10 דברים שעשו את השנה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י יוגב אסולין, ‏13/6/03.

1. יוגב אסולין Guest

בדיון הזה כל אחד ידרג את 10 דברים המשחקים הגולים האנשים המגרשים הקבוצות או לא יודע מה שעשו לו את העונה הישראלית לטוב ולרע.. וכמובן.. למה בחרתם בו..

1. ניר קלינגר - החזר למכבי את הצבע לפנים. דבר סמלי כל כך ששחקן שגדל במועדון הוא זה שהצליח להתחבר למערכת ולמה שקורה ולהביא למכבי את האליפות אחרי 7 שנות בצורת. בזכותו מכבי שיחקה התקפי ניראת טוב מאוד. ועונה צמודה ומרתקת ידעה להתעלות על עצמה גם ברגעי האמת ולהחזיר את הצבע לאוהדים שלה. ולכן ניר קלינגר הוא הגורם המשפיע ביותר של השנה בעניי

2. יצחק שום - הביא את מכבי חיפה להישג מרשים. כמובן אני מדבר על הכניסה לליגת האלופות. מכבי חיפה נתנה חצי עונה טובה מאוד. וגם הסוף היה לא רע... אבל בגלל שהיא סיימה רק כמעט אלופה ככה גם המאמן שלה רק במקום השני.

3. אבי נימני - שוב קשור למכבי, אבי נימני שהיה בעל הבית של מכבי והכל יכול. נעלם השנה ומכבי ניראת אחרת לגמרי הרבה ותר קבוצתית יותר נמרצת ויותר אטרקטיבית לא יודע עם נימני הוא טוב למכבי או לא וזה לא הדיון שאני רוצה ליכנס אליו. אבל עצם העלמות שלו כל המריבות שלו עם מכבי. הוא מקבל ממני את המקום השלישי בטבלת המשפיעים.

4. הפועל רמת גן - קבוצה קטנה מתחתית הליגה השניה גנבה תואר לקבוצות הגדולות שהם בנו אליו כל כך. עכשיו רמת גן חושבים עם ליכנס לאופ"א או שלא.. אבל את שלהם הם כבר עשו בעצם ההפתעה הענקית.

5. גברי לוי - האיש והצליצולים של הכדורגל שלנו. כמו כל עונה עושה הרבה רעש רב עם הרבה אנשים. אבל מהכיסא שלו קשה מאוד לפנות אותו. דווקא השנה הוא היה קרוב אבל כמו גברי אמיתי הוא בסופו של דבר חזר בו מהתפטרות שלו ונשאר. דבר נוסף שהוא עשה היה עיקוב הליגה בהתחלה. אז מה לעשות הוא המושך בחוטים ולפחות מקום חמישי אכן מגיע לו.

6. אברהם גרנט - המאמן עם הכי הרבה תארים בעשור האחרון. קיבל השנה את משרת מאמן הנבחרת לאחר מאבק עם דרור קשטן. הוא בונה את הדור הצעיר שלו את הדור החדש. תהליך ארוך שההתחלה שלו לא ניראת משהו בנתיים

7. המגזר הערבי - כך היה בליגה הנשיה שלנו. 2 קבוצות מהמגזר הערבי עולות ליגה ומצליחות לקחת להפועל ירושלים והרצליה את העלייה בין הידיים.מעניין מה יהיה איתם שנה הבאה בליגת העל. אבל את שלהם השנה הם עשו ובענק

8. יעקובו יגבני - "עם הוא היה זה היה אחרת" אני בטוח שלפחות 80 אחוז מאוהדי חיפה אומרים את המשפט הזה עד היום לפחות 3 פעמיים ביום. בכל מיקרה שחקן ענק שהגיע לארץ מכבי חיפה גידלה אותו עשתה עליו קופות והוא הביא אותה להישגים גדולים. חלק גול מהצלחה השנה של חיפה באירופה קשורה לשחקן הגדול הזה.

9. ברוך דגו - אחד השחקנים היותר מוכשרים בארץ. עשה השנה את הפיצה הענקית ביותר שלו והיה לאחד המרכיבים היותר עיקרים בזכיה של מכבי באליפות.

10. אוהדים - חשבתי במה נסגור את הבחירה שלי והחלטתי דווקא באוהדים כללי. היה למכבי חיפה שהיא שיחקה בליגת האלופות כמות אוהדים ענקית. את מכבי ת"א ליבו השנה אוהדים בצורה יוצאת דופן וגם אוהדי הפועל ת"א היו טובים מאוד. לופא קדוש דאג להחזיר את האדומים של באר שבע ליציע. ובכלל עונה ענקית ומלאת צבע והרבה שמחה וקצת בלאגן היתה ביציעים. ולכן... המקום העשירי והמכובד מעונק לנו האוהדים.

2. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני עושה את זה בתור רשימת השערים של העונה
    1]יניב קטן מול מנצסטר יונייטד-אולד טראפורד,חלום!!!הרגשתי כל כך קטן אבל כל כך גדול באותה השנייה..קטן מביא לבארטז בין הרגליים והופך את רוב המדינה למאושרת..
    לרגע אחד אנחנו בקבוצה הגדולה..
    2]ראין גיגס-השער שמוריד אותנו לקבוצה הקטנה..אני כל כך אוהב אותו..אבל הוא הרס!!!
    3]אדורם קייסי-כרגיל..בזמן הנכון במקום הנכון..קייסי מול שטרום גראץ במצב של 3-1 ועוד שער של שטרום מביא שער של מלחמה ונחישות..וחלום ליגת האלופות נראה קרוב יותר מתמיד!
    4]איגביני יעקובו-3-0 שלושער של יאשה...איזה שחקן..
    5]שתי שערים בו זמנית-פרחוננקובס מעלה את מכבי ל1-0 מול הפועל פתח תקווה,הולצמן מצמק ל5-1 מול חיפה,החלוםל-3 שנים רצוף נמוג. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx
    6]רימונדאס זוטאוטאס מול מנצסטר-מדורג רק פה כי לא ראיתי אותו בשידור..הייתי בטירונות..
    7]מיכאל זנדברג מול הפועל פתח תקווה 5-0 לחיפה..סתם שער שקפצתי בו כמעט הכי הרבה..
    שער חזק כזה..טיל של מישה מבישול של בנאדו
    8]יוסי נגר-גביע הטוטו..הלכתי חצי בסיס[וזה היה בסיס גדול!!!] בשביל לראות את המשחק..עד שמצאתי מקום...היה שווה..נגר מפציץ 2-0 ומביא גביע..טוטו..אבל זה גם משהו
    9]רפי כהן-אני לא זוכר איזה שער זה היה בדיוק אם זה היה שוויון או היתרון מול ביית"ר..אבל קטן בועט כדור לשער..יוצא לו עקום ורפי מכניס בנגיחה,סוף סוף האיש פורע שטרות..לפחות ככה חשבתי אז.
    10]דודו אוואט מול מכבי חיפה-עוד משחק של דודו מספר לגול,ו..[עם נקודה למעלה]
    חרזי מוסר מסירה פשוטה לאוואט שמביא 3 נקודות נוספות לביית"ר...חנן אזולאי תגיד יפה תודה לדודו..

3. לירן מנהל כללי מנהל כללי

1. הקהל של באר שבע. הקהל מספר אחד נתן עונה גדולה, צבע את ר"ג באדום וביא כ-18,000 אדומים היישר מבאר שבע. 18,000 אדומים שבטחו בקבוצה ולמרות האכזבה הגדולה, הנפילה הגדולה, הרגע הטראגי מאז הירידה ליגה, הקהל הזה ידע לבוא ביום שישי שלאחר מכן לשכונת התקווה ולהודות לקבוצה שלנו על עונה מלאת רגעים יפים שהחזירו לנו הרבה שמחה. בשבילי ובשביל עוד הרבה אוהדי באר שבע, הקבוצה הזאת זה לא קבוצת כדורגל, זאת אהבה הולכים אחריה בעיניים עצומות ועושים הכל למענה בטוב וברע. אתם לא מתארים לכם איך הקבוצה אחראית ישירה על חיי היומיום שלי. היא קובעת אם אני מחייך או בוכה היא קובעת אם אני שמח או עצוב. היא קובעת אם השבוע שלי יהיה טוב או רע. והעונה הקבוצה הוכיחה שמגיע לה קהל מספר אחד וזה מה שהיא מקבלת.
    2. הפועל רמת גן. עם כל הכאב שבדבר הקבוצה הזאת עשתה סנסציה אדירה והוכיחה שלא רק באנגליה יש סנסציות, היא עשתה דבר גדול מגיע לה כל הכבוד ואני אישית מקווה שהיא תממש את הזכות שלה להשתתף בגביע אופ"א ואני בטוח שפאדיחות הם לא יעשו לנו.
    3. אחי נצרת ובני סכנין. אולי אני מוזר אבל אני מאוד שמח ששני קבוצות מהמגזר הערבי העפילו לליגת העל הם יוסיפו צבע לליגה ללא ספק ומי שמפחד מהיחס של האוהדים שלהם אז ממש אין מה לדאוג. הם כמו חיות פצועות לא יתקפו עד שיתחילו איתם. וצריך לדאוג מהחוליגנים בשכונה ובטדי הרבה יותר.
    4. יוסי בניון. שמחתי מאוד מאוד מאוד לראות את יוסי שלנו מצליח בספרד, ועוזר לקבוצה שלו להשאר בליגה הראשונה. לאט לאט הוא התחבר לקבוצה ותפס מקום של קבע בהרכב עם הרבה מהלכים שרק יוסי יודע לתת, עוד עונה כזאת והוא בדרך למעלה. אני מאמין שבניון יהיה הישראלי הראשון שמשחק בדרגות הגבוהות ואני מתכוון למועדונים כמו מנצ'סטר, ברצלונה, מילאן (למרות שלא מתאימה לו הליגה הזאת), יובה, ריאל מדריד והלוואי בבאירן מינכן. אומנם רביבו וברקו הגיעו גבוה (פנרבחצ'ה, סלטה ויגו, סלטיק וגאלא) אבל בניון יגיע גבוה יותר.
    5. נבחרת ישראל. לרעה. יש לנו נבחרת פאטתית שהולכת אחורה, אין לנו תשתית טובה, אין לנו הווה ואין לנו עתיד. מאז ששלמה שרף עזב הנבחרת רק מגמגמת והולכת אחורה ועוד אחורה. חייבים שינוי ומהר לפחות עד למוקדמות מונדיאל 2006 כי לפורטוגל לא נראה לי כבר נגיע.
    6. מכבי חיפה בליגת האלופות. עונה גדולה שברה שיאים בכדורגל שלנו ואני מקווה ומאמין שפתחה דלתות לשאר הישראליות ובע"ה נראה את מכבי תל אביב מגיעה להשגים דומים במפעל בעונה הבאה.
    7. ניר קלינגר. כל הכבוד למאמן הזה שבא קטן ויצא גדול. ולא השפיע עליו כל הדיבורים של מאמן צעיר ולא מנוסה. הוא עשה את שלו מעבר למצופה וכל הכבוד לו.
    8. ראובן עטר. עשה חזרב ענקית לכותרות. הועף לנתניה על ידי שום ואף אחד לא האמין שעוד נראה ניצוצות מהשחקן הענק הזה אבל הנה, הוא נתן עונה גדולה עד הפציעה שלו וסחב את נתניה לעונה גדולה.
    9. הפועל חיפה. לא יודע מה איתכם אבל אני ציפיתי שהקבוצה לפחות תילחם בצמרת הליגה השנייה אבל זה ממש לא מה שקיבלנו. קיבלנו קבוצה חלשה בצורה מחרידה שהייתה יותר קרובה לתחתית מאשר לצמרת, היא חסרה לליגת העל ואני מקווה לראות אותם עולים שנה הבאה.
    10. לופא קדוש. מאמן ענק שהחזיר את באר שבע למפה. החזיק מעמד שנתיים וחצי במועדון הזה שזה הישג כביר ורק על זה מגיעות לו מחמאות. הוא החזיר אותנו לבמה המרכזית ואת זה לא נשכח לו לעולם.

4. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין אין,יוגב עכשיו עברת את הגבול אחי.
    אין עכשיו אני מעוצבן,מספיק עשיתם את לופא נביא,מלאן,המאמן הכ טוב בעולם,מושיע, אבל יש גבול. :evil:
    מה זה האימרה הזאת "לופא קדוש דאג להחזיר את האדומים של באר שבע ליציע",אתה בסדר?
    השנה היה לבאר שבע כמות קהל נמוכה רצח יחסית לשנים האחרונות,בליגה הלאומית,כן הלאומית,היה לנו ממוצע של 7-8 אלף למשחק,וגם בעונת חזרה המספר לא השתנה,השנה כמות קהל נמוכה בהרבה משאר השנים 5-6 אלף אוהדים למשחק,אמרו שבמשחק בליגה הלאומית מול קריית אתא באו יותר אוהדים מאשר מול הפועל פתח תיקווה.
    לופא הבריח את האוהדים של באר שבע מהמגרש,עם כל הכבוד לקהל שהבאנו בגמר,זה היה כי לאוהדים לא היה אכפת מכלום,רק מהגביע,בניגוד לשאר העונה,שלופא פשוט הבריח מכאן את האוהדים.
    לופא דאג להחזיר אותם,בעונת הגביע באו ממוצע של יותר מ10אלף איש למשחק,וכך גם בעונת הירידה.
    עכשיו כשגוטמן חתם,המספר הזה ככל הנראה הולך לחזור(מכירת המינוים בתקופה הזאת של השנה כפול ממכירת המנוים של שנה שעברה),אז להגיד שלופא החזיר את האוהדים ליציעים זה ממש פשע,הוא זה שהבריח אותם.

5. Asaf Member

המספרים הבאים נקבעו באופן רנדומלי

1. הראין של דני ענבר עם אייל ברקוביץ- הנאה צרופה...

2. בטריבונה עם אבי רצון- הבעלים הישנים של מכבי!! - הבנאדם הכי מצחיק אחרי זאב זלצר
    ומי שראה את התוכנית עם הבעלים הקודם קדום של הפועל יודע..

3. הניצחון של מעריב על ידיעות במשחק הכדורגל השוכנתי- ואף מילה בידיעות

4. גמר גביע וואפא בהנחיית זהיר בעלול וזאב זלצר- דיי דומה לשלוב של פלוני ואלומוני

5. פיני גרשון ויניב רסקין- אם מדברים על ספורט נטו.. פיני אף פעם לא דיבר על כדורסל :wink: ותוסיפו את בקי גריפין, עידו קוזיקרו חרמן קטן...

6. שער ראשון- מודי בראון משחק מנג'ר, מה עוד אפשר לבקש?

7. אורי שאלתיאל- על הטורים הנפלאים שכתבת בעמוד הפרסמות בידיעות ספורט- שמעתי שהעבירו אותו למדור מודעות האבל

8. מוטי איווניר, הפרשן הכי אטרקטיבי- הכין בדיחות במעוד מועד....

9. הורדת תוכנית הכדורסל של עופר שלח ואביב לביא!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

10. הראיון של אמיר כידון עם משה תאומים

6. Fernando Cavenaghi Member

נצטט את מספר ארבע של אסף
    יאו אלוהים (ידים באוויר), הבנתי הכל.
    אסף, היה חלק שלא היה ציניות?

7. Long Distance Member

1. את המלאכה הוא זכה לראות מושלמת רק מהצד, אבל ברוך דגו, שהפך העונה מהבטחה לשחקן שסוחב קבוצה בצמרת, חתום על האליפות של מכבי תל אביב יותר מכל שחקן אחר.
    ההבדל הכי גדול - על המגרש - בין מכבי תל אביב של העונה לזו של שש העונות הקודמות.

2. בגלל התוצאה, בגלל הדרך ובגלל ההתעקשות על הערך. ניר קלינגר, בעונת הבכורה שלו בליגת העל, היה המאמן הכי מצליח העונה.

3. דודו אוואט - הוא היה אמור לשחק בלאומית וגמר באולד טראפורד. בין לבין הוא דפק למכבי חיפה את העונה והצליח לספוג שער שלא יישכח במהרה.

4. מיכאל זנדברג - השחקן הכי יציב העונה במכבי חיפה, לא לאורך משחקים, אבל לאורך העונה כולה. התאושש מטבילת אש לא נעימה באולד טראפורד והוכיח את עצמו כמסיים מוצלח. התנועה שלו מהאגף לאמצע ולהפך יוצרת כאב ראש מתמיד להגנות.

5. הפועל רמת גן מחזיקת גביע המדינה - בין כל הקיטורים, היו לנו לא מעט סיבות לשמוח העונה, אבל רגע אחד, בו חבורה לא מתיימרת של ספורטאים צחקו בפני הנפיחות והכוחניות של הכסף הגדול, היה מעל כולם.

6. יציאת השנים האחרונות: "אבי נמני הוא המלך".

7. גילי לנדאו - הזכיר לנו למה מכבי נתניה היא ה"קבוצה השנייה" הכי פופולרית בארץ. עם תקציב קטן והנהלה שרק העונה הראתה סימני התבגרות, הוכיח שלקדם צעירים ולהביא תוצאות דווקא הולך יופי ביחד. החידודים הלשוניים שלו לפעמים קצת מאוסים, אבל נקבל אותם בחיבוק אוהב על פני הקללות, ההשמצות וה"דפקו אותי".

8. טל בן חיים - כושר גופני גבוה, הבנת משחק משתפרת, יכולת טכנית שלא הייתה מביישת את מרבית הקשרים בארץ וביטחון עצמי רב (מדי?) הופכים אותו בגיל 21 לבלם הכי טוב בארץ. אם וכשילמד לשלוט באמוציות ובאגו שלו, יהיה לנו בלם נבחרת להרבה שנים.

9. איגביני יעקובו - היה פה רק שליש עונה, אבל איזה שליש. 8 שערים בליגה, הפגזות בליגת האלופות, כולל שלושער מול אולימפיאקוס.

10. מורד מגמדוב - שחקן ההגנה הכי יציב בליגה בשנים האחרונות והסיבה השקטה לכך שמכבי פתח תקווה, בניגוד לקבוצות "קטנות" אחרות, לא חווה נפילות מפתיעות. מתנת הקיץ הכי יפה שגרנט היה יכול לבקש.

8. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה זאת אומרת?

9. ליהי Member

רציתי לעשות אחד כזה משלי אבל לירן עשה את זה בצורה הכי טובה שאפשר לעשות ואני מסכימה עם כל בחירה שלו. הרבה פה עשו עוול לליגת הלאומית ולאחי נצרת ובני סכנין אבל גם הן הרשימו,גם בניון בליגה הספרדית.
    בקיצור,10 הדברים הטובים העונה בהחלט היו מתוקים מתמיד. :wink:

10. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מצטער שלקחתי לך....
    את מסכימה גם עם הבחירה הראשונה שלי...? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx

11. ליהי Member

כמובן.אולי דעתי היתה מוסחת עונות שעברות ואולי זה פשוט העונה המוצלחת כל כך שהיתה לבאר שבע אבל איך שלא יהיה - בחיים לא ראיתי לב"ש כל כך הרבה קהל כבר ממזמן. ואחד כזה שמעודד ויש לו שירים לא רעים בכלל והרבה ציוד ממש כמו להפועל ת"א/מכבי ת"א. באתם גם להרבה משחקי חוץ ובראסמי לא הרבה באים למשחקי חוץ אז...קבלו ח"ח קטלני. את הקול שלי יש לכם. 8)

12. לירן מנהל כללי מנהל כללי

שיחקת אותה.

13. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

טוב אז אני אדרג את שלי....

1. ה4-0 על חיפה... זה עשה לי את החודש, או אני לא יודע מה.... אני לא כל כך מתעניין, לא ממש אכפת לי מבית"ר, ודווקא המשחק שהלכתי אליו הסתיים ככה... חיפה מתחממת עם כדורים של הצ'מפיונס, צוחקת, האוהדים שרים על זה שנקבל שלוש בראש, ואני רק אומר לעצמי: "הלוואי שניתן פה פייט... שחצנים". ואיזה פייט...

2. הפועל י-ם לא עולה ליגה. ומי שרוצה פירוט על החוויה שייכנס לדיון על העולות...

3. אווט סופג שער מתחת לרגל - לא ראיתי את זה בשידור ישיר, אבל זה אווט בגדולתו... אין מה לעשות, אני פשוט הוא...

4. מכבי זוכה באליפות - אחרי 7 שנים, באמת מגיע להם...

5. ר"ג זוכה בגביע - איזה אירוע...

6. יצחק שום מתראיין לטלויזיה - דיי אני הוא! הקול שלו, השוונץ, הבטן.... אני כל כך הוא!

7. מכבי חיפה בליגת האלופות - אחרי הכל, מגיע להם.

8. הפועל ב"ש - הייתה לה עונה ממש מדהימה... קהל ענק, מבחינתי הכי טוב בארץ, סיימו את העונה בתכ'לס במקום גבוה מאוד... הפתעה לטובה...

9. הפועל טובא - היה מרגש לראות אותם בגביע... נתנו פייט, לי הם עשו את זה.

10. אמנם זה כדורסל אבל הייתי חייב להכניס את זה. בריאן הגדול - ברייסי אני פשוט הוא!!!!!!!!

14. מאיר ברד Member

אני יענה בקצרה,כי הסיבות כבר נאמרו כאן:
    1.הפועל רמת גן
    2.האליפות של מכבי תל אביב
    3.הויכוח קלינגר-בניין-נימני
    4.הפועל באר שבע
    5. הניצחונות של נתניה ומכבי פתח תקווה על הגדולות
    6.גברי לוי והתאחדות
    7.השיפור באיכות האוהדים בליגה
    8.חיפה בליגת האלופות
    9.ברוך דגו,אסי דומב,שמעון גרשון,אבו לאבן,כל מי שנפצע וגמר את העונה.
    10.איגבני שסוף סוף עזב(תודה לאל).

15. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

בקשר לשיפור האוהדים..[איכותם] אתה צודק..השנה באמת האוהדים העלו את עצמם ברמה.
    בקשר לפציעות..עוד פעם צודק..היה חסר לראות במיוחד את אבו לאבן שלדעתי היה יכול לעשות לנו כמה שערי מחזור פה ושם..

ובקשר לאיגביני..אני מקווה שזה שהוא עזב טוב למי שמשחק מולו..כי זה חבל מאוד שהוא עזב..כישרון גדול שמשלמים לראות שחקנים כמוהו..