PL: שער ניצחון לבניון ; תיקו לבארסה הפער 6 נק'

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Barcik, ‏29/10/04.

1. Barcik Member

לאחר משחקי הגביע באמצע השבוע, הליגה הספרדית חוזרת במחזור מרתק נוסף.

אתלטיק בילבאו - ברצלונה, שבת, 20:00 שעון ישראל

בילבאו ניצחה באמצע השבוע את חימנסטיקה סגוביאנה 0-1, משער מאוחר של המחליף יסטה. בכך, היא המשיכה ביכולת הבלתי-משכנעת שלה העונה, עם 8 נקודות במקום ה- 14. דווקא מול הקבוצות הגדולות של ספרד הולך לה לא רע - היא ניצחה את ריאל מדריד, סיימה בתיקו עם ולנסיה במחזור השלישי, והפסידה לדפוריבו בתוספת הזמן (כל אלו, ב"קתדרלה" של בילבאו). בנוסף למצב ספורטיבי לא סימפטי, הבאסקים עוברים משבר פוליטי, והנשיא לאמקיז הפסיד בהצבעה על המאזן הכספי של הקבוצה. בין לבין, המאמן ואלורדה התלונן ש"אי אפשר להתמודד ב- 3 מסגרות עם 11 שחקנים".
    בארסה תרצה להתאושש כמה שיותר מהר, 3 ימים לאחר ההדחה המבישה בגביע ו- 4 ימים לפני המשחק מול מילאן בליגת האלופות. דקו ורונאלדיניו, אשר נעדרו ביום רביעי, יחזרו היישר להרכב, וגם אטו אשר פתח על הספסל. למעשה, רייקארד ישמור כנראה על ההרכב שניצח את אוסאסונה פרט לשינוי משמעותי אחד. בלטי, אשר לא זומן לקראת גרמנט פצוע ולא יכלל בסגל שרייקארד יפרסם היום. כזכור, המגן הימני המחליף, גאברי, כבר גמר את העונה. זה אומר שרייקארד שוב יצטרך לעשות אחד מכמה תמרונים אפשריים. מה שנראה לי הכי הגיוני הוא החזרתו של פויול לאגף פה הוא המלך הבלתי מעורער, הזזת מארקז בחזרה לעמדת הבלם (לצידו של אולגוור) והנחתת ג'רארד היישר מרשימת הפציעות להרכב. זה אמנם יוצר בעיות בהתמודדות בקישור מול השחקן הטוב ביותר של בילבאו יסטה, אבל גם יבטיח יתרון באגף ימין (של ג'יולי ופויול) על דל הורנו המצויין. עוד אפשרות תהיה הזזת אולגוור ימינה, ולשחק עם נבארו כבלם. מאוד לא מומלץ.

ולנסיה - אתלטיקו מדריד, שבת, 22:00 שעון ישראל

ביום רביעי, הנחיתה ליידה מהליגה השנייה מכה נוספת על האלופה, הדיחה אותה מהגביע הספרדי והנחילה לה הפסד רביעי ברציפות (התיקו שלה מול בטיס הייתה התוצאה הכי טובה של האלופה החודש). עושה רושם שראניירי חסר אונים מול המשבר ההולך וטופח. פרט לברצלונה הבורחת, ראניירי צריך לזכור את אינטר שמצפה לו במשחק גורלי בליגת האלופות. לפי האימונים של הקבוצה, עושה רושם שאיימאר שוב יפתח על הספסל, ובהתקפה של ולנסיה יפתחו די-ואיו וקוראדי. מסתמן גם שפיורה שוב יסופסל, עבור סיסקו. בהגנה, קאניירה כנראה יפתח במקומו של דוד נבארו.
    אתלטיקו מדריד הייתה מהקבוצות היותר מרשימות בגביע, כאשר ניצחה 0-3 את אורנסה, במשחק בו פרננדו טורס כבש את שערו ה- 50 במדי הקבוצה. המדרילנים מגיעים למשחק בידיעה שנצחון יקפיץ אותם מעל ולנסיה, קרוב לסביליה שתשאר שנייה במקרה כזה.סזאר פרננדו לקח איתו לולנסיה 20 שחקנים, ו- 2 מהם הוא יצטרך להשאיר בטריבונה ביום המשחק. הקולצ'נרוס יחסרו את סאלבה באייסטרוס (אשר כבש ביום רביעי) וחואן ולסקו. פאנוביץ' הסרבי יפתח לצידו של טורס, ומאחוריהם ישתפו פעולה מרצ'לו איבגזה ונאנו. לוקסאן וסוסה יאבקו בדו-הקרב המעניין של הערב מול אלבלדה ובראחה.

שאר המשחקים (ראשון):
    17:00
    דפורטיבו - אלבסטה
    סראגוסה - סביליה
    מיורקה - ראסינג (שידור ישיר בספורט 5+)
    נומנסיה - ריאל סוסיאדאד
    אספניול - ויאריאל
    אוסאסונה - לבאנטה
    19:00
    ריאל מדריד - חטאפה (שידור ישיר בספורט 5+)
    21:00
    בטיס - מאלאגה

2. Reyes Member

3. Barcik Member

וג'רארד בכלל לא בסגל. האמת, אין לי צל מושג מה יהיה. אולגוור בימין, נבארו בלם? אולגוור בימין, מארקז בלם, ג'יו בקישור? רק בדבר אחד אני בטוח - מול הטיל יסטה, אני לא רוצה לראות את העגלה הקטלונית.

4. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אף פעם לא היה פשוט לשחק אצל בילבאו. זה תמיד משחק חוץ קשה, תשאלו את העגלקטיקוס. זה עוד מבחן לברצלונה, מבחן בדרך לאליפות שחייבת להיות של הקטאלונים (אני יודע שאני מדבר רחוק מדי...). לבארסה אסור להפסיד, ריאל מדריד ביום ראשון לא תתקשה לקרוע את חטאפה ואסור לתת להם לצמצם פערים. בארסה חייבת לשמור על המומנטום ולשמור על הפער מריאל מדריד. בארסה קבוצה טובה יותר זה ברור אבל המשחקים האלה הם מוקשים לא קטנים. ההגנה של בארסה חייבת לעמוד במשימה ולתת משחק נקי מטעויות, כי אני בטוח שההתקפה המצויינת של בארסה תעשה את העבודה כמובן בתנאי שההגנה לא תקרוס ואז זה ישפיע על כל המשחק.

5. Barcik Member

ה"סאן ממס" כבר מזמן לא אותו מבצר. אמנם בילבאו עדיין קבוצה ביתית מובהקת (רק נקודה אחת מתוך השמונה שלהן הושגה בחוץ), אבל היא גם הספיקה כבר לאבד 4 נקודות שם. גם בעונה שעברה, המוצלחת מבחינת הבאסקים, היא הפסידה כמה וכמה נקודות בבית. בארסה, אגב, ניצחה ב- 3 המשחקים האחרונים שלה בבילבאו. ואיך שהם נראים עכשיו, אני לא חושב שזה יהיה ושנה הפעם. בטח לא אחרי שבארסה תבוא עם זריקת מוטיבציה בעקבות ההדחה מהגביע.

6. Yeste Member

למרות שבילבאו פתחה את העונה לא כול כך טוב,גם השנה היא ממשיכה במומנטום ומציגה כדרוגל מצויין.
    הבעיה הרצינית של בילבאו היא אי העומק בספסל. אין שם מספיק מחליפים ברמה שתאפשר לחלק כוחות ב-3המסגרות,אומנם ההרכב הראשון של בילבאו יכול להתמודד היום עם כול קבוצה בעולם,אבל המדיניות של הקבוצה הבסקית ,לא לקנות שחקנים שלא ממוצא באסקי בסופו של דבר מגבילה אותם .

בקשר למשחק...מבחנתי בארסה ממש לא פיבוריטית לקחת משם 3 נקודות כמו שהרבה חושבים.
    לא משנה באיזה מצב בילבאו תהיה ,או איזה הרכב יעלה לשחק,במשחק ביתי ,מול קהל באקסי פאנטי שצמא לדם ,קשה מאוד לנצח.
    מה שכן,לא כ"כ בטוח ששני הקשרים האחוריים של בילבאו(גורפגי,אורביז) יצליחו להתמודד שווה בשווה מול התותחים של בארסה. באגפים ובהתקפה ,האוהדים הבאקסים ,כמו תמיד יכולים לסמוך על צמד הקיצונים איראולה-דל הרונו אצ'ברייה-אזק'רו ,ויאסטה ואורזיאיז שיעשו הרבה מאוד צרות להגנה של ברצלונה. פויול יעבוד שעות נוספות,כמו תמיד

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏29/10/04
  7. שגיא Guest

בארסה חייבת לנצח. אמנם יש לה פער נאה משאר הקבוצות, אבל הבעיה שהטבלה מאוד צפופה מהמקום השלישי ועד למקום ה13. ככה שהיא לא יכולה להסתמך על זה שגם היריבות יאבדו נקודות, כי קבוצה שלוקחת שם שלוש נקודות יש קופצת למעלה ויכולה להיצמד לפיסגה. בארסה חייבת להתאושש מההפסד המעצבן באמצע השבוע בגביע, ואם זה לא יקרה עכשיו, בארסה עלולה להיכנסל לכדור שלג ראשון העונה, שאני כלל לא בטוח איפה הוא יגמר.

8. Barcik Member

ועוד איך יעבוד שעות נוספות. אחת מאפשרויות היא שבכלל יהיה זה דאמיה, מגן בארסה ב', שיפתח בהרכב. לא טוב.

9. Yeste Member

דווקא במארקה כתוב שרייקרד יתן לאולגור את המשימה הלא פשוטה לשמור על אז'קרו.נאברו יערוך הופעת בכורה בהרכב הראשון כבלם לצד פויול.רייקרד לוקח סיכון.
    למה לא משדרים את המשחק הזה?!!!! http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx

10. Barcik Member

נבארו פתח כבלם מול גרמנט. לא נגמר טוב. בכלל, הוא ממש לא מתאים לפי דעתי לעמדה הזו. הוא שחקן עם נטייה ברורה לאגף. יוחזר פויוליקו לימין לאלתר!

11. Yeste Member

כן,אבל במידה ורייקרד יציב את פויול כמגן ימני ,צמד הבלמים במקרה הכי פחות גרוע יהיו אלוגור ומרק'ז.ג'ררד כקשר אחורי? יאסטה ימרר לו את החיים.

12. Barcik Member

אילו רק. ג'רארד לא בסגל. במקרה הזה (אשר בהחלט אפשרי) ג'יו יהיה בקישור. אמאל'ה.

13. John Barnes Member

1-1 ביינתיים, מחצית שניה . בראסה לוחצת , נקווה שזה יעזור....

14. RMCF Member

זהו. 1-1.

סוף סוף בארסה לא מנצחת. אני מקווה שריאל תנצל את זה ושהיום יתחיל הקאמבק של ריאל.

15. marvid Member

נגמר 1-1.
    כרגיל,בארסה שולטת במשחק,כבשנו גול שנפסל,בעטנו פעמיים לקורה.
    כרגע,הפער על סביליה הוא 6,על ולנסיה 9,ועל ריאל 10.