8:בארסה מפציצה שוב,4-4 ענק בין ויאריאל לאתלטיקו

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏24/10/08.

1. Raulito Madridista

הליגה הספרדית - המחזור השמיני

http://www.liga.co.il/leaguespic/1043424336league.Xxx

המחזור השמיני של הליגה הספרדית ממשיך את הרצף הנהדר של משחקי העונה. תשומת הלב שלנו הפעם תיהיה בעיקר באל מדריגל, שם תארח ביום ראשון ויאריאל של מנואל פלגריני את אתלטיקו מדריד הדועכת של חאבייר אגירה, כאשר מעל המשחק מרחף סימן שאלה ענק - האם אגירה ימשיך להחזיק במשרתו גם אחריו. ויאריאל כמובן מגיעה במצב-רוח נהדר, התיקו בתחילת השבוע באספניול כבר נשכח ביום שלישי לאחר השישייה שהבקיעה נגד אלבורג, והצוללת בדרך הבטוחה לשלב הבא. אתלטיקו לעומת זאת שוב תיסכלה את אוהדיה שלאחר ההפסד הדרמטי בדרבי לריאל מדריד, לא הצליחה להשיג יותר מנקודה בודדת במשחק הביתי נגד ליברפול. באתלטיקו יוכלו להתעודד לפחות מחזרתו של הקפטן מקסי רודריגז, כאשר מנגד פראה המורחק ייעדר.
    שעתיים לאחר מכן תארח ריאל מדריד המאוכזבת מהתוצאה בטורינו, את אתלטיק בילבאו השוקעת שמדורגת במקום ה-17 ובשבוע שעבר הפסידה בסאן ממס לברצלונה. בשורות ריאל מדריד עדיין מרחף סימן שאלה לגבי כשירותו של היגואין והאם ואן ניסטלרוי יוכל לעמוד לרשותו של שוסטר עקב ההרחקה בדרבי, אך גם שורות טובות יש כאשר דיארה וגוטי ככל הנראה יחזרו לסגל. וולנסיה של אמארי, שעל פי דבריו של ויסנטה השבוע, מאוד מזכירה את וולנסיה המצויינת בעידן רפא בניטס, תתארח ברקראטיבו ולא צפויה להיתקל בקשיים, מה גם שמוליכת הטבלה נחה השבוע ולא השתתפה במשחק גביע אופ"א. השנייה בטבלה, סביליה, שממשיכה לשדר עסקים כרגיל לאחר שהתגברה גם על שטוטגארט בגביע אופ"א, אמורה לנצח את מאלגה עם כל הכבוד ליכולת הטובה יחסית שמפגינה הקבוצה לאחרונה מה שהעלו אותה למקום השביעי. במחזור שעבר היא ניצחה את חטאפה. המשחק בין מאיורקה המתוסכלת לאספניול שאולי חוזרת לעצמה, בהחלט אמור להניב שערים וכדורגל טוב. האם דפור תתגבר על התבוסה המכפירה ברוסיה אצל צסק"א ביום חמישי? או שמא גיחון תגחגך עלייה?;
    וכמובן שנזכיר גם את צמד המשחקים ביום שבת, כאשר המחזור ייפתח עם המשחק הביתי הראשון של קמאצ'ו על הקווים של אוססונה, שתנסה לתקן את הרושם לאחר ההפסד לספורטינג גיחון במחזור הקודם. מנגד מתייצבת בטיס שהביסה את מאיורקה בשבוע שעבר והשיגה ניצחון ליגה ראשונה. ברצלונה של גוארדיולה שהתעללה בבאזל ובגלל רחמים סיימה את המשחק רק עם חמישה שערי זכות, תארח את אלמרייה שדיי איכזבה בשבוע שעבר נגד סביליה, אך למרות חוסר יציבות הקבוצה בהחלט מסוכנת, בין השאר בגלל אלברו נגראדו המדרידאי.

משחקי המחזור להלן:

http://img151.imageshack.us/img151/3976/natleticodemadrid30villjh4.Xxx

אוססונה – בטיס(שבת, 20:00);
    ברצלונה – אלמרייה(שבת, 22:00, שידור ישיר בספורט5+);
    ראסינג סנטאנדר – נומנסיה(ראשון, 18:00);
    דפורטיבו לה קורוניה – ספורטינג גיחון(ראשון, 18:00);
    חטאפה – ויאדוליד(ראשון, 18:00);
    מאיורקה – אספניול(ראשון, 18:00);
    סביליה – מאלגה(ראשון, 18:00);
    רקראטיבו – וולנסיה(ראשון, 18:00);
    ויאריאל – אתלטיקו מדריד(ראשון, 20:00, שידור ישיר ב5+ Live);
    ריאל מדריד – אתלטיק בילבאו(ראשון, 22:00, שידור ישיר בספורט 5)

נערך לאחרונה ב: ‏24/10/08
  2. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

מבחינתי זה משחק העונה שלנו...

אחרי שהתברר שלאליפות אנחנו לא מספיק ווינרים...

עכשיו בשביל שהליגה לא תברח לנו ושלא יקרה לנו מעשה סביליה עונה שעברה שמצאה את עצמה בחוץ אחרי שמינית גמר אלופות ועונה כושלת במקום ה 5 אנחנו חייבים לנצח במדריגל!!!

ולנסיה,סביליה,אספניול וויאריאל לא טובות מאיתנו אבל הם יודעים לקחת כל נקודה שהם משוגלים ומנצחים משחקים קשים ... אנחנו יותר טובים מהם בסגל אבל האופי שלנו חלש מאוד...

יום ראשון ניצחון!!!

VAMOS ATLETI

** תודה על הטור שכתבת**

3. Engonga Member

סוף סוף מגיעים משחקים קצת יותר רציניים שיכול להראות מה באמת הרמה של הסגל העונה. 4 נקודות חוץ מול דפור ורסינג ו0 מול גיחון ובטיס שנמצאו במצב לא מי יודע מה..לא יודע מה לחשוב כרגע.
    בינתיים מנזאנו מאכזב מאד כשהוא משאיר את ראמיס וטרחו כמעט בלי דקות, נבארו הוא בלם לא רע אבל ראמיס הוא גם מקומי וגם בלם יותר טוב ממנו. בנוגע לטרחו אלוהים יודע למה מנזאנו מעדיף על פניו את וובו שהפציעות גמרו אותו, יש לו כדורגל לוובו אבל אני מעדיף שזה יהיה מהספסל כי כשיש לך יהלום כמו טרחו בסגל אתה חייב לתת דקות. אני גם מקווה שאראנגו יתעורר ויחזור לעצמו אחרי פתיחת עונה נוראית(בכל המשחקים הוא נראה כמו הצל של עצמו).
    אספניול נחלשה מהעונה שעברה אבל עדיין יש להם הגנה חזקה עם חארקה וקאמני ובהתקפה את האקסים ננה ולואיס גרסיה וכמובן טמודו הצוללן. מבחן רציני מאד.
    ו..התאומים המדרידאים קאייחון מקווים לשחק אחד מול השני בראשון.
    http://www.bermellones.com/media/galeria/38/9/1/4/1/n_rcd_mallorca_juanmi_callejon-1419.Xxx

4. Raulito Madridista

אף אחד לא תיאר לעצמו שהמשחק של אתלטיקו במדריגל במחזור השמיני יהיה 'משחק החיים' של הקבוצה, אני באמת חושב שאם אתלטיקו מדריד שוב תפשל אז אגירה הולך הביתה, לא יכול להיות שהקבוצה תפסיד נגד כל הגדולות של הליגה הספרדית, למרות הפציעות שגם שיבשו לה את העונה בינתיים. אלו לא רק ההפסדים, אלא הצורה. על התבוסה בקאמפ-נואו אין מה להוסיף, גם הדרבי יכל להיגמר בתוצאה לא קלה לולא המופע של השופט, ונגד סביליה אתלטיקו לא בעטה לשער. לפעמים כשהקבוצה במשבר אז עולות מחשבות שדווקא עם הגב אל הקיר הכל יישתנה, אבל המצב לא נראה ככה. מעבר למוראל הירוד של השחקנים של אתלטיקו, הקבוצה מגיעה למשחק עם הגנה רעועה וקשה לי להאמין שויאריאל תיהיה רחמנית כמו ליברפול. ליורנטה בכושר מטורף והוא משכיח את ניהאט הפצוע, גם פירס נראה חד ובכלל - למרות השלישייה שהיא ספגה מאלבורג, ויאריאל קבוצה שיודעת טקטיקה מהי, הקבוצה ספגה רק שלושה שערים עד עכשיו ובינתיים ההגנה שלה היא הטובה בספרד. הבדל גדול נמצא גם בין הקורות, כאשר לאו פראנקו וקופה לא משרים ביטחון ולעומת זאת דייגו לופז נראה נהדר. אז מקסי רודריגז יחזור להרכב והוא יוסיף, אגווארו בוודאי, אבל ויאריאל קבוצה טובה יותר והיא גם המארחת כמובן. אתלטיקו צריכה בינתיים לחשוב אך ורק איך היא מטפסת בטבלה ולוותר על הפינטוזים לגבי המקום הראשון, מתחילת העונה היה ברור שעם סגל כזה קשה לרוץ לאליפות. אני בכל זאת מקווה שיהיה משחק מעניין איכשהו, אולי שער מהיר של אתלטיקו או במידה והקבוצה תצליח לעבור את הדקות הראשונות בלי לספוג.

הגיע הזמן שנקבל מריאל מדריד הצגה במשחק ביתי, קצת שואו לקהל וגם תוצאה חד צדדית - 3-0. פרט למשחק נגד ספורטינג לא הצגנו אף משחק באמת טוב ברנבאו, וגם המשחק נגד העולה החדשה לא באמת נחשב. במשחקי בית אנחנו צריכים להציג קו הגנה הרבה יותר טוב וגם להגיע להרבה יותר מצבי כיבוש. משחק ביתי אמור להתנהל בחצי של היריבה. סביליה למשל נתנה לבילבאו ארבע חתיכות והקבוצה של קאפרוס נראית על הפנים כרגע. הקבוצה לא מגיעה למצבים ונראית חשופה מאוד מאחור ואנחנו צריכים לנצל זאת. בילבאו הפסידה בשמונה מעשרת הביקורים האחרונים שלה בברנבאו וחייבים לשמור על המאזן הטוב הזה. אולי ההפסד ליובנטוס היה לטובה - השחקנים יפסיקו להגיע בשאננות למשחקים ויתחילו להילחם ולא לחכות שהגול יגיע מעצמו, אבל הדבר הזה היה צריך לקרות כבר לאחר איבוד הנקודות המטופש נגד אספניול בברנבאו. השחקנים צריכים יותר להשקיע ולהילחם, כי אנחנו מסוגלים ליותר, זה בטוח, למרות שהמשחק שלנו רחוק שנות אור מלהיות מושלם, השאלה לכמה יותר. אני מאוד שמח שדיארה וגוטי כשירים למשחק, את שניהם הייתי מכניס להרכב. דיארה כדי שישמור על ייסטה (ולא נצטרך לקבל את גאגו), אולי השחקן היחיד בבילבאו שכן שווה לשים עליו עין, וגוטי כדי שיוסיף ברק למשחק ויותיר לסניידר קצת מנוחה. התגעגעתי לגוטי, אני חייב לומר. לא ייקרה כלום אם נשחק יותר התקפי מבדר"כ, לכן אני רוצה את מרסלו כמגן שמאלי. הלוואי ושוסטר ייתן לסביולה מקום בהרכב, בשנה שעברה נגד בילבאו בברנבאו הוא כבש את השער הראשון והיה מצויין, מגיע לו יחס טוב יותר!; היגואין מותש, הוא שיחק נגד אתלטיקו כחצי שעה יותר ממה שהוא היה צריך, הוא בכל-זאת ספג מכה חזקה ועליו הייתי שומר. רצוי שדרנטה ייקבל קצת יותר דקות מפירורים, בתקווה שהמשחק אכן יוכרע בקלות.. למרות כל ההתלהבות והרצון לראות משחק התקפי, שזה לא יבוא על חשבון ההגנה, אפשר לשמור על איזון ולעצור את ההתקפות של בילבאו רחוק מהשער, לא חייבים לתת להם שטח ולהגיע להרבה מצבים, אני רוצה שאיקר ינוח במשחק הזה, חשוב שלא נספוג סוף סוף. הציפיות גבוהות כרגיל, האללה מדריד!

נקודות נוספות לשאר המשחקים:

* קשה לי לראות את אלמרייה עוצרת את ברצלונה, שעלתה על דרך המלך לפחות בינתיים. הרוטציות של גוארדיולה מצליחות מאוד. המשחק נגד באזל היה מצויין עבור בארסה כי גם שחקנים כמו אלבס למשל שלא הבריקו עד עכשיו, הראו יכולת טובה וקיבלו ביטחון. אלכסנדר חלב גם רשם משחק טוב וצריך לקחת אותו בחשבון, מעניין באיזו עמדה, האם בשלישיית הקשרים באמצע או בצדדים. אני רק יכול לקוות לטובות מחברי המדרידאי, אלברו נגראדו. אבל שחקן אחד טוב לא יכול לנצח קבוצה כמו בארסה. שאר השחקנים באלמרייה קצת ירדו בכושרם.
    * אחרי ההשפלה בגביע אופ"א אני מאמין שדפור תשיג ניצחון ביתי על ספורטינג גיחון. אני לא מבין למה לוטינה מתעקש על שינויים מטופשים בהרכב. גווארדאדו-לאפיטה-וואלרון בקישור ההתקפי ועומר בראבו בחוד יכולים ליצור משחק התקפה לא רע בכלל, אבל לוטינה כרגיל יישבש משהו. למה לאפיטה ווואלרון לא משחקים בייחד אף פעם?; אפשר להציב את לאפיטה לכיוון צד שמאל.
    * וולנסיה(אצל רקראטיבו) וסביליה(תשחק בפיחואן נגד מאלגה, ולמרות כל הפציעות) אמורות להמשיך בקצב.
    * בטיס נראית לי במצב טוב יותר מאשר אוססונה לקראת המשחק, אולי מי שיעשה את העבודה עבור קמאצ'ו שמחפש ניצחון ראשון הוא דלפורט שחוזר לסגל.
    * סנטאנדר חייבת לנצח את נומנסיה בחוץ ולהתעלם מההפסד המאכזב בגביע אופ"א ומפתיחת העונה הרעה שלה. מישהו זוכר שהמדורגת אחרונה הספרד ניצחה את ברצלונה במחזור הפתיחה והראתה כדורגל טוב גם שבוע אחר-כך בברנבאו?;

http://www.marca.com/ficheros/marca/imagenes/luisgarciaarango354x215_ES.Xxx
    לואיס גארסיה ואראנגו, שני האנשים בתמונה, הם שני השחקנים ששיחקו הכי הרבה בליגה הספרדית בשש העונות האחרונות. לואיס גארסיה רשם 191 הופעות מאז עלה לליגה הראשונה עם מורסיה לפני כשש שנים, והשחקן השני ברשימה בפער קטנטן הוא אראנגו ששיחק שני משחקים פחות - 189. השניים הם גם שני אנשי המפתח של הקבוצות לקראת המשחק.
    המשחק בין מאיורקה לאספניול מבטיח רבות. הקבוצה של מאנזאנו חייבת לחזור לעצמה, היא ברצף רע מאוד עם שלושה הפסדים בארבעת המחזורים האחרונים והיא בכלל לא פתחה טוב את העונה, לכן היא מתחת לעשירייה הראשונה. אף אחד בהתקפה לא מתפקדת, וגם ההגנה לא בשיאה, דבר שאי-אפשר לומר על אספניול שדווקא הציגה משחק הגנתי יציב נגד ריאל וויאריאל וגם לקחה שתי נקודות ממשחקים לא פשוטים. אבל היא פתחה את העונה הרבה יותר טוב וגם היא נעצרה. מישהי חייבת להתעורר.

נערך לאחרונה ב: ‏25/10/08
  5. Raulito Madridista

http://www.realmadrid.co.il/spaw/season0708/sevilla5.Xxx

רוד ואן ניסטלרוי ייעדר מהמשחק מחר עקב הרחקתו בדרבי, מה שמוביל אותנו לכך שהצמד ראול - היגואין ייקבלו אשראי יחדיו בחוד ההתקפה, דבר שלא קרה הרבה פעמים - 7 בסה"כ, אך המספרים שלהם לא רעים - באותם שבעה משחקים כבשו השניים עשרה שערים.
    הפעם הראשונה בה פתחו השניים בייחד בחוד ההתקפה הייתה בדרבי השני של עונת 07\2006 עם קאפלו על הקווים, אז חילצה ריאל נקודה בזכות הברקה של קאסנו שבישל להיגואין וזה השווה. המשחק היחיד בו אף אחד מהשניים לא כבש, היה נגד מאיורקה בחוץ בשנה שעברה, במסגרת המחזור ה-31, אז סיימנו בתיקו בזכות שער של סניידר. לפניכן, נגד אותה מאיורקה בחוץ במסגרת בשמינית גמר גביע המלך פתחו השניים בחוד התקפה והיגואין הבקיע בהפסד 2-1 וראול לא. במחזור ה-27 שוב שיתפו השניים פעולה במשחק נגד אספניול בברנבאו, ושניהם כבשו: היגואין ראשון, וראול גם הוא בפנדל, מה שהיה שערו המאתיים בליגה במדי ריאל מדריד. במחזור ה-30 ניצחה ריאל 3-1 את סביליה בבית, ושוב השניים כבשו: ראול כבש את השני אחרי בישול של סניידר, והיגואין שהרצה להחמיץ סוף סוף מצב את הצפון בדקה ה-66 אחרי בישול של גוטי. השנה שיחק הצמד ראול-היגואין רק פעם אחת בלבד, כאשר פגשנו את ספורטינג גיחון במחזור הרביעי וניצחנו 7-1. ראול כבש צמד והיגואין כבש שער אחד.
    המאזן של ריאל מדריד כאשר השניים משחקים הוא ארבעה נצחונות, שתי תוצאות והפסד אחד.

אני חייב לציין שאני עדיין לא באמת רגוע משום שואן ניסטלרוי לא משחק. זה לא שאני לא מאמין בצמד של ראול והיגואין, קשה לי להסביר. ראול לא שומר על יציבות והיגואין לעומת זאת תמיד יחטיא ממצבים קורצים, הוא צריך כנראה סיטואציה מסובכת כמו נגד אוססונה בדקה האחרונה בשנה שעברה כדי להבקיע.

ובנושא אחר,

http://www.marca.com/ficheros/marca/imagenes/camacho_181008_ES.Xxx

אוססונה תארח היום את בטיס במשחקו הראשו של קמאצ'ו על הקווים לעיני הקהל הביתי.
    המארחת עדיין מחפשת ניצחון ראשון העונה כאשר היא נמצאת מתחת לקו האדום במקום ה-19.
    קמאצ'ו לקראת המשחק:"אני מרוצה מהעבודה של השחקנים באימונים, הקבוצה מאוחדת ויש אווירה טובה, אבל ניצחון יכול להעלות לשחקנים את הביטחון, דבר שכרגע אין להם. הניצחון הוא התרופה הכי טובה ויש לקבוצה אחריות כלפי הקהל שמשלם מכספו ומגיע לתמוך בנו. אני ממש לא נלחץ מפתיחת העונה, ידעתי לאן אני מגיע והליגה נמצאת רק בהתחלה". אפשר לציין את דלפורט שחוזר לסגל וצפוי להיכנס כמחליף.
    בטיס השיגה בשבוע שעבר את הניצחון הראשון כאשר הביסה את מאיורקה, דבר ששיפר את המצב-רוח בצורה ניכרת, אלא שהקבוצה עדיין נמצאת עמוק בתחתית, במקום ה-16 עם חמש נקודות בלבד. הקפטן חואניטו זומן למשחק על אף כאבים חזקים בגב. הוא יהיה בספק עד הרגע האחרון ובמידה ולא יוכל לשחק אז מונזון צפוי להחליפו. מארק גונזאלס הפצוע ייעדר וגם חוסה מארי. הנושא המרכזי בבטיס בימים אלו הוא ההתעלמות של צ'אפארו מאדו. "אדו שחקן ששווה 10-14 שערים בעונה, אבל בינתיים הוא פשוט לא טוב ולכן אני משתמש באופציות אחרות", אמר צ'אפארו, שהוסיף:"אבל כל ההתקפה של הקבוצה לא משכנעת אותי ואם הדבר לא יישתפר אז נצטרך לעשות חושבים בינואר ואולי להביא חיזוק".

נערך לאחרונה ב: ‏25/10/08
  6. guyholl Member

אף על פי שמצבה של בארסה הוא לא כמו של אתלטיקו, זה לא אומר שמותר לפשל מול אלמריה. הקבוצה נמצאת במצב מעולה אחרי רצף של שמונה ניצחונות רצופים ושיטת הרוטציות של פפ עובדת בצורה כמעט משולמת. אני לא רואה שום סיבה הגיונית להפסד במשחק הזה במיוחד שמשחקים בבית וזה זמן מעולה לעקוף את ויאריאל בטבלה כשאר הם מארחים את אתלטיקו שמבחינתה זה משחק של להיות או לחדול.

7. Sergio Ramos Member

אני מתקשה לראות את אתלטי במצבה הנוכחי משיגה ניצחון מול ויאריאל שנמצאת במצב הפוך לגמרי ופתחה את העונה בצורה מושלמת בניגוד לתחזיות. מחבינת אגירה זה או הכל או כלום. בשלושה מבחני ליגה אתלטיקו נכשלה כישלון עצום, ורק ניצחון מחר עוד ישאיר סיכוי לצאת לדרך חדשה. פיטורי מאמן בשלב כזה של העונה הם לא דבר חיובי, אבל חוששני שלא תהיה כלל ברירה אלא לפטר את אגירה שמאבד כל שליטה על הקבוצה ועל חניכיו ולחפש אחר מאמן אידיאלי שייקח את המושכות על הקווים. איכשהו אתלטיקו, גם כשהיא פתחה את העונה בצורה טוב מאין כמותה, תמיד תצליח ללהוציא מעצמה את הפאטתיות שבה ואת המנטליות החלשה שלה. אולי זה אגירה שלא מתכלה כמנהיג טוב כל-כך, אולי זה משהו שחרוט בקבוצה מבחינה מסורתית.... . כאמור, זה או הכל או כלום מבחינתו. אם אגירה לא יצליח ביחד עם השחקנים לעשות את הסוויץ' ואתלטי תמשיך לדעוך, כהראה שבאתלטיקו צפוי להפתח עידן חדש עם מישהו אחר על הקווים.

8. REAL MADRID Member

http://www.marca.com/futbol/super-cronica/07-08/img/escudos/barcelona.Xxx ברצלונה - אלמריה http://www.marca.com/futbol/super-cronica/07-08/img/escudos/almeria.Xxx

מי יכול לעצור את ברצלונה היום? הקבוצה של פפ גווארדיולה נראית בכושר שיא ולאחר פתיחת עונה לאט משכנעת, עושה רושם שברצלונה התעוררה בצעקה גדולה "אנחנו כאן". ברצלונה כבר עם 7 ניצחונות רצופים בהם כבשה הקבוצה 28 שערים, ממוצע של 4 שערים למשחק, האחרון היה בליגת האלופות שם ניצחה ברצלונה 5-0 את באזל בבאזל כאשר מסי, בוסקטס, בוז'אן (צמד) וצ'אבי כובשים לזכותה. המשחק נגד אלמריה בבית לא צריך להיות משימה קשה כ"כ. ברצלונה אמנם תחסר את גודיונסן, קייטה, פדריטו ומיליטו הפצועים אך זה לא עבור להפריע לה לעשות את העבודה בבית ולגבור על אלמריה. פפ גווארדיולה לא נותן לשחקנים לחגוג את היכולת הטובה וממשיך בעבודה הקשה, חגיגות יהיו אך ורק בסוף העונה, אם בכלל. ההרכב של גוואדיולה למשחק צפוי להיות סופר התקפי כאשר צ'אבי, אינייסטה ובוסקטס ימלאו את שלישיית הקישור, את מערך ה4-3-3 ימלאו גם מסי שנמצא בכושר מצוין, אטו שכבש את שער הניצחון נגד בילבאו בשבוע שעבר בסן ממס והנרי. מקומו של האחרון בהרכב עוד לא בטוח וגם האופציה שהנרי יפתח על הספסל לטובת קייטה, מה שיעלה את אינייסטה לשלישיית החוד לא נשללת. עם הנרי, או בלי הנרי, זה לא ממש אמור לשנות. למרות שאלמריה פתחה את העונה לא רע, ברצלונה בבית צריכה להיות מסוגלת לגבור על כל קבוצה - במיוחד בכושר כזה.

הרכב משוער: ואלדס, אלבס, פויול(מארקז), פיקה, אבידל, צ'אבי, בוסקסט, אינייסטה, הנרי(טורה), מסי ואטו.

אלךמריה מנגד מגיעה מהמקום השישי בליגה עם 11 נקודות. אלמריה שפתחה את העונה מצוין מגיעה לקאמפ נואו באווירה קצת ירודה לאחר הפסד הבית המאכזב 1-0 לסביליה במשחק שנעל את המחזור השביעי בשבוע שעבר. גונזאלו ארקונדה, מאמן הקבוצה מודע לסיכויים של קבוצתו להוציא נקודות בקאמפ נואו ואמר לקראת המשחק "בואו לא נשלה את עצמנו, כמו שברצלונה משחקת לאחרונה, אם נצא עם נקודה זאת תוצאה מצויינת עבורנו". אלמריה ניצחה בחוץ פעם אחד בלבד העונה (3-1 על אתלטיק בילבאו במחזור הראשון) ובמאזן משחקי החוץ שלה נרשמים גם הפסד (2-0 לויאדוליד) ותיקו (2-2 עם חטאפה). פאבלו פלאטי ומיגל אנחל נייטו לא הספיקו לחזור בזמן מהפציעות שסחבו ולא ישחקו. אלברט קרוסאט מנגד חוזר מפציעה וצפוי לפתוח בהרכב בצד השמאלי של הקישור, הקפטן חוסה אורטיז כשיר ויפתח בהרכב למרות שהיה בספק במהלך השבוע.

הרכב משוער: דיאגו אלבס, ברונו, צ'יקו, פז'ראנו, מאנה, קורונה, חואניטו, חוסה אורטיז, קרוסאט, חוליו אלברז, אלברו נגרדו.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏26/10/08
  9. REAL MADRID Member

http://www.marca.com/futbol/super-cronica/07-08/img/escudos/osasuna.Xxx אוססונה - בטיס http://www.marca.com/futbol/super-cronica/07-08/img/escudos/betis.Xxx

אוססונה - בטיס

כבר בשלב הזה של העונה אבל לקבוע שאלא אם כן יקרה משהו יוצא דופן, אוססונה תילחם בתחתית בעונה הזאת. בשביל לעשות את הדבר היוצא דופן הזה הגיע חוסה אנטוניו קאמצ'ו לקבוצה, עבורו המשחק נגד בטיס יהיה משחק הבית הראשון בריאנו דה נאברה לאחר שמשחק הבכורה שלו עם אוססונה בשבוע שעבר הסתיים בהפסד חוץ 2-1 לספורטינג גיחון. אזקרו כבש לזכות אוססונה. קאמצ'ו יחסר במשחק נגד בטיס את הבלם רוברסיו שהורחק ע"י השופט מדינה קאנטלחו בהפסד לספורטינג גיחון בשבוע שעבר, את מקומו של הבלם הברזילאי במרכז ההגנה ימלא לצידו של מיגל פלאניו חוסקו. ירוסלב פלאסיל, קשרה הצ'כי של הקבוצה חוזר מהרחקה אבל לא נכלל בסגל הקבוצה ולא ישחק. לודביק דלפורט חוזר מפציעה ויישב על הספסל. מי שיעדרו מהמשחק ולא ישחקו הם מונריאל ומארגאירז. מי שכן ישחקו הם חאבייר פורטיו וקיקה סולה שיקבלו מקאמצ'ו את ההזדמנות בחוד ההתקפה. מאחוריהם ישחקו אזקרו שנמצא בכושר לא רע וחואנרפאן. את הקישור יחזיקו פוניאל ונקומם. אוססונה שעוד לא ניצחה העונה וממוקמת במקום ה-19 בטבלה עם 4 נקודות בלבד תנסה לעשות זאת לראשונה העונה נגד בטיס.

הרכב משוער: ריקארדו, אזפיקולטה, מיגל פלאניו, חוסקו, אויר, פנויאל, נקונם, חואנפראן, אזקרו, סוסה ופורטיו.

בטיס מנגד מגיעה לאחר שהשיגה את ניצחונה הראשונה העונה במחזור שעבר. הקבוצה של פאקו צ'אפרו גברה 3-0 על מאיורקה ותנסה להיכנס למומנטום חיובי עם ניצחון על אוססונה. בטיס ממוקמת במקום ה-16 בטבלה וברשותה בסה"כ נקודה אחת יותר מאוססונה - 5. מארק גונזאלס שיעדר 3 חודשים יחסר כמו גם לימה וחוסה מארי שמתאוששים מפציעות ועוד לא כשירים לשחק. מי שחזר בשבוע שעבר הוא אדו שיפתח על הספסל של בטיס ויושלב במהלך המשחק. אוראליו שהיה מצוין נגד מאיורקה יפתח במרכז הקישור לצידו של אמנה. דמייה שכבש את השער הראשון במשחק יפתח גם הוא בהרכב כאשר יחד איתו עם פאבונה, קאפי וסרחיו גארסיה יעמלו על מאלכת הכיבוש. מאזן החוץ של בטיס העונה עומד על תיקו 0-0 עם חטאפה, הפסד 3-2 בקאמפ נואו לברצלונה והפסד 2-1 לויאריאל. נגד אוססונה היא בהחלט מסוגלת לעשות זאת, נגד מאיורקה הקבוצה שיחקה טוב וכשאוססונה מגיעה לא בטוחה בעצמה זה בדיוק הזמן עבורה להשיג ניצחון נוסף ולנסות לברוח מאזור הקו האדום.

הרכב משוער: קסטו, נלסון, ארזו, חואניטו, ואגה, אמנה, אורליו, פאבונה, קאפי, דמייה וסרחיו גארסיה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏26/10/08
  10. REAL MADRID Member

סביליה - מאלגה

סביליה עד כה עושה את שלה. האנדלוסים בראשותו של מאנולו חימנז עלו למקום השני בטבלה לאחר ניצחון חוץ מרשים עם סגל חסר, 1-0 על אלמריה. סביליה צברה עד כה 17 נקודות והיא רחוקה 2 נקודות בלבד מהמוליכה ולנסיה, מנגד היא ביתרון של נקודה אחת בלבד על ריאל מדריד שבמקום החמישי - הצמרת בספרד צפופה מאוד. גם בגביע אופ"א הולך למחזיקת 2007 מצוין, סביליה פתחה את משחקיה בשלב הבתים של המפעל עם ניצחון 2-0 על שטוטגארט כאשר רומאריק העלה את הקבוצה ליתרון בדקה ה-15 ורנאטו כבש את השני דקה מאוחר יותר. סביליה עדיין לא הפסד העונה, מתוך עשרת המשחקים הרשמיים שערכה הקבוצה עד כה (7 בליגה, 2 במוקדמות גביע אופ"א, 1 בשלב הבתים) היא ניצחה 8 וסיימה בסה"כ 2 בתיקו. מאמן הקבוצה, מאנולו חימנז התייחס לכך ולמשחק נגד מאלגה ואמר "המטרה שלנו היא להמשיך את רצף הניצחונות, אם נפסיד זה רק עקב חוסר מזל או שהיריבה תהיה טובה מאיתנו". סביליה תהנה מחזרתם של לואיס פביאנו וצ'באנטון, החלוץ הברזילאי צפוי לפתוח בהרכב בעוד שהשני ימתין להזדמנות מהספסל. החזרה שלהם משמעותית עקב מכת הפציעות שתקפה את הקבוצה, פביאנו וצ'באנטון אמנם חזרו אבל דיאגו קאפל, קאנוטה, חאבי נאברו, ארונה קונה, מוסקרה ודראגטאנוביץ' עדיין פצועים ויחסרו.

הרכב משוער: פאלופ, קונקו, סקילאצ'י, אסקודה, פרננדו נאברו, מארסקה, רומאריק, רנאטו, חסוס נבאס, אדריאנו ולואיס פביאנו

מאלגה מנגד מגיעה גם היא בתקופה טובה. העולה החדשה ממוקמת במקום השביעי בטבלה עם 10 נקודות ומגיעה לאחר 3 ניצחונות ברציפות, האחרון מבינהם היה בשבוע שעבר נגד חטאפה כאשר למרות יתרון מוקדם של חטאפה מרגליו של רוברטו סולדאדו, באהה ודודה הפכו את התוצאה והשאירו את 3 הנקודות אצלם. מאלגה מתחילה את רצף המשחקים נגד סביליה, ברצלונה, ריאל מדריד וויאריאל וקשה להאמין שהיא תצליח לשמור על מקומו בטבלה בסיום המשחקים. "אני מקווה שנצליח לאסוף הרבה נקודות נגד הגדולות" אמר מאמן הקבוצה אנטוניו טפייה. "זה יהיה משחק קשה עבור 2 הקבוצות, הם נמצאים בכושר טוב והמשחק יהיה מעניין מאוד עבור הצופים" אמר טפייה על המשחק הקרוב נגד סביליה. דודה שכבש נגד חטאפה במחזור שעבר ולולו מושאלים מסביליה ולא ישחקו עקב סעיף בחוזה ההשאלה. קל זה לא יהיה, מאלגה תסתפק אפילו בתיקו. אדריאן שהיה בספק למשחק עקב פציעה כשיר ופצוי לפתוח בהרכב.

הרכב משוער: ארנאו, גאמז, רוסריו, ווליגטון, חבייר קאייחה, אפוניו, מיגל אנחל, נאצ'ו, אליסאו, באהה ואדריאן.

11. REAL MADRID Member

http://www.marca.com/futbol/super-cronica/07-08/img/escudos/villarreal.Xxx ויאריאל - אתלטיקו מדריד http://www.marca.com/futbol/super-cronica/07-08/img/escudos/atletico.Xxx

http://www.marca.com/ficheros/marca/imagenes/pellegrini_aguirre251008_ES.Xxx

ויאריאל בעננים. הקבוצה אמנם סיימה בתיקו 0-0 עם אספניול בשבוע שעבר וירדה אל המקום השלישי בטבלה, אבל מי זוכר את זה היום? ויאריאל שהגעתה בעונה עברה אל המקום השני ממנו מגיעים לליגת האלופות עושה חיל במפעל, לאחר תיקו באולד טראפורד וניצחון ביתי על סלטיק, ויאריאל אירחה ביום שלישי את אלבורג הדנית וניצחה 6-3. 6-3 זה ההפך הגמור ממה שהתרגלנו לראות העונה מויאריאל, קבוצה שלא סופגת הרבה אך גם לא כובשת הרבה. עבור ויאריאל המטרה היחידה היא לנצח, ויאריאל כידוע היא התחנה האחרונה בסבב הכולל את סביליה, ברצלונה, ריאל מדריד וכמובן אותה ולאחר ששלושת הקבוצות ניצחו את אתלטיקו מדריד, ויאריאל לא יכולה להרשות לעצמה לוותר על 3 הנקודות. היא גם לא צפויה לעשות זאת, ויאריאל עוד לא איבדה נקודת בית וכשאתלטיקו מדריד מגיעה כה שפופה אל המדריגל - אין סיבה שויאריאל לא תנצח. מנואל פלאגריני עדיין חסר את ניהאט, איבגזה ואגוראן אבל עד כה מסתדר יפה מאוד גם כך. השם החם בקבוצה הוא יורנטה, הרכש מצטיין עד כה וכבש שלושער נגד אלבורג, מי בכלל זוכר שניהאט פצוע?. ביחד עם רוסי הם צריכים לכבוש עובר ויאריאל ולנצח.

הרכב משוער: דיאגו לופז, חאבי ונטה, גונזאלו, גודין, קאפדווילה, סנה, ברונו, קאני, פירס, יורנטה ורוסי.

מנגד אתלטיקו מדריד. למרות שנשיא הקבוצה כבר אמר שגורלו של המאמן, חאבייר אגירה, לא תלוי בתוצאת המשחק. אבל באמת שאין לדעת. אתלטיקו מדריד מגיעה מהמקום השמיני בטבלה עם 9 נקודות ולאחר 7 מחזורים היא מרוחקת 10 נקודות מולנסיה שבמקום הראשון. המשחקים נגד סביליה, ברצלונה ריאל מדריד שהן יריבותייה לצמרת ריסקו אותה ונכון לעכשיו נראה שהמקום שלה לא שייך לצמרת. ניצחון על ויאריאל עשוי להוציא את הקבוצה לדרך חדשה, אך כך גם החלפת המאמן. אתלטיקו מדריד מגיעה כשניצחונה האחרון היה בתחילת החודש, 1-0 על מרסיי בליגת האלופות בה סיימה אתלטיקו מדריד בשיוויון 1-1 עם ליברפול בויסנטה קלדרון כאשר סברוסה כובש שוב לאחר שכבש גם בהפסד האכזרי 2-1 לריאל מדריד. ניצחון הליגה האחרון של הקבוצה היה על חטאפה לפני יותר מחודש. מקסי רודריגז כשיר לאחר שנפצע בהפסד לברצלונה ונעדר מהמשחקים נגד ריאל מדריד וליברפול, למרות זאת הוא צפוי לפתוח על הספסל כאשר באגפים בהרכב ישחקו מיגל וסימאו. אופולושי הפצוע יעדר כמו גם פרנייה שספג אדום נגד ריאל מדריד. אגווארו יחזור להרכב ממנו נעדר במשחק נגד ליברפול. לאחר שבעונה שעברה הפסידה הקבוצה 3-0 במדריגל, הקבוצה תנסה לנצח וחשוב מכך - לא להפסיד. האם דווקא אתלטיקו תהיה הקבוצה הראשונה שמוציאה נקודות במדריגל.

הרכב משוער: לאו פרנקו, אנטוניו לופז, פאבלו, סייטרידיס, פרנייה, ראול גרסיה, פאולו אסונסאו, מיגל, סימאו, אגווארו ופורלאן.

12. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

הכל בסדר עם גוארדיולה ? פעם ראשונה הררכב נורמלי יחסית מלבד הנרי.

ואלדס;
    אבידל, פויול, מארקז, אלבס;
    אינייסטה, טורה, צ'אבי;
    אנרי, אטו, מסי.

13. RubberSoul Member

הצ'אנסים של פפ לאבידל עושים את שלהם.אני רואה שיפור די ניכר ביכולת של טארק.
    נקווה שגם הנרי ישחק אותה בפעם.
    Visca el Barca.

14. REAL MADRID Member

אוססונה ממשיכה לשקוע, בטיס עם ניצחון שני רצוף

http://www.marca.com/marcador/futbol/2008_09/primera/jornada_8/osa_bet/foto.Xxx

המשחק הראשון של המחזור הפגיש בין אוססונה לבטיס. אוססונה עם קאמצ'ו בפעם הראשונה על הקווים בריאנו דה נאברה קיוותה לניצחון ליגה ראשון אך דווקא בטיס הייתה זו שניצחה את המשחק. לאחר מחצית ראשונה נטולת שערים הגיעה המחצית השנייה וכבר לאחר 6 דקות כבשה בטיס את הראשון. אויר הכשיל מחוץ לרחבה את דמייה, אוראליו לקח את הכדור החופשי, ניצל חומה רעה של ריקארדו ושם הכדור בפינה הימנית של השער. בדקה ה-85 נכבש השער השני והאחרון במשחק כאשר מריאנו פאבונה הכניס מקרוב ברגל ימין את הכדור לפינה השמאלית של השער. בטיס עולה זמנית למקום ה-12 אך סביר להניח שבתום המחזור מחר היא תרד מספר מקומו למטה. אוססונה נשארת במקום ה-19 בזכות הפרש שערים עדיף משל נומנסיה, אך במידה ונומנסיה תיקח אפילו נקודה במשחק הבית מחר מול סאנטנדר היא תוריד את אוססונה למקום האחרון בטבלה.

השערים בתלת מיימד ע"י המארקה:

אוראליו 51
    פאבונה 85

נערך לאחרונה ב: ‏26/10/08
  15. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

רק שימשיכו בקצב הזה עד ה14/15 לדצמבר (כולל) ואני מבסוט עד השמיים.

תענוג , אינייסטה הזה ממש תענוג .