דיון השופטים הרשמי: טורניר לא טוב של השופטים

הנושא בפורום 'פורום יורו 2008' פורסם ע"י לירן, ‏3/6/08.

1. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

גל, השחקן לא היה מחוץ למגרש, אלא שרוע בתוך שערו ....

2. REAL MADRID Member

השחקן היה ליד השער רוזנר, לא בתוכו.

3. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

וזה פותח שאלה של האם הבוקסה שבתוך השער היא חלק מהמגרש או לא. אני מניח שלא (מכיוון שאין לה גודל מינימום ומקסימום בחוק).

נערך לאחרונה ב: ‏10/6/08
  4. Commander vimes Member

רקובה
    זה לא הגיוני, אם הוא עומד בתוך השער יש סיכוי שהוא יציל מהקו.. אם ככה הוא יכול להשפיע על המשחק, מה שאומר שהבפנים של השער זה כן חלק מהמגרש.

5. mr.shmactics Member

אני מקווה מאוד שיוציאו תשובה רשמית למה שקרה היום
    למה זה מעניין מאוד ויש יותר מדי ספקולקציות..

6. לירן מנהל כללי מנהל כללי

גל אתה טועה. השחקן יצא החוצה תוך כדי מהלך משחק, וזה המפתח. הוא יצא מחוץ לתחומי המגרש, תוך כדי מהלך משחק ולכן הוא עדיין חלק מלא מהמשחק, ולכן זה אופסייד. והקוון ראה בדיוק את השחקן בחוץ כי הוא עמד על קו השער ולא הלך לכיוון הקו של ואן ניסטלרוי.

7. FelaKaT Member

לירן, אני הבנתי שהעלו לשידור מישהו מפיפ"א והוא אמר שהיה נבדל. בהחלט מדובר בסוגייה מעניינת.

8. לירן מנהל כללי מנהל כללי

לאיזה שידור? נראה לי מאוד מוזר. והבנתי שדני קורן עלה בצ'רלטון ואמר שההחלטה נכונה.

גם מבחינה הגיונית, נראה מאוד לא סביר ששחקן הגנה יכול לצאת מתי שהוא רוצה מתחומי המגרש ובכך להכניס שחקן התקפה לנבדל... זה לא הגיוני...

9. FelaKaT Member

הוא אמר שאם השחקן יצא בגלל שהוא פצוע/מדמם/יצאה לו הנעל, אז יש אופסייד, בכל מקרה אחר אין. יש לך לינק אולי לחוקה?

10. avishay22 Member

מה אתם עושים צחוק?

נראה לכם הגיוני שחלוץ פשוט יעמוד מאחורי קו השער של היריב ואז שחקן קישור ימסור כדור לכיוונו ואז פתאום כי בא לו הוא יוכל לצאת לכדור וזה לא יהיה נבדל? [אני לא ראיתי את המשחק, אבל זה מה שאני מבין ממכם]

11. לירן מנהל כללי מנהל כללי

לא..

אבל פה לא הייתה פציעה... בופון הנחית לו מכה, הוא נפל והיה קם בכל מקרה אחרי כמה שניות (גם אם לא אני לא חושב שזה אמור להשפיע) ואותה התקפה המשיכה...

בכל מקרה, היה לי מצב דומה באחד המשחקים שלי בליגה א', המבקר אהב מאוד את ההחלטה שלי שהייתה די דומה, יש פה סוגייה בגלל שאנשים טוענים שאנשי כדורגל טוענים אחרת.. זה מוזר לי מאוד, אני אישית עדיין לא נתקלתי בשום איש מקצוע שטען שהיה נבדל.

12. FelaKaT Member

corshamref.org.uk
    Question 26: Where should the Assistant Referee place himself to judge for offside in the following instances?

(a) An defender's momentum, takes him out over the goal line where he remains injured off the field of play.

Answer (a): A player leaving the field during play because of his momentum, is not deemed to have left without the Referee's permission and can therefore re-enter without the Referee's permission. However, this player is clearly injured, awaiting treatment off the field of play. He should be deemed to have left the field of play and will require the Referee's permission to re-enter after he has received treatment. As the injured player is off the field of play, he should not be considered in any offside decisions. The Assistant Referee should move up field in line with the next second last defender remaining on the field of play. The injured player should be discounted when deciding offside in this scenario.

On occasions like this, the Referee will need to decide when a player is genuinely injured (or not!). There will probably be no time for the Referee to actually give permission for this player to be treated - because he will be concentrating closely on the ensuing match action. The Referee will need to decide if the player is genuinely injured, or if he is feigning an injury in the hope that an offside will be given against an opponent. It is a very difficult decision for the Referee to make whilst primarily concentrating on the match action."

13. לירן מנהל כללי מנהל כללי

בקיצור השחקן היה צריך להיות פצוע כדי שלא יספרו אותו או שיצא באישור השופט.

לא הייתה פה פציעה ברורה, בטח שהקוון לא היה יכול לקבוע דבר כזה שכן הכדור חזר לואן ניסטלרוי 5 שניות אחרי האירוע שהשחקן יצא החוצה.

אני חושב שזה די מבהיר את הנקודה שאי אפשר לטעון שהשופט טעה במקרה הזה. (מקווה שתרגמתי טוב בשעה זו ל הלילה.... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx )

נערך לאחרונה ב: ‏10/6/08
  14. spurs229 Member

טוב, אני אביא ציטוט אחרון שיסגור את העניין הזה.
    מתוך "Laws of the Game" של פיפא. הסמכות העליונה לחוקי הכדורגל.

סעיף 11 פסקה 2-3:

If a defending player steps behind his own goal line in order to place
    an opponent in an offside position, the referee shall allow play to
    continue and caution the defender for deliberately leaving the fi eld
    of play without the referee’s permission when the ball is next out of
    play.

It is not an offence in itself for a player who is in an offside position to
    step off the fi eld of play to show the referee that he is not involved in
    active play. However, if the referee considers that he has left the fi eld
    of play for tactical reasons and has gained an unfair advantage by reentering
    the fi eld of play, the player shall be cautioned for unsporting
    behaviour. The player needs to ask for the referee’s permission to reenter
    the fi eld of play.

15. תומר22 Member

לאחרוני הספקנים לגבי השער של ואן ניסטלרוי - יש אישור רשמי של אופ"א

להבא, אל תתוכחו עם לירן. הוא יודע על מה הוא מדבר. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx