26:תיקו בדרבי של מדריד והפער צומח ל6 נקודות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏5/3/09.

1. Raulito Madridista

הליגה הספרדית - מחזור 26

http://cache.elmundo.es/banners-hashed/05/54/bbva_mc-24a1mar09/marca_futbol_1adivision_p196x75/bbvajornada18feb196x75.Xxx

עוד לא נרגענו ממה שקרה בשבוע שעבר, והנה מגיע לו עוד מחזור של הליגה הספרדית שלנו. דרמות, תשוקה, כדורגל טוב, אווירה?; כל זה מובטח. הקבוצות הספרדיות סיימו את הסיפור בגביע אופ"א בצורה מאכזבת, אבל לגבי הצ'מפיונס עדיין יש תקווה. המחזור הנוכחי חשוב מאוד עבור הקבוצות כאמור בשביל המטרה האירופית, הן צריכות להגיע עם ביטחון מלא לאחר שהשיגו תוצאות לא טובות במשחק הראשון של שמינית הגמר. מעבר לכך, חשוב להן לבסס את מעמדן בצמרת שנראית צפופה מאוד, ולפתע גם המאבק על האליפות נראה דיי פתוח.

יום שבת יספק את 'המנה העיקרית', כאשר שוב תשחקנה ברצלונה וריאל מדריד באותה שעה, ואתם זוכרים בוודאי מה קרה בפעם הקודמת שזה קרה. ריאל מדריד תארח את אתלטיקו מדריד לדרבי הגדול של מדריד, במשחק המרכזי של המחזור. ריאל צימקה את הפער מברצלונה בזכות עשרה נצחונות רצופים, אבל גם אתלטיקו תרמה את שלה עם הניצחון על ברצלונה במחזור שעבר במשחק עשיר באירועים. אתלטיקו מצידה מגיעה עם שאיפות צנועות יותר - הקבוצה של ראסינו רוצה להשיג את המקום הרביעי שמוליך לליגת האלופות, כאשר היא במרחק שלוש נקודות מויאריאל. לריאל ואתלטיקו, שהשיגו תוצאות רעות בליגת האלופות, מדובר במשחק חשוב מאוד גם לביטחון. ברצלונה תארח בקאמפ-נואו את בילבאו, במטרה לחזור לנצח אחרי שני הפסדים רצופים ושלושה משחקים ללא ניצחון, במשחק בין שתי הקבוצות שהעפילו אמש לגמר גביע המלך. שעתיים אחר-כך תארח ויאריאל את אספניול, כאשר הצוללת, שהשמיטה יתרון כפול מול בטיס בחוץ במחזור שעבר, רוצה לפתוח פער מהמקום החמישי, מול אספניול שהשתפרה, אבל עדיין מתחת לקו האדום.

גם במשחקי יום ראשון יש עניין, כאשר וולנסיה וסביליה יירצו להתאושש. וולנסיה תרצה לחזור למסלול הנצחונות אחרי שבשבוע שעבר הפסידה לויאדוליד במאסטייה וסגרה ארבעה משחקים ברצף ללא ניצחון והיא במרחק של שלוש נקודות מהמקום הרביעי, כאשר תתארח אצל נומנסיה, האחרונה בטבלה, שהפסידה לדפור והיא רוצה להתקרב לחוף מבטחים. סביליה שניצחה את בילבאו בליגה במחזור האחרון, אך הפסידה לה 3-0 בסאן ממס בגומלין חצי גמר גביע המלך וסיימה את דרכה במפעל, תצא לאלמרייה שניצחה את חטאפה במחזור שעבר. מאלגה נעצרה בשבוע שעבר עם הפסד ביתי מפתיע לרקראטיבו, והיא תרצה לתקן זאת במשחק בקולוסיאום, במטרה להמשיך במירוץ לעבר המקומות בגביע אופ"א, עם דפור ווולנסיה שגם להן 39 נקודות. אוססונה תארח את ספורטינג גיחון במשחק תחתית סופר-חשוב בין המקומות 18 ו17 בהתאמה, שבסיומו הקבוצות עשויות להחליף מיקום.

http://www.realmadrid.co.il/spaw/season0809/atletico4.Xxx
    נקווה שבדרבי נקבל שופט קצת יותר רציני מקלוס גומז שאיבד את המשחק בקאלדרון.

משחקי המחזור:

יום שבת -
    ריאל מדריד - אתלטיקו מדריד(21:00, שידור ישיר בספורט5+);
    ברצלונה - אתלטיק בילבאו(21:00, שידור ישיר בספורט5);
    ויאריאל - אספניול(23:00);

יום ראשון -
    רקראטיבו הואלבה - ויאדוליד(18:00);
    אוססונה - ספורטינג גיחון(18:00);
    מאיורקה - בטיס(18:00);
    דפורטיבו לה קורוניה - ראסינג סנטאנדר(18:00);
    נומנסיה - וולנסיה(18:00);
    סביליה - אלמרייה(20:00);
    חטאפה - מאלגה(22:00);

* המשחק של ברצלונה ישודר גם בערוץ HD

2. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

תודה על ההשקעה...

ויום שבת מאוד מאוד מקווה לשבור את המנחוס הזה של המילניום המקולל הזה שאי אפשר לנצח בו דרבי.

משפט אחד שיסביר הכל:

Vamos Atleti Vamos a Ganarrr

נערך לאחרונה ב: ‏6/3/09
  3. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://www.sport.es/vivo/recursos/fotos/foto_347/foto_347804_CAS.Xxx

בלם קבוצת המשנה ,בוטיה יקבל ככל הנראה לראשונה בחייו זימון לסגל הקבוצה הבוגרת למשחק ליגה הקרוב מול אתלטיק בילבאו וזאת בשל העובדה שדניאל אלבס יעדר עקב 5 צהובים וקאסרס בגלל האדום שקיבל באמצע השבוע במשחק הגביע מול מאיורקה(ולהוסיף כמובן את מיליטו ואבידאל הפצועים).

4. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

כל שבוע נדב יעקבי אומר בשם כולנו ש"זה המשחק החשוב ביותר של הקבוצה העונה", כשהוא מתייחס פעם לריאל מדריד ופעם לברצלונה. כל שבוע אנחנו אומרים לעצמנו - הוא צודק, אבל רק עד השבוע הבא.
    פשוט לא מקנא בכל הנוגעים בדבר שצריכים להחזיק את עצמם עכשיו חודשיים וחצי במתח גבוה של 'כל משחק הוא גמר גביע'. ואני מדבר על כל המסגרות.
    יש לשתי המובילות יתרון לקראת המחזור הקרוב- שתי היריבות שלהן, אתלטי ואתלטיק מגיעות באופוריה גדולה מאוד, ושתיהן הוכיחו כבר העונה (ובעבר) שהן לא מצטיינות בלרדת מהר בחזרה לקרקע: הקולצ'ונרוס אחרי ניצחון סנסציוני במשחק מטורף נגד ברצלונה, והבאסקים בקושי התגברו על ההאנגאובר מחגיגות ההעפלה לגמר נגד סביליה. פריצת האוהדים למגרש כאילו זכו באליפות רק ממחישה זאת. בנוסף על כך, לשתי הקבוצות לא יהיה הקהל הביתי כך שהאפקט של המומנטום על דחיפת הקהל זניח.

למרות החיסורים בהגנה של שתי הקבוצות, אני מאמין שבמחזור הזה נראה לראשונה מזה מספר שבועות סטאטוס קוו בצמרת. מה שכן, גם אלה יהיו משחקים משוגעים.

5. Raulito Madridista

אני דיי מסכים עם התגובה שלך גל. כל משחק מכריע מעתה והלאה. אני בכל-זאת חושב שהסיכוי של ריאל מדריד לאליפות לא גדול, כי נותרו לנו בין השאר עוד שלושה משחקי חוץ מאוד קשים, הנה הם מהקל אל הכבד: ויאריאל באל-מדריגל, וולנסיה במאסטייה וסביליה בפיחואן(לא ניצחנו שם מאז עונת 03\2002 וחזרנו משם עם נקודה רק פעם אחת). מה שכן, גם אם לא נזכה באליפות, ההתאוששות חשובה מאוד עבור הקבוצה, אם נמשיך ככה והמאבק יהיה צמוד, לפחות נוכל לחשוב שעשינו את המקסימום ולא נתנו לברצלונה לזכות באליפות בהליכה, שהקשנו עליהם מעט. הדרישות הצנועות שלי מהעונה הזאת(אני אדם פסימי וחבל) הן כמה שיותר גולים של ראול בליגה, ולנצח את ברצלונה בברנבאו.
    מילה לגבי הדרבי הזה - אני חושב שלא נוכל להמשיך לנצח אותם לנצח. גם הפסד יגיעו מתישהו, והוא יהיה כואב. את הרשמים שלי לפני המשחק אני אתן בהמשך.

דיברת על חסרונות בהגנות - פפה ייעדר כמובן עקב כרטיסים צהובים, אבל אצל אתלטיקו כולם כשירים. פראה החלים מהפציעה וזומן לסגל והוא גם ייפתח בהרכב כנראה, והצהוב של הייטינחה מול ברצלונה בוטל לפי בקשת אתלטיקו. אבל גם בהרכב מלא, ההגנה של אתלטיקו בינונית מאוד, כך שאני מבין ומסכים... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

הפריוואי לכבוד הדרבי יעלה בהמשך כמובן.

נערך לאחרונה ב: ‏6/3/09
  6. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

ההחלמה של פריאה לא מבטיחה לו מקום בהרכב. אבל היא כן גורמת להוצאה של סייטרידיס מהסגל. גם זה טוב. LG לא זומן גם כן.
    אבל אומר שהוא, שוער עבר, מכיר את נקודות התורפה של קסייאס ומתדרך את החלוצים בהתאם.

7. Raulito Madridista

http://realmadrid-futbol.com/L-realmadrid.Xxx ריאל מדריד - אתלטיקו מדריד http://realmadrid-futbol.com/L-atletico.Xxx

יום שבת, 21:00, הסנטיאגו ברנבאו, שידור ישיר בספורט5+

כששתיהן במצב-רוח טוב לאחר התוצאות במחזור הליגה האחרון, ייפגשו להן ריאל מדריד ואתלטיקו מדריד לדרבי החם של מדריד שייערך בפעם ה-144, במטרה ברורה מאוד – לנצח כדי לעלות את המוראל לקראת משחקי הגומלין של שמינית גמר ליגת האלופות שייערכו באמצע השבוע, והם צפויים להיות לא פשוטים בכלל. כמו תמיד, הדרבי מכין לנו אווירה מדהימה, כדורגל התקפי, אטרקטיבי ופתוח עם דרמות עוצרות נשימה. רק שהפעם האיש עם המשרוקית לא ינסה לגנוב את ההצגה.

http://img85.imageshack.us/img85/3800/33733399pr0.Xxx

האם התאריך השישה במרץ מזכיר לכם משהו?; בידיוק בתאריך הזה לפני 107 שנים, נוסדה ריאל מדריד. הקבוצה של חואנדה ראמוס שנמצאת בכושר מטורף עם עשרה נצחונות ליגה רצופים, חזרה לחלום על אליפות והיא רוצה לחגוג את יום ההולדת שלה כמו שצריך, עם ניצחון מחר בדרבי על אתלטיקו מדריד, בתקווה שברצלונה תמעד שוב והפער בצמרת, שתוך שלושה שבועות הצטמק מ12 נקודות ל-4, יהיה אפילו מזערי יותר. במידה וריאל מדריד אכן תשיג עוד ניצחון, היא תשווה את השיא השני הכי ארוך בהיסטוריה שלה, 11 נצחונות תחת הדרכתו של מיגל מוניוז בשנת 1962. מי שכיכב השבוע בתקשורת הוא ראול, שלא מפסיק לשבור שיאים. בשבוע שעבר הוא כבש את השער השני נגד אספניול והשתווה לקיני במקום החמישי של מצטייני הכיבושים בליגה הספרדית בכל הזמנים. ביום רביעי ראול קיבל את תואר 'אגדת המארקה' והיה הכדורגלן השמיני שזוכה לפרס זה, אך הוא הראשון שעשה זאת בטרם פרש. על ראול דיברו אנשי כדורגל רבים ומכובדים והוא גם נשאל שאלות שונות.

אבל השער של ראול היה השני. גוטי הוא זה שכבש את השער הראשון נגד אספניול, בבעיטה חופשית לאחר שנכנס כמחליף. הספרדי צפוי לפתוח בהרכב על חשבונו של סניידר שמושעה עקב כרטיסים צהובים. חסרונו של סניידר עוד נתפס באדישות מסויימת, הרי ההולנדי לא פוגע בתקופה האחרונה, אבל היעדרותו של פפה, מאותו סיבה בידיוק, הרבה יותר מדאיגה. חואנדה ראמוס החליט להסיט את ראמוס למרכז ולפתוח עם סאלגדו כמגן ימני, מה שמלחיץ את אוהדי ריאל מדריד. איפה מיגל טורס אתם שואלים?; שאלה טובה. הוא נותר מחוץ לסגל עקב סיבות מקצועיות. ולעומתו, פאובר חוזר לסגל של ריאל מדריד לאחר שמצבו טוב, על פי דבריו של חואנדה ראמוס. גם רויסטון דרנטה חוזר לסגל ועשוי לשמש כאופצייה מהספסל. גאגו שהחמיץ את המשחק נגד אספניול בגלל פציעה, שב לסגל, אך רק סמוך למשחק נדע האם יישחק. היו דיבורים על כך שאריאן רובן ייקבל מנוחה בשל ההתייחסות למשחק החשוב נגד ליברפול ביום שלישי, אך בסופו של דבר הוא ייפתח בהרכב. עבור רובן זה יהיה הדרבי הראשון שלו מאז הגיע לריאל מדריד, כאשר בשלושת הדרבים הקודמים הוא היה...פצוע.

חואנדה ראמוס יודע שמעכשיו עד סוף העונה, כל משחק הוא עניין של חיים או מוות. "אנחנו לא רוצים לחזור אחורה, נעשה הכל כדי לנצח ואני מאמין בשחקנים שלי", אומר המאמן לקראת המשחק. "אתלטיקו תבוא עם מוטיבצייה גדולה כי היא רוצה לתקן את הרושם מהסטטיסטיקה. יש לה שחקנים מצויינים ונצטרך להיזהר. אני בטוח שנסתדר גם ללא פפה. כל השחקנים במצב טוב והם יכולים לתת הופעה מצויינת". גונזלו היגואין, שזה יהיה הדרבי הראשון שלו בברנבאו, מקווה להבקיע בנימה האישית ומסכים עם הדברים של מאמנו:"מעידה אחת לא במקום יכולה להרוס הכל. המשחק כמו גמר". סרחיו ראמוס הלך רחוק יותר והימר על תוצאה:"לפי דעתי ננצח 2-0 או 2-1". הוא דיבר גם על מאבק האליפות שנתפתח מחדש:"טבעי שברצלונה לא מצליחה לשמור על אותה רמה גבוהה לאורך כל השנה, זה בלתי-אפשרי. בנוסף, זה טבעי שברצלונה מתחילה להילחץ מאיתנו, כשריאל מדריד רודפת אחרייך זה לא כמו שעוד קבוצה רודפת אחרייך. זו הסיבה שריאל מדריד זכתה בהכי הרבה תארים". לאסנה דיארה סיכם:"באנגליה לא סולחים לך על הפסד בדרבי. גם בספרד לא ייסלחו".

ריאל – הסגל המלא:

קסיאס, דודק;
    ראמוס, קנבארו, מצלדר, סאלגדו, מרסלו,היינצה;
    לאס, גאגו, ואן דר וארט, פאובר, דרנטה, רובן;
    ראול, היגואין, הונטלאר;

http://img12.imageshack.us/img12/2503/satelliteblobcolurldata.Xxx
    ראול מקבל את השבוע את פרס 'אגדת המארקה'. הקפטן יעזור לריאל לחגוג יום-הולדת כמו שצריך?

ריאל מדריד - הרכב משוער: קסיאס; סאלגדו, ראמוס, קנבארו, היינצה; לאסנה דיארה, גוטי, רובן, היגואין; ראול והונטלאר

עד המשחק ביום ראשון נגד ברצלונה, התסריט היה קבוע – אתלטיקו מתבטלת נגד הקבוצות הגדולות ויורדת מושפלת. פרט לנקודה הירואית שהשיגה אתלטיקו באל-מדריגל, היא הפסידה בכל שאר חמשת משחקי הליגה שלה נגד הקבוצות הגדולות, כולל פעמיים בויסנטה קאלדרון. אבל ביום ראשון זה היה אחרת, ואבל ראסינו הצליח כבר במשחק הצמרת השני שלו, היכן שאגירה נכשל. אתלטיקו כבר פיגרה בשני שערים והיה נראה שעוד משחק אבוד. אבל אתלטיקו לא וויתרה. היא שטפה את המגרש ובנתה המון הזדמנויות לכיבוש, בעיקר בזכותם של אגווארו ופורלהאן הנפלאים. האופי שהיה לאתלטיקו ביום ראשון זה דבר שבדרך-כלל לא רואים ממנה. אין ספק שאתלטיקו גם עזרה ליריבה העירונית, אבל הניצחון מעניק לה הרבה יותר. כעת אתלטיקו במרחק של שלוש נקודות מהמקום הרביעי אליו היא מכוונת. אתלטיקו הייתה לשירותה של היריבה העירונית במחזור הקודם, והפעם היא רוצה לנצח אותה, גם כדי להגיע במוראל גבוה למשחק ליגת האלופות נגד פורטו ביום שלישי. הגנה איומה, כרגיל(אתלטיקו ספגה 38 שערים עד עתה, כשער וחצי בממוצע למשחק) כמעט שיבשה את המצב-רוח של האוהדים ביום ראשון. הפעם, מקווים באתלטיקו, ההגנה תיראה טוב יותר.

השיפור, אם יגיע, יבוא 'ממקור לא צפוי'. כבר באמצע השבוע נודה שפראה, הבלם הקולומביאני שנפצע נגד סביליה לפני שבועיים והיה צפוי להיעדר כחודש על פי ההערכות, לאחר ששבר עצם בלחי, יהיה כשיר לדרבי לאחר שהתאמן עם הקבוצה ברוב אימוני השבוע. וכמובן, על פראה לא מוותרים, והוא יחליף בהרכב את פאבלו(אחרי עוד הופעה שהוא לא יירצה לזכור, במשחק נגד ברצלונה), כאשר הייטינחה(שיישחק בעקבות הערעור של אתלטיקו על הצהוב של ההולנדי שהתקבל בחיוב), יוסט למרכז ההגנה בייחד עם אויפאלושי שמקבל הרבה ביקורות בעיתונות על ההשתלבות האיטית שלו בקבוצה וחוסר התרומה העודפת בינתיים, וגם הדגיש השבוע את חשיבות משחק ההגנה של הקבוצה. גם דייגו פורלהאן הצטרף אליו. "אסור לטעות, ריאל מדריד תעניש אותנו על כל רגע של חוסר ריכוז", אמר החלוץ האורווגואי שהדגיש שאתלטיקו מגיעה למשחק ללא חשש, וגם לא שכח לדבר על המוטיבצייה הרבה, ולהחמיא לראול. חוזרים לעניינים המקצועיים. מראול אחד, לראול אחר. אתלטיקו תצטרך להסתדר ללא ראול גארסיה שספג בשבוע שעבר את הצהוב החמישי שלו. מאניש צפוי לתפוס את העמדה שלו במרכז המגרש, למרות שראסינו חשב גם על באנגה. סינמה פונגול התאושש מפציעה והוא ימתין על הספסל לצ'אנס, כאשר מנגד לואיס גארסיה מחוץ לסגל בגלל סיבות מקצועיות. ראסינו סומך כנראה על באנגה, מיגל דה לה קוובאס ואיגנסיו קמאצ'ו, שיוכלו להביא את השינוי במקרה הצורך.

המאמן אבל ראסינו, שהיה שוער הקבוצה בעבר וחווה מספר דרבים בקריירה, מודע לסטטיסטיקה הלא מחמיאה של אתלטיקו, שלא ניצחה בדרבי כבר תשע שנים. אבל זה ממש לא מעניין אותו, מן הסתם. הרי דרבי זה דרבי, וגם המשפט הבא שהוא אמר אחר-כך, מאוד נכון. "סטטיסטיקות, סופן להישבר, ואין טיימינג טוב יותר ממחר", הוא אומר לקראת המשחק. "השחקנים בטוחים בעצמם. אתלטיקו זו קבוצה שצריכה לשאוף לנצח כל הזמן, בכל מגרש. אנחנו מכבדים את היריבה שנמצאת בכושר מעולה ויש לה שחקנים מסוכנים כמו ראול ורובן, אבל אנחנו בהחלט יכולים לנצח. המפתח מבחינתנו הוא לשלוט בכדור ולא לתת להם לפתח את המשחק הרגיל שלהם".

אתלטיקו – הסגל המלא:

לאו פראנקו, קופה;
    פראה, אויפאלושי, הייטינחה, פאבלו, אנטוניו לופז, פרנייה;
    אסונסאו, מאניש, קמאצ'ו, באנגה, מיגל דה לה קוובאס, סימאו, מקסי רודריגז;
    אגווארו, פורלהאן, סינמה פונגול;

http://estaticos.marca.com/deporte/futbol/primera-division/2008-2009/fotos_directo/jornada_25/atm_bar/forlan-kun.Xxx
    אגווארו ופורלהאן נהנים נגד ברצלונה. גם בדרבי?

אתלטיקו מדריד - הרכב משוער: לאו פראנקו; פראה, אויפאלושי, הייטינחה, אנטוניו לופז; אסונסאו, מאניש, סימאו, מקסי רודריגז; אגווארו ופורלהאן

הדקות הראשונות והאחרונות

אין ספק שלאורך ההיסטוריה בכלל ובשנים האחרונות בפרט, סיפק לנו הדרבי של מדריד לא מעט דרמות. מה שכן, במשחקי הדרבים יש תופעה שקשורה בטיימינג של הגולים – בארבעה משחקי דרבי בשש העונות האחרונות, נכבשו שערים אחרי פחות מדקה. הדרבי האחרון היה עשיר באירועים, כאשר מלבד השער של ואן ניסטלרוי כבר אחרי 50 שניות, קיבלנו גם דרמה בתוספת הזמן עם שער הניצחון של היגואין בפנדל בדקה ה-96. בעונת 2002-2003 היה עוד דרבי שבו נכבש שער עמוק בתוספת הזמן – אז היה זה דמטריו אלברטיני שכבש שער מדהים בבעיטה חופשית מ30 מטר כדי להעניק לאתלטיקו את שער השיוויון, 2-2. השער המהיר ביותר בדרבים בשנים האחרונות הובקע בקאלדרון לפני שנה, אז פאבלו טעה, רוביניו חטף את הכדור ומסר לראול, שהעניש כבר אחרי 32 שניות.

סטטיסטיקה:

http://img223.imageshack.us/img223/5412/111bec.Xxx

143 משחקי דרבי נערכו בין אתלטיקו מדריד לריאל מדריד בכל המסגרות. ריאל מדריד היא המנצחת הגדולה כאשר לזכותה יותר ניצחונות גם בסנטיאגו ברנבאו וגם בויסנטה קאלדרון. אתלטיקו מדריד לא ניצחה כבר 13 משחקי דרבי רצופים, והפעם האחרונה שהיא עשתה זאת הייתה לפני תשע שנים, ודווקא בסנטיאגו ברנבאו, אז ניצחה 3-1 במחזור העשירי של עונת 00\1999.

בכל הדרבים בליגה: 143 משחקים - 77 נצחונות לריאל מדריד, 35 נצחונות לאתלטיקו מדריד, 31 תוצאות תיקו. יחס שערים 254-193 לטובת ריאל מדריד;
    הדרבים בברנבאו: 71 משחקים – 48 נצחונות לריאל מדריד, 12 לאתלטיקו מדריד, 11 תוצאות תיקו. יחס שערים 142-84 לטובת ריאל מדריד;
    הדרבים בקאלדרון: 72 משחקים – 29 ניצחונות לריאל מדריד, 23 ניצחונות לאתלטיקו, 20 תוצאות תיקו. יחס שערים 142-84 לטובת ריאל מדריד;
    שנות האלפיים בלבד: 9 נצחונות לריאל מדריד, 5 תוצאות תיקו. יחס שערים 23-8 לטובת ריאל מדריד;

-פיקנטריה צבעונית מדיון הדרבי הקודם

נערך לאחרונה ב: ‏7/3/09
  8. Raulito Madridista

ההתרגשות לקראת הדרבי היא גדולה, כרגיל. כל משחק שלנו מעתה והלאה הוא על החיים ועל המוות, בטח כשהפער בצמרת כל-כך קטן, וכל הפסד יכול למחוק את המשמועת של רצף עשרת הנצחונות שהשגנו עם חואנדה ראמוס. אני יודע שהפסד יגיע מתישהו, הרי לא נוכל לנצח את אתלטיקו בדרבים לעד. לא משנה מתי ההפסד יגיע, הוא יהיה כואב. אני רק מאוד מקווה שהוא לא ייקרה מחר. המשחק מחר בברנבאו חשוב גם לקראת המשחק נגד ליברפול. הרצון להגיע למשחק באנפילד במוראל גבוה, להמשיך להיות השולטים במדריד וגם להשוות את הרצף השני של הכי הרבה נצחונות רצופים בהיסטוריה שלנו. גם שנחגוג יום-הולדת כמו שצריך.

המשחק מחר יהווה מן מבחן עבור ההגנה שלנו, משום שלראשונה מזה הרבה זמן, מהמחזור ה-17 ליתר דיוק, אנחנו פוגשים קבוצת צמרת, קבוצה עם איכות רבה בחלק ההתקפי. ההגנה של ברצלונה אולי עזרה לאתלטיקו מדריד, אין ספק, אבל אין להמעיט בערך הכישרון שיש לקולוצ'ונרוס בחלק ההתקפי. אגווארו התעורר במשחק האחרון, פורלהאן מסוכן וכבר כבש מספיק שערים מרחוק העונה וגם אשתקד, יש לו את זה מבעיטות מרחוק, הגול נגד ברצלונה הוא לא יחיד במינו, מקסי רודריגז אחד מהקשרים הטובים בליגה(השלישי או הרביעי), ואני בכלל מפחד משום שמולו יעמוד מיצ'ל סאלגדו. לא מובן לי מדוע חואנדה ראמוס מתעלם ממיגל טורס, זה באמת מגעיל אותי. חבל שדווקא במשחק כה חשוב פפה ייחסר.

אני מקווה שעל ההגנה הבינונית תוכל לכפות התקפה 'חלומית', שתשחק נגד הגנה גרועה יותר. אסור לוותר על רובן במשחק הזה. למרות שהקבוצה התקדמה וכן שיפרה כל מיני אלמנטים במשחק ההתקפה שלה, אני עדיין חושש שאם נעלה ללא רובן, אז פתאום המשחק ייתקע. פתאום עוד משחקים כמו נגד רקראטיבו, ויאדוליד, חטאפה ואני לא רוצה להמשיך. אני רוצה לראות את רובן בהרכב וגם נותן משחק גדול בדרבי הראשון שלו. את שלושת הקודמים הוא החמיץ בגלל...פציעה, ניחשתם נכון. גם מהיגואין, שיישחק לראשונה בדרבי בברנבאו(בשני הביקורים שלו בקלאדרון הוא כבש), יש לי ציפיות. הוא צריך להמשיך לשחק בכנף ימין כדי שיוכל לעזור לנו ליצור מצבים. בדרבי הקודם השופט החלש גומס פסל לראול שער חוקי, אני מקווה שהפעם הוא יבקיע את השער ה-12 שלו בדרבים. כדי שייסגור שבוע חלומי.

אני משוכנע שנקבל משחק שלא נוכל לנשום בו. התקפה רודפת התקפה. האמצע שלנו יהיה תלוי מתמיד בלאס, כי גוטי לא יעשה הגנה. אבל זה בסדר אם הוא ייתן מסירה אחת לגול. שתי ההגנות יעשו טעויות, השאלה מי תנצל את המצבים. וזה דבר שהשתפר אצל ריאל מדריד בתקופה האחרונה. אני חושב שהאמצע של אתלטיקו בינוני והדרך היא פשוט ללחוץ על הגז מהשנייה הראשונה, כדי לא לאפשר להם לעבור את החצי. אני הייתי משאיר את סאלגדו מאחור, כדי שלא יעשה לנו חורים. אני מקווה שרובן ייסתדר לבד בהתקפה. רובן שכבר הזכרתי אותו למעלה, אמור לתת משחק טוב, כי הוא יישחק מול אנטוניו לופז. רובן מדלג מעל מגנים בינוניים מינוס באחוזים מדהימים. רק שהמסירה האחרונה תיהיה במקום. מול פראה לעומת זאת רובן ייתקשה הרבה יותר. נותר לי רק לאחל בהצלחה לקבוצה שלנו. האללה מדריד!

בקשר למשחק של ברצלונה, אני מאמין שהיא תחזור לנצח אחרי תקופה פחות טובה. בילבאו נתנה הצגה נגד סביליה ביום חמישי, אין ספק בכך, אבל הקאמפ-נואו זה סיפור אחר. במשחקי החוץ בילבאו נראית לא טוב. בילבאו תילחם, לא סתם קוראים להם 'האריות מבילבאו', אבל לא מעבר. בהחלט יש אפשרות שבילבאו תנצל את היכולת הבינונית של הגנת ברצלונה ושהיא תבקיע, אבל אני סבור שהשלישייה הקדמית של ברצלונה תעשה את ההבדל כמו בכמעט כל המשחקים העונה, אטו למשל לא ייתן עוד יום שערורייתי כמו בויסנטה קאלדרון. אם ברצלונה תוביל היא תשחק יותר באחריות. ייקח לה זמן לחזור לכדורגל היפה של תחילת העונה. הקבוצה קצת לחוצה והנקודות הכי חשובות. אייטור אוסיו ייעדר וההגנה של בילבאו תיראה פחות טוב. גם החיסרון של דוד לופז בקישור הוא חשוב. אני מקווה שנראה מבילבאו את ההרכב החזק ביותר כמו במשחקי הגביע. אני חושב שמי שיפריע לברצלונה הוא דווקא יורנטה, החלוץ גבוה הקומה. במצבים נייחים ברצלונה תתקשה להתמודד איתו.

נערך לאחרונה ב: ‏7/3/09
  9. REAL MADRID Member

אני עוד לא מרגיש התרגשות (לפחות לא כפי שהרגשתי לפני הדרבי בקלדרון) אבל אני מאמין שלקראת הערב ההתרגשות והציפייה למשחק תגבר. אני מרוצה מאוד מרצף הניצחונות ומהעובדה שחזרנו למירוץ האליפות אבל הידיעה שאנחנו כבר 10 ניצחונות רצופים אך עדיין מאחורי ברצלונה ושהפסד אחד דופק הכל, מתסכלת מאוד. בדיוק כמו לפני שבועיים, גם צמד המשחקים שיהיו השבוע הם על עתיד העונה שלנו, אני מצפה לשני ניצחונות אך גם ניצחון אחד משאיר לנו מפעל כלשהו להתמודד בו, במידה ונפסיד את שני המשחקים אפשר לנסוע לים הקרוב ולחכות לדון פלורנטינו כבר מעכשיו. אני מרוצה מאוד שריאל וברצלונה משחקות באותה שעה, ברצלונה אולי קבוצה יותר טובה, אבל במנטליות ובהתמודדות תחת לחץ - ריאל מדריד הרבה יותר חזקה.

הסגל של חואנדה ראמוס מעצבן אותי. אני אמנם מרוצה מהחזרה של דרנתה לסגל אך היעדרותו של מיגל טורס מפריעה לי, פפה חסר וקיוותי שמיגל טורס יקבל את ההזדמנות כמגן ימין וסרחיו יוסט לעמדת הבלם, היה לי ברור שזה לא ריאלי והציפיות שלי היו שהוא לפחות יישב כמחליף ויעלה במחצית השנייה על מנת לאפשר לקנאברו לנוח. ההתלבטות של חואנדה ראמוס היא בין סלגאדו למצלדר. למרות כל החיבה הרבה לסלגאדו והסלידה מסגנון המשחק של כריסטוף 'עמוד תאורה' מצלדר שבפעם האחרונה ששיחק, נגד ברצלונה, הוא היה המצטיין שלנו ביחד עם קסיאס ולולא הוא היינו מסיימים את המשחק עם 5 או 6 ברשת. מצלדר לא מספיק מהיר על מנת להתמודד על אגווארו אבל איני משוכנע שזאת תכונה חשובה לקראת מחר, ריאל מדריד צריכה בלם יציב וחזק, מצלדר. אין לי בעיה עם ראמוס כבלם (הוא משחק בעמדה הזאת לא פחות טוב מאיך שהוא משחק כמגן), יש לי בעיה עם סלגאדו כמגן ואני כבר רואה את סימאו חוגג עליו.

התלבטות נוספת של חואנדה ראמוס לפי מה שהבנתי איך האם לתת לרובן לשחק או לגאגו, המקום של גוטי בהרכב מובטח והשאלה היא האם לתת לו להיות שחקן חופשי שנע בין האגפים ומנהל את המשחק שלנו או לתת לו להיות הקשר האחורי בדאבל-פיבוט לצידו של לאס. אם האופציה הראשונה נבחרה, אז רובן נשאר על הספסל, אם האופציה השנייה נבחרה, גאגו יחכה על הספסל. אני חושב שראינו במשחק של אתלטיקו נגד ברצלונה את התשובה, אין צורך בדאבל-פיבוט. אני מאמין שגוטי מסוגל לעשות עבודת הגנה לא פחות טוב מגאגו וגם להיות יצירתי כמו שהוא יודע. כשראול, הונטלאר והיגוואין עולים בהרכב אני מאמין שנראה כמו בשבוע שעבר את ראול כקשר אחורי. במילים אחרות, אני מעדיף לראות את ההרכב ההתקפי יותר ואת רובן בהרכב. אנחנו אמנם צריכים את רובן בריא ולא עייף באנפילד ביום שלישי אבל במידה ורובן יעלה בהרכב, יצבור ביטחון ויוחלף (בוודאות) במחצית השנייה - מצוין. ההגנה של אתלטיקו מדריד היא בדיחה ואני מקווה שהיגוואין ובעיקר הונטלאר יחגגו עליהם, את היגוואין אנחנו צריכים חד מתמיד נגד ליברפול ואת הונטלאר אני סתם נהנה לראות כובש.

כמו בשבוע שעבר, נסיים בבדיחה: פאובר

האלה מדריד!

10. REAL MADRID Member

http://estaticos.archivo.marca.com/futbol/super-cronica/07-08/img/escudos/villarreal.Xxx ויאריאל - אספניול http://estaticos.archivo.marca.com/futbol/super-cronica/07-08/img/escudos/espanyol.Xxx

יום שבת, 7 במרץ, 23:00, אל מדריגל.
    ישפוט: פרז לאסה.

ויאריאל ואספניול יפגשו במדריגל במחזור ה-26 בליגה הספרדית כאשר הניצחון חשוב לשתיהן, כל אחת מסיבותיה שלה. הצוללת הצהובה, ויאריאל, חזרה חזרה לטופ 4 המוליך למוקדמות ליגת האלופות בעונה הבאה לראשונה לפני כשבועיים מאז המחזור ה-15. עבור ויאריאל שמטרתה העיקרית העונה הייתה להוכיח שהיא לא 'סתם' זה חשוב מאוד. הקבוצה ניצלה מעידה של ולנסיה והניצחון 2-1 על נומנסיה הקפיץ אותה למקום הרביעי עליו שמרה בשבוע שעבר למרות שסיימה בתיקו 2-2 עם בטיס, סאנטי קזורלה כבש צמד. מנואל פלגריני מקווה שקזורלה יציג יכולת כזאת גם ביום שלישי כאשר הקבוצה תתארח ביוון לגומלין שמינית גמר ליגת האלופות נגד פנאתינייקוס. עבור ויאריאל שסיימה בתיקו 1-1 בבית, לעלות לרבע הגמר לא יהיה קל אך בהתחשב בהגרלה שזימנה לה את פנא' - כל דבר אחר ייחשב ככישלון. אך עם כל הכבוד למשחק ביוון, הליגה לא פחות חשובה וכאשר הקבוצה ממוקמת בסה"כ 3 נקודות יותר מאתלטיקו מדריד, ולנסיה, מאלגה ודפורטיבו לה קורוניה, כל נקודה תעשה את ההבדל בין התמודדות באירופה גם בעונה הבאה או לא. מנואל פלגריני שהתקרר ומגיע חולה למשחק אחר יאלץ להסתדר ללא חאבי ונטה וגונזלו רודריגז הפצועים, מלבדם כל הסגל עומד לרשותו.

הרכב משוער: ד. לופז, אנחל, גודין, פונטס, קאפדווילה, סנה, קאני, קזורלה, פירס, יורנטה ורוסי.

מנגד אספניול. אספניול יודעת שקבוצת התחתית צוברות נקודות ושככל שהמחזורים עוברים, השקיעה של הקבוצה גוברת. הקטלונים שהיו רשומים על הפתעת העונה לפני כשבועיים כשגברו על ברצלונה 2-1 בקאמפ נואו לא השכילו לעשות זאת גם במשחק הבית נגד ריאל מדריד בשבוע שעבר בו הקבוצה הפסידה 2-0. הכחולים-לבנים ממוקמים במקום האחד לפני האחרון בטבלה אך באמת שאין לזה חשיבות, מה שמעניין את אספניות הן כמות הנקודות של הקבוצות הנמצאות קצת מעל הקו האדום, ויש כאלה לא מעט. למעשה, חצי ליגה נמצאת בסכנת ירידה לליגת השנייה כאשר אלמריה שבמקום העשירי עם 31 נקודות רחוקה בסה"כ 6 נקודות מאוססונה שנמצאת באזור ממנו יורדים ליגה. גם זה מעיד על כמה שהליגה הספרדית חלשה העונה, אך זה דווקא טוב לאספניול. כל קבוצה יכולה לנצח כל קבוצה העונה ולא הרבה יופתעו עם אספניול תנצח במדריגל. מאוריסיו פוצ'טינו, מאמן הקבוצה הטרי, אמר לקראת המשחק "ניצחון הוא בסיסי עבורנו כרגע", אנחנו חייבים להתרכז לקראת המשחק ולהוציא תוצאה טובה". "ויאריאל דומה לברצלונה בפילוסופית המשחק והם ינסו לשחק באותה הדרך". פוצ'טינו יחסר לקראת המשחק את מארק טוראחון, אנחל מרטינז ואוסקר סילבה הפצועים וכמו כן גם את מוייסס הורטאדו המורחק. רופטה מנגד חוזר מפציעה לאחר שלא שיחק בשלושת המשחקים האחרונים. טאמודו, יפתח לראשונה בהרכב לראשונה מזאת תקופה ארוכה.

הרכב משוער: קאמני, ס. סאנצ'ז, חארקה, פראחה, ד. גארסיה, לולה, ר. מרטינז, ל. גארסיה, דה לה פנייה, ננה וטאמודו.

11. Raulito Madridista

שער האס היום:

http://www.as.com/img/portadag_070309.Xxx
    'הגאה במדריד'

במידה ואריאן רובן ייפתח על הספסל(אני מאוד מקווה שלא. ואגב, זה מדהים איך התקשורת בספרד משנה את ההשערות שלה במהירות הבזק), אז למה לא דרנטה בהרכב?; נכון שהוא לא עשה כלום בהזדמנויות שקיבל, חוץ מאיזה חצי בישול נגד באטה בוריסוב(אני מוותר לך, גיא), והפנדל בויסנטה קאלדרון, אבל מגיע לו עוד צ'אנס, אחרי הרבה זמן. אני חושב שמול אנטוניו לופז הוא יוכל לרוץ שם על הקו בגלל המהירות היחסית שלו.

המשחק בין ויאריאל לאספניול עשוי להתפתח כמשחק מרתק. מנואל פלגריני עולה עם ההרכב החזק ביותר שלו, הרכב התקפי שכולל קשר אחורי אחד בלבד - מרקוס סנה. אצל אספניול מנגד, הקפטן ראול טאמודו חוזר להרכב סוף סוף, אחרי תקופה ארוכה, ורביעיית ההתקפה היא האידיאלית, זו שפינטזו עלייה בתחילת העונה. אני לא בטוח שזה יעזור לאספניול להוציא אפילו נקודה, אבל עם טאמודו היא עשויה להיראות טוב יותר מאשר במשחק נגד ריאל מדריד, אז היא לא הייתה מסוכנת. ויאריאל כבר הובילה ביתרון מבטיח אצל בטיס אבל שמטה אותו וחבל. אני חושב שהשנה יש ירידה ביכולת של שחקני הקישור שמייצרים פחות מצבים. מרקוס סנה למשל לא משחזר את היכולת מהיורו. אם ויאריאל לא תשתפר אז אני בספק אם נראה אותה בצ'מפיונס בשנה הבאה. אספניול תישאר בליגה, השאלה כמה זמן ייקח לצמד דלה-פנייה וטאמודו, להוציא את הקבוצה מהבוץ.

12. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

דרבי היום !!!!!!

9 שנים של לראות כל משחק ולהתאכזב כל פעם מחדש מקווה שיגיעו לסיומן היום.

יהיה קשה מאי פעם בברנבאו אבל מאמינים בשחקנים שמסוגלים לנצח (כן כן באים במטרה לנצח) ולהראות לעולם שמדריד זה לא ריאל.

VAMOS ATLETI VAMOS A GANARRRR !!!

13. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

משחק שמבטיח המון היום במדריד, אם ריאל תעלה בהרכב המשוער עם גוטי ורובן ביחד אני מאמין שהם יחגגו על הגנת אתלטיקו. השאלה היא מה מקסי,סימאו,אגוארו ופורלאן יעשו על ההגנה של ריאל כמובן.

למרות הניצחון המרשים על בארסה שבוע שעבר אני לא רואה את אתלטיקו מנצחת היום, אבל אני אשמח מאוד אם זה יקרה, כרגיל העונה ההגנה שלהם משאירה יותר מדי ספקות וקשה לבנות על עוד ניצחון מטורף כמו מול בארסה.

14. Raulito Madridista

אריאן רובן:"אני ממש רוצה לשחק בדרבי. זה יכול להיות המשחק הכי טוב שלי"

http://img93.imageshack.us/img93/2138/robben370x2002.Xxx

עדיין לא פורסמו ההרכבים לקראת הדרבי, ולא ברור האם אריאן רובן ייפתח בהרכב או ייקבל מנוחה בגלל המשחק החשוב נגד ליברפול ביום שלישי. מה שבטוח, רובן להוט לשחק ורוצה היום להשתתף לראשונה בדרבי הגדול של מדריד, מאז הגיע לקבוצה לפני שנה וחצי. בראיון שפורסם לפני שעה קלה, מדבר רובן על הדרבי הנוכחי בפרט וכמוכן התייחס רובן לריאל מדריד בכלל, בין השאר על 'הטענות' לגבי סגנון המשחק שלו והדברים שאמר חואנדה ראמוס בשבוע האחרון בהקשר זה.

הנה דבריו
    "אני ממש רוצה לשחק היום בדרבי ומקווה שחואנדה ייתן לי. את כל שלושת הדרבים הקודמים החמצתי. שוסטר העדיף לשמור אותי למשחק נגד יובנטוס בדרבי באוקטובר, ולפניכן הייתי פצוע. אני מאוד נרגש, הרי דרבי זה משחק מיוחד, תיהיה אווירה מצויינת. זה יכול להיות הרגע הטוב ביותר שלי מאז שאני כאן. אני בתקופה טובה יחסית, גם מבחינה מקצועית וגם מבחינה פיזית. מאז דצמבר אני משחק באופן רצוף בלי תקלות. אני מקווה לשחק ולתת את המשחק הכי טוב שלי.
    "חואנדה ראמוס לא אמר שריאל מדריד משחקת טוב יותר בלי אריאן רובן, דיברתי איתו והוא מאוד מרוצה ממני. אני כדורגלן שמשחק כשחקן חופשי על המגרש, חואנדה נותן לו מרווח. סגנון המשחק שלי הוא לעשות גם פעולות אישיות, לעבור לעתים שחקן או שניים. אני שחקן שלוקח סיכונים, אני לא מפחד משום דבר. גוטי למשל שחקן בסגנון שונה, הוא מוסר כל הזמן. כל אחד והסגנון שלו, כל אחד במה שהוא מצטיין בו. אין לי עמדה מועדפת. אני יכול לשחק בשמאל כמו ברוב הקריירה, בצד ימין כמו בתקופה האחרונה וגם באמצע.
    "לפי דעתי אין הבדל בין ריאל מדריד עם רובן לבין ריאל מדריד בלי רובן. הסגנון הוא אותו סגנון. אני רוצה את הטוב ביותר עבור הקבוצה שלי, טובתי האישית פחות חשובה, אין ספק.
    "לא ראיתי את המשחק של אתלטיקו נגד ברצלונה כי הייתי עם המשפחה, אבל שמעתי שהם שיחקו נהדר. יש לאתלטיקו שחקנים מאוד מסוכנים. הקישור שלהם מאוד פעיל בזכות סימאו ומקסי רודריגז, ועל החלוצים בכלל מיותר להוסיף. אגווארו ופורלהאן מאוד מסוכנים. אתלטיקו קבוצה שמשחקת התקפי ופתוח בדומה לנו, זה יהיה משחק שונה בניגוד למשחק נגד ליברפול למשל, ככה יותר טוב עבורינו. למרות התקופה הטובה של אתלטיקו אנחנו מלאי ביטחון בעצמינו ורוצים לנצח, כמו תמיד.
    "אנחנו לא מסתכלים על ברצלונה אלא אך ורק עלינו. גם כשהפער היה 12 נקודות, פער גדול, האמנתי שאפשרי לזכות באליפות. יש לנו ביטחון רב, אנחנו קבוצה עם איכות, ולכן אנחנו נמשיך בקצב שלנו במטרה לראות את ברצלונה נכשלת מנגד. תוך שלושה שבועות צימקנו את הפער ב8 נקודות, עכשיו העתיד יהיה מעניין, נראה מה יהיה.
    "תענוג לשחק עם ראול. הוא שחקן ענק, קפטן ומשמש דוגמא. לא סתם הוא הגיע למעמד שלו".

ואחרי הראיון הזה איך אפשר לדרוש לספסל אותו. אני מרגיש שאם רובן משחק הוא נותן היום הצגה. גם באופן כללי הייתי מרוצה ממה שרובן אמר. אני כבר לא יכול לחכות לדרבי. האללה מדריד!

נערך לאחרונה ב: ‏8/3/09
  15. Sergio Ramos Member

ברצלונה VS אתלטיק בילבאו

שבת, 20:55, שידור בספורט 5.

ב-13 במאי הם יפגשו שוב, בגמר גביע המלך המכובד. בילבאו עשתה ביום רביעי האחרון את הבלתי יאומן, כפירקה את סביליה 3-0 והשיגה את הכרטיס לגמר, אצל ברצלונה, שוב ה"משיח" הלוא הוא מסי, הושיע את גוארדיולה כאשר קבע 1-1 אחרי שקבוצתו פיגרה. שני המאמנים מקבלים הזדמנות ללמוד אחת השנייה, מעין סוג של הקדמה, ולשניהם לא יהיה קל - ברצלונה חייבת ניצחון על מנת לנשום קצת אוויר ולהשתחרר מהמשבר, בילבאו לעומת זאת, עם רצף רע מאוד בליגה של 4 משחקים ללא ניצחון, נמצאת במצב יציב בטבלה והניצחון באמצע השבוע מעניק לה זריקת מרץ גדולה והיא לא תוותר על ההזדמנות לרכוב על גל המשבר הברסאי.

משהו רע עובר על ברצןונה, אין ספק שהיא מסוגלת ליותר, אבל נראה כי משהו באמת משמעותי חורק במכונה הקאטלונית. מזה 5 משחקים שהיא לא ניצחה, ומשחקה האחרון בליגה היה הקש האחרון - הפסד צורם במיוחד לאתלטיקו מדריד, אחרי משחק משוגע לגמרי, שאת גורלו חרץ קון אגווארו עם גול דרמטי בדקה ה-88. הבלאוגרנה עוד הספיקו לטייל אל הצטדיונה של מאיורקה, שם הבטיחו בתוצאת תיקו את עלייתם לגמר גביע המלך. פפ גוארדיולה יודע שבמידה וקבוצתו לא תנצח, והקולוצ'נרוס יפסידו בעוד דרבי מול יריבתה השנואה, אזיי השקיעה של קבוצתו צפוייה להחמיר ומי יודע אם תהיינה דרך חזרה. הפער מריאל מדריד עומד על ארבע נקודות בלבד, לאחר שרק בחודש שעבר עמד על 12. כרגע, הכל משחק לטובת ההמדרידאים שלא מפסיקים לנצח בליגה ומעתה ואילך נגמרו לברצלונה הצ'אנסים, אסור לה למעוד יותר אחרת הליגה, שנראתה סגורה לחלוטין עד לא מזמן, תעבור מקצה לקצה; החדשות העיקריות מהצוות המקצועי הם שדני אלבס מושעה עקב חמישה צהובים, וההערכות הם שפויול יוסט לעמדת המגן הימני ואילו סילבניו יתפוס פיקוד בצד השני של ההגנה; במרכז השדה, אינייסטה חוזר מפציעה אל ההרכב וישחק לצד צ'אבי ויאיא טורה.

הרכב משוער: ואלדס; סילבניו, מארקס, פיקה, פויול; יאיא טורה, צ'אבי, אינייסטה; מסי, אטו, הנרי.

ביום רביעי האחרון, היא גברה על סביליה 3-0 קל מן הצפוי. מחצית אחת לקחה לבאסקים לסגור סיפור, והנה, אחרי 25 שנה שהיא לא טעמה את המעמד, אתלטיק בילבאו עלתה לגמר גביע המלך, שם תפגוש את יריבתה להיום, ברצלונה. חואקים קאפרוס, מאנה, אל חסך במחמאות אחרי המשחק:"אני גאה בשחקנים שלי, הם נתנו פייט אדיר הערב ליריבה ועשו את הבלתי יאמן. כבר 25 שנה שלא נכחנו במעמד זה ומבחינתי עשינו היסטוריה הערב". את ההתרגשות והשמחה, הן של השחקנים והן של קאפרוס, ביטאו האוהדים בצורה החזקה ביותר כאשר מייד בסיום המשחק לא הצליחו להתפאק ופרצו בהמוניהם אל כר הדשא. יתרה מזאת, מצבה בליגה בגדר יציב עם 31 נקודות, במקום ה-11 ו-6 נקודות מהקו האדום. בניגוד לעונה שעברה, אתלטיק לא בולטת במאבקי ההישארות בליגה, אך עם זאת אינה נטולת סכנה, שכן הפער נזיל מאוד והכל יכול להשתנות. קאפרוס העלה את ההרכב החזק ביותר שלו מול האנדולוסים, והערב מלבד שינוי אחד בעמדת הבלמים(איצ'ייטה במקום אייטור אוסיו), שאר ההרכב ישאר אותו הדבר.

הרכב משוער: ארמנדו; קויקילי, אמורובייטה, איצ'ייטה, איראולה; סוסייטה, אוריבאיז, מרטינז, ייסטה; טוקורו, יורנטה.