20:ברסה מנצחת 4-1,ריאל 1-0 דחוק וולנסיה מפסידה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏23/1/09.

1. Raulito Madridista

הליגה הספרדית - מחזור 20

http://www.liga.co.il/leaguespic/1043424336league.Xxx

הסיבוב הראשון של הליגה הספרדית כבר מאחורינו ואנחנו מצפים בקוצר רוח לסיבוב השני שמתחיל מחרתיים. אין ספק שבשבועות האחרונים הקבוצות העלו הילוך מסויים כאשר השתתפו גם במסגרת הגביע, ולחלקן מצפה אתגר גדול גם באירופה בעוד קצת יותר מחודש. המחזור הנוכחי יהיה זהה כמובן למחזור פתיחת העונה, אלא שהביתיות מתחלפת.
    אין זה סוד שכרגע נראה שאף קבוצה לא מסוגלת להתמודד עם ברצלונה שמוליכה את הטבלה בפער עצום של 12 נקודות. ביום שבת היא תארח בקאמפ-נואו את הקבוצה היחידה שניצחה אותה העונה בליגה - העולה החדשה נומנסיה שנמצאת עמוק בתחתית, במקום ה-17 בליגה. ההרכב הראשון של ברצלונה נח במשחק הגביע נגד אספניול, ונראה שעבור נומנסיה, שהפסידה בפיחואן בשבוע שעבר, כמעט בלתי-אפשרי לחלץ נקודה בקאמפ-נואו. שעתיים לפניכן, במשחק שייפתח את המחזור, תארח ויאריאל את אוססונה של קמאצ'ו, שנשדדה בברנבאו בשבוע שעבר על ידי השופט ולא בפעם הראשונה העונה. הקבוצה של קמאצ'ו עדיין אחרונה בליגה אך מאמינה ביכולתה לחלץ נקודות מהמדריגל. הצוללת קטעה בשבוע שעבר רצף של כמעט חודשיים לא ניצחון ליגה.
    אחרי שלושה משחקים רצופים, ריאל מדריד חוזרת לשעה נורמלית, הפעם היא תארח ביום ראשון בעשר את דפורטיבו לה קורוניה של לוטינה(במשחק שינעל את המחזור), שהתבזתה בקאמפ-נואו, אך למרות עונה בינונית היא מדורגת במקום השמיני. ריאל מגיעה למשחק לאחר ארבעה נצחונות ליגה רצופים, ותיהיה מעוניינת להחזיר לדפור על ההפסד הקבוע של ריאל בריאזור. קרב מעניין צפוי בין מאלגה, לאתלטיקו מדריד. מאלגה היא ללא ספק הפתעת העונה, הקבוצה מדורגת במקום השביעי בליגה ויש לה את אותו מספר נקודות כמו של אתלטיקו מדריד של אגירה, שסיימה בתיקו באלמרייה במחזור החולף. מאלגה לעומת זאת הביסה את אספניול. הקבוצה הקטלונית שהחליפה מאמן ונראתה קצת יותר טוב בגביע המלך, חולמת על שלוש נקודות בויאדוליד כדי לשפר את מצבה בליגה. וולנסיה של אמארי, שפתחה את השבוע בצליעה עם הפסד בבילבאו אך הצליחה לנצח את סביליה בגביע המלך באותה תוצאה, 3-2, תתארח אצל מאיורקה של מאנזאנו שעוברת ימים קשים מאוד. סביליה של חימנז תארח את ראסינג סנטאנדר שהתחילה להתייצב אחרי פתיחת עונה רעה מאוד שלה, ובשבוע האחרון ניצחה בחטאפה.

http://estaticos.marca.com/marcador/futbol/2008_09/primera/jornada_1/num_bar/foto.Xxx
    התמונות המדהימות מהמחזור הראשון; הברק יכה פעמיים?

משחקי המחזור:

יום שבת -
    ויאריאל - אוססונה(21:00);
    ברצלונה - נומנסיה(23:00, שידור ישיר בספורט5);

יום ראשון -
    רקראטיבו הואלבה - בטיס(18:00);
    אלמרייה - אתלטיק בילבאו(18:00);
    חטאפה - ספורטינג גיחון(18:00);
    ויאדוליד - אספניול(18:00);
    מאלגה - אתלטיקו מדריד(18:00);
    מאיורקה - וולנסיה(18:00, שידור ישיר ב5+LIVE);
    סביליה - ראסינג סנטאנדר(21:00);
    ריאל מדריד - דפורטיבו לה קורוניה(22:00, שידור ישיר ב5+LIVE);

נערך לאחרונה ב: ‏23/1/09
  2. Raulito Madridista

http://realmadrid-futbol.com/L-villareal.Xxx ויאריאל - אוססונה http://realmadrid-futbol.com/L-osasuna.Xxx

שבת, 21:00, המדריגל

בשבוע שעבר חזר הצבע לפנים של ויאריאל, כאשר הצוללת ניצחה בביתה 2-0 את מאיורקה, לאחר רצף מאכזב של חמישה משחקי ליגה ללא ניצחון. כמובן שהנקודות עזרו לויאריאל להישאר צמודה למקום הרביעי המוליך לליגת האלופות, והקבוצה של פלגריני רוצה לנצל את העובדה שהיא משחקת ראשונה מבין קבוצות הצמרת פרט לברצלונה, ולהעפיל למקום הרביעי, גם אפילו זמנית. אך הצוללת מגיעה למשחק הזה במצב לא אידיאלי. לא, לא מדובר על שחרורו של אדמילסון שלא היה יותר משחקן שולי בסגל. הבעיות נמצאות במרכז ההגנה - גונזלו רודריגז שהוחלף במשחק במאסטייה לפני כשבועיים בגלל פציעה, עדיין לא התאושש(ניסה להתאמן אבל לא הצליח לסיים את האימון), וגם שותפו למרכז ההגנה - גונזלו גודין, סובל מדלקת גרון כך שאינו כשיר. פלגריני ייאלץ להסתפק בבלמים בינוניים כדוגמאת סיגאן ופואנטס. גם ניהאט, החלוץ התורכי, עדיין פצוע, אך מדובר בחיסרון פחות משמעותי, כל עוד רוסי וליורנטה מספקים את הסחורה. לשניים יש עד עכשיו 15 שערי ליגה. המאמן פלגריני יודע שאוססונה היא יריבה קשה למרות מיקומה בטבלה, אבל לא חושש על אף הבעיות בהגנה. "בשנה שעברה גודין היה ילד צעיר ושחקן ניסיון וגונזלו היה פצוע רוב העונה, ובכל-זאת השגנו תוצאות גדולות", הוא אומר. המאמן דירבן את חניכיו כאשר אמר לתקשורת:"אני מקווה לחזור עם ויאריאל על השנה שעברה ולהשיג אותן תוצאות, אני בטוח שזה אפשרי". רובר פירס יחזור להרכב הראשון על חשבונו של איבאגאזה.

http://estaticos02.marca.com/imagenes/2009/01/23/futbol/equipos/villarreal/1232715298_0.Xxx
    גונזלו רודריגז והפציעה שמכבידה עליו

ויאריאל - הרכב משוער: דייגו לופז; אנחל, סיגאן, פואנטס, קאפדוויליה; סנה, אגורן, קאסורלה, פירס; רוסי וליורנטה

הטבלה לא תמיד צודקת, ומי שמאפיינת יותר מכל את האמירה הזאת היא אוססונה של חוזה אנטוניו קמאצ'ו. הקבוצה מציגה יכולת טובה מאוד במחזורים האחרונים, בין השאר נגד שתי הראשונות בטבלה, אך למרות זאת לא מצליחה לאסוף נקודות גם לא במשחקים האחרים, והיא מדורגת אחרונה במרחק של שמונה נקודות מהקו האדום. רק תצוגת שיפוט מזעזעת מבית היוצר של פרז בורול, שבמקום להעניע שני פנדלים לחואנפראן(פפה אפילו הודיע בפומבי שהיה פנדל במקרה השני), השופט בחר להוציא לו שני צהובים ולהרחיק אותו, מנעה מויאריאל לצאת לפחות עם נקודה מהברנבאו. השבוע פירסם אתר המארקה טבלה של טעויות השיפוט, ובה הוצגו הנקודות שקיבלה או איבדה כל קבוצה בגלל השיפוט, ועל פי אותה טבלה אוססונה איבדה לא פחות מ11 נקודות. קמאצ'ו כבר התבטא כנגד השופט, אם כי באיפוק מסויים, והוא מנסה לגרום לחניכיו לשכוח את החוויה הלא נעימה מהברנבאו. אצל אוססונה מספר שחקנים חוזרים לסגל, אך מנגד ישנם שני נעדרים מרכזיים: הקפטן פונייאל שייעדר עקב צהובים, ומסוד שהצטיין בשבוע שעבר, אך פצוע ולא כשיר. אזקארו ייכנס להרכב על חשבונו על פי האימון המסכם של אוססונה. מנגד יש גם כאלו שחוזרים לסגל. דאדי חזר להתאמן אחרי מספר שבועות והוא בסגל, כמו גם דלפורט שלא שיחק בברנבאו עקב הרחקה מהגביע. כמובן שגם חואנפראן יהיה שם, ההתאחדות ביטלה את אחד מהכרטיסים הצהובים שספג שלא בצדק. מונריאל שנפצע במשחק בברנבאו כשיר וייפתח בהרכב."קשה מאוד להשיג נקודות במדריגל, אבל אין לנו ברירה, המצב שלנו לא טוב", התבטא קמאצ'ו לקראת המשחק. "אם נשחק כמו בתקופה האחרונה אז אני משוכנע שהפעם כן נזכה בנקודות".

http://www.as.com/recorte/20090120dasdasftb_26/C280/Ies/20090120dasdasftb_26.Xxx
    חואנפראן לא מבין את השופט בברנבאו בשבוע שעבר. גם אנחנו לא הבנו...

אוססונה - הרכב משוער: רוברטו; אזפיקוולאטה, מיגל פלאניו, חוסקו, מונריאל; וואדוקז, נקונהאם; חואנפראן, פלאסיל, אזקארו; פנדיאני

בסיבוב הקודם

בסיבוב הקודם נפגשו הקבוצות בריינו דה נבארה וסיימו בתיקו 1-1 במשחק לא מרתק במיוחד. אחרי מחצית ראשונה משמימה, בדקה ה-54 הגיע השער הראשון: מרקוס סנה סיבב כדור חופשי באומנות ולריקארדו לא היו תשובות. נקונהאם השווה כעבור רבע שעה. הרחקתו של מיגל פלאניו רבע שעה לסיום, לא עזרה לויאריאל והצוללת לא הצליחה להשיג ניצחון במחזור הפתיחה. אוססונה כמובן אומנה על ידי חוזה אנחל זיגנדה, שפוטר בתחילת אוקטובר.

נערך לאחרונה ב: ‏25/1/09
  3. Sergio Ramos Member

אין ספק שהלחץ על פלגריני פשוט עצום והניצחון מחר הוא בגדר חובה ותו לא. אוסאסונה מאז כנסיתו של קאמצ'ו נמצאת במגמת השתפרות ניקרת ולמרות ההפסדים והשקיעה בתחתית הליגה, היא הוכיחה שיש לה מה למכור והסיכויים לשרוד עודנם קיימים. בויאיריאל משהו לא טוב קורה בתקופה האחרונ,. היא נראתה מצויינת בליגת וגם בצ'מפיונס ליג, אך משום מקום ההפסד לפולי אחידו בגביע המלך גרם לה לצניחה חזקה ביכולת ובתוצאות לאחרונה. מחר היא תייצב מרכז הגנה חלש להחריד שירכיב את פואנטס וסיגאן הרעועים ביכולתם, ואני רואה סיכוי טוב לחניכיו של קאמצ'ו לעקוץ. אדרבא, הצוללת העונה קבוצה מאוד פגיעה בפן ההגנתי והיא סופגת כמויות שערים לא מבוטלות גם מקבוצות קטנות.

משהו סימלי יהיה מחר במפגש של ברצלונה מול נומאנסיה - העולה החדשה היא היחידה שגרמה למכונה הקאטלונית לאבד 3 נקודות העונה, אולי גם מחר צפויות לנו הפתעות? לא ממש נראה לי. כפי שהורגלנו, גם מחר ככל הנראה גווארדיולה וחברים יצאו לעוד טיול משעשע של חמישיות ושישיות...

4. REAL MADRID Member

שמחתי מאוד שראיתי שהמשחק של ברצלונה מחר (או שבעצם היום אם מסתכלים על השעון) ישוחק בשעה 23:00 ולא ב21:00 כפי שנאמר ע"י ערוץ הספורט - מה שיאפשר לי לראות גם את משחקה של ויאריאל מחר. משהו רע עובר על הצוללת הצהובה, בתחילת העונה אם הייתי צריך להצביע לע הגנה יציבה וחזקה בליגה הספרדית, הייתי עונה בשליפה ויאריאל. כיום ויאריאל עם הגנה חלשה מאוד, הפציעות של גודין וגונזלו לא מגיעות בזמן טוב. ראינו בשבועיים האחרונים את היכולת של אוססונה ולמרות שהפער בין הקבוצות בטבלה רב, אני לא שם את הכסף שלי על ויאריאל לקראת המשחק. החלק ההתקפי של ויאריאל מאוד אפור לטעמי, רוסי חלוץ מצויין אך במשחקים האחרונים שעקבתי אחריו ראיתי שחקן אדיש שלא ממש רץ במהלך המשחק, פירס שנותן עונה טובה הוא איש המפתח של ויאריאל - במיוחד כשסנה לא מזכיר את סנה של היורו העונה.

המדריגל הוא אצטדיון מאוד בייתי ולאוססונה בהחלט יהיה קשה. יהיה להם קשה עוד יותר עקב העדרותו של פונייאל שנותן לקבוצה את האנרגיה במרכז המגרש. במידה והקבוצה תעמוד נכון היא מסוגלת לעקוץ את הרשת של דיאגו לופז, ויאריאל נוטה להתקיף עם הרבה מאוד שחקנים - ובעיקר בקרנות רואים הצטרפות גדולה של שחקנים. אוססונה מסוגלת לעקוץ.

המניות של קאמצ'ו כמאמן אצלי עולות ועולות אני מקווה מאוד לראות את אוססונה מנצחת.

5. Raulito Madridista

המשחק בין ויאריאל לאוססונה היה נראה כמו סתם משחק רדום בהתחלה, אבל הוא קיבל 'קצת אוויר' בעקבות ההשתפרות של אוססונה. ההגנה החלשה שתציב ויאריאל מחר בהחלט גורמת לניצני תקווה אצל אוססונה, אבל אל תשכחו שהמשחק במדריגל וגם מהצד השני של המגרש יש מרכז הגנה לוקה בחסר. שני המגנים של אוססונה מאוד מהירים וזריזים, אבל מרכז ההגנה ממש לא כזה, והם יתקשו בשמירה על ליורנטה ורוסי, בינתיים בצוללת ניהאט דיי נשכח. גם פונייאל לא יישחק בגלל צהובים והאמצע של אוססונה יהיה פחות קשיח, אולי עדיף לצוללת בכלל לשחק עם איבאגאזה כדי לנסות להבקיע דרך האמצע. בשבוע שעבר הופתעתי לראות את היכולת המצויינת של מסוד, לא כל-כך דיברו עליו בתקשורת הספרדית. שחקני ריאל כמעט ולא הצליחו להוציא לו את הכדור מהרגל. אבל גם הוא ייעדר כאמור. לאוססונה יש את דלפורט שהוא קיצוני לא רע, על הספסל במידה ואזקארו לא ייקח את הצ'אנס. כמו תמיד, הכל באוססונה יהיה תלוי בוולטר פנדיאני, שגורם לאי שקט בהגנות שמולם הוא משחק. המצ'אפ בין חואנפראן לקאפדוויליה(יש צדק בעולם הזה, הצהובים שלו בוטלו) מעניין גם הוא. אוןססונה השתפרה אבל היא תחפש את הנקודות נגד קבוצות אחרות ובמגרשים אחרים. נגד קבוצות אחרות בליגה, שיבואו מולה לשחק הגנתי, לא בטוח שהיא תראה כמו נגד הגדולות, אותן היא הצליחה להפתיע. אבל בכל מקרה היא תישאר בליגה. הנקודות יגיעו ממש בקרוב. כנראה בשבוע הבא נגד מאיורקה בבית.

נומנסיה קבוצה שאני מאוד מעריך. גם מגיעות לה מחמאות רבות על כך שהיא היחידה שניצחה את ברצלונה העונה. מי האמין שדווקא היא תיהיה הקבוצה היחידה?; אבל נומנסיה גם הקבוצה הכי חלשה מבין העולות החדשות, ההגנה שלה סופגת בממוצע כמעט שני שערים למשחק(37 שערי חובה ב19 משחקים זה המון) - ההגנה השנייה הכי גרועה בליגה פרט לספורטינג גיחון. אני מקווה שנומנסיה לא תחזור הביתה עם כמות מכופלת, זה משחק שנראה בדרך ל4,5, או אפילו 6-0. נומנסיה צריכה לשחק פחות או יותר כמו במשחק הראשון(למרות שבו גם היה לה מזל) - לא התקפי מידי ולא הגנתי מידי, משהו באמצע. ברקרו הוא שחקן המפתח שלי אצלם.

המשחק בין מאלגה לאתלטיקו הופך לסופר-מעניין, חבל שבמקומו משודר המשחק של וולנסיה באונו סטאדי. אתלטיקו מגיעה למגרש לא קל במצב רוח רע מאוד, אחרי שלושה משחקים רצופים בליגה ללא ניצחון. מאלגה לעומת זאת פורחת, הכל מסתדר אצלה בשבועות האחרונים - שלושה נצחונות רצופים ו13 נקודות מ15 האחרונות. מי בכלל זוכר שהתוצאה במשחק הראשון בין השתיים הייתה 4-0 מרשים לאתלטיקו?; בין שתי הקבוצות יש שיוויון נקודות. לא סביר שמאלגה תישאר במקום השביעי, אבל בקבוצה לא יכלו לחלום על משהו יותר טוב. אני לא התלהבתי מה4-3-3 של אתלטיקו, אני לא אוהב את סימנה פונגול כקשר בכנף, ואני מעריך שאם מקסי רודריגז יהיה כשיר(כנראה כן, הסגלים טרם פורסמו), הוא יחזור להרכב ואתלטיקו. אני לא חושב שאתלטיקו תשיג יותר מנקודה, אבל אצל הקבוצה הזאת אי-אפשר לדעת.

וולנסיה אמורה לנצח בלי יותר מידי בעיות את מאיורקה בחוץ. הקבוצה של מאנזאנו לא יודעת לצאת לנבדל, סגירה אלכסונית זה לא בשבילה, האמצע פרוץ והחלק ההתקפי רדום. וולנסיה יוצאת מהר מאוד קדימה ולהגנה של מאיורקה פשוט אין סיכוי לפי איך שאני רואה את הדברים. אני מאוד מקווה שויאה יהיה כשיר למשחק, אבל גם אם לא, לוולנסיה יש את מוריינטס על הספסל והוא חלוץ מספיק טוב. איבוד הנקודות של וולנסיה בבילבאו היה מאוד מיותר, וולנסיה השנה שידרגה את הכדורגל שלה בצורה ניכרת, אבל כל שניים-שלושה משחקים יש לה את הנפילה, מאז המחזור השמיני בערך, היא חייבת לשמור על יציבות.

סביליה מארחת את סנטאנדר - משחק בין שתי הספרדיות שלנו שסיימו את דרכן באירופה בשלב מוקדם יחסית, בטח מבחינת סביליה. הקבוצה של מנולו חימנז משיגה תוצאות יפות לאחרונה. השאלה המרכזית היא האם נראה מערך של שני חלוצים, או שרנאטו המצויין ימשיך לפתוח בהרכב. אני חושב שאם סביליה משחק עם חלוץ אחד, אז הוא צריך להיות לואיס פביאנו. קאפל נמצא בכושר טוב ולסנטאנדר תיהיה בעייה כיצד לשמור עליו. הקבוצה של ויקטור מוניס התייצבה קצת לאחרונה אחרי פתיחת עונה רעה, למרות שהיא עדיין לא מספיק יציבה. מוניטיס נוסה במשחקים האחרונים כקשר בצד ימין על מנת להוסיף קצת פלפל לקישור הדיי אנמי של ראסינג(ווארלה ממש לא הפיתרון) וזה רעיון נחמד. סביר להניח שראסינג תגביהה הרבה לעבר זיגיץ. אני חושב שסביליה תנצח.

על ריאל מדריד, כמו תמיד - בהודעה נפרדת(ומאוחר יותר).

נערך לאחרונה ב: ‏24/1/09
  6. Sergio Ramos Member

ברצלונה - נומאנסיה

http://up44.siz.co.il/up1/zytmm1ixmyio.Xxx - http://up37.siz.co.il/up2/yzgmj5zmht5m.Xxx

שבת, 23:00, קאמ-נואו, שידור ישיר בספורט 5

אז מה עבר על ברצלונה בשבוע האחרון? עוד ניצחון קליל על דפור רבוי שערים, ותוצאת תיקו(0-0)בדרבי עם אספניול בגביע המלך, תיקו ששבר את רצף הניצחונות. היריבה שלה להיום היא לא אחרת מנומאנסיה, הקבוצה היחידה בליגה לה ברצלונה הפסידה, וזה היה במחזור הראשון. ברצלונה בוודאי תנסה לסגור מעגל ולרשום ניצחון גם על העולה החדשה, וקשה לא בטוח שזה יהיה נוכח התוצאות המרהיבות שלה נגד קבוצות תחתית. לא נראה שלקבוצות הליגה, או שמא נאמר, לריאל מדריד, יש את היכולת לגנוב את התואר הכמעט מובטח לה. ברצלונה כמעט ולא מועדת, וגם תוצאות תיקו מעצבנות בדרך , כמו זה מול אספניול למשל, לא מונעות ממנה להמשיך לקטוש קבוצות על ימין ועל שמאל. בארסה העונה עדיין אל חוותה משברים ביכולתה ובתוצאותיה, גם לא נראה שיקרו, אולי אולי כאשר שמינית גמרליגת האלופות תגיע; בהרכב היום ייעדר מארקס עקב פציעה, וגבי מיליטו שעדיין לא סיים את תהליך השיקום שלו מהפציעה. פרט אליהם, כל השאר כשירים, ופפ צפוי לעלות את ההרכב האופטימלי.

הרכב משוער: ואלדס; אבידאל, פיקה, פויול, אלבס; צ'אבי, טורה, קייטה\בוסקטס, מסי, אטו, הנרי.

האם העולה החדשה תצליח שוב להדהים את כולנו? הפעם הסיכויים לכך פחותים ביותר, שכן ברצלונה הספיקה להשתפשף דיו מהמחזור הראשון, אבל אין לדעת. סביר להניח שהעולה החדשה תבוא להסתגר, אבל גם זה לא ממש עובד מול בארסה העונה. מצבה של הקבוצה יציב באופו יחסי בלבד - היא במקום ה-17 בפער של 5 נקודות מאספניול שמתחת לקו האדום, אך בוודאי שהיא תצטרך לעבוד קשה בעונה הזאת כדי לא לחזור למקום ממנו באה. הניצחונות האחרונים שלה היו על חטאפה ועל רקראטיבו, כאשר במחזור האחרון ספגה הפסד קטן 1-0 לסביליה. בהרכב של הקובצה אין ממש שינויים , פרט לשינוי אחד - בארקרו ופינו המצטיינים בשורות הקבוצה ימשיכו להוביל את האגפים, כאשר בריט, דימאס ונגורה ירכיבו את השלישייה במרכז. בחוד, יפתח אסייר אצ'ברייה, והנעדר היחיד הוא סיסמה שהורחק מול סביליה, אותו יחליף קרלוס ביווס.

הרכב משוער: פאבלו; חואנרה, אורטגה, בוריס, ביווס; בראקרו, דימאס, נגורה, בריט, פינו; אצ'ברייה.

7. Raulito Madridista

http://realmadrid-futbol.com/L-malaga.Xxx מאלגה - אתלטיקו מדריד http://realmadrid-futbol.com/L-atletico.Xxx

יום ראשון, 18:00, לה רוסלדה

גם בחלומות הכי וורודים לא האמינו במאלגה שהעולה החדשה תעשה סיבוב ראשון כה מוצלח, כאשר היא נמצאת במקום השביעי(מתחת לאתלטיקו מדריד השישית רק בגלל המפגש בין השתיים בסיבוב הראשון), כשהיא שלוש נקודות בלבד מהמקום הרביעי. תחתית? ממש לא. מאלגה של אנטוניו טאפייה היא הפתעת העונה עד עכשיו, והיא מגיעה למשחק במצב-רוח מרומם. בשבוע שעבר היא הביסה 4-0 את אספניול בבית, כאשר לוקה רשם שער בכורה העונה בליגה, והמשיכה את הכושר המעולה שלה - 13 נקודות מחמשת המחזורים האחרונים. מה שהעיב על השמחה הגדולה היה הםציעה של אדריאן לופז, שכבש באותו משחק, נפצע ברגל שמאל עשר דקות לסיום וייעדר כחודש וחצי. נראה שמי שיחליף אותו בהרכב יהיה אלברט לוקה, שהחליף אותו גם במחזור שעבר בגלל הפציעה. פרט לפציעה שלו, מאלגה מגיעה למשחק בסגל יציב מאוד למעשה. הבלמים חסוס גמז ווליגטון חלימו מהפציעה והשני אף חוזר להרכב במקומו של קואדראדו. אבל הזימון הטרי של טאפייה הוא אדריאנו פריירה, הבלם הברזילאי שהגיע למאלגה לפני כמה ימים ולא התאמן בגלל פציעות. מצבו הרבה יותר טוב והוא יהיה בסגל, אם כי לא סביר שיישחק. במסיבת העיתונאים לקראת המשחק שיבח המאמן טאפייה את לוקה, כשאמר:"הוא בסדר גמור. הוא עובד קשה ואני בטוח שהוא יבקיע עוד הרבה שערים". על המשחק הוא אמר:"אנחנו מגיעים במוראל גבוה ולעיני הקהל שלנו ניתן את הכל. אנחנו מכבדים את היריבה אבל מאמינים שבהחלט אפשר לנצח".

http://estaticos02.marca.com/imagenes/2009/01/18/futbol/1adivision/1232303068_0.Xxx
    לוקה כובש את הרביעי לזכות מאלגה בשבוע שעבר. הוא צפוי לפתוח בהרכב.

מאלגה - הרכב משוער: גויטה; גאספר, רוסריו, ווליגטון, קאייחה; לולו, אפוניו, אליסאו, דודה; לוקה ובאחה

אין ספק שאתלטיקו מדריד מגיעה למשחק בלחץ גדול. אתלטיקו לא הצליחה לנצח בשלושת משחקי הליגה האחרונים(נקודה אחת בלבד), הודחה מהגביע בצורה מאכזבת וסכנת הפיטורים מרחפת מעל ראשו של חאבייר אגירה. אפשר לומר שגם הפרסומים לפיהם ריאל מדריד רוצה את אגווארו, לא משפרים את מצב רוח, על אף ההכחשות הרבות מצד אתלטיקו והאמירות שהוא לא למכירה. אגירה ינסה לשים הכל בצד בשביל להמשיך במטרה - השגת הכרטיס לליגת האלופות, ואתלטיקו כרגע רחוקה שלוש נקודות מהמקום הרביעי, וגם מובילה על מאלגה רק בהפרש שערים. בקבוצה יודעים שמצפה להם משחק לא פשוט והמאמן אגירה אמר לקראת המשחק:"חייבים להיות מרוכזים, מאלגה קבוצה מסוכנת", אבל כמובן הוסיף:"אנחנו חושבים רק על ניצחון כדי לחזור למסלול החיובי". המאמן דיבר גם על הפגישה עם ההנהלה באמצע השבוע והכחיש כל קשר לדיבורים על פיטורים. "יש לי חוזה באתלטיקו וכם את התמיכה של ההנהלה. נאמר לי שאי הגעה לליגת האלופות פירושה כישלון ואני בטוח בזה". אגירה לא מתכון לשנות את המערך החדש שנוסה בשבועיים האחרונים - שלושה חלוצים במן מערך שנע בין 4-4-2 לבין 4-3-3, אך כן יבצע שינויים בהרכב - הייטינחה שחוזר מפציעה יחליף את פאבלו, וראול גארסיה שנכנס כמחליף ייפתח במקומו של באנגה המורחק. מאניש חוזר לסגל לאחר שלא שיחק בשבוע שעבר בגלל כרטיס אדום. גם הקפטן מקסי רודריגז חוזר לסגל, הוא התאושש מהפציעה בשריר וסיים את האימון המסכם שנערך בדלתיים סגורות, אך הוא ייפתח על הספסל כיוון שאינו כשיר ל90 דקות. בניגוד אליו, פרנייה לא החלים והוא ייעדר מחר. לפי הנתונים של אתר המארקה, כדי להגיע לצ'מפיונס אתלטיקו חייבת לאגור לפחות 34 נקודות בסיבוב הזה, והעבודה מתחילה כבר מחר, וזה לא יהיה פשוט.

http://estaticos02.marca.com/imagenes/2009/01/23/futbol/equipos/atletico/1232724522_0.Xxx
    מקסי רודריגז באימון המסכם. הקפטן חוזר לסגל אך ייפתח על הספסל

אתלטיקו מדריד - הרכב משוער: לאו פראנקו; פראה, הייטינחה, אויפאלושי, אנטוניו לופז; אסונסאו, ראול גארסיה, סימאו; סינמנה פונגול, אגווארו ופורלהאן

בסיבוב הקודם

במחזור שפתח את העונה הביסה אתלטיקו מדריד 4-0 את העולה החדשה מאלגה בויסנטה קאלדרון, והבקיעה רביעייה שנייה ברציפות, לאחר שהביסה באותה תוצאה את שאלקה בגומלין מוקדמות ליגת האלופות. הייטינחה כבש שער בכורה דיי מהיר במדי אתלטיקו בדקה ה-26, פורלהאן כבש צמד תוך חמש דקות(38 ו43 בפנדל), וסינמה פונגול שנכנס כמחליף במקום אגווארו, חתם את תוצאת המשחק עשר דקות לסיום.

8. Raulito Madridista

http://realmadrid-futbol.com/L-realmadrid.Xxx ריאל מדריד - דפורטיבו לה קורוניה http://realmadrid-futbol.com/L-depor.Xxx

יום ראשון, 22:00, הסנטיאגו ברנבאו, שידור ישיר ב5+LIVE

אומנם בשבוע שעבר ריאל ניצחה בעיקר בזכות השופט פרז בורול, והציגה כדורגל חלש וחסר השראה, אך עם העובדות קשה להתווכח - ריאל מדריד רשמה לראשונה העונה רצף של ארבעה נצחונות רצופים בליגה. חואנדה ראמוס עבד יותר על ההגנה באימון, לסאנה דיארה שהגיע סייע בחטיפות הכדורים, אבל האיש של ריאל מדריד הוא ללא ספק אריאן רובן, שכבש שער בשלושת משחקי הליגה האחרונים. ההולנדי חגג ביום שישי את יום הולדתו ה-25 ואמר שהוא מרגיש נפלא ורוצה שהקבוצה תמשיך לנצח כדי לחלום על אליפות. עוד נספר שבמבדקי הכושר שערכה הקבוצה, רובן סיים ראשון בריצת מאה מטרים, בתוצאה של 10.9. עוד דובר בריאל מדריד השבוע על הבחירות לנשיאות בקיץ הקרוב, כאשר שמו של פלורנטינו פרז כבר עלה יותר מפעם אחת, כאשר הוא מתכנן על-פי הפרסומים, לרכוש בקיץ את קאקא או כריסטיאנו רונאלדו. חאבייר סביולה שפך את ליבו בפני העיתונאים היום כאשר תיאר את מצבו בריאל מדריד כ'בלתי נסבל'. חואנדה ראמוס עקץ אותו, ועם או בלי קשר לציטוטים של הארגנטינאי, הוא נשאר מחוץ לסגל גם הפעם, ואיתו ייבלה בייחד מרסלו. דרנטה ומיגל טורס חוזרים. פאביו קנבארו היה בספק למשחק לאחר שפרש מאימון הקבוצה ביום חמישי, ולמרות שהתאושש, המאמן ראמוס מעדיף לא לסכנו, ונראה שמצלדר ייפתח כבלם לצידו של פפה. פרט לכך, ההרכב של ריאל מדריד צפוי להיות לזה ששיחק נגד אוססונה. ברצלונה ככל הנראה תגדיל היום את הפער שלה מריאל מדריד השנייה בטבלה ל15 נקודות, וריאל תצטרך להוכיח שהיא יודעת לעמוד בלחץ, במשחק שיינעל את המחזור.

http://estaticos.archivo.marca.com/ficheros/marca/imagenes/ro/robben040109_ES.Xxx
    אריאן רובן לוהט. יום הולדת שמח?

ריאל מדריד - הרכב משוער: קסיאס; ראמוס, מצלדר, פפה, היינצה; לאסנה דיארה, גאגו, סניידר; רובן, היגואין וראול

התבוסה בקאמפ-נואו בשבוע שעבר לא השפיעה על לה קורוניה, שעד עכשיו עוברת עונה לא רעה אם משאירים מחוץ למשוואה את ההדחה בשמינית גמר הגביע אחרי הפסד כפול לסביליה(דפור מדורגת במקום השמיני, ארבע נקודות פחות מהמקום המוליך לליגת האלופות ונקודה פחות מהמקום השישי המוליך לגביע אופ"א - היעד של הקבוצה), לפחות לפי דבריו של המאמן, מיגל אנחל לוטינה. "נכון, זה היה לא נעים, אבל אנחנו לא ניתן לתצוגה הנרפית הזאת להשפיע לנו, בברנבאו זה סיפור אחר לחלוטין. למרות שריאל מדריד קבוצה חזקה, אנחנו מסוגלים להפתיע", אומר לוטינה לקראת המשחק, וגם רומז משהו לגבי השיטה - "הפעם, אני אתן לשחקנים יותר חופש פעולה". לצערו של לוטינה, אנדראס גווארדאדו, הקשר המקסיקני המצויין שהוחלף בקאמפ-נואו עקב פציעה, ייעדר כחודש וחצי ובמקומו ייפתח בהרכב חואן ואלרון, השריד היחיד מאותה 'סופר-דפור', שאומנם ממש לא דומה לאותו שחקן, אבל עדיין חוכמת המשחק והניסיון שלו יכולים לעזור. שחקן נוסף שייעדר הוא השוער דניאל ארנזוביה, שהורחק בשבוע שעבר לאחר שהכשיל את פויול ברחבה, מה שסולל את דרכו של גוסטבו מונואה, ההוא שהחטיף לאוואט ולא פתח בהרכב כמעט שנה, לעמוד בין הקורות דווקא במשחק מול ריאל מדריד. השוער הצעיר פבריסיו כלל לא בתוכניות של לוטינה והוא מחוץ לסגל. פרט לשני השינויים הכפויים, לוטינה מעוניין להוסיף קצת תיחכום לקישור של הקבוצה ולכן יעדיף את לאפיטה על פני כריסטיאן. שינוי נוסף הוא בעמדת הקשר האחורי - סרחיו שלא תיפקד בקאמפ-נואו ייפתח על הספסל ובמקומו יישחק תומאס, כאשר דיי מפתיע שדה גוזמן בכלל לא נספר כאופצייה.

http://estaticos02.marca.com/imagenes/2009/01/16/futbol/equipos/deportivo/1232126188_0.Xxx
    לוטינה."בברנבאו זה סיפור אחר לחלוטין"

דפורטיבו לה קורוניה - הרכב משוער: מונואה; מנואל פאבלו, לופו, זה קסטרו, פיליפה לואיס; תומאס, חואן רודריגז, לאפיטה, וואלרון, וורדו; בודיפו

בסיבוב הקודם

מאושרת וגאה לאחר הקאמבק הגדול בסופר-קופה נגד וולנסיה, הגיעה ריאל מדריד לריאזור במחזור פתיחת העונה, כדי לקטוע את הנאחס הגדול שלה באיצטדיון ריאזור - 16 שנים ללא ניצחון עד לאותו משחק. אלא שגם הפעם התוכניות השתבשו לאלופת ספרד. שוסטר העלה הרכב הרפתקני שכלל קשר אחורי אחד בלבד - דיארה, ואת היגואין כקשר בצד ימין. מיסטה העלה את לה קורוניה ליתרון בנגיחה ממצב נייח בדרה ה-27. שלוש דקות מפתיחת המחצית השנייה השוותה ריאל - ואן ניסטלרוי בעט מקרוב פנימה. ריאל כבר קיוותה לנקודה באיצטדיון בו הפסידה בחמש העונות האחרונות, אבל לקבוצה של לוטינה לקח מעט מאוד זמן להגיב - חמש דקות אחר-כך(דקה 53), הבלם לופו נגח מדוייק קרן של גווארדאדו וקבע את תוצאת הסיום.

9. REAL MADRID Member

http://estaticos.archivo.marca.com/futbol/super-cronica/07-08/img/escudos/mallorca.Xxx מאיורקה - ולנסיה http://estaticos.archivo.marca.com/futbol/super-cronica/07-08/img/escudos/valencia.Xxx

יום ראשון, 18:00
    אונו אסטדי
    איטורלדה גונזאלס

http://estaticos02.marca.com/imagenes/2009/01/24/futbol/1adivision/1232812402_0.Xxx

ולנסיה ומאיורקה הן שתיים מתוך השמייניה שמתרוצצת בין משחקי הגביע למשחקי הליגה כבר תקופה ארוכה. שתי הקבוצות שעשויות להיפגש בהמשך משחקי הגביע יפגשו באונו אסטדי של מאיורקה. אך עם כל הכבוד למשחקי הגביע, כפי שאמר דודו אוואט, בקבוצה מהאי חותמים על הדחה מהגביע תמורת הישארות בליגה בעיניים עצומות. מאיורקה היא אחת הקבוצות החלשות ביותר בליגה הספרדית ולגאורגיו מאנזאנו צפויה עבודה קשה בשביל להשאיר את הקבוצה בליגה. מאיורקה ממוקמת במקום ה-19 בליגה כאשר רק אוססונה שמשחקת ברגעים אלה נגד ויאריאל ממוקמת אחריה בטבלה, אך מה שמעניין את הקבוצה שצברה בסיבוב הראשון 14 נקודות בליגה זה מה שנמצא מתחת אלא מה שנמצא מעל, הפער מהקו האדום עומד על 6 נקודות. נגד ולנסיה לא קל להוציא נקודות, אך למאיורקה אין ברירה. בשבוע שעבר הקבוצה הפסידה 2-0 לויאריאל, הפסד שהמשיך רצף של 11 משחקי ליגה ללא ניצחון. בקבוצה מתנחמים שבגביע הולך מצוין עד כה, הקבוצה שהדיחה מהמפעל את מאלגה ואלמריה גברה באמצע השבוע 1-0 על בטיס משער של קייטה. מאנזאנו מאמין ביכולת של קבוצתו, "אם נעבוד נכון בהגנה ונעצור את השחקנים המסוכנים שלהם כמו דויד סילבה וחואן מאטה, יהיו לנו את ההזדמנויות שלנו לכבוש ולנצח את המשחק. כל משחק הוא כמו גמר עבורנו". מיגל אנחל מויה עדיין פצוע ואוואט צפוי להיות זה שיעמוד בין הקורות. סאנטנה וארנגו שבים מהרחקה, האחרון צפוי לפתוח גם בהרכב.

הרכב משוער: אוואט, קוראלס, נונייז, דויד נבארו, חוסמי, ארנגו, מארטי, מאריו סוארז, וארלה, חוראדו ואדוריץ.

אצל ולנסיה מעניין. אם מאיורקה היא קבוצה חלשה שלמעשה אין סיבה מעניינת לעקוב אחר משחקיה (עם כל הכבוד לדודו אוואט), המשחקים של ולנסיה בתקופה האחרונה הם 90 דקות חוויה. הקבוצה לא מציגה כדורגל גדול ומי שמחפש קונצרטים יעדיף את האלה שמתרחשים אצל גווארדיולה ושחקניו - אצל ולנסיה יש אקשן עד השנייה האחרונה. נגד ויאריאל לפני כשבועיים ונגד אתלטיק בילבאו בשבוע שעבר - דקות הסיום פגעו בקבוצה. בשבוע שעבר נגד אתלטיק בילבאו הקבוצה ספגה מרגליו של יורנטה בפנדל בדקה האחרונה והוציא את הקבוצה בלי נקודות מהסן ממס. בגביע דקות הסיום הועילו לקבוצה שהצליחה להפוך פיגור 2-1 ל3-2 נגד סביליה ולנצח את משחק רבע הגמר הראשון. החומץ שאיתו הגיעו העטלפים למשחק לאחר סיום סיבוב ראשון בצורה עגומה נעלם לגמרי כאשר חואן מאטה כבש בדקה ה-87. למרות זאת, מחזיקת הגביע יודעת ששני שערי החוץ שספגה יקשו עליה. כרגע, בקבוצה חושבים ממשחק למשחק, ואמארי מתרכז כולו במשחק נגד מאיורקה" זאת טעות לחשוב על סביליה. הליגה היא התחרות המרכזית ואנחנו חייבים להפנות את מירב המאמצים שלנו שם. נתחיל לחשוב על הגביע רק ביום ראשון" - אמר המאמן. על מאיורקה אמר אמארי "עכשיו הם הכי מסוכנים. אני משוכנע שהם ישחקו את המשחק הטוב ביותר שלו ויהיה קשה עבורנו". ולנסיה שתחסר את רנאן הפצוע החתימה את סזאר במקומו והשוער הוותיק שלא מצא את מקומו בטוטנהאם יפתח בין הקורות. אך עם כל הכבוד לסזאר, מה שמעסיק את ולנסיה הוא איך הקבוצה תסתדר ללא מלך השערים של העונה - דוויד ויאה. דוויד ויאה נפצע בפתיחת משחק הגביע נגד סביליה ולא ישחק באונו אסטדי. מנואל פרננדז מורחק לאחר שספג כרטיס אדום במשחק נגד אתלטיק בילבאו (אדום שהוביל לפנדל שכבש יורנטה). גם חואקין לא צפוי לשחק עקב פציעה. דויד סילבה שאינו כשיר לחלוטין יפתח על הספסל.

הרכב משוער: סזאר, מיגל, מרצ'אנה, אלביול, מוראטי, בראחה, אלבלדה, פאבלו הרננדז, ויסנטה, מאטה ופרננדו מוריינטס.

10. REAL MADRID Member

אוססונה ממשיכה במגמת ההתקדמות ומוכיחה שמקומה אינו בתחתית הליגה. השחקנים של קאמצ'ו לא במשחק גדול אבל דאדי ניצל את ההגנה הברדקיסטית של ויאריאל בשביל לכבוש ולהוציא את קבוצתו עם נקודה מהמדריגל.

11. REAL MADRID Member

http://estaticos.archivo.marca.com/futbol/super-cronica/07-08/img/escudos/sevilla.Xxx סביליה - ראסינג סאנטנדר http://estaticos.archivo.marca.com/futbol/super-cronica/07-08/img/escudos/racing.Xxx

ראשון, 20:00
    ראמון סאנצ'ז פיחואן

סביליה. סביליה רואה עצמה כקבוצה שיכולה להתמודד על האליפות, גם היא יודעת שאת האליפות רק קבוצה אחת יכולה לקחת מברצלונה והיא ברצלונה עצמה. קבוצתו של מנולו חימנז שלא סיימה בטופ 4 בעונה הבאה סימנה לב בתום הסיבוב את המטרות עד לסיום העונה, המטרות הן לזכות בגביע הספרדי ולסיים במקום השני בטבלה. השבוע הקרוב הוא שבוע מרכזי במטרות של הקבוצה, סביליה ממוקמת בליגה במקום השלישי עם 38 נקודות כאשר רק הפרש שערים מפריד בינה לבין ריאל מדריד שבמקום השני. סביליה במשחק בית נגד ראסינג סאנטנדר לא יכולה להרשות לעצמה לאבד נקודות. באמצע השבוע הקבוצה תארח את ולנסיה בגומלין רבע הגמר לאחר שלפני מספר ימים הקבוצות נפגשו במסטייה, המארחים יצאו עם ידם על העליונה במגפש כאשר ניצחו 3-2 משער של חואן מאטה בדקה ה-87. לואיס פביאנו ואדריאנו כבשו במשחק והפכו פיגור 1-0 ליתרון 2-1, יתרון שנמחק בעקבות שערים של ולנסיה בדקות הסיום. בסביליה יצאו מתוסכלים אך מעודדים עקב צמד שערי החוץ שכבשו. "3 הנקודות ביום ראשון הן הכרחיות על מנת להמשיך להילחם על המקום השני" אמר רנאטו ששער שלו בדקה ה-81 נגד נומנסיה סידר לסביליה 3 נקודות בשבוע שעבר. מאמן הקבוצה, מנולו חימנז שמח לקבל חזרה את פרדריק קאנוטה שנפצע בשבוע שעבר ולא שיחק בגביע נגד ולנסיה. אך למרות חזרתו, המארחים יחסרו את ארונה קונה, חסוס נבאס, מוסקרה, קונקו ואת אלדו דושר.
    אנדרס פאלופ שלא שיחק בשבוע שעבר עקב הרחקה יחזור לעמוד בין הקורות.

http://estaticos.marca.com/deporte/fotos-app/320x240/2009/jornada19/sevilla_numancia.Xxx

הרכב משוער: פאלופ, דראגדינוביץ', אסקודה, פרייטו, פרננדו נבארו, רומריק, מארסקה, דיאגו קאפל, אדריאנו, קאנוטה ולואיס פביאנו.

מנגד ראסינג סאנטנדר. הירוקים נמצאים בעונה בינונית ומגיעים כאשר ממוקמים בדיוק עם המקום ה-10, האמצע. הקבוצה של חואן רמון לופז מוניז צברה עד 25 נקודות והיא מגיעה למשחק לאחר שבתשעת משחקיה האחרונים בכל המסגרות היא הפסידה רק פעם אחת (3-1 לולנסיה בגביע לאחר הארכה, 1-1 בתום 90 דקות). בשבוע שעבר התארחה ראסינג סאנטנדר אצל חטאפה בקולוסאום וניצחה 1-0 משער של זיגיץ' בדקה ה-24. כעבור חצי עונה, המחזורים הקרובים יעידו לאן פניה של ראסינג העונה, הפער מהמקום שממנו יורדים ליגה עומד על 10 נקודות מצד אחד, מצד שני הפער מהמקום ממנו מגיעים לגביע אופ"א (המקום השישי בו סיימה הקבוצה את העונה שעברה) עומד על 6 נקודות בלבד. "המטרה היא לצבור יותר נקודות מאשר צברנו בחצי הראשון. אך אני לא אוהב להציב מטרות ארוכות טווח, אני מעדיף מטרות קצרות שניתן להשיג מהר" אמר מאמן הקבוצה. לופז מוניז שקבוצתו צברה 7 מתוך 9 הנקודות האחרונות האפשריות יחסר במשחק מחר את הבלם אזקיאל גאראי ואת החלוץ מוחמד צ'יטה.

http://estaticos.marca.com/deporte/fotos-app/320x240/2009/jornada19/getafe_racing.Xxx

הרכב משוער: טוניו, ואלרה, סזאר נאבס, אוריאול, מארקנו, קולסה, לקסן, סראנו, טוני מוראל, זיגיץ' ומוניטיס.

12. Mehmet Member

כבר נגמרות המילים על הקלות שבה בארסה כובשת שערים העונה. אם לא יום גדול של שוער נומנסיה, היינו מקבלים היום תוצאה אסטרונומית.
    זה כבר הפך לריטואל במחזורים האחרונים שקבוצה מנסה להסתגר מול בארסה, וכשהיא חוטפת את הראשון כבר אין לה למה להסתגר כי הפסד הוא הפסד ולא משנה באיזה הפרש, וכשהם פותחים את המשחק, לבארסה הרבה יותר קל.

13. Raulito Madridista

כבר נגמרו המילים בשביל להלל את ברצלונה, אף קבוצה לא מסוגלת לעמוד מולה בקאמפ-נואו, היא מגיעה לכל-כך הרבה הזדמנויות בכל משחק, ולא משנה כמה הקבוצה השנייה תתגונן מולה, גם אם תשחק עם מערך מעובה. ובכל-זאת, חבל לי על נומנסיה שעמדה בכבוד בחצי השעה הראשונה, מנעה מבאסה להגיע למצבים(רק בעיטה אחת מסוכנת של צ'אבי), ואף כבשה שער חוקי שלא ברור מדוע הוא נפסל, שוב טעות מקרה, אבל השופטים לא צריכים לעזור לה, וגם לא לריאל מדריד. היו לנומנסיה עוד שתיים-שלוש גיחות יפות קדימה, שחקני מרכז השדה שלה חכמים ועשו הטעיות יפות על טורה, אבל זה לא הספיק.
    אני חושב שהקבוצות מרימות ידיים אחרי שברצלונה מבקיעה את השער השני, וזה תמיד מגיע, ותמיד כמה דקות בלבד אחרי השער הראשון.

אחרי הזוועתון בשבוע שעבר, אני מצפה למשחק הרבה יותר טוב של ריאל מדריד. לה קורוניה השנה קבוצה בינונית ובמשחק ביתי אנחנו לא צריכים, אלא חייבים, להראות עליונות. למרות ההצגה של ברצלונה אתמול והעובדה שהפער גדל למספר אסטרונומי של 15 נקודות, אני דורש מהשחקנים לעלות למשחק רגועים, ושיא המוטיבצייה. כשריאל סופגת היא רצה קדימה בלי חוכמה ובלי סבלנות. אני לא אוהב משחק עם יותר מידי הנעת כדור, לא צריך להגזים כמו ברצלונה למשל(למרות שהיא מגיעה להמון מצבים), אבל גם לא לרוץ שיפוט מרגיזה של השופט. בחיים לא הייתה עבירה על אינייסטה. אני מאמין שברצלונה הייתה מנצחת בכל קדימה כמו מטורפים.
    במשחקים האחרונים לפחות אנחנו רואים אחוזים גבוהים יותר בניצולי המצבים, כבשנו שתי שלישיות ואני מצפה גם היום לשלישייה, אבל סביר להניח שנספוג. אני סומך על מצלדר שישכיח את החיסרון של קנבארו. אני חושב שדה גוזמן הוא שחקן שמכסח הרבה אבל גם יודע לחלץ כדורים, ועדיף לנו שהוא פותח על הספסל.
    רובן כרגיל הוא שחקן המפתח שלי. ההולנדי חגג יום-הולדת 25 ביום שישי כמו שרשמתי כבר. הוא נראה מאוד מחויך והוא בכושר טוב. אני מקווה שהוא ייתן לקהל בברנבאו לחגוג בייחד איתו. במשחק נגד אוססונה הוא היה בינוני אבל בכל-זאת כבש ובישל(למרות שרצה להבקיע ולא למסור להיגואין), אך היה נראה כאילו משהו מפריע לו. אני מקווה היום ליכולת אחרת.
    למרות שסניידר לא משחק בעמדה הטבעית שלי, הייתי רוצה לראות אותו יותר מעורב. אין מה לעשות, רובן לדעתי עדיף בצד ימין, משום שהוא יכול לחתוך לאמצע ולנצל את הבעיטה הטובה שלו. סניידר צריך לעשות את אותו דבר, אני רוצה לראות אותו מאיים על השער, וגם תורם יותר להגנה, שיעזור לגאגו ולאס. סניידר עד עכשיו בינוני, הוא לא נראה כמו אשתקד.
    כמו שלנו יש מנהג קבוע להפסיד בריאזור, כך גם דפור מאבדת נקודות בברנבאו שנה אחרי שנה. הם ניצחו אותנו בברנבאו רק פעם אחת בשנות האלפיים - עם ראמון על הקווים, לוקה דהר, סאלגדו איחר וקסיאס הוציא כדור מהרשת. בכל ההיסטוריה נדמה לי שדפור ניצחה רק שלוש פעמים במקדש. המסורת צריכה להימשך ,לפחות נקווה. שיהיה לנו בהצלחה, אני מחכה למשחק.

14. xavi6 Member

שער חוקי בתחת שלי, תעשו מיוט למבקרי המסעדות האלה שמשדרים לכם את המשחק ותראו בידיוק מה שאני ראיתי-פאול על איניסטה. באוויר אסור לגעת בשחקן, בטח לבטח לא עם הידיים. הדבר הכי מצחיק ששמעתי היה "מה דל פינו אשם שאיניסטה נמוך?" כאשר הוא יותר גבוהה מדל פינו, ובכלל שזה לא קשור-באוויר לא נוגעים בשחקן, ובטח לבטח לא שמים עליו יד. הוא רכב על איניסטה כמו שהייתי רוצה לרכב על ג'נה ג'יימסון.

עם זאת, השיפוט נטה לרעתה של נומאנסיה בקצת. הוא יכל לוותר על הצהוב השני והאדום, אבל הוא היה צריך לתת אדום על פאול לשחקן נומנסיה שהיה אחרון לשער. אני אומר את זה מתוך רחמים וכבוד לנומנסיה ששיחקה כמו שצריך, היא התקיפה גם בקאמפ נואו. פפ ידע בידיוק למה צריך לכבד אותם. אתם רואים את זה בתבוסה, אני חושב שזה דווקא היה משחק קשה לברסה מההתחלה. על הנייר הם היו 3 בלמים, אבל בהתקפה הם היו 5-6 שחקנים. שעמי ימשיך לבלבל שהליגה התחלשה בלה בלה בלה, לדעתי היא רק התחזקה. ככה הליגה צריכה להיראות. זה כדורגל, כדורגל התקפי. ראיתי את מנצ'סטר-טוטנאהם לפני רציתי לישון...

נקודת האור שלי היא בארקרו. מה הוא עושה בנומאנסיה? מבקרי המסעדות ציינו שהבחור היה שותף בכיר לזכיייה של נבחרת ספרד הצעירה באליפות העולם עד גיל 21 ב-99, כאשר איתו היו צ'אבי וקסיאס. הוא צריך לשחק ברמות הגבוהות.

15. Mr.Eko Member

היה פאול ברור על אינייסטה בגול ה"חוקי" של נומנסיה,השחקן של נומנסיה ברגע הקפיצה נשען עם הכתף שלו על אינייסטה,פאול במאת האחוזים. זה פשוט שגיא כהן שוב פעם עם התיאוריות המפגרות שלו...

דני אלבס... די איזה רכש... איזה שחקן..