4: קאניזרס מציל את ולנסיה,אתלטיקו מנצחת את סביליה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י EL Capitan, ‏21/9/06.

1. EL Capitan Member

שבת:

בטיס נגד ריאל מדריד (מנואל רויז דה לופרה, איטוראלדה גונזאלס, 23:00)

ראשון:

אתלטיקו מדריד נגד סביליה (ויסנטה קלדרון, גונזאלס ואסקז, 20:00)

מאיורקה נגד אספניול (סון מויש, טוריינסו אלוורז, 21:00)

ויאריאל נגד סארגוסה (אל מדריגל, פרז לאסה, 21:00)

לבאנטה נגד דפורטיבו לה קורוניה (סויודאד דה ולנסיה, רודריגס סנטיאגו, 21:00)

ריאל סוסיאדד נגד רקראטיבו (אנואטה, אלוורז איזקיירדו, 21:00)

חטאפה נגד אתלטיק בילבאו (אלפונסו פרז, רמירס דומינגז, 21:00)

חימנאסטיק נגד ראסינג סאנטאנדר (נו אסטאדי, דלגדו פריירו, 21:00)

סלטה ויגו נגד אוסאסונה (באלידוס, מחיה דאבילה, 21:00)

ברצלונה נגד ולנסיה (קאמפ נאו, דאודן איבנייס, 22:00)

במוקד: שתי פרטידאזוס- בארסה תארח את ולנסיה באולי משחק ראשון בין שתי יריבות אפשריות לאליפות, ואתלטי רוצה לנצל את ההזדמנות לעשות הצהרת כוונות רצינית, כשתארח את סביליה. בנוסף, ריאל לא רק חייבת ניצחון בלופרה מול בטיס המחודשת, שמגיעה אחרי ההפסד בדרבי, אלא גם חייבת לאוהדים שלה דרך; וחטאפה תנסה להכניס את בילבאו לבור עוד יותר עמוק. וגם, ויאריאל תנסה להמנע מעוד פתיחת עונה צולעת, אבל מול סארגוסה קל זה לא יהיה.

פריוויואים? קיסאס דספואס.

2. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

בעונה שעברה לושמבורגו פוטר אחרי ניצחון.
    למרות שסבייה נראית מאוד חזקה, הבעיה העיקרית היא השופט. וסקס אחד הגרועים בליגה, נדמה לי שהוא שפט את המפגש הקודם של 2 הקבוצות שבו לוקסאן הורחק בלי שום סיבה ופטרוב הורחק בגלל התחזות של הקוף אלבס. אני מקווה שאגירה יידע להכין את פטרוב אל המשחק הזה ואני מאוד מקווה שאל קון לא יפגוש את חבי נבארו. עדיף שהילד לא ישחק.

3. לואיס 22 Member

למה אין שידור של ריאל מדריד בטיס למישהו יש מידע?

4. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם לא שמת לב כבר 3 מחזורים שהליגה הספרדית לא משודרת כי ערוץ הספורט עדיין לא רכש את זכויות השידור . ויש לזה גם דיון נפרד .

5. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש לי שאלה. המשחק של ולנסיה מול ברצלונה נחשב לסופר קלאסיקו? ובכלל, איזה סוג של משחק נחשב לסופר קלאסיקו? אני אודה מאוד למי שיענה לי.

6. The-Gunner Member

הסופר קלאסיקו הוא בין ריאל מדריד לברצלונה (באופן קבוע)

הסופר קאפ הספרדי הוא בין מחזיקת הגביע לאלופה (משתנה).
    השנה זה היה אספניול נגד ברצלונה.

7. Barcik Member

עבור בארסה, זוהי הזדמנות ראשונה להכניס את השחקנים לפורמה אמיתית. זוהי הפעם הראשונה העונה בה אני מאמין שנראה את שחקני בארסה ב- mindset של משחק גדול, והזדמנות מצויינת לבחון את ההבדלים בין בארסה של העונה לעומת העונה שעברה. עבור ולנסיה, מבחן ראשון בעונה הראשונה מאז עזיבתו של בניטס שולנסיה באמת מסוגלת להתחרות בצמרת. יש פה פוטנציאל למשחק פשוט ענק.
    במצבו הפצוע של הקישור הולנסיאני, אני לא רואה מצב בו האורחת תשלוט במרכז המגרש. פלורס צריך לבחור בטקטיקת קומנדו - להותיר את ויסנטה, חואקין, וייה ומוריינטס מאחורי קווי האוייב ולקוות שיעשו את העבודה. לשיטה כזו, אין הרבה רביעיות טובות יותר בעולם. בארסה, כידוע, שולחת הרבה מאוד שחקנים קדימה וזה יהיה מבחן רציני מאוד להגנה לעמוד במתפרצות של ארבעה תותחים כאלה.
    בכל זאת, אני במקום רייקארד במשחק הזה הולך על הרבה מאוד התקפה. אלביול ואז'אלה הם מרכז הגנה כביר, ויהיה קשה לפרוץ אותו בלי תמיכה משמעותית של שחקני הקישור ואף ההגנה. אדו עדיין חלוד מאוד מהפציעה, והוא לא יצליח לתת סיוע הגנתי משמעותי, דבר שמכשיר את הקרקע לפעילות התקפית של דקו ושאבי/אינייסטה.

ויאריאל חייבת נקודות בבית מול סראגוסה, ואני מאמין שהם הולכים להשיג אותן. אסור להם להכנס לסחרור שלילי כבר בפתיחת העונה, בטח לא עם כזה סגל.

8. EL Capitan Member

משחק התקפי רק עם הרביעיה הזאת- עשוי להספיק. להזכירכם, בפעם האחרונה שנעשה ניסיון לשחק בצורת המשחק, שאתה מדבר עליה בוריס, זה היה נגד צ'לסי בסטמפורד ברידג' לפני כמעט 3 שנים, ויהיה קשה מאד לשכוח גם בעוד הרבה שנים איך המשחק נגמר. ואגב, אלבלדה החלים מהפציעה וישחק, אבל למרות זאת בארסה, ובטח שבקאמפ נאו, צפויה לנצח במרכז המגרש, אלא אם כן קיקה יכין תכנית משחק טקטית, שתטרוף את הקלפים.

חוץ מזה, בתקשורת הספרדית מדברים על כך, שקיקה אולי יעדיף להשאיר את חואקין על הספסל. הרי בכל זאת, שחקן חדש, וגם נגד חטאפה הוא לא הבריק. אבל לוותר על שחקן עם איכויות כאלה, ובטח שלמשחק כה חשוב, זה יהיה פשוט החלטה מטומטמת של קיקה. גם וייה לא בטוח בהרכב, מאחר שהוא החלים מפציעה קלה. במס' מקורות אומרים, שקיקה מתכנן לפתוח עם דוד סילבה במקומו, מה שישנה את שיטת המשחק של ולנסיה, מאחר שסילבה הוא יותר קשר התקפי מאחורי החלוץ. בנוסף, גם ראול אביול סובל מפציעה, מה שכנראה יתן לדוד נבארו את המקום בהרכב.

ככה שלמרות כל הרעש (המוצדק) סביב המשחק, ולנסיה הייתה מעדיפה להגיע לקאמפ נאו בעוד שבועיים ככה ולא עכשיו, שעדיין חואקין לא ממש מחובר, ו-וייה לא 100 אחוז כשיר. כמובן שגם אסור לשכוח את הפציעות של בראחה, דל הורנו, טבאנו ומרצ'נה. אגב, לפחות הסטיסטיקות והמפגשים הקודמים בקאמפ נאו נותנים לולנסיה עוד מקום לאופטימיות. ב5 השנים האחרונות, בארסה לא ניצחה את ולנסיה במגרשה הביתי.

נערך לאחרונה ב: ‏22/9/06
  9. פלג Member

ריאל מדריד-בטיס ; רשימת המוזמנים למשחק מצד הלבנים:

קסיאס, לופז, קסילה.
    קרלוס, ראמוס, קאנאברו, בראבו, פאבון, מחייה.
    דיארה, אמרסון, סיסיניו, גוטי, רייס, בקהאם.
    ראול, רוביניו, ניסטלרוי, קאסנו.

לא מוזמנים:
    הלגרה(החלטה מקצועית), סלגאדו ורונאלדו(פצועים).

http://www.realmadrid.com/addon/img/15118e6288grupop.Xxx
    אימון הקבוצה האחרון לקראת המשחק.

נערך לאחרונה ב: ‏22/9/06
  10. Raulito Madridista

בטיס - ריאל מדריד

תאריך המשחק: 23.9.06
    מקום המשחק: איצטדיון הלרואיז דה לופרה
    שעת המשחק: 23-00

http://www.liga.co.il/leaguespic/1041966137betis.Xxx VS http://www.liga.co.il/leaguespic/1041966719real.Xxx

בטיס מארחת את ריאל מדריד, לאחר הפסד מרגיז בדרבי במחזור הקודם, 3-2 לסביליה הנפלאה, והשנואה על אוהדי בטיס.
    בטיס הובילה 2-1 מצמד של רפאל סורביס המוכשר, אחרי שפיגרה בפתיחת המשחק, אך 5דקות לסיום הפסידה את הדרבי.
    הקבוצה מדורגת במקום העשירי בלה ליגה, למרות שהשיגה למעשה שליש מהנקודות שיכלה לצבור.

בטיס המתחדשת של אירורטה, פתחה את העונה עם הפסד 2-1 במאסטייה בוולנסיה לאחר שיוויון זמני של סיסוקו, והמשיכה עם ניצחון יפה 3-0 על בילבאו החלשה בביתה, משערים של חואניטו, קאפי ואדו. בקיץ נפרדה בטיס משני הכוכבים הגדולים ביותר שלה. חואקין סאנצ'אז, הקשר הספרדי והסמל של הקבוצה, עבר לוולנסיה בתמורה ל24 מליון יורו. בדקה ה-90 של חלון ההעברות, עבר החלוץ ריקארדו אוליברייה לארץ המגף, למילאן, ובטיס קיבלה 15 מליון יורו ואת יוהאן פוגל.

בטיס ביצעה רכש לא רע בקיץ את זה. מעבר ליוהאן פוגל השוויצרי המוכשר, הגיע דויד אודונקור, הקשר הגרמני שהיה טוב במהלך המונדיאל, בעיקר, כמחליף אצל קלינסמן. אבל, הרכש החם של הקיץ הוא רפאל סורביס, החלוץ שקושר להמון קבוצות וביניהן למילאן. ברגע האחרון הוחתם כמחליף לאוליברייה, אחרי שכמעט חתם בסנטאנדר. אדו ומיגל אנחל, חוזרים לסגל של הקבוצה אחרי פציעות קשות אשתקד.

ריאל מדריד מגיעה למשחק החוץ שלה כאשר מקומה בטבלה יציב אך לא מספיק טוב מבחינתה,
    להיות ממוקמת רביעית, מתחלת לשלושת המושלמות עד למחזור הנוכחי.
    מדריד מגיעה למשחק לאחר ניצחון ביתי 2-0 על סוסיאדד עם יכולת בינונית. חוסה אנטוניו רייס שהושאל מארסנל, כבר התחיל לפרוע שטרות, עם משחק מעולה באגף ימין, תתפלאו, וגם שער יפה מבעיטה חופשית.

קאפלו דיבר השבוע לתקשורת ואמר שהוא בטוח שהכדורגל של ריאל מדריד יישתפר, וכדורגל בנגיעה, משחקות מעט מאוד קבוצות היום. קאפלו דיבר גם על בקהאם, ואמר שיהיו רוטציות רבות, ואי אפשר לשתף 12 שחקנים במגרש כדורגל(אולי בקהאם יירד לספסל?). אמרסון, שקיבל כבר שריקות בוז מהברנבאו, התבטא גם הוא ואמר שהוא סומך על קאפלו שייתן לו עוד צ'אנסים ושהוא מקווה להשתפר.

ראול ורוברטו קרלוס לא התאמנו שוטף השבוע, והתאמנו לבד. שניהם בסגל למשחק של ריאל מדריד, כאשר הסיכויים של הברזילאי לשחק גבוהים מהספרדי. ראול נתן משחק מעולה נגד סוסיאדד לטענת קאפלו, אבל הוא עשוי לקבל מנוחה לקרתא דינמו קייב. קאסנו אמור לפתוח במקומו בהתקפה ולא רוביניו. רונאלדו שחוגג היום יום-הולדת 30, נשאר מחוץ לסגל, כנראה גם למחזור הבא, הכל על מנת שיהיה כשיר במאתיים אחוז לדרבי בקאלדרון. מיצ'ל סאלגדו עדיין פצוע, ואיבן הלגרה לא בסגל בגלל סיבות מקצועיות. בריאל רוצים להיראות כמו שצריך לקראת המשחק החשוב נגד קייב באמצע השבוע(רביעי), באלופות, משחק חשוב.

http://www.realmadrid.com/addon/img/15118e6288ronaldop.Xxx
    רונאלדו נראה הרבה יותר טוב באימון, וחוגג 30. לחכות עוד...

במפגש האחרון בין הקבוצות באיצטדיונה של בטיס, ניצחה ריאל מדריד 2-0, יעיל ומגעיל, במסגרת המחזור ה-9 בליגה הספרדית אשתקד. רוביניו כבש את שערו השני בריאל מדריד, ואלברו מח'ייה שכנס כמחליף במחצית השנייה, כבש בדקה ה-75 את השער השני לזכות ריאל, 55 שניות אחרי שנכנס כמחליף.

11. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

למה הלגרה מתעקש להשאר בריאל אחרי שבשנתיים האחרונות בילה בין הספסל ליציע ?

הקשר האחורי הטוב ביותר של ריאל מאז מקללה , פשוט ביזבוז .

12. Raulito Madridista

לא רצו את הלגרה יותר מדיי קבוצות, הייתה קבוצת תחתית שרצתה אותו והוא העדיף להישאר בריאל, לא יודע למה, היה ברור שהסיפור עם וולנסיה הוא לא רציני. הלגרה גם ניהיה בלם עגלה ממש, פעם הוא היה בלם בינוני, עם משחק ראש טוב, היום הוא איטי וכבד, וכל חלוץ עובר אותו.
    מ2002 הוא התחיל לשחק כבלם לאחר עזיבת איבן קאמפו, שמקללה היה בקישור האחורי. יכול להיות שהלגרה יכל להיות קשר אחורי מעולה, אבל הוא לא יחזור כבר.

בקשר למשחקי המחזור, יש לנו שלושה משחקים מעניינים במוקד:

המשחק של ברצלונה נגד וולנסיה הוא אדיר, ערוץ הספורט לא משדר את המשחק כמובן, הוא עוד לא רכש את השידורים וזה מתעכב יותר מדיי, היה יכול להיות להם רייטינג עצום במידה והמשחק היה משודר וחבל על כך.
    מפגש בין שתי קבוצות מעולות, שייתחרו השנה על האליפות בספרד, אולי סביליה וריאל תיכנסנה גם למאבק.
    בגלל שהמשחק בקאמפ נואו, ברצלונה פייבוריטית, היא קבוצה אדירה, מעט מאוד נקודות היא מאבדת בקאמפ נואו, וגם בחוץ יש לה אחוזים מעולים. וולנסיה הצליחה לנצח כבר קבוצה מצויינת בחוץ, את אתלטיקו מדריד בקאלדרון, למרות שאתלטיקו הייתה יותר טובה, ואולי בהרבה.
    לפי מה שהבנתי, מוטה ייפתח בהרכב של ברצלונה, לא מובן לי מה הסיפור עם צ'אבי. מוטה עלול להרוס לברצלונה, לא מחזיק מהשחקן הזה יותר מדיי, אני יודע שכבלם הוא איום ונורא, וגם בקישור האחורי הוא לא מדהים. הגיע הזמן שברצלונה תשחק בהילוך גבוה ויהיה משחק מעניין. קרב בין מוריינטס לאטו, צמד החלוצים החמים בליגה. ולנסיה תשחק על מתפרצות, אין לה סיכוי לשלוט במגרש, זה לא השיטה שלה 4-3-3, לכן היא תשחק על מתפרצות, שיכולות להיות מאוד קטלניות עם ויסנטה, חואקין, ויאה ומוריינטס. תיקו יהיה תוצאה טובה יחסית לוולנסיה, וגם לריאל מדריד.

המשחק השני המסקרן הוא המפגש האדיר בין אתלטיקו מדריד לסביליה. סביליה הקבוצה הכי חמכה בעולם כרגע, היא מושלמת בליגה הספרדית, ניצחה כבר 12 משחקים רצוף, הביסה את ברצלונה בסופר קאפ האירופי 3-0 וזכתה בגביע אופ"א אשתקד ולא הייתה רחוקה מלהעפיל למוקדמות ליגת האלופות. סביליה מוליכה את הטבלה בצדק, היא הצליחה לנצח בדרבי נגד בטיס, וקרעה את לבאנטה וסוסיאדד.
    אני מחזיק בטענה, שסביליה לא יכולה לשמור על אותה רמה כל הזמן, שהיא מתישהו תאבד נקודות, ובטיס זה לא יריב מספיק עיקש כדי לבדוק אותה. אין פייבוריטית ממשית למשחק הזה, אם סביליה מאמינה שהיא יכולה לזכות באליפות, היא צריכה לנצח שם. קאנוטה ורנאטו בייחד עם חסוס נאבאס מציגים כדורגל אדיר, התקופה הכי טובה של סביליה בתולדותיה. אצל אתלטיקו טורס חוזר מהשעייה. הפסד של אתלטיקו אבל יהיה חמור מאוד, מצפים ממנה להרבה ואין היגיון בך שהיא תנצח קבוצות בינונית וחלשות כמו סנטאנדר ובילבאו, ותפסיד בביתה לוולנסיה ולסביליה. אני בטוח שיהיה משחק גדול.

בקשר למשחק של ריאל... אני לוקח את המשחק היום, כמשחק הכנה לקראת המשחק היותר חשוב נגד דינמו קייב באלופות ביום שלישי, משחק שאסור לנו לאבד בו נקודות כי אז נתחיל ממש להיות בלחץ בקשר לאפשרות לעלות לשלב הבא של שמינית הגמר, מה גם שזה משחק בית.
    איבוד נקודות היום, לא יהיה קריטי, לעומת איבוד נקודות ביום שלישי.

אני מסכים איתכם פה, גם אני לא ממש מפחד מבטיס, היא קבוצה טובה עם מאמן טוב שעשה בדפורטיבו נפלאות, אבל הסגל שלנו עדיף בהרבה וגם ההרכב הפותח שלנו. חואקין עזב ואודונקור מחליף טוב אבל הוא לא ברמה של חואקין, רק מסורביס אני מפחד שם.

מה שבאמת מפחיד בריאל, שעושה רושם שלוקח לנו יותר מדיי זמן להיכנס למשחק ולהתחיל לאיים על השער או לעשות מהלכים מסוכנים, ואז אנחנו עלולים לספוג גול, השחקנים יהיו לחוצים ויירד להם הביטחון, ואז כבר צריך לרדוף אחרי בטיס כל המשחק.

בכל משחק חוץ השנה אני קונה 1-0 מגעיל, אלא אם כן זה נגד קבוצה ממש חלשה בתחתית, חשוב לתת את ההצגות בבית, ובחוץ גם כדורגל מגעיל אני קונה.

ההרכב כמו שסוסיניו אמר, במידה וייפתח, יהיה מסוכן, גוטי מדיי פעם יעבור לאגף שמאל וקאסנו מתחת לחלוץ. אני מצפה מרייס או קאסנו לפעולה מעניינת, אבל גוטי ביום טוב שחקן מאוד מסוכן.

13. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

הסגלים של ברצלונה וולנסיה אמורים להתפרסם בשעות הקרובות , ויש שמועות שסאביולה בסגל .

ב16 למאי 2004 ערך לואיס אנריקה את הופעתו ה300 והאחרונה במדי ברצלונה במשחק ביתי מול ראסינג סנטאנדר.
    מחר ,24 בספטמבר 2006 יערוך קארלס פויול את הופעתו ה300 ובהחלט לא האחרונה במדי הבלאוגרנה .
    http://www.elmundodeportivo.es/mundo-img/20060923a/_archivo55_photo_10_1_1_20060923_yba01f2.Xxx.Xxx

14. EL Capitan Member

דור, זה רפאל סוביס, לא סורביס.
    http://www.marca.com/ficheros/marca/imagenes/espanyol_barcelona_saviola_050906_ES.Xxx
    וכמו שחשבתי, מתי שרייקארד יצטרך באמת את סאביולה- הוא לא יחשוב פעמים, וישתמש בו. השפנפן בסגל למשחק נגד ולנסיה, ובמקרה הצורך הוא גם יעלה מהספסל. המהלך הזה מראה את המודעות של בארסה ורייקארד לחוזק של ולנסיה, שב5 השנים האחרונות לא הפסידה בקאמפ נאו. ומי שלא נכללו בסגל הם תוראם, מוטה וסילביניו מהחלטה מקצועית ושיקולים של רוטציה.

הסגל של בארסה למשחק:

שוערים- ולדס וג'ורקרה.

הגנה- בלטי, פויול, אולגר, מרקס, זמברוטה וג'יו.

קישור- אדמילסון, צ'אבי, אינייסטה ודקו.

התקפה- גודי, רונאלדיניו, מסי, אטו, ג'יולי וסאביולה.

הסגל של אתלטי למשחק נגד סביליה (חוראדו מחוץ לסגל בגלל החלטה מקצועית):

שוערים- לאו פרנקו ופלקון.

הגנה- סייטארידיס, אנטוניו לופז, פרניה, ז'ה קסטרו, פאבלו ופראה.

קישור- לוקסין, קוסטיניה, גאלטי, גאבי, מאניש ופטרוב.

התקפה- מקסי, טורס, אגוורו ומיסטה.

עריכה: הסגל של ולנסיה:

שוערים- קאניזארס ובוטלה.

הגנה- מיגל, אביול, נבארו, אג'אלה ומורטי.

קישור- אלבלדה, אדו, חואקין, אנגולו, הוגו ויאנה, ויסנטה וגבילאן.

התקפה- רגיירו, סילבה, וייה ומורו.

נערך לאחרונה ב: ‏23/9/06
  15. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

2 דברים שאני לא זוכר: מתי הלגרה שיחק בקישור (לא משחק בודד אלא רצף של משחקים) והאם הלגרה שיחק בעונה הראשונה של קפלו.