שמחה לאיד,חיובית או שלילית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י ראול המלך, ‏11/11/02.

1. ראול המלך Member

כולנו מכירים את התופעה של שמחה לאיד בכדורגל ,לדוגמא קבוצות שהן יריבות קלאסיות כמו ברסה וריאל או מילאן ואינטר או סלטיק ורינג'רס שונאים כל כך המוד את רעהו שברסה שמחה על כל הפסד של ריאל כאילו היא עצמה ניצחה וכנל ההפך וככה זה ברוב היריבויות האלו
    היה מקרה בארגנטינה לפני 4 שנים בערך שאינני זוכר את הקבוצות אך היה מאבק אליפות בין שתי קבוצות ואחת מהם היתה עם יתרון מקודה על השניה מחזור לסיום
    אז הקבוצה עם היתרון נקודה שיחקה מול יריבתה העירונית של הקבוצה שנלחמה איתה האליפות
    והקבוצה הזאת נתנה לקבוצה עם היתרון נקודה לנצח 3-0 והם חגגו עם האוהדים של הקבוצה שזכתה באליפות
    זו תופעה יוצאת דופן שחרגה מהגבולות
    יש מדינות ששם יש פחות שמחה לאיד כמו בארץ שבעצם כולם שונאים את כול או בגרמניה שם לפי מה שהבנתי מהם אין להם כל כך שנאה ליריבותיהן כמו אהבה לקבוצתם אז מה אתם חושבים על התופעה?

2. Emil Member

שימחה לאיד זה לא דבר שלילי.

בני אדם אוהבים כדורגל כי זה דבר מאד בסיסי ופשוט, בלי סיבוכים והסתעפויות.
    בכדורגל הכל ברור - אנחנו הטובים, הם הרעים, והשופט בן-זונה.
    היריבויות הן ברורות, ולכן יש גם שימחה לאיד, אי אפשר להמנע מזה מכיוון שזה קיים בכל יריבות של המין האנושי זה קיים עוד יותר חזק בכדורגל כי הכל ברור.
    זה טוב שהם מפסידים, אז על הדרך נהנה ונקניט אותם...

3. Kgt1 Member

זה בכלל לא שאלה של חיוביות ושליליות...
    זה בא עם אהדתך לקבוצת כדורגל.
    כאשר אני מזדהה עם מכבי ת"א אני גם אוטומטית נהפך לשונא הפועל. מן הסתם יש רמות שונות של שנאה - אבל תמיד תהיה שמחה לאיד.

4. ראול המלך Member

תראו אני מודה שיש לי את התכונה הזאת ואני אגיד לכם למה העלתי זאת לדיו
    אני בארגנטינה אוהד את בוקה והיה משחק של ריבר נגד לאנוס ולאנוס ניצחה 2-1 והציאה את ריבר מהמאבק לאליפות ואני ציינתי את זה כאחת הסיבות לשמחתי בפני חברי שאגב הם כולם אוהדי ריבר אז הם החלו לקרוא לי אדם קטנוני וקנאי ועוד שלל דברים ואמרו לי שזה דבר מאוד שלילי ושזה אף פעם לא קורה להם לדוגמא והם ממש רתח על ההתנהגות שלי
    וחשבתי לעצמי ואז הבנתי שזה חלק מתרבות הכדורגל והאהדה ואין בזה פסול ורציתי להעלות את זה לראות אם יש תגובות דומות לשלי

5. TsIgAlKo Member

שמחה לאיד זה דבר שקיים אצל כל אוהדים בעולם של קבוצות יריבות. וזה לא נכון להגיד שבארץ כולם שונאים את כולם ויש פחות שנאה לאיד כי מתי שבית שאן הפסידו לבית"ר בגלל השרוכים של איתן טייב ומנעו מהפועל ת"א לקחת אליפות כל אוהדי מכבי שמחו מאוד ועד היום אני זוכר את היום הגדול הזה ובכל האתרים של מכבי מציינים את ה- 2.5.98 כיום חג.... ולעומת זאת אין לי שום דבר נגד קבוצות כמו הפועל באר שבע, אשדוד, ראשון לציון, מכבי פ"ת וכאלה....