הדיון הרשמי של כל שאר הענפים באולימפיאדה

הנושא בפורום 'אולימפיאדת בייג'ינג 2008' פורסם ע"י Pipe, ‏2/8/08.

1. Sutton Member

ראיתי כדורעף נשים - יפן מול וונצואלה. היפניות פנטסטיות, בלי להתאמץ יותר מידי עשו 3-0 קליל על הבחורות הלטיניות. 8 אייסים נהדרים ליפניות, אני מתחיל להתעניין בזה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx
    הסיניות והקובניות פשוט חיות, במיוחד הסיניות אכלו כבר 2 קבוצות בלי שום בעיה.

2. Sutton Member

אחד הדברים הכי מגניבים שראיתי. הגרמנים פשוט סוסים בזה, פילוסופיית מסירות נהדרת, שליטה מופלאת. משהו פנטסטי.

אגב, אפילו בנבחרת ספרד בהוקי שדה יש פאברגאס, נחמד. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx

3. לירן מנהל כללי מנהל כללי

למישהו יש הסבר הגיוני מה קרה למרים המשקולות הקולומביאני....? תמיד יד ימין ברחה לו... זה כבר היה מוזר מאוד.

4. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

תשמע, עכשיו תבין למה בארה"ב חושבים שכדורגל משעמם...אם אתה לא מבין את החוקים אתה תשתעמם ברב הענפים. הוקי שדה הוא ענף ספורט פופולארי מאד באירופה (בעיקר בגרמניה, הולנד, ואנגליה), באסיה (פקיסטן, הודו, מאלזיה, סין), באוסטרליה ובדרום אפריקה. כשתתחיל להבין את החוקים תוכל גם להנות ממשחק הוקי שדה.

5. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

לספרד יש אפילו צמד עם שם המשפחה פברגאס, אלכסנדרה ופרנסיסקו. אני בעיקר מכיר את פול אמט וסנטי פרייקסה, אבל לפי מה אני מבין בויקיפדיה מדובר באחים.

עכשיו עם כל הכבוד לגרמנים, אני חושב שהשכנים שלהם, אלו בצד המערבי של הגרמנים, מציגים הוקי קצת יותר יפה... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx
    teun de nooijer (לא תצליחו להגות את שמו לכן אכתב את זה בלועזית חחח) הוא השחקן היחיד שזכה שלוש פעמים בהיסטוריה בתואר שחקן השנה בעולם... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue3.Xxx

אצל הגברים אני מעריך שהולנד לא תזכה בזהב. לדעתי אוסטרליה פייבוריטים, ספרד כשרונית, אבל לדעתי קצת פחות איכותית מהאוסטרלים. הגרמנים אולי בכוונה סיימו רק במקום החמישי ב-champions trophee השנתי (טורניר מסורתי של ששת הנבחרות הטובות בעולם) כדי כמו תמיד להכנס לטורניר גדול כאנדרדוג.
    אני מעריך שהגמר יהיה בין אוסטרליה לגרמניה והקרב על הארד יהיה בין ספרד והולנד או אפילו דרום קוריאה.

אצל הנשים לדעתי יש להולנד יותר סיכוי, נכון הסיניות משחקות בבית, אבל אין על פטימה מוריירה דה מלו. מי שמזיל ריר משראפובה, הייתי מציע שיסתכל על דה מלו שיש לה אבא פורטוגלי. לצערי היא בלונדית כך שהיא לא הטיפוס שלי... :aaa021:
    בכל מקרה הולנד, סין, ארגנטינה (אלופת הצ'מפיונס טרופי השנה) וכמובן גרמניה יתחרו על המדליות.
    אגב פרט פיקנטי על ארגנטינה, במדינה של דייגו מרדונה נחשב הוקי שדה לספורט ייחודי לנשים. גברים בקושי משחקים שם, הספורט נחשב פשוט 'לא גברי'. מצחיק כי למשל דווקא בפקיסטן והודו, מדינות 'גבריות' לגמרי דווקא שם לנשים בכלל אסור לשחק.

6. Sprewell משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין כאן מישהו שצופה בהתעמלות במקרה? מבחינתי אחד הענפים היותר כיפיים לצפייה באולימפיאדה, רק קצת חבל שכל התחרויות מתחילות במקביל לאלה של השחייה ולא זוכות לזמן מסך שמגיע להן למעט 2-3 מכשירים במקרה הטוב.

בכל מקרה, לא על זה אני בא לדבר אלא על הסיפור שדי מסעיר את ארה"ב ביממה האחרונה לאחר שנבחרת הנשים שלהם הפסידה בגמר לנבחרת הסינית (שהשלימו מיני "סוויפ" לאחר הניצחון של הגברים יום קודם). וכיאה לאמריקאים, הם לא מוכנים להשלים עם העובדה שהמתעמלת שלהן, אלישיה סאקרמון, נפלה פעמיים והיא למעשה הסיבה להפסד שלהם. לעניין עצמו: מעבר לחשדות הכבדים בכך שמדובר בילדות שגילן הוא נמוך בהרבה מזה המדווח, עולות שאלות קשות לגבי מה שנעשה להן באימונים. היום התפרסמה כתבה די מעניינת ב"ידיעות אחרונות" (והיי, לא לצלוב אותי, אני מדבר על הסטנדרטים שאנחנו רגילים אליהם) שהביאה נתונים די מזעזעים; המתעמלת ה"ענקית" ביותר שם שוקלת 43 ק"ג וגובהה 1.52. חכו, עוד לא הגענו לחלק המזעזע באמת. שאר המתעמלות לא עוברת את ה-36 ק"ג כשהקטנה והצנומה ביותר שוקלת 31 ק"ג וגובהה 1.37.

מביאים שם גם כל מיני ציטוטים של מתעמלות ומאמני עבר שאומרים שאכן נהוג לזייף את הגילאים של המתעמלות וכי המאמנים האישיים שלהם מרעיבים אותן ומספקים להם תכשירים כאלה ואחרים על מנת לעכב את צמיחתן וקבלת המחזור החודשי. לא פחות ממזעזע ומחריד, מה שנותן אור שלילי נוסף על הסינים כאומת ספורט שנויה מאוד במחלוקת והרצון לראות אותם נכשלים פעם אחר פעם. מצד שני, מה אותם עבדים אשמים?

בכל מקרה, למי שכן מתעניין אז הבוקר אמור להיערך גמר הקרב רב אצל הגברים ומחר אצל הנשים. מומלץ! (חבל שיש את הקטע העצוב הזה אבל עדיין...)

7. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אליאור, התעמלות? השתגעת http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/silly.Xxx
    עזוב אותי מההתבכיינות האמריקאית שפשוט מצחיקה, למה הדפוקות האלו בכלל עלו על המזרן מול 'בת 16' סינית שמאבדת שיניים? אולי האמריקאיים גם מרמים בצורה חולנית שכזו?
    מצטער אליאור מה מושך כל כך בענף הזה, אני יותר מדי מכבד אותך בשביל ממש לרדת עליך, אבל אכזבת אותי, אכזבת אותי קשות http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/lol.Xxx

לא ברצינות, לעולם לא מצאתי משהו בענף הספורט הזה, בדומה להחלקה אומנתית וריקודים סלונים, אין פה בכלל אלמנט של ספורט אמיתי. כולם עושים את אותם תרגילים אז מה אתה משיג בזה ששופטים שאולי לא פחות מושחטים מהסינים והאמריקאיים בעצמם, מחליטים מי הזיז את התחת שלו קצת יותר בנחיתה על המזרון מאיזה קפיצה באוויר. אליאור, ראית פעם אקרובטים בקרקס? יכולים בקלות להחליף את הבנות, סליחה ילדות קטנות מסין.

באמת אליאור לא מגעיל אותך הקטע עם הבנות הסיניות? זה פשוט חולני. אגב אני מנחש שאיבוד השיניים לא בא בגלל שהיא מחליפה שיני חלב אלא בגלל כל מיני טינופת כימי שהמסכנות האלו צריכות לקחת בשביל שלא יפתחו להן חס ושלום ציצים...

8. Sprewell משתמשים של כבוד היכל התהילה

כן, ציפיתי לתגובה מהסוג הזה כי באמת להתעמלות יש תדמית קוקסינלית משהו אבל אני פשוט מתפוצץ הערכה מכל תרגיל ותרגיל שאני רואה, לא משנה בכלל מי המתעמל/ת ומהי המדינה אותה הם מייצגים. לראות אותם נתלים על טבעות ומבצעים את כל הסלטות השונות, תרגילי הקרקע וכו' הם דברים שמהנים לצפייה, אותי לפחות. הניקוד מבחינתי הוא החלק השולי כי בכלל באולימפיאדה הזאת אני קצת לא מאמין באובייקטיביות של השופטים; סתם כדוגמא אני אתן את אלכס שטילוב מישראל שנתן תרגיל קרקע טוב בהרבה לדעתי מזה של הסיני אבל קיבל ניקוד נמוך ממנו. אז אולי אני לא מקצועי מספיק כדי להבחין בטעויות ובפרטים הדקים אבל לי זה היה נראה ככה והאמת היא שגם לפרשנים (למרות שזה לא רלוונטי כי הם גם לא מספיק אובייקטיבים ומאדירים יותר מדי את הנציגים הישראלים, בכל תחום שהוא).

לגבי האמריקאיות, יכול להיות שהן מרמות (והן לא, תסתכל על המתעמלות) אבל ממש לא בצורה חולנית כמו של הסינים. בארה"ב אתה רואה מתעמלות שהן לפחות בעלות צלם אנוש. גם אצלן המתעמלת הטובה ביותר היא בת 16 העונה לשם שון ג'ונסון, אבל אם אתה משווה אותה למתחרה הסינית באותו גיל, היא אשכרה נראית כמו אמא שלה, בדיוק כפי שאנשי הצוות האמריקאי אמרו.

וכן, ברור שהקטע הזה מגעיל אותי וכבר ציינתי את זה, אבל אם יהיה אכפת לי מאותן בנות מסכנות שיכולות רק לחלום על אוכל וחיים נורמליים, אז בוא נחרים את כל האולימפיאדה ונפסיק לצפות בהכל, הרי זה לא שיש עשרות מיליונים של אנשים בסין שלא חיים באותה צורה בדיוק פחות או יותר, לא כן?

9. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

רגע רגע רגע, אליאור, אני בהחלט חושב שלא כל בן אדם יכול להתעופף ככה באוויר, אני לא יורד על המתעמלות, אבל האם זה ספורט אמיתי? אני אחזור אליך בהמשך היום http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx

10. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

זהו חזרתי, קודם כל בעיניי התעמלות היא ממש לא 'ספורט קוקסינלית'. בוא נראה גבר ממוצע מבצע תרגילים כאלה בטבעות...זה לא הקטע שמפריע לי בהתעמלות. העניין מבחינתי שהתעמלות, שחייה אומנתית, החלקה על הקרח אמנותית וריקודים סלונים אינם ספורט. לדעתי תחרות שונה מספורט, בענפים שהבאתי המנצח נקבע אך ורק בגלל השופטים ולדעתי זה לא בדיוק ספורט. אני מאד מכבד את האנשים שמתעסקים בעיסוק הזה, אבל מבחינתי התעמלות איננה ספורט אולימפי.

עכשיו אליאור, אתה דווקא מבין את הדברים המרגיזים בהתעמלות אז למה אתה עדיין אוהב את זה? איך אפשר להמשיך להסתכל בדיוק כשרואים בבירור שמרמים עם הגיל או אתלט מישראל מקבל פחות ניקוד בגלל 'שהוא לא מסין'?

11. Sprewell משתמשים של כבוד היכל התהילה

כי שוב, כמו שאמרתי, הניקוד הוא החלק השולי מבחינתי בתחרות הזאת. זה לא שיש לי שם מתעמלים מועדפים, לא באמת משנה לי אם אמריקאית בת 11 תיקח או סיני בן 9 בגלל שחיתות. מה שמן הסתם לא גורם לי לעצבים מיותרים או דברים מהסוג הזה. אני צופה בהתעמלות כי אני מפיק מזה הנאה נטו, זה הכל.

לא סתם זה הענף השלישי בפופולאריות שלו באולימפיאדה. אנשים פשוט אוהבים את זה.

ואני גם לא יכול להגיד שאני לא מבין את מה שאתה אומר כי אני כן וזאת זכותך המלאה לא לקבל ולאהוב ענף כזה, בגלל זה ידידי יש את הפתגם "על טעם ועל ריח...". http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

12. King Kenny Member

אני לא אוהב את ההתעמלות, לא בגלל התדמית הקוקסינלית כביכול שיש לה (מבחינתי התדמית הזאת לא קיימת), לראות אנשים שכל הזמן עושים אותו דבר מבלי לשנות שום דבר זה פשוט משעמם.

13. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

מצטער להגיד, אבל ראיתם את שתי החתיכות שלקחו את הקרב האישי? אם נשים מתלהבות מהטוסיק של בקהאם והרגליים של רונאלדו, אז לפי מה שראיתי ב-ESPN לבחורה הזאת באמת יש יותר מה להציע מהילדות של סין...

14. Sprewell משתמשים של כבוד היכל התהילה

damn right... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

אבל זה לא משקף כי נסטיה ליוקין היא המתעמלת שהכי כיף לצפות בה על המכשירים מהסיבה הפשוטה והיא...שיש לה צלם אנוש כלשהו. אם אני לא טועה השדר ביורוספורט אמר אתמול שהיא המתמודדת הגבוהה ביותר בתחרות, ובכלל היא שונה מאוד מכל השאר. אבא שלה שהוא גם המאמן שלה זה ואלרי ליוקין, מתעמל עבר שהתחרה באולימפיאדת סיאול 88 וזכה רק בכסף בקרב רב, אבל גם ב-2 זהב; בתחרות הקבוצתית ועל המתח.

בגלל זה גם היום די חגגו על זה בארה"ב שהבת המדהימה זכתה במדליה שמעולם לא הייתה לאבא וכו' וכו', אמריקאים נו. גם העובדה שהשתיים חברות טובות וחולקות את אותו חדר בכפר האולימפי לבטח לא הזיקה לקיטץ' הרגיל...
    בקשר לשנייה שראית, זאת שון ג'ונסון בת ה-16, אלופת העולם וללא ספק המתעמלת "הטהורה" יותר (אם אפשר לקרוא לזה ככה) והתרגילים שלה בעיקר מתבססים על כוח ופחות על אומנות, בכלל לפי מה שהבנתי היא תמיד מנצחת את ליוקין בתחרויות ביניהן והיום סוף סוף השנייה השיגה סוג של נקמה מתוקה אז היה כיף לראות.

הן אמורות להתחרות אם אני לא טועה במכשירים הבודדים על המקבילים ועל הקרקע כך שמצפים משתיהן לעוד מדליות. אגב, שתיהן הודיעו בפתיחת המשחקים על כך שהן יפרשו בסוף התחרויות אבל משום מה אתמול במסיבת עיתונאים אחרי התחרות שתיהן חזרו בהן.

15. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

הולנד (נשים) תפגוש את סין בגמר טורניר ההוקי שדה. בחצי הגמר גברה, למעשה השפילה, הקבוצה ההולנדית את ארגנטינה 5-2. בגמר היא תפגוש כאמור את סין שניצחה 3-2 את גרמניה. אין לי צל של ספק שהולנד יותר טובה, אבל סין משחקת כאמור בבית ואני מקווה שלא נראה שיפוט ביתי...

אצל הגברים. מחר יתקיימו חצאי הגמר בגברים, הולנד תשחק מול גרמניה (...), ואוסטרליה תופיע מול ספרד. לדעתי האוסטרלים פייבוריטים.