24: אספניול בשירות ריאל מדריד! 2-1 לאורחים בדרבי.

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏20/2/09.

1. Raulito Madridista

הליגה הספרדית - מחזור 24

http://www.liga.co.il/leaguespic/1043424336league.Xxx

התקשורת ניסתה להוסיף קצת עניין לליגה בשבוע שעבר, כאשר פרט לסיקור הנרחב על השיא הגדול של ראול שהפך למלך השערים בתולדות ריאל מדריד, הופיעו בכותרות העיתונים כבר כותרות כמו 'יש לנו ליגה' או 'הפער רק 10'. אין ספק שבניגוד למה שהתקשורת מנסה למכור לנו, רק הפתעה גדולה מאוד תמנע מברצלונה אליפות העונה. בלי קשר, המחזור הנוכחי מהווה הכנה לברצלונה, ריאל מדריד, ויאריאל ואתלטיקו מדריד, שבהמשך השבוע חוזרות לזירה האירופית אחרי פגרה ארוכה. רק שלא יהיו פציעות מיותרות והכל יעבור בשלום.
    יום שבת כזה לא זכור כבר הרבה זמן, אולי מאז ה'אספניול משווה ל2-2, אני לא מאמין שאני אומר את זה...'לא פחות מחמש קבוצות צמרת יישחקו, ועוד איזה משחקים מחכים לנו. ברצלונה ואספניול נפגשו כבר שלוש פעמים העונה(פעמיים במסגרת הגביע), והקבוצה של גוארדיולה, אחרי התיקו נגד בטיס, רוצה לנצח בבית בניגוד לשנתיים הקודמות, אז סיימה בתיקו. אספניול ירדה למקום האחרון בטבלה אבל אין לזלזל בה, משום שראול טאמודו ואיבן דלה-פנייה חוזרים לסגל וכנראה גם להרכב. במקביל תארח ריאל מדריד את בטיס בסנטיאגו ברנבאו. ריאל עם שמונה נצחונות רצופים רוצה להמשיך בשלה, מול בטיס שנתנה פייט גדול לברצלונה בשבוע שעבר והצליחה לעצור לה את רצף הנצחונות. סרחיו גארסיה נמצא בספק. הלאה, גם ויאריאל משחקת בשעה 21:00 והיא תארח בביתה את ספורטינג גיחון, שתקווה להתאושש אחרי ההפסד הביתי לריאל. הצוללת לא מרשימה עם תיקו אצל סנטאנדר בשבוע שעבר. המשחק המאוחר הוא אולי המרתק ביותר - סביליה של מנולו חימנז שחזרה לנצח בשבוע שעבר עם ניצחון במונז'ואיק של אספניול מצמד של פרדי קאנוטה, מארחת את אתלטיקו מדריד של ראסנו, שסיימה רק בתיקו מול חטאפה בבית והיא רק במקום השישי.
    לא לדאוג, גם ביום ראשון משחקת אחת הגדולות - וולנסיה של אוני אמארי, אחרי שני תיקויים, אחד מאכזב בליגה מול מאלגה במאסטייה, והשני יותר טוב מול דינמו קייב באוקראינה בסיבוב הרביעי של גביע אופ"א, תתארח אצל דפורטיבו לה קורוניה שהובסה על-ידי אלבורג, במשחק שיינעל את המחזור. בין שתי הקבוצות מפרידות שלוש נקודות בלבד, ואין ספק שוולנסיה חייבת לחזור לנצח אם היא לא רוצה להתרחק מליגת האלופות. מאלגה, הפתעת העונה, שהציגה יכולת טובה במאסטייה וחזרה עם נקודה, תתארח אצל ויאדוליד שאיבדה יתרון כפול מול אלמרייה במחזור שעבר. קרב תחתית נוסף בין אוססונה שחזרה עם תיקו בריאזור במחזור הקודם והיא במקום ה-17, לבין נומנסיה שהפסידה למאיורקה בבית במחזור הקודם והיא בצרות.

משחקי המחזור:

http://estaticos.archivo.marca.com/ficheros/marca/imagenes/va/valdes_despeje_354_ES.Xxx

http://www.sevillafc.es/archivos/img_temp0809/img_partidos/atsev12.Xxx

יום שבת -
    ברצלונה - אספניול(21:00, שידור ישיר בספורט5);
    ריאל מדריד - בטיס(21:00);
    ויאריאל - ספורטינג גיחון(21:00);
    סביליה - אתלטיקו מדריד(23:00, שידור ישיר ב5+ LIVE);

יום ראשון -
    ויאדוליד - מאלגה(18:00);
    רקראטיבו הואלבה - אלמרייה(18:00);
    מאיורקה - ראסינג סנטאנדר(18:00);
    אוססונה - נומנסיה(18:00);
    חטאפה - אתלטיק בילבאו(20:00);
    דפורטיבו לה קורוניה - וולנסיה(22:00);

נערך לאחרונה ב: ‏20/2/09
  2. Ohad_Glr Member

אלה שעוקבים השנה אחרי הליגה באופן קבוע (אני לצערי לא), איך אספניול? היא קבוצה שמסוגלת לקחת נקודות מברצלונה?

3. Raulito Madridista

קשה לי מאוד להאמין. אם המשחק היה במונז'ואיק, אולי היה אפשר לדבר על תיקו. טאמודו ודלה-פנייה, שני השחקנים החשובים ביותר של אספניול, נעדרו העונה מלא מעט משחקים וזה בהחלט יכול לשמש כתירוץ ליכולת העלובה שהפגינה הקבוצה, אבל השניים, שהספיקו כדי להרוס לברצלונה במשחק ההוא לפני שנתיים, לא שיחקו גם ככה הרבה זמן ולא בטוח שהם יחזרו חדים מהפציעה בכזו מהירות. וגם אם כן, המשחק לא כוחות. אספניול הצליחה לחלץ תיקו בברנבאו עם השניים האלו, אחרי שהובילה פעמיים, אבל מדובר בסיפור אחר לגמריי. קבוצות יותר טובות בקושי עוברות את החצי בקאמפ-נואו. מה גם שלא דיברנו על החלק ההגנתי הרעוע שלא מתפקדת. קאמני אולי עשה השנה שטות פה וקיבל גול 'לא מחוייב' שם, אבל בלעדיו המספרים היו יותר רעים מאשר 37 ספיגות ב23 משחקים.
    ובכל-זאת אני אחזיק אצבעות לראול טאמודו, שיעשה עוד מעשה גבורה.

4. xavi6 Member

איבן דה לה פנייה מגיע לביקור משפחתי, לצערי פצוע. הדמעות כבר מוכנות.

בכל מקרה, מאמין לניצחון דחוק בסיום כמו שאנחנו תמיד יודעים, ויותר מזה-כמו שאספניול יודעים בשנים האחרונות, לבטח לבטח העונה. מסי ובויאן חוגגים כמו מטורפים אחרי הפנדל, עשה לי טוב מאוד על הנשמה.

5. Mr.Eko Member

אחח.. להזכר בניצחון הכל כך מתוק עליהם בסיבוב הקודם במון ז'ואיק... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx
    משחק שהכל יכול לקרות בו,תאמודו הארור ודלה פניה יודעים לעשות את הצרות לבארסה כשצריך,משחק קשה מאוד אבל שצריך לקחת,לא מעניין אותי אם זה אחת אפס קטן אפילו. רק להשאיר את הזבלים האלה עוד שבוע במקום האחרון... זה כל מה שאני מבקש.

6. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

אספניול מפרסמת את הסגל שלה לקראת הדרבי , ראול טאמודו ואיבן דה לה פנייה כן בסגל למרות כל השמעות השבוע האומרות שפוצ'טינו מעדיף לא לסכן אותם , אבל כנראה הלחץ מהתקשורת במדריד עושה את שלו.
    http://fourfourtwo.com/contentimages/news/De_la_Pena.Xxx
    קאמני, כריטיסאן אלברז, חאבי רואיז, לאקרוז, סרחיו סאנצ'ז, פרחה,טורחון, בארנגר, דניאל חארקה, דויד גארסיה, דה לה פנייה, ננה,מויסס, אנחל, קאייחון, קורו, ראול טאמודו, איבן אלונסו, לואיס גארסיה, רומאן וחואנחו.

בברצלוננה מסתמן הרכב משני שאולי יראה כמו זה שפתח אצל בטיס ,גוארדיולה כבר הצהיר שמסי יפתח על הספסל ועוד לא קיבל החלטה על קארלס פויול.

נערך לאחרונה ב: ‏21/2/09
  7. Raulito Madridista

http://estaticos02.marca.com/iconos/escudos/sevilla.Xxx סביליה - אתלטיקו מדריד http://estaticos02.marca.com/iconos/escudos/atletico.Xxx

יום שבת, 23:00, הסאנצ'ז פיחואן

באמצע השבוע נערכו משחקי הסיבוב הרביעי בגביע אופ"א. אבל שחקני סביליה, שהיו רגילים למעמדים האלו בשנים האחרונות, ראו את המשחקים מהבית לצערם הרב, שכן סביליה כזכור סיימה את העונה האירופית מוקדם מהצפוי, כבר בשלב הבתים. ההדחה מגביע אופ"א העמידה את עתידו של חימנז בסימן שאלה גדול על פי התקשורת, בטח לנוכח התוצאות הלא מרשימות בליגה בזמנים מסויימים, אבל אמש פירגן הנשיא דל-נידו למנולו חימנז באופן משמעותי, כאשר אמר:"אני משוכנע שמנולו חימנז ימשיך איתנו עוד הרבה זמן, הוא יהיה הוונר של סביליה", והמאמן יכול סוף-סוף להרגיש מוגן. במחזור הקודם השיגה הקבוצה ניצחון על אספניול במונז'ואיק מצמד של פרדי קאנוטה בדקות האחרונות, שקטע שלושה הפסדים רצופים. למרות המרחק הגדול מהמקום השני - תשע נקודות, בסביליה מאמינים שאפשר להשיג את הכרטיס האוטומטי לליגת האלופות, ובטוחים ביכולתם לנצח את אתלטיקו במחזור הקרוב. אבל כמו שביטא זאת מנולו חימנז, יכולת כמו בחודש האחרון לא תספיק. הנה דבריו לקראת המשחק לקראת המשחק:"ניצחון על אתלטיקו יכול לעלות לנו את המוראל וליצור איזשהו מומנטום. אבל כדי שזה יקרה נצטרך לתת משחקים יותר טובים מאשר בתקופה האחרונה. מה שהעיב קצת על השבוע החיובי שעבר על סביליה הוא המקרה המצער של החלוץ צ'באנטון, שסובל מכאבים רצחניים בברך, זקוק לניתוח והצוות הרפואי טוען שהוא גמר את העונה. החלוץ רק חזר לא מזמן מפציעה ארוכה ושוב נאלץ לשבת בחוץ. גם לואיס פביאנו, אסקודה, פרננדו נאבארו וקונה פצועים וייעדרו מהמשחק. דושר, דראגוטינוביץ, אקוסטה וקונקו חוזרים לסגל לאחר פציעות, והשניים הראשונים גם ייפתחו בהרכב, במקומם של נאבארו הפצוע ופאזיו שלא הרשים.

http://estaticos02.marca.com/imagenes/2009/02/19/futbol/equipos/sevilla/1235041565_0.Xxx
    צ'באנטון ששוב סובל מפציעה וייעדר עד תום העונה. סיפור עצוב.

סביליה - הרכב משוער: פאלופ; מוסקורה, סקילאצ'י, דוד פרייטו, דראגוטינוביץ; דושר, רומריק, חסוס נאבאס, אדריאנו, רנאטו; קאנוטה

האירוע המרכזי באתלטיקו מדריד השבוע היה הולדת ביתו של קון אגווארו. עולם הכדורגל ציפה ליורש שיהיה הדבר הבא, הרי שם מחייב כמו ליאונל אגווארו לא יכול לאכזב, אבל בסופו של דבר אגווארו 'הסתפק' בבת, אותה ילדה חברתו, שהיא גם ביתו של מראדונה, ביום חמישי. החלוץ שנעדר מהאימון כמובן כדי להיות ליד חברתו ברגעים המרגשים(גם מראדונה היה שם), היה אמור להחמיץ את המשחק, אך בסופו של דבר הוא יישחק וכמובן שיירצה להבקיע ולהקדיש את השער לביתו. האירוע המשמח השכיח במקצת את התיקו המאכזב נגד חטאפה בשבוע שעבר בויסנטה קאלדרון, כאשר אתלטיקו ספגה את השיוויון שתי דקות לסיום, ומנעה מהמאמן החדש, אבל ראסינו, ניצחון ראשון לעיני הקהל הביתי, וגם מנע מאתלטיקו להתקדם בטבלה והיא עדיין במקום השישי. המשחק מחר יהיה המשחק הגדול הראשון של אבל ראסינו על הקווים מן הסתם, וכמובן שמדובר בהכנה מצויינת לקראת משחק חשוב הרבה יותר - שמינית גמר ליגת האלופות נגד פורטו ביום רביעי. ראסינו מתכנן לפתוח בהרכב החזק ביותר שלו, אבל הספסל שלו יקוצר במידה משמעותית בחלק הקדמי, משום שסינמה פונגול, אבר באנגה ולואיס גארסיה פצועים וייעדרו. סביר להניח שפראה שחוזר לסגל, יחליף את סייטיארידיס בעמדת המגן הימני. אתלטיקו שמתחילה את החודש הקשה עם משחקי צמרת נגד כל הגדולות למעט וולנסיה, עדיין לא ניצחה העונה אף קבוצה גדולה, ובקבוצה יודעים שאין זמן טוב מזה, גם כדי להגיע למשחק נגד פורטו עם ביטחון עצמי גבוה יותר. אבל ראסינו יודע בידיוק מהן הנקודות החזקות אצל סביליה - הקיצוניים. "חשוב מאוד לשים לב להנעת הכדור המהירה שלהם מהצדדים", הדריך ראסינו את שחקניו לקראת המשחק, ובדומה לחימנז, הסביר - "כדי לנצח קבוצה כמו סביליה, נצטרך לתת אקסטרה. אני מאמין ביכולת שלנו". אתלטיקו אגב סיכמה לפני יומיים עם חואניטו, הקפטן של בטיס, והוא יעבור לשורותיה בתום העונה.

http://static.blogo.it/calcioblog/SergioKunAgueroeMaradona.Xxx
    אגווארו ומראדונה בדרך לבית-החולים. אגווארו רוצה להמשיך להבקיע.

אתלטיקו מדריד - הרכב משוער: לאו פראנקו; פראה(סייטיארידיס), הייטינחה, אויפאלושי, פרנייה; ראול גארסיה, אסונסאו, סימאו, מקסי רודריגז; אגווארו ופורלהאן

בסיבוב הקודם

'משחק העונה' הראשון של הליגה הספרדית נערך במחזור החמישי בויסנטה קאלדרון בין אתלטיקו מדריד לסביליה. הקבוצה של אגירה נראיתה עייפה וחסרונם של סימאו ומאניש הורגש, כאשר סביליה הייתה יותר דומיננטית ויכלה לכבוש יותר משער אחד. סביליה ניצחה 1-0 קטן משער של לואיס פביאנו בדקה ה-21 אחרי שגיאה של גרוגורי קופה, שבהמשך כזכור איבד את מקומו בין הקורות, לשם חזר לאו פראנקו. כבר אז התגלו סדקים בקבוצה של אגירה, שזה היה הפסדה השני.

8. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

מחר משחק מאוד מאוד חשוב !!!!

לא יודע איך, לא איכפת לי גם איך, אבל מחר חוזרים מהפיחואן עם ניצחון !!!!

VAMOS ATLETI VAMOS A GANARRRRRR !!!!

9. Raulito Madridista

קודם כל אני חייב לומר שיהיה מוזר לראות את המשחק בלינקים באינטרנט. כל המשחקים של הקבוצה השנה שודרו(אני מתעלם מהגביע), וגם בעונה שעברה אותו דבר. כבר שכחתי את ימי הלינקים מהכדורגל האפור של לושמבורגו.
    חואנדה ראמוס נותן מחר מנוחה לראול ורובן מן הסתם ומדובר במהלך נכון מאוד, המשחק נגד ליברפול בליגת האלופות הרבה יותר חשוב וגורלי ומכאן שאין שום סיבה לסכן את אריאן רובן, או להכביד על ראול(למרות שאני מפנטז על שער שלו בכל-זאת). מה שכן, אני מקווה שלא נאבד נקודות במשחק הזה למרות זאת. המשחק מחר יהיה הרבה יותר קשה מאשר מה שהיה מול ספורטינג גיחון. אני מפחד ממשחק חסר יצירתיות בחלק הקדמי ללא רובן, ואני מקווה שהיגואין יעשה את העבודה באגף כמו במשחק הקודם, ושהונטלאר ינצל הזדמנויות. בטיס נראתה טוב נגד ברצלונה במחצית הראשונה ויש לה שחקנים מסוכנים בחלק הקדמי. אוליביירה אולי החמיץ בשבוע שעבר יותר מידי, אבל הוא יישדרג את החלק הקדמי של בטיס. גם מארק גונזאלס מסוכן ואמנה שחקן מצויין שעושה הכל בקישור. אני חייב לציין שלא מובנת לי ההחלטה של חואנדה ראמוס להשאיר בחוץ את ואן דר וארט ופאובר. הייתי רוצה לראות את שניהם בהרכב מחר. ואן דר וארט עדיין שחכם חכם עם בעיטה טובה מרחוק שיכול לתרום לנו, ובקשר לפאובר - מתי הוא יישחק בידיוק אם לא מחר? למה לא לקחת אותו אפילו רק לסגל?; גוטי נמצא בסגל לראשונה ב2009 ובהחלט יהיה נחמד לראות אותו כמה דקות כמחליף, אולי להוריד חלודה לקראת ליברפול(הוא בטוח לא ייפתח בהרכב, אבל אולי כמחליף הוא יעלה נגד האנגלים), אך צריך לעשות את החילוף בחוכמה, לא בכל מחיר. אני לא בטוח שכבר מחר גוטי יוכל לעזור במצב של פיגור למשל. אני מקווה שנשיג את הניצחון התשיעי ברציפות ונשבור שיא מועדון בשנים האחרונות(הרצף הכי ארוך בעשור האחרון עומד על 8 נצחונות רצופים - שוסטר עשה זאת בשנה שעברה וחואנדה שיחזר את ההישג ההעונה), כדי שנגיע למשחק נגד ליברפול במצב-רוח טוב. האללה מדריד!

על שאר המשחקים - בהמשך.

10. REAL MADRID Member

http://estaticos.archivo.marca.com/futbol/super-cronica/07-08/img/escudos/realmadrid.Xxx ריאל מדריד - בטיס http://estaticos.archivo.marca.com/futbol/super-cronica/07-08/img/escudos/betis.Xxx

שמונה ניצחונות רצופים, ריאל מדריד מארחת את בטיס כשהמטרה הברורה היא לנצח, לצבור עוד 3 נקודות ולהמשיך את רצף הניצחונות. חואנדה ראמוס ניצב בפני השבוע אליו חיכה מהרגע בו חתם בריאל מדריד, ביום שלישי ריאל מדריד תארח את ליברפול במשחק הראשון בשמינית גמר ליגת האלופות, גם בקבוצה עצמה מתקשים להסתיר את העובדה שהראש של הצוות המקצועי, השחקנים והאוהדים חושב על ליברפול ובטיס מהווה מוקש מעצבן באמצע שיכול רק לפגוע. ריאל מדריד שהחלה להשלים לפני מספר שבועות עם אובדן האליפות לברצלונה צימקה בשבוע שעבר את הפער מהקטלונים ל-10 נקודות כשניצחה 4-0 את ספורטינג גיחון, השאלה האם ריאל מדריד יכולה עוד לתפוס את ברצלונה ולנסות להגן על תואר האליפות עלתה אך במדריד מבינים שכרגע צריך לשמור על רצף הניצחונות שייצב את הקבוצה, האליפות זאת מילה רחוקה מאוד. עם הרבה חשש ניגשה ריאל מדריד למשחק נגד גיחון בשבוע שעבר כאשר רובן וסניידר הפצועים נותרו מחוץ לסגל, אך דווקא ללא רובן, ריאל מדריד שיחקה את משחקה הטוב ביותר בעידן חואנדה ראמוס. אריאן רובן חוזר לסגל וייפתח על הספסל מחר, זה לא שמעמדו נפגע, אלא שבקבוצה שומרים אותו לליגת האלופות - כמו גם את ואן דר וארט שנותר מחוץ לסגל ואת ראול שייפתח גם הוא על הספסל כנראה. כריסטוף מצלדר חוזר לסגל גם הוא לאחר חודש של פציעה ועשוי להיות משולב במידת הצורך אם בקבוצה יחליטו לתת לקנאברו מנוחה. אך החדשות העיקריות בספסל של ריאל מדריד הן גוטי שחוזר מפציעה שנמשכה יתר על המידה וצפוי להיות משולב במחצית השנייה. מלבד ואן דר וארט, גם דרנתה, חאבי גארסיה, ג'וליאן פאובר ודני פראחו נשארו מחוץ לסגל, סלגאדו הפצוע יחסר גם הוא. השינוי היחיד בהרכב הקבוצה צפוי להיות ווסלי סניידר שחוזר מפציעה ויקבל הזדמנות להתרענן בהרכב על חשבון ראול הזקוק למנוחה. בקבוצה מקווים שהיכולת הטובה שהציגו היגוואין, מרסלו והונטלאר במשחק שעבר תחזור על עצמה גם נגד בטיס. ריאל מדריד צריכה ניצחון בעיקר בשביל להגיע עם מוראל גבוה לליגת האלופות.

http://estaticos02.marca.com/imagenes/2009/02/20/futbol/equipos/real_madrid/1235134693_extras_portadilla_0.Xxx

הרכב משוער: איקר קסיאס, סרחיו ראמוס, פפה, פאביו קנאברו, היינצה, גאגו, לאס, מרסלו, היגוואין, סניידר והונטלאר.

מנגד נמצאת בטיס שמטרתה היא לנצל את הריפיון האפשרי במדריד על מנת להמשיך את רצף התוצאות הטובות נגד כרישי הליגה, הירוקים גברו 2-1 על סביליה בדרבי ובשבוע שעבר סיימו בשיוויון 2-2 עם ברצלונה שעם קצת יותר דיוק בהתקפה יכל להסתיים בכך שמלוא 3 הנקודות היו נשארות אצל פאקו צ'פארו ושחקניו. בטיס מגיעה למשחק מהמקום ה-15 בטבלה עם 15 נקודות. למרות התקופה הטובה, הטבלה משקפת את היכולת שמציגה בטיס העונה - בינונית מינוס, הקבוצה עדיין נמצאת בקרבת הקו האדום ובטיס ששאיפותיה גדולות יותר מאשר מרכז טבלה יודעת שלקבוצה אסור להיכנס לאופוריה ולהמשיך להיות עם היד על הדופק ולהתמיד ביכולת הנוכחית. בקבוצה יצאו מאוכזבים קלות שלא הפכו להיות הקבוצה השנייה העונה שמנצחת את ברצלונה ואוהדים מסויימים איך הקבוצה איבדה את היתרון 2-0. פוטנציאל רב גלום בשחקנים של פאקו צ'פארו והם הראו את זה בשבוע שעבר, שוער הקבוצה, ריקרדו והקשר אוראליו זכו לשבחים רבים בזכות היכולת שהציגו בשבוע שעבר. אך הקבוצה נמצאת בסה"כ 5 נקודות מעל הקו האדום, בטיס חייבת שעוד שחקנים יתעלו על עצמם. סרחיו גארסיה, אחד משחקני המפתח של בטיס, נמצא בספק למשחק עקב פציעה. החדשות הטובות בגזרת בטיס הן שהקשר אמנה שלא התאמן קשורה בתחילת השבוע, החלים ויפתח בהרכב. חואניטו ולימה הפצועים בחוץ."אנחנו בטיס ואנחנו נגיע לברנבאו וניתן את כולנו במטרה לנצח" אמר המאמן פאקו צ'אפרו חדור המוטיבציה. האם בטיס תוציא נקודות גם מריאל מדריד?

http://estaticos02.marca.com/imagenes/2009/02/20/futbol/equipos/betis/1235132291_extras_portadilla_0.Xxx

הרכב משוער: ריקרדו, נלדון, דמייה, מליי, וגה, חואנדה, אוראליו, אמנה, מארק גונזלס, ארזו ואוליביירה.

11. Raulito Madridista

כותרת שער המארקה הבוקר קצת המדאיגה :

http://estaticos03.marca.com/multimedia/primeras/09/02/g0221.Xxx

'פאניקה בגלל איקר'
    השוער שלנו נמצא בספק למשחק היום(וזו הסיבה שחואנדה ראמוס החליט לזמן גם את קודינה למשחר היום), ואף חשוב מכך - גם לקרב החשוב נגד ליברפול ביום רביעי.

ב'אס' מנגד מתרכזים בהונטלאר - 'הלילה של המטאדור'. על פי ההערכות, השחקן שייפתח בהרכב היום, גם יסיים 90 דקות לראשונה במדי ריאל מדריד, ובברנבאו מול הגנה בינונית, הוא צריך להמשיך לכבוש.

אני מקווה שבניגוד לסיבוב הראשון, נקבל הפעם משחק טוב בין סביליה לאתלטיקו מדריד. שתי הקבוצות מסוגלות להרבה יותר משער אחד, מדובר בהתקפות טובות מאוד עם משחק אגפים טוב. לשמחתה של אתלטיקו מדריד, אגווארו יישחק, ולדעתי מדובר בהחלטה טובה של ראסינו לעלות את ההרכב הראשון. מדובר במשחק הרבה יותר קשה מאשר נגד פורטו, כך לפי דעתי. בשנה שעברה אתלטיקו ניצחה בפיחואן, אך הפעם אני לא חושב שזה יקרה, אני הולך על תיקו. קשה לי להמר נגד סביליה במגרש שלה. סביליה לא מספיק טובה כדי לנצח, אבל היא גם לא תפסיד. אני לא כל-כך מתלהב מהמערך של חימנז עם ה-4-5-1, אבל רק קאנוטה כשיר מבין החלוצים ולמעשה אין לו ברירה. חבל שמארסקה לא פותח בהרכב כדי להוסיף קצת יצירתיות. לחימנז יהיה על הספסל את דייגו קאפל בכל מקרה, במידה ויהיה צורך בשינוי, אבל המפתח מבחינת סביליה הוא חסוס נאבאס כמובן. לאתלטיקו אין ספסל רחב היום, רק מיגל דה לה קוובאס הוא שחקן התקפי אמיתי, ואולי קמאצ'ו. סביליה לדעתי מפתיעה השנה עם הגנה סבירה, היא מציגה את אחת מההגנות הטובות בליגה, השנייה בטיבה ליתר דיוק, אחרי ברצלונה.

על הדרבי הקטלוני כבר דיברתי. הסיכויים של אספניול שואפים לאפס, מדובר בקרב בין המקום הראשון לאחרון, אבל ראול טאמודו עדיין משאיר אצלי תקווה קטנה עמוק בלב. לעולם לא נשכח מה הוא עשה בשבילנו לפני שנתיים. אני מקווה שדלה-פנייה יישחק.

עוד משחק שמעניין אותי: דפורטיבו לה קורוניה מארחת את וולנסיה בריאזור. האם היום תיעצר התקופה הרעה של וולנסיה, שבשבוע שעבר גם שמטה נקודות במשחק בית?; דפור הובסה נגד אלבורג והיא לא מצליחה לשמור על קו אחיד. אחרי משחק נהדר נגד ויאריאל בריאזור, הגיעו שתי תוצאות תיקו מול קבוצות תחתית כמו אוססונה(בבית) ומאיורקה שבוע לפניכן. וולנסיה מזייפת במשחקי החוץ כבר למעלה מחודש, וגם הפעם יהיה לה לא קל, אבל אני חושב שהיא תנצח. הברקה של ויאה או חואקין. ושאמארי יעשה טובה וייפתח בהרכב הטוב ביותר שלו - ויסנטה על הספסל ומאטה במקומו, בניגוד לשבוע שעבר. חשוב לליגה שקבוצה כמו וולנסיה תעלה קדימה, ולא איזו דפור חסרת יצירתיות שתשחק בגביע אופ"א בטעות. אני רוצה את וולנסיה בצ'מפיונס.

ויאריאל לא צריכה להתבלבל נגד ספורטינג גיחון, ולא משנה כמה היא בינונית וחסרת יציבות, המשחק באל-מדריגל. גיחון בשבוע שעבר לא הפעילה בכלל לחץ על מובילי הכדור של ריאל מדריד, ואם היא מתכננת לשחק ככה גם במדריגל, אז הקרב אבוד מראש. חסר לויאריאל שהיא מזייפת היום, המשחק גם חשוב למוראל לקראת המשחק נגד פנאתינייקוס בליגת האלופות. ספורטינג משנה מערך היום וגם ביליץ פותח בחוד. במשחק הקודם ניכר חסרונו של חלוץ חוד. נראה אם היום זה יהיה אחרת. לא נראה לי.

12. REAL MADRID Member

אין לי ספק לגבי קסיאס, המשחק נגד בטיס חשוב אבל רביעיית ההגנה שלנו יכולה להסתדר גם בלעדיו. אין טעם לסכן את קסיאס, צריך לתת לו לנוח ולאפשר לדודק/קודינה לשחק במקומו..

13. Sergio Ramos Member

הידיעה על איקר מעבירה בי חרדות לקראת שמינית הגמר הקרבה, ואני מקווה שבשעות הקרבות נקבל יותר אינפורמציה באשר למצבו. מה שכן, אני חושב שבמידה ונגלתה אצלו פציעה, אין לסכן אותו למשחק מול ליברפול ולאפשר לו מנוחה הערב.
    בנוגע לשאר, המנוחה של ראול ורובן אכן חיונית ואני מאמין שגם בלעדיהם אנחנו נראה טוב בתקווה למהשכיות מהשבוע שעבר. הולנטלאר הוא זה שירכב על הגל ולשחמתנו צפוי לשחק 90 דקות שלמות. השער בשבוע שעבר בוודאי החדיר בו המון ביטחון והשכיח במידת מה את הדברים שנאמרו\לא נאמרו על ידו. יש לו לטעמי מה לתרום לנו והמון; אני מצפה כמו בשבוע שעבר שנסגור את הסיפור ב2-3 גולים ולא בעוד משחק מפרך, למרות שקל זה לא יהיה בהתחשב ביריבה הנוקשת, שאמנם תחסר כמה משחקניה, בראשם סרחיו גרסיה, אך עדיין קבוצה שיודעת לעשות חיים קשים וכזו שמסוגלת לתקוע לנו מקלות בגלגלים; השיבה של גוטי בהחלט מבורכת ומגוונת ומעמיקה את ההתקפה שלנו, יהיה בהחלט שמח לראות אותו נכנס כמחליף לראשונה מזה תקופת ממושכת של היעדרות; גם אני למען האמת לא מבין את ההחלטה להשאיר את ואן דר וארט מחוץ לסגל. לדעתי היה מקום לפתוח איתו בהרכב אפילו על חשבון מרסלו באגף השמאלי. בכלל, אני בעד לראות אותו בהרכב על בסיס קבוע, אבל ראמוס מקובע מידי וחבל לי מאוד על ההולנדי, שכן לטעמי אנחנו מפספסים מהכישרון שלו המון. למעט רובן, אני מעדיף אותו על כל חייזר אחר בסגל שלנו מהסוג של דרנתה\מרסלו\פאובר.

אוכל אותי התחושה שאאלץ שוב לשבור את הראש בלינקים באפס תקווה לצפייה, הפעם האחרונה שהצלחתי לראות דרכם משחק הייתה מול סביליה במסגרת הסופר קאפ הספרדי דאז. פפפפ.....

למרות שהוא ייערך בסאנצ'ז פיחואן הכ"כ ביתי של סביליה, חובה על אתלטיקו מדריד לנצח וברוח החדשה בראשותו של אבל ראסינו היא יכולה לעשות זאת. מדובר בשתי קבוצות כלל לא יציבות, כאשר המארחת עברה סוג של רענון שלכאורה אמור להרים אותה מהקרשים והראשונה מקווה להתחיל מומנטום מחודש לאחר הניצחון על אספניול החלשה. אותי באופן אישי אתלטי הרבה יותר מרשימה בחלק הקידמי מאשר סביליה, אך בחלק האחורי המצב הפוך לגמרי וזה מה שעלול להפיל אותו. למרות החיסרונות הרבים של כמה משחקניה סביליה עדיין מלאת עוקץ ועם שחקנים כגון פרדי קאנוטה, אדריאנו, חסוס נאבס ואפשר להוסיף גם את ראנטו שמגלה העונה יכולת לא רעה כקשר קידמי ב4-5-1 של חימנז, היא עדיין קבוצה מפחידה ומאיימת. נקווה למשחק מעניין, ובעיקר התקפי מצד שתי הקבוצות. הסיכויים שווים לחלוטין וכפי שאמרתי, אני לא אופתע מניצחון של הקולוצ'נרוס. בהתחשב ביציבות הרעוע של רוב קבוצות הצמרת, הכל פתוח ואפשרי לדעתי.

14. Sergio Ramos Member

ברצלונה VS אספניול

http://up44.siz.co.il/up2/zwyzrthmnm3y.Xxx - http://up33.siz.co.il/up3/kyqdhmymnvjz.Xxx

20:55, הקאמפ-נואו, שידור ישיר בספורט 5.

הדרבי הקאטלוני השני של העונה יצא הערב לדרך, וכמה עצוב עבור אספניול ושמח עבור ברצלונה, שהראשונה נמצאת במקום האחרון ואילו הראשונה, במקום הראשון. הכל הולך לבארסה העונה כפי שהיא רוצה, והערב הקרעקע שוב תהיה מוכנה היטב כדי לפרק את אספניול שנמצאת במצב עגום. בפעם הקודמת היא נאלצה לירוק דם על מנת לחלץ 3 נקודות, הערב היא לא צפויה לחרם על אספניול המסכנה, ואחרי התיקו שגירדה ממנה בטיס, היא רוצה לחזור למסלול הניצחונות ואין דרך טובה לעשות זאת מאשר דרבי. כל תוצאה אחרת מלבד ניצחון של בארסה, תחשב להישג אדיר עבור אספניול, וכמובן תשחק לטובת השנואה השנייה של ברצלונה שהצליחה לצמצם את הפער בשבוע שער ל-10.

שום דבר לא מרגש את ברצלונה העונה, גם איזה תיקו קטנטן מול בטיס. אחר שהיא איבדה במעט את כח ההרתעה שלה, חניכיו של פפ כלל לא מודאגים והמטרה היא כמובן ניצחון. ברצלונה הוכיחה מספיק פעמים העונה שתקלות קטנות באמצע הדרכות לא מונעות ממנה לחזור לדרך הישר. הפער מריאל מדריד שהצתמצם ב2 נקודות לטענת רבים עשוי לעורר את מאבק האליפות מחדש, אבל אין כמעט מישהו שחושב שברצלונה תדע עוד מעידות כאלה, במיוחד היום כאשר תעלה מולה אספניול. פפ הצהיר בראיונו שהקבוצה מתכוננת היטב למשחק החשוב הזה, ובין היתר התייחס גם לדבריו של סמואלאטו ששוב עוררו המולה עקב דבריו השנויים במחלוקת, אך המאמן הצעיר מצידו(בנימה אישית, כמו שצריך) הרגיע את הרוחות וטען שלא מצא שום דבר יוצא דופן בדבריו של חלוץ הקבוצה. בגזרת הנעדרים, הידיעה העיקרית היא מגזרת אנדרס אינייסטה שנפצע בפעם השנייה העונה, והפעם יעדר לשבועיים בלבד; פויול שהיה בספק יככל בסופו של דבר בסגל, אך לא ייפתח בהרכב, ואת מקומו יתפוס מארקס זחוזר מהשעייה; במרכז השדה, יאיא טורה חוזר לדשא וישחק על יד צ'אבי, כאשר את העמדה הנותרה ליד השניים, יתפוס אחד מבין בוסקטס\ חלב\ קייטה\ גודיונסון, עם עדיפות לראשון ולשלישי.

הרכב משוער: ואלדס; אבידאל, פיקה, מארקס, אלבס; יא יא טורה, צ'אבי, בוסטקס\קייטה; הנרי, אטו, מסי.

פחד, זה מה שבעיקר נראה על עינהם של אוהדי ושחקני אספניול. החניכים של פוצ'טינו, המאמן החדש שהצליח להביא שינוי מסויים, אך עם זאת מינורי מאוד ועדיין לא מספיק(אספניול במקום האחרון בטבלה עם נתון מזעזע של 18 נקודות), יודעים שהסיכויים שלהם לא להפסיד, או לחלופין עם נהיה גסים, לא לקבל בראש "שישייה", קטנים מאוד, אך משתדלים לשמור מוראל גבוה כי בכל זאת מדבר בדרבי וגישה של לוזריות לא תעזור לה דבר. תיקו לעיני רבים עשוי להיות שווה ערך לניצחון ובהחלט ייתן זריקת מרץ גדולה לשחקנים, שלא לדבר על ניצחון שייחשב בגדר הירואי. הנתון המנחם היחיד לקראת המשחק הוא שראול טאמודו ואיבן דה לה פנייה חוזרים לסגל וביחד איתם אספניול תהיה יכולה להרגיש בטוחה יותר. כך או כך, שיתופם של הצמד בהרכב עדיין מוטל בספק, ודיווחים באשר לעניין נוכל לקבל רק בעוד מספר שעות. אי לכך, במידה והשתיים לא יפתחו, מי שיתפוס את מקומו של החלוץ הוא איבן אלונסו, ועל חשבון דלה פנייה ישחק ככל הנראה סרחיו סאנצ'אס המגן\קיצוני ימני. במרכז פוצ'טינו צפוי להמשיך עם צמד הגרזנאים שלו, מויסס את מארטינס, ומי שלא יטלו חלק במשחק עקב פציעות אלו הם המגן צ'יקה, והקשר לולה שהורחק מול סביליה. כמו כן, השוער קרלוס קאמני נמצא בספק כבד למשחק, וכשירותו תתבר בשעות הקרובות.

הרכב משוער: קאמני; לקרוז; חארקה, פארחה; דויד גרסיה; מויסס, מארטינס, ס.סאנצ'ס, ל.גרסיה, ננה; אלונסו.

15. Ariel Member

רק מספורט 5 (וערוץ 1) אפשר לצפות שיעשו ספיישל "סופ"ש ריאל מדריד" ולא ישדרו את משחקה באותו יום.