Super Bowl LVIII

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י Nigel Winterburn, ‏7/9/06.

1. קלייברט Member

כן, קראתי ל-A-Rod אפס. He can't get a hit in the clutch to save his life. יש סיבה לזה ששרקו לו בוז כל משחק ביתי במשך חודש.

מאטסוי אמור לחזור עוד כמה ימים, אבל עדיין, הוא יהיה מספיק חלוד בשביל שדווקא מהמחסן של כאילו ירצה לאכול אותו. שפילד נראה לי סיים את הקריירה שלו בpinstripes.

אני מאוד אוהב את קבררה, אני עוקב אחריו עוד מהמיינור ליגז, אבל לך תדע איך הוא יהיה בפלייאוף.

הכבוד הזה לג'יטר הוא ממש לא מוגזם. הקבוצה הזאת בנויה עליו ועל ריברה. אם אחד מהם לא מתפקד, אין ליאנקיז מה לחפש. ובכלל, לקרוא לו אוברייטד דווקא בעונה הכי טובה שלו מאז '99, עונה בה הוא המועמד המוביל ל-MVP של האמריקן ליג, זה לדעתי מגוחך.

2. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

עכשיו הוא נותן עונה גדולה... אבל איפה הוא היה בין 99 לבין 2006? כל שחקן אחר עם כזו משכורת מנופחת וכזו יכולת בינונית היה כבר מזמן עף בטרייד, מזלו שהוא יאנקי מלידה ושהקהל בברונקס מעריץ אותו. בפרק הזמן של ה-7 שנים האלה איפה הוא היה ואיפה היה מיגל טחאדה לדוגמא. או אם להישאר בתוך היאנקיז, למה על חורחה פוסאדה אף אחד לא מדבר אף פעם? הקצ'ר ההתקפי הכי טוב במשחק מאז שאני רואה בייסבול, סולידי ויציב תמיד, ובכל זאת כשמדברים על היאנקיז זה רק ג'יטר ג'יטר ג'יטר. ג'יטר שחקן טוב, אבל עם כל ההערצה סביבו אפשר לחשוב שהוא הכי טוב שיש (והוא לא, וגם אם הוא ייקח את ה-batting title זה לא ישנה את דעתי). מבחינתי הוא הדייויד בקהאם של הבייסבול.

מי שאני מאוד מעריך ביאנקיז זה רובינסון קאנו, איזה סקנד בייסמן, נדיר למצוא חובט בכזו איכות שמשחק על עמדה יחסית דלה בכשרונות התקפיים כמו בסיס שני.

3. קלייברט Member

טוב, ניסיתי. אני לא יכול לדבר על בייסבול בעברית, זה פשוט נשמע מטומטם.

Between 2000-2005 he had an average season of .311, 18 HR, 70 RBI, 21 SB. He, unlike Tejada doesn't play in one of the better hitting parks in MLB. Also unlike Tejada, he's doing it on a winning team.

BTW, the last two seasons he's also won the Gold Glove.

And Posada doesn't get props because he isn't that good. Take this from someone who's seen him play everyday for 3.5 seasons. He usually pads his stats in meaningless games.

Robinson Cano is awesome. He's so much better than Soriano. I still thought they might trade him for a pitcher in the offseason a few weeks ago, but the way he's been playing lately, especially on the offensive side, I think he's reached an untouchable status.

נערך לאחרונה ב: ‏10/9/06
  4. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

Bottom line, the Yanks don't need pitching with that kind of power offense. Plus i can't see any dynamic pitching dou that might take a series away from them, something like the Big Unit and Schilling in the 2001 World Series (maybe the Twins with Santana and Liriano if they can clich a playoff spot). Pitching in general hasn't been remarkable this season in the big leagues.

hopefully אני מנחס אותם ברגעים אלה.

5. קלייברט Member

Good pitching beats good hitting. That's always been true.

I think the pitching has been much better this season than the last few. You've got Wang emarging as an Ace at NY, Mike Mussina has had his best season in three years, the Tigers' awesome rotation, Halladay's back, Scott Kazmir, John Lackey and Jered Weaver in Anaheim, and as you mentioned, the Twins' dou.

And that's just in the AL.

6. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

עדכון קטן מהאומה הגדולה:
    תמונת הפלייאוף בבייסבול הושלמה סופית אחרי מחזורים אחרונים דרמטיים למדי. ב-AL עיקר המאבק היה על מיקום פנימי בין העולות לפלייאוף ועל מי תימנע ממפגש עם היאנקיז. בסופו של דבר ידם של המינסוטה טווינז היתה על העליונה ב-AL סנטרל והם יפגשו את האוקלנד את'לטיקס, בעוד שהדטרויט טייגרס שסיימו כסגנים הכי טובים (ה"ויילדקרד") יזכו בעונג המפוקפק של להתמודד מול המפלצות מהברונקס.

ב-NL היה מאבק חזק על הויילדקרד, בסיומו ה-LA דודג'רס הוכתרו כסגנים הטובים ביותר ויתמודדו מול הניו-יורק מטס, שמסתמנים כקבוצה החזקה ביותר בנשיונל ליג. המצ'אפ השני יפגיש בין הסן-דייגו פאדרס לסט. לואיס קרדינלס, שכמעט ואיבדו את המקום בפלייאוף לשנייה ב-NL סנטרל, היוסטון אסטרוס.

בפוטבול למי שראה אתמול היה משחק פשוט מטורף ששודר ב-METV (הטוב ביותר שיצא לי לראות אי פעם, ולא נראה לי שאני מגזים) בין האינדיאנפוליס קולטס לניו-יורק ג'טס, בסיומו ניצחו הקולטס 31-28 בדרמה אדירה ובהופעה קלאסית נוספת של הקוורטרבק הטוב בליגה פייטון מאנינג. בכך הקולטס שיפרו את מאזנם ל4-0, כמו גם הבולטימור רייבנס והשיקגו בירס.

אני עכשיו טס לי לחודש למיאמי. לפלייאוף של הבייסבול אני לא אוכל ללכת כי המארלינס לא עלו, אבל כמובן שנעקוב אחרי המשחקים בטלויזיה (ובפריים טיים, כבר שווה את הנסיעה במקום לקום באמצע הלילה פה) ואני גם אעדכן כאן. כמו כן אני אנסה לתפוס משחק של המיאמי דולפינס או של המיאמי הוריקנז בקולג' פוטבול (עם עדיפות דווקא לקולג' פוטבול). צפו לדיווחים ואולי גם לתמונות. בינתיים שלום לכם בארץ הקודש http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/cool.Xxx .

7. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

קצת לגבי סטטיסטיקות אישיות בסיום העונה הסדירה של הבייסבול:
    חובטים:
    batting average: באמריקאן ליג ג'ו מאור, הקצ'ר הצעיר של הטווינז, מדהים את כולם עם ממוצע של 347. ומראה למה הוא היה בחירה מס' 1 בדראפט. הוא הקצ'ר הראשון בהיסטוריה שזוכה ב-batting title של האמריקן ליג.
    בנשיונל ליג עוד שם שלא הייתם מצפים למצוא שם בתחילת העונה, פרדי סאנצ'ז ה-3B של הפיטסבורג פייראטס העלובים עם ממוצע של 344.

home runs: ב-AL המלך הוא דייויד אורטיז של הרד סוקס ובגדול, למרות הבעיות הלבביות שתקפו אותו, עם 54 חבטות ארוכות.
    ב-NL היורש של בארי בונדס, ראיין הווארד מפילדלפיה, עם הסווינג השמאלי הכי יפה שיש, הטיס 58 כדורים ליציע.

RBI: אין הפתעות באמריקן ליג, גם כן "אל פאפי" אורטיז, רק קצת פחות בהליכה, עם עוד נתון מפלצתי של 137 RBI's.
    גם ב-NL מלך ההומראנים הוא גם מלך ה-RBI, ראיין הווארד המפלצתי עם 149 כאלה, מקדים במפתיע את הפייבוריט מתחילת העונה אלברט פוחולס.

runs: באמריקן גריידי סייזמור מהקליבלנד אינדיאנס עם 134.
    בנשיונל צ'ייס אטלי של פילדלפיה עם 131.

stolen bases: באמריקן זהו קארל קרופורד מטמפה ביי עם המבערים בתחת ועם 58 בסיסים גנובים.
    ב-NL התואר הולך לחוזה רייס מהמטס, יותר אהוב מחוזה רייס של ריאל מדריד, ומה שבטוח, יותר מהיר ממנו. 64 בסיסים גנובים לשד הדומיניקני.

http://www.the700level.com/images/howardwalkoffhomer1.Xxx
    the sweetest swing in baseball, ראיין הווארד

פיצ'רים:
    נצחונות: ב-AL תיקו בין יוהאן סנטנה של הטווינס לטייוואני הנפלא של היאנקיז צ'ין מינג וואנג, שניהם עם 19 נצחונות.
    ב-NL לא פחות מ-6 פיצ'רים עם 16 נצחונות. ואלה שמות: ברנדון ווב (אריזונה), ג'ון סמולץ ( :aaa8: , אטלנטה), ארון הראנג (סינסינטי), בראד פני (LA דודג'רס), דרק לואו (LA דודג'רס), קרלוס זמבראנו (שיקגו קאבס)

ERA: ב-AL יוהאן סנטנה שולט עם ERA של 2.77.
    ב-NL רוי אוסוולט של יוסטון עם 2.98.

סטרייקאאוטס: לא תאמינו, זה שוב סנטנה שולט באמריקן ליג, 245 סטרייקאאוטס לשמאלי מונצואלה.
    ארון הראנג מהסינסינטי רדס עם 216 K's זוכה לכבוד בנשיונל.

saves: עוד תואר לונצואלה, פרנסיסקו "K Rod" רודריגז עם 47 "הצלות" ל-LA איינג'לס באמריקן ליג.
    ב-NL סבא טרבור הופמן עוד לא שכח את העבודה, 46 סייבס שעוזרות לסן-דייגו פאדרס להגיע לפלייאוף.

http://graphics.jsonline.com/graphics/sports/brew/img/nov04/san1111.Xxx
    השמאלית המופלאה של סנטנה תעצור את היאנקיז?

נערך לאחרונה ב: ‏2/10/06
  8. קלייברט Member

Here are my predictions:

ALDS:

Yanks 3-1 Tigers
    Twins 3-2 A's

ALCS:

Yanks 4-2 Twins

NLDS:

Cards 3-0 Padres
    Mets 3-1 Dodgers

NLCS:

Mets 4-3 Cards

WS:

Yankees 4-2 Mets

9. קלייברט Member

A's beat the Twins 3-2. Tough loss for Minnesota. This was a must win for them with their best pitcher starting today. Santana was good, but Zito was excellent.

10. Waters Member

יש משהו שלא הבנתי.

יש פעמים שבהם הזורק זורק את הכדור והחובט מצליח לחבוט אבל החבטה לא נחשבת וגם לא נחשבת לאף אחד משניהם כפסילה. למה?

11. קלייברט Member

Because there's 2 strikes.

12. Waters Member

לא ממש הבנתי את ההסבר שלך אבל אני חושב שהבנתי לפי המשחק (עכשיו לפי ההסבר שלך אני כבר לא בטוח)

בכל אופן, איזה משחק מטורף היה לנו בין המטס לדוג'רס! מותח בהחלט!

13. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

בכלל טירוף של פלייאוף בינתיים, ולשמחתי הרבה אני במיאמי ויכול ליהנות מכל דקה של בייסבול בשעות נוחות תוך כדי לעיסת ביף ג'רקי http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/cool.Xxx .

ה-סדרה של הדיוויז'ן סירייס עד כה היא ללא ספק בין היאנקיז, שכל הפרשנים כאן (ואני לא חולק עליהם, גם לי נראה שהם צודקים) הכתירו את ההרכב שלהם כהרכב ההתקפי הטוב ביותר בהיסטוריה, לטייגרז, שהם לא פראיירים בעצמם ובכל זאת העולם כולו ציפה לסוויפ של היאנקיז בסידרה הזו. אז אתמול בלילה התייצב לו קני רוג'רס קשישא על ה-mound מול ההרכב ההתקפי האימתני הזה ופשוט עשה לו בית ספר. בגיל 41 השמאלי הנפלא היתל במיטב החובטים וגרם ל-MVP's לשעבר להיראות כמו רוקיז שהרגע עלו מהמיינור ליגז. 7 ו-2/3 אינינגים של גאונות צרופה מרוג'רס, שיחד עם הבולפן החזק של הטייגרז עשה את הבלתי-ייאמן והחזיק את היאנקיז על 0. 6-0 לדטרויט היתה התוצאה הסופית, כשלרנדי ג'ונסון, עוד שמאלי ותיק, היתה הופעה קצת פחות מוצלחת מזו של רוג'רס.

http://i.a.cnn.net/si/2006/baseball/mlb/04/09/tigers.rangers.ap/tx.kenny.rogers.ap.Xxx
    סבא אתה המושיע!

הטייגרז זקוקים לעוד נצחון אחד בלבד כדי לעשות את הבלתי-ייאמן, הפיצ'ר הצעיר שלהם בונדרמן ינסה לסגור את העסק הלילה מול ג'ארד רייט מהיאנקיז לעיני הקהל הביתי החם במו-טאון. להחזיק אצבעות חברים.

בסדרות האחרות העניינים הרבה יותר חד-צדדיים (באופן די מפתיע). אוקלנד כבר השלימו סוויפ על מינסוטה, שלא הצליחו להתאושש מההפסד במשחק מס' 1 למרות הופעה מבריקה של סנטנה. ב-NL המטס בינתיים מסתדרים יפה מאוד בלי פדרו מרטינז ואל-דוקה הרננדז ומובילים 2-0 על הדודג'רס, והקרדינלס עם אלברט פוחולס האדיר לא ממש משאירים סיכוי לסן דייגו פדרס העלובים, וכנראה ישלימו עליהם סוויפ של 3-0 מאוחר יותר היום.

לא לשכוח - מחר בפוטבול פילדלפיה נגד דאלאס, TO נגד מק'נאב, מומלץ בחום וכנראה אפילו משודר בישראל ב-8 בערב, שווה צפייה!

נערך לאחרונה ב: ‏7/10/06
  14. Waters Member

סדרה בפלייאוף של הבייסבול זה רק 3 משחקים?

יצא לי לראות בנתיים שלושה משחקים. ביניהם את ה6-5 של המטס על הדוג'רס, משחק נפלא. דלגדו היה מעולה ואל-דוקה כמו שהזכרת היה פשוט מדהים (בקטע שהוא פסל שניים על הבסיס האחרון..).

נערך לאחרונה ב: ‏7/10/06
  15. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה אכן כי אי אפשר להשיג סטרייקאאוט ע"י foul ball (ככה קוראים לחבטות האלה לאיזורים שמחוץ לגבולות המגרש). כעיקרון foul ball נחשב כסטרייק, אבל ברגע שיש כבר 2 סטרייקים לחובת החובט הוא יכול לחבוט foul balls כאוות נפשו. זה אפילו דבר די מועיל. בכך החובט מאלץ את הפיצ'ר לזרוק לו שוב ומעייף אותו, והוא גם יכול להאריך את ה-at bat, לחכות לכדור קל לפגיעה או לחלופין לכדור רע (ball) ולסחיטת walk. בסופו של דבר גם אם החובט נפסל אחרי 10 או 11 זריקות של הפיצ'ר ב-at bat (ככה קוראים לכל ה"מפגש" הזה בין הפיצ'ר לחובט) אפשר להגיד שהוא עשה עבודה טובה ונתן a quality at bat, פיצ'רים לרוב לא מסוגלים לזרוק יותר מ-100 זריקות במשחק והוא שוחק אותם ומקצר להם את המשחק בכל foul ball שהוא חובט.

בדיוויז'ן סירייס, שאלה הסדרות שמשוחקות עכשיו (רבעי-הגמר) הסדרות הן בפורמט של הטוב מ-5. אח"כ בצ'מפיונשיפ סירייס ובוורלד סירייס זה כבר הטוב מ-7.

אל-דוקה זה כינוי לפיצ'ר בשם אורלנדו הרננדז, שנפצע ולכן לא פתח באותו משחק שראית (במקומו פתח הרוקי ג'ון מיין). הקצ'ר של המטס שעשה את המהלך המדהים הוא פול לה-דוקה, ומכאן הבלבול http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx . ונדב, שתדע לך שאתה בר-מזל שתפסת את המהלך הזה בלייב, אנשים פה עדיין מדברים עליו, באותו יום הראו אותו שוב ושוב ושוב ושוב (ושוב ושוב). זה היה המהלך הכי משוגע שיצא לי לראות, ואחרי נבירה בארכיונים של ESPN הם גילו שהפעם האחרונה בה היה כזה מהלך (שני שחקנים פסולים בבית באותו מהלך) היתה ב-1985! ובואו נגיד שהרבה בייסבול שוחק מאז 1985... פשוט מהלך מדהים.