28:שלישייה לריאל על אלמריה,שישייה לבארסה על מאלגה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏19/3/09.

1. Raulito Madridista

הליגה הספרדית - מחזור 28

http://cache.elmundo.es/banners-hashed/05/54/bbva_mc-24a1mar09/marca_futbol_1adivision_p196x75/bbvajornada18feb196x75.Xxx

במחזור האחרון לא השתנה שום דבר מבחינת מאבק האליפות, כאשר ריאל וברצלונה השיגו נצחונות מרשימים במשחקי החוץ והפער בין השתיים נשאר שש נקודות, כאשר בקופה נותרו עוד 33 נקודות. במחזור הנוכחי הן חוזרות הביתה, וגם הפעם תשחק ריאל מדריד ראשונה. זה ייקרה ביום ראשון, כאשר היא תארח בברנבאו את אלמרייה והוגו סאנצ'ז, למפגש טעון מבחינה היסטורית. אלמרייה תיאלץ להסתדר ללא אלברו נגרדו שספג בשבוע שעבר את הצהוב החמישי שלו וייעדר במשחק נגד האקסית. שעתיים אחר-כך תשחק ברצלונה מול מאלגה, העולה החדשה המפתיע שבשבוע שעבר לא הייתה רחוק מלנצח את סביליה, והיא נמצאת במקום השישי במרחק שתי נקודות בלבד מהמקום הרביעי המוליך לליגת האלופות.

אין ספק שהקרב על ליגת האלופות פתוח לחלוטין. ויאריאל למשל תרצה להגדיל לפחות זמנית את הפער מהמקום החמישי, כאשר לאחר ההפסד בויסנטה קאלדרון, היא תארח את אתלטיק בילבאו שתשחק ללא ייסטה המורחק. עוד קבוצת צמרת שתשחק ביום שבת היא סביליה שנמצאת במקום קצת יותר בטוח - הקבוצה של חימנז שלישית בטבלה והיא תארח את ויאדוליד התשיעית, שנמצאת במאבק על גביע אופ"א, ובמרחק 4 נקודות מהמקום השישי, לאחר הניצחון בשבוע שעבר על חטאפה.
    אתלטיקו מדריד החמישית מעודדת לאחר הקאמבק נגד ויאריאל, והיא רוצה ליצור המשכיות במשחק החוץ שלה אצל מאיורקה שעדיין לא רגועה בקשר למצבה בליגה, המשחק המעניין הזה ייסגור את המחזור. וולנסיה רוצה להיות חלק ממקום בליגת האלופות ולכן היא תצטרך לחזור לנצח אחרי שורה של תוצאות רעות, והיא תתארח אצל ראסינג סנטאנדר, שהייתה הקבוצה שהנחילה לה את ההפסד הראשון העונה, במאסטייה. סנטאנדר הפציצה חמישייה במחזור שעבר, בניגוד ללפני שבועיים, אז ספגה חמישייה מלה קורוניה במשחק מרתק שנגמר 5-2.

קרב תחתית לוהט מצפה בריינו דה נאבארה, שם תיפגשנה אוססונה(מקום 18) ואספניול(סוגרת הטבלה) 'במשחק על שש נקודות'. אוססונה לא ניצחה כבר שלושה משחקים ברציפות, בידיוק כמו אספניול, שבשבוע שעבר השוותה פעמיים מול מאיורקה וסיימה איתה בתיקו 3-3(מויסס הורחק ולכן ייעדר מהמשחק הקרוב). במשחק נוסף - נומנסיה תארח את ספורטינג גיחון שדווקא מבוסטית לאחר שני נצחונות רצופים, האחרון על לה קורוניה בבית.

http://estaticos.marca.com/deporte/futbol/primera-division/2008-2009/fotos_directo/jornada_27/alm_fcb/8.Xxxhttp://estaticos.marca.com/deporte/futbol/primera-division/2008-2009/fotos_directo/jornada_27/ath_rma/8.Xxx
    שתי הגדולות של ספרד חוזרות הביתה במטרה להמשיך לאגור נקודות

משחקי המחזור:

יום שבת -
    ויאריאל - אתלטיק בילבאו(21:00);
    סביליה - ויאדוליד(23:00);

יום ראשון -
    חטאפה - רקראטיבו הואלבה(18:00);
    אוססונה - אספניול(18:00);
    נומנסיה - ספורטינג גיחון(18:00);
    ראסינג סנטאנדר - וולנסיה(18:00);
    דפורטיבו לה קורוניה - בטיס(18:00);
    ריאל מדריד - אלמרייה(18:00, שידור ישיר בספורט5);
    ברצלונה - מאלגה(20:00, שידור ישיר בספורט5+);
    מאיורקה - אתלטיקו מדריד(22:00, שידור ישיר ב5+LIVE);

נערך לאחרונה ב: ‏21/3/09
  2. Spanish Weapon Member

משחק סופר קשה לבארסה, מלאגה מתחילה להריח כרטיס למוקדמות ליגת האלופות ולא לחינם היא
    מדורגת 6 בטבלה.
    אומנם בארסה עושה רושם שחוזרת לתלם המובטח אבל כשהשחקנים יודעים שריאל נושפת להם בעורף
    ומארחת למשחק בית די קל את אלמריה אז אין ספק שאלמנט הלחץ יביע את עצמו.
    התחושה היא שגם המשחק הזה יוכרע בסופו של דבר עם איזה מהלך גאוני של גרנדה מסי שיטרוף
    את הקלפים,מבחינתי? גם 1-0 מגול של השופט יספק אותי.

3. Messi 10 Member

זה לא יהיה משחק קשה כל כך מי ישמע גם לריאל וגם לבארסה יש היתרון

4. Mr.Eko Member

לצאת עם ראש שקט לפגרה הקצרה,בסך הכל משחק שאנחנו צריכים לקחת בלי תירוצים וזה לא אמור להיות משחק כזה קשה. אם גוארדיולה לא יעשה שטויות מנצחים בשקט.

5. Raulito Madridista

http://estaticos02.marca.com/iconos/escudos/villarreal.Xxx ויאריאל - אתלטיק בילבאו http://estaticos02.marca.com/iconos/escudos/athletic.Xxx

יום שבת, 21:00, האל מדריגל , אין שידור

בצוללת התעסקו השבוע בעיקר בהגרלת ליגת האלופות שנערכה היום, וסידרה לקבוצה של פלגריני מפגש עם ארסנל ברבע הגמר, שיחזור של חצי הגמר מלפני שלוש שנים. הקבוצה קיבלה את ההגרלה בתחושות מוערבות. יכל להיות יותר קל אבל הייתה אפשרות להגרלה קשה יותר. מה שכן, כדי שהצוללת תוכל לשחק גם בעונה הבאה בליגת האלופות, היא צריכה לשמור על יציבות(8 נקודות בחמשת המחזורים האחרונים - מאזן לא מספיק משכנע), כדי לא לאבד את יתרון שתי הנקודות שיש לה על פני אתלטיקו מדריד החמישית, שניצחה אותה בצדק בשבוע שעבר לאחר שהצוללת כבר הובילה 2-0. דייגו לופז, שהיה גיבור המשחק למרות שהוציא שלושה כדורים מהרשת, זכה לזימון בכורה לסגל נבחרת ספרד. ואלו לא החדשות הטובות היחידות עבור ויאריאל - לקראת המשחק הקרוב נגד בילבאו בבית, אותו חייבת הקבוצה לנצח, מנואל פלגריני מקבל בחזרה מספר שחקנים חשובים, בין השאר את שני הבלמים שהיו פצועים בתקופה האחרונה - גודין וגונזאלו רודריגז. האחרון שחזר להתאמן עם הקבוצה לאחר חודש וחצי(במהלכו סבל מפגיעה בגיד האכילס), זומן גם הוא לסגל והוא כבר משתוקק לשחק."היה מאוד כיף לחזור להתאמן עם החברים, החודש האחרון לא היה פשוט עבורי. אני נמצא במצב פיזי טוב וזו החלטה של המאמן האם הוא סומך עליי כבר בשלב הזה", אמר הבלם לקראת המשחק. סביר להניח שגונזאלו ייאלץ לחכות לשבוע הבא, אבל וההחלטה הסופית כנראה תיקבע סמוך למשחק. מה שכן, גודין חוזר להרכב על חשבונו של אגורן. גם החלוץ חוסבה יורנטה חוזר מפציעה והוא ייפתח בהרכב, כאשר הצוללת צפויה לחזור לשחק במערך של שני חלוצים. לעומתם, רובר פירס הוצא מהסגל ברגע האחרון לאחר שהתלונן על כאבים, והמגן הימני חאבי ונטה מושעה עקב האדון שספג במחזור האחרון, ואותו יחליף אנחל, עוד אחד שחוזר לסגל. במכה אחת התאוששו הרבה שחקנים בויאריאל. איבאגאזה עשוי להחליף בהרכב את קאני, למרות שזה כבש בשבוע שעבר.

http://estaticos02.marca.com/imagenes/2009/03/20/futbol/1adivision/1237568602_extras_portadilla_2.Xxx
    דייגו לופז. השוער שהצטיין בשבוע שעבר כמו לאורך כל העונה, קיבל זימון לנבחרת.

ויאריאל - הרכב משוער: דייגו לופז; אנחל, גודין, פואנטס, קאפדוויליה; אגורן, סנה, קאסורלה, איבאגאזה(קאני); רוסי ויורנטה

למרות שישה משחקי ליגה ברציפות ללא ניצחון, והעובדה שבעקבות המומנטום השלילי בליגה(שלושה הפסדים רצופים), הקבוצה עזבה את חוף המבטחים הזמני ושבה למאבקי התחתית(בעיקר בגלל תשומת לב מירבית לגביע המלך, שם לפחות נחלה בילבאו הצלחה - העפלה לגמר בו תשחק נגד ברצלונה) כאשר היא במרחק של חמש נקודות מהקו האדום, המאמן חואקין קאפרוס טוען שהקבוצה שלו מגיעה למשחק מבסוטית. "המוראל של השחקנים בעננים. עברנו תקופה לא קלה, אבל גם במשחקים האחרונים שיחקו כדורגל טוב, הפסדנו בגלל חוסר מזל. כעת אנחנו מתרכזים במשחק הנוכחי, הגביע לא מעניין כרגע", אומר המאמן לקראת המשחק, והוסיף - "ויאריאל קבוצה טובה מאוד, אבל אנחנו בטוחים בעצמינו ומקווים שהפעם נוכל לנצח". לא ברור האם בבילבאו מודעים לעובדה שהקבוצה הפסידה בכל חמשת המשחקים האחרונים שלה נגד ויאריאל, אבל מה שכן ידוע זה שהיא תצטרך להסתדר ללא שירותיו של הפליימקר פראן ייסטה(ולא רק הוא), שהורחק בהפסד במשחק הליגה האחרון לריאל מדריד, לאחר שפגע בקסיאס, אחרים, מי שצפוי להחליפו על פי התרגול באימון המסכם, הוא איגור גאבילונדו, שהעונה לא מרבה לשחק - רק עשר פעמים הוא פתח בהרכב וברזומה שלו פחות מ800 דקות(שני גולים ושני בישולים). יסטה הוא לא היחיד שייחסר מחר לבילבאו, שתגיע למשחק במדריגל בסגל חסר - גם יון ולז שהיה על הספסל, קיבל כרטיס אדום על ידי השופט בגלל מחאה ולא יישחק. גורפגי ייעדר עקב צבירת חמישה כרטיסים צהובים, ודוד לופז הפצוע נותר מחוץ לסגל. סוסאטה אמור לשחק במקומו של האחרון, כאשר עדיין לא ברור אם יתופקד כחלוץ או כקשר שמאלי.

http://estaticos02.marca.com/imagenes/2009/03/20/futbol/equipos/athletic/1237559503_extras_portadilla_0.Xxx
    חואקין קאפרוס. מוראל גבוה.

אתלטיק בילבאו - הרכב משוער: איראיזוס; איראולה, אייטור אוסיו, אמורבייטה, קויקילי; חאבי מארטינז, אורבאיז, טוקוורו, גאבילונדו; סוסאטה ויורנטה

נערך לאחרונה ב: ‏12/4/09
  6. Mr.Eko Member

תסלחו לי על התגובה הלא קשורה אבל רק לי נדמה שפפר מ"אולי הפעם" החליט לעמוד בשער של ויאריאל?

7. Raulito Madridista

אני מאוד שמח שהיגואין התאושש, ואני מקווה שהוא ייפתח בהרכב מחר בצד ימין, ואז רובן יזוז שמאלה(משם הוא יוכל למסור כדורי רוחב אחרי שישאיר את המגן מאחור). חשוב מאוד שגם היגואין וגם רובן ייפתחו מחר בהרכב, אנחנו צפויים בפני בונקר גדול של אלמרייה לפי ההשערה שלי. במשחק בית, במחזור שעבר, אלמרייה לא בעטה לשער אפילו לא פעם אחת, ולמרות שהיריבה הייתה ברצלונה, זה מעיד על משהו. אלברו נגרדו לא יישחק מחר כזכור ולכן אני יותר רגוע מבחינת החלק האחורי שלנו, לאלמרייה יהיו פחות ופחות אופציות לעקוץ. אני לא בטוח שריאל מדריד יודעת לפרוץ בונקר. אני מהמר על ניצחון קטן, 1-0 מינימלי וסופר-חשוב, כדי לא לתת לברצלונה לברוח לנו. איבוד הנקודות יגיע ממש בהמשך, הרי מצפים לנו משחקי חוץ מאוד קשים. עם כל האהבה להוגו סאנצ'ז, אני מאחל לו בהצלחה, אבל רק אחרי המשחק הזה. ובהחלט נחמד לראות באתר האס את התמונה שלו מהמספרת המפורסמת. אין ספק שמדובר באחד מהמשחקנים הגדולים בהיסטוריה שלנו, והקהל יידע להעריך אותו כראוי, אני מניח. אני חושב שראול לא כבש מעולם נגד אלמרייה, כי הוא שיחק נגדה רק פעמיים, אשתקד. הגיע הזמן שהוא יעשה זאת מחר. אבל אני יותר בונה על הונטלאר שנמצא במומנטום מצויין. אני הייתי ממשיך עם סניידר באמצע ומוותר על גאגו. והשורה הקבועה - חבל שדרנטה מחוץ לסגל.

ברצלונה תצליח לנצח מחר את מאלגה בלי יותר מידי בעיות. מאלגה קבוצה שמשחקת על מתפרצות, וההתקפה שלה כבשה עד עכשיו מספר לא רע של שערים - 45(ההתקפה החמישית בטיבה בליגה), אבל ברצלונה נמצאת במומנטום מטורף. בשנה שעברה היא לא הייתה מנצחת משחק כמו נגד אלמרייה. לברצלונה יש המון סבלנות והיא מגיעה להמון מצבים, ואני חושב שמאלגה לא תוכל לעצור אותה. מה שכן, ברצלונה תצטרף לשים לב ללוקה, שנראה לא רע העונה במאלגה למרות מספרים לא מדהימים, וגם לסאלבה באייסטה שכבש צמד במחזור שעבר והוא בכושר טוב בזמן האחרון. אינייסטה היה ענק במשחק האחרון נגד אלמרייה ומעניין אם גם בעמדה במרכז הוא יוכל להציג יכולת כזאת.

וולנסיה, לא הגיע הזמן לחזור לנצח כבר?; סנטאנדר כבשה שמונה שערים בשני המשחקים האחרונים, והיא תוכל להפריע להגנה הבינונית של וולנסיה, היא תקבל גם המון אנרגיות מהקהל הביתי, אבל הגיע הזמן שוולנסיה תתזור להבקיע גם היא. למרות הסגל החסר בשבוע שעבר, לוולנסיה היו שחקנים שהיו מסוגלים להעניק לה את הניצחון נגד רקראטיבו בשבוע שעבר. וולנסיה מגיעה למשחק ללא ויאה, חואקין ודוד סילבה, כך שהמצב קשה. באמת עצוב על מה שקורה לוולנסיה, היא מתרחקת מאירופה וזה יהיה אסון. אני מקווה שהיא תגרד ניצחון איכשהו, 1-0 קטן. מאטה צריך לחזור לעניינים.

אני צופה משחק אטרקרטיבי בין ויאריאל לאתלטיק בילבאו, שבסיומו הצוללת תנצח ותוכל לשמור על המקום הרביעי שלה. ויאריאל תיראה אחרת לגמריי במשחק בית, בטח שכאשר המערך חוזר להיות 4-4-2, עם שני חלוצים אבל גם עם מרכז שדה נורמלי. בילבאו מבחינתה תתקשה ללא דוד לופז וייסטה.

גם המשחק שיינעל את המחזור ואותו נוכל לראות בשידור ישיר: מאיורקה נגד אתלטיקו מדריד, צפוי להניב כדורגל טוב. אני מהמר על תיקו במשחק הזה. לאתלטיקו יהיה קשה לרדת לקרקע אחרי הניצחון המצויין בשבוע שעבר, ושהיא תפגוש מולה קבוצה שתתן מעצמה עד טיפת הזיעה האחרונה, זה יהיה יותר קשה. מאיורקה במגמת שיפור למרות שההגנה מסרבת להפסיק לטעות. אבל אותו דבר אפשר לומר על ההגנה בצד השני. ההימור שלי נשאר זהה למרות יחסי הכוחות.

נערך לאחרונה ב: ‏22/3/09
  8. REAL MADRID Member

מאכזב מאוד שערוץ הספורט לא ישדר הערב את המשחק של ויאריאל נגד אתלטיק בילבאו. משחק מעניין מאוד יהיה לפי דעתי (כמו כל משחקיה האחרונים של ויאריאל) וכשהאופציות בטלוויזיה הם הישרדות והמירוץ למיליון, סביר להניח שאני אמקם את הכיסא מול המחשב ואצפה בשידור האינטרנטי. אני מצפה מויאריאל לנצח. אני רוצה את ויאריאל חזקה על מנת שתגיע מוכנה לליגת האלופות למשחקים נגד ארסנל. המאזן של הקבוצה מאוד לא משכנע בתקופה האחרונה והפציעות בהגנה עושות את שלהן, החזרה של אנחל וגודין תעשה טוב להגנה של הצוללת. אגורן הוכיח לנו בשבוע שעבר שהוא ממש לא בלם. הקרב בין היורנטים עשוי להיות מעניין מאוד, חוסבה של ויאריאל או פרננדו של אתלטיק בילבאו. בכל מקרה, מרכז הקישור של הצוללת חייב להיות חזק יותר ממה שראינו בהפסד לאתלטיקו מדריד, החזרה של אגורן לקישור האחורי תעשה טוב לקבוצה ותאפשר לסנה יותר שקט - אחרת, דיאגו לופז יהיה חייב לתת משחק הירואי כמו שנתן בשבוע שעבר. אני צופה משחק עצבני מאוד, אני לא קונה את הדברים של קפארוס, אתלטיק בילבאו שידרה עצבנות כל השבוע. ללא ייסטה המורחק זה לא יהיה קל, טוקורה וגאבילונדו יהיו חייבים להכניס את הכדורים ליורנטה. סגירה נכונה של אנחל וקאפדווילה על האגפים תמנע מבילבאו להגיע למצבים כמעט באופן מוחלט.

9. RubberSoul Member

http://estaticos.archivo.marca.com/futbol/super-cronica/07-08/img/escudos/barcelona.Xxx ברצלונה - מלאגה http://estaticos.archivo.marca.com/futbol/super-cronica/07-08/img/escudos/malaga.Xxx
    יום ראשון,20:00,קאמפ נואו[ספורט 5+].

"הכל הסתבך לנו" אמר ז'ואן לאפורטה, נשיא ברצלונה.
    יום שישי הוגרלה בארסה לשחק נגד באיירן מינכן, אבל העובדה שהמשחק הראשון יערך בבית יקשה מאוד על הקבוצה.
    אבל לפני המחשבות על באיירן, בארסה מארחת את מלאגה.
    בארסה מגיעה אחרי ניצחון שני ברציפות 2-0 על אלמריה מצמד של בויאן קרקיץ'.
    בויאן, אותו שחקן שבקושי משחק, פתח בהרכב במקום סמואל אטו בעמדת החלוץ, והראה לפפ מה הוא שווה.
    צמד שערים הראשון שלו העונה, ועכשיו לפפ נוסף שחקן לרוטציה, שתתרחב בשבועות הקרובים.
    ג'רארד פיקה נעדר מהאימון היום עקב שפעת, ונמצא בספק למשחק.
    לבארסה יעדרו בנוסף קרלס פויול, אריק אבידל, וגבי מיליטו-שלפי הצוות הרפואי,
    שבועות ספורים נשארו לפציעה של מיליטו.בהחלט בשורה משמחת לברצלונה, שיותר משנה לא קיבלה סגל מלא ובריא.
    למשחק צפויים לחזור להרכב סמואל אטו שנח מול אלמריה, ותיירי הנרי, שמתחיל לחזור לעצמו באגף.

http://img12.imageshack.us/img12/6219/barcalmeria.Xxx
    בארסה חוגגת בשבוע שעבר מול אלמריה.יחגגו פעם שלישית ברציפות?

הרכב משוער:
    ואלדס;אלבס,מארקס,פיקה/קאסרס,סילביניו;צ'אבי,טורה,אינייסטה;מסי,אטו,הנרי.

הקבוצה שבשנה שעברה היתה בליגה השנייה, עומדת להיות בשנה הבאה באירופה.
    אף אחד לא האמין שמלאגה תגיע למקומות כ"כ גבוהים, אבל "יורו מלאגה" היום היא קבוצת צמרת לכל דבר.
    במחזור הקודם היא הובילה 2-0 בבית על סביליה מצד של סאלבה באייסטה ,אבל ספגה שני שערים ונפרדה ממנה בתיקו.
    הסיפור הפיקנטי מבחינת מלאגה במשחק, הוא ללא ספק אלברט לוקה, שחוזר לשחק באצטדיון בו גדל.
    אחרי גלות באנגליה, חוזר לשחק בספרד, אחרי ששיחק בין היתר במאיורקה, עם סמואל אטו, עליו אמר:
    "אטו הוא החבר הכי טוב שלי בכדורגל".
    נראה שלוקה מצעיד את מלאגה לעונה היסטורית, כאשר היא ממוקמת במקום השישי במרחק של שתי נקודות בלבד ממקום המוליך לליגת האלופות בעונה הבאה.
    למלאגה יחזרו קוארדרדו, אדריאנו, דודה, לולו וצ'לי שלא שיחקו מול סביליה, אבל יחסרו את באהה שנפצע.

http://img12.imageshack.us/img12/850/malagasevilla.Xxx
    מלאגה חוגגת מוקדם בשבוע הקודם.ימשיכו את המוממנטום מול המובילה?

הרכב משוער:
    גויטיה;גאמס,רוסאריו,קואדרדו,נאצ'ו;אפוניו,לולו,אליסיו,פרננדו,דודה;סלבה באייסטה.

במשחק האחרון בין הקבוצות בליגה הביסה בארסה 4-1 את מלאגה, משער של מסי,עצמי של וולינגטון ושניים של צ'אבי.
    הפעם האחרונה שהשתיים נפגשו בקאמפ נואו זה היה בעונת הירידה האחרונה של מלאגה, משחק שבארסה ניצחה 2-0.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏22/3/09
  10. REAL MADRID Member

ויאריאל - אתלטיק בילבאו

הרכבים רשמיים:

ויאריאל

דיאגו לופז
    קאפדווילה פונטס גודין אנחל
    קזורלה סנה אגורן איבגזה
    רוסי יורנטה

אתלטיק בילבאו

איראיזוס
    איראולה א.אוסיו אמבורייטה קיוקילי
    סוסאסטה ח.מארטינז אורבאיז גאבילונדו
    טוקוורו יורנטה

11. REAL MADRID Member

http://estaticos.archivo.marca.com/futbol/super-cronica/07-08/img/escudos/racing.Xxx ראסינג סאנטנדר - ולנסיה http://estaticos.archivo.marca.com/futbol/super-cronica/07-08/img/escudos/valencia.Xxx

ראשון, 18:00, אל סרדינרו

וואו. מי היה מאמין שדווקא ראסינג סאנטנדר, קבוצה אפורה שנותנת עונה בינונית תציג את הצגת המחזור בשבוע שעבר. רצף של 6 משחקים ללא ניצחון הסתיים כאשר הקבוצה של חואן ראמון לופז מוניז התפוצצה עם 5-0 על נומנסיה, זיגיץ' ואוסקר סראנו משלימים צמדים כל אחד ולקסן מוסיף אחד משלו. מי היה מאמין?. אך כאשר הליגה נכנסת ליישורת האחרונה, ראסינג סאנטנדר רחוקה מלהיות בטוחה, הקבוצה מהמקום העשירי בטבלה עם 33 נקודות נמצאת בסה"כ 7 נקודות מעל הקו האדום. הקבוצה שעוד קיוותה להשתחל למירוץ למקום השישי (כמו שעשתה בעונה שעברה) כבר הפנימה שהמטרה היחידה שלה העונה היא להבטיח כמה שיותר מוקדם את ההישארות ולהתמקם כמה שיותר גבוה בטבלה. בהתחשב בעונה העוברת על הקבוצה, המקומות 8-10 הם היעדים של הקבוצה ל-11 המשחקים שנותרו עד לסיום העונה. ראסינ סאנטנדר היא אחת מקבוצות ההגנה הטובות ביותר בליגה הספרדית כאשר ממוקמת במקום החמישי בטבלת הספיגות, לולא ספגה הקבוצה חמישייה לפני כשבועיים מדפורטיבו לה קורוניה, הדירוג שלה היה גבוה יותר. דבר שיקל מאוד על ההגנה של הקבוצה היא העדרות של סגן מלך השערים בליגה, דויד ויאה. ""אם ויאה לא יכול לשחק, ולנסיה בבעיה" סיכם בפשטות מאמן הקבוצה שהעדיף להתרכז בדיבורים על קבוצתו ואמר "זיגיץ', צ'יטה ומוניטיס לא ישחקו. לולנסיה יש את הבעיות שלה ולנו את שלנו". זיגיץ' אינו יכול לשחקן עקב היותו שחקן מושאל מולנסיה, ואינו יכול לשחק ע"פ חוק. מלבד זיגיץ' כאמור, תאלץ הקבוצה להסתדר גם ללא צ'יטה ומוניטיס הפצועים מה שמביא אותה למשחק עם חוד דליל מאוד. ג'ונתן פריירה צפוי לפתוח כחלוץ חוד בודד. חוסה מוראטון שהיה בספק למשחק נכלל בסופו של דבר בסגל.

הרכב משוער: טוניו, ואלרה, פיניליוס, גאראי, כריסטיאן(מוראטון), לקן, לקסן, סראנו, קולסה, מוראל וג'ונתן פריירה.

מנגד ולנסיה. מה כבר לא נאמר על ולנסיה. נראה שהכל מפורק כבר, הקבוצה מביכה על המגרש והעיתונים עוסקים בפיזור השחקנים במיטב קבוצות תבל. העונה של העטלפים עוד לא גמורה, הקבוצה בסה"כ 3 נקודות פיגור ממאלגה שבמקום השישי בטבלה המוליך לאירופה ו-8 נקודות פיגור מויאריאל אשר ברשותה משחק עודף לאחר שגברה הערב 2-0 על אתלטיק בילבאו. אך הדרך עוד אירופה מאוד על מנת להגיע לאירופה, מספר הנקודות לא משנה כרגע, הקבוצה חייבת להתעורר ולהתאושש מנטלית - אבל כשענן כבד מרחף מעל העתיד הפיננסי של המועדון, זה לא קל. בשבוע שעבר התארחה הקבוצה אצל רקראטיבו והצליחה להשוות לקראת סיום המשחק ולחלץ נקודה, המשחק רובו התאפיין בהחמצות רבות של דויד סילבה שהראש שלו כנראה כבר ביובנטוס, סילבה אגב לא ישחק מחר עקב פציעה. העטלפים כבר שמונה משחקים רצופים ללא ניצחון, האם דווקא בחוץ נגד סאנטנדר הם יצליחו לצאת עם 3 נקודות?. אונאי אמארי (שהסיבה היחידה שהוא עדיין מאמן הקבוצה היא שאין כסף למנות מאמן חדש) יאלץ להסתדר ללא דויד סילבה, דויד ויאה, מיגל וחואקין הפצועים. היחיד מבין רביעיית ההתקפה הכ"כ איכותית של הקבוצה שכשיר הוא מאטה הצעיר שביחד עם ויסנטה הוותיק שהיה מצוין בשבוע שעבר ופרננדו מוריינטס - יופקדו על התקפת הקבוצה בסרדינרו. קורו טורס ימלא את מקומו של מיגל באגף ימין כנראה אך גם אלקסיס הוא אופציה. במידה ואלקסיס יופקד על האגף הימני, את מקומו של אלקסיס כבלם ימא מאדורו ההולנדי שמשחק לרוב כקשר אחורי. רנאן עדיין פצוע וסזאר שהגיע בינואר יעמוד בין הקורות. מרצ'נה שהורחק בשבוע שעבר יעדר.

הרכב משוער: סזאר, טורס(אלקסיס), אלביול, אלקסיס(מאדורו), מוראטי, בראחה, אלבלדה, פ. הרננדז, מאטה, ויסנטה ומוריינטס(אדו).

12. Raulito Madridista

http://estaticos02.marca.com/iconos/escudos/mallorca.Xxx מאיורקה - אתלטיקו מדריד http://estaticos02.marca.com/iconos/escudos/atletico.Xxx

יום ראשון, 22:00, האונו סטאדי, שידור ישיר ב5+LIVE

אין ספק שמאיורקה שינתה גישה והיא בתקופה טובה יותר יחסית, כאשר היא כבר שישה משחקים ברציפות לא הפסידה(מאז קרב התחתית החשוב נגד אוססונה ביום הראשון של חודש פברואר), רצף שלא היה העונה. ובכל-זאת, במאיורקה לא מסתפקים בפער של שתי נקודות מהקו האדום. שני המשחקים האחרונים של מאיורקה אומנם הסתיימו בתיקו 3-3, אך בקבוצה חוו על בשרם את העובדה שהכדורגל הוא משחק מאוד הפכפך. לפני שבועיים מאיורקה לא התייאשה למרות שפיגרה 3-0 לעיני הקהל הביתי מול בטיס, והצליחה לעשות קאמבק גדול ולהשיג נקודה. ואילו בשבוע שעבר, מאיורקה הייתה בצד השני – זו שמשיטה נקודות, כאשר למרות שהובילה 3-1 על אספניול בחוץ, כאשר היא ביתרון שחקן, אבל ההגנה שוב הראתה מדוע היא אחת הגרועות בליגה(השלישית ליתר דיוק), ומאיורקה ספגה שני שערים. ובכל-זאת, הפער מהקו האדום זהה לפער מלפני שבועיים – שתי נקודות. גרוגוריו מאנזאנו בטוח שניצחון על אתלטיקו מדריד, ייתן לקבוצה דחיפה עצומה לקראת ההמשך ויהיה צעד משמעותי בדרך להישרדות. "אם נצליח לנצח קבוצה בסדר הגודל של אתלטיקו, שהיא קבוצה מצויינת, ניהיה יותר מחוזקים, נקבל יותר ביטחון ואז אני מניח שנפלס לעצמינו את הדרך לחוף מבטחים, רחוק מהתחתית", אמר המאמן לקראת המשחק, אותו כינה הקשר קלבר סנטאנה, שייפגוש את האקסית, כגמר לכל דבר. המשימה עבור מאיורקה, שלא מחזירה במאזן בית מדהים(אומנם רק שלושה הפסדים, אבל היא גם ניצחה רק ארבע פעמים), תהפוך לקשה יותר, בשל היעדרותו של חוראדו. הקשר המצויין, אולי בשחקן המצטיין של מאיורקה, שבמאזנו שישה שערים וארבעה בישולים, לא יכול לשחק נגד הקבוצה בשל החוק הידוע עם שחקנים מושאלים. קאסטרו, שכבש צמד לפני שבועיים, ייתפוס במקומו את המשבצת מתחת לחלוץ. פרט לכך, אין שום שינויים בהרכב של מאנזאנו.

http://estaticos.marca.com/deporte/futbol/primera-division/2008-2009/fotos_directo/jornada_26/mll_bet/foto.Xxx
    קאסטרו חוגג את הצמד שלו נגד בטיס לפני שבועיים. אחריות מוטלת עליו בהיעדרותו של חוראדו

מאיורקה - הרכב משוער: אוואט; קוראלס, נונייז, דוד נאבארו, חוסמי; קלבר סנטאנה, מארטי, ווארלה, קאסטרו, אראנגו; אדוריז

מומנטום נהדר בשלושת השבועות האחרונים החזיר את אתלטיקו מדריד למאבק על ליגת האלופות. הקולוצ'ונרוס השיגו שבע נקודות מהמשחקים שלהם נגד ברצלונה, ריאל מדריד וויאריאל, כאשר הפגינו כדורגל התקפי נהדר וגם מצרך דיי נדיר מבחינתם - אופי(אתלטיקו מחקה פיגור כפול גם נגד ברצלונה וגם נגד ויאריאל בשבוע שעבר), ואין ספק שהשחקנים של אבל ראסינו, שהוזכר אפילו כמועמד להמשיך גם בעונה הבאה כדי לבנות את הקבוצה מחדש, מתמלאים בביטחון ממשחק למשחק. אתלטיקו קיוותה לסיים את המחזור הנוכחי במקום הרביעי, אבל הניצחון של ויאריאל מלפני דקות אחדות, קטע את התוכניות, ואתלטיקו תצטרך להסתפק בלהוריד חזרה את הפער מהמקום הרביעי לשתי נקודות בלבד. אתלטיקו לא מצטיינת במשחקי החוץ וניצחה עד עתה רק בארבעה, ואין ספק שמדובר במבחן מסויים עבורה. המאמן אבל ראסינו הדגיש את חשיבות המשחק במסיבת העיתונאים, ואף יותר מכך. "אתלטיקו מדריד זו קבוצה גדולה ששואפת לשחק בליגת האלופות, וכדי להשיג את המטרה הזאת, חייבים לנצח בכל המשחקים", אמר המאמן לקראת המשחק. ראסינו התייחס גם ליריבה והחמיא רבות למאיורקה, כשאמר – "מאיורקה קבוצה טובה מאוד והיא תעמיד בפנינו יותר מכשולים מאשר ויאריאל, ברצלונה או ריאל מדריד". המאמן התייחס במסיבת העיתונאים גם לסימאו, שטס השבוע לפורטוגל כדי לפתור בעיות במשפחה. ראסינו הצהיר ששוחח עימו והבין שסימאו מרוכז ונחוש לשחק, והוא ייפתח בהרכב. כנראה שאתלטיקו לא מסוגלת לעבור שבוע בלי פציעות, כאשר הפעם מדובר בפראה ופרנייה שיחמיצו את המשחק. אויפאלושי שחוזר לאחר שהתאושש ממכה חזקה ברגל שמאל, ייפתח כבלם על חשבונו של הקולומביאני. פאולו אסונסאו ייעדר עקב כרטיסים צהובים ואותו צפוי להחליף איגנסיו קמאצ'ו, כאשר מנגד מאניש נותר מחוץ לסגל.

http://estaticos.marca.com/deporte/futbol/primera-division/2008-2009/fotos_directo/jornada_27/atm_vil/antoniolopez.Xxx
    אנטוניו לופז וסינמה פונגול חוגגים את השער שהביא למהפך נגד ויאריאל בשבוע שעבר

אתלטיקו מדריד - הרכב משוער: לאו פראנקו; הייטינחה, פאבלו, אויפאלושי, אנטוניו לופז; ראול גארסיה, איגנסיו קמאצ'ו, סימאו, מקסי רודריגז; אגווארו ופורלהאן

נערך לאחרונה ב: ‏23/3/09
  13. REAL MADRID Member

ויאריאל ניצחה בסופו של דבר 2-0. ראיתי רק את המחצית הראשונה שהייתה רעה מאוד והחלטתי לוותר על השנייה (ככה שאת שני הגולים פספסתי). ממה שכן ראיתי, המשחק של ויאריאל היה נטול סמכות מרכזית שתיקח על עצמה את ניהול המשחק. גם ויאריאל וגם בילבאו שיחקו בצורה לא זהירה והיו המון איבודי כדור, ניצול המצבים היה מזעזע. בשלב מסוים פשוט חיכיתי שתיגמר כבר המחצית הנוראית הזאת.

14. riquelme1 Member

סביליה מתפוצצת על ויאדוליד עם 4-1, סביליה בדרך להבטיח את מקמה בליגת האלופות בעונה הבאה, וזה בעונה בינונית מאוד. בכול מקרה, משחק טוב של סביליה היום, עם שלושער של קאנוטה שחוזר לעצמו, ועוד אחד של לואיס פביאנו שחוזר מהפציעה, סביליה שיחקה ב4-4-2 המסורתי, ואולי הפעם מנולו חימנז יבין שככה היא צריכה לשחק.

15. xavi6 Member

הילד החדש שלהם, מה השם שלו? קוסטה? הוא שיחק?