15: 1-1 לברצלונה אצל בטיס בהשלמה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏15/12/06.

1. Raulito Madridista

אז כמובן עוד מחזור מרתק יוצא לדרכו בליגה הספרדית שלנו, כאשר הקרב על אליפות ספרד רק נראה עוד מעניין יותר ויותר כאשר המחזורים חולפים ועוברים, וכמובן שהתחרות על ליגת האלופות, מקום באופ"א והישארות עוד עונה בלה ליגה - לא פחות מרתק. בניגוד לשני המחזורים האחרונים, כאשר ברצלונה אלופת אירופה, שיחקה לפני יריבותיה בצמרת, הפעם האלופה לא משחקת, המשחק שלה נגד בטיס נידחה לתאריך ה-24 בינואר, כאשר כרגע הקבוצה מתמקמת באליפות העולם לקבוצות שנערכת ביפן.
    המשחק המרכזי ביותר במחזור הוא ללא ספק הקרב בין סראגוסה של ויקטור פרננדז, לבין ולנסיה של קיקה שמנסה לטפס החוצה מהבור. סראגוסה הכשרונית מקדימה ב5 נקודות את ולנסיה, והיא מגיעה לאחר ניצחון קליל על סנטאנדר בחוץ. לסראגוסה של מוניוז שמאמינה ביכולתה להגיע לאופ"א, את ההתקפה השנייה בטיבה בליגה, דייגו מיליטו כבר עם אחד עשר כיבושים.
    וולנסיה של קיקה פלורס, חזרה לנצח לאחר תקופה ארוכה. דויד ויאה היה כוכב המשחק בניצחון הביתי של וולנסיה, 4-0 על דפורטיבו, כאשר הבקיע צמד ובישל את השער הראשון, בוולנסיה מעודדים מהשער של ויסנטה לאחר תקופה לא טובה שעברה עליו. חואקין סופסל על ידי קיקה במשחק נגד לה קורוניה, עקב פורמה לא טובה שלו, ומעניין מאוד האם זה יימשך. פלורס עוד לא החליט עם לעלות עם מערך של 4-5-1 או שני חלוצים.

ריאל מדריד מגיעה למונז'ואיק, האיצטדיון שהפסידה בו בשנתיים האחרונות באותה תוצאה: 1-0 קטן, וזה גם היה לאחר הפסד, בשנתיים האחרונות זה היה לאחר הפסד באלופות, השנה זה יהיה אחרי הפסד בליגה?(2-1 לסביליה במחזור הקודם). דיויד בקהאם ייעדר בשורות ריאל מדריד עקב כרטיסים צהובים, רונאלדו יעשה את כל המאמצים להיות כשיר למשחק. ריאל רוצה לצמק את הפער מברצלונה לנקודה וקאפלו אמר השבוע שהקבוצה מסוגלת לזכות באליפות. לפי דיווחים בספרד, ריאל קרובה מאוד להחתים את היגואן חלוץ ריבר פלייט. מעניין האם קאפלו יוותר על חלוץ בהתקפה בשביל דיארה שחוזר לאחר השעייה. אספניול הוכיחה שהיא יצאה מפתיחת העונה הרעה שלה, היא גמרה את שלב הבתים באופ"א עם מאזן של ארבעה נצחונות, הקבוצה ניצחה את סביליה ואתלטיקו מדריד בשני משחקיה האחרונים. לואיס גארסיה שגדל בריאל מדריד, הוא ההתפתעה של הקבוצה, הוא כבש את שער הניצחון נגד אתלטיקו.
    סביליה שמאמינה ביכולתה לזכות באליפות לאחר הניצחון על ריאל מדריד, יוצאת למשחק חוץ לא קל אצל רקראטיבו, הפתעת העונה בספרד. רקראטיבו צריכה להיזהר כמובן מקאנוטה שלא מפסיק להבקיע והוא עשה זאת גם נגד ריאל מדריד במחזור הקודם. האם שבאנטון שניצח את ריאל במספרת, ייקבל מקום בהרכב של חואנדה ראמוס? ככל הנראה שלא.

http://www.marca.com/marcador/rfsh/liga0607/1a/jornada14/fotos/fotos_partido_02/05.Xxx
    קאנוטה וסביליה מנצחים גם את ריאל מדריד. החגיגה נמשכת?

לוח המשחקים - יום שבת:

המשחק המרכזי: סראגוסה - וולנסיה, 23-00; לה רומארדה

מאיורקה - סנטאנדר, 21-00; איצטדיון אונו

דפורטיבו לה קורוניה - אתלטיק בילבאו, 21-00; הריאזור

יום ראשון:

לבאנטה - סלטה ויגו, 18-00; קיוטה דה וולנסיה

ריאל סוסיאדד - חימנאסטיק, 18-00; אנונטה

רקרטיאבו - סביליה, 18-00; איצטדיון נואבו קולומבינו

ויאריאל - אוססונה, 18-00; אל מדריגל

אספניול - ריאל מדריד, 20-00; המונז'ואיק

אתלטיקו מדריד - חטאפה, 22-00; הויסנטה קאלדרון

* משחקה של ברצלונה נדחה עקב השתתפותה באליפות העולם לקבוצות.

חשוב לציין שספורט 5+ מאכיל אותנו בשלושה שידורים מהליגה הספרדית:

סראגוסה - וולנסיה (שידור ישיר בספורט 5+)

רקראטיבו - סביליה ( שידור ישיר בספורט 5+)

אספניול - ריאל מדריד( שידור ישיר בספורט 5+)

שיהיה דיון פורה ומחזור מהנה, פריוואים בהמשך http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏15/12/06
  2. Engel Del Madrid Member

המשחק המרכזי ביותר במחזור הוא ללא ספק הקרב בין סראגוסה של ויקטור פרננדז, לבין אתלטיקו של אגירה שמסרבת לשמור על יציבות.

סראגוסה - ולנסיה.

תחליט אחי מי נגד מי.

3. EL Capitan Member

דור, פעם הבאה אני באמת מבקש קצת תיאום עם הצוות.

ושוב, לאצטדיון של לבאנטה לא קוראים "קיוטה דה ולנסיה", אלא "סויודאד דה ולנסיה".

תגובה נורמלית שלי תבוא מאוחר יותר. לילה טוב.

4. Barcik Member

למרות הנצחון היפה על דפור, אני לא רואה את ולנסיה שבה להיות אותה קבוצה לפתע. סראגוסה נמצאת במעמדה כיום בזכות לוח משחקים קל יחסית עד עכשיו, ובגדול הם נופלים מולנסיה, אך לטעמי הכושר הנוכחי והביתיות יעשו את שלהם. זה אמור להיות משחק צמוד, על גבול התיקו, אבל אני חושב שסראגוסה (איימאר?) יגנוב את הנצחון.

לא רואה את מדריד מפסידה פעמיים רצוף. מעניין לראות איך סביליה תתמודד עם ירידת המתח אחרי הנצחון על מדריד. בסופו של דבר, זהו אחד מהמאפיינים הגדולים של אלופת הליגה.

5. N כמוני Member

משחק קשה לולנסיה.אני אהיה מרוצה מתיקו,שישאיר לנו סיכוי לסיים בין 4 הגדולות.
    בקשר ליתר המשחקים אני לא חושב שיהיו יותר מדי הפתעות.לא נראה לי שריאל תפסיד שני משחקים רצוף.ואספניול זאת קבוצה שהם צריכים לנצח.סביליה בקושר טוב מדי בשביל להפסיד לרקארטיבו.

6. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

באימון שלשום של שעה וחצי , הרצה מיסטר קאפלו טקטיקה במשך חצי שעה(!!!!!) מה שאומר , בונקר של ריאל במונז'ואיק מתרפצת או שנייים שתסגור עניין.

http://www.realmadrid.com/addon/img/b8f796288grupop.Xxxשחקני ריאל בפוזה לא אופינית באימון שלשום

איבן הלגרה עדיין לא התאמן (כבר שבועיים נדמה לי) והוא ככל הנראה לא יהיו בסגל למשחק , גם דיויד בקאהם יעדר עקב צהובים,דיארה יחזור מאותה סיבה שנעדר בשבוע שעבר.

אדוארדו קוסטה הפצוע לא יהיה בסגל אצל הקבוצה מברצלונה,וגם הברזילאי ג'ונאטס שיעדר בגלל שאבביו נפטר .

7. EL Capitan Member

חואקין ביטא את זה מצוין. יותר מזה שמדובר בחזרות לאט לאט של פצועים חשובים מאד כמו וייה ואלבלדה, הניצחון הזה הקל מאד על ולנסיה בראש ומבחינה מנטאלית. הם עברו חודשים איומים, מלחיצים ודי מדכאים, שבהם הקבוצה חטפה מכה אחרי מכה ו"שום דבר לא הלך", כמו שאמר חואקין. הניצחון הזה שם סוף לאווירה הלא טובה הזאת לאחרונה בולנסיה, והם מקווים עכשיו לחזור למסלול הנכון. סארגוסה היא אמנם קבוצה מצוינת, אבל גם עם אופי של קבוצה חביבה וסימפטית, אבל לא יותר. במשחקים גדולים כאלה יקח עוד לא מעט זמן, עד שסארגוסה תתייחס אליהם כעוד משחק בו היא צריכה לנצח. השאלה היא אם ולנסיה באמת תשחק כמו שהיא יכולה, וכפי שהיא עשתה במחזור הקודם. אם כן, היא רק צריכה את סנטי כשיר (סובל מפציעה קטנה), להתמודד בצורה סבירה פחות או יותר נגד סארגוסה, והיא צריכה לנצח את זה. אבל אם היא תשחק בינוני ומטה, שזה מה שאני מאמין שיקרה, סארגוסה יכולה לתפוס בטחון אחרי ניצחון על קבוצת צמרת (דבר שהיא לא עשתה עד עכשיו העונה אם אני לא טועה). בקיצור, יהיה מעניין, וכאן באמת כמעט הכל יכול לקרות.

אספניול נמצאת בפורמה (אפשר להגיד) מטורפת. אחרי פתיחת העונה הגרועה שלה, בחלומות הכי מתוקים שלה היא לא תיארה לעצמה, שככה היא תצא מזה (ההשתפות בשתי מפעלים לקבוצה לא גדולה ובעלת סגל לא כל כך רחב כמו אספניול דווקא עזר לה מאד, בגלל שזה נתן לה הזדמנות לעוד ועוד משחקים עד למציאת הנוסחא הנכונה. ואני לא אחד, שאוהב להשתמש בסיסמאות. פשוט מי שעוכב אחרי אספניול והעונה שלה- מבין בדיוק למה אני מתכוון). לא סתם קאפלו הדגיש כל כך הרבה זמן לטקטיקה, שזה לא דבר שאמור להאמר בהקשר שלילי. קאפלו בטח רצה לראות את אספניול של התקופה הנוכחית, ולכן הסביר לשחקניו מה השתנה אצלה, ואיך היא בדיוק משחקת עכשיו. אבל, כאמור, יש לא מעט ביקורת על קאפלו, ואוהבי הכדורגל ההתקפי והפתוח, ואלה שלא הכי מבינים בכדורגל, כשהם שומעים את המילה טקטיקה- הם ישר לא אוהבים את זה. כנראה שהם לא שמעו את הביטוי הנכון בלא מעט מקרים: "ההתקפה הכי טובה היא ההגנה". כמובן שלריאל יש לא מעט בעיות עדיין, שעליהם דיברתי כבר כבר לפני שבוע, ככה ששוב אנחנו יכולים לראות בונקר, ובגלל זה תאשימו שוב את קאפלו (למעשה, אין אשם במצב של ריאל כרגע. תפסיקו כבר לחפש אשמים!).

ובקשר לסביליה, בוריס, פשוט חיכיתי רק שתגיד את זה. זה היה כזה ברור שזה יגיע ממך. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

(עוד על המחזור ממני בהמשך. כן, נראה לי שאני מתחיל לרשום תגובות לפי מצבי רוח, וכל תגובה מוסיף עוד משו http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx ).

8. Raulito Madridista

בצמד המפגשים בשנה שעברה בין סראגוסה לוולנסיה, נכבשו שמונה שערים. 2:2 פעמיים, במחזור השני ובמחזור ה-21. אני מקווה שנקבל את אותה מנה של שערים גם במשחק מחר, ואני חושב שיהיה משחק נהדר. לקבוע מי יינצח לדעתי זה דיי קשה. אני חושב שסראגוסה בבית קבוצה נפלאה, לוולנסיה יהיה קשה להתמודד עם כל הכישרון שלה(מעניין איך איימאר ייראה נגד קבוצתו לשעבר ואם הוא לא ייעלם במשחקים גדולים), והניצחון שלה על דפורטיבו הושג בקלות אומנם, אבל זה בעיקר בגלל גדולה של ויאה וחולשתה של לה קורוניה במשחקי החוץ. לסראגוסה אין עדיין את האופי של קבוצת צמרת, אבל וולנסיה לא יודעת לנצח משחקים בהם היא פחות טובה ואני מניח שסראגוסה תכתיב את הקצב, ותבקיע את השערים שלה, סראגוסה היא ההתקפה השנייה בטיבה בליגה ולא סתם, וולנסיה צריכה מאוד להיזהר ממיליטו. מעניין בנוסף, האם וולנסיה תצליח לגנוב גול ולשחק מבוקר כמו שריאל מדריד עשתה מולה, אני לא בטוח שהיא יודעת לעשות את זה. אצל וולנסיה המון תלוי בויאה, ההגנה של סראגוסה היא לא ההגנה הכי יציבה שיש, כך שאני משאיר פתח לוולנסיה.
    וולנסיה תעלה למשחק מחר לא לחוצה, הניצחון על דפור שיחרר ממנה הרבה תסכול, מעניין איך סראגוסה תעכל את העובדה שהיא פייבוריטית. ניצחון של סראגוסה משאיר אותה כמובן בתמונה על האלופות, וולנסיה צריכה להתקרב יותר לצמרת.

סביליה צריכה להוכיח שהיא יכולה לרוץ לאליפות, הניצחון שלה על ריאל בבושידו לא שיכנע אותי, מצטער. רקראטיבו קבוצה לא רעה בכלל בבית והיא הפתעת העונה בספרד, מי ייתן והיא תיקח מסביליה נקודות מחר. בכל מקרה, רקראטיבו השיגה יחסית הרבה נקודות, יותר ממה שחשבה, המטרה שלה בסה"כ היא להישאר בליגה. רקראטיבו, ואני סותר את עצמי קודם, לוקחת נקודות גם בבית וגם בחוץ, היא קבוצה לא יציבה. היא צריכה לקחת יותר נקודות בבית. ההגנה שלה מסננת, השאלה כמה היא תבקיע לסביליה, שכבר הראתה שהיא יכולה לפשל בחוץ נגד יריבות לא משהו: היא סיימה עם סנטאנדר בתיקו והפסידה לאספניול.

מעניין אם בילבאו תצליח לקחת נקודות בריאזור, שלא מרתיע בכלל כמו בעבר, דפורטיבו תעלה למשחק לחוצה מאוד לדעתי, האוהדים ציפו ליותר ממקום 14, למרות שהקבוצה לא נלחמת על חייה, העונה של דפורטיבו עד עתה בינונית מאוד. בילבאו חייבת המשכיות, דפור במשבר, לכן אני לא פוסל שום תוצאה.

רע מאוד עבור בטיס שהמשחק שלה נגד בארסה נדחה, בינתיים שאר קבוצות התחתית משחקות ויכולות להגדיל ממנה את הפער, ולהלחיצה עוד יותר, אבל גם ככה לקבוצה של אירורטה סיכוי אפסי נגד ברצלונה.

9. Barcik Member

אז אולי כשהם ילמדו להגן טוב הם יהיו קבוצה טובה.

10. Barcik Member

למרות שניסו להפתיע אותי בתחילת העונה, דפור הבינונית מינוס מדכדכת כבר 7 מחזורים ללא נצחון ומתחילה להרגיש את התחתית (7 נקודות מעל לקו האדום). לפי המארקה, התשובה של חואקין קפארוס למצב היא מהפכה בהרכב הפותח. קולוצ'יני וסרחיו מפנים מקום לדה-גוזמן וורדו. בהתקפה, כריסטיאן יחזור להרכב ואריזמנדי וריקי יחליפו מקומות. בנוסף, מנואל פאבלו יחזור להרכב, וארבלואה ינוע למרכז ההגנה במקום לופו. בלאגן, ואולי אתלטיק בילבאו האומללה תדע לנצל זאת כדי להמשיך בבריחה מהירידה.

11. Quique_Flores Member

אנשים, אתם מדברים על "איימאר מול ולנסיה" כשאתם שוכחים ש"וייה מול סראגוסה" הקבוצה ממנה קנתה אותו ולנסיה ב-12 מליון יורו בקיץ 2005

עריכה: ודרך אגב, 4 המפגשים האחורנים בין ולנסיה בסראגוסה נגמרו כולם בתיקו, 3 פעמים 2:2 ופעם אחת 0:0 ופרט פיקנטי נוסף, הוא שב-2 מתוצאות התיקו של ה-2:2, סראגוסה הובילה 2-0 וקיבלה תוך פחות מ-5 דקות 2 גולים (2:2 במסטאייה אשתקד וברומראדה ב-2005)

נערך לאחרונה ב: ‏17/12/06
  12. REAL MADRID Member

באופן סופי, הלגרה לא יצא עם הקבוצה לברצלונה..
    מה שאומר שכמו במחצית הראשונה נגד סביליה נראה את סלגאדו בימין ואת ראמוס לצידו של הפאביו הצעיר (הוא לא כל כך צעיר אבל יותר צעיר מהפאביו הגדול).
    בלי הפתעות מיוחדות קרלוס ירוץ באגף השמאלי.

13. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

לוייה אין שום דבר נגד סרגוסה.

14. Raulito Madridista

סראגוסה - וולנסיה

http://www.liga.co.il/leaguespic/1061205578zragiosa.Xxx VS http://www.liga.co.il/leaguespic/1041967030val.Xxx

שתי הקבוצות באות לאחר ניצחון. סראגוסה ניצחה את סנטאנדר 2-0 בחוץ ואילו וולנסיה קרעה את דפור בביתה 4-0. אשתקד שני המפגשים בין הקבוצות הסתיימו בתיקו 2-2.

אצל סראגוסה אין שום הפתעה מיוחדת בהרכב. סרחיו גארסיה ואברטון מתחרים על מקום בהרכב הפותח. אברטון כבש שלושה שערים, אבל סרחיו גארסיה בישל העונה עד עתה שישה. דייגו מיליטו, שכבש עד עתה 11 שערים בליגה(אחד במחזור הקודם נגד סנטאנדר), פותח בהרכב כמובן. איימאר ודלסאנדרו פותחים בכנפיים כצפוי, להם יש 4 בישולים ו3 בהתאמה. לאיימאר זהו משחק נגד האקסית וולנסיה, אותה עזב בקיץ אחרי 5 שנים. המאמן ויקטור פרננדז ממשיך ב4-4-2 הקלאסי שלו. המאמן מתלבט בין סלאדס למובילה בקישור האחורי של הקבוצה.

סראגוסה : סזאר; דיוגו, מיליטו, סרחיו פרננדז, חואפנראן; סלאדס\מובילה, זפטאר, איימאר, דלסאנדרו; אברטון\סרחיו גארסיה ודייגו מיליטו.

המאמן קיקה פלורס ממשיך לספסל את חואקין שהתראיין השבוע ודיבר על המשחק נגד סראגוסה, והדגיש את חשיבותם של דויד ויאה הקפטן ודוד אלבלדה, שניהם פותחים בהרכב של קיקה. פרננדו מוריינטס ממשיך להיות מסופסל גם הוא כאשר אנגולו פותח כחלוץ לצידו של דויד ויאה, שכבש צמד ובישל במשחק נגד דפור. ויסנטה שכבש את האחרון של וולנסיה נגד דפור, ייפתח כקשר שמאלי כצפוי. סילבה יחליף את חואקין המסופסל. ישנה התלבטות בהגנה בין אז'אלה לנבארו.

וולנסיה: קניזארס; מיגל, אז'אלה\נבארו, ר. אביול, קורו טורס; דוד אלבלדה, בראחה, סילבה, ויסנטה; אנגולו ודויד ויאה.

---------------------------------------

תוצאות ביניים - משחקי היום בספרד

דפורטיבו לה קורוניה - אתלטיק בילבאו 1-0: דקה 53. לבילבאו: מרטינז(8)

מאיורקה - ראסינג סנטאנדר 0-1: דקה 53. למאיורקה: ינקוביץ(17)

*מעודכן לשעה 22-10.

נערך לאחרונה ב: ‏17/12/06
  15. Quique_Flores Member

אני לא אמרתי שיש לו, רק אמרתי שיש פה עוד מפגש של שחקן מול האקסית שלו ולא הזכרתם את זה