אתלטיקו מדריד 21/22:: היום שאחרי האליפות - מעפילים לשמינית הגמר, קריסה בליגה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏23/7/18.

1. Civil Anti Madridista

שישאל את ריברי איך זה מרגיש. אני חושב שהבחירה השנה קשה במיוחד, על פניו זה ידוע שהכול קומבינות וסגירת חשבונות בהוראה מגבוהה, אבל מבחינתי תמיד אמרתי ששכלול יכולת אישית בשילוב תארים קבוצתיים אמורים להיות הקו המנחה. נוכחנו כבר שלשנת מונדיאל אין משמעות, ובהתחשב בזכיות האחרונות עושה הרושם שליגת האלופות הפכה להיות מעין חזות הכול.

גריזמן
    סיפק רזומה תארים עשיר המכיל את הגביע עולמי, הליגה האירופית והסופר-קאפ האירופי לאחר נוק אאוט מוחץ על אלופת אירופה. סאלח אחרי עונת פריצה מטאורית נבחר לשחקן השנה בפרמיירליג הודות לשבירת שיא הכיבושים באנגליה וקמפיין מרשים בצ'מפיונס שנעצר רק בגמר. מסי הוביל את בארסה לדאבל בספרד, מרחק משחק אחד ממאזן נקי מהפסדים כשהוא הכובש והמבשל המוביל באירופה. מודריץ שותף לזכייה שלישית ברציפות של ריאל מדריד בליגת האלופות והעוגן המרכזי של קרואטיה במונדיאל האחרון שנכנעה רק בגמר. רונאלדו שותף לזכייה שלישית ברציפות של ריאל מדריד בליגת האלופות ומלך השערים של המפעל.

פייר אני אומר, הבחירה קשה אבל אם חיכו לרגע המתאים לצאת מהמועדון הסגור של מסי וכריסטיאנו אז זה יהיה הרגע כנראה.

נערך לאחרונה ב: ‏8/9/18
    גלץ אוהב/ת את זה.
  2. Raulito Madridista

לגבי שנת מונדיאל, השוואה אפשרית למקרה מהעבר, נניח: סניידר שהיה מהכוכבים של הטרבל של אינטר עם מוריניו וגם הגיע לגמר המונדיאל עם נבחרת הולנד בטורניר יוצא דופן שלו. ריברי מעולם לא היה חשוב בבאיירן כמו כריסטיאנו רונאלדו בריאל מדריד לצורך העניין אבל ייתכן והגיע לו כדור הזהב ב-2013, זה נכון. אני חושב שאמבפה שחקן ענק וזמנו לזכות בתואר הזה עוד יגיע. מודריץ' רשם עונה בינונית אשתקד וכנ"ל במשחקים החשובים בצ'מפיונס, המונדיאל משחק לטובתו ואני חושב שיותר קשה להיות המנוע של קרואטיה כמוהו ולהגיע לגמר עם נבחרת כזו מאשר לצורך העניין גריזמן שכן תרם לנבחרת צרפת אבל יש בזה מעין 'מובן מאליו'. כריסטיאנו לא יזכה השנה, וזה קצת פחות אכפת לי בהשוואה לעבר :)

אגב, אם נסתכל מבחינת הדיבור והיחסים עם התקשורת ויחסי הציבור, אני חושב שגריזמן הוא מהצד הרועש והדומה לכריסטיאנו, כל ראיון, 'אני ואני ואני' בעוד מודריץ' שקט וצנוע - מזכיר את מסי, ציטוטים כמו "הקבוצה מעל הכל, אני אשמח לזכות בפרס אבל בואו נראה".

3. Raulito Madridista

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2018/09/09/15365160748032.Xxx

לאחר פגרת הנבחרות אתלטיקו תארח את אייבר כשהיא קצת לחוצה עם 4 נק' משלושת מחזורי הפתיחה. למזלה מדובר במשחק נוח יחסית על הנייר, כי צ'ולו נמצא בבעייה: רק 15 שחקנים כשירים. אריאס שבתמונה הצטרף לרשימת פצועים הכוללת את ויטולו, חואנפראן, סאביץ' וקלאיניץ'. צ'ולו מחפש פיתרון לעמדת המגן הימני ונשקלת האפשרות של תומאס כמגן ימני. ואם לא אולי מערך שלושה בלמים וכך נראה את אתלטיקו במערך חדש. אגב, אתלטיקו היא הקבוצה שהשתמשה בהכי הרבה שחקנים העונה בליגה, השוער אנטוניו אדאן הוא היחיד שלא קיבל דקות בקבוצה.

בנושא אחר שלא ממש קשור לכדורגל, המעבר של ג'לסון לאתלטיקו היה אחד השנויים במלוקת במהלך הקיץ. הסיפור עדיין לא נגמר כנראה אך הפעם לשחקן יש טענות והוא טוען לחוב של 3.2 מיליון יורו מצד ספורטינג ליסבון, כך לפי ה-'רקורד' הפורטוגלי. בספורטינג בכלל טוענים שהיו להן הצעות של 45 מיליון יורו ומעלה עבור הקשר ושהם ינצחו את אתלטיקו במשפט.

4. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

אז אחרי שגריזמאן לא נכנס לשלישיית שחקני העונה פיפא מתבזה עוד יותר ולא מכלילה את אובלאק לחמישיית השוערים המצטיינים. בין החמישה שני שוערי הליגה הספרדית, שניהם ספגו יותר מאובלאק.

5. Raulito Madridista

צ'ולו סימאונה התראיין באריכות לתוכנית 'El Partidazo de Cope' בה דיבר על הכל. במארקה קיבצו את הציטוטים הבולטים שלו:

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2018/09/11/15366183496016.Xxx

"המטרה שלנו העונה היא גמר ליגת האלופות, היינו קרובים לחלום לא פעם. אבל זו המטרה של כל הקבוצות במפעל".
    "ניימאר או אמבפה? "ניימאר. אמבפה ילד ענק שעושה הכל נכון".
    "אין שום הסבר לכך שגריזמן לא מועמד לנבחרת השנה. הוא אלוף העולם, זכה בסופר-קופה האירופי ובליגה האירופית, הוא היה השחקן המצטיין בגמר המונדיאל וללא ספק היה הטוב ביותר בעולם בשנה שעברה"
    "תמיד אמרתי שיום יבוא ואגיע לאמן את אינטר, גם היא קבוצה שקרובה לליבי, אבל כרגע אני חיי רגע יוצא דופן באתלטיקו ואני טוטאלי עבורה".
    "אני נשבע בילדים שלי שמעולם לא ראיתי את גריזמן בברצלונה או בדרך החוצה, ידעתי שהוא יישאר באתלטיקו מדריד".
    "מסי עושה הכל נכון והוא שחקן קבוצתי יותר, יש לו יכולות של קשר. כריסטיאנו הוא פינישר מדהים, סקורר. לא דיברתי עם מסי, אין לי מערכת יחסים איתו".
    "קורטואה לא היה פותח בהרכב של אתלטיקו מדריד הזו. אובלק הוא השוער הטוב ביותר בעולם".
    "זה לא פשוט אם יש לך בן שמשחק בקבוצה שאתה מאמן, הרי מערכת היחסים והקשר יהיה מוזר. לבן שלי יש את האיכות להיות שחקן באתלטיקו מדריד אבל לא אצרף אותו".
    "אנחנו יכולים לזכות באליפות ספרד, אבל רק בתנאי שריאל ובארסה נכשלות, אנחנו מתחילים כמועמדים ה-3. מצד שני בלי כריסטיאנו - אנחנו קרובים יותר למדריד".
    "עוד גמר נגד ריאל מדריד? אני לא יכול לדמיין את זה. אנחנו רוצים לנצח קודם כל את מונאקו ולהשתפר כי פתיחת העונה לא טובה. אני תמיד מתייחס לכל משחק כאילו הוא האחרון שלי בקבוצה".
    "אתלטיקו מדריד תמשיך להיות קבוצה גדולה שמבוססת על האנשים שלה, קבוצה 'מעצבנת' אחרים. יש לנו את גריזמן שהוא הטוב ביותר, יש לנו את דייגו קוסטה, אובלאק דואג לצד השני של המגרש ויש לנו הרבה איכות בסגל, אבל בעיקר את המשחק הקבוצתי".

6. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

אחרי הפאשלה התורנית סימאונה שיבח את דמיטרוביץ' והתלונן על מכת הפציעות, הכל בצדק. אבל יש עוד דבר. הרכש לא היה כזה גלקטי כפי שזה תואר בתקשורת. מגן ימני טוב, חלוץ סביר מינוס ושלושה שחקנים מאוד צעירים.

7. Raulito Madridista

אנטואן גריזמן בראיון טייק מיליון בערך בתקופה האחרונה, שוב מדבר על כדור זהב. בספורט5 קמו מוקדם ותירגמו חלק מהראיון הרחב(רק שגריזמן התראיין ל-AS ולא למארקה כפי שהם כתבו), הנה ההתייחסות שלהם:

https://as02.epimg.net/futbol/imagenes/2018/09/16/primera/1537126346_414333_1537127127_noticia_normal.Xxx

"יש כל מיני דרכים לצפות בכדורגל וזה ברור שאני שחקן אחר מכריסטיאנו רונאלדו, ליאו מסי, ניימאר וקיליאן אמבפה. אני בפסגה, אבל עדיין יכול להשתפר ואני רוצה להיות שחקן שלם ככל האפשר. אני לא הולך לכבוש חמישים שערים, אבל מתכוון לעזור התקפית ולעבוד בשביל הקבוצה שלי", טען גריזמן.
    "אני חושב שאני כבר נמצא ברמה של מסי ורונאלדו ויודע ששחקנים נוספים יגיעו לשם בוודאות. בנוסף, אני יודע שאני יכול להיות אפילו טוב יותר. אני רוצה להשתפר, לנצח ולהמשיך בדרך הזאת".
    על תואר שחקן השנה של פיפ"א, אליו כלל לא היה מועמד, אמר גריזמן: "אין כבר מה לעשות בנוגע לזה. זה תואר של פיפ"א וזה נראה לי חבל שאף אחד מאלופי העולם לא היה בשלישייה הסופית. היה לנו מונדיאל גדול ולכל אחד משחקני הסגל מגיע פרס: קיליאן אמבפה, רפאל וראן, אנגולו קאנטה, או אני, אבל ככה זה. אני חושב שכדור הזהב יוקרתי יותר, עם היסטוריה ארוכה יותר. הוא בראש שלי, אבל יש עוד שלושה חודשים לתת הכל ואז נראה מה יהיה".
    על השנה הנהדרת שעבר הוסיף הכוכב הצרפתי: "החלום שלי תמיד היה לזכות בתארים והמונדיאל הוא החלום שלי מאז שאני ילד. חייתי ב-1998 (הזכייה הראשונה של צרפת) ורציתי להיות שחקן כדורגל ולזכות במונדיאל. הגעתי לאתלטיקו במטרה להשיג תארים והצלחנו לעשות זאת. קודם עם הליגה האירופית ואז הסופרקאפ".

ועוד קצת ציטוטים שאני הוספתי:
    "לפני שנה הרגשתי רע מאוד, זה לא היה אני, לא ביכולת ולא בהתנהלות שלי. האשמתי את כולם. אני שמח שהתקופה הזו באמת מאחוריי וסיימתי את העונה נפלא".
    "אני נשארתי במקום שבו נותנים לי יותר אהבה. אם הייתי מחפש כסף אז הייתי כבר אתמול טס ונוסע לסין. להגיד 'לא' לברצלונה זה להגיד 'כן' ולתת את הכבוד הראוי לצ'ולו, לחבריי לקבוצה וגם לקהל שאוהב אותי".
    "זה יהיה נחמד אם ביום שאעזוב אקבל מחווה מדהימה מהמועדון ומהקהל כמו פרננדו טורס אבל אני לא חושב על זה עכשיו וכבודו במקומו מונח, אני עדיין צריך לעבוד קשה כדי שיאהבו אותי כמוהו".

8. סמואל אטו Member

שמישהו יעיר אותו מהחלום שהוא נמצא בו.

Ever Banega אוהב/ת את זה.
  9. Ever Banega Member

מסכים איתך לגמרי, באתלטיקו הוא מופיע פעם בחמישה משחקים, מגוחך יהיה לשים אותו בשלישיה האחרונה למרות המונדיאל הנהדר שלו. כנל מודריץ' בעונה הגרועה ביותר שלו בלבן, לא הזכיר בכלום את מודריץ' של לפני שנה ושנתיים. רונאלדו התעורר רק באמצע העונה ולא היה מספיק מדהים בצ'מפיונס בשביל לחפות על זה (היה הגרוע בשורות ריאל בצמד משחקי חצי הגמר ובגמר). היחיד שהציג כדורגל שקרוב לרמה של מסי זה סאלח שהיה יציב לאורך כל העונה גם בליגה וגם בצ'מפיונס. אם רוצים לתת למישהו שהוא לא מסי (לא רואה סיבה לעשות את זה) זה רק סאלח.

Civil אוהב/ת את זה.
  10. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

דייגו פורלאן. אומנם השגריר של אטלטיקו בליגת האלופות, אבל לא התאפק ואמר איך הוא רואה את השולחן הדמיוני ההוא. רק שניים יושבים שם, מסי ורונאלדו, וניימאר הכי קרוב אליהם.
    ילד הפלא שלנו מנצח את מונאקו.

סמואל אטו אוהב/ת את זה.
  11. Raulito Madridista

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2018/09/18/15373078548813_310x174.Xxx

היום שאחרי מונאקו:: תם המשבר?| המשבר של אתלטיקו מחריף, כך חשבנו אחרי שמונאקו הובילה, אלא שאתלטיקו ביצעה מהפך וחוזרת מהנסיכות עם כל הקופה אחרי 2:1 תוצרת דייגו קוסטה וחימנז. את הציטוט המרתק ביותר סיפק דייגו קוסטה שכבש שער ראשון בצ'מפיונס במדי אתלטיקו מאז הפנדל בחצי הגמר נגד צ'לסי בגשר באפריל 2014. "הגענו מהמטרופוליטאנו שם הדשא היה גרוע והתפלאנו לראות שאפשר לשחק במקום אפילו גרוע יותר, אבל התגברנו על הקושי"| חימנז שכבש את שער הניצחון בנגיחה זכה למחמאות במארקה - 'צ'ולו, ראית איזה מטוס הוא?'| רודריגו ששוב בלט באתלטיקו הגן על גריזמן שבישל - "הוא מדבר על כר הדשא וכל אחד יכול לחשוב מה שהוא רוצה"| חימנז סיכם - "הקבוצה הזו כאן כדי להשיג דברים חשובים"| הקשה קוקה השלים הופעה מס' 50 בליגת האלופות. 'זה השחקן שלואיס אנריקה ירצה לראות בנבחרת והוא לא יוותר עליו שוב', החמיאו במארקה| אתלטיקו עם רקורד לא רע במשחקי הפתיחה שלה בצ'מפיונס בעונה מס' 9(מאז 1992) - 6 נצ', 2 תוצאות תיקו והפסד בודד| לפני הדרבי מחכות לה חטאפה בקולוסיאום והואסקה שתגיע למטרופוליטאנו.

12. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

גריזמאן אומנם לא קיבל אתמול כלום ושום דבר, אבל הניקוד שלו בכל זאת היה גבוה. את הנקודות הוא קיבל בין היתר ממודריץ' ומרונאלדו ואת הניקוד הכי גבוה הוא קיבל 13 פעמים, בין היתר מאל מאסטרו טאבארס. לא מעריכים את גריזמן מסי וישראלים.

13. Raulito Madridista

כמה דברים בנוגע לאתלטיקו:

1. אנטואן גריזמן וראיון על כדור הזהב - בפעם המי יודע כמה. ועכשיו הוא אומר לשער המארקה - "אני רוצה להיכנס להיסטוריה של אתלטיקו מדריד ולזכות בה בכדור הזהב"| גריזמן מדבר ומדבר ומדבר והוא באופיו דומה הרבה יותר לכריסטיאנו מאשר למסי. כשכריסטיאנו דיבר כל הזמן על כדור הזהב זה היה מעצבן אבל על גריזמן אף-אחד לא מדבר. המשפט הנכון יותר צריך להיות: אני רוצה לזכות בצ'מפיונס עם אתלטיקו מדריד(הערת שוליים: תואר שאין לה) ולהיכנס להיסטוריה של המועדון הזה".

2. דיבורים קלים על כך שאתלטיקו מדריד רוצה לצרף את ססק פברגאס בינואר, כשהספרדי לא רשם ולו הופעת ליגה אחת העונה במדי צ'לסי וייתכן והגעתו של קובאצ'יץ' פגעה בו.| ססק יודע למסור ואת זה אף-אחד לא יקח לו, אולי בספרד בסגנון איטי ופחות פיזי הוא יוכל לחזור לחיים. הוא בנסיגה איטית כבר הרבה שנים.

3. במארקה החמיאו לאובלאק שרוצה העונה להשוות את השיא של ויקטור ואלדס ולזכור בתואר הזאמורה בפעם הרביעית ברציפות. השוער של אתלטיקו מדריד משפר את מספריו בכל עונה והוא השתלט על התואר הזה מאז 2015/16.

14. SaSa Member

גריזמן הפך לשחקן הכי מאוס בכדורגל האירופי.

15. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

אני מעדיף שנדבר פחות על "חובתינו לזכות בצ'מפיונס העונה". לגבי העתיד צריך לדבר על המגרש וכמובן partido a partido. אבל כדור הזהב זה העבר, זה פרס על המשחקים שכבר שוחקו. ואם גריזמן לא ידבר, הוא לא יזכה.

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 1, אורחים: 1)

1. Esomech