30 :ריאל וסביליה מפסידות , בארסה בורחת מעט

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏14/4/07.

1. Raulito Madridista

מחזור 30 בליגה הספרדית

http://www.liga.co.il/leaguespic/1043424336league.Xxx

לאחר שתמו הכרעות רבע גמר ליגת האלופות בה גם וולנסיה סיימה את דרכה במפעל והותירה את ליגת האלופות ללא נציגה ספרדית, אך לעומת זאת בגביע אופ"א נחלו הספרדיות הצלחה כאשר שלוש ספרדיות ביניהם סביליה אוססונה ואספניול נמצאות בשלב חצי הגמר, חוזרת אלינו הליגה הספרדית עם מחזור נוסף מרתק בפתח. שום דבר בקרב על האליפות רחוק מלהיות גמור, ואותו דבר על מקום בלה ליגה בשנה הבאה. הקבוצות ששיחקו באמצע השבוע במפעלים האירופים ישתדלו לחזור רעננות כמה שאפשר למחזור ה-30.

במוקד המחזור ה-30 בליגה הספרדית, תארח סביליה את וולנסיה למשחק חם מאוד בפיחואן. סביליה ווולנסייה יחזרו עייפות מאוד ממשחקי אמצע השבוע, עם זאת, סביליה תחזור עם חיוך גדול אחרי שהצליחה במשימה באנגליה והעפילה לחצי גמר גביע אופ"א בו תתמודד נגד ספרדית אחרת, אוססונה. וולנסיה הודחה מרבע גמר ליגת האלופות, על ידי צ'לסי עם שער אכזרי ממש בדקה האחרונה והפסד ביתי. וולנסיה יודעת, שהיא חייבת להשיג את המקום הרביעי, השייך כרגע לסראגוסה בעקבות הניצחון של החבורה של פרננדז על ברצלונה, וההפסד של וולנסיה לאתלטיק בילבאו. סביליה מפשלת לאחרונה גם היא בליגה הספרדית וסיימה בתיקו בלבד עם אוססונה וסנטאנדר במחזור האחרון. היא לא ניצלה את המעידה של ברצלונה והיא במרחק נקודה מברצלונה המוליכה. בניגוד לפעם הקודמת, בה איפשר חואנדה ראמוס מנוחה למספר שחקני הרכב, נראה שנגד וולנסיה ייפתח ההרכב הכי חזק הכולל את חסוס נאבאס, אדריאנו, קרז'אקוב וקאנוטה, הפיצ'יצ'י בייחד עם דייגו מיליטו. אלו ייהבו את רביעיית ההתקפה. בוולנסיה, ימשיך כנראה לקבל קרדיט פרננדו מוריינטס שכבש נגד צ'לסי וייפתח בהרכב לצידו של דויד ויאה. חואקין ייפתח בקישור ודוד סילבה אמור לשחק באגף השמאלי. ויסנטה עדיין ייעדר עקב פציעה, ואלביול ייפתח לצד אלבלדה במרכז המגרש.

כמובן יישנם עוד משחקים. קרב האליפות עדיין לא סגור. ברצלונה שהפסידה לסראגוסה בחוץ והפער שלה משאר הליגה הצטמצם מאוד, תארח את מאיורקה מהתחתית בביתה, בקאמפ נואו. לא הרבה נותנים סיכויים למאיורקה, אך יש לזכור שזו הפתיעה העונה עם ניצחון באחד המגרשים הקשים בספרד, בפיחואן. חדשות רעות לברצלונה. רונאלדיניו, כוכב הקבוצה ומלך שערי הקבוצה בליגה, כנראה לא יהיה בסגל למשחק. הרופאים טוענים שהגאושו סובל מעומס ומכאבים שפוגעים בקרסול שלו והוא ינוח. לעומת זאת סמואל אטו אמור לחזור לסגל. אטו החמיץ את המשחק האחרון של הקבוצה. נראה שרייקארד יחזור למערך הרגיל שלו, פרט לכך שג'ולי צפוי להחליף את הגאושו.

ריאל מדריד העליזה מהמחזור הקודם, תתארח בסנטאנדר שנהוציאה נקודה חשובה בפיחואן. פתאום הכל נראה אחרת. בספרד לא הפסיקו לשבח את ריאל על משחקה הטוב נגד אוססונה ועל הניצחון השלישי רצוף. ריאל ממוקמת במרחק של 2 נקודות בלבד מברצלונה והיא תוכל לעלות זמנית למקום הראשון אם תנצח, כיוון שברצלונה וסביליה משחקות בראשון לעומת ריאל שתשחק בשבת. בריאל מדריד כרגיל ההרכב לא ידוע. מה שכן, רוברטו קרלוס נותר מחוץ לסגל למשחק עקב פציעה בברך, גם בקהאם עדיין לא החלים מהפציעה והוא בחוץ. מיגל טורס וראול בראבו נעדרים גם הם עקב פציעות. לפי דיווחים בספרד, ההרכב צפוי להיות דומה למשחק נגד אוססונה. דיארה ואמרסון ייקבלו צ'אנס בעקבות יכולתיהם הטובה, וגוטי וגאגו יישארו בחוץ. הסיכויים של הראשון לשחק נמוכים לאחר השטות נגד סלטה. ככל הנראה סאלגדו וראמוס ייפתחו כמגנים. בשקט בשקט, סנטאנדר בונה קבוצה צעירה ומוכשרת. הקבוצה הרעננה והצעירה ממוקמת שמינית במרחק של 3 נקודות בלבד מגביע אופ"א. זיגיץ(9 שערים) מוניטיס(4 שערים ועשרה בישולים) וגאראי(7 שערים ו2 בישולים), הם אלו שאמורים להפחיד את ריאל מדריד. במידה וראול יבקיע הוא ישתווה לקרלוס סנטיאנה הגדול עם 186 שערי ליגה.

סראגוסה שהעפילה זמנית למקום הרביעי תתארח בחימנאסטיק הזקוקה לנקודות כמו אוויר לנשימה. היא במקום האחרון מרוחקת 9 נקודות מאתלטיק בילבאו, שתארח את אספניול העייפה מגביע אופ"א, אחרי שעלתה לחצי הגמר.
    אתלטיקו מדריד תארח בביתה את לבאנטה, שרחוקה 2 נקודות בלבד מהקו האדום וגם היא חייבת נקודות. בטיס שלאחרונה שומטת יותר מדיי נקודות תארח את סוסיאדד שעדיין מאמינה שניתן להישאר בליגה. סלטה תחפש את הנקודות דווקא בדרבי הקשה נגד לה קורוניה, בבלאידוס.
    רקראטיבו וחטאפה שצונחת לאחרונה, ייקוו להמשיך את העונה הטובה. רקראטיבו לא רחוקה מגביע אופ"א גם היא, ובינתיים היא במקום שמוליך לאינטר-טוטו. רקראטיבו אצל אוססונה וחטאפה מארחת את ויאריאל.

http://www.realmadrid.co.il/spaw/photos/osasuna5.Xxx
    מקום ראשון זמנית?

ערב המחזור ה-30: המצב בצמרת

1. ברצלונה – 56 נקודות
    2. סביליה – 55 נקודות
    3. ריאל מדריד – 54 נקודות
    4. סראגוסה – 50 נקודות
    5. וולנסיה -50 נקודות

יש לנו כאן חמש קבוצות שנאבקות על האליפות – מה נשאר להן?

ברצלונה: מאיורקה(ב), ויאריאל(ח), לבאנטה(ב), סוסיאדד(ח), בטיס(ב), אתלטיקו מדריד(ח), חטאפה(ב), אספניול(ב), חימנאסטיק(ח).

סביליה: וולנסיה(ח), בילבאו(ב), אספניול(ב), ריאל מדריד(ח), רקראטיבו(ב), לה קורוניה(ח), סראגוסה(ב), מאיורקה(ח), ויאריאל(ב)

ריאל מדריד: סנטאנדר(ח), וולנסיה(ב), בילבאו(ח), סביליה(ב), אספניול(ב), רקראטיבו(ח), לה קורוניה(ב), סראגוסה(ח), מאיורקה(ב)

סראגוסה: חימנאסטיק(ח), סלטה ויגו(ב), סנטאנדר(ב), וולנסיה(ח), בילבאו(ב), סביליה(ח), ריאל מדריד(ב), רקראטיבו(ח).

וולנסיה: סביליה(ב), ריאל מדריד(ח), רקראטיבו(ב), לה קורוניה(ח), סראגוסה(ב), מאיורקה(ח), ויאריאל(ב), לבאנטה(ח), סוסיאדד(ב).

ערב המחזור ה-30: המצב בתחתית

15. בטיס – 33 נקודות
    16. אתלטיק בילבאו – 29 נקודות
    17. לבאנטה – 29 נקודות
    18. סלטה ויגו – 27 נקודות
    19. ריאל סוסיאדד – 21 נקודות
    20. חימנאסטיק – 21 נקודות

יש לנו כאן שש קבוצה שנאבקות על ירידה – מה נשאר להן?

בטיס: ריאל סוסיאדד(ב), אספניול(ח), אתלטיקו מדריד(ח), חטאפה(ב), ברצלונה(ח), חימנאסטיק(ב), סלטה ויגו(ח), אוססונה(ב), סנטאנדר(ח).

אתלטיק בילבאו: אספניול(ב), סביליה(ח), ריאל מדריד(ב), רקאטיבו(ח), לה קורוניה(ב), סראגוסה(ח), מאיורקה(ב), ויאריאל(ח), לבאנטה(ב).

לבאנטה: אתלטיקו מדריד(ח), חטאפה(ב), ברצלונה(ח), חימנאסטיק(ב), סלטה ויגו(ח), אוססונה(ב), סנטאנדר(ח), וולנסיה(ב), בילבאו(ח)

סלטה ויגו: לה קורוניה(ב), סראגוסה(ח), מאיורקה(ב), ויאריאל(ח), לבאנטה(ב), סוסיאדד(ח), בטיס(ב), אתלטיקו מדריד(ח), חטאפה(ב)

ריאל סוסיאדד: בטיס(ח), אתלטיקו מדריד(ב), חטאפה(ח), ברצלונה(ב), חימנאסטיק(ח), סלטה ויגו(ב), אוססונה(ח), סנטאנדר(ב), וולנסיה(ח)

חימנאסטיק: סראגוסה(ב), מאיורקה(ח), ויאריאל(ב), לבאנטה(ח), סוסיאדד(ב), בטיס(ח), אתלטיקו מדריד(ב), חטאפה(ח), ברצלונה(ב).

משחקי המחזור לפניכם:

שבת:

ראסינג סנטאנדר – ריאל מדריד; 21-00, שידור ישיר בספורט 5+
    בטיס – ריאל סוסיאדד; 23-00, שידור ישיר בספורט 5+ LIVE

יום ראשון:

אתלטיקו מדריד – לבאנטה; 18-00
    סראגוסה – נאסטיק; 18-00
    סלטה ויגו – דפורטיבו לה קורוניה; 18-00
    אוססונה – רקראטיבו; 18-00
    אתלטיק בילבאו – אספניול; 18-00
    חטאפה – ויאריאל; 18-00
    ברצלונה – מאיורקה; 20-00
    וולנסיה – סביליה; 22-00

נערך לאחרונה ב: ‏14/4/07
  2. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני אתיחס למשחק המרכזי, כמובן ולניסה נגד סביליה:

הולך להיות משחק גדול ויפה , שתי קבוצות שמשחקות כדורגל יפה לעין נפגשות אז בטח יהיה לנו אחלה משחק, סביליה תבוא למשחק מעודדת אחרי ההעפלה שלה לחצי גמר גביע אופ"א לעומת זה ולנסיה תבוא למשחק נשברת אחרי שהייתה רחוקה כמה דקות מההעפלה לחצי גמר ליגת האלופות, בכל זאת ולנסיה עדיין לא איבדה את הסיכויים שלה לזכות באליפות ההפרש כרגע הוא 6 נקודות והנצחון על סביליה יקרה אותה יותר לצמרת, לגבי סביליה שרחוקה נקודה אחת מהמקום הראשון, היא תעשה את הכל כדי לנצח ולעקוף את ברצלונה לפחות באופן זמני.

שיהיה משחק יפה ומהנה

אה איך שכחתי http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx , כל הכבוד לדור(כך קוראים לך?) על ההשקעה והמאמץ הרב שהוא עשה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏14/4/07
  3. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

קודם כל מילה טובה על ההשקעה בהודעת הפתיחה. אני יודע מניסיוני הרב פה שזה דורש הרבה זמן, מקורות ורצון אז מגיע קרדיט.

הישורת האחרונה של העונה מתחילה בסוף השבוע הזה, ותרשו לי להתמקד בקבוצה שלי ריאל מדריד כמובן: אנחנו באים בפורמה טובה לשם שינוי באופן קבוצתי ושל שחקן מפתח באופן אישי- רוביניו כמובן שכובש במשחקים האחרונים ומראה יכולת טובה.
    משחקי המפתח של ריאל שלדעתי מאזן מושלם בהם (ולנסיה, בילבאו בחוץ וסביליה) יבטיח אליפות, מתחילים בשבוע הבא וזו הזדמנות טובה להגיע עם רצף ניצחונות, שחברים, אל לזלזל במשמעות שלו. כנראה שאלה העונות החלשות האחרונות שגורמות לי לחשוש עד מאוד שלא נצליח להגיע במאזן טוב למשחקים הקשים הללו ושנמעד נגד סנטנדר (כמו שקרה לסביליה, דרך אגב), פשוט כי זה אופייני לנו בשנים האחרונות לבעוט בדלי. אני מקווה שהחבר'ה של קאפלו יגרמו לי להתבדות.
    ואם כבר החבר'ה של קאפלו, הבנתי שראול לא ישחק. מה יהיה ההרכב?

לגבי ולנסיה-סביליה, אני מסכים בגדול עם אינטר. הסיטואציה שבה שתי הקבוצות מגיעות אחרי ההצלחה בחוץ / הכישלון בבית רק יגדילו את התוצר המזוקק שנקבל מהמשחק הגדול הזה.

ואמוס מרנגס!!!

4. לירן מנהל כללי מנהל כללי

דור כל הכבוד, עבודה נפלאה.

באמת מירב העניין מתרכז בפיחואן, סביליה וולנסיה שתיהן פישלו במחזור האחרון ולא ניצלו את המעידה של ברצלונה, ברצלונה צפוייה לנצח את מאיורקה למרות שחסרונו של רונאלדיניו הוא משמעותי, ולכן גם סביליה וגם ולנסיה יודעות שהפסד, או במקרה של ולנסיה גם תיקו, ירחיק את ברצלונה באופן די משמעותי ואף אחת מהקבוצות לא רוצה תסריט כזה.
    לסביליה יש הרבה מה להוכיח, בתקופה האחרונה היא מפשלת נגד קבוצות שהיא לא צריכה לאבד מולם נקודות ובבית נגד יריבה חזקה כמו ולנסיה יכול להגיע הפיצוי, סביליה נמצאת במצב מצויין בליגה אבל בהחלט יכולה להרגיש צביטה קלה כי ללא איבודי הנקודות כמו למשל נגד סנטאנדר אז סביליה הייתה כבר נמצאת במצב מצויין במקום הראשון.

5. REAL MADRID Member

קודם כל, כל הכובד על ההשקעה!

אני גאה מאוד להגיד, הליגה הספרדית היא הליגה הצמודה ביותר היום באירופה וזאת הליגה היחידה שקשה להגיד מי תזכה באליפות (גם באנגליה זה צמוד, אבל כולם יודעים ש-90% זאת מנצ'סטר)

דיברת על כך שוולנסיה מגיעה לפיחואן לאחר ההדחה האכזרית ביותר, אני לא זוכר הדחה גדולה כל כך אכזרית בשנים האחרונות. אני תמיד טועה בהשארות שלי אבל אני אף פעם לא מוותר, אני מאמין שלמרות ההדחה וולנסיה לא תפסיד את המשחק, ולנסיה קבוצה הפכפכה, בלי ללכת יותר מידי אחורה אנחנו רואים שאחרי ניצחונות גדולים היא מפסידה ולהפך. מנגד סביליה מצליחה באופ"א ונופלת בליגה לאחורנה. כמו שאמרת דור, סביליה מפשלת. אני מאמין שמוריינטס במידה וישחק 90 דקות יעשה את ההבדל. אני מאמין שסביליה לא תנצח את ולנסיה למרות שהיא פותחת בהרכב החזק שלה. קשה לי להסביר למה, זאת פשוט תחושת בטן. אבל כמו שקורה הרבה העונה, אני טועה בתחושות שלי. מה שבטוח יהיה זה משחק חם מאוד.
    (בעע, לא כתבתי כלום, אני פשוט לא מרוכז כל כך)

ברצלונה תארח את מאיורקה, אני רוצה מאוד להאמין שנראה איזה תוצאת תיקו מפתיעה אבל כשזה בברצלונה, וכשזאת מאיורקה אני לא רואה איך זה קורה. ברצלונה לא נמצאת בתקופה טובה אבל היא תנצח את המשחק, השאלה איך יראה הניצחון. מצד אחד הניצחון יכול להיות איזה השתלוללות גדולה שיחזיר את ברסה לכותרות, מצד שני זה יכול להיות איזה שער של בלם בקרן במשחק צמוד מאוד. בכל מקרה נאחל לפויול יומולדת שמח, בתור אוהד ריאל הייתי רוצה שהמתנה תתפוצץ לו בפנים אבל אני לא אגיד את זה. הקטע האירוני לקראת המשחק הזה הוא רונאלדיניו ואטו, צמד המריבה שאני לא מאמין ל"שולם" בינהם. אטו חוזר בעוד שהגאושו לא ישחק. בוא נוסיף פלפל ונגיד זה מתוכנן והם לא יכולים לשחק אחד עם השני.. סתם צוחק.

לא רציתי להגיע לכאן אבל אין ברירה.. ריאל מדריד, אני כנראה כל כך בטרגדיה מהעונות האחרונות שמלבד הקלאסיקו נגד הקטלונים אני אף פעם לא אופטימי. למרות המשחק הנהדר נגד אוססונה, למרות שהייתי בעננים במשחק, למרות שהכל היה מושלם, אני לא יכול להיות אופטימי. משחק חוץ נגד ראסינג, קבוצה קטנה אולי אבל אני בספק אם נצא משם עם שלושת הנקודות. אני חושב שנצא משם עם נקודות אחת בעוד שברסה תנצח ואז שוב הכל יהיה מבולגן (לא שעכשיו זה מסודר). בכל אופן אני מקווה שקאפלו יכניס לשחקנים את מה שהוא הכניס להם לפני המשחק נגד אוססונה, הכי חשוב זה לא לבוא שאננים, אבל מצד שני, תיקו או הפסד קטן לקראת ולנסיה יכול לעשות רק טוב. בעע, אני שונא את עצמי על הפיסקה הזאת.

אני קצת ממהר, כנראה בהמשך אני אערוך/יכתוב הודעה חדשה יותר מפורטת.

6. Jose Mourinho Member

עבודה טובה Raulito, כל הכבוד על ההשקעה.

ריאל מדריד במגמת התאוששות מסויימת מבחינת ניצחונות לאחרונה, ועם ההפסד של ברצלונה ואיבוד הנקודות של סביליה, וכאשר הליגה היא המפעל היחיד שנותר להם(כך המצב גם אצל ולנסיה), המרנגס יכולים להשקיע את כל הכוח שלהם בליגה. קאפלו, עם כל הבעיות שהיו לו השנה, עוד עשוי לעזוב כמו גדול עם אליפות, עוד אחת לאוסף המפואר שלו.

מבחינתי יש כרגע 5 מתמודדות על האליפות, 6 נקודות בלבד מפרידות בין המקום הראשון לחמישי, והראשונה שתמעד, גם אם זו תהיה המעידה הקטנה ביותר, תאכל אותה.
    המתמודדת המפתיעה מכולן היא כמובן סראגוסה, שנכנסה למאבק בזכות הניצחון על ברסה כמובן. אני בטוח שאיימאר ושות' לא יתנגדו גם למקום בליגת האלופות, אבל לדעתי הם צריכים לנצל את המצב ולתת גז בליגה, לא יאומן שהם במצב סביר לזכות באליפות, 9 מחזורים לסיום.

7. Raulito Madridista

למה לא יישחק? משחק, משחק. ראול קיבל מכה ברגל ימין אבל זה לא יימנע ממנו להפסיד את המשחק, הוא ייפתח בהרכב בכל מקרה, כנראה כחלוץ נסוג מאחורי ואן ניסטלרוי שייפתח בשפיץ. פרננדו גאגו כנראה ייתפוס את מקומו של אמרסון שהיה מעולה נגד אוססונה. הרביעייה ההתקפית תישאר רגילה עם רוביניו והיגואין מאחורי ראול ורוד.
    ההרכב המשוער: קסיאס; סאלגדו, קנבארו, הלגרה, ראמוס; דיארה, גאגו, היגואין, רוביניו; ראול וואן ניסטלרוי.

* תודה לכולם על המחמאות.
    *inter4me, כן, דור זה השם שלי.

8. Engel Del Madrid Member

לעזאזל, תראו איזה משחקים נשארו לברצלונה ואיזה משחקים נשארו לריאל וסביליה..

9. Dimitar Berbatov Member

קודם כל, שאפו גדול לדור על ההשקעה והעבודה הנפלאה.
    ולמחזור עצמו: משחקים מעניינים מאוד צפוים לנו. ריאל תתרח אצל סאנטנדר, בארסה תארח את מאיורקה למשחק קליל על הנייר וסביליה תארח בפיחואן את ולנסיה.

נתחיל מהמשחק שיפתח את המחזור, ריאל הלוהטת תארח את סאנטנדר. ריאל אחרי הנצחון הגדול 2-0 על אוסאסונה שהוריד את הפער בצמרת ל-2 נקודות מבארסה ונקודה מסביליה. אבל בריאל מרוצים לא רק מהנצחון אלא גם מהיכולת. פתאום אמרסון הבלוף הגדול מתחיל להזכיר את אמרסון של יובנטוס, ראול חוזר לכבוש אחרי בצורת ממושכת וההגנה מתחילה להתייצב. עם כל הדברים הטובים האלה ריאל רוצה אחרי המשחק באל סרדינרו לעלות לפחות זמנית למקום הראשון ואולי להלחיץ את בארסה וסביליה.
    אבל לצד כל הדברים המשמחים הללו יש גם חדשות רעות מבחינת ריאל. טורס יעדר מהמשחק עקב פציעה. אליו הצטרפו רוברטו קרלוס וראול בראבו. ובעקבות כך ריאל נשארת עם מגן שמאלי אחד בסגל ושמו מרסלו. אבל לפחות לפי המארקה ולפי הערכויות קאפלו יפתח ללא מרסלו ובמקומו יפתח עם ראמוס כמגן שמאלי, עמדה בה לא שיחקמעולם. שאר ההרכב אין שינוים אצל הדון, הרביעיה ההתקפית הרגילה עם היגוואין ורוביניו מאחורי ראול וואן ניסטלרוי.
    ראסינג מגיעה למשחק עם תיקו 0-0 מצוין בפיחואן שהשאיר אותה בתמונת המאבק על כרטיס לגביע אופ"א. בכלל עוברת על ראסינג עונה מצוינת. רק בחודש אוגאוסט כל הפרשנים הספידו את סאנטנדר ודיברו על כך שהיא תרד ליגה. אבל ראסינג ללא אוואט נותנת עונה מצוינת. ביחד עם זיגיץ' ומוניטיס בחוד שמגלים יכולת מצוינת (ביחד כבשו 13 שערים ובישלו 15 שערים) ועם קשרים מצוינים כמו סקאלוני, ויטולו, קולסה וסראנו ומאמן נהדר כמו פורטוגל ראסינג הפכה להפתעת העונה .
    תהיו בטוחים שיהיה משחק מעניין. אני מאמין ומקווה שיהיה משחק התקפי עם הרבה הזדמנויות לשתי הצדדים.מ ובכלל לא בטוח שריאל אחרי המשחק הזה תהיה בפסגה.

משחק מעניין נוסף יהיה בין סראגוסה לחימנאסטיק. חימנאסטיק תארח את סראגוסה כאשר היא חייבת נקודות. חימנאסטיק נמצאת כרגע מתחת לקו האדום והיא במרחק 8 נקודות מהמקום שבו נשארים ליגה. מנגד סראגוסה מגיעה אחרי הנצחון הענק בבית על בארסה, נצחון שהעלה את הקבוצה למקום ה-4 שמביא בסיום העונה למוקדמות ליגת האלופות. סראגוסה חייבת נצחון אם היא רוצה להגיע לליגת האלופות ולהגדיל את הפער לפחות זמנית מולנסיה ל-3 נקודות.
    אצל שתי הקבוצות לא צפוי להיות שום שינוי. אצל סראגוסה כרגיל דייגו מיליטו יפחת בחוד ככל הנראה לצידו של סרחיו גארסיה הצעיר הנהדר. בקישור ינסה להמשיך דלאסנדרו הארגנטיני את היכולת המצוינת מהמשחק נגד בארסה ביחד עם איימאר שלא הורגש בכלל נגד בארסה בקישור הקדמי.
    אצל חימנאסטיק שחייבת נקודות ימשיכו להסתמך על חאבייר פורטיו, אקס ריאל מדריד. פורטיו הוא מלך השערים של הקבוצה עם 9 שערים והוא היחיד שיכול באמת להוציא את חימנאסטיק מהבוץ הזה.
    שתי קבוצות שחייבות נקודות. חימאנאסטיק כדי להשאר בליגה וסראגוסה כדי להגיע לליגת האלופות. מה שמבטיח לנו משחק מעניין שב שתי הקבוצות ינסו לנצח, רק חבל שהוא יוצא על ערב יום השואה... (טוב נו בכל זאת הוא לא היה משודר, מקסימום בלייב)

כמו שכבר אמרתי, בארסה תארח את מאיורקה למשחק קליל. מאיורקה לא אמורה לעשות צרות גדולות מידי לברצלונה. מאיורקה מאז אותו נצחון על סביליה בפיחואן (כמה זמן כבר עבר, חודש?) לא עשתה יותר מידי, נצחה פה ושם אבל היא לא קבוצה שאמורה להדאיג את בארסה. מאיורקה בשבוע שעבר הבטיחה כבר למעשה את השארותה. כרגע היא רחוקה 9 נקודות מהקו האדום ואלא אם כן מאיורקה תתפק אני לא רואה אותה יורדת ליגה.
    אצל מאיורקה השחקן אולי הכי משמעותי זה הוא מאקסי לופז. מקסי לופז ינסה להראות לקבוצתו לשעבר מה הוא שווה. מקסי צפוי לפתוח בהרכב ככל הנראה וינסה ביחד עם ויקטור להכניע את הויקטור השני, ואלדז.
    אבל המשחק עם כל הכבוד למאיורקה תלוי בברצלונה. שבוע קשה מאוד עבר על בארסה. ביום שבת לפני שבוע היא הפסידה לסראגוסה בחוץ והפער בצמרת קטן. ואתמול התברר שרונאלדיניו פצוע ולא יוכל לקחת חלק במשחק. מי שצפוי להחליף את גאושו הוא ג'ולי הצרפתי שישחק בצד שמאל. מי שכן צפוי לחזור להרכב הוא סמואל אטו שלא היה בסגל לקראת סראגוסה עקב פציעה (זה לפחות מה שרייקארד אומר) והוא יפחת מחר בחוד. בקישור יהיה מעניין לראות אם רייקארד ימשיך בשלישיה התקפית כמו דקו, אינייסטה וצ'אבי או שישים את מוטה או אדמילסון ויוריד את אחד מהשלושה לספסל.
    אין ספק מי כאן הפייבוריטית. אני כבר עובד על שידור באינטרנט, מקווה שמאיורקה תפתיע אבל זה לא נראה לי. גם ללא רוני בארסה עולה ב-8 דרגות על מאיורקה, באנקר.

על המשחק המרכזי של המחזור ושאר מאבקי התחתית, בהמשך!

10. Raulito Madridista

בטיס – ריאל סוסיאדד

http://www.liga.co.il/leaguespic/1041966137betis.Xxx VS http://www.liga.co.il/leaguespic/1041966957real.Xxx

יום שבת, 23-00 שידור ישיר בספורט 5+ LIVE, רואיז דה לופרה

בבטיס יודעים את משמעות המשחק הקרוב נגד סוסיאדד. שום דבר לא נלקח בחשבון מבחינת לואיס פרננדז חוץ מניצחון. בטיס לא ראתה ניצחון בליגה כבר שלושה מחזורים, ביניהם השיגה רק 2 נקודות בלבד, והמרחק שלה מהקו האדום הוא 6 נקודות אומנם, אבל זה לא מספיק. בטיס הייתה חסרת עצות במשחק הקודם נגד לבאנטה ופיגרה 1-0, עד שרוברט כבש לזכותה את שער השיוויון 11 דקות לסיום. המאמן לואיס פרננדז ייחסר מספר שחקנים חשובים. רפאל סוביס ואודונקור ימשיכו להיעדר ואליהם ייצטרפו רומארו, פוגל ופנקראט. רוברטו שהבקיע את שער השיוויון ייפתח בחוד ההתקפה. סיסקו יישחק מאחוריו כאשר דני ימתין על הספסל.
    "השחקנים יודעים שניצחון יימקם אותנו בעמדה טובה להישאר בליגה", אמר פרננדז.

ריאל סוסיאדד נמאת עמוק בתחתית הליגה הספרדית. הם יודעים שהם חייבים להתחיל לאסוף נקודות אם הם לא רוצים לרדת לליגה השנייה. ההפסד במחזור הקודם לאספניול סיבך את הקבוצה עוד יותר וכעת היא רחוקה 8 נקודות מהמקום ה-17. אוראנגה פצוע בשורות סוסיאדד וייעדר, אבל לפי היכולת שלו השנה, זה לא הפסד גדול. סקובו וחסולי ייצטרפו גם הם לאוראנגה ויעשו עוד כאבי ראש ללוטינה. למרות ההפסד, סוסיאדד מרוצה מהעובדה שהיא השיגה 4 נקודות מתוך התשעה האפשריות. דרקו קובאצ'ביץ המאכזב מאוד ייפתח בחוד ההתקפה של סוסיאדד, לצידו של דיאז דה קיירו, אחת ההפתעות החיוביות בריאל סוסיאדד העונה, לרשותו 3 שערי ליגה, לצעיר בן ה-23. צ'אבי פרייטו ייפתח בקישור שלסוסיאדד. לרשותו גם שלושה שערי ליגה והוא השחקן הכי טוב של סוסיאדד העונה ללא ספק.

אספניול – אתלטיק בילבאו

http://www.liga.co.il/leaguespic/1041966342esp.Xxx VS http://www.liga.co.il/leaguespic/1041967723ath.Xxx

יום ראשון, 18-00, המונז'ואיק

אספניול חגגה השבוע את עלייתה לחצי גמר גביע אופ"א והיא עשתה זאת כמו גדולה. היא השיגה תוצאה לא טובה במשחק הביתי, ספגה שני שערים בבית, ושער בודד של בנפיקה היה מעיף אותה, אך הקבוצה הנחותה בקטלוניה עשתה את העבודה כמו גדולה והיא תשחק נגד וורדר ברמן המצויינת בחצי הגמר. לעומת זאת, בליגה אספניול מאכזבת במקצת. מחזיקת הגביע מתקשה לשמור על יציבות ולמרות ניצחונות גדולים כמו על ברצלונה וסביליה, היא ספגה חמישייה מנאסטיק ומרבה לאבד נקודות. אספניול ממוקמת תשיעית ובינתיים נראה שלגביע אופ"א היא כבר לא תגיע, אבל האינטר-טוטו בהחלט מטרה ראויה – היא רחוקה ממנו שלוש נקודות בלבד. ואלורדה, מאמן אספניול, אוהב לשנות הרכבים, ולא מתמיד בעיקר בין הליגה לגביע אופ"א. מקומו של איבן דלה פנייה, המאכזב אולי אפשר לומר(3 בישולים בלבד בליגה), מובטח בהרכב. גם לואיס גארסיה, התגלית של אספניול, שכבש עשרה שערים כמו הקפטן טאמודו, ייפתח בהרכב. ואלורדה מתלבט בין טאמודו, הקפטן ומלך שערי הקבוצה, לבין פאנדיאני שנראה טוב לאחרונה והוא המבקיע המוביל של הקבוצה מגביע אופ"א. אני אהמר על ראול טאמודו בהרכב, אבל אל תופתעו לשמוע שפנדיאני שיחק וכבש. המאמן ואלורדה מזהיר את שחקניו מבילבאו, והראה להם קלטת של בילבאו מנצחת את וולנסיה.

המצב באתלטיק בילבאו מרומם מאוד. הקבוצה שלא ירדה מעולם לליגת המשנה, ניצחה בשבוע שעבר בביתה את וולנסיה הרביעית בטבלה במשחק לא רע בכלל. לראשונה לאחר המון מחזורים, הצליחה הקבוצה לעלות מעל הקו האדום ובבילבאו מאמינים שהם יישארו בליגה ויבטיחו את מקומם בליגה הספרדית כמה שיותר מהר. למרות הניצחון האחרון בילבאו מפשלת מאוד לאחרונה תחת המאמן מנה שבתחילת הקדנציה שלו היה שיפור משמעותי. הקבוצה הוציאה 4 נקודות בלבד מתוך 15 האחרונות וביניהן היה הפסד לנאסטיק, הקבוצה החלשה בליגה. סאריגי, בלם הקבוצה, דיבר לקראת המשחק ואמר: "אספניול הצליחו מאוד השנה בגביע אופ"א, הליגה הספרדית פחות מעניינת אותם ולכן אנו יכולים להפתיע גם אם המשחק אצלם". בבילבאו החדשות הטובות הן שייסטה שנעדר מהמשחק הקודם עקב פציעה(הוא שיחק 8 דקות נגד וולנסיה אבל לא יכל לפתוח בהרכב) ייעשה את כל המאמצים לשחק. אם הוא יהיה כשיר המאמן מנה ייתן לו את המפתחות בניהול המשחק, כמו בדר"כ. אם זאת, הסיכויים לפי המארקה לא גבוהים.
    ככל הנראה מי שייפנה את מקומו לייסטה במידה ויישחק, יהיה איראולה. חוסה אצ'בריה הוותיק ימשיך לשחק בקישור, ואדוריז יישחק לפני גאבילונדו שכבש את שער הניצחון נגד וולנסיה. לעומת זאת, צ'אבי מארטינז יחמיץ את המשחק בגלל פציעה, אוסטריץ בספק.

חימנאסטיק – סראגוסה

יום ראשון, 18-00, נואו

הקבוצה מהמקום האחרון בספרד הפסידה לדפורטיבו לה קורוניה בריאזור, 1-0 קטן ונשארה באותו מקום ללא שינוי, מרחק 8 נקודות מעוד עונה בליגה הספרדית הבכירה. בין המחזורים 24-26 השיגה הקבוצה 7 נקודות מתוך 9. היא ספגה שער שיוויון ממש מאוחר ממוריינטס שחילץ נקודה לוולנסיה, נאסטיק ניצחה את סביליה מהמקום השני, בביתה, ואת אתלטיק בילבאו בסאן ממס, 2-0. אך, רק נקודה השיגה הקבוצה משלושת המשחקים האחרונים. חאבייר פורטיו(8 שערים), רובן קאסטרו(4 שערים), וקמפאנו(3 שערים ו4 בישולים), אלו השחקנים העיקריים שאחראים על כך שנאסטיק עדיין לא ירדה ליגה. קמפאנו, שמשחק כמגן אך למרות זאת יש לו ביצועים לא רעים בכלל, חוזר להרכב נאסטיק לאחר שהחמיץ את המשחק נגד לה קורוניה בגלל השעייה. קמפאנו התראיין לקראת המשחק ואמר:"3 נקודות, זה מה שצריך כדי להמשיך את חלום ההישארות שלנו". בחימנאסטיק יודעים שיהיה לה קשה אבל הם ייתנו מעצמם הכל כמובן, לעיני הקהל התומך שלהם.

סראגוסה עשתה הפתעה גדולה כאשר ניצחה בקלות ובסטייל את ברצלונה במחזור הקודם בביתה. סראגוסה העפילה זמנית למקום הרביעי על חשבון וולנסיה. לאחר הניצחון הזה בסראגוסה יודעים שהשמיים הם הגבול והם אפילו במאבק האליפות עם הליגה הצמודה שיש לנו, 6 נקודות בלבד הם רחוקים מהמקום הראשון. אם סראגוסה תשחק כמו נגד ברצלונה לחימנאסטיק אין הרבה מה לעשות. המאמן פרננדז, צפוי לעלות את אותם 11 שעשו את העבודה נגד אלופת אירופה היוצאת ונגד אלופת ספרד. התשבוחות הגדולות הגיעו לכיוונו של דלסאנדרו. הקשר שממעט לכבוש העונה ובמאזנו שער אחד בלבד בליגה, היה מדהים נגד ברצלונה ובישל את שער הניצחון לדייגו מיליטו, שהעלה את מאזנו בליגה ל19 שערים, בייחד עם פרדי קאנוטה, הם מובילים את טבלת הפיצ'יצ'י. דבר יפה שראינו בסראגוסה, זו העבודה שלמרות שאיימאר לא היה טוב נגד ברצלונה, הקבוצה הצליחה לתפקד גם בלעדיו ושיחקה נהדר. התקשורת התעסקה רבות בסראגוסה בשבוע האחרון והמאמן פרננדז ביקש מהשחקנים את אותו ריכוז ואת אותה מוטיבציה כמו נגד ברצלונה. המאמן ביקש מהשחקנים לקחת יותר נקודות במשחקי החוץ.
    סראגוסה תחסר את סרחיו פרננדז שלא כשיר במאת האחוזים.

סלטה ויגו – דפורטיבו לה קורוניה

http://www.liga.co.il/leaguespic/1041966196celta.Xxx VS http://www.liga.co.il/leaguespic/1041966273depo.Xxx

יום ראשון, 18-00, הבלאידוס

האם דווקא נגד דפורטיבו לה קורוניה, בדרבי של גליסיה, תמצא סלטה ויגו את הדרך להשיג ניצחון? מעניין. סלטה היא הקבוצה הביתית הגרועה ביותר בליגה והיא השיגה בבלאידוס רק ניצחון אחד, והוא היה על וולנסיה בתחילת העונה. סלטה הידרדרה אל מתחת לקו האדום לאחר ההפסד לרקראטיבו בשבוע שעבר. לאחר ההפסד החליטו בהנהלת סלטה לעשות שינוי. המאמן ואסקז שהוליך את הקבוצה שנה שעברה למקום השישי, ובנה אותה לקבוצה מצויינת מאפס בסגונדה, פוטר, ובמקומו הגיע סטוייצ'קוב שעזב את נבחרת בולגריה. שחקן ברצלונה מהעבר מקווה לשנות את המצב והוא מאמין מאוד ששום דבר עדיין לא נגמר.אף ניצחון בחמשת המשחקים האחרונים לסלטה. סטוייצ'קוב זיהה את הבעייה ויינסה אולי לשנות משהו מהמערך. מדהים שאשתקד, פחות או יותר אותו סגל בחלק ההגנתי, היווה הגנת ברזל. פרננדו באיינו ייפתח בחוד ההתקפה וננה מאחוריו. גם גוסטבו לופז צפוי לשחק, וקאנוביו אמור לחזור להרכב. בסלטה מקווים לתקופה חדשה, ולדם חדש.

דפורטיבו לה קורוניה של קאפרוס עשתה את העבודה נגד חימנאסטיק בשבוע שעבר וניצחה אותה 1-0 בריאזור. דפורטיבו העונה הולכת לשום מקום, בעיקר. מה שנשאר לה זה חצי גמר גביע המלך, אבל למרות זאת בקבוצה מכוונים ורוצים להגיע כמה שיותר גבוה, כמה שאפשר. לה קורוניה במקום ה-11, היא לא בסכנת ירידה והמקום השמיני רחוק במרחק של 5 נקודות. קאפרוס הדגיש לשחקנים את העובדה שזה דרבי ושסלטה ויגו היא כמו חייה פצועה ומסוכנת. דפורטיבו גם לא בתקופה הכי מופלאה. בריאזור היא עושה את העבודה והשיגה שתי נצחונות אבל בחוץ היא מאוד מתקשה. אריזמנדי הצעיר ימשיך להיות החולייה המסוכנת בהתקפה של דפור. הוא ייפתח בחוד, כרגע במאזנו חמישה שערים. חואן רודריגז ייפתח גם הוא בהרכב שההתלבטות של קאפרוס היא בין ריקי המאכזב מאוד(רק שני שערי ליגה ושלושה בישולים), לבין אדריאן שכבש נגד ברצלונה לפני שני משחקים.

11. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

דור, באמת כל הכבוד על ההשקה העצומה שעשית פה ! http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

המשחק הכי מעניין ללא ספק הוא בין וולנסיה לסבילה,וולניה אחרי ההדחה מליגת האלופות,נישאר לה לשחק רק על הליגה,וסביליה לעומתה שעלתה לחצי הגמר בגביע אוו"פא,יהיה משחק סופר מעניין,2 קבוצות התקפיות שבאות כדי לנצח,הולך להיות משחק גדול.

ריאל יוצאת לסנטנדר,למשחק שעל הנייר היא אמורה לנצח,אבל סנטנדר כבר התפיעה לא מעט פעמים,ויש שם קבוצה ביכלל לא רעה,ועם החלוץ הענק זיגיץ' זה לא יהיה קל.
    מרסלו אמור לקבל היזדמנות בהרכב הראשון. אני מקווה שרוביניו שנימצא בכושר מטורף,ימשיך להוביל את ריאל לעוד ניצחון,שהיא כ"כ צריכה.
    שיהיה בהצלחה :aaa021:

12. Spanish Weapon Member

אני כולי תקווה ואמונה שסביליה תאבד היום נקודות במסטאייה, קיקה פלורז הולך חזק על הצ'מפיונס , אני לא רואה מצב שהוא ייתן יד שסראגוסה תברח לו במקום הרביעי והוא יישאר רק עם אופ"א.

ריאל מדריד במשחק קשה ב"אל סרדינרו" , סנאטנדר של השבועות האחרונים נראית נפלא ויודעת להוציא נקודות גם מהגדולות (נצחון במסטאייה,תיקו בפיחואן) , ניתן לה קרדיט היום , אני באמת מאמין שהיא יכולה להפתיע היום את ריאל ולהוציא ממנה נקודה.

13. Raulito Madridista

ראסינג סנטאנדר - ריאל מדריד

http://www.liga.co.il/leaguespic/1041966606satnd.Xxx VS http://www.liga.co.il/leaguespic/1041966719real.Xxx

תאריך המשחק: 14.4.07 - יום שבת
    שעת המשחק: 21-00, שידור ישיר בספורט5+
    מקום המשחק: "האל סרדינרו", סנטאנדר

קרב מעניין יהיה לנו היום במשחק בין סנטאנדר לריאל מדריד. הקבוצה הצעירה והרעננה מהסרדינרו עושה קולות של הופעה באירופה בשנה הבאה והיא כרגע במקום המוליך לאינטרטוטו והיא ממש לא רחוקה מגביע אופ"א. זה לא מה שחשבו על הקבוצה בתחילת העונה, אבל זיגיץ ומוניטיס השתיקו המון מבקרים. ריאל בתקופה נהדרת עם שלושה נצחונות רצופים ויכלה להעפיל זמנית למקום הראשון בטבלה, דבר שהיא לא הצליחה לעשות בפעמיים העונה שהייתה לה הזדמנות.

בריאל מדריד האווירה נהדרת. שלושה נצחונות רצופים, והאחרון היה באמת משכנע על אוססונה בבית. בתקשורת התלהבו מאוד מהניצחון של ריאל והציבו אותה כמועמדת חזקה מאוד לקחת מברצלונה את האליפות השלישית ברציפות. ריאל יכולה לעלות למקום הראשון בטבלה במידה ותנצח, ולהלחיץ מעט את ברצלונה שתשחק רק ביום ראשון. לריאל היו כבר שתי הזדמנויות העונה להעפיל למקום הראשון, אך באותם משחקים היא הפסידה. ריאל מתייחסת למשחק ברצינות גמורה, זה עוד גמר לחניכים של קאפלו.

שיקום הפצועים לא הצליח. דיוויד בקהאם נשאר מחוץ לסגל, הוא עדיין לא כשיר במאת האחוזים. רוברטו קרלוס נפצע בברך ימין וגם הוא בחוץ, כמו מיגל טורס, מה שמותיר לסאלגדו כנראה את חולצת ההרכב הראשון(או שמארסלו ייפתח? לא חושב). גאגו שחוזר מהשעייה יחליף את אמרסון ככל הנראה בקישור. גוטי חוזר גם הוא לסגל אך יישלם את המחיר על הכרטיס האדום נגד סלטה.
    הרביעייה מקדימה צפויה להיות זהה לזו שניצחה את אוססונה. היגואין יישחק בכנף ימין, רוביניו בשמאל עם נטייה למרכז(ראול יישחק לפעמים באגף) וראול, שאם ייכבוש ישתווה לקרלוס סנטיאנה הגדול עם 186 שערים בליגה הספרדית במדי ריאל, ייפתח מתחת לרוד.

סנטאנדר מגיעה במצב רוח מעולה למשחק נגד ריאל מדריד. הקבוצה חילצה נקודה בפיחואן, באחד המגרשים הקשים בספרד, והיא ממש רחוקה מהתחתית. שימו לב שבתחילת העונה המטרות היו להישאר בליגה. כרגע ראסינג חזק בתמונת הכרטיס לאינטר-טוטו ואולי גם גביע אופ"א. אולי. סנטאנדר הייתה שותפה למשחק האדיר שהניב תשעה שערים לפני שני מחזורים, כאשר ניצחה בביתה 5-4 את אתלטיק בילבאו שמי שכיכב היה זיגיץ', הענק עם שני המטרים, שכבש שלושה שערים. זיגיץ' כמה מפתיע הוא המבקיע המוביל של הקבוצה. סנטאנדר במרחק ניצחון מאתלטיקו מדריד השישית. סנטאנדר בונה על ניצחון ביתי ועל חוסר היציבות של אתלטיקו מדריד. ראסינג ניצחה לא מזמן גם את וולנסיה, בתצוגת כדורגל מצויינת, 2-0.

פורטוגל, המאמן המצליח של סנטאנדר, ייהנה מסגל מלא, פרט לשחקן אחד: בלבואה. הקיצוני הימני הצעיר והמוכשר לא יוכל ליטול חלק במשחק נגד ריאל מדריד עקב הסכם ההשאלה המפורסם. חוץ מזיגיץ' המסוכן, ריאל מדריד צריכה להיזהר גם מהאקס שלה - פדרו מוניטיס. אומנם הוא מצא את הרשת רק ארבעה פעמים, אך מתוך 35 השערים שראסינג כבשה השנה, הוא בישל עשרה! כמעט שליש. אחד המבשלים הטובים ביותר בליגה הספרדית. ניתן לשים לב גם לגאראי, שחקן הגנה מוכשר שכבש שבעה שערים!

http://www.as.com/composition/images/das/das/por/2007/04/1176519972.Xxx
    ואן ניסטלרוי או זיגיץ'?

הרכבים:

ריאל מדריד: קסיאס; סאלגדו(מרסלו), קנבארו, הלגרה, ראמוס; דיארה, גאגו, היגואין, רוביניו; ראול וואן ניסטלרוי.

ראסינג סנטאנדר: טוניו; פיניאוס, רובן, גאראי, אוריול; ויטולו, קולסה , סקאלוני, סראנו; מוניטיס וזיגיץ'.

14. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

משחק לא פחות לוהט הולך להיות בבלאידוס , הדרבי של גאליסיה זה לא עוד סתם משחק

15. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

סביליה מגיעה למסטאייה חבולה ופגועה .
    קאנוטה נשאר באנגליה בשביל לקבל טיפולים , דניאל אלבס עם קרסול נפוח בספק בגלל כל התיקולים שקיבל משחקני טוטנאהם מה שגרם לו גם להתחלף באמצע המשחק.פוארטה סובל מחבלה בירך בעקבות התאל של טאינו ולואיס פביאנו סובל מכאבים עזים בגב.

בברצלונה סמואל אטו ובאלטי חוזרים לסגל ודוחקים החוצה כאמור את רונאלדיניו ואולגר.

ג'ורקרה,ואלדז
    פויול,באלטי,זמברוטה,,מארקז,ג'יו, סילביניו,תוראם,
    דקו,צ'אבי,אינסטה ,אדמילסון
    סאביולה , ג'ולי , גודיונסן,אטו,מסי

http://www.elmundodeportivo.es/mundo-img/20070414a/9setoo.Xxx