2004 לעומת 2003 ו2005

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י יוגב אסולין, ‏28/12/04.

1. יוגב אסולין Guest

אז זהו השנה עומדת להסתיים ממש בקרוב.אנחנו הולכים לחגוג וזה הזמן של המון אנשים לעשות חושבים על איך היתה השנה הזאת.
    איך היא היתה בהתאם לשנה הקודמת בהתאם לשנים עברו בכלל. ולפי מה שרצינו קיוונו ואיחלנו.

אז בואו ננסה לעשות פה את הסיכום.
    איך אתם רואים את השנה הזאת בכל מיני סוגים של החברה. ואיך העתיד ניראה?

קצת יותר מיקוד אז ככה:
    מה דעתכם על המצב החברתי במדינה? האם ניראה שאנשים יותר שמחים שהאלימות עולה או פוחתת אנשים נמצאים יותר בלחץ או פחות?

מה דעתכם על המצב הביטחוני? האם אתם מרגישים טוב יותר היום לעומת בעבר. מה הגרומים העיקרים שעזרו לזה ליקרות ואיך ניראה לכם העתיד. מה דעתכם על גדר ההפרדה על ההתנתקות וכו'.

מה דעתכם על המצב הכלכלי? האם באמת יש פריחה ויש שיגשוג האם זה מורגש גם אצלכם?

אוקי בגדול אפשר לתת ככה עוד בלי סוף נושאים אז פשוט תהנו תיגעו בכמה שיותר נקודות ונגיב אחד לשני לטובת דיון מהנה.

*** לפי דעתי יהיה נוח לענות על הכל ביחד מהסיבה שאנחנו מדינה אחת ועם אחד והכל מתחבר אחד לשני.

2. John Barnes Member

איזה מצחיקים אנחנו הישראלים, עושים סיכום שנה פעמיים בשנה.

סיכומים כאלה עושים בראש השנה העברי.

3. נדב Member

זה מה שאני חושב... סידרתי לפי נושאים

המצב החברתי...

לדעתי המצב החברתי בישראל קצת בירידה בזמן האחרון ומתפתחת לה מן מלחמת אחים קרה. אני חושב שמצב האלימות (אני אכליל את זה כאן) עולה מאוד בעיקר בקרב הנוער...
    אפשר בוודאות להגיד שתוכנית ההתנתקות תרמה לחלק הזה בפעירת פערים חברתיים/ כלכליים ועוד, מצד אחד המתנחלים ותומכיהם ומצד שני המתנגדים להם (אגב, אני).

המצב הכלכלי

עדיין יש יותר מדי מובטלים, עניים וחסרי בית אך ניתן לומר כי אנחנו על הדרך הנכונה ואנחנו במגמה של יציאה. למרות שעדיין כמו שאמרתי... הרבה אנשים מובטלים, עניים ולא קצת חסרי בית...

המצב הביטחוני

אפשר להגיד שהמצב הביטחוני השתפר בצורה מדהימה בשנה האחרונה. לא יודע למה... פשוט השתפר מאוד אך עדיין יש איומים מכל מיני צדדים ועכשיו גם האיום האיראני החדש..., בוא נסכם כאן שאנחנו עדיין לא בטוחים לגמרי מה שנקרא... אבל אנחנו (כמו במצב הכלכלי) בדרך הנכונה.

זה מה שאני חושב... :aaa021:

4. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

באמת מאוד חשובות הקביעות שלך, אני בטוח שבאו"ם מתרגשים מהמסקנות החדשניות שהעלית כאן... כמה שטויות שדיברת...

אני מבין, המתנחלים הם עשירים? כל מי שמתנגד להתנחלויות הוא עני? תפסיק לאכול את כל הלוקשים שהורים שלך מאכילים אותך ותתחיל לחשוב קצת בעצמך... מצד שני אני מניח ששינון ההפטרה לקראת הבר-מצווה יותר מדאיג אותך עכשיו, אז שכח ממה שאמרתי http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx . זה פשוט מקומם שאת כל הצרות הכלכליות של ישראל תולים במתנחלים. מה עם קצבאות הילדים המנופחות שמחולקות בצורה חסרת הגיון שמעודדת אנשים ללדת עשרה ילדים שיהיו פרזיטים של המדינה? מה עם השחיתויות בכל גופי הציבור ומינויי מקורבים למיניהם לכל מיני תפקידי "סגן דובר עיריית בנימינה", כשכל מקורב כזה מרוויח 70 אלף שקל בחודש בעוד שעובדי עירייה פשוטים לא רואים גרוש כבר 10 חודשים?
    לא, כל זה שטויות, המתנחלים הם האשמים בהכל. אם יפנו אותם מבתיהם הכבושים בוודאי ייפתרו כל הצרות במדינת ישראל. שוב פעם, איך בדיוק תוכנית ההתנתקות פתחה פערים כלכליים בישראל?

5. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

חברתית - דברו אחרי הפינוי. כאן באמת, מסמנת תפנית חדה ואפילו מסוכנת, קשה לדעת איך תיראה החברה הישראלית אחרי זה.
    כלכלית - העניים עניים יותר, ורעבים יותר, תרבות הצריכה צונחת ומעמד הביניים ממשיך להישחק.
    בטחונית - שיפור קל בלבד.

6. Barcik Member

לא רצית להוסיף גם העשירים נעשים עשירים יותר, ועושקים את אחיהם העניים? כי זה ממש יתאים פה.
    מעמד הביניים נשחק? כן, אבל פחות. הירידה במס הורגשה, והשינוי הקרב (אם רק לא ידחפו את האף לעבודה של ביבי) מורגש.

טוב, כי זה לא יקרה.

7. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה באמת חושב שלא יהיה פינוי, בוריס?

האמת, מבחינתי שצה"ל יתנתק ושהמתנחלים יעשו מה שבא להם. זה הרבה יותר סטרילי.

8. Barcik Member

מצחיק, כי מבחינתי זה הפוך. תוציאו משם את מי שבא להם (אין לטיעונים מוסריים בנוסח 'פה ביתי' לעשות מול שיקולים הגיוניים וקרים), רק אל תגעו בצבא. ואם כבר לא מזיזים את הצבא, אז אין גם שום סיבה להעיף את המתנחלים.

בינתיים, שמעתי הרבה מאוד את שרון מדבר ועוד יותר פיקציות תקשורתיות על משרד זה או אחר שהוקם. בתכל'ס, לא קורה בשטח כלום שמזכיר היערכות לזה.

9. נדב Member

איזה מצחיק אתה.

תאמין לי שכל מה שאמרת גם אני יודע פשוט לא כתבתי את זה כי אמרתי סיכום קצר.

10. cazzo Il Capocuoco

אני אומר לכם,המצב מחורבן חברתית,נורא נורא,מחורבן,אנחנו לא אנשים...לפעמים אני כל כך עצוב על
    איך שישראל נראת ומתחשק לנסוע לחו"ל...אבל היתרון הוא שישראל היא לא כמו רוב העולם העני,יש לנו
    מזל...בקשר לכלכלה אני חושב שאם הבעיה הישראלית-ערבית או ישראלית-פלסטינית או איך שלא תקראו
    לזה אם יהיה איזה הסדר עם הפלסטינים או יהיה שלום עם הסורים והמצב יהיה טוב כלפי חוץ הוא יהיה טוב
    כלכלית,לדעתי אנשים צריכים לעבוד בעבודות שהעובדים הזרים עושים ולא שיתלוננו שרע...