25:משחק ענק בקלדרון,4-3 לאתלטיקו ויש ליגה !!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏27/2/09.

1. Raulito Madridista

הליגה הספרדית - מחזור 25

http://cache.elmundo.es/banners-hashed/05/54/bbva_mc-24a1mar09/marca_futbol_1adivision_p196x75/bbvajornada18feb196x75.Xxx

הקבוצות הספרדיות שלנו פישלו בגדול באמצע השבוע במשחקי ליגת האלופות. ברצלונה היא היחידה שיצאה מרוצה, לאחר שהצליחה להשיג שער חוץ יקר בצרפת נגד ליון, למרות ששיחקה בינוני. אתלטיקו וויאריאל סיימו בתיקו בלבד בבית נגד יריבות בינוניות, כאשר לא הצליחו לשמור על שער נקי, אך המצב של ריאל מדריד גרוע - הפסד לליברפול בברנבאו יצריך אותה לעבוד קשה מאוד כדי להעפיל לרבע הגמר, משימה שנראית כרגע בלתי-אפשרי. אחרי הכדורגל הטקטי של ליגת האלופות אנחנו חוזרים לליגה שלנו, בה הקבוצות אוהבות להשתולל. ועל פי השבועיים האחרונים, נראה שמאבק האליפות נפתח חלקית מחדש.

ריאל מדריד רוצה להקטין את הפער מברצלונה ל4 נקודות בלבד לפחות זמנית(וגם להשיג ניצחון עשירי ברציפות), ויש לה הזדמנות לעשות זה כאשר תתארח כבר בשבת במונז'ואיק של אספניול, שהפתיעה את כל אירופה עם הניצחון שלה בקאמפ-נואו. ריאל תצטרך להשאיר מאחור את הכישלון בצ'מפיונס וצפוייה לה עבודה קשה מול דלה-פנייה שנמצא בכושר מצויין, וגם ראול טאמודו אולי ייקבל דקות. אספניול רוצה להשוות במספר הנקודות שלה לאוססונה, זו שבמקום ה-17. משחק פחות מעניין ייערך שעתיים לפניכן, בו תתארח סביליה בסאן ממס של בילבאו. הקבוצה של חימנז ניצחה בפיחואן את אתלטיקו בשבוע שעבר, אך היא רחוקה מאוד מהמקום השני.

ביום ראשון צפוי מיטב האקשן. במשחק המרכזי של המחזור, תארח אתלטיקו מדריד את ברצלונה. הקולוצ'ונרוס לא שכחו את התבוסה הקשה בקאמפ-נואו לפני כחמישה חודשים, והם רוצים לנקום וגם להשיג סוף סוף ניצחון נגד קבוצה גדולה, מה שלא עבד נגד סביליה. ברצלונה לא ניצחה כבר שני משחקי ליגה ברציפות, יותר מידי עבורה, אבל הקבוצה של גוארדיולה הרגיעה את כולם עם התיקו מול ליון. מה שכן, אם ריאל תצמק את הפער, זה עשוי להשפיע. באתלטיקו יודעים שאם הם לא יתעוררו מהר, הצ'מפיונס יהיה בסכנה, הם כבר 5 נקודות מויאריאל. הצוללת תתארח אצל בטיס במשחק שיינעל את המחזור הנוכחי. אין ספק שהקבוצה של צ'אפארו מוזרה. משחק טוב נגד ברצלונה ושבוע אחר-כך תבוסה כואבת לריאל מדריד. שימו לב לוולנסיה שלא מפסידה לאבד נקודות יקרות(בשבוע שעבר תיקו בריאזור נגד דפור אחרי שוולנסיה כבר הובילה), היא תארח את ויאדוליד, שהפסידה בשבוע שעבר למאלגה בבית. הפתעת העונה שלנו תארח את רקרטיבו הואלבה ביום ראשון, והיא רוצה להמשיך לשמור על המקום השישי.

http://www.marca.com/marcador/futbol/2008_09/primera/jornada_6/bar_atm/foto.Xxx
    כך זה נגמר בפעם הקודמת. אתלטיקו רוצה נקמה.

משחקי המחזור:

יום שבת -
    אתלטיק בילבאו - סביליה(21:00);
    אספניול - ריאל מדריד(23:00, שידור ישיר בספורט5);

יום ראשון -
    מאלגה - רקראטיבו הואלבה(18:00);
    אלמריה - חטאפה(18:00);
    נומנסיה - דפורטיבו לה קורוניה(18:00);
    ספורטינג גיחון - מאיורקה(18:00);
    ראסינג סנטאנדר - אוססונה(18:00);
    אתלטיקו מדריד - ברצלונה(20:00, שידור ישיר בספורט5);
    וולנסיה - ויאדוליד(20:00);
    בטיס - ויאריאל(22:00);

* המשחק של ריאל מדריד ישודר גם בערוץ HD

2. Raulito Madridista

אני בטוח שיהיה לנו מאוד קשה לנצח מחר, אספניול אומנם הייתה אחת הקבוצות הגרועות בליגה במשך רוב העונה, אבל הניצחון בדרבי על ברצלונה הוסיף לה הרבה ביטחון, איבן דלה-פנייה חזר, טאמודו אולי יישחק מספר דקות וגם העובדה שהוא יהיה בסגל מוסיפה לשחקנים מבחינת מוראלית, וכמובן אנחנו מגיעים למשחק במוראל ירוד מאוד. התצוגה נגד ליברפול מבחינתי ביטלה את הרצף היפה שלנו של תשעת הנצחונות הרצופים. השחקנים צריכים לשים בצד את מה שקרה נגד ליברפול ולעלות למשחק במלוא הביטחון והמוטיבצייה, חואנדה ראמוס צריך לעבוד על זה. הפציעה של גאגו מאפשרת לחואנדה לנסות את סניידר בהרכב, בתקווה שההולנדי יחזור לעצמו סוף-סוף. אני אשמח לראות את היגואין משחק כחצי חלוץ וחצי בצד ימין, הוא הוסיף לנו המון במשחקים נגד ספורטינג ונגד בטיס. לא מובן לי היחס לדרנטה, הוא יכול להוות אופצייה לא רעה לשינוי בקישור. ואן דר וארט וגוטי יהיו המחליפים המרכזיים שלנו במידה והתוצאה לא תיהיה טובה. היו לנו השנה נצחונות בחוץ, לא הרבה, אבל היו. הניצחון בקאלדרון הוא הכי משמעותי, אבל נגד חטאפה למשל זה לא הצליח, וניצחנו בחוץ בעיקר את הנמושות. המונז'ואיק זהו אספניול לא קל, לא משנה באיזה מצב אספניול. בשנה שעברה הפסדנו שם. מעניין איך אספניול תשחק, האם היא תבוא במגמה הגנתית כמו נגד ברצלונה, או שהיא תנסה לצאת קדימה במשחק בית. לא משנה במה היא תחבר, אני רוצה פיצוי חלקי מהשחקנים על מה שקרה נגד ליברפול. נגד משחק הגנה כזה, יש לי ציפיות אחרות מרובן והיגואין, ציפיות גבוהות. יש לנו הזדמנות לצמק את הפער מברצלונה ל4 נקודות, ובהחלט יכול להיות שהיא תפסיד בויסנטה קאלדרון. אנחנו לא נמשיך לנצח עד סוף העונה ואני עדיין מאמין שברצלונה תזכה באליפות, אבל בינתיים צריך לעשות את שלנו ולעשות את האליפות עבור ברצלונה כמה שיותר קשה. מבחינתי העונה לא גמורה בכלל, גם אם נפסיד. אני ממשיך לספור את הגולים של ראול, מקווה שהקבוצה תסיים במקום השני ותנצח את ברצלונה בקלאסיקו השני. נקווה שנשיג מחר ניצחון עשירי ברציפות שזה יפה, אבל כמה שהייתי מסתכל עליו באופן שונה אם את ליברפול היינו מנצחים. האללה מדריד!

על חלק משאר משחקי המחזור - בהמשך.

3. REAL MADRID Member

צריך להמשיך הלאה. לכל דבר יש את זמנו ועכשיו הגיע הזמן לשים את ההפסד לליברפול בצד ולפנות את הראש אך ורק מאספניול, עושה רושם שחואנדה מבין את המשפט לחלוטין. מה שלצערנו חואנדה כנראה לא מבין, זה שלמשפט הזה יש צד שני - אנחנו אמנם צריכים לפנות את הראש אך ורק לאספניול אך אין זה אומר שצריך לשכוח את ההפסד. ההפסד, סליחה, הלקחים מההפסד חייבים לבוא לידי ביטוי במשחק נגד אספניול. אספניול קבוצה חלשה מאוד העונה, אך אספניול קבוצה ששמה הולך לפניה ואסור להתייחס אליה בקלילות. הרצף של ריאל מדריד בליגה בהחלט מרשים אך הוא אינו שווה דבר במידה והוא אינו נמשך, אנחנו עלולים להשאיר במשחק לא רק נקודות, אנחנו עולים להשאיר את המשך העונה שלנו.

חזרה למירוץ האליפות זה דבר שלא נראה באופק לפני מספר שבועות והוא בהחלט עשוי להמתיק את העונה המרירה הזאת, אך את ההדחה בשמינית ליגת האלופות שעשויה להגיע במידה וחואנדה לא יפיק לקחים, רק דבר אחד יכול להמתיק - זכייה בליגה, וכרגע למרות רצף הניצחונות המרשים אנחנו עוד לא שם. ניצחון על אספניול והפסד של ברצלונה בקלדרון ואנחנו בהחלט שם, לפחות מנקודת מבטי.
    החיסרון של גאגו עקב פציעה לא מפריע לי (בעצם הוא בכלל לא מפריע לי) כמו השארתם של מיגל טורס ודרנתה מחוץ לסגל. מיגל טורס חייב לקבל את הקרדיט בהרכב לאחר שהיינצה כנראה הדיח אותנו מאירופה, מבחינתי שהביטחון של היינצה יהיה כזה גרוע שהוא יבקש שחרור מהקבוצה כבר בעוד שבוע. הרגשתי בשבועות האחרונים שהיינצה הוא בועת עצבים ושיקול הדעת שלו בדקות שבהן החמצן אוזל עשוי להיות אסון. את דרנתה אני רוצה לראות לפחות על הספסל, אם מרסלו זכה בהזדמנות שלו - למה דרנתה לא מקבל אותה?. החיסרון של גאגו סולל את מקומו של סניידר להרכב (או שאולי של גוטי, אני מעדיף את ההולנדי). מרסלו יירד לספסל לטובת הונטלאר שישוב להרכב. אני מעוניין גם לראות את ואן דר וארט הרבה יותר אפקטיבי כמחליף.

בדיחה לסיום, ג'וליאן פאובר.

4. Sergio Ramos Member

המשכיות היא שם המשחק שלנו מחר. אם בארסה שאפשר לומר החזירה לה את הביטחון בשיוויון מול ליון תנצל את השקיעה של אתלטי, ואנחנו לא נקח את הנקודות החשבוות במונטוז'איק, הכל עשוי לחזור לקדמותו והאופטימיות הזהירה גם היא תעלם. 7 נקודות זה עדיין פער, אבל לבטח כזה שניתן לצמצום, ובהתבסס על כך שקרו מקרים בעבר, לכל אוהד נשאר איזה חלקיק של אופטימיות ותקווה. כפי שהקלישאה אומרת, הניצחון על ברצלונה ייתן לאספניול הרבה ביטחון לקראת המשחק, אנחנו מנגד במצב הפוך עם עוד משחק סטייל ריאל מדריד של חמשת השנים האחרונות בליגת האלופות, וכנראה הפסד שיוביל לעוד הדחה אופיינית, חייבים לחזור ולהמשיך את המומנט ונקווה שלא תהיה השפעה ישירה מיום רביעי על המשחק הזה. בכל אופן, אני מקווה שהאחים שעשו את העבודה בשבוע שעבר, יעשו אותה גם מחר, רק במובן ההפוך, כמו שזו שלפניה, בטיס, עשתה.

בהקשר המקצועי - מקווה לראות סוף סוף את סניידר במרכז השדה על יד לאס עקב ההיעדרות של גאגו. גם גוטי נלקח בחשבון, ואף שניהם ביחד. על כל פנים, אני מאמין שחואנדה לא יחזור על אותה הטעות וייתן למרסלו לפתוח במשאל ויישחק עם הספרדי וההולנדי.

בהצלחה לנו!

5. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://estaticos02.marca.com/imagenes/2009/02/27/futbol/equipos/real_madrid/1235739758_0.Xxx

גאגו בסופו של דבר נשאר מחוץ לסגל בעקבות נקע חזק בקרסולו מהמשחק מול ליברפול. סלגאדו לעומתו חוזר אחרי פציעה ארוכה.

קאסיאס , דודק
    מרסלו,סלגאדו,פפה,קאנאברו,ראמוס,היינצה
    ואן דר וארט,סניידר,גוטי,לאס,רובן,גארסיה,גוטי
    היגוואין,ראול,הונטלאאר וסביולה

6. REAL MADRID Member

http://estaticos.archivo.marca.com/futbol/super-cronica/07-08/img/escudos/espanyol.Xxx אספניול - ריאל מדריד http://estaticos.archivo.marca.com/futbol/super-cronica/07-08/img/escudos/realmadrid.Xxx

שבת, 23:00, שידור ישיר בספורט5

אופוריה. לאחר הניצחון על ברצלונה בשבוע שעבר בקאמפ נואו - אספניול מארחת את ריאל מדריד במטרה לצבור עוד שלוש נקודות שחיוניות לה כמו אוויר לנשימה. אספניול כידוע הדהימה את הכדורגל הספרדי בשבוע שעבר כאשר ניצחה 2-1 את ברצלונה בבייתה. בקבוצה מקווים שניצחון לא היה סתם פוקס חד פעמי אלא יסמן על הבאות, והבאות של אספניול מחייבות אותה לצבור נקודות ומהר במידה והיא מעוניינת להישאר בפרימרה הספרדית. הכחולים-לבנים ממוקמים במקום ה-19 בטבלה עם 21 נקודות והם יודעים שזה הזמן הטוב ביותר לפגוש את ריאל מדריד, לאחר שהאחרונה הפסידה לליברפול באמצע השבוע. על הניצחון חתום איבן דה לה פנייה, מספר 9 על הגב, כבש את צמד השערים בניצחון על ברצלונה ולקראת המשחק נגד ריאל מדריד, גם הוא יודע, שבשביל לנצח - קבוצתו צריכה אותו בכושר טוב, לפחות כמו בשבוע שעבר. הניצחון של אספניול בשבוע שעבר הגיע תאמינו או לא לאחר 14 משחקי ליגה רצופים ללא ניצחון, הניצחון האחרון של אספניול היה בתחילת נובמבר כאשר הקבוצה גברה 1-0 על אוססונה. אספניול יודעת שעל מנת להישאר בליגה הקבוצה לא יכולה להרשות לעצמה לאבד נקודות. סטיב פינאן החלים לחלוטין מפציעה ברגלו הימנית אך לא ישחק עקב כושר משחק לקוי. שוער הקבוצה, קרלוס קאמני שנפצע במהלך המשחק נגד ברצלונה התאמן בנפרד השבוע על מנת להתאושש וצפוי לעמוד בין הקורות. מויסס הורטאדו ואיבן דה לה פנייה סבלו גם הם מפציעות קלות במהלך השבוע אך שניהם כשירים בסופו של דבר. מי שיחזור להרכב לאחר שלא שיחק בשבוע שעבר הוא הקשר האחורי לולה שהורחק בהפסד לסביליה לפני כשבועיים. ואלדו הפצוע יחסר.

הרכב משוער: קאמני, ס. סאנצ'ז, חארקה, פראחה, ד. גרסיה, מויסס, דה לה פנייה, לולה, ל. גרסיה, ננה ואיבן אלונסו.

מנגד ריאל מדריד כאמור שיודעת טוב מאוד שהפסד פה והיא יכולה לסמן את השבוע הנוכחי כשבוע שגמר לה את העונה. ריאל מדריד מגיעה כידוע לאחר ההפסד 1-0 בסנטיאגו ברנבאו לליברפול במשחק הראשון של שמינית גמר ליגת האלופות וככל הנראה, גם העונה הבאלנקוס ימצאו עצמם מחוץ למפעל כבר לאחר שמינית הגמר. חואנדה ראמוס יודע שאסור לשקוע במחשבות על ליברפול ושאיבוד נקודות נגד אספניול יהרוס את רצף תשעה ניצחונות הליגה שצימקו את הפער מברצלונה שבמקום הראשון ל-7 נקודות. ברצלונה תתארח ביום ראשון בויסנטה קלדרון, ולאחר שלא ניצחה את שלושת משחקיה האחרונים (בטיס, אספניול וליון) בריאל מקווים לצמק את הפער מברצלונה גם השבוע. בשבוע שעבר ניצחה ריאל מדריד 6-1 את ספורטינג גיחון כאשר הונטלאר כובש צמד, החלוץ ההולנדי שלא ישחק העונה עם ריאל מדריד בליגת האלופות יחזור להרכב לאחר שלא שיחק נגד ליברפול. הולנדי נוסף, אריאן רובן, יפתח בהרכב במשחק ליגה לראשונה מזה מספר מחזורים לאחר שחזר מפציעה בשבוע שעבר, רובן צפוי לתפוס את המקום של מרסלו שיירד לספסל. מי שיחסר הוא פרננדו גאגו שסיים את המשחק נגד ליברפול עם פציעה וצפוי לחזור בשבוע הבא, ג'וליאן פאובר הפצוע נשאר גם הוא מחוץ לסגל כמו גם דרנתה, טורס ומצלדר - השלושה האחרונים נשארו בחוץ עקב החלטה מקצועית. מיצ'ל סלגאדו שב מפציעה ויישב על הספסל. כאשר ראול והונטלאר בחוד, היגוואין ורובן באגפים ולאס כקשר אחורי, ההתלבטות היחידה של חואנדה ראמוס היא לגבי העמדה לצידו של הצרפתי, גוטי וסניידר שחזרו מפציעה ונכנסו כמחליפים בניצחון בשבוע שעבר מתחרים בינהם ככל הנראה על העמדה. ואן דר וארט שהתלונן על מעמדו בקבוצה, יפתח על הספסל.

הרכב משוער: קסיאס, ראמוס, פפה, קנאברו, היינצה, לאס, גוטי/סניידר, רובן, היגוואין, ראול והונטלאר.

7. xavi6 Member

אם יש משהו שחשוב לנו אוהדי ברסה יותר מהבריאות של מסי, זה הבריאות של סלגאדו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

ירדן, ציניקן חסר תקנה.

נערך לאחרונה ב: ‏28/2/09
  8. Raulito Madridista

חלק מדבריו של חואנדה ראמוס לקראת המשחק:

"ההפסד נגד ליברפול כבר מאחורינו. כולם היו עצובים, גם אני, וזה ברור, אבל ראיתי באימון שחקנים עם רעב בעיניים ומוטיבצייה גדולה מאוד. אנחנו מגיעים למשחק עם ביטחון, אנחנו מאמינים בעצמינו ונעשה הכל כדי לצמצם את הפער מהפיסגה. שם המשחק זה אמונה ואני אף פעם לא אמרתי שהכל סגור. דווקא ללא אריאן רובן הצגנו משחקים טובים יותר. הוא שחקן נהדר עם שליטה טובה מאוד בכדור, אבל בלעדיו שיחקנו קצת יותר קבוצתי".
    חואנדה הסביר מדוע בחר בגוטי, המחליף הבודד שלו במשחק נגד ליברפול:"האמנתי שהוא השחקן שיוכל לעשות את השינוי במשחק הזה".

----------------------------------------------

האם באמת כדאי לנסות ללא רובן?; אני חושב שגם עם רובן אפשר להציג משחק קבוצתי, אבל נגד יריבות לא חכמות כמו ליברפול. נגד הגנות כמו של ספורטינג או בטיס, זה קל. נגד ליברפול זה קשה. אני עדיין בדעה שללא רובן המשחק נגד ליברפול היה יותר גרוע. לפחות לי זה כל פעם נראה כאילו הוא לא מתואם עם שאר השחקנים.

נקודה שאני רוצה להדגיש בקשר לאספניול - הקבוצה עשתה שלושה התקפות נגד ברצלונה והבקיעה פעמיים, פעם אחת תודות לוואלדז, אין ספק. הנקודה כאן היא משחק ההגנה הנפלא שהציגה הקבוצה. ברצלונה במשחק בית לא הצליחה לייצר יותר ממצב וחצי לגול, וזה דבר נדיר, בדרך-כלל בקאמפ-נואו ברצלונה מבקיעה ארבעה שערים ומחמיצה כמות כפולה. אספניול הציגה משחק לחץ מדהים על כל המגרש, וגם הרביעייה האחורית, תיפקדה כראוי.
    ריאל תצטרך לרוץ היום על המגרש כדי לנצח, בדומה למשחק נגד בטיס, שאומנם הציגה הגנה עלובה, אבל בכל-זאת השחקנים עשו את הדברים מהר.
    לי אין בעייה עם הרכב סופר התקפי שיגרור את היגואין לאגף וככה נוכל להינות מהיצירתיות שלו. זה דבר שצריך לחשוב עליו גם בגומלין באנפילד נגד ליברפול.

9. REAL MADRID Member

דור, אספניול לא שיחקה טוב נגד ברצלונה בשבוע שעבר, היא שיחקה את סגנון המשחק היחידי שברצלונה אינה יודעת להתמודד נגדו - הרס מוחלט של כל נסיון לשחק כדורגל. אני לא ראיתי שום לחץ של אספניול על כל המגרש, מה שאני ראיתי זאת קבוצה שיישמה את כל מה שהקבוצות האחרות עשו בקאמפ נואו וכשלו והצליחה לנצח. עד כה העונה ברצלונה הצליחה לגבור על הכדורגל המגעיל הזה בזכות מצבים נייחים בהם יש לה יתרון על היריבה וליריבה אין דרך להרוס ובזכות מסי. ריאל מדריד יודעת גם היא להרוס כדורגל (קרדיט לשוסטר) וגם לה זה כמעט הצליח בקאמפ נואו, אם פלאנקה ודרנתה היו כובשים ריאל גם הייתה מנצחת את המשחק. את הגול הראשון שלה במשחק נגדנו כבשה ברצלונה מקרן, לאחר שספגנו ריאל הפסיקה את הגועל נפש וניסתה ליזום - כשזה קרה ברצלונה עקצה אותנו, כמו שהיא עשתה למרבית קבוצות הליגה הספרדית העונה שבאו במטרת בנוקר וכאשר ספגו התחילו לשחק כדורגל וספגו עוד. למזלה של אספניול היא נהנתה מיום רע של מסי, אטו והנרי והמזל שלה גם גרם לכך שהיא כבשה ראשונה (מה שרק עודד אותה להמשיך בכדורגל שמטרתו היחידה היא להרוס את זה של ברצלונה).

ריאל מדריד קבוצה טובה יותר וכקבוצה שיודעת גם היא להרוס, אני חושב שיהיה יותר קל ממה שאתה חושב.

10. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

משחק כל כך חשוב ובתקופה כל כך רעה...

גם הייתי מעדיף שבארסה תבוא בתקופה טובה ולא חייבת את הנקודות בטח אם ריאל תנצח לילה לפני...

VAMOS ATLETI !!!

11. Raulito Madridista

ארז,
    מה שאתה אומר רחוק מאוד מלהיות מדוייק.
    כמעט כל קבוצה באה העונה לקאמפ-נואו במגמה הגנתית, פרט לאתליקו מדריד אולי וגם ספורטינג גיחון. ולמרות שהיריבות היו מתבנקרות בחצי שלהן, ותוקפות אולי עם שחקן אחד, ברצלונה הייתה מצליחה להגיע למצבים לאט לאט. במשך כל ההיסטוריה תמיד היו את הקבוצות שבאו להתגונן, ואין ספק שברצלונה של השנה יודעת מה לעשות מול בונקר. זה לא חוכמה לבוא ולהגיד אחרי משחק אחד שברצלונה מתקשה מול בונקר, למה ריאל מדריד נהנת שקבוצות באו לשחק נגדה ומצופפות עד כדי כך את האמצע? אתה נהנת מהמשחק נגד דפורטיבו לה קורוניה?; כל קבוצה מתקשה נגד בונקרים. ברצלונה יצרה נגד אספניול שני מצבי הבקעה בלבד, ובקאמפ-נואו היא בדרך-כלל היא היא עושה פי ארבעה. אז נכון שלברצלונה היה יום חלש, אבל מגיע גם לאספניול קרדיט. כמובן שהעובדה שאספניול כבשה ראשונה עזרה לה, אבל גם מאיורקה עלתה ליתרון בקאמפ-נואו, בטיס השוותה ל2-2 וירדה לבונקר אבל ברצלונה הצליחה לנצח, ויש עוד דוגמאות. צריך לתת לברצלונה את הקרדיט על מה שהיא עושה עד עכשיו ולא לקחת אותו ממנה. לגבי הקלאסיקו, בהחלט יכול להיות שאם דרנטה היה מבקיע אז הסיפור היה שונה, אבל אין טעם להתייחס למה שארע.

12. REAL MADRID Member

לא אמרתי שברצלונה מתקשה מול בונקר, מה שאספניול עשתה זה לא בדיוק הבונקר כמו שראינו שעשו (יותר נכון ניסו לעשות) יתר קבוצות הליגה. העיקרון של בונקר הוא לא לנטרל את התקפות היריב אלא שההגנה תהיה מספיק חזקה בשביל לעמוד בלחץ של ההתקפה ולשחק על מתפרצות, מה שריאל מדריד ניסתה לעשות לברצלונה זה בונקר. המשחק של אספניול היה הרס של נסיון של ברצלונה לשחק כדורגל, משמע - משחק פיזי מאוד הכולל לעיתים גם בונקר אבל לא בונקר בבסיסו. אספניול נהנתה מיום רע של ברצלונה, לאספניול אמנם מגיע קרדיט על הריסת המשחק של ברצלונה בצורה יפה ותרגום המצבים שלה לשערים אך אני משוכנע שבמידה וברצלונה הייתה לוקחת את המשחק יותר ברצינות היא הייתה מנצחת. אספניול לא סתם תילחם כנגד הירידה, אספניול קבוצה חלשה שהתכוננה כראוי לקראת המשחק נגד ברצלונה שלא תיארה לעצמה שאספניול תגיע כ"כ מוכנה. כשאספניול כבשה היא שמרה על סגנון המשחק שלה ולא שינתה אותו כפי שעשתה מאיורקה, כתבתי - אספניול הפיקה לקחים מהטעויות שקבוצות אחרות עשו. אבל, עם כל הכבוד לאספניול, במידה ומסי היה באמת משחק כדורגל כפי שהוא יודע אז ברצלונה הייתה מנצחת את המשחק.
    שוב, אני כתבתי שברצלונה מתקשה מול קבוצות שבאות להרוס לה כל דבר שקשור לכדורגל, זה מה שאספניול עשתה. לא כתבתי שברצלונה מתקשה נגד בונקרים.

13. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

גוארדיולה לוקח איתו למדריד את כל מי שיכול להיות זמין עבורו וזה כולל צמד שחקני הנוער שכבר היו בסגל ובהרכב בעבר.

http://www.elmundodeportivo.es/Xxx/20090228/vicped6.Xxx

ואלדז, פינטו
    מארקז, פויול, קאסרס, אלבס, סילביניו, ויקטור סאנצ'ס
    צ'אבי,טורה,בוסקטז, גודונסן, חלב
    מסי, אטו, הנרי, בוז'אן, פדרו

14. REAL MADRID Member

בסופו של דבר ווסלי סניידר יפתח על המשבצת שפינה גאגו בעוד גוטי שהיה פייבוריט לעלות בהרכב יחכה על הספסל להזדמנות.

ההרכב המלא:
    קסיאס
    היינצה, קנאברו, פפה, ראמוס
    רובן, לאס, סניידר, היגוואין
    ראול, הונטלאר

אספניול:
    קאמני
    גארסיה,פרחה,חארקה,סאנצ'ז
    מויסס
    ננה,דה לה פניה ,מרטינז,לואיס גארסיה
    איבאן אלונסו

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏1/3/09
  15. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

חשבתי שבתור קשר שמאלי מרסלו זה באנקר בהרכב , מה השתנה ?