באיירן מינכן 2016/2017 :: לה פסטה די דון קארלו

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏17/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

https://hdlogo.files.wordpress.com/2011/08/bayern-munchen-logo.Xxx?w=150&h=150

מה היה לנו?

מה לא? במועדון הזה לא חסרות דרמות אף פעם. כבר דברו כאן במעגלים על כל אירועי העונה שעברה שבאמת אין צורך לחזור על הכל. מה שחשוב יותר מבחינתי הוא מה ניקח מהעונה אשתקד לעונה שבפתח, מה הם עיקר הדברים שקרו בעונה שעברה שישפיעו גם על העונה הנוכחית, אז הדברים הבולטים ביותר הם הגעתם של קוסטה וקומאן וקידומו של קימיש. במילים אחרות כבר הונחו היסודות להחלפת הדור של רובן, ריברי ואולי גם לאם. אם וידאל ישאר מאופס אז גם ממנו עוד יהיה אפשר להנות כמה שנים. דווקא אנצ'לוטי ידוע כמאמן שהביא למילאן הרבה כאלו שנחשבו "לילדים הרעים" של הכיתה ואת חלקם כבר לא רצו יותר במועדונים גדולים (חלקם היו אחרי השיא) והוא ידע להרים להם את הקריירה מחדש. בהבט הזה לכולם עדיין יש סיכוי אצל אנצ'לוטי, אף אחד לא גומר את הסיפור אצלו גם בגיל 38 ועם תיקים במשטרה.

http://bilder.t-online.de/b/77/25/52/92/id_77255292/610/tid_da/machen-arjen-robben-und-franck-ribery-auf-den-fluegeln-druck-douglas-costa-li-und-kingsley-coman-.Xxx
    המעברים הבולטים מעונה שעברה שיהיו חלק מעיצוב הקבוצה גם בהמשך, קוסטה וקומאן.

מה יהיה לנו?

לא יודע, אבל כל כך רע כנראה שלא יכול להיות. הסגל מלא בכל טוב ובמקרה הכי רע זקוק אולי לליטושים קלים לפי ראות עיניו של המאמן ואת זה אנצ'לוטי גם עושה. בראש ובראשונה הונחת רנאטו סאנצ'ס שכישוריו אכן הרשימו למי שכבר הספיק לבחון בעצמו ביורו האחרון. הילד עוד צעיר אבל הרוויח לשחק תחת מאמן גדול בשלב כל כך מוקדם של הקריירה שלו, כך שזו כבר התחלה טובה לכוון נכון את כישוריו. באופן טיפוסי לאצ'לוטי גם הונחת שחקן הגנה עם הרבה ניסיון, כמו שהמאמן תמיד אהב לעשות לאורך הקריירה שלו, אנחנו מדברים כמובן על מאטס הומלס. גם בלי עזיבתו של בנעטיה כבר היה ידוע שזו רכישה להרכב באופן קבוע לצד בואטנג. אין מה להרחיב על השחקן, הוא מוכר לכל, ידוע בתחום וניתן רק לקוות שיוכל להעמיד אצלנו עוד כמה עונות עם מה שהוא תמיד ידע לעשות.

http://i.eurosport.com/2016/05/10/1852071-39038660-640-360.Xxx
    הפנים החדשות של עונת 2016/2017: הומלס וסאנצ'ס.

הבוס החדש

כולם כבר מכירים, מעל ל 20 שנות ניסיון כמאמן ועוד כמה כשחקן ועדיין הוא ראוי התייחסות כי הוא לא רק הפנים החדשות לעונה החדשה אלא כנראה הנוף והפרצוף של המועדון עד לסוף העשור הנוכחי. לדון קארלו היו עונות טובות פחות ועונות טובות יותר במהלך הקריירה שלו. לזכותו יאמר שהוא כבר ראה הכל בכדורגל ויהיה קשה מאוד להפתיע אותו עם משהו חדש. לדעתי הוא כן ילמד כמה דברים אצלנו, כי המועדון שלנו בכל זאת קצת אחרת ממה שהוא מכיר ואפילו הלחץ קצת שונה. אין ספק שהוא מסוגל להצליח להעמיד קבוצה שתציג כדורגל טוב כמעט מידי שבוע ותיתן המשכיות. זה כל מה שמצפים לראות במינכן וזה לא מעט. שבועיים בלי כדורגל משכנע בבאיירן מינכן מתפרש בתקשורת הגרמנית כמו משבר לכל דבר ועניין, אם לא משבר עמוק. היינקס ופפ לפעמים רשמו 2 הפסדים בחצי שנה ועדיין רגמו אותם באבנים, אז המסר לקארלו - עדיף לך לא להפסיד בכלל מעכשיו ועד סוף העשור :p. ברצינות, עשינו מהלך טוב, עוד מאמן רציני נוסף שמגיע לכאן ואין סיבה שלא יעשה את העבודה.

http://www.br.de/import/audiovideo/standbilder/fc-bayern-carlo-ancelotti-bild-100~_h-360_v-img__16__9__xl_w-640_-6ecbffbf3dd98a5c8156e3adec8a912f72d7fccc.Xxx?version=f52ba
    ברוך הבא דון קארלו

אנצ'לוטי הוא כמובן המאמן האיטלקי השני שהגיע לאמן את באיירן מינכן אחרי כמובן ג'ובאני טרפטוני המפורסם. נקווה שיזכה לפרסום ונזכור אותו להרבה זמן כמו את קודמו, אבל רק מסיבות יותר חיוביות. למי ששכח:

http://ausgecoacht.de/wcf/images/smilies/fcbfans.Xxx

Die Werkself, Raulito ו-Uli Hoeness אוהבים את זה.
  2. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

בעקבות הפציעה שלו מאתמול, רובן יעדר 6 שבועות. כמו שאנחנו מכירים אותו צריך להוסיף את המילה "לפחות".

רומינגה מאשר שיש שיחות עם דורטמונד בנוגע לגצה.

ברוך הבא קרלו אנצ'לוטי.

3. BayernMunchen Member

ברוך הבא אנצ'לוטי, מאמן גדול עם רקורד מרשים, שיהיה בהצלחה ושאמן נביא את הגביע עם האוזניים הגדולות... אנצ'לוטי רק אם הייתי יכול לבקש ממך למכור את רובן לסין/לקיבינימט ולקנות את ריאד מאחרז היינו קבוצה מושלמת!!!

4. Raulito Madridista

אני חייב לפתוח עם אריאן רובן.

http://sportige.com/wp-content/uploads/2010/02/Arjen-Robben.Xxx

עיקמתי את הפרצוף כשעזב את ריאל מדריד, רציתי לראות אותו חולק את צד ימין ואת כריסטיאנו בצד שמאל. התקפה בלתי-ניתנת לעצירה.
    לא אהבתי את הדיבורים על 'לוזר' וכל-כך שמחתי בשבילו שדווקא הוא כבש את שער הניצחון נגד בורוסיה דורטמונד בעונת הטרבל ההיא.
    אלה שמנתחים את הכדורגל קצת יותר לעומק ואצלהם הכל לא שחור או לבן ידעו שהוא לא בידיוק לוזר, אבל התדמית שלו השתנתה גם אצל אחרים.
    אגואיסט, אין לו רגל ימין בכלל, פרצוף זועם, לא מספיק רב-גוני, נוטה להיפצע. מה לא אמרו עליו.
    קניתי חולצה שלו עוד בימיו בצ'לסי ואני מחפש משהו זול באיביי גם במדי באיירן מינכן. אוהב את זה שהוא תמיד יעשה את הפעולה הלא צפויה, ייקח אחריות והכל עליו. ככה צריך, בשביל זה משלמים לו.
    זה מרגיש שזה הסוף, רובן שבחלק מהזמן בבאיירן הצליח להתגבר על מכת הפציעות שלו - נפצע שוב ושוב ושוב. רק 22 הופעות בעונה שעברה, ואני זוכר אותו יורד מאוכזב עוד בחצי הגמר ההוא נגד דורטמונד, רק עלה מהספסל וזהו.
    תראו את הרקורד שלו בבאיירן מינכן. ממוצע של יותר משער בשני משחקים. עונות עם 19 שעריםX2, עונה עם 21 שערים, וכמובן עונת הבכורה - הוא היה אומלל קצת בגמר וריברי לא שיחק בגלל הרחקה כך שכל הפוקוס היה עליו - אבל רובן הביא את באיירן לשם. הגולאסו לחיבור נגד פיורנטינה, הוולה באולד-טראפורד, השער המנצח נגד ליון במשחק הראשון בחצי הגמר. רוצה לומר: ללא הפציעות המתסכלות האלה הוא היה מאוד קרוב לכריסטיאנו ומסי, זוהי דעתי. הוא לא רואה משחק כמו מסי ולא אתלט ושור כמו רונאלדו, אין לו משחק ראש. אבל למרות הסגנון הצפוי שלו - בלתי-אפשרי להתמודד איתו כשהוא כשיר.

https://i.imgur.com/EN8F1hd.Xxx

ועכשיו לבאיירן מינכן:

- המטרה: ליגת האלופות, ליגת האלופות, ליגת האלופות.
    - איזה כיף לאנצ'לוטי שוב להגיע לקבוצה מוכנה, פפ השאיר אחלה יסודות, כמו מוריניו במדריד(מבחינה מקצועית).
    אוהב מאוד את קרלו ויש לו סביבת עבודה מאוד נוחה בניגוד למה שהיה בריאל מדריד, היה שווה לקחת שנת שבתון.
    הרקורד של אנצ'לוטי בליגות טעון שיפור אבל הפעם אני מניח שהוא יזכה באליפות.
    אנצ'לוטי לא יחפש לתקן את מה שבסדר.

- באיירן עוברת סופית לעידן שאחרי רובן וריברי. וזה לא פשוט. כי אין שחקנים כמוהם. קומאן היה מצוין בליגה וגם דוגלאס פתח נהדר אבל דעך.
    במשחקים האלה נגד יובה, אתלטיקו ועוד - הניסיון של רובן וריברי וסגנון המשחק שלהם מאוד חשוב.

- משוכנע שמולר ישאיר את היורו העקום והעלוב שלו בצד, הוא מחכה שוב לשתף פעולה עם לבאנדובסקי והאמת שזה הדדי. טורניר גרוע יכול להוציא מהם את הטוב ביותר והם שוב יהיו אימת ההגנה.
    ואם כבר מולר, יש לו 152 שערים בבאיירן והוא רחוק רק ארבעה מלעקוף את רונאלד הורוואף שכיכב בבאיירן בין שנות ה-80 ל-90, ולטפס למקום השלישי בטבלת המבקיעים של הקבוצה מאז ומעולם. את רומינגהה השני הוא יוכל לעקוף ביום מן הימים אבל את גרד מולר האגדי - לא.

- הומלס רכש כל-כך מתבקש, באמת, מקנא לעתים במדיניות של באיירן מינכן למרות החיבה לדורטמונד. קלאסה של בלם. עם הרבה שקט נפשי.
    - רנאטו סאנצ'ז - לדעתי מעבר לכישרון גדול הוא גם שעון מעורר לטיאגו שצריך לממש את הפוטנציאל שלו סוף-סוף.

5. אפנברג Member

ביקורות על רובן יכולות להיות מפה ועד להודעה חדשה. מבחינתי הוא זה שהחזיר את באיירן לטופ האירופי. עד לבואו 8 שנים לא עברנו את רבע הגמר. מאז שהגיע 3 גמרים וגביע כשהוא המצטיין בגמר. נכון שלא עשה הכל לבד (למרות שב2010 הוא לבדו סחב קבוצה מאוד בינונית לגמר) אבל שמו חקוק בהיכל התהילה של הקבוצה. נכון שהוא פציע ועדיין: חסרים לו 3 גולים בלבד כדי להיות הזר שכבש הכי הרבה במדי הקבוצה באירופה כשישאיר את אלבר מאחור וזה המפעל החשוב באמת. כשמביאים בחשבון את כל הפציעות שלו זה רק מעצים את התפוקה שלו כשהוא משחק. ביצים תמיד היו לו וכיאה גם כשלונות מפוארים (מי שלא מנסה לא נכשל) אבל הוא חתום על גביע אירופה האחרון שקבוצה לא-ספרדית לקחה ביבשת, מצטיין הגמר עם שער ובישול וזה אחרי עונה איומה שנה קודם. לא פשוט לקום מזה. אחת הרכישות הכי טובות בתולדות הקבוצה. אין עוד מלבדו!

6. BayernMunchen Member

רובן שחקן ברמה של הגדולים ביותר רק הבעיה שהוא נפצע המון והוא חסר לי במשחקים שאני צריך אותו. עם השנים פיתחתי לגביו סוג של שנאה אבל בגדר הספורט כמובן, שונא אותו בתור שחקן ולא בתור בן אדם, אתם יודעים מרוב שאני מתעב את רובן כשאני משחק פרו עם חברים אני שם את מולר בכנף במקום רובן (למרות שסטיסטיקה של רובן יותר משל מולר), מרוב שאני חושב שהוא מיותר בקבוצה אני אפילו חושב כשהוא משחק הוא פוגע בכימייה ההתקפית שיש בין מולר ללבנדובסקי ושלא יספרו לי מה עשה ומה לא עשה, הוא לא עשה שום דבר לבד, בואו לא נשכח את התרומה של השחקנים שמסביבו, הייתי חייב לפרוק קצת ועוד במיוחד שהוא נפצע לפני תחילת העונה...

7. אפנברג Member

תסלח לי אבל במשחק האחרון שהיה כשיר אשתקד פרפר ארבעה שחקני הגנה של יובנטוס וייתר את בופון בבעיטה מסובבת כמו שרק הוא יודע. אין לי מושג מה אתם רוצים ממנו, אבל הוא זה שהביא לך גביע אירופה חמישי והוא זה שהופיע במאני טיים לגמר ולא נרתע מההחמצות שלו והוא זה שקם מהקבר אחרי שהפסיד הכל ב2012 כדי להיות חלק משמעותי בלזכות בהכל שנה אחרי. הפציעותצ שלו מאוד מתסכלות אבל פר מה ששיחק נתן תפוקה מעל ומעבר. יש לנו ולו הזכות להשתדך. בצ'מפיונס לא תיזכה בלי כוכב בסדר גודל שכזה והוא הביא גביע אלופות, גם אם היו סביבו עוד עשרה (לא היה שחקן הרכב עד שקרוס נפצע ברבע הגמר ב2013 ועלה כמו גדול מהספסל, כמו מקצוען אמיתי לצמד המשחקים אולי הטוב בקריירה שלו נגד ברצלונה בחצי הגמר). ראוי לכל הערכה.
    גם לא ברור לי איפה בדיוק הוא חסר במשחקים גדולים? היה במאני טיים נגד פיורנטינה ונגד יונייטד ושוב נגד יונייטד ב2014 (ניצח אותה לבד במינכן עם בישול למולר וגול לפנתיאון) ובגמר הגביע נגד דורטמונד ב2014 בהארכה ובגמר האלופות 2013. היו לו גם פלטות כמובן, בעיקר ב2012 אבל איך אפשר לומר שלא הופיע למשחקים גדולים או לפחות ניסה? מי הגיע לאותם משחקים? קרוס? שוויינשטייגר? גומז? רובן הגיע, לטוב או לרע אבל הגיע.

8. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

איפה הוא היה בארבעת חצאי הגמר האחרונים שלנו? איפה הוא היה בשני חצאי הגמר נגד ריאל מדריד?
    כל הכבוד לו. היה "גדול" נגד פיורנטינה". מעניין כשהמאמן עובר קבוצות כמו ארסנל ויונייטד זה לא חוכמה אבל להבקיע נגד פיורנטינה (יוווו. פיורנטינה) זה כן נחשב לחוכמה גדולה.
    מה שווה לי שחקן שב - 66 אחוז מהמשחקים החשובים הוא בכלל פצוע?

דרך אגב, לפי דיווחים בגרמניה הפציעה של רובן אולי סוללת את הדרך להבאת לירוי סאנה. הלוואי.

9. Raulito Madridista

- אתה מספסל את רובן בפרוו? בתור אחד שלא אוהב את המשחקים החדשים ומארח חברים למצ'אפים בגירסה של 2013 - אתה מפסיד ובענק. באיירן של אז, בשנה שלפני לבאנדובסקי - קבוצה מושלמת חוץ מהחלוץ. האמת שהייתי בוחר בריאל אפילו ב-2009 רק כדי לשחק עם רובן. החיתוך לאמצע עם המהירות המדהימה והבעיטה לחיבור - אחת מההנאות הגדולות שלי כמו גם הטעיית הבעיטה.
    רובן הגיע לבאיירן במחיר של 25 מיליון יורו ונכון שיש לו היסטוריית פציעות אבל במחצית מהזמן בבאיירן הוא הצליח להתגבר על כך והוליך אותה להישגים נהדרים, הוא ללא ספק אחת מהרכישות היותר מוצלחות בהיסטוריה שלה לטעמי. באתר 'גול' עשו כתבה על זה לפני שנה לדעתי, גם ריברי כמובן מדורג מאוד גבוה.

לדעתי האישית עדיין רואים בבירור תרומה של רובן במשחקים האלה נגד יובה לעומת דוגלאס קוסטה שהגיע למצב אחד על אחד והחמיץ, עדיין חסרה לו הקילריות והניסיון במעמדים האלה, כנ"ל לגבי קומאן.

- נדב, השוואה כזאת אפשר לעשות גם לפראנק ריברי ועוד שחקנים. איפה ריברי היה נגד ריאל מדריד? קרבחאל כל-כך תיסכל אותו עד שריברי רצה לבעוט בו. ריברי לא שיחק באותו גמר צ'מפיונס נגד אינטר בגלל אדום מטופש ובעונת הבכורה של רובן ללא ספק חסה בצילו. אגב, מפתיע אותי(נדב) שאתה מזלזל כל-כך בגול נגד פיורנטינה - זיכרון קצר. באיירן באותן שנים אמרה תודה על רבע גמר ליגת האלופות, היא כמעט הודחה בשלב הבתים עם מכבי חיפה ורק התעלות במשחק בטורינו הביאה אותה לשמינית הגמר. זו הייתה רק תחילת הדרך של ואן-חאל שהקנה יסודות אדירים, באיירן לא הייתה מפלצת כמו היום. האיטלקים כבר הובילו 3:1 ואז רובן משום מקום השתחרר ושלח פצצה לחיבור. בלי הגול הזה המצב בקאנטים.

10. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

עזוב אותך דור. ויכוח מיותר ומטופש שנמשך שנים. כאילו שרובן שיחק לבדו נגד האימפריה מפירנצה.
    ומה עוזר לי שיש לי את השחקן הכי טוב בעולם אם הוא פצוע ב 66% מהמשחקים החשובים? איך אני יכול לבנות עליו? למה שלא נביא את מראדונה? ללא ספק היה גדול מרובן. רק שהיום לא יכול לתרום לכלום - בדיוק כמו שרובן לא יכול לתרום ב - 66% מהמשחקים הקובעים של הקבוצה שלו.
    אין ספק, רובן תרם לקבוצה וגם הזיק לה ובשנתיים האחרונות אין מה לבנות עליו. הוא יותר פצוע ממה שהוא לא פצוע ואי אפשר לבנות עליו אלא צריך להביא לו מחליף (כבר הביאו). כבודו במקומו מונח. מספיק לדבר עליו, בטח שאין מה לדבר עליו כעל "אין עוד מלבדו".

דיי! כמה עוד אפשר לשמוע ולדבר על גווארדיולה ורובן. הראשון כבר לא פה והשני לא היה כשיר לשחק באף אחד מארבעת המשחקים החשובים שהיו למועדון בשנתיים האחרונות. ובכלל בחלקים גדולים משתי העונות האלה. תודה רבה לשניהם וקדימה לאנצ'לוטי, קומאן, סאנצ'ז וקימיש.

נערך לאחרונה ב: ‏18/7/16
    Der Kaiser ו-Die Werkself אוהבים את זה.
  11. BayernMunchen Member

טוב נראה שהנושא של סאנה תופס תאוצה מאז הפציעה של הבחור...

12. Raulito Madridista

להיפך, אני אומר שבאיירן כבר מתרגלת לאט-לאט ליום שאחרי(פפ השאיר ירושה מצוינת), ועדיין ראינו עד כמה הוא וריברי חשובים במשחקים נגד יובנטוס. דוגלאס וקומאן צריכים עוד קצת שפשוף לפני שיוכלו למלא את המקום שלהם בביטחון. הוספתי זווית אישית על רובן שהוא אחד השחקנים האהובים עליי מאלה שלא משחקים בריאל מדריד ושבמבט על הקריירה שלו רק הפציעות מנעו ממנו לדגדג עוד יותר את מסי וכריסטיאנו. כשרובן היה כשיר הוא לא הזיק לבאיירן לעולם אלא אם כן אתה קונה את החודש וחצי הרע שלו ב-2012 או את הדיבורים על 'לוזר' שהם לדעתי מגוחכים. רנאטו סאנצ'ז הוא תמרור אזהרה גדול לטיאגו לדעתי, מעבר לכך שסאנצ'ז כישרון גדול - מאבדים סבלנות כלפי הספרדי, ובצדק. האם צפוי להגיע מחליף לגצה?

13. Lebron Member

ת'אמת? לא נפלתי מרנאטו.

יש לו איכויות ותשוקה אבל לא התרשמתי שמדובר באיזה עילוי יוצא מגדר הרגיל שיכול להיות שחקן השנה כמו שהסעיפים שבנפיקה התעקשה עליהם מנבים. הטכניקה והדריבל שלו לא מדהימים, הוא אמנם מאוד פיזי ואנגרטי אבל לא חושב שמדובר פה בכישרון של פעם בדור. במקרה הטוב הוא יהיה ברמה של וידאל, שזה לא רע בכלל, אבל זה בטח לא טופ 5 בעולם.

בכל מקרה, לא הייתי בונה עליו כשחקן הרכב ראשון. לגבי תיאגו, הוא לא מרשים עד כה, וגם סובל מבעיית פציעות. הוא אולי מתאים להרכב למשחקי ליגה נגד הופנהיים ולמשחקים בשלב הבתים נגד אולימפיאקוס, אבל הוא לא הוכיח את עצמו במשחקים גדולים עם כל הכבוד לשער מול יובנטוס, גצה כסופר סאב הכריע משחק חשוב הרבה יותר ועדיין זה לא מכפר על 3 השנים העלובות שלו בבאיירן.

אני חושש שדווקא הקישור שהיה הצד החזק של הקבוצה הנוכחית בשנים האחרונות, בסימן שאלה גדול מדי. וידאל גרזן אבל לא ברמה הטכנית הגבוהה ביותר, כנ"ל רנאטו שגם חסר ניסיון ועוד לא הוכיח את עצמו, תיאגו מאכזב ולא יציבה, מרטינז פצוע הרבה, אלונסו מבוגר מאוד, גם להאם שלא בדיוק מתופקד כהוא יותר סוג של מגן/קשר. משהו בקישור נשחק, ואני חושב שחסר מאוד שחקן קישור בשיאו סטייל קרוס, אפנברג ושווייני (לא הגופה של השנתיים האחרונות, זה שלפני) שיספק גם מנהיגות וגם חוכמת משחק.

אגב, די מצחיק להתלונן על רובן והפציעות שלו, מה עם מרטינז, תיאגו, גצה וריברי? הם גם נפצעו הרבה בקנדציות שלהם בקבוצה, ואף אחד מהם לא סיפק את התרומה של רובן לקבוצה, הן מבחינת מספרים והן מבחינת הופעות גדולות במשחקים החשובים ביותר.

אני גם חושב שרובן אחרי השיא שלו (למרות שבשנה אחרי המונדיאל הוא היה בכושר שיא עד לפציעה), ועדיין הוא יכול לתרום גם בהיקף קטן יותר.
    בגל מקרה, אם כבר מדברים על השחרור שלו, צריך לדון גם על ריברי ותיאגו, וכן - גם על מרטינז. עם כל החיבה שלי לאחרון הוא פצוע אפילו יותר מרובן. לדעתי אם עוד פעם הוא ייפצע צריך להתחיל לדון גם על העתיד שלו בקבוצה. אחרי הכל הוא גם כבר לא ילד - בן 29 ועם היסטוריית פציעות רבה מדי.

נערך לאחרונה ב: ‏18/7/16
  14. Bayern Straße nach sechs

מרטינז בן 27.
    כן, עבר פציעה נוראית. אחרי קרע ברצועה הצולבת הוא צריך להגיד תודה שהוא עדיין משחק. ועדיין אין שום תלונות על המשחק שלו או המצב הגופני שלו. חוץ מזה, אני לא מכיר שחקן שחסין מפציעות.

לגבי רנאטו, צריך לזכור שהוא עילוי פיזי בן 18 בבוגרים! הויברג גם היה עילוי פיזי, אבל בנוער. בבוגרים זה היה פחות משמעותי. ועדיין מצאנו את מי שיקנה אותו.
    עדיין לא הייתי קושר לו כתרים. כי יש לו לאן לשאוף, התנאים לרשותו וחובת ההוכחה עליו. הציפייה שלי ממנו השנה - יציבות. זה הכל.

15. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

@Lebron,

אני בסך הכל מסכים עם מה שכתבת על סאנשש, אבל לגבי זה:
    אם הוא יהיה ברמה של וידאל, שיחקתם אותה.

הסיכויים שהוא יהיה מועמד רציני לשחקן השנה בעולם ואחד שיחשב ל״טופ 5 בעולם״ הם נמוכים יחסית, אבל זה בעיקר בגלל התפקיד שלו. בדרך כלל מי שנחשבים לשחקנים הטובים בעולם ומועמדים לתואר שחקן השנה בעולם הם שחקני התקפה (עם יוצאי דופן לפעמים כמו קנבארו), למרות שיכול להיות שיהיו כאלה שיגידו שבוסקטס או וידאל (למשל) ראויים להיחשב בטופ 5 (אני לא אוהב את ההשוואות בין שחקנים שמשחקים בתפקידים שונים, אבל ככה זה).

בקיצור, זה שלא מדובר (ויש שיגידו אחרת) בכישרון נדיר ושחקן עם פוטנציאל היסטורי לא הופך את הרכש שלו למיותר, כי להביא ״וידאל צעיר״ ב-50-60 מיליון זה אחלה. אגב, גם אם הוא יכשל בצורה סבירה (כלומר, לא יסבול מפציעות ללא הפסקה/יתברר שהוא מבוגר/יתברר איכשהו שהוא שחקן גרוע) תוכלו למכור אותו בסכום גבוה.

אם כבר הזכרתי את וידאל כמה פעמים, לדעתי מבין שחקני הקישור וההתקפה הוא השחקן הכי טוב שלכם בהשוואה לשחקנים שיש לקבוצות אחרות בעמדה הזו (מולר ולבנדובסקי אחריו).
    בתיאוריה להביא מוסר ברמה גבוהה מאוד (ע״ע קרוס) היה משפר משמעותית את הקישור של באיירן, אבל כל עוד זה לא אפשרי - אלא אם אתם מעוניינים לשלם 120 מיליון על פוגבה, או שהצרפתי יעבור לריאל ו״ישחרר״ את קרוס - תיאלצו להסתפק בוידאל לבד בקישור האחורי או משחק לצד שחקן פחות טוב (טיאגו, סאנשש, אלונסו וכו׳).

גם באגפים באיירן לא מושלמת והאפשרויות שלה נעות בין קומאן הלא ממש משכנע עדיין, ריברי ורובן המבוגרים והפצועים כל הזמן וקוסטה שהוא הדבר הכי קרוב להיות מניה בטוחה - ועדיין נופל ממקביליו בבארסה וריאל.

דור, לגבי מחליף לגצה - רובן וריברי פצועים בחלק נכבד מהזמן ובהיעדרם שחקני ההתקפה שנשארים לבאיירן הם לבנדובסקי, מולר, קומאן וקוסטה שזה לא ממש מספיק. לכן אני חושב שיגיע שחקן התקפה נוסף, אבל לא בהכרח מחליף ישיר לגצה (=קשר התקפי/קיצוני שישמש כגיבוי בעיקר) - אולי מישהו שיוכל לשחק גם בחוד, אולי קיצוני ברמה גבוהה יותר לאור הפציעות של הצמד רוברי.

מצב נושא:
הנושא נעול.