Cope Del Rey 2021/22: מזל טוב לבטיס ולילד הפלא חואקין

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏24/1/20.

1. Raulito Madridista

https://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2022/01/21/copa_del_rey/1642763650_139952_1642772953_noticia_normal_recorte1.Xxx

דויד ויאה, שזכה שלוש פעמים בגביע המלך - ב-2003/04 עם העולה החדשה סראגוסה, ב-2007/08 עם ולנסיה ובעונת 2011/12 עם ברצלונה - היה זה שהוציא לדרך את הגרלת רבע גמר הגביע שנערכה היום. נזכיר: הפורמט הוא עדיין משחק בודד (ישתנה בחצי הגמר), המשחקים ייערכו בתאריכים 1.2-3.2 כלומר בין ראשון לשלישי. ועכשיו לתאכלס: גולת הכותרת היא קרב ענק בין אתלטיק בילבאו לריאל מדריד, שחזור גמר הסופרקופה והפעם במשחק יחיד בסאן ממס, אחרי שהאריות, שהגיעו לגמר בעונה שעברה - הדיחו כבר את ברצלונה. הקבוצות נפגשו 55 פעמים בעבר במסגרת הגביע ולריאל יתרון זעיר של 23:24 בניצחונות. הן לא נפגשו במעמד הגבוה הזה מאז 1961, כלומר יותר מחצי מאה; ריאל סוסיאדד שהתגברה על אתלטיקו מדריד, תפגוש את בטיס שבעצמה הדיחה קבוצה חדשה אחרת - סביליה. לוולנסיה יש את המסורת שלה עם הגביעים והיא תפגוש את קאדיס, אולי השם המפתיע בהגרלה. במשחק נוסף, קרב הסינדרלות: ראיו וייקאנו ומאיורקה.

2. Raulito Madridista

זוכרים את הדרבי הסוער של אנדלוסיה?
    בטיס לא מוותרת ועושה הכל כדי למנוע את סגירת הבניטו וויאמרין לשני משחקים לאור החפץ שפגע ביוהאן ז'ורדן. לפי "דו"ח מומחים" שהציגה הקבוצה של מנואל פלגריני, נמצא כי ז'ולן לופטגי הדריך את השחקן שלו: "תיפול לקרקע". הד"וח מורכבת מ-23 עמודים ומתאר את הניתוח שבוצע על ידי מומחה בקרימינולוגיה ומומחה לתקשורת לא מילולית, קלינאי תקשורת ופסיכולוג משפטי. יש בו תמונות וידאו שונות. נטען שם כי חואן מרטגון, נציג סביליה, מנהל שיחת טלפון ולאחר מכן ניגש לקבוצת שחקני סביליה. הוא מחפש הזדמנות לדבר עם ראקיטיץ' במרחק מסוים לאחר שתפס בזרועו. המטרה היא שהשופט לא ישמע את דבריו. הוא אומר משהו באוזנו ולאחר מכן הקרואטי פונה לז'ורדן". נכתב כי היה רגע מפנה בו הכל השתנה וסביליה הפסיקה להתמקד בחידוש המשחק. עוד נכתב כי השחקן מניח את ידיו על הפנים בתזמון לא נכון. השופט עצמו שאל את ז'ורדן אם הוא בסדר עוד קודם והינהן לו שהכל בסדר.

3. Raulito Madridista

אתלטיק בילבאו - ריאל מדריד

אתלטיק בילבאו, יריבה שמוכרת היטב לכל אוהד ריאל, ככה זה עם מפגש רביעי צפוי בתוך חודשיים, מגיעה למשחק בכושר טוב ובמצב רוח נפלא. "האריות", על אף הרכב חסר, גברו 0:1 על ראיו וייקאנו והנחילו לה הפסד ביתי ראשון. אמנם בילבאו עדיין תשיעית בלבד במסגרת הליגה, אך השער הנפלא של הקשר הצעיר ניקולאס סראנו בן ה-18, איפשר לה "להיכנס במלוא הכוח למאבק על אירופה. בילבאו ממשיכה לשחק בקצב מסחרר ולהתבסס על הגנה איתנה כפי שמאפיינת אותה כל העונה (17 ספיגות בלבד, ההגנה החזקה בספרד למעט סביליה)", נכתב במארקה. המרחק מאירופה עומד על שלוש נקודות ונראה יעד ריאלי גם אם שינויים בחלון ההעברות בחורף לא היו רלוונטים עבורה. בכל מקרה, בינתיים, גולת הכותרת היא הגביעים. בילבאו עברה בשמינית הגמר את ברצלונה בסאן ממס אחרי 2:3 סוחף במשחק מצוין שהוכרע לבסוף רק בהארכה בזכות פנדל של איקר מוניאין שהשלים צמד. בילבאו של מרסליניו הגיעה לשני גמרי גביע והפסידה והעונה היא מקווה שיהיה סוף אחר.

הניצחון הגדול על ברצלונה הראה לקבוצה למה היא מסוגלת ופתח את התיאבון, וכמובן שבקבוצה, גם אם לא יגידו את המילה 'נקמה' - מגיעה בטירוף למשחק מחר, רוצה לרכוב על הגל של הקהל הנפלא ולסגור חשבון עם ריאל. בקבוצה הזו אין את המילה 'פחד', בטח לא במשחק בית. "אנחנו צריכים להציג משחק של ציון 10, לנצל את התמיכה של היציעים וגם קצת מזל שהיה חסר לנו בפעמים אחרות, למשל נגד ריאל העונה. עשינו שם כמעט הכל מאה אחוז חוץ מהשערים", אומר לקווה ומבטא את התחושות של חבריו לקראת המשחק. המגן אומר שבקבוצה רצו להמשיך לשחק ולשמור על המומנטום והפגרה באה בתזמון לא טוב. מרסליניו מצידו נותן את הקרדיט לשחקנים ואומר שהוא לא רואה את עצמו מומחה למשחקי גביע (בל נשכח שיש לו זכייה עם ולנסיה ב-2018/19). הקבוצה בונה לא רק על הרקרורד של המאמן או על הקהל אלא גם על מוניאין, איך לא.

הקשר, שהמשחק נגד ברצלונה היה אחד מהטובים ביותר שלו בשנים האחרונות, אובחן כשלילי לקורונה ויפתח מחר בהרכב (נעדר מניצחון הליגה האחרון) - בשורות גדולות. "הוא במצב מושלם כדי לשחק, היה לו מספיק זמן כדי להחלים", פירגן מאמנו. גם הבלם ייראי אלברס כשיר בשעה טובה והוא אומר: "האווירה מוסיפה לנו המון. אנחנו רוצים ללחוץ למעלה כמו שאנחנו אוהבים ויודעים". אונאי ונסדור עדיין פצוע כאשר אויחאן סאנסט בספק. מרסליניו הבהיר כי הסגל למשחק יתפרסם רק מחר כשיש את האימון הקל בבוקר. "השאר - לוחמים", הבהיר. במשחק הגביע נגד בארסה מרסליניו הפתיע כשספסל את אינייאקי וויליאמס, שיאן השערים והדקות ובמקומו פתח האח ניקו, כאשר גם ראול גארסיה עלה ב-11, וכעת השחקן הבכיר בקבוצה יחזור ל-11 (עדיין שיאן השערים עם חמישה העונה). גם סראנו הצעיר יסופסל. מרסליניו, אגב, יוכל להאריך את חוזהו מתי שרק ירצה, כפי שפורסם במארקה, כשבמועדון מאוד מרוצים מעבדותו. "אני מקווה לנצח ולהתגבר על הערב הבלתי נשכח שהיה נגד ברצלונה, זה מרגש לחשוב על עוד ערב כזה. רצינו הגרלה נוחה יותר אחרי ברצלונה אך קיבלנו את ריאל מדריד שהיא הקבוצה בכושר הכי טוב בליגה", אמר מרסליניו.

עוד ניתח המאמן את המשחק: "אנחנו צריכים שאפתנות, התלהבות, רמה תחרותית ורצון ואת כל זה יש לנו. אבל עלינו ליצור הזדמנויות ולהבקיע. יהיה שוב משחק צמוד והפרטים הקטנים יכריעו. עלינו לעשות משחק מושלם, מדויק, ההשקעה הפיזית תהיה אדירה", אמר. תשע פעמים העונה בילבאו לא הצליחה לכבוש. ואם כבר לכבוש, מרסליניו, שעוד לא ידע שבנזמה לא ישחק, אמר את האמת: "מבחינתי הוא השחקן הכי טוב בליגה, יש לו עונה אדירה. למען הכדורגל הייתי רוצה לנצח את ריאל יחד איתו, אבל ברור שעדיף שהוא לא ישחק וזה ישפר את הסיכויים שלנו". המאמן חתם את דבריו: "אנחנו מסוגלים לנצח את ריאל למרות שהיא נכנעה העונה רק שלוש פעמים. האוהדים והסאן ממס מקרבים אותנו לזה".

אתלטיק בילבאוהרכב משוער: אונאי סימון| איניגו לקווה| איניגו מרטינס, ייראי אלברס, מיקל בלאנסיאגה| איקר מוניאין, דני גארסיה, מיקל וסגה (אוייר זראגה), אלכס ברנגר| ראול גארסיה ואינייאקי וויליאמס

ריאל מדריד מגיעה למשחק לאחר ימי התאוששות מלווים ב-'פרה-טמפורדה' בוולדבבאס בחודש פברואר בפיקודו של אנטוניו פינטוס, לקראת מרתון המשחקים שבדרך. כזכור, ריאל יצאה לפגרה עם 2:2 מאכזב נגד אלצ'ה כשהיא פספסה הזדמנות לברוח לליגה. ממשחק הגביע מחר - אין דרך חזרה. קרלו אנצ'לוטי, האחרון שזכה בקופה דל ריי במועדון, מחזיק במאזן נהדר של הפסד בודד ב-15 משחקים במפעל. הוא יודע היטב מה הקבוצה צריכה מחר: "זה משחק חשוב מאוד עבורנו ואנחנו נרגשים. יהיה משחק קשה מאוד עם אווירה יוצאת דופן ונצטרך להפיק את המיטב, רק כך ננצח בסאן ממס". המאמן משוכנע שלא יהיו הפתעות - "הקבוצות מכירות זו את זו, ננסה להכניס מימד של איכות ואינטנסיביות". רק כך ריאל תוכל לגבור בפעם הרביעית על היריבה החזקה הזו - משימה לא פשוטה בכלל. על אחת כמה וכמה ללא קארים בנזמה שנותר מחוץ לסגל.

במסיבת העיתונאים, שנערכה לפני האימון המסכם, אנצ'לוטי עדיין לא ידע מה קורה עם החלוץ, או שבחר לעשות הצגה. בכל מקרה, קארים שנפצע נגד אלצ'ה - לא הצליח להתאמן עם הקבוצה מאז ואף אחד לא ייקח סיכון כששמינית גמר הצ'מפיונס מעבר לפינה. כבר אתמול כתב המדרידיסטה תומאס רונסרו שהוא מבקש מבנזמה לוותר על ההתמודדות מחשש שיחמיר את הפציעה. 24 שערים כבש החלוץ העונה ובילבאו היא היריבה נגדה הבקיעה הכי הרבה. "אין טעם שייתלבש אם הוא לא מרגיש טוב, זה משחק תובעני מאוד ומצד שני זה גם לא גמר ליגת האלופות", איבחן אנצ'לוטי שהבהיר שבקבוצה לא חושבים על המשחק נגד פ.ס.ז' עדיין. הבמה תהיה של לוקה יוביץ' המאכזב שהציג שני משחקים טובים העונה - נגד ריאל סוסיאדד באינטר, בשניהם ניצחה ריאל בהעדרו של קארים, אך היה חלש נגד אלצ'ה פעמיים. אנצ'לוטי דיבר על כך שהקבוצה צריכה להכניס יותר שחקנים לרחבה וניסה להוריד לחץ מהחלוץ שלו. בכל מקרה, זה מבחן גדול לא רק עבור הסרבי אלא עבור כל שחקני החלק הקדמי.

אם סימן השאלה לגבי בנזמה התפוגג תוך מספר שעות, הרי שאנצ'לוטי אמר הרבה אך לא אמר דבר בעצם במסיבת העיתונאים שלו: אנדריי לונין יקבל הזדמנות במשחק גביע בעל פרופיל גבוה, או שעדיף לבחור בטיבו קורטואה שגם הדף את הפנדל בסופרקופה? ("עדיין לא החלטתי, לונין יכול לשחק גם מחר וגם במשחקי הליגה"); מה קורה עם הברזילאים שעקבנו באדיקות אחרי מעלליהם בנבחרת, כשוויניסיוס הסתפק באימון ריצה? ("רודריגו ו-ויניסיוס יכולים לשחק, הם לא בני 60 כמוני"), שכן ויני, שיהיה חשוב מאוד על אחת כמה וכמה ללא בנזמה - שיחק 61 דקות במדי הסלסאו; ומי ישחק כמגן שמאלי בהעדרותו של פרלאן מנדי הפצוע וכשמרסלו מורחק ומיגל גוטיירס הנשכח מתאושש מקורונה? ("אני כבר החלטתי י, אבל אני לא אגיד לך", אמר וציין שזה יכול להיות נאצ'ו - כך העיתונאים מעריכים, ואולי דווקא דויד אלאבה. מה שבטוח זה מעין תרגול לקראת פ.ס.ז'.

נוכחותו של רודריגו נראית הגיונית ב-11 כאשר מרקו אסנסיו רק חזר מפציעה. ויניסיוס מושעה מהמשחק נגד גרנאדה אז נראה שהוא ישחק, וקיים סיכוי קלוש שיתחיל על הספסל. המתקאמבק הטרי הוא דני קרבחאל ואנצ'לוטי מקווה שהוא יעזור להחזיר קצת יציבות הגנתית, מבלי לגרוע מלוקאס, הכובש השלישי הבכיר שלנו בגביע המלך בסגל הנוכחי. "הוא בסדר, הוא זמין, זה נכון שהוא התאמן מעט. לוקאס עשה עבודה טובה מאוד. אנחנו חסרים את מנדי אבל אני חושב שאנחנו הולכים לתקן את ההיבט ההגנתי למשחק מחר", אמר המאמן, ספק הבטחה ספק משאלה. המאמן התייחס, איך לא, ללוח השנה המוזר ("אני מדבר בשם הקבוצה שלי") ונשאל לסיום גם על בייל והזאר, כשעל פי ההערכות הוולשי יקבל דקות ראשונות מאז אוגוסט. "האם הם יפתחו בהרכב? הם זמינים וזה יכול לקרות, נראה", אמר אנצ'לוטי. מה שבטוח, ריאל זקוקה לכוכב אחר שייקח על עצמו אם זה לא יהיה היום הטוב ביותר של ויניסיוס. מקום לאופטימיות? עד עתה היא צלחה את כל המבחנים הגדולים שלה. וגם מרכז השדה שלנו, כשקאסמירו קיבל פטור מהמשחק המיותר של ברזיל וכמובן לוקה מודריץ', שחקן חודש ינואר של האוהדים.

ריאל מדריד - הרכב משוער: טיבו קורטואה| דני קרבחאל, דויד אלאבה, אדר מיליטאו, נאצ'ו פרננדס| קאסמירו, טוני קרוס, לוקה מודריץ'| רודריגו, ויניסיוס ג'וניור (אדן הזאר) ולוקה יוביץ'.

היסטוריה ומפגשי עבר:

לא פחות מ-55 משחקים נערכו בין ריאל מדריד ואתלטיק בילבאו בקופה דל ריי בגלגוליו השונים (החל מ-1903, אז בחודש אפריל ניצחו הבאסקים 2:3), אם כי הדור שלנו זוכר מעט מאוד, כי כמעט ולא היו, וזה מוזר. המפגש האחרון בגביע היה בשלב שמינית הגמר בעונת 2005/06. במשחק הראשון בסאן ממס ניצחה ריאל 0:1 משער של בקהאם בגליץ' בתוך הרחבה. בגומלין זו כבר הייתה חגיגה גדולה עם צמד של רוביניו (הראשון שלו במועדון) ושערים של סרחיו ראמוס שדחק לרשת ורוברטו סולדאדו בנגיחה, אחרי בישול של ראול בראבו, זו לא הטעות . בעונת 2001/02 הקבוצות נפגשו בשלב חצי הגמר. שער מהיר של זידאן בסאן ממס כבר אחרי ארבע דקות לא עזר לריאל שהפסידה 2:1, ובברנבאו הגיבה עם 0:3 כשראול וגוטי בין הכובשים.

המפגש הכי גדול בין הקבוצות היה איי שם ב-1957/58 במעמד גמר הקופה הגנרליסימו, בפעם השנייה, והבאסקים (שוב) ניצחו, הפעם 0:2. "הנקמה", אם תרצו, הגיעה ועוד איך - במשחק מטורף כעבור שנתיים. אחרי תבוסה 3:0 בסאן ממס במשחק הראשון, ריאל הגיבה עם 1:8(!) מטורף בברנבאו עם שלושער של חנטו וצמד של די סטפאנו בגומלין חצי הגמר. מי שסבלה מהאריות הייתה הקינטה דל בויטרה. ב-1983/84 במעמד חצי הגמר, כל קבוצה ניצחה 0:1 בביתה אך ריאל נכנעה 4:3 בפנדלים בסאן ממס. כעבור שנה, הפעם בשמינית הגמר, ריאל ניצחה 0:1 בברנבאו אך הפסידה 2:0 בגומלין עם אמיליו בוטראגיניו על המגרש משריקת הפתיחה וחואניטו וקרלוס סנטיאנה כמחליפים.

בסה"כ המפגשים בין ריאל ובילבאו בגביע המאזן צמוד-צמוד, אין יותר צמוד מזה עושה רושם: 24 ניצחונות לריאל (44%), 23 ניצחונות לבילבאו (42%) ושמונה תוצאות תיקו (14%), יחס שערים 82:89 לטובת ריאל. אם נביט על מפגשי הגביע בסאן ממס בלבד, בילבאו מובילה 8:18 בניצחונות. ב-1970 למשל, נספר לכם, ריאל הפסידה דווקא בבית אך הגיבה עם 0:2 בחוץ והעפילה לגמר. כשמדובר על נוקאאוט בגביע הגנרליסימו והלאה, כלומר משנות ה-40, ריאל עברה את היריבה הבאסקית שבע פעמים ומנגד הודחה שש פעמים. בגמר הגביע על שם אלפונסו השלישי בילבאו ניצחה הן ב-1930 במסגרת הארכה והן ב-1933

נערך לאחרונה ב: ‏3/2/22
  4. Raulito Madridista

מוותר על ‘היציאה האגדית בחמישי’ בשביל המשחק הערב. וברצינות: כמו שכתבתי בפריויו, אני חושב שזמן רב, למעט הקלאסיקוס ב-2018/19 - לא היה כזה באז ולא הייתה כזו דריכות לקראת משחק גביע, זה מרגיש כמו גמר הקופה דל ריי לכל דבר. ברור שבילבאו, שהייתה לא רעה בכלל בצמד משחקי הליגה - תדחוק אותנו עד לקצה בניגוד לניצחון הקליל בגמר הסופרקופה ואולי בימים כאלה אתה שואל ‘למה אין משחק גומלין?’ בו יהיה אפשר לתקן. אוסיף ואומר שאני אוהב את התהליך שקורה אצל בילבאו, מרסליניו מאמן טוב לדעתי ומתאים שם כמו כפפה ביד, אני לא יודע מאיפה נמני החליט למשל בכל שידור להגיד לנו שהוא על סף פיטורים. בילבאו קבוצה שאני מלא ריספקט כלפיה מאז שאני ילד, בגלל הסיפור המיוחד שלה, הסאן ממס וכן הלאה. זה מהמשחקים בלוח השנה שתמיד אני חושב שיהיה קשה מאוד בלי קשר למקום בטבלה. היא לא עוד מאלגה או סלטה ויגו…
    אני מאוד רוצה את הגביע, אבל אנצ’לוטי לא יכול ‘להמר’ בבריאות של השחקנים. ויניסיוס צעיר “והוא לא בן 60” כמוהו, אבל כל מאמן עם היגיון בריא ישאיר אותו על הספסל (זה בסדר גמור אם יעלה כחילוף ראשון בדקה ה-60 או במחצית אם המצב יהיה ממש רע), למרות שבנזמה בחוץ (ח"ח על ההחלטה לא לזמן אותו). אני באמת סקרן לראות אם יקרה נס ושחקן אחר יביא לנו ניצחון - אחד מבין ההזאר (הייתי פותח איתו בשמאל, צ’אנס אחרון? קח את הכדור ותבעט לשער כבר!), רודריגו הפרווה או אסנסיו שעשה חצי עונה טובה אבל אני לא מתלהב ממנו. יוביץ’ חייב לעשות יותר תנועה ולפחות לשחק אותה שאכפת לו.
    המשחק הזה הוא חזרה גנרלית גם לקראת פ.ס.ז’ במובן מסוים, לפחות לגבי שאלת המגן השמאלי. אני הולך עם אלאבה שהוא מגן שמאלי טופ, וורלד-קלאס וכמעט שכחנו. מיליטאו צריך לנסות להתמודד עם אינייאקי כי יש לו את המהירות. צר לי, לונין, אני הולך עם קורטואה. אולי בזכותו ובזכות מרכז השדה גם ננצח הערב. האללה מדריד!

5. Raulito Madridista

https://totalfootball.co.il/uploads/default/original/2X/4/45613684f4e07ac86f92523e23cb7615b997295b.Xxx

הגביע טבע בסאן ממס| אני רק מזכיר: רק בנס לא הודחנו איי שם בסיבוב הקודם נגד אלצ’ה. הנחתי שאנחנו יכולים לעוף היום, הנחמה היחידה שלי שלא הייתי צריך לסבול עוד חצי שעה מהחרא הזה. אבל לא תיארתי לעצמי עד כמה נהיה גרועים. במחצית השנייה קצב המשחק קצת עלה אבל אפס כדורגל. אני מקווה שמותר ולגיטימי להוציא את המטפחות הלבנות ולבקר את אנצ’לוטי שקיבל קבוצה טובה מהיתר בספרד ולא פעם נפלנו בניהול המשחק שלו. ההחלטה הטובה היחידה היא דויד אלאבה כמגן שמאלי אבל היה נראה לי שהוא שכח איך משחקים בעמדה הזו.

לא יצרנו שום דבר עד לבעיטה המסוכנת של קאסמירו ואולי איסקו בתוספת הזמן. אנצ’לוטי חיכה וחיכה משום מה, כשכבר ביצע חילוף זה היה קטסטרופה (איסקו? באמת? כי זה עבד בפוקס בסיבוב הקודם?), לא יודע ממה הוא היה מרוצה בדיוק ואז אכלנו אותה - ספגנו בדקה שממנה כבר אי אפשר לחזור. אפילו את המינימום של לזרוק מייד את בייל (אפשר להרים לו כדורים לרחבה) והזאר (חבל), אפילו רק לתוספת הזמן - הוא לא עשה. אם יוביץ’, והוא אכן גרוע, לא פתח היום - אין טעם להחזיק בו.

כמעט כולם במשחק גרוע מאוד, את ויניסיוס אי אפשר להאשים, סתם ‘שרפנו’ אותו, הוא מותש, הוא אתלט נפלא אבל בן אדם. כל מאמן נורמלי היה מעלה אותו מהספסל בדקה ה-60, בקטע הזה לא היה קורה כלום אם קרלו היה לומד מזידאן. רודריגו, לו אין תירוצים - לא לוקח שום הזדמנות. גם אסנסיו לא היה מספיק טוב כשכבש חזר לעמדה שלו. לדעתי לוקאס היה הצדיק היחיד בסדום ואולי קורטואה, זה לא נחשב. עוד שנה בלי קופה דל ריי, התרגלנו כבר, אבל עם עוד תצוגת נפל בליגה, אחת או שתיים - גם הדרך לסיבלס לאליפות מספר 35 עלולה להיות מפותלת. הרסו לי את חמישי שהיה גרוע גם ככה אבל אני סולח. האללה מדריד.

6. Raulito Madridista

https://phantom-marca.unidadeditorial.es/e22b5287cad93d724f575a721166fc3d/crop/0x173/2047x1323/resize/1320/f/Xxx/assets/multimedia/imagenes/2022/02/04/16439351857610.Xxx

- אתלטיק בילבאו היא הקבוצה הראשונה שמדיחה באותה עונה גם את ריאל מדריד (0:1) וגם את ברצלונה (2:3 בהארכה) מהגביע מאז עשתה זאת סראגוסה בעונת 2005/06. "האריות" יקוו לסוף אחר שכן באותה העונה סראגוסה נכנעה לאספניול בגמר.
    - מרסליניו היה נרגש לאחר המשחק, אמר שהוא גאה בכל אחד ואחד שלקח חלק, בתקשורת גם שיבחו את הקהל הנפלא בסאן ממס (75% תפוצה בלבד בגלל הקורונה), אך המאמן הבהיר: "זה שחיסלנו שתי ענקיות כמו ריאל ובארסה ממש לא מבטיח לנו את הגמר".
    - מאז הזכייה האחרונה שלה בתואר לפני שמונה שנים, בעונת הבכורה של קרלו אנצ'לוטי, ריאל מדריד לא הגיעה אפילו לגמר. ריאל הגיעה לשלב חצי הגמר פעם אחת, הודחה ארבע פעמים בשלב רבע הגמר כמו היום, פעם אחת בשמינית הגמר ופעמיים בשלב 32 האחרונות (אם כי פעם אחת זה קרה נגד קאדיס במקרה צ'רישב. בפרק הזמן הזה, בילבאו הגיעה לגמר שלוש פעמים, סביליה פעמיים, ולנסיה ריאל סוסיאדד ואלאבס הגיעו פעם אחת. ברצלונה הייתה בגמר שש פעמים.
    - וזו רשימת העולות לחצי גמר הקופה דל ריי, ההגרלה תיערך עוד שעתיים: ראיו וייקאנו (גברה 0:1 על מאיורקה), ולנסיה (1:2 על קאדיס), אתלטיק בילבאו כאמור וגם בטיס של פלגריני שהשפילה 0:4 את ריאל סוסיאדד בחוץ בקונצרט אמיתי| המשחק הראשון ייערך כבר באמצע שבוע הבא, כלומר ביום רביעי התשעה בפברואר. הגומלין בשניים במרץ.

7. Raulito Madridista

אמנם היא הדיחה את ברצלונה וריאל מדריד אחרי שני משחקים גדולים, אבל אתלטיק בילבאו לא תשחק בגמר הגביע, מעמד אליו התרגלה בשנים האחרונות - אלא דווקא ולנסיה שחוזרת למעמד מאז 2019 - לאחר שהעטלפים ניצחו אתמול 0:1 משער של גונסאלו גדש בגומלין חצי הגמר (1:1 במשחק הראשון).

במשחק השני הערב: אחרי שניצחה 1:2 בחוץ, בטיס תארח את ראיו וייקאנו. שתי הקבוצות מגיעות במצב רוח חמוץ. הקבוצה של מנואל פלגריני נכנעה לסביליה בדרבי, בעוד הקבוצה של איראולה עם נקודת ליגה בודדת ב-2022, ובמשחק הערב היא שוב תחסר את רדאמל פלקאו ששולב מהספסל במהלך ההפסד לריאל אך לא מצליח לשמור על כשירות. אז הכושר לא משהו אבל המוטיבצייה בשמיים. "הלילה הגדול שלהם", נכתב בפריויו במארקה. בטיס לא הגיעה לגמר מאז 2005 אז גם זכתה בתואר, היא עומדת בפני שבוע מאתגר כשתפגוש בראשון את אתלטיקו בקרב על ליגת האלופות אבל מנואל פלגריני יבחר בהרכב הכי חזק כמובן. חואנמי צפוי לחזור להרכב על חשבונו של טאיו. פקיר שנפצע בדרבי לאחר שנפגע והוחלף בחואקין - כשיר ויפתח בהרכב. אצל ראיו נראה הרכב דומה מאוד. ראיו, בכמעט מאה שנה כמועדון - מעולם לא הגיעה לגמר. 82% מהתוצאות הקודמות שלה נגד בטיס בחוץ ישאירו אותה עם המחמאות בלבד. אבל היא חולמת לעשות היסטוריה ולחזור לסביליה שוב, בעוד חודש - לגמר. "זו הזדמנות ייחודית. כולם מאמינים שאנחנו יכולים לעשות את זה", סיכם איראולה. הרכבים משוערים:

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2022/03/03/16462639457505.Xxx

8. Raulito Madridista

https://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2022/04/22/copa_del_rey/1650647596_125169_1650650658_noticia_normal_recorte1.Xxx

גמר גביע המלך: בטיס - ולנסיה: למה אין ליגה בשבת? עוצרים הכל לטובת גמר גביע המלך עונת 2021/22: האם העטלפים יזכו בתואר בפעם התשיעית? או אולי האנדלוסים עם התואר השלישי בהיסטוריה שלהם (כמעט 20 שנה מאז הגמר האחרון) ? מעבר ליוקרה מדובר בכרטיס כניסה וודאי לאירופה, כשוולנסיה איבדה סיכוי לעשות זאת בדרך אחרת ובטיס מתנדנדת בליגה. ואם המשחק לא מספיק חם הרי שמנואל פלגריני שחרר הצהרות שהרגיזו את הצד השני. הקפטן חואקין שחולם ללטף שוב את הגביע לעת זקנה, אמר: "זה יום היסטורי וחשוב שיסמן הרבה דברים", הוא יפתח על הספסל אבל יוכל לעזור במידת הצורך כמובן. בצד השני, התקווה של וולנסיה הוא גונסאלו גדש שלא שיחק בערב ההיסטורי נגד ברצלונה לפני שלוש שנים. העונה יש לו 13 שערים ועוד שישה בישולים. לפי ההערכות במארקה, הוגו דורו שכבש העונה כבר נגד קבוצות גדולות - יתגבר אותו בחוד בעוד לפי ה-AS המגמה תהיה הגנתית יותר. בטיס כבשה הכי הרבה שערים בגביע העונה עם 20 – 2.86 בממוצע למשחק, בורחה איגלסיאס הוא מלך שערי הטורניר עם ארבעה. הספק היחיד הוא מי יעמוד בין הקורות. קלאודיו בראבו עמד בשלבים המאוחרים ורויס ילבה שיחק בהתחלה. בטיס רשמה העונה כבר 50 משחקים בכל המסגרות והעייפות ניכרת. "אנחנו רוצים לשחזר את ה-DNA שלנו", אמר חוסה בורדלאס שרצה ליצור בוולנסיה שוב קבוצה מחוספסת, פיזית ואגרסיבית. "דור שלם של בטיס חולם לחגוג בפעם הראשונה, ולא רק עלייה חזרה לליגה", נכתב. עבור ולנסיה הגביע יהיה פתח מילוט לאכזבות בליגה - יש לה רק שלושה ניצחונות מאז דצמבר.

9. Raulito Madridista

https://phantom-marca.unidadeditorial.es/9e2d57fed2811f2912cd4fb2ead80bef/resize/1320/f/Xxx/assets/multimedia/imagenes/2022/04/24/16507566081734.Xxx

17 שנה אחרי - שוב זה קרה: בטיס וחואקין מחזיקי הגביע הספרדי! דרמה אדירה בקופה דל ריי אמש, משחק שהוכרע רק בדו קרב פנדלים מורט עצבים - 4:5 לבטיס, שכל הבועטים שלה דייקו. פתיחת המשחק הייתה של האנדלוסים עם שער נהדר בנגיחה של בורחה איגלסיאס אחרי הרמה של הקטור ביירין, ובהמשך הוגו דורו השווה בהקפצה נפלאה מעל קלאודיו בראבו. בחצי השני היה לפחות בהתחלה ריח של מהפך באוויר כשהעטלפים הפעילו לחץ. זו זכייה שלישית של בטיס בהיסטוריה| חואקין שעלה מהספסל בדקה ה-86 דייק בפנדל השני והניף בסיום את הגביע בגיל 40 והיה על סף דמעות. "איך אני אעזוב עכשיו כשאנחנו מתחילים לנצח", אמר. "זה היום הכי חשוב בחיי, ללא ספק. זה היה תהליך, להגיע לפני שנים, לשפר את הקבוצה ולקדם את המועדון. יש לנו עונה נהדרת ומגיע לנו לזכות בתואר אבל אני רוצה לברך גם את ולנסיה. היו דמעות של אושר ושמחה, תודה לכולם על העידוד". מנואל פלגריני זכה בשעה טובה בתואר בספרד ואמר: "מרגע שיצאנו מבית המלון ידענו שבלתי אפשרי שנפסיד"| "זה בלתי אפשרי לא לבכות כמו חואקין", נכתב במארקה.

10. DRORIKO Member

לא רוצה להגיד מה התמונה הזאת מזכירה לי :)

11. Butragueño מנהלים

נראה לי שחואקין זה השחקן שאני הכי אוהב שלא משחק בקבוצה שאני אוהד. איזה גבר.
    הוא גם מזכיר לי את גראנד ולנסיה של אמצע שנות ה-2000.

12. Raulito Madridista

אני לא יודע עד כמה אתה מתעדכן לגביו מסביב לכדורגל אבל מדובר בטרול לא קטן, מצחיק בטירוף שעושה שטויות ברשתות החברתיות ומעבר לשחקן מצוין (הרי יש לו המון כדורגל, זה לא רק הסיפור היפה) הוא סמל אז אין סיבה לא לחבב אותו. אמנם הוא לא זכה עם ולנסיה בשום תואר מלבד גביע המלך וגם במשחק הזה לא שיחק, אבל הוא הגיע איתה לרבע גמר ליגת האלופות שזה שווה ערך להישג השיא של ולנסיה של בניטס במפעל (הודחה נגד אינטר באותו השלב ב-2002/03). זה שחקן שמאוד אהבתי ורציתי לראות אותו כיורש ללואיס פיגו אצלנו. אגב יש סיפור יפה שרץ בפייסבוק על חואקין, נשיא המועדון והגביע שהביאו לחתונה שלו ב-2005 ונמצא בכל פריים אפשרי.

13. Butragueño מנהלים

אני מאוד מודע לחואקין, אנקדוטה: חבר קרוב שלי יצר איתו קשר וחואקין עזר לו להפתיע את ארוסתו של חבר שלי בהצעת נישואים בסביליה.
    חואקין גם זה שדאג לצלם.

avicii ו-Raulito אוהבים את זה.
  14. Raulito Madridista

https://totalfootball.co.il/uploads/default/original/2X/1/1618442d645f8c4c0093c72767d79b56547b2e2f.Xxx

הגרלת שמינית גמר גביע המלך
    יצאה היום לדרך עם 12 קבוצות מהליגה הבכירה, שלוש מהסגונדה ואחת מהליגה השלישית - סאוטה, שקיבלה את ברצלונה! נזכיר שמדובר במשחק בודד כמובן, במגרשה של היריבה הקטנה (ובארסה עברה בקושי בסיבוב האחרון עם 3:4 בהארכה). דרבי נמנע מהר מאוד כאשר אתלטיקו מדריד קיבלה את לבאנטה. המשחק הכי גדול ככל הנראה: ויאריאל נגד ריאל מדריד, באצטדיון הלה-סרמיקה, שם ריאל לא ניצחה בחמשת המפגשים האחרונים. מחזיקת הגביע בטיס קיבלה את אוססונה במשחק בית די נוח. אלאבס הוגרלה נגד סביליה. עוד משחקים: ריאל סוסיאדד - מאיורקה| אתלטיק בילבאו - אספניול| ספורטינג גיחון - ולנסיה

15. Raulito Madridista

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2023/01/20/16742179172420.Xxx

גם ברבע גמר גביע המלך יהיה לוהט: בניגוד לשנים עברו רוב הקבוצות הגדולות הגיעו לחגיגה למעט מחזיקת הגביע בטיס, ואחרי איזה 25 דקות של דברת חסרת תקנה - נשלפו הכדורים. וכך נקבע: דרבי ראשון של מדריד בין ריאל מדריד לאתלטיקו מדריד למשחק בודד בסנטיאגו ברנבאו - לראשונה מאז עונת 2014/15 אז אתלטיקו המשיכה הלאה עם 0:2 ביתי ו-2:2 בחוץ. עוד מפגש זכור הוא גמר 2013 שנערך באותו המקום בדיוק. קרב ענק גם בין ברצלונה, שזכתה להגרלה קלה בסיבוב הקודם, לבין ריאל סוסיאדד השלישית בטבלה, חזקה מאוד. ולנסיה הפיינאליסטית תפגוש את אתלטיק בילבאו ואוססונה שהיא השם הפחות 'סקסי' מבין הקבוצות, תשחק נגד סביליה שבעונה איומה אבל נחשבת לקבוצת קופה דל ריי טיפוסית.