שר הטבעות, שני הצריחים - האירוע הגדול של השנה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י AFC, ‏30/12/02.

1. AFC Member

מצטער, אבל ככל הנראה אף אחד לא פתח נושא על הסרט וממש לא התחשק לי לנסות לעורר דיון רדום על סרטים, ולכן פתחתי נושא חדש.

ובכן, אני לא הולך לקלקל להרבה מכם את ההנאה שבסרט בסיפורים על העלילה וכו', רק תנו לי לספר לכם שזהו סרט נהדר, אחד מהגדולים שיצאו אי פעם, אולי הגדול שבהם ולכל מי שהודהם מ"אחוות הטבעת" צפוי לקבל שוק מהאיכות המהממת של "שני הצריחים".

המפתחים של הסרט פשוט גאוניים - אני בספק אם מעולם נראתה מלחמה כה גדולה, עם כל כך הרבה אסטרטגיות פריצה לחומות (סולמות, שריון צב, פצצות, בליסטרות וכו') על מסכי הטלויזיהDVDקולנוע. הצבא האדיר של סארומן משתרע גדודים גדודים, שכל אחד מהם מסוגל לכסות את כל סעודיה, בעוד ה"חברה הטובים" מגינים על הטירה מהחומות. מלחמה ממושכת, מדהימה, יפהפיה ומומלצת בחום. תענוג.

גם השילוב של המוזיקה היה גאוני. המוזיקה הייתה פשוט מושלמת, ברגעים שהיו צריכים אותה (כשה"אורקים" צעדו לחומה), וברגעים שלא היו צריכים אותה (כשהם צעקו והיכו בקרקע עם הכידונים שלהם).

סרט ענק, פשוט נפלא, יוצא מן הכלל, רצוף עלילות שונות (המלחמה הגדולה, הפלישה של העצים המדברים לאייזנגארד, המסע של פרודו וסם למורדור וחזרתו לחיים של גאנדלף), מותח ומרתק. מומלץ בחום.

תמונות שונות מן הסרט בלינק הבא :
    http://kino.ural.ru:8100/movies/lord_of_the_rings_2/

2. ofer16 Member

לא קראתי את הספרים, לא ראיתי את הסרט הראשון, ואני לא מתכנן לראות את הסרט הזה (בגלל שתי הסיבות הקודמות), אבל מהתיאור שלך וממה ששמעתי מאחרים, אני מאוד סקרן לדעת מה קורה שם, ומרגיש פספוס על שלא קראתי את הספרים.

3. Emil Member

הספר "ההוביט"הוא פשוט יצירת מופת...

בקשר לסרט...
    ראיתי אותו ביום שבת ופשוט אהבתי כל רגע מ3 השעות...מס' דקות לסוף הסרט הסתכלתי בשעון ונדהמתי לגלות שעוד 10-15 דקות ייגמר הסרט, פשוט לא הגרשתי איך 3 השעות ברחו, סרט מאד מאד אינטנסיבי, דחוס בהמון אקשן, פעולה, אפקטים ומתח בדיוק במידה הנכונה.

האפקטים פשוט הדהימו אותי, אין מילים. סרט גדול. אישית אני חובב די גדול של סרטים וספרים מהסוג הזה וכנראה בגלל זה כל כך אהבתי אותו אבל אין מה לדבר, אם הסרט השלישי בסידרה יהיה באותה רמה אני לא אתאכזב טיפה, למרות שיש רף ציפיות ואני כבר מחכה לסרט האחרון בטרילוגיה.

ואני חייב לציין, קטע הקרבות על הלמס דיפ (איך קראו לזה בעיברית? ניקרת הקרב? היה קשה לעקוב אחרי הכתוביות, אני מעדיף להקשיב...), נרא הזכיר לי מס' קרבות שלי ב"סטרונגהולד" http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx

4. ofer16 Member

קראתי את ההוביט, אבל זה היה ממזמן ואני לא זוכר הרבה מהספר, אבל אני זוכר שמאוד נהניתי וישבתי כל היום דבוק לספר...

מה אתם אומרים? שווה לי ללכת לראות את הסרט אם אני לא מכיר את הרקע שבסרט הראשון ובספרים?

5. Emil Member

עופר, עצה...
    אל תלך בשום אופן לראות את "שני הצריחים" אם לא ראית את "שר הטבעות", אתה פשוט לא תבין כלום

אני ממליץ לך לקחת בוידאו את שר הטבעות (למרות שמאבדים המון מהעוצמה של הסרט בוידאו), אתה תיהנה...אח"כ לך תראה את "שני הצריחים" בקולנוע...

כי תאמין לי אני ישבתי שם בחצי שעה הראשונה וחשבתי לעצמי באיזשהו שלב שאם לא הייתי מכיר את הסרט הראשון הייתי מבזבז 3 שעות בניסיו להבין מה הפואנטה...

6. ג'רי בית הלוי Member

עופר, אפילו עדיף לך לא לקרוא את הספר, רק לראות את הסרט....
    כי אם תקרא את הספר, אז תצפה שזה יהיה בול אותו דבר, ומאוד תתאכזב..
    לי זה קרה בספר הראשון, את הספר השני אני לא קורא עד שאני אראה את הסרט השני.

7. AFC Member

לא צריך לקרוא את הספרים, אבל איך הבמאי של הסרט אמר? "אם לא ראית את אחוות הטבעת, אין לך מה לחפש בשני הצריחים".

ואמיל, אתה מוכן להסביר לי למה קראו לסרט "שני הצריחים"? אני לא הבנתי מה הקטע עם שני הצריחים, כמעט לא היה כלום על זה (מלבד הקטע שסארומן מדבר לעצמו על הצריח השני)...

8. ג'רי בית הלוי Member

וידוקה, אני חושב שזה בגלל איזה שני מגדלים שיש בסרט..
    ראיתי בגרסת הדי וי די של הסרט הראשון איזה קטע על הסרט השני, ופיטר ג'קסון אמר שבסרט לא כ"כ מתעמקים בזה, אבל בספר כן...

9. Emil Member

מה, זה לא ברור??

תראה, זה כאילו ה"אחווה" (למרות שאחד שולט על השני) בין סארומן וסארון (זה השמות? התבלבלתי עם כל הס'מחים האלה)...

הצריח האחד זה האייזנגרד של סארומן והצריח השני זה המגדל של מורודור של סארון ושניהם מעניקים אחד לשני עוצמה אם שמת לב בסרט שכל הזמן רואים את שניהם ביחד באופק עם כזה אש יוצאת מהם וכוח כזה בלמעלה...נו קשה להסביר!

יעני שני השליטים נמצאים כל אחד בצריח...

10. Outer Member

בתור אחד שקרא את ההוביט ואת הטרילוגיה המצוינת של טולקין (וכמובן ראה את שני הסרטים) אני ממליץ בחום על הסרט הזה פשוט סרט מושקע ומלוהק בצורה בלתי רגילה ..הסרט פשוט חזק עם כל הצד של המוזיקה המצוינת בסרט והאפקטים וסצנות הקרב (אראגורן ולגולאס שולטים) ועם כמה דחקות שגימלי הגמד מעביר פשוט מטיס את ה-3 שעות האלו כמו כלום ות'אמת שהסרט נגמר רציתי שיהיה אחרי זה עוד איזה 3 שעות כי זה לא הספיק(היה קצר מדי http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx ) פשוט הייתי כל כך מרותק לסרט שזה מדהים...בקיצור חובה ללכת לראות-פשוט חוויה בלתי נשכחת :shock:

11. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני באופן אישי משתוקק לראות את הסרט. ראיתי את הראשון, קראתי את ההוביט ואת הטרילוגיה המעולה והנדרת של טולקין הגאון.

אני מת לראות את הסרט, לפי מה שהבנתי הוא באמת צריך להיות גדול...