תקציב 2004..המדינה קורסת!

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Nesta, ‏16/9/03.

1. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

לא יאומן עוד קיצוץ היה היום בתקציב של המדינה, המצב של הרבה אנשים רק יהיה יותר גרוע, מאות אלפי אנשים יפוטרו בקרוב.
    אני לא מבין את ביבי וחבריו לקחת מהעניים בלבד ולא מהעשירים לא יפטור שום דבר.. השכבות הקטנות הן חלשות ושבריריות וביב פשוט מרסק אותן.

מה דעתכם על תקציב המוות הזה?

2. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה דעתי...אני מפחד להגיב פה שלא יגבה מס על כל אות..
    נראה לי שאני אסיים את הצבא אני אלך לקבץ נדבות...כמה כסף הלך לי בגלל האידיוט הזה.. :cry:

3. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

2 נקודות חשובות פה לאנשי הפורום שבגיל 17-18
    הופחת המענק לחיילים משוחררים
    ושכר הלימודים באוניברסיטה הוגדל ב10 אחוזים!

4. ArsenalFan Member

לומר "לקחת מהעניים בלבד ולא מהעשירים" זו דמגוגיה לשמה. הקיצוץ בתשלומי ההעברה הוא הצעד הכלכלי האמיץ ביותר שממשלה עשתה בישראל מזה שנים רבות, לא יכול להיות שנמשיך לעודד תרבות של פרזיטיות.

אותי יותר מדאיג שהתקציב הזה מעלה באופן מעשי מיסים כשידוע שזה המרשם הבדוק להפך ממה שהממשלה רוצה- להקטין את הגירעון, מביא יותר עול למעמד הביניים, וממשיך להפוך את העבודה בישראל ללא משתלמת.

אגב, פעם ראשונה שאני כותב באוף טופיק...

5. juva Member

בעקרון הקיצוץ נכון, הבעיה היא שעם הקיצוץ צריכה לבוא רפורמה רצינית....רובנו פה תלמידי בית ספר(או לפחות היינו עד לא מזמן) וכולנו יודעים מה קורה שמה במשרד החינוך....כמה פעמים שמענו מהמרות תלונה בסגנון "אתה צודק אבל משרד החינוך"....

עוד משהו: צריך לפטר את כל עובדי הממשלה האימפוטנטים שיושבים להם איפה שהם יושבים ולא עושים כלום חוץ מלקבל משכורות

דבר נוסף...לבקשת ראש הממשלה הוחזרו 85 מיליון שקל לעידוד העלייה לארץ, אתם שמים לב...המדינה לא מסוגת לטפל במי שכבר גר אצלה אז היא מקצה עוד 85 מיליון שקל כדי להביא עולים שגם בהם היא לא תוכל לטפל....

6. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

חשוב לציין את זה..מי שכבר התגייס אז לא יסבול מזה..

7. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמו שעדי אמר, סוף סוף מישהו עם ביצים בממשלה הזו. מה לעשות ואנחנו מדינה קאפיטליסטית, לא סוציאליסטית. כמו שנאמר פה, לא יכול להיות שאנשים חיים על חשבון אחרים. רק דוגמא: בימים האחרונים נרשמה עלייה ענקית בבקשות בלשכת התעסוקה. למה? כי אנשים כבר לא מקבלים מספיק כסף על חשבון אחרים, אז הם מעדיפים להיות מובטלים.
    וזה מזכיר לי משל:

הנמלה עבדה כל הקיץ. ליקטה עוד ועוד אוכל. אספה, הזיעה, בקושי ישנה. היא חרוצה. היא עובדת קשה. לעומתה, החרגול העדיף לנוח. כל הקיץ הוא ישן. מדי פעם התהפך. אבל לא עשה הרבה.
    והגיע החורף. הנמלה חשבה שכל מה שהיא ליקטה יהיה שלה. אבל לא... הגיע מס עבודה, מס השבחה, מס עודפים ועוד אינסוף מיסים שהשאירו אותה בלי הרבה. לעומתה, לחרגול לא היה בכלל אוכל. אז הוא נהנה מקיצבאות מובטלים, קיצבאת משפחה חד הורית (למרות שהוא חיי עם אשתו החרגולית, רק לא נשוי), ועוד כל מיני קצבאות. ועכשיו הוא מתלונן...

ועוד משהו,
    לא נעים. ביטלו את מועדי החורף ואת מועדי ב בבגרויות. בושה.

8. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

סליחה אבל למי שקרא אתמול את ידיעות אחרונות ראה שהיה מקום לקחת ממקומות אחרים ולמי שלא ראה אני אכתוב פה:
    *תקציבי התנחלויות- מיליאדרי דולרים הולכים לאנשים הללו שחוץ מלסכן חיילים לוקחים הרבה כסף.
    * המגזר החקלאי
    *איחוד רשויות- הנושא עף מהמדרגות ויכל לחסוך מיליארד וחצי שקל!
    *החזרת תקרות תשלום דמי הביטוח הלאומי ומס הבריאות-גזרה של העשירים שבוטלה ועולה הרבה כסף
    *אי ביטול משרד הדתות והמועצות הדתיות..

פשוט משגע כמה מטומטמת הממשלה הזאת...צעדים נכונים היא לקוחת לעיתים אבל ה שטויות לקחת מניצולי שואה ופיגועים? לבטל אפשרות לתלמיד לשפר ציון?

9. Barcik Member

סליחה, קרוב ל-60% מס הכנסה זה לא כסף? או שזה בסדר גמור לקחת מהעשירים, כי להם יש?

אין שום הבדל בין לקחת מהעשירים ללקחת מהעניים. כשאתה לוקח מבן-אדם עשיר, אתה לוקח את הפרי של השקעה של חיים שלמים - אם זה בלימודים או בעבודה, או בדר"כ בשניהם. זה צודק?

המצב הנוכחי של אדם הוא השתקפות של השקעתו במהלך חייו. יש סיבה מעולה שעני הוא עני, ועשיר הוא עשיר. לקחת מאדם שעבד קשה כל חייו ולתת לאדם שלא, שקולה ללקחת מאדם שאין לו כלום ולתת לאדם שיש לו הכל.

ועוד דבר - אסור אף פעם, אף פעם, לשים שיקוליים מוסריים לפני שיקולים רציונליים.

10. ג'רי בית הלוי Member

היידה קפיטליזם, ויקי כנפו תתאבדי.

אגב, בנושא שדי קשור למצב הכלכלי של היום, עיתוני המדינה זעקו ביום שישי וראשון על ירידתה של שרי אריסון מהארץ, בגלל הטענה שלה שזאת "ארץ אוכלת יושביה". מה דעתכם?
    וגברת כונפה, בתגובה בוגרת לחלוטין אמרה:"עכשיו אני ממש שונאת אותה, עדיף שתרד מהארץ. אם לי היה בעל(כמה היא מתאמצת להדגיש שהיא אח"ה), והוא היה מטריד מינית מישהי, היו חונקים אותו"

11. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

60%?
    הלוואי.
    אבא שלי היום משלם על כל המסים למיניהם שצצים כל יום לא פחות מ85% מהרווחים שלו. כן כן, נגיד הוא הרוויח ביושר 1000 שקל, אז הוא רואה מזה רק 150, כל השאר הולך למדינה ולכל המובטלים שכל היום שמים את הרגליים על השולחן. ואחרי זה אומרים שאנשים כמו אבא שלי רק מזיקים למדינה כי הם מרוויחים הרבה. פשוט בושה...

12. ArsenalFan Member

זה לא מדויק, דאייר.
    מבחינת מיסוי ישיר, תקרת המס (מס הכנסה+ תשלומי ביטוח לאומי) בישראל היא 63 אחוז, שזה גבוה בהרבה מהמיסוי על ההכנסה במדינות המערב, בעוד השירותים הציבוריים בישראל הם שערורייה ממדרגה ראשונה.
    אלא שמעבר לכך, יש את המיסים העירוניים היקרים ומיסים עקיפים כמו מע"מ, וכיוון ששירותים חיוניים כמו חשמל, מים, טלפון ותקשורת (אתם יודעים, כשאתם משלמים לחברת הלווין Yes, למשל, אתם בעצם משלמים גם למדינה...) ואפילו תחבורה ציבורית הם בידי המדינה, יוצא שכ-86 אחוז מהמשכורת שאדם במעמד הבינוני מרוויח חוזרת בסופו של דבר למדינה. זה מצב אבסורדי שמשק מתוקן לא יכול להתקיים בו! מי שמרוויח הם מונופולים מדינתיים ובירוקרטים עצלנים, שמוגנים ע"י חבורתו של עמיר פרץ השרלטן, שמחר משבית את מדינת ישראל, ובמי הוא פוגע? באזרחים! באנשים העובדים והיצרנים בשוק הפרטי.

לגבי מה היה ניתן לקצץ אבל לא קוצץ- יש כאן שאלות מדיניות-פוליטיות (כמו נושא ההתנחלויות או הגדר). אבל לגבי...

יש היגיון שהוא ממש לא "הטבה עם העשירים", אלא עם קופת המדינה. כאשר ביטלו את תקרת הביטוח הלאומי, זה יצר תופעה של התחמקויות ממס שהתבטא במשבר חמור בהכנסות המדינה ממסים. שיעורי מס גבוהים מדי הופכים ללא משתלמים עבור המדינה, כי אז מיטב רואי החשבון מצאו להם פרצות בחוקים, למשל דרך הקמת חברות- שפשוט חלבו את קופת המדינה.
    מיסוי גבוה מדי הוא לא יעיל ולא מעלה את הכנסות המדינה אלא ההפך, והוא בטח לא יותר צודק או שוויוני. יוצא שדווקא כשהמיסוי יותר נמוך- הוא יותר יעיל מבחינת הכנסות.

נערך לאחרונה ב: ‏28/9/03