5: מקסי כובש בתוספת הזמן, 2-2 בין ולנסיה לאתלטיקו.

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏25/9/09.

1. Raulito Madridista

הליגה הספרדית - המחזור החמישי

http://cache.elmundo.es/banners-hashed/05/54/bbva_mc-24a1mar09/marca_futbol_1adivision_p196x75/bbvajornada18feb196x75.Xxx

כבר אחרי המחזור הרביעי ברצלונה וריאל מדריד נותרו לבדן בפיסגה, כשהן מנצחות בלי יותר מידי מאמץ(וגם מירוץ של רונאלדו ומסי על מלכות השערים) אבל ברור ששאר הקבוצות לא מתכוונות לוותר ושיש לעוד הרבה למה לצפות. המחזור הנוכחי מציג מספר משחקים לא רעים בכלל, רגע לפני שהקבוצות מתפנות למשימות האירופאיות, כאשר הלו"ז המטורף נמצא בשיאו, ואנחנו מנגד נהנים מכל רגע. יום שישי צפוי להיות עמוס במיוחד עבורינו, כשיש לא פחות משלושה שידורים ישירים, או במילים אחרות - שש שעות של כדורגל ספרדי איכותי!

מתחילים עם ריאל מדריד, שניצחה את ויאריאל במדריגל ביום רביעי ועלתה למקום השני, שתארח את טנריפה, העולה החדשה שפתחה את העונה לא רע, ובמחזור הקודם ניצחה בביתה את בילבאו, ותפסה מקום טוב באמצע. כן נזכיר שמדובר במשחק חזרתו של פפה אחרי השעייה ארוכה. בידיוק באותה שעה תארח אתלטיק בילבאו, שאומנם הפסידה במחזור האחרון, אך הציגה יכולת טובה עד עכשיו, את סביליה של חימנז שרשמה שלושה נצחונות רצופים, האחרון שבהם על מאיורקה. מייד אחר-כך עוברים לברצלונה, מוליכת הטבלה, שפשוט השתעשעה נגד סנטאנדר בחוץ, והיא תארח בביתה את מאלגה, שפתחה את העונה עם ניצחון ענק על אתלטיקו, אך הפסידה בשלושת המשחקים הבאים. את הערב נסיים עם המשחק הטוב ביותר - וולנסיה תארח במאסטייה את אתלטיקו מדריד למשחק לוהט, כאשר מעמדם של שני המאמנים(בעיקר של אבל ראסינו כמובן), נמצא בסכנה על-פי התקשורת. וולנסיה הפסידה לחטאפה ואתלטיקו לא ניצחה בבית גם את אלמרייה. שתיים מההתקפות הטובות ביותר של ספרד מול שתיים מההגנות הפחות חזקות מקבוצות הצמרת.

http://img269.imageshack.us/img269/6287/villagaugero.Xxx

מה לעשות שכאשר יום שבת גונב את ההצגה, אז יום ראשון פחות מעניין...בכל מקרה, המשחק המרכזי לפחות מבחינתינו הוא זה שינעל את המחזור - דפורטיבו לה קורוניה שהביסה את חרז במחזור הקודם, תארח את ויאריאל, שהפסידה לריאל מדריד טרם ניצחה העונה. ויאריאל ממוקמת מתחת לקו האדום כרגע. חרז תחפש ניצחון ליגה ראשון(או לפחות שער זכות), דווקא אצל אספניול, שניצחה בשבוע שעבר לראשונה באיצטדיונה החדש, למרות שפיגרה. בן-סהר היה זה שהשווה את התוצאה כמובן. במשחק נוסף - סראגוסה שהשיגה נקודה אחת בלבד משלושת המחזורים האחרונים, מארחת את חטאפה שהשיגה ניצחון נחמד מאוד על וולנסיה, תודות לצד של מאנו דל-מוראל, שהפך לכובש המצטיין בתולדותיה.

יום שבת:

ריאל מדריד – טנריפה(19:00, שידור ישיר בספורט5+);
    אתלטיק בילבאו – סביליה(19:00, שידור ישיר ב5+ LIVE);
    מאלגה – ברצלונה(21:00, שידור ישיר בספורט5);
    וולנסיה – אתלטיקו מדריד(23:00, שידור ישיר ב5+ LIVE);

יום ראשון:
    אספניול – חרז(17:00);
    מאיורקה – ויאדוליד(17:00);
    אוססונה – ספורטינג גיחון(17:00);
    אלמרייה – ראסינג סנטאנדר(17:00);
    סראגוסה – חטאפה(19:00);
    דפורטיבו לה קורוניה – ויאריאל(21:00);

סיקורים יעלו בהמשך :aaa21:

נערך לאחרונה ב: ‏2/10/09
  2. טום.ט. Member

4 משחקים מעניינים מאוד צפויים לנו בשבת. ח"ח לערוץ הספורט שישדר 4 מתוכם.

אתלטיק בילבאו תארח את סביליה למשחק שקשה לי להעריך איך יתנהל אך אני די משוכנע שהוא ייגמר בתיקו. סביליה נראה טוב לאורך כל המשחק נגד מיורקה והראתה שיש לה מה להראות, אני מאמין שמול אתלטיק בילבאו הם לא הולכים להפסיד ובאותה מידה - לא לנצח. אתלטיק בילבאו מגיעה מוכה ומתוסכלת לאחר ההפסד 1-0 נגד טנריפה באמצע השבוע. ברור לי שבילבאו לא יכולה להשאיר בצד את ההפסד וכל המשחק היום יעמוד ברקע של ה-1:0, ולא בגלל התוצאה אלה בגלל היריבה (וזאת כבר הפעם ה-2 שבילבאו מפסידה לאחת מהעולות), אבל היא קבוצה מספיק חזקה בשביל להתאושש. היא לא יכולה להרשות לעצמה להפסיד. יורנטה היה חד מאוד בליגה ומעניין אותי לראות איך הוא יהיה בשבת. הרבה מאוד תלוי לפי דעתי בנאבס, כמו תמיד, שנראה מצוין וחד במשחקים האחרונים של סביליה. הבעיה העיקרית של אתלטיק היא ההגנה, אך אני סבור כי זה היה הנושא המרכזי באימונים וכי לא נראה אותה פותחת רגלים מול סביליה.

המשחק של בארסה נגד מאלגה בוודאי שלא הולך להיות טיול, אבל אני מצפה לניצחון, הדרך פחות חשובה כרגע למרות ששילוב של שני הדברים הוא האידיאלי. מאלגה תבוא מלאת מוטיבציה לאחר ה-6:0 של בארסה נגדה אשתקד ולהוכיח שהיא ראויה להיות בליגה הראשונה, בסדר, אבל עדיין הבדלי הרמות בין הקבוצות מאוד גדולים. עם כל הכבוד לדודה, הוא לא יכול לנצח לבד את ברצונה. רוב השחקנים של מאלגה, עד כה, נמצאים בירידה ביחס לעונה החולפת, הקבוצה פחות חזקה באמצע למרות שהאגרסיביות נשארה ויש לנצל את כל הנקודות הללו. חזרתו של אינייסטה להרכב היא בלתי נמנעת, בטח לנוכח מה שקרה לזלאטן איברהימוביץ' במשחק האחרון, אין צורך לסכנו. הייתי אומר שברצוני לראות את פדרו חוזר להרכב במקומו של מסי, כדי לתת לילד לנוח והלהתכונן לקייב, בינתיים הוא משחק טוב, אבל אני חושב שעדיף שהוא יהיה הקלף שלנו מהספסל, הסגנון האגרסיבי ומלוכלך של מאלגה פחות מתאים עבורו. אני רוצה לראות יותר חדות מתיירי הנרי, הגיע הזמן שהוא ייתרום לנו משהו גם מבחינת הסטטיסטיקה, שיביא איזו בעיטה נחמדה לרשת או בישול כמו שצריך, עד כה אנרי לא כבש ולא בישל ולו שער אחר, ובנוסף לכך, הוא נראה רע. אין לוותר על צ'אבי במשחק כזה ולכן קייטה\בוסקטס הוא זה שצריך לפנות את מקומו. פחות מניצחון יהיה אכזבה עצומה.

ריאל מדריד נראית מצוין במשחקים האחרונים ולמרות זאת אני תמיד בטוח לפני המשחקים שלה שהיא הולכת לאבד נקודות. טנריפה גברה על אתלטיק בילאו באמצע השבוע ואני מאמין שעם משחק חכם ועם הרבה ריכוז היא בהחלט יכולה לגזוז מריאל חלק מהנקודות ואולי אפילו את כולן. פלגריני צפוי להושיב את גראנרו על הספסל ובצדק. רונאלדו נראה מצוין במשחקים האחרונים והוא משחק טוב יום מאז אותם 2 בעיטות חופשיות מול ציריך. המשחק הזה בידיים של ריאל, טנריפה עשויה להשפיע עליו אבל ריאל מדריד קבוצה טובה יותר וצריכה לנצח. מעצבן אותי שהם משחקים לפנינו... אני לא רואה את ריאל מדריד מנצחת עם חמישייה ולפי דעתי אם היא תנצח זה יהיה יותר דומה לניצחון בויאריאל באמצע השבוע. אני מקווה לניצחון של טנריפה ואפילו תיקו יספק אותי. רק לא לראות שוב את ריאל מנצחת עם חמישיות.

המשחק בין אתלטיקו לולנסיה אמור לייצר כדורגל טוב מאוד והמון שערים. השתיים השיגו תוצאות גרועות במחזור האחרון. אתלטיקו מגיעה אחרי תיקו עלוב מול אלמריה הכסחנית, מעניין יהיה לראות את פורלאן, אם בכלל, אחרי החמצת הפנדל שלו מול אלמריה. דויה וייה נמצא בכושר נהדר ואבל רסינו צריך לשים לב לעובדה זו ולשמור אותו אישית. לעניות דעתי, המשחק הנ"ל הולך להיות המשחק הכי פורה והכי מרתק בכל המחזור. אני מצפה לחגיגת שערים ולניצחון של ולנסיה.

נערך לאחרונה ב: ‏25/9/09
  3. REAL MADRID Member

טנריפה עשויה להיות מוקש. מדובר פה במשחק בית נגד עולה חדשה שמלבד היסטוריה אירונית למדי מול ריאל מדריד אין ממש מה למכור נגדנו, אך כאשר ליגת האלופות ביום רביעי ויותר מכך - הראש נמצא כבר בפיחואן, אסור להקל ראש במשחק הזה. חזרתו של פפה לסגל משמחת מאוד. סרחיו ראמוס אמנם הציג משחק אדיר במדריגל אך אני מעוניין שנצליח להריץ את ההרכב הטוב ביותר (מבין כל שחקני הסגל, לא מבין שחקני הסגל הכשירים) מספר פעמים לפני הקאמפ נואו. כאשר ארבלואה (אותו אני מעוניין לראות מספר פעמים כמגן שמאלי) עדיין פצוע, זה כנראה יאלץ לחכות קצת.

אני מניח שההתלבטות העיקרית של פלגריני היא בעניין המערך. הרכב עם שני חלוצים הוא הפתרון הנוח כשיש לך בסגל את ראול, היגוואין, בנזמה ובהמשך גם את רוד ואן ניסטלרוי. התחרות על המקום בחוד אינה גדולה עקב ההתמדה של פלגריני ברוטציות, החיסרון של אותן רוטציות הן שאף אחד מהחלוצים לא זוכה לאשראי לכמה משחקים רצוף (בשל העומס) וכרגע נראה שכולם חסרי ביטחון. החיסרון של העלייה עם שני חלוצים הוא במרכז השדה. נגד ויאריאל, פלגריני הותיר את ראול ובנזמה על הספסל ועלה עם שלישיית שחקנים בקישור (לא כולל קאקה כמובן). כפי שכתבתי, אני מניח שההתלבטות העיקרית של פלגריני היא בעניין המערך ובדילמה - 4-4-2 לא סימטרי או 4-3-3.

4. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://www.elmundodeportivo.es/Xxx/20090925/e__archivo_photo_10_1_1_20090925_YBA03F2.tif6.Xxx

למרות הנקע בקרסול , גוארדיולה מזמין את זלאטן לסגל המורחב שכולל 19 שחקנים (אחד ינופה כמה שעות לפני המשחק) , צ'יגרינסקי צפוי לפתוח ולתת מנוחה לאחד הבלמים לקראת המשחק מול דינמו קייב בצ'מפיונס.

ואלדז , פינטו
    אבידאל,אלבס,צ'יגרינסקי,פויול,פיקה,מאקסוול,מארקז
    טורה,קייטה,בוסקטס,אינייסטה,צ'אבי
    מסי,הנרי,פדרו,ז'פרן,איברהימוביץ

עקב עודף בלמים אני עדיין לא מבין איך גוארדיולה לא חושב על הזזת מארקז בינתיים לקישור האחורי.

5. טום.ט. Member

אני לא מבין בשביל מה. הרי בלבכי יש לנו 2 קשרים שמשחקים באופן קבוע בעמדת הקשר האחורי ובנוסף אליהם יש את סיידו קייטה שיכול לשחק שם, למרות האובססיה של גוארדיולה לגביו בעמדת הפליימקר. אם כבר, אני הייתי מעדיף להעביר את פויול או את צ'יגרה לעמדת המגן הימני באחד המשחקים בכדי לתת לדני אלבס מנוחה, ובנוסף לכך, רפא מארקז יוכל ליהנות מ-90 דקות בעמדה שלו נטו. באותה מידה אפשר להעביר את פיקה לעמדת הקשר האחורי, שלדידי - הוא עושה הרבה יותר טוב מרפא.

6. xavi6 Member

סיידו קייטה לא הגיע להיות קש"א. האמת? לדעתי פפ מתחיל להכין את הקרקע לעונות הבאות, חד וחלק. הוא לא מביא קיצוני לעמדה של הנרי כי הוא מאמין בבויאן ופדרו. הוא לא מביא קשר אמצע והוא שחרר את חלב וגודי מהסיבה הפשוטה שהוא גם מאמין בתיאגו ודוס סנטוס, והוא לא מאמין בהנריקה ורואה שפויול מזדקן, אבל בניגוד למארקז-הגיל בהחלט משפיע על הקפטן, לכן הוא הביא את צ'יגה ומקדם את מונייסה.
    טום, אני בספק אם אי פעם צ'יגה שיחק בצד ימין כמגן. האמת? אני לא רוצה לנסות. הוא שחקן מאוד איטי, וזה יהיה בעוכריו לדעתי בהמשך השנים. מחליף בצד ימין יש לנו רק אחד, וזה כרגע פויול. פיקה משחק בקישור האחורי יותר טוב ממארקז? נניח לרגע לצד את העובדה שכשמארקז עשה זאת זכינו באליפות והוא היה פשוט אדיר, השכיח לגמרי את העובדה שדווידס עזב, פיקה שיחק בעמדה הזאת אך ורק בסרגוסה וגם לא תמיד, והוא לא היה כוכב בה. הוא יכול, אבל להגיד שהוא עושה אותה יותר טוב ממארקז זאת הגזמה ולא באמת משהו שאפשר לדעת, כי שניהם לא שיחקו בעמדה הזאת שנים. ע"פ מה שהיה, כשהם שיחקו, מארקז יותר טוב ממנו. יש לו יכולת מסירה פשוט אדירה, יותר טובה מפיקה לדידי. הייתי רוצה את מארקז כבלם ביחד עם פיקה, כאשר מיליטו (שנוגע כבר בכדור, תודה. תודה. תודה!) וצ'יגה בספסל, פויול מחליף לאלבס. זאת לטעמי צריכה להיות ההיררכיה.

7. טום.ט. Member

ירדן אני לא אתווכח איתך על הפסקה הראשונה שלך, מכיוון שזאת דעתך. אך אני רק רוצה לומר כי כמו שזה נראה עכשיו - קייטה הולך לקבל הרבה דקות, הרבה מאוד ומנגד, כמות הדקות של הנרי הולכת ליפול בצורה דרסטית לעומת אשתקד. אי לכך ובהתאם לזאת, אינייסטה ישחק יותר בעמדת הקיצוני מה שאומר שפדרו יזכה לפירורים שמסי ישאיר לו, בויאן כנ"ל לגבי זלאטן והנרי\אינייסטה.

באשר לפסקה השנייה, הסר דאגה מליבך, אני לא הייתי כותב משהו אם לא הייתי בטוח בקשר אליו בכל מאת האחוזים. צ'יגרה שיחק ויכול לשחק בעמדת המגן הימני, בדומה לפויול. כמו שזה נראה עכשיו, צ'יגרה ירש את מקומו של פויול, וישדרג את העמדה שלו, כשמנגד פיקה ירש את מקומו של מארקז. קודם כל, צ'יגרה ממש לא איטי, זה שאגורו לקח אותו בספרינט זה ממש לא אינדקצייה לכלום, מאיך שאני זוכר אותו מאליפות אירופה עד גיל 21 (שבה הוא נבחר כשחקן המצטיין), הוא היה אחד המהירים שם, אם לא המהיר ביותר. נכון, פויול כרגע מחליף את אלבס, וזה לא סותר את מה שאמרתי.

ירדן, אתה שוכח 2 דברים: (1) מארקז של 06 לא אותו מארקז של 09\10, בדיוק כמו פיקה. בנוגע למסירות, אין לי את הנתון המדויק, אך אם זכורני אינו מטעני, פיקה נבחר כבלם שמסר את המסירות הכי מדויקות אשתקד בלגיה.

עבורי ההיררכיה אמורה להיות כזאת: אבידל ישחק במשחקי החוץ, כשמקסוול ישחק במשחקי הבית. בנוסף הצרפתי גם ישחק את כל המשחקים מול הגדולות. פיקה יהיה הבלם הבכיר שלנו כאשר צ'יגרה ישחק לצידו בליגה, ובליגת האלופות מארקז יתפוס את מקומו, וכמו שאמרת פויול מגן מחליף לאלבס, ומן הסתם יזכה לדקות מכובדות גם בלידה, גם באירופה וגם בגביע. אחרי הכל, זה עדיין הקפיטן.

נערך לאחרונה ב: ‏26/9/09
  8. xavi6 Member

איפה בידיוק הוא שיחק כמגן? מתי?

אני טוען שצ'יגה לא איטי אך ורק בגלל הבריחה של קון, אלא גם בגלל משחקים שלו בליגת האלופות שפשוט שרפו אותו על מהירות. הוא מאוד חזק, קורא משחק מצוין ויש לו משחק ראש אדיר, אבל הבחור איטי, וזה משהו שתראה גם בהמשך. אני ראיתי את זה עוד משחטאר, לכן נמנעתי מלהגיב על הבאתו. מבחינה אישית אני דיי אוהב את האופי של הבחור והסגנון משחק, מבחינה מקצועית מדאיג אותי האיטיות שלו.

קשה לי להאמין שזה היה פיקה, כי במשחקים הראשונים קיבלתי ממנו המון התקפי לב ובכלל אוהדי ברסה לא הבינו איך להתייחס אליו. פיקה היה מצוין בחודשיים האחרונים, לפני כן זה היה בלם מפחיד עם המשחק שלו שהיה חסר ניסיון, לא בידיוק ידעתי איך לאכול אותו, ולכן גם היום עדיין אני לא ממהר להפציר שמדובר באחד הבלמים הטובים בעולם. כרגע הוא בכושר מטורף, אבל המשחקים האלה קלים מידי לשחקני ההגנה. מה גם שמסירות ארוכות, מארקז הוא הבלם עם המסירות הכי מדויקות שראיתי. יותר מכל בלם אחר, וזה כולל את פיקה, עם כל הכבוד.

למה? כי בבית יש לנו יציע שלם מאחורי השער שיסגור את הצד של מקסוול?

לגבי פויול-עם כל הכבוד לקפטן, ובהחלט יש כבוד, המגן הטוב בעולם הוא דני אלבס (עמי, תמסגר) וקשה לי לראות אותו יושב בספסל. פויול בסוף הקריירה שלו, והוא לאט לאט ירד לספסל יותר.

9. טום.ט. Member

אני לא יודע איך לצטט כמו שאתה ציטטת, אז אני פשוט יכתוב לך את זה ככה:

הוא שיחק בתור מגן ימני מדי פעם בימיו בשחטאר כאשר אלו היו צריכים מגן ימני. אגב, גם פיקה יכול לשחק בעמדה הזאת.

2. אני לא יודע על איזה משחקים בדיוק אתה מדבר, אבל צ'יגרה בדרך כלל משחק בתור בלם אחורי, ככה שיותר מדי לרוץ הוא לא צריך. בכל מקרה, הוא בכלל לא איטי, הוא פחות או במהירות של פיקה ואף עולה עליו. שוב, אני לא יודע על איזה משחקים אתה מדבר, לא זכור לי שום משחק ש"שרפו" אותו כמו שאתה אומר, פרט לאותה בריחה של קון, שלמען האמת - אף אחד לא יכול עליו בספרינטים.

3. כמו שאמרתי, זה לא נתון מדויק, אך דבר אחד בטוח הוא היה בטופ 3. שוב, אנחנו מדברים על עכשיו ולא על דאז, מה שהיה היה. עכשיו פיקה הוא אחד המוסרים הכי טובים בעולם ובאותה אחד הבלמים הכי טובים בעולם. מארקז מוסר טוב, נכון, אבל זאת לא סיבה להעדיף אותו על פיקה בעמדת הקשר האחורי, בטח שלא עכשיו. לעניות דעתי, פיקה עדיף עליו בכמה פרמטרים:

1. נכון לכתיבת שורות אלו, פיקה מתקל יותר טוב ממנו.
    2. יש לו משחק ראש יותר טוב משל רפא.
    3. הוא יותר טכני מרפא.
    4. לדידי ולפי הסטטיסטיקה, פיקה מוסר יותר טוב מרפא.

4. לא,. עזוב את זה רגע שאנחנו בבית, מול כל קבוצה, כל יריב יהיה אשר יהיה, שולטים בכדור כ-70% מהזמן. אני רוצה שבבית אנחנו נשחק התקפי ושכל השחקנים יהיו טכניים ועם יכולת לבשל לכבוש כל משחק, דהיינו לא כמו אבידל. אגב, פפ חושב כמוני.

10. xavi6 Member

אתה עושה העתק הדבק למה שאתה רוצה לצטט, ממרקר אותו, ואז למעלה מעל החלון הודעה יש לו "כתובת אינטרנט, תמונה, כתובת דואר אלקטרוני, ציטוט, קוד, רשימה" כל אחד במסגרת משלו. סתם לידע כללי שתידע. מעל זה כמובן יש לך את שאר הדברים, צבע, לחזק את הכתב וכו'. כמובן שאתה חייב למרקר כל דבר לפני.

בנוגע לצ'יגה-לא ראיתי אותו הרבה במדי שחטאר, רק בליגת האלופות, משם גם אני סבור מהמשחקים שראיתי שהוא איטי. לגבי פיקה-מאיפה לעזאזל הבאת את זה?! הוא לא שיחק כמגן לא בסרגוסה (קש"א ובלם לרוב לצידו של מיליטו) בטח לבטח לא בברסה (לא פעם אחת. אפילו לא פעם אחת) ואם זה במנצ'סטר אז בכמה משחקים זה היה? הוא שיחק שם לפי ויקיפדיה 12 משחקים. וגם שם אני בספק עצום אם הוא אי פעם תופקד כמגן.

לא יודע לפי מה קבעת שמארקז מתקל פחות טוב ממנו (באמת? כאילו, באמת? מארקז הוא המתקל הכי טוב שראיתי. בכל הכנות. התיקול הכי מדהים שראיתי היה ממנו שנה שעברה-משחק הבית מול ריאל, התיקול על היגוואין שכבר עבר אותו. אגב, סתם כדי להוריד את הטענה הזאת-המספרים של התיקולים לא בהכרח אומרים מי מתקל יותר טוב, אם אינני טועה קולוצ'יני הבלם היה עם מקום ראשון לפני שנה-שנתיים. הוא עדיין הבלם הכי בינוני שראיתי בחיי)
    אין לו משחק ראש יותר טוב משל רפא. הוא יותר גבוהה, אבל אין לו משחק ראש יותר טוב משל רפא לדידי. אי אפשר להוכיח אחרת. זה לא כמו שנתווכח למי יש משחק ראש יותר טוב, פרדיננד או מסי. לשתיהם יש משחק ראש מצוין, אני לא רואה שמישהו מהם עדיף על השני בראש, ואם כבר מישהו עדיף-יש למארקז הרבה יותר גולים בראש מאשר לפיקה וגם בישולים יש לו יותר מפיקה עם הראש סתם ממה שאני זוכר (שתי בישולם להנרי כבר יש לי בראש, שהוא בישל עם הראש http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx )
    יותר טכני מרפא? באמת שאני לא חושב. הוא מצטרף בצורה מושלמת להתקפה ויש לו משחק התקפי שיותר טוב מרפא, בוא נגיד שהבלם שאני ארצה שיצא עם הכדור זה אחד, וזה פיקה, אבל יותר טכני הוא לא. לרפא יש בעיטה יותר טובה ממנו וגם הרמה יותר טובה ממנו.

פפ חושב כמוך? איזה ביטחון. כולה 4 מחזורים, בוא נראה באמת מה הוא חושב. אבידאל העונה טכני, והוא בישל. מה מקסוואל עשה? במשחק שלו הוא היה איום ונורא. פשוט מאוד. אבידאל לעומתו פשוט מושלם ממשחק למשחק.

11. טום.ט. Member

ירדן, אתה פעם אחר פעם לא מתייחס לנקודה וזה מה שכביכול גורם לך לסתור אותי, אבל זה לא ככה.

אכן, פיקה שיחק בתור מגן ימני במנצ'סטר, כמות המשחקים כאן אינה אינדקצייה לכלום. עצם העובדה שהוא תורגל בעמדה הזאת, נותנת לו ידע בסיסי לגבי העמדה הנ"ל. ושוב, אתה לא מתייחס לנקודה, הבאתי את העובדה שפיקה שיחק מגן במנ'צסטר סתם לידע כללי. לא באתי להגיד פה כלום ושום דבר לגבי ההמשך.

בפעם המיליון, ירדן יקירי, אתה לא מתייחס לנקודה, תקרא שוב את מה שרשמתי ותראה שכתבתי לך בברור, "נכון לכתיבת שורות אלו". קרי: נכון לעכשיו, פיקה מתקל טוב ממארקז, זה יכול להשתנות ובאותה מידה זה יכול להימשך, אבל נכון לעכשיו זה ככה.

עצם העובדה שפיקה יותר גבוהה ממארקז מקנה לו את האפשרות לקפוץ גבוה יותר, כמו גם, פיקה פיסית, יותר חזק ממארקז, מה שמוסיף לפיקה ונותן לו משחק ראש טוב יותר. אני לא אומר שאין למארקז משחק ראש גרועה, להפך יש לו את אחד ממשחקי הראש הטובים שיצא לי לראות. משחק ראש זה לא בהכרח נמדד לפי כמות שערים או בישולים. פיקה מגיע לכל כדור גובה ראשון , אבל זה לא אומר שהוא יהיה מדויק (לראייה: 5 קורות אשתקד בנוסף ל-2 משקופים, השנה כמדומני יש לו כבר קורה אחת, אבל זה לא משנה). מארקז, לעומתו, בדרך כלל, מדויק במשחק הראש.

ירדן, אני לא אתחיל להתווכח איתך על כל דבר קטן שאתה מוצא בו כנכון ולא נכון. מקסוול שיחק בכל משחקי הבית עד כה ואבידל בכל משחקי החוץ, לפי כך אני קובע כי פפ חושב כמוני. אגב, אתה סותר את עצמך. אתה קודם אומר שעברו "כולה" 4 מחזורים ואז אומר שאבידל העונה טכני יותר.

תחשוב על זה יקירי.

12. xavi6 Member

אני אשלח הודעה פרטית לאריאל או לאוהד מנצ'סטר שיעיד על כך, כי אני לא חושב שהוא אי פעם שיחק בעמדה הזאת. ואם כן, פעם או פעמיים לא באמת נחשב שהוא יודע ויכול לשחק את העמדה הזאת. גם את מסי אפשר לשים בעמדת המגן, גם לואיס אנריקה שיחק כמגן וכבלם במשחקים ספורים, זה אומר שהוא באמת יכול לשחק שם? אתה מנסה להפוך אותו לרב גוני, כאשר הוא לא.

גם להיום זה לא נכון. אתה רוצה להיסתכל על העונה שעברה? כי גם בעונה שעברה הבלם הכי טוב שלנו עד שהוא נפצע היה מארקז, מבישולים מהחצי שלנו ועד לגולים ובישולים עם הראש. מארקז התעלה על פיקה.

בולשיט. בולשיט. בולשיט. אתה יודע על מי אמר דרוגבה שהוא הבלם הכי קשה שהוא נתקל מולו? אז'אלה. אז'אלה נמוך ממנו בראש וחצי לפחות, והוא לקח לו כל כדור בכל מאבק פיזי. מה, לקנבארו יש משחק ראש פחות טוב משל פרדיננד? זה שטויות. גובה פה לא קובע משחק ראש. ומאיפה קבעת שפיקה יותר חזק? כאילו, אתה קובע דברים שאתה לא יכול להוכיח על מנת להצדיק טענה מסוימת.

אני תמיד טענתי שאבידאל שחקן מאוד טכני, רק שהוא חסר ביטחון וחסר כל יצירתיות מבחינה התקפית. זה משהו אחר. מקסוול יותר יצירתי והתקפי, אבל לא יותר טכני. אני קובע שאבידאל יותר טכני לא מהעונה הזאת ולא מה-4 מחזורים, אלא גם כשהוא עשה לנו חורים והיה אפס בהגנה, הוא עדיין היה לדעתי אחד השחקנים היותר טכנים בקבוצה. זה שהוא אידיוט זה משהו אחר. בוא ניתן למשחקים לבוא, נראה מי יפתח בבית ומי בחוץ. כרגע הרוטציה משחקת יותר, אבל לא בהכרח מסיבה מוצדקת ולא בהכרח בגלל שבבית פפ רוצה יותר התקפה.

13. טום.ט. Member

לא קראתי את כל התגובה שלך למען האמת. רק לראות ששוב אתה לא מתייחס לנקודה העלה לי את הסעיף. תחשוב מה שאתה רוצה לחשוב ותתייחס למה שאתה רוצה להתייחס איך שאתה רוצה. נתתי לך אפשרות לא ללכת עם הראש בקיר, אבל בחרת דווקא להתעלם וללכת עם הראש בקיר. בהצלחה.

עם זאת סיימתי.

14. xavi6 Member

צום קל ומועיל http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

15. riquelme1 Member

אני כל כך מזדהה איתך ידידי, היה לי את הדיונים האלה איתו 100 פעם, בסופו של דבר הבנתי שאני מבזבז את הזמן, הבן אדם מתעלם מעובודת ומצד שני מתייחס רק למה שנוח לו..

צום קל גם לך ירדן(רק חבל שאתה לא צם).