Le Tour De France 2009

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י shlomydavid, ‏4/7/09.

 1. shlomydavid

  shlomydavid מנהלים מנהל

  הצטרף ב:
  ‏11/6/04
  הודעות:
  14,827
  לייקים שהתקבלו:
  455
  [​IMG]


  הטור דה פראנס ה-96 יצא לדרך היום ב-16:30 ממונאקו בקטע קצר של 15.5 ק"מ נגד השעון.
  במשך שלושה שבועות, יעברו 199 רוכבים מ-20 קבוצות שונות כ-3,445 קילומטרים, שבסיומם רק אחד ילבש את החולצה הצהובה הכי נחשקת בעולם בשאנז אליזה בפריז. המסלול השנה יכלול כשבעה שלבים הרריים, מתוכם 3 שלבים יסתיימו בפסגה הררית.


  חרף העובדה שהטור דה פראנס איבד מעט מכבודו, אמינותו ויוקרתו מאז התפוצצות פרשת הסמים הידועה בספרד ב-2006, הוא עדין גורם להתרגשות ולציפייה בקרב מרבית חובבי הספורט וכמובן בקרב הצרפתים ושאר התיירים מכל רחבי העולם, שכהרגלם ימלאו את הכבישים והרחובות בהן הפלוטון יעבור. השנה יזכו 6 מדינות להכנס לרשימה הארוכה של המקומות בהן הטור עובר, ומומלץ מאוד לראות זאת כשזה יקרה, רק בכדי להנות מההתלהבות והגאווה בעיניים של התושבים שיפסיקו את שגרת חייהם למספר דקות לכבוד מירוץ האופניים הכי גדול בעולם.
  כמו כן, במוקד המירוץ ה-96 בהיסטוריה של התחרות יעמוד אדם אחד - לאנס ארמסטרונג. האמריקאי בן ה-37, שזכה בשבעה תארים רצופים בטור, חזר לרכוב אחרי שלוש שנות הפסקה, כשהמטרה העומדת לנגד עיניו היא אחת - זכייה שמינית במירוץ היוקרתי מכולם.
  אבל עם כל הכבוד לארמסטרונג, הפייבוריט הגדול לזכייה בטור הוא אלוף 2007, אלברטו קונטאדור הספרדי, חברו של ארמסטרונג לקבוצת אסטנה.
  גם קרלוס ססטרה הספרדי, אלוף אשתקד, מועמד רציני לזכייה נוספת בטור. קאדל אוונס שסיים שני בשנה שעברה, ינסה לעלות מדרגה ולהיות האוסטרלי הראשון שזוכה בטור.


  [​IMG]
  להלן מסלול הטור דה פראנס 2009


  להלן פרטים מלאים על כל אחד מ-21 השלבים, כולל מרחקים, התחלת שלב, סוף שלב ותאריך.


  מילון מושגים לצופה המתחיל

  GC - הדירוג הכללי. המנצח בדירוג הכללי הוא גם המנצח במירוץ, והוא הרוכב שעבר את 3,445 הק"מ בזמן הקצר ביותר.
  החולצה הצהובה - נלבשת ע"י הרוכב שמוביל את הדירוג הכללי בסיום כל שלב ומוענקת באופן טבעי למנצח.
  החולצה הירוקה - מוענקת לרוכב העקבי ביותר, וידועה יותר כ"חולצת הספרינטרים", שכן המתמודדים על החולצה הם אילו שמרכיבים את הספרינט ההמוני בסיום השלבים המישוריים. 10 הרוכבים הראושנים מקבלים ניקוד, והרוכב שיצבור את מירב הנקודות בסיום 21 השלבים יזכה בחולצה.
  החולצה המנומרת - מוענקת למטפס הטוב ביותר. ישנם 5 קטגוריות קושי בהרים, כשהניקוד משתנה בהתאם למת הקושי. הרוכב שצובר את מירב הנקודות בנקודות השיא של הטיפוסים השונים בסיום 21 השלבים יזכה בחולצה.
  החולצה הלבנה - מוענקת לרוכב עד גיל 25 שסיים במיקום הגבוהה ביותר בדירוג הכללי בסיום כל שלב.
  פלוטון (דבוקה) - הקבוצה הגדולה ביותר במירוץ אופניים.
  קבוצת בריחה (Breakaway Group)- הרוכב/קבוצת הרוכבים שהתנתק/ה מהפלוטון.
  דידי דה דביל - טוב, לא בדיוק מושג רשמי, אבל מוכר לכל צופה בטור. האוהד הידוע ביותר של הטור דה פראנס, בכל שנה הוא מופיע בתלבושת של שטן בחלק מהשלבים ורץ אחרי הרוכבים עם קילשון צעצוע.


  להלן כל הקבוצות והרוכבים המשתתפים בטור דה פראנס 2009


  קצת על הניקוד והדירוג בטור דה פראנס:

  בתחרות הכללית אין ניקוד, ומה שמודדים הוא הזמן. וזה פשוט מאוד - בסיום כל קטע מודדים את הזמן שלקח לכל רוכב לסיים אותו. מי שסיים את 21 השלבים בזמן הכולל הקצר ביותר, מנצח.
  הסבר קצת יותר פרטני - החולצה הצהובה מוענקת בסיום כל יום רכיבה לרוכב הכי מהיר עד אותה נקודה. כלומר, אם רוכב X סיים את שלב 1 במקום הראשון 5 שניות לפני רוכב Y שסיים שני, אז בסיום השלב רוכב X ילבש את החולצה הצהובה של המוביל בדירוג הכללי. אם בשלב השני רוכב Y יסיים ראשון 5 דקות לפני רוכב X, אז רוכב Y יקבל את החולצה הצהובה, וכך הלאה עד לסיום.

  * ישנה קטגוריה נוספת של תחרות והיא "הרוכב הצעיר הטוב ביותר", שמוענקת לו החולצה הלבנה והיא למעשה נגזרת של הדירוג הכללי. אותו עיקרון בדיוק כמו ההסבר הנ"ל והמנצח הוא הרוכב מתחת לגיל 25 שסיים במקום הכי גבוה בדירוג הכללי בסיום כל שלב וכמובן בסיום המירוץ כולו.

  בקטגורית המטפס הטוב ביותר ובתחרות הספרינטר הטוב ביותר, עובדים לפי ניקוד נטו בלי קשר לזמן. כלומר, רוכב שסיים את המירוץ במקום ה80 למשל, יכול בהחלט להיות הזוכה בשתי התחרויות האלה.
  בתחרות החולצה הירוקה (ספרינטר הטוב ביותר) הניקוד עובד כדלקמן:

  בסיום כל שלב, הנקודות מורווחות ע"י רוכבים שסיימו במקומות הכי גבוהים, מ1-25, כשיש גם מקומות ביניים במהלך השלב בהם מוענקות נקודות לשלושת הרוכבים שחוצים אותם ראשונים.

  התחרות מוכרעת בעיקר בשלבים המישוריים משתי סיבות: א' - סך הנקודות גדול יותר, שכן יש יותר מקומות של ספרינטים במהלך השלב. ב' - בד"כ כל הספרינטרים, וגם מי שנחשב לספרינטר מצטיין, נוטים להאבק מאוד באופניים בהרים ולהגרר מאחור, מה שמבטל את הסיכוים שלהם לזכות בנקודות בשלבים ההרריים שבהם מככבים המטפסים הטובים. הסיבה העיקרית לכך היא מבנה הגוף. ספרינטרים שריריים יותר, חזקים יותר ושוקלים יותר, מה שעומד לרעתם בהרים, שם ה"קלים" יותר ולרזים יותר יש יתרון.

  הניקוד המדוייק בכל אחד מסוגי השלבים:

  Flat stages (שלבים מישוריים): 35, 30, 26, 24, 22, 20, 19, 18, 17, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2

  Medium-mountain stages (שלבים הרריים קלים יותר): 25, 22, 20, 18, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1

  High-mountain stages (שלבים הרריים קשים): 20, 17, 15, 13, 12, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1

  Time-trials (מירוץ נגד השעון): 15, 12, 10, 8, 6, 5, 4, 3, 2, 1

  Intermediate sprints (ספרינטים מקומיים במהלך השלב): 6, 4, and 2 points are awarded to the first three finishers.

  במקרה של שיוויון נקודות בסיום 21 השלבים, ישנם שלושה שוברי שיוויון:

  1. המנצח יהיה הרוכב שסיים ראשון ביותר שלבים. אם גם כאן יש שיוויון אז:
  2. מי שניצח ביותר קטעי ביניים. אם גם כאן יש שיוויון אז:
  3. מי שסיים גבוהה יותר בדירוג הכללי.

  * יש לציין ששוברי שוויון שכאלו מאוד נדירים וכמעט ולא קורים.

  * תחרות המטפס הטוב ביותר עובדת בדיוק לפי אותו עיקרון כמו תחרות הספרינטרים, עם הבדל אחד - בעוד שבשלבים ההרריים תאורטית הספרינטרים יכולים לצבור ניקוד, המטפסים לא יכולים לצבור ניקוד בשלבים המיושריים מהסיבה הפשוטה שהם... מישוריים, ואין קטעים הרריים במהלכן. התחרות של המטפסים מוכרעת בעיקר באלפים ובפירניים, ב HIGH MOUNTAINS, שם סך הניקוד מאוד גבוהה, ורוכב שמככב ב MEDIUM MOUNTAINS לא בהכרח יוכל לעמוד בדרישות הכבדות של ההרים הגבוהים.

  *קטדוריות הטיפוס הרציניות ביותר הן 1, ו-AC. כש-AC זו הקטגוריה הגבוהה ביותר והקשה ביותר, שבאופן טבעי גם מעניקה יותר נקודות לחוצים ראשונים את הקו.

  ** אם שלב מסויים מסתיים בפסגה של הר (MOUNTAIN TOP FINISH), אז סך הנקודות מוכפל (הן עבור המטפסים והן עבור הספרינטרים), וכאלו יהיו לנו 4 בטור של השנה.


  שידורים ישירים בכל יום בערוץ יורוספורט (51 למנויי הוט ויס)


  שיהיה לכולנו טור דה פראנס מהנה !

  * הקרדיט על הסיקור הוא ל-שון (Wazza) מהשנה שעברה. אני רק העתקתי משם ושינתי מ"ס דברים שהשתנו השנה.
   
  נערך לאחרונה ב: ‏4/7/09
 2. samoel

  samoel Member

  הצטרף ב:
  ‏11/3/07
  הודעות:
  2,517
  לייקים שהתקבלו:
  0
  תודה שלומי על עוד סיקור נהדר, לא יוצא לי הרבה לקרוא בגלל העובדה שאני בצבא אבל כרגיל תענוג.

  הטור דה פרנס , אחד מאירועי הספורט האהובים עליי מגיל קטן. תמיש הייתי צופה בו יחד עם חבר הוא בעד אורליך ואני עם ארמסטרונג האגדי. והנה הוא חוזר לו סופרמן, באמת אישיות הספורט הנערצת עליי כנראה בכל הזמני, בעיניי הספורטאי הגדול מכולם (וכנראה בעיניי רבים) השנה כנראה שלא כל כך יצא לי לעקוב, אבל שאלה, אני יודע שבד"כ מעבירים חלק מהמקצים תקצירים ב ערוץ 1 באיזה שעות זה והאם יש סיכוי שמ- 9 וחצי לערך אניאוכל לעקוב אחרי ההתפתחויות איפושהו (אין יורוספורט).

  קראתי אתמול סיקור קצר על המתמודדים, אני מתקשה להבין איך באסטנה יש שני רוכבים כל כך טובים, ואיך הם יעבדו אחד בשביל השני. אני מקווה שלאנס יחזיר/ישמור על התואר. אגב, זה מצחיק אבל השנה יש שלושה רוכבים שזכו בטור האחרון שלהם (לאנס קונטודאר והזוכה משנה שעברה ברח לי שמו)
   
 3. shlomydavid

  shlomydavid מנהלים מנהל

  הצטרף ב:
  ‏11/6/04
  הודעות:
  14,827
  לייקים שהתקבלו:
  455
  תודה סמואל, אבל זה לא בדיוק סיקור שלי. לגבי שאלתך, אני לא מצאתי בלוח שידורים שלהם שידורים של הטור..
  והזוכה של שנה שעברה זה קרלוס ססטרה (כתוב בסיקור).
   
 4. de Middenweg

  de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏5/7/08
  הודעות:
  21,359
  לייקים שהתקבלו:
  3,158
  שלומי, אתה כרגע שמת את החומר פה לכן הקרדיט גם שלך. שון לבטח לא ידרוש עכשיו ממך כסף בשביל זכות יוצרים [​IMG]

  בימים האחרונים קראתי שראשי הטור מצפים לתפוס 4-7 רוכבים שהשתמשו בחומרים אסורים. החדשות האחרונות היו שהרוכב תומאס דקר (הולנדי שרוכב בשביל קבוצת לוטו) נתפס לפני כשנה וחצי עם חומרים אסורים. אז הוא עוד נסע בשביל קבוצת רבובנק שלפני שנה זרקה אותו מהקבוצה. אז לא דיברו על סמים, אבל השמועות דיברו שהוא לא סתם הצטרף לקבוצה לטור...

  בנתיים יכול הרוכב הבלגי טום בונן להתחיל היום בטור. רק לפני 24 שעות הוא התבשר שהוא יכול להתחרות. בונן נתפס לפני מספר חודשים משתמש בפעם השני בשימוש בקוקאין. למרות שקוקאין לא בדיוק נחשב לסם ממריץ ראשי הטור סרבו לבלגי להתחרות השנה בטור. הם לא רצו את בונן בצרפת כי הם חושבים ששימוש בקוקאין לא מתאים לספורט מקצועני. עכשיו אחרי שבונן פנה לבית המשפט הוא אושר בכל מקרה להשתתף. העניין הוא שהוא כרגע נמצא במונאקו ללא שום הכנה ראוייה. מנג'ר קבוצת quick step אליה טום בונן שייך אומר שהרוכב סובל מכאבי בטן ושלשולים. בונן שביום רגיל מועמד לקחת בשאנז אליזה את החולצה הירוקה כנראה לא יתחרה יותר מדי ימים...
   
 5. duck kc samara

  duck kc samara Member

  הצטרף ב:
  ‏6/10/06
  הודעות:
  808
  לייקים שהתקבלו:
  0
  קרה למינשוב היום?...ראיתי הוא סיים בהפרש של דקה וחצי מהמקום הראשון.
   
 6. de Middenweg

  de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏5/7/08
  הודעות:
  21,359
  לייקים שהתקבלו:
  3,158
  בוא נעשה סדר במה שקרה היום.

  תוצאות של הקטע הראשון:
  1. פביאן קאנסלרה - SAX (שווייץ) 19:32'
  2. אלברטו קונטאדור - AST (ספרד) +18
  3. בראדלי ויגינס - GRM (אנגליה) +19

  התוצאות המלאות בלינק הבא:
  http://tour2009.nos.nl/ronde/uitslagen

  מנצ'וב? אין ספק שהוא איבד זמן יקר. בכלל, הקטע הזה למעשה היה ניצחון של קונטדור. קאנסלרה איננו רוכב לניצחון הסופי והוא יתמקד בעיקר בקטעים נגד השעון כמו שראינו היום. הניצחון שלו לא מהווה הפתעה.

  לחזור לדניס מנצ'וב. קודם כל אל תשכח שכמעט בלתי אפשרי לקחת 2 סבבים גדולים. הרוסי לקח את הסבב הראשון, הג'ירו האיטלקי (אפשר להגיד טור דה איטליה). אלברטו קונטאדור, קאדל אוונס, אנדראס קלודן ואחרים לא השתתפו שם. מבחינתי מה שקרה היום למנצ'וב יכול אולי לגמור לו את הסיפור!

  אז ברור שקונטדור הוא המנצח הגדול. הספרדי ואלוף הטור לשעבר פותח פער קטן על המתחרים שלו, אבל עכשיו כדאי לראות מה קורה למשל עם ארמסטרונג. האם הרוכב הגדול ביותר של הטור הולך לעזור באמת לקונטדור לקחת את המרוץ? מה יהיה אם לייפהיימר וקלודן יאיימו ברצינות על קונטדור? לדעתי קבוצת אסטנה קבוצת אאולסטאר לכל דבר, אבל במירוצי אופניים יש היררכיה ברורה ואני רוצה לראות מה הולך לקרות שם כשנגיע להרים. האם כל האגו יכול לעבוד ביחד? לדעתי ארמסטרונג לא רוכב בשביל הכיף, הוא ירצה לקחת עוד תואר וכבר חודשים מדברים על תסריטים אפשריים בהרי האלפים והפירנאיים.

  והדבר אולי הכי חשוב, מחר אסטנה יכולה לקחת את כל המקומות הראשונים, מחר יתברר שחלק מהם השתמשו בסמים...השנים האחרונות לימדו אותנו שאף אחד חסין מהרשויות הצרפתיות. וינוקורוב, רסמוסן, לנדיס, ועוד ועוד ועוד. אל תשכחו שקונטדור לא סתם הורחק לפני שנה מהטור. הוא לא נתפס, אבל הוא כנראה היה לקוח ברופא המפורסם פואנטס שהיה רופא חביב של רוכבים שהשתמשו בסמים.

  בוא נגיד ככה, כרגע כולם נקיים, מה יהיה מחר? רק אלוהים יודע...
   
 7. shlomydavid

  shlomydavid מנהלים מנהל

  הצטרף ב:
  ‏11/6/04
  הודעות:
  14,827
  לייקים שהתקבלו:
  455
  וואלה שי חסכת לי את העבודה, וכמובן שהסיכום שלך יותר טוב משלי. תודה [​IMG]
  כצפוי, קאנסלרה ניצח את הקטע היום, אבל הזמן המהיר מפתיע קצת, לא ? ממה שהבנתי הבריטי יחסית הפתיע והשדרים ביורוספורט התלהבו ממנו חבל"ז !

  מחר קטע מישורי של 187 ק"מ.
   
  נערך לאחרונה ב: ‏5/7/09
 8. de Middenweg

  de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏5/7/08
  הודעות:
  21,359
  לייקים שהתקבלו:
  3,158
  שלומי, אין בעד מה [​IMG]

  שדרני יורוספורט התלהבו כי הוא אנגלי...
  רק צריכים לזכור שרב הרוכבים הבריטים באים מרכיבה על אופניים על המסלול. באנגלית קוראים לזה track cycling

  [​IMG]

  בימים הקרובים כבר תראו את מרק קאבנדיש בפעולה כשהוא מנצח ספרינטים. בעבר היה גם את כריס בורדמן הסקוטי שגם הצטיין ברכיבה נגד השעון, אבל חוץ מזה לא 'עשה דבר'. קאבנדיש לדעתי האיש המוביל בזכייה בחולצה הירוקה אלא אם כן הוא לא יצליח לשרוד את ההרים.
   
 9. de Middenweg

  de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏5/7/08
  הודעות:
  21,359
  לייקים שהתקבלו:
  3,158
  הקטע למחר:

  [​IMG]

  S ירוק (נקודות לחולצה הירוקה)
  מספר באדום (נקודות בשביל החולצה המנוקדת. המספר מספר את קושי העלייה. 4 זה קל -HC זה הר רצחני)

  קטע נחמד בדרום צרפת, הריביירה הצרפתית! לפי התחזית יהיה קצת מעל לשלושים מעלות וכמו בכל השבוע הראשון נראה סיום מרתק עם ספרינט נחמד. המועמד לניצחון מחר הוא מרק קאבנדיש.
   
  נערך לאחרונה ב: ‏5/7/09
 10. cazzo

  cazzo Il Capocuoco מנהל

  הצטרף ב:
  ‏28/8/04
  הודעות:
  13,006
  לייקים שהתקבלו:
  756
  קאנצ'לארה, לא קנסלארה.

  והלוואי יתפסו את ארמסטרונג על סמים.

  יואב, ניסיון לגרום לדיון קצת להתעורר.
   
 11. de Middenweg

  de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏5/7/08
  הודעות:
  21,359
  לייקים שהתקבלו:
  3,158
  יואב, תתחיל איתי על שימוש בסמים והגעת לכתובת הנכונה. אני מוכן לדבר שעות על העניין הזה ולא רק על מה שקורה בענף הזה. מבחינתי כל הספורט ההשגי מעורב עם סמים ממריצים, לדעתי במוקדם או במאוחר רב הספורטאים ניסו בצורה כלשהו שימוש בחומרים אסורים. ברגע שכל כך הרבה כסף עומד על הפרק גם הבן אדם הכי אנטי יכול בשלב מסויים להתפתות. סמים אפשר גם להשתמש בשביל להבריא יותר מהר, לאו דווקא בשביל להגיע להשגים יותר טובים.

  לגבי הטור המארגנים כבר אמרו שהם מצפים למספר נתפסים, המספר שהם קבעו הוא בין 4 ל-7 רוכבים. היות שבשנים האחרונות גם דגים גדולים נתפסו אני חושב שיש סיכוי שווה להתפס לכל 180 הרוכבים!
  ארמסטרונג? קודם העובדה שהוא במשך רב שנותיו התרכז אך ורק בטור לא הופכים אותו לרוכב הכי גדול בהיסטוריה. זה דבר ראשון, דבר שני, אני מעולם לא סמכתי עליו. ברב הקריירה הוא היה רוכב רגיל, בשלב מסויים הוא קיבל סרטן ואחרי זה הפך לאיש שבלתי ניתן לעצירה. אני קצת נאיבי מדי בשביל להאמין בנסים ובסיפורי פלא בטח בספורט הזה.

  האיש מעולם לא נתפס וזה ייאמר לזכותו. אנחנו יכולים לקבוע שהוא השתמש בסמים, אבל הוא לעולם לא נתפס. ארמסטרונג כמו שאמרתי התרכז אך ורק במרוץ אחד בעונה וזה היה כמובן הטור דה פראנס. היות שהוא לא התחרה הרבה אי אפשר היה לבדוק אותו במהלך האימונים שהוא קיים. רסמוסן הדני של רבובנק שלפני שנתיים עמד להכנס לפריז עם החולצה הצהובה לא נתפס בטור אלא דיווח על כך שבזמן מסויים הוא לא היה במקום שנקבע ע"י הקבוצה העלו תהיות רציניות מה הוא עשה במחנה האימונים שהוא קבע. רסמוסן אמר לראשי הקבוצה שהוא נמצא בחופשה במכסיקו, אבל עיתונאי שבעבר היה רוכב זיהה בבירור את הדני מתאמן באיטליה...הסיפור הזה גרם שהאיש 'נתפס' על שימוש בסמים אסורים.

  בקיצור, אני לא סומך על מה שקורה בקבוצת אסטנה כמו שאני לא סומך על הקבוצות הקטנות. אני דווקא רוצה להאמין שבקבוצות הקטנות הרוכבים פועלים הרבה יותר בצורה אינדיבידואלית מאשר בקבוצות הגדולות. רק לפני כמה ימים פרסמו שהרוכב הגרמני פטריק סינקביץ' האשים את הקבוצה הקודמת שלו quick step שהם בעצמם ארגנו לפני שנים שימוש בסמים אסורים. הגרמני היה חבר בקבוצה בין השנים 2001-2005. הוא האשים את המהנהל הקיים פטריק לפבר הבלגי שהוא ידע מצויין מה קרה בקבוצה. אחרי זה אני צריך להגיד על קבוצת אסטנה שאין סיכוי שמשתמשים שם בסמים? הקבוצה הזאת מלאת כוכבים וכשלון בטור ייחשב לאסון. הקבוצה ממומנת ע"י ראשי קזחסטן וכולנו יודעים עד כמה הסובייטים אהבו להשתמש בסמים. לא רק זה, רק לפני שנתיים נתפס וינוקורוב בטור כשהוא השתמש בעירוי דם. אני צריך עכשיו להאמין שאחרי שנת הרחקה הקבוצה הזאת פתאום דוגלת בניקיון אמיתי, כל זה עם ארמסטרונג וקונטדור בקבוצה? מצטער, אני מאד אוהב את הספורט הזה, אבל אני לא מטומטם.

  מה שאותי אולי הכי מדאיג זה שתמיד הרוכב מקבל את העונש, הוא האיש שנתלה על העץ הכי גבוה באזור. העניין הוא האם הרוכב הלך לבית מרקחת וקנה בעצמו סמים? עירוי דם לא עושים לבד. וינוקורוב עשה את זה בזמן הטור ולי מספרים שרק הוא ידע מזה? לדעתי זאת בדיק הבעיה וזאת בדיוק הסיבה למה חבר'ה עדיין נתפסים. הרוכב הופך להיות שעיר לעזעזאל, אבל מה קורה עם מנהלי הקבוצות? הרופאים? האם לא כדאי להתחיל לזרוק גם אותם? מבחינתי רוכב שנתפס יכול לקבל הרבה פחות עונש אם הוא מסגיר את האנשים שעזרו לו. אני משוכנע שיהיה מאד מעניין לראות מי אז ייכנס לתמונה...
   
 12. de Middenweg

  de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏5/7/08
  הודעות:
  21,359
  לייקים שהתקבלו:
  3,158
  מה אמרתי אתמול? הניצחון הראשון ולא האחרון של מרק קאבנדיש בקטע השני של הטור.
  ברב הקטע ראינו 4 רוכבים שברחו בק"מ הראשונים. ההולנדי סטף קלמנט (RABO) ביחד עם הפיני וייקאנן (FDJ), והצרפתים אוג'ה (COFIDIS) וסיריל דסל (AG2R) הצליחו להגיע לפער של מעל לחמש דקות.

  לצערם הפלוטון תפסה אותם כעשרה ק"מ מהסיום. הרוסי מיכאיל איגנטייב (קטושיה) ניסה עוד לבד לברוח, אבל גם הוא נכנע לכח של הקבוצה הגדולה. הקטע הסתיים בספרינט גדול כשהמנצח כמו שציפיתי היה האנגלי מרק קאבנדיש (קולומביה).

  בחולצה הצהובה אין שינוי. הכל נשמר כמו שהיה, בחולצות האחרות כן היה שינוי.

  חולצה ירוקה:
  1. מרק קאבנדיש, COL (אנגליה) - 35 נק'
  2. טיילר פארר, GAR (ארה"ב) - 30
  3. רומן פיילו, AGR (צרפת) - 26

  חולצה מנוקדת:
  1. יוסי ואייקאנן, FDJ (פינלד) - 9 נק'
  2. טוני מרטין, COL (גרמניה) - 6
  3. סיריל דסל, AG2R (צרפת) - 5
   
  נערך לאחרונה ב: ‏6/7/09
 13. shlomydavid

  shlomydavid מנהלים מנהל

  הצטרף ב:
  ‏11/6/04
  הודעות:
  14,827
  לייקים שהתקבלו:
  455
  שי, יש לי שאלה קטנה וכנראה גם שטותית: איך חילקו נק' למטפסים אם לא היו עדיין קטעים הררים ?
   
 14. de Middenweg

  de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏5/7/08
  הודעות:
  21,359
  לייקים שהתקבלו:
  3,158
  אפשר לתת נקודות גם בפסגת גבהות. כמו שציינתי יש דרגות שונות של הרים. זה מתחיל מהגבעה הכי נמוכה (4) ולאט לאט יורד ל-1. קטגוריית ה-HC הוא באמת להרים הכי גבוהים שיש.
  חשוב לציין שהיום קיבלו מעט מאד נקודות. אם מגיעים לפסגה של הר HC מקבלים משהו 35 נקודות. אני אבדוק בהמשך כמה נקודות מקבלים על כל פסגה.
   
 15. de Middenweg

  de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏5/7/08
  הודעות:
  21,359
  לייקים שהתקבלו:
  3,158
  שלומי, מצאתי!

  קטגורייה 4:
  1. 3 נק'
  2. 2
  3. 1

  קטגורייה 3:
  1. 4 נק'
  2. 3
  3. 2
  4. 1

  קטגורייה 2:
  1. 10 נק'
  2. 9
  3. 8
  4. 7
  5. 6
  6. 5

  קטגורייה 1:
  1. 15
  2. 13
  3. 11
  4. 9
  5. 8
  6. 7
  7. 6
  8. 5

  קטגורייה HC:
  1. 20 נק'
  2. 18
  3. 16
  4. 14
  5. 12
  6. 10
  7. 8
  8. 7
  9. 6
  10. 5
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!