הדיון של ברזיל, ונצואלה, פאראגואי ואקואדור

הנושא בפורום 'קופה אמריקה 2011' פורסם ע"י עומר, ‏26/6/11.

1. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

גם אורטיגוסה התאזרח לאחר שהתייעץ לפני קבלת ההחלטה עם מראדונה, אז מאמן ארגנטינה, לגבי סיכויו בנבחרת ארגנטינה. מלבד השלישייה הזאת יש גם עוד שני שחקנים שהיו בסגל הרחב לפני המונדיאל, סרחיו אקינו ועוד אחד שברח לי שמו, שקיבלו אזרחות פאראגוואית ונולדו בארגנטינה.

גמרה באמת הראה דברים מעניינים במשחקי האימון לפני המונדיאל, אבל כיום יש לך בסגל במקומו את מרסלו אסטיגאריביה שמשחק בליגה בארגנטינה ולדעתי הוא אוברייטד מטורף שממש לא ברור לי איך מאמן שפוי כמו מרטינו מזמן אותו (כמו גם את השוער השלישי החלש מאוד). מלבד הנ"ל, יש לגמרה תחרות קשה מדי בדמות האאדו ואלדס (לעתים בעמדה זו) ואוסבאלדו מרטינס שהוא שחקן לא פחות טוב.

2. GRANDE LAZIO Member

אין דיון על הליגה בברזיל?

רונאלדיניו כבש צמד והצטיין בניצחון של פלמנגו 2:3 על אמריקה, והוא כבר מלך השערים של הליגה כולה

http://www.youtube.com/watch?v=g6Xd2zxXfVc[/YOUTUBE]

אני אומר שזה פשוט ביזיון שהפנומן הזה לא ישחק בקופה, בזמן שכלומניקים כן מקבלים את החולצה. רונאלדיניו היום הוא בטופ של הכדורגלנים הברזילאים, שמחת החיים חזרה לו, הוא ירד במשקל ונראה הכי קרוב לימיו הטובים.

אפילו לפני פאטו/רוביניו/ניימאר/ווטאבר. רונאלדיניו צריך להיות בארגנטינה. אם אתם תוהים איך ברזיל נהרסה, הכל מתחיל ונגמר במאמנים הכושלים שלה. חבל שההתאחדות נותנת לזה יד.

נערך לאחרונה ב: ‏30/6/11
  3. Muurad Member

יש דיון בעולמ.
    אבל בכל מקרה בנוגע ליכולת - רונאלדיניו לפני חודש וקצת ירד עם הראש למטה מהמגרש בבוז של הקהל. למרות שהוא מגיע לרגעים מכריעים בליגה עד עכשיו ובאמת כל הכבוד לו על זה, לא מגיע לו להכנס לסגל של הנבחרת. הגיע הזמן להחליף משמרות והזמן שלו נגמר, מה גם שכל שמי שנמצא טוב ממנו בכל מקרה.. המשחק נגד ארגנטינה 99% היה האחרון שלו ובצדק.

יופי של בעיטה חופשית, נראה שהיה משחק מצויין - ידעתי שהייתי צריך לראות את המשחק זה מקום http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx

4. GRANDE LAZIO Member

הרבה זמן לא פגשתי דעה שאני כ"כ לא מסכים איתה.

אתה בעצם אומר ששחקנים כמו אליאס, סאנדרו, פרד וג'דסון טובים יותר מרונאלדיניו? אפילו לגבי פאטו, שלא עשה עונה כזו גדולה במילאן, וניימאר, שעוד לא הוכיח לי כלום בעצם, חוץ מהרבה הייפ לא מבוסס, בדיוק כמו לוקאס, אני לא בטוח שהם טובים מרוני.

רונאלדיניו חשוב בהרבה מהם, לא רק כי הוא שחקן נהדר, אלא כי הוא מושך תשומת לב, ההגנות מפחדות ממנו, הוא יפנה שטחים לשחקנים אחרים. הוא סוג של דיקוי, משהו שנבחרת משעממת כמו ברזיל חייבת בטורניר כזה.

הקופה הקרוב זה צו 8 לרונאלדיניו. רק חבל שמי שלוקח את ההחלטות בסלסאו הוא לא יותר מבדיחה. דעתי.

5. Muurad Member

To each his own, אבל אני גם אאלץ לא להסכים(במיוחד עם עניין ההייפ הלא מוצדק על ניימאר, כל מה שהוא עשה בשנה וחצי האחרונה זה להוכיח את עצמו בכל במה אפשרית, נדמה שלא להאמין בו נהיה סוג של טרנד על default שיש לאנשים היום, כשאני משער שהרבה מזה קשור לדימיון עם רוביניו למרות שהם שונים מהותית).

בעמדה של רונאלדיניו(אגף שמאל) בשיטה הנוכחית של הנבחרת אין לו מקום בגלל שהוא לדעתי פחות טוב משמעותית מניימאר מבחינת כדורגל וחשיבות לצורת המשחק, כנ"ל לגבי עמדת החלוץ שהוא משחק בפלאמנגו בה משחק פאטו.

רונאלדיניו בסגנון המשחק שלו והדרך שהוא "תוקע" את ההתקפה ולא תזזיתי היה פוגע יותר מאשר מועיל ואפשר היה לראות אותו ויותר חשוב את הנבחרת כששיחק מול ארגנטינה לדעתי.

בכל מקרה, השחקנים שציינת משחקים בעמדות אחרות - ועוד פעם המטרה כאן היא 2014, בניית סגל שרץ ומכיר אחד את השני בדרך לשם תוך כדי הצערה והבאת המפתחות לאותם צעירים כמו ניימאר פאטו וגאנסו שאמורים להיות בשיאם בעוד 3 שנים.

6. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

האימונים של פאראגוואי בקורדובה לא פעם סגורים לתקשורת, אבל אנשי התקשורת של המדינה מדליפים רמזים לגבי ההרכב במרטינו מתרגל. לבינתיים נראה כי רוקה סנטה קרוס אכן יהיה הבן זוג של באריוס, בעוד שההפתעה מגיעה מההגנה שם אלקאראס לא תורגל בהרכב, כשדאריו ורון משחק במרכז והילד פיריס אולי יקבל צ'אנס בהרכב בצד ימין. בקישור התמונה עדיין פתוחה, שמרטינו מנסה וריאציות שונות ומגיע אפילו עד לאורטיגוסה שיכול לתת לו יותר יצירתיות מבלי לאבד משקל בהגנה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏1/7/11
  7. Valencianista Member

תודה רבה על הסיקורים.
    דבר אחד לא מובן לי בכלל - איך מרטינו לא מזמן את קארדוזו? לא הייתה לו עונה כמו זו שעברה, אבל עדיין, העונה שלו הייתה די טובה - בעיקר סיומה שהוא די התחיל לחזור לעצמו וכבש די הרבה. אותו לסנטה קרוז אין בכלל לפי דעתי מה להשוות.. הוא כבר שנתיים לא פוגע ובכלל לפי דעתי הוא אוברייטד מטורף.. חוץ מעונה אחת שבאמת הפציץ מתוך יותר מעשר עונות שאנחנו מכירים אותו.
    קארדוזו גם עולה על זאביו מהמעט שראיתי ממנו. אולי יש סיבה אחרת לאי-זימונו? כזאת לא מקצועית? ממש מוזר לי העניין..

8. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

מרטינו אומר שהסיבות הן מקצועיות בלבד.

אני דווקא חושב שלקארדוסו הייתה עונה לא טובה בכלל ועקבתי אחרי הרבה משחקי ליגה של בנפיקה. נכון שהוא כבש בקצב סביר, אבל הוא שיחק רע. מעבר לכך שאנחנו חלוקים על תיאור העונה שלו, אתה חייב להסכים שבנבחרת הוא קיבל הרבה צ'אנסים וכמעט תמיד אכזב, לא? בסופו של דבר כנראה שלמרטינו נמאס לזמן את הסקורר הגדול של בנפיקה ולקבל גרסה חיוורת ומוגבלת שלו באלבי-רוחה. סנטה קרוס, שכמוך גם אני לא מעריך יותר מדי, ידע לא פעם לבלוט בנבחרת גם כשלא פגע בקבוצות שלו.

מקצועית נטו, לדעתי יש לו מקום בסגל כאופציה האחרונה לשפיץ, אבל אולי למרטינו נמאס כבר לתת לו צ'אנסים ובגלל זה הוא מעדיף להתחיל ולהריץ את סבאיוס לקראת מוקדמות המונדיאל.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏3/7/11
  9. riquelme1 Member

לא ראיתי את מארטינו מאמין בקארדוסו גם במונדיאל שהוא לא פתח כמדומני אפילו לא במשחק אחד, אני גם בדעה שלו שקארדוסו לא מקבל מספיק קרדיט בנבחרת, ודווקא שראיתי שהוא מקבל הוא היה מצויין.

אולי החלטה מקצועית, אבל החלטה די טיפשית.

נערך לאחרונה ב: ‏3/7/11
  10. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

עמי, הוא שותף בכל המשחקים ופעמיים פתח בהרכב לפי האתר של פיפ"א. מרטינו היה המאמן שזימן את קארדוסו לראשונה לנבחרת ותחתיו הוא עשה את הבכורה שלו במדיה. ב-4 שנים סה"כ בנבחרת, קארדוסו רשם לא מעט הופעות, במשחקים רשמיים וידידות כאחד, אבל סיפק מעט גולים ואפילו פחות במשחקים רשמיים. היו לו משחקים טובים ותקופות יותר מוצלחות, אבל בשורה התחתונה אני חושב שהרוב יסכימו שהוא לא שכנע יותר מאשר כן. הדעה שלי היא איפשהו באמצע לגביו, אבל לגבי הקרדיט אני מתקשה למצוא ביסוס לכך שמרטינו לא נתן לו אמון.

אגב, אני התרשמתי שבפאראגוואי לא מחבבים את קארדוסו במיוחד, עוד לפני המונדיאל אבל בטח שאחרי המשחק מול ספרד, אבל מי שחושב שזו הסיבה של מרטינו אני חייב לומר שלדעתי זה לא סביר שהלחץ הציבורי (שאני לא בטוח עד כמה הוא קיים האמת) משפיע יותר מדי על מרטינו. מרטינו לקח לא מעט החלטות לא פופוליסטיות בקדנציה שלו והרושם שלי הוא שהמאמן הזה לא מתרגש מהתקשורת.

נערך לאחרונה ב: ‏5/7/11
  11. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

התחזיות לגבי הנבחרת התממשו במציאות במשחק הפתיחה של פאראגוואי - הגנה מסודרת וחזקה לצד משחק התקפה שבלוני ולא יעיל.

לא מדובר רק ביכולת חלשה של השחקנים הקדמיים, אלא במשהו בשיטה שלא עובד, אבל מכיוון ש"השיטה" לא עובדת ברוב המשחקים בשנים האחרונות (או יותר), כנראה שרק שינויים פרסונלים יצליחו לשפר את המצב. ואלדס חייב לפתוח מבחינתי, במקום קשר או במקום אחד מצמד החלוצים, אבל הוא חייב לשחק.

12. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

כוכבה של נבחרת אקואדור אנטוניו ולנסיה, שהוחלף מול פאראגוואי בשל פציעה, עלול להעדר גם מהמשחק השני בטורניר מול ונצואלה. הקיצוני המוכשר נפגע בקרסולו, אותו מקום בו נותח לפני כשנה, ועדיין לא ברורה חומרת הפציעה (כנראה לא רצינית).

פאראגוואי נקנסה על איחור בחזרה מהמחצית. בנוסף, גם היא סבלה מפציעה של אחד מהשחקנים החשובים שלה, אדגר בארטו, שהוחלף במהלך המשחק ויעבור בדיקות וטיפולים במטרה להכשירו למשחק מול ברזיל. בצד הטוב, הקשר ג'ונתן סנטנה מתאושש מהפציעה שלו וצפוי להיות בסגל למשחק הקרוב.

13. Ian Wright Member

מה אליאס, מתדיין עם עצמך? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

14. cazzo Il Capocuoco

הוא מדווח, אבל לא הוא יכול לסדר את המשחקים בשעת ערב מוקדמת.

15. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

זה מה יש כנראה וחבל מבחינתי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dunno.Xxx

כמו ש"ביקשתי" איפשהו בפורום, מרטינו מנסה להשיג את היתרון ההתקפי דווקא דרך שינוי בחוליית ההגנה. הכוונה להוצאתו של פיריס הצעיר מההרכב, העברתו של ורון לצד ימין במקומו והצבתו בהרכב של אנטולין אלקאראס (מוויגאן) במרכז ההגנה. ורון יתקוף פחות מפיריס כמגן, אבל אלקאראס יוסיף איום ממשי במצבים נייחים בשל משחק הראש שלו (הזכור מהמונדיאל לחלק אולי).

בארטו הפצוע לא ישותף במשחק הקרוב ולכן יש דילמה גם בקישור. מרטינו יכול ללכת על אנריקו ורה הותיק וההתקפי יותר, שהחליף את בארטו כשהלה נפצע, או להחזיר את "טופו" קאסרס ההגנתי יותר להרכב. להתחשב בכך שהיריבה היא ברזיל, אני לא אופתע לראות את קאסרס בהרכב ואני גם לא אופתע לראות את פאראגוואי נכשלת לאיים על השער בכל דרך מלבד מצב נייח.

בחלק הקדמי לא ידוע עדיין אם יהיה שינוי, למרות היכולת החלשה של באריוס עושה רושם שהארגנטיני-פאראגוואי יישאר בהרכב לצידו של סנטה קרוס (שגם לא הבריק). באריוס אמר השבוע כי ה"גולים יגיעו" אבל אני שואל איך בדיוק?