מזמן. אם זו נבחרת בבנייה שמתבססת על שחקנים צעירים שאמורים להוביל אותה ב-2014... למה לוסיו?! הוא השחקן היחיד בסגל שאפשר להגיד עליו בוודאות שלא ישחק בעוד 3 שנים כי כבר עכשיו הוא לא ראוי למקום בהרכב. אין שום תיאום בינו לבין טיאגו סילבה וגם לא יהיה, אז למה לא לתת הזדמנות לדויד לואיז?

12. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

גם אני שאלתי את עצמי את אותה שאלה. אני גם חושב שבלי קשר לבנייה לטווח ארוך, אלא נטו יכולת בהווה, דויד לואיז צריך לפתוח במרכז ההגנה לצידו של טיאגו סילבה. זה למרות שאני חושב שהבעייה של ברזיל בהגנה בטורניר עד כה היא לא פרסונלית אלא קבוצתית, מה שגורם לכולם להראות לא טוב.

13. 亚历山大帕托 Member

רק דיברנו... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx טיאגו סילבה נעדר היום מאימון בשל פציעה בירך והוא בספק למשחק מול פרגוואי. את מקומו של המונסטרו כנראה יתפוס דויד לואיז.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏15/7/11
  14. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

יותר חשוב מהפציעה של הבלם, השמועות אומרות שניימאר הסתפר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

15. Magpie22 Member

מרסלו אסטיגרבייה!
    מגן שמאלי מדהים.
    לפי דעתי אחרי הקופה אמריקה הזה קבוצה מכובדת מאירופה תחטוף אותו.
    הוא שחקן של ניואלס ומושאל ללה מאן הצרפתית.
    הליגה הספרדית תהיה תפורה עליו.