9: ריאל גוברת על חטאפה בעוד שברסה מועדת באוססונה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏30/10/09.

1. Raulito Madridista

הליגה הספרדית - המחזור התשיעי

http://cache.elmundo.es/banners-hashed/05/54/bbva_mc-24a1mar09/marca_futbol_1adivision_p196x75/bbvajornada18feb196x75.Xxx

הקבוצות הספרדיות שלנו חוזרות למפעלים האירופים לשבוע שעשוי להיות גורלי עבורן, אבל זו ממש לא הנקודה המרכזית במחזור הזה. לא חשבנו מעולם שסיבוב משחקים בגביע המלך יוכל לעשות כל-כך הרבה רעש תקשורתי, בטח כשכל הקבוצות הגדולות מנצחות, פרט לאחת. אז אחרי התבוסה הביזיונית לאלקורקון מהליגה השלישית, שהייתה המשך ישר ליכולת הלא טובה באחרונה, תקווה ריאל מדריד להפסיק את המפולת כשתארח בביתה את חטאפה, שניצחה את בילבאו בליגה וגם נחלה הצלחה בגביע כשניצחה את אספניול. לזכות חטאפה ארבעה נצחונות וארבעה הפסדים, כך שסיכויים נמוכים שהמשחק יסתיים בתיקו. במידה וריאל מדריד תנצח, היא תשווה לפחות זמנית את מספר הנקודות של ברצלונה.

http://www.ynet.co.il/PicServer2/25102009/2239584/PW117_gd.Xxx
    ראול מושפל השבוע מול אלקורקון. ריאל מדריד תתאושש? .

הקבוצה של גוארדיולה, שטיילה נגד סראגוסה בקאמפ-נואו ופתחה פער של שלוש נקודות בפיסגה, תתארח מייד לאחר-מכן בריינו דה נאבארה של אוססונה, שאיכזבה במשחק החוץ שלה בליגה נגד ראסינג והיא בינתיים לא מצליחה להתעלות, אך לפחות עשתה את העבודה בגביע המלך נגד חרז. באותה שעה בידיוק תתארח סביליה אצל חרז. הקבוצה של חימנז לקחה נקודה בודדת משש האחרונות, אבל חרז מנגד לא הצליחה להתרומם למרות שהשיגה ניצחון ראשון העונה על ויאריאל לפני שני מחזורים. יום שבת הרווי בכדורגל ספרדי ובשידורים ישירים, יסתיים עם המשחק המסקרן בין בילבאו לאתלטיקו. בילבאו כבר לא זוכרת מתי ניצחה בליגה בפעם האחרונה, ואתלטיקו, עם קיקה על הקווים, רוצה לחזור לנצח בליגה, אחרי שבשבוע שעבר עשתה שטויות נגד מאיורקה.

ויאריאל ניצחה בשעה טובה במחזור הקודם את מאלגה בבית, והאוהדים מצפים לניצחון שני רצוף, שיעזור לקבוצה לברוח מהקו האדום, הפעם נגד טנריפה הלא יציבה, שהפסידה בגביע המלך לסלטה ויגו. אספניול שהוציאה נקודה מכובדת בפיחואן, תקווה לשכוח ממשחקי הגביע ולחזור לנצח, הפעם מול ויאדוליד שהשפילה את לה קורוניה בגדול עם רביעייה נהדרת. בשורות אספניול ייתכן ודלה-פנייה יכלל בסגל. מכאן ממשיכים לוולנסיה שנמצאת בכושר טוב ובמחזור הקודם ניצחה בקלילות את אלמרייה בחוץ. וולנסיה, הרביעית בטבלה, רוצה להתקרב יותר למקום הראשון, ומי שתנסה להפריע לה זו מאלגה המארחת, שפתחה את העונה בצורה חלשה מאוד והיא כרגע סוגרת הטבלה, כשהפסידה כבר שש פעמים עד עתה.

יום שבת:
    ריאל מדריד - חטאפה(19:00, שידור ישיר בספורט5);
    אוססונה - ברצלונה(21:00, שידור ישיר בספורט5);
    חרז - סביליה(21:00);
    אתלטיק בילבאו - אתלטיקו מדריד(23:00, שידור ישיר ב5+ LIVE);

יום ראשון:
    מאיורקה - ראסינג סנטאנדר(18:00);
    סראגוסה - אלמרייה(18:00);
    ויאריאל - טנריפה(18:00);
    אספניול - ויאדוליד(18:00, שידור ישיר ב5+ LIVE);
    מאלגה - וולנסיה(20:00);
    דפורטיבו לה קורוניה - ספורטינג גיחון(22:00);

סיקורים יעלו בהמשך :aaa21:

2. Raulito Madridista

אומנם יש עוד זמן עד למשחק ודברים יכולים להשתבש, בטח אצל ריאל מדריד, אבל זה לא חשוב. אחסוך ממכם את הקלישאות הרגילות על כך שהקבוצה צריכה לשים בצד את הבושות מיום שלישי ולהשתמש בה דווקא כתמריץ להיראות בידיוק ההיפך.
    תזכורת קלה: לפני חמש עונות, פוטר מאמן ריאל מדריד למרות שניצח את חטאפה בברנבאו. פרטים נוספים: התאריך - השלושה בדצמבר 2005, יום ראשון; הרקע - ריאל הגיעה למשחק אחרי מומנטום שלילי שכלל תבוסה ביתית בקלאסיקו; האיש המגוחך על הקווים - ואנדרלי לושמבורגו; המספרים הראו - 63% שליטה בכדור לחטאפה מול 37% בלבד שלנו. 17 בעיטות לשער של חטאפה מול 5 של ריאל מדריד; 'הגנב' - רונאלדו שכבש בדקה השלישית אחרי בישול של זידאן.
    קצת קשה לי להאמין שתסריט כזה יחזור, בטח אם ננצח, הרי אם פרז היה רוצה להעיף את פלגריני, התבוסה מאלקורון נתנה לו את העילה לכך. בכל-מקרה, אני ממש לא פוסל ניצחון מאותו סוג - הברקה אחת ומאז כדורגל שלילי, שריקות בוז צורמות של הקהל, לחץ גדול בקרב השחקנים וגם המזל שעומד בצד שלנו, לשם שינוי(אי-אפשר להגיד שריאל נהנתה ממזל בהפסד למילאן למשל או בתיקו בשבוע שעבר).
    עכשיו בנוגע לשחקנים עצמם - כולם אשמים בביזיון לאלקורון, אין אחד נקי. מגראנרו למשל אני מצפה שירוץ וישקיע יותר מאשר ואן דר וארט, כי גראנרו שחקן בית והאמת שאני מבין מדוע לרפאל אין חשק. האיש המעצבן ביותר הוא בנזמה, אבל הביקורת עליו היא לא בגלל המשחק הספציפי, כי הוא לא אשם, אלא בגלל האפתיות שהוא משדר לאורך כל העונה. הגיע זמן היגואין, אני מתגעגע לשילוב בינו לבין ראול. לא רוצה לדבר על קאקא ואלונסו המאכזבים, אז רק אסיים בתפילה - פלגריני, תתעורר ותספסל את מרסלו, למרות שבאופן מפתיע, הוא לא היה שותף לביזיון נגד אלקורון והוא פתח על הספסל. ראול וקסיאס - תראו לכולם איך צריך להילחם עבור המועדון הזה(וחבל שאי-אפשר לבקש אותו דבר מראמוס). אגב, אני אתרגש לראות את הברנבאו מקבל שוב את רוד בתשואות. הלוואי והוא יבקיע את שער הניצחון.
    אני רק חייב להוסיף שאני לעולם לא אשכח את המשחק הקודם נגד חטאפה בברנבאו. שער הניצחון של היגואין בדקה האחרונה...לא צעקתי ככה אף פעם במשחק כדורגל. במקרה המפורסם של עונת 07\2006, כשגם ריאל הבקיעה וגם בארסה ספגה באותה דקה - הייתי מאושר אבל לא יכולתי לבטא זאת עם קול, פשוט חייכתי. אני קורא למשחק הזה 'גבורת היגואין'. ואסור לשכוח גם את קסיאס המדהים וגוטי, וואו, הבעיטה החופשית שלו ואיך שהוא דחף את השחקנים קדימה - מדהים לא פחות.

נערך לאחרונה ב: ‏30/10/09
  3. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

בילבאו בחוץ זה אף פעם לא טיול (למרות שבשנתיים האחרונות ניצחנו בחוץ והפסדנו בבית) יהיה משחק ממש קשה ואני מאוד מקווה שמה שהיה מול אוססונה לא יחזור...

מבחן ראשון לקיקה, כולם יודעים עד כמה השבוע הזה חשוב שיש את בילבאו ואז צ'לסי וריאל...ניצחונות יכולים לתת לנו תקווה קטנה באלופות ודרבי זה דרבי...הפסדים פה והעונה מסתיימת רשמית ובאמת צריך לדאוג מקרבות תחתית...באמת שאני מסתכל על משחקי חוץ ונגד כל קבוצה אנחנו פשוט לא פייבוריטים אני מפחד שנתפרק כבר בהתחלה...אוססונה השאירה לי טראומה.

מקסי חייב לפתוח, פורלאן צריך לחזור לעצמו, נראה עם איזה רביעייה אחורית קיקה יחליט לעלות....

:aaarse:

4. איגור .פ. Member

תיקו או הפסד של ריאל מדריד אם ניצחון של ברצלונה א,פשר לסגור את הליגה.

אני יודע שזה מוקדם לסגור את הליגה אבל אם ריאל לא מנצחת את חטאפה ,יהיה מאוד קשה לריאל להשיג את ברסה.

ברצלונה לעומת זאת בכושר טוב ,מזכירה טיפה את הקבוצה של העונה הקודמת כך שרהע לר רואה את אואסונה עושה משהו במשחק הזה

5. REAL MADRID Member

איגור, ההודעה שלך פשוט מגוחכת ואני משוכנע שגם אוהדי ברצלונה יסכימו איתי. הליגה לא מוכרעת כאשר ההפרש הוא של פחות מ-10 נקודות כשעוד לא עברנו מחצית עונה.

6. איגור .פ. Member

אם איך שריאל נראת ,אני לא יופתע אם בהם לא ינצחו ואם ההפרש יגדל ל6 הפרש אחרי 9 מחזורים זה הרבה...

7. REAL MADRID Member

אבל איך אתה יכול באמת לדעת שברצלונה תשמור על יכולת כזאת גם בעוד חודש או חודשיים או שלושה?...
    רק לפני פחות מ-3 שנים ראינו כולנו כמה בקלות פערים יכולים להיסגר וכמה פעמים הכל יכול להתהפך.

8. איגור .פ. Member

למה אני בטוח בזה ,אז ככה ריאל יש לה המון בעיות בהגנה ,בנזמה מתגלה כבלוף לבנתיים ,מגן שמאלי אין לריאל ,מרסלו הוא בדיחה פשוט ,קאקא לא מזכיר את קאקא של מילאן.

וריאל ללא רונאלדו לא שווה כלום כך זה נראה לפחות לפי התוצאות.

ברצלונה לעומת זאת נכנסת לכושר לאט לאט ,ואני חושב שעוד חודשיים שלוש היא תראה בדיוק כמו עונה שעברה.

תקשיב אני לא בא לעצבן אותך חלילה ,זה דעתי האישית ,אני יודע טוב מאוד שיש אוהדי ברצלונה שלא יסכימו איתי.
    בשביל מתח בליגה אני מקווה שאני טועה ,למרות שאני אוהד ברצלונה ומקווה שהם יקחו.

9. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

האיצטדיון באוסאסונה תמיד עשה לנו חיים קשים , הקהל קרוב למגרש ומפעיל לחץ גדול על השופטים ודוחף את הקבוצה שלו לא יהיה קל בכלל לצאת משם עם 3 נקודות.

10. Dimitar Berbatov Member

אתה חוטא כאן בחטא הפזיזות. אז ריאל לא פתחה את העונה בצורה מבריקה, so what? חסרות קבוצות שפתחו את העונה רע, התעשטו, חזרו לעצמם וזכו בסוף העונה באליפות ואף יותר? מנצ'סטר יונייטד של השנתיים האחרונות היא הדוגמה הכי בולטת לטעמי. כן, גם שנה שעברה אמרו שיונייטד בלי רונאלדו היא לא קבוצה, שרוני לא מזכיר את עצמו, שברבאטוב פלופ. כולנו זוכרים איך זה הסתיים. וזאת דוגמה אחת מיני רבות.

לא גומרים ליגה אחרי 9 מחזורים.

11. xavi6 Member

ארז אני כ"כ מסכים איתך. אני גם מסכים איתך בעניין אחר. אתה תכעס אם אני אעתיק את הלינק שהבאת בחתימה שלך וישים רק תמונה אחרת של דה לה רד?

12. M_T_A Member

לסגור את הליגה עכשיו זה באמת מגוחך.
    אבל לא צריך לחכות עוד הרבה זמן עד להזדמנות הראשונה לסגור אותה.
    אני מדבר כמובן על הקלאסיקו שיבוא עוד חודש, ואם לפני המשחק הפער יהיה 3 נקודות או יותר אפשר להגיד שניצחון של בארסה והליגה כבר תהיה בדרך הבטוחה לסגירתה.
    כמו בעונה שעברה שבה הקלאסיקו הראשון סגר את הסיפור, יכול מאוד להיות שזה יקרה גם השנה. אבל בואו לא נקדים את המאוחר, לריאל יש סה"כ תיקו והפסד ולקלאסיקו ההוא היא באה כבר עם 4 הפסדים אם אני לא טועה, בואו נחכה את החודש הזה וניתן לקלאסיקו לעשות את שלו ואז נדבר.

13. xavi6 Member

חברה מה נסגר איתכם?! 6 נקודות הפרש זהו, נגמר הליגה?! אפילו 15 נקודות הפרש בשלב הזה לא נגמרת הליגה. תרגעו.

14. REAL MADRID Member

אכעס?
    להפך - אני אשמח.

15. REAL MADRID Member

ריאל מדריד - חטאפה

משבר. ניסו להתחמק מזה, מלהתעלם ולחפש תירוצים אך היום אין ברירה אלא לקרוא למצב בשמו - ריאל מדריד נמצאת במשבר ועתידו של מנואל פלגריני כמאמן הקבוצה הוא הנושא העיקרי שמעסיק את התקשורת המדרידאית וגם הלא מדרידאית. שמותיהם של מנצ'יני, ספאלטי, בניטז ואפילו של ולדאנו הועלו כמועמדים להחליף את פלגריני שהמשחק נגד חטאפה מחר ובסן סירו ביום שלישי הם אלה שיכריעו ע"פ התקשורת את גורלו במועדון. במקרה שהייתם מנותקים קלות מהמציאות בתקופה האחרונה והמהומה לא ברורה לכם, הנה תקציר זריז: ריאל מדריד ניצחה בסה"כ משחק אחד מארבעת האחרונים כאשר האחרון בהם נגמר בהשפלה 4-0 בגביע הספרדי לקבוצה מהליגה השלישית שמרבית שחקני הקבוצה אינם מסוגלים גם היום לנקוב בשמה. בריאל מדריד מעוניינים לשכוח את מפלת הגביע כמה שיותר מהר ובאמונה שאפשר לתקן הכל בגומלין, המשחקים נגד חטאפה ומילאן נמצאים כרגע בראש בסדר העדיפויות. ריאל מדריד תארח את חטאפה לאחר שיצאה מאל מולינון של ספורטינג גיחון עם תיקו נטול שערים בשבוע שעבר, תיקו שאפשר לברצלונה להגדיל את הפער בצמרת ל-3 נקודות. ריאל מדריד איננה יכולה להרשות לעצמה לשמוט נקודות מול הקהל הביתי בברנבאו ואפילו יותר מכך, השחקנים יודעים שהם חייבים לאוהדים שלהם ויכול מאוד להיות שריאל מגיעה על מנת להתפוצץ על הקבוצה מדרום העיר. מנואל פלגריני סובל לחוסר מזלו משורה של פציעות כבר תקופה ארוכה וימשיך להתגעגע אל כריסטיאנו רונאלדו שלמרות הערכות מוקדמות שייתכן ויהיה כשיר למשחק - יחזור לאימונים במקרה הטוב רק בשבוע הבא. אך המאמן הצ'יליאני יכול להעלות לפחות חיוך קל על פניו בזכות חזרתם של מרבית הפצועים (היגוואין, בנזמה, ארבלואה וגאגו). לראשונה מזאת תקופה הארוכה, לפלגריני באמת היו שחקנים לנפות עקב החלטה מקצועית, הפעם אלה היו מצלדר, דרנתה וגוטי - התקשורת דיווחה על מתיחות בין הקפטן השני למאמן שהחליף אותו במחצית המשחק בגביע אך למרות ששני הצדדים טוענים שלא היו דברים מעולם, גוטי ייצפה במשחק מהיציע. קשה מאוד להעריך מי יעלו ב-11 של פלגריני, מקומם של קסיאס, אלביול, ראמוס, פפה, צ'אבי אלונסו וקאקה נראה מובטח. מרסלו או ארבלואה ישלימו את הרביעייה האחורית, אחד מהדיארות (מהאמדו או לאס) יהוו את העוגן ההגנתי במרכז הקישור כאשר בהתקפה מתמודדים 6 שחקנים (גראנרו, רוד, בנזמה, היגוואין, ראול ו-ואן דר וארט) על 3 מקומות.

הרכב משוער: קסיאס, ראמוס, פפה , אלביול, מרסלו, מהאמדו דיארה, צ'אבי אלונסו, גראנרו, קאקה, בנזמה (היגוואין) וראול (היגוואין).

חטאפה תגיע לסנטיאגו ברנבאו על מנת לעקוץ את האחות הגדולה. המשחקים בין חטאפה לריאל מדריד בשנים האחרונות מאוד אמוציונליים, לכולנו זכור המשחק בעונה שעברה בו גברה ריאל מדריד 3-2 על חטאפה כאשר שער של היגוואין בדקה האחרונה לאחר שחטאפה החמיצה פנדל (בעקבות העבירה הברוטלית של פפה) שהכריע דרמה מטורפת. עבור רבים משחקנים חטאפה מדובר במשחק נגד הקבוצה שלא נתנה להם צ'אנס. בסגל למשחק של ריאל מדריד למדריד נמצאים ארבעה שחקנים אשר גדלו במחלקת הנוער הלבנה, בסגל של חטאפה נמצאים לא פחות מ-6 שחקנים אשר יצאו ממחלקות הנוער של ריאל מדריד כאשר גם העומד על הקווים, מיצ'ל, הוא שחקן עבר מוערך מאוד בריאל מדריד. בחוזיהם של דניאל פראחו ומיגל טורס (השב מפציעה) מופיעים סעיפים אשר יאפשרו לריאל מדריד לרכוש אותם בחזרה בעתיד, בדיוק כפי שנעשה עם אסטבן גראנרו שכבש במשחק המדובר בשנה שעברה לזכות חטאפה ומחר ישחק נגד האקסים. חטאפה מגיעה למשחק בכושר לא רע בכלל, הקבוצה של מיצ'ל גברה 2-0 על אספניול בגביע באמצע השבוע משערים של אלבין וגאבילאן ובמחזור הליגה שעבר ניצחה בתוצאה זהה את אתלטיק בילבאו משערים של פראחו וסולדאדו (אקס ריאל מדריד נוסף). הקבוצה נמצאת במקום השמיני היפה עם 12 נקודות. מיגל טורס אותו כבר הזכרנו והקפטן דויד בלנגר שבים מפציעות היישר אל ההרכב בעוד שפרנק סיגנורינו, לוקס ליכט, קפה בלנקו ופדרו ריוס הושארו מחוץ לסגל כמו גם דויד קורטס שנפצע בניצחון על אספניול.

הרכב משוער: אוסטרי, מיגל טורס, בלנגר, 'קאטה' דיאז, מאנה, בואטנג, סלסטיני, פדרו לאון, פראחו, מאנו דה מוראל וסולדאדו.