דיון החדשות הכללי

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י צ. שיף, ‏23/10/16.

 1. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  7,255
  לייקים שהתקבלו:
  480
  תל אביב היט גברה 14:33 על לוקומוטיב פנזה - ספורט 5
   
 2. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  7,255
  לייקים שהתקבלו:
  480
 3. אמיר ע

  אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏28/12/04
  הודעות:
  16,110
  לייקים שהתקבלו:
  3,570
 4. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  7,255
  לייקים שהתקבלו:
  480
 5. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  7,255
  לייקים שהתקבלו:
  480
  נערך לאחרונה ב: ‏28/12/21
 6. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  7,255
  לייקים שהתקבלו:
  480
  ובריכה אולימפית חדשה תוקם במרכז הספורט של קמפוס אוניברסיטת ת"א במימון סילבן אדמס (כיום יש במרכז הספורט בריכה במימדים אולימפיים אך לא מקצועית שאיננה מקורה)
  "אני מסכם את הקריירה שלי בשש מילים: 'השוטר אזולאי, סמי הכבאי ותומס הקטר'"

  לשמחתי, לאחרונה הודיע הפילנטרופ סילבן אדמס, שיתרום למרכז 11 מיליון דולר, מה שנותן לנו 'בוסט' ענק. בכספי התרומה נקים עוד בריכה אולימפית ועוד מערכות ספורט חדשות. אדמס הוא נדבן מדהים, שלא מתערב בניהול הכספים, למעט בקשה, שהם לא ישמשו לתחזוקה שוטפת או למשכורות, אלא לפיתוח וקידום המקום והספורט".

  תוכניות מרכז מצוינות הספורט במימון סילבן אדמס בקמפוס האוניברסיטה
  https://www.kimmel.co.il/project/sylvan-adams-institute
  מכון המחקר ע"ש סילבן אדמס למצוינות בספורט | אגף הנדסה ותחזוקה | אוניברסיטת ת"א

  הבריכה האולימפית הנוכחית של אוניברסיטת תל אביב
  [​IMG]

  נזכיר שגם בהדר יוסף ישנן תוכניות ראשונית לבריכה אולימפית מקורה אם כי כרגע יותר מדובר על בריכת אימונים ולא בריכה עם יציעים לתחרויות גדולות.
  מרכז הספורט הלאומי ת"א | מזור - פירשט, אדריכלים ומתכנני ערים : מזור – פירשט
   
  נערך לאחרונה ב: ‏27/12/21
 7. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  7,255
  לייקים שהתקבלו:
  480
  יועץ ענייני התיירול של עיריית חיפה בראיון פרישה מספר גם על הצד שלו בקידום מיזם בריכה אולימפית חדשה בעיר ועל השינויים שעברו תוכניות העירייה כמו העתקת תוכנית הבריכה מסמוך לסמי עופר למתחם הספורטן.
  "הלכתי הביתה עם 7500 שקל נטו בחודש" - כלבו – חיפה והקריות

  רק מעטים יודעים שנפתלי הוא ההוגה ויוזם של הקמת בריכה אולימפית בחיפה ושהוא האיש שעומד מאחורי עסקת רכישת הספורטן.
  הובלת את המו"מ לרכישת הספורטן. שום מילת תודה לאמיר נפתלי לא שמענו.
  "נכון. אין לי מה לומר על זה. יודעים מה הפועל היוצא של זה? שסופי נקש וחברי האופוזיציה האחרים, לא יודעים מה עשינו. ברגע שלא יודעים מי עומד מאחורי התהליך, אף שאלה לא נשאלת, ואני יודע שהם כן חיכו לתשובות. פנו לאור שחף, מנכ"ל החברה הכלכלית, וזה בסדר, כי הוא חתם על מסמכי הרכישה. מי שעמד מאחורי התוכנית העסקית של הספורטן, יחד עם רו"ח יעקב זיצר, כתב, בדק ובחן את עניין השחייה, הייתי אני. אני חושב שיש מעט אנשים שמכירים את ענף השחייה כמוני. שחף הצטרף והיה שותף מלא, לאחר שהתהליך כבר קרם עור וגידים. אגב, עבדנו בשיתוף פעולה מדהים".
  עכשיו תסביר את הקשר של הבריכה לבתי מלון.
  "כשכתבתי בתוכנית כמה חדרי מלון צריך, איזה סוג ומה הם המאפיינים, דחפתי לשם גם את נושא הבריכה, כי אני רואה שיש פוטנציאל כפול לקיים תחרויות לאומיות ובינלאומיות בעיר. בנוסף, נוכל לפתח את ספורט השחייה לתושבי חיפה. כתבתי על זה פרוגרמה שלמה".
  אתה הגשת קול קורא לבריכה אולימפית.
  "לא לבריכה אולימפית, אלא לבריכה. הקול הקורא שהייתי מעורב בכתיבתו במסגרת תפקידי כמנכ"ל האיגוד, יצא לאחר שסיימתי את התפקיד. ואז המלצתי לעיריית חיפה לגשת לקול הקורא של האולימפית. הסיפור של הבריכה התחיל מזה שפניתי בזמנו אל צוק לארח את אליפות העולם בכדורמים עד לגילאי 18 בחיפה. זה לא קרה, כי עיריית חיפה הייתה צריכה לרכוש בריכה שאותה היו צריכים לנייד למקום אחר בסיום התחרות".
  אז הכל בזכותך.
  "בזכותי הם ניגשו וזכו. עירייה בחתך סוציו-אקונומי של 7 או 8 כמו חיפה, כנראה שלא הייתה מקבלת תמיכה של 10 מיליון שקלים להקים בריכת שחייה, אלמלא הסיפור שמכרתי למשרד הספורט לגבי הפוטנציאל של השחייה בחיפה ומה הוא יכול לעשות לכל האזור. כמובן, כשיהיו פה בתי מלון ושדה תעופה שיוכל להביא קבוצות מאירופה, יהיה פה משהו שיכול להחזיק מים, ולכן להשקיע בחיפה זה הדבר הנכון לעשות".
  עיריית חיפה החליטה שהבריכה תקום דרומית לאצטדיון סמי עופר. למה התוכנית השתנתה?
  "במקביל לזכייה בקול קורא, בחנתי אזורים נוספים איפה להקים את הבריכה. בהמלצה של צוק, בדקתי אפשרות להקים את הבריכה בתוך הספורטן. זה קרה די במקביל, חודשיים אחר כך התפרסם הקול הקורא ואמרנו שנחבר את הכל ביחד".
  ולמה הספורטן כן מתאים?
  "כי כשמקיימים תחרות בינלאומית, צריך בריכות חימום לספורטאים. הבריכה הקטנה המחוממת שיש שם, היא לא ממש בריכת חימום. היתרון בבריכה האולימפית שרציתי להקים שם, שיש בה גשר צף שמחלק אותה לשתיים. ואז, מצד אחד תוכל לקיים בה תחרות, ובחלקה השני אפשר יהיה להשתמש כבריכת חימום. הרעיון הוא שבספורטן יהיה קומפלקס של בריכות שיוכל לשמש את הקהל הרחב של תושבי חיפה וגם ישמש לתחרויות לאומיות ובינלאומיות".
  ותהיה בריכה בספורטן?
  "לא יודע. עיריית חיפה צריכה עכשיו לקדם את התוכנית של הבריכה האולימפית מול משרד הספורט. היא קיבלה ארכה נוספת בשביל להציג תוכניות. בשביל זה צריך תקציב, להביא עוד 30 מיליון שקל מהבית. עלות הקמת הבריכה האולימפית היא 40 מיליון. זו לא החלטה שלי, אני בסך הכל יועץ".
   
 8. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  7,255
  לייקים שהתקבלו:
  480
 9. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  7,255
  לייקים שהתקבלו:
  480
 10. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  7,255
  לייקים שהתקבלו:
  480
  אחרי לא מעט פרסומים חלקיים לתוכנית קרן המתקנים החדשה (כולל תקציבים מקדימים לסבבי שיפוצים קלים כגון מלתחות ותאורה למגרשים קיימים) משרד הספורט חושף את תוכנית קרן המתקנים שלו למימון ביצוע עד 2030 (לא שזה מבטיח ביצוע בפועל).
  2.9 מיליארד ש"ח יושקעו בתוכנית המתקנים החדשה

  גם אם לא נדבר על אצטדיוני כדורגל ואולמות ספורט עדיין יש בשורות למתקנים בענפים נוספים.
   
 11. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  7,255
  לייקים שהתקבלו:
  480
  לאחר שחשפו בתוכניות קריית הספורט של אשדוד את הדמיות האצטדיון, מגרשי האימונים ואפילו האקדמיה לנוער, כעת נחשפה הדמיית הבריכה האולימפית של קריית הספורט המיועדת גם לתחרויות קטנות ותכלול יציע ל450 צופים. רק לפני כמה ימים הצגתי את תוכנית מערכות התפעול של הבריכה (תגללו למעלה).
  הבריכה האולימפית אשדוד

  עכשיו המתקן העיקרי שטרם חשפו את עיצובו הוא היכל הספורט המתוכנן בקריית הספורט לכ5000 צופים.

   
  נערך לאחרונה ב: ‏20/1/22 ב- 23:13
 12. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  7,255
  לייקים שהתקבלו:
  480
  מלבד הועד האולימפי שיתפנה עוד כמה שנים מהדר יוסף לטובת מרכז חדש (לפתח תקווה או עיר אחרת במרכז), גם הוועד הפראלימפי חולם להקים מרכז ארצי חדש משלו היכל תהילה שיכלול חללי לימוד, הדרכה, הרצאות, כנסים ותערוכות. בית שיפנה לקהל הרחב, ושימחיש ויעלה את המודעות להישגים המשמעותיים של הספורטאים הפראלימפים. מקום בו יתקיימו האירועים המרכזיים של הוועד הפראלימפי ובנוסף גם הרצאות למאמנים, מצגות מתקדמות ועוד. בינתיים התקיימו מגעים ראשוניים עם גורמים בעיריות רמת גן, אור יהודה, כפר סבא ותל אביב. (אישית לגבי רמת גן הייתי אומר שאפשר "לתפור" את המרכז הפראלימפי סביב מרכז ספיבק המיועד לספורט נכים שאף אירח בעבר חלק מאולימפיאדת הנכים 1968 כך שזאת תהיה סגירת מעגל ומן הסתם בתל אביב הדר יוסף הוא מתחם רלוונטי).
  הבית לספורט הפראלימפי מחפש ראש עיר שירים את הכפפה | ספורט 1
  הבית לספורט הפראלימפי מחפש ראש עיר שירים את הכפפה - וואלה! ספורט

  [​IMG]

  ואלכס גלעדי בראיון פרישה מזכיר בין השאר את חלום אולימפיאדת תל אביב שהפך לחסר סיכוי מול הפורמטים המורכבים והענפים שנוספו למשחקים האולימפיים (למרות ההצעה הדי מגוחכת לאירוח משותף בתל אביב וברלין ב2036)
  אלכס גלעדי: "מקווה שייבחר ישראלי לוועד האולימפי הבינ"ל" - וואלה! ספורט
   
  נערך לאחרונה ב: ‏25/1/22 ב- 00:47

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!